View Athletic.net Ad Free

All MeetsOnly Meets With Results

August
Thursday, August 28
New Tampa Pre-Season Pebble CreekPebble Creek Golf Course
Friday, August 29
Time Trials Ponte VedraPonte Vedra HS
Saturday, August 30
Early Bird at Bartram Trail JacksonvilleBartram Trail HS
John Clay 5K NaplesLely
Lake Mary Summertime Run Lake MaryLake Mary HS
Wickham Park Jamboree MelbourneWickham Park
September
Wednesday, September 3
Benjamin Meet #1 Palm BeachBenjamin HS
Ocoee High School Meet #1 OcoeeOcoee HS
Thursday, September 4
King of the Hill Opener MiamiTropical Park
Little Pirate Invitational GulfportBoca Ciega HS
Saturday, September 6
Estero Invite EsteroEstero Community Park
Wednesday, September 10
Apopka Darter CC Invitational ApopkaField of Fame
Thursday, September 11
Green Devil Invitational St. PetersburgCrescent Lake
Saturday, September 13
Bay Invitational 13th annual Panama CityH.G. Harders Park
Bradenton Runners Club XC Invitational BradentonGT Bray Park
Florida Horse Park Invitational OcalaFlorida Horse Park
Hagerty Invitational OviedoSeminole CC
Key West Conchs Summer XCursion Key West Golf ClubRobert E. Price Memorial ...
MDB Bulldog Invitational Mt. DoraMt. Dora Bible
Optimis (HS, MS) Fort MyersVeterans Park
Oxbridge Academy Invitational West Palm BeachNorthwood University
Steven Villareal Memorial Dade CityWithlacoochee River Park
Terrier Invitational TitusvilleChain of Lakes Park
Saturday, September 20
North Port Invite North PortNorth Port HS Athletic Fi...
Thursday, September 25
Big Pirate Invitational St. PetersburgWalter Fuller
Saturday, September 27
Gulf Coast Stampede (HS, Collegiate) PensacolaEscambia Equestrian Cente...
SW Florida Invite ImmokaleeImmokalee XC Course
October
Thursday, October 2
Viking Invitational St. PetersburgCrescent Lake
Friday, October 3
Flrunners Invitational (HS, MS, Collegiate) TitusvilleChain of Lakes Park
Tuesday, October 7
Palmetto Ridge invite NaplesPalmetto Ridge HS
Thursday, October 9
Rebel Invitational St. PetersburgWalter Fuller
Friday, October 10
Disney Cross Country Classic OrlandoDisney
Saturday, October 11
Disney Cross Country Classic OrlandoDisney
Thursday, October 16
St. Petersburg City Championships St. PetersburgCrescent Lake
Saturday, October 18
Lely Invite NaplesLely
Thursday, October 23
PCAC Championships LargoEagle Lake Park
Friday, October 24
SJN Invite NaplesGolden Gate Community Par...
Monday, October 27
FHSAA 2A District 11 Championship DunedinDunedin HS
Tuesday, October 28
FHSAA 1A District 3 Championship TallahasseeMaclay HS
FHSAA 1A District 6 Championship Daytona BeachEmbry-Riddle
FHSAA 1A District 9 Championship ValricoFoundation Christian Acad...
FHSAA 2A District 3 Championship JacksonvilleLonnie Miller Park
FHSAA 2A District 5 Championship Live OakCamp Weed
FHSAA 4A District 12 Championship Coconut CreekTradewinds Park
Wednesday, October 29
FHSAA 1A District 2 Championship BlountstownSam Atkins Park
FHSAA 1A District 4 Championship Ponte Vedra BeachAustin Park
FHSAA 2A District 1 Championship PensacolaEscambia Equestrian Cente...
FHSAA 3A District 12 Championship NaplesPalmetto Ridge HS
FHSAA 3A District 14 Championship OkeechobeeAgri-Center Okeechobee
FHSAA 3A District 15 Championship PlantationPlantation Heritage Park
FHSAA 3A District 16 Championship MiamiLarry & Penny Thompson Pa...
FHSAA 3A District 9 Championship TampaKing High School
FHSAA 4A District 10 Championship JupiterCarlin Park
FHSAA 4A District 13 Championship PlantationPlantation Heritage Park
FHSAA 4A District 14 Championship WestonMarkham Park
FHSAA 4A District 8 Championship LargoTaylor Park
Thursday, October 30
FHSAA 1A District 1 Championship BakerBlackman Motor Speedway
FHSAA 1A District 10 Championship LargoTaylor Park
FHSAA 1A District 11 Championship NaplesGolden Gate Community Par...
FHSAA 1A District 14 Championship Fort LauderdaleWestminster Academy West
FHSAA 1A District 15 Championship Lauderdale LakesWestminster Academy Sport...
FHSAA 1A District 16 Championship MiamiGreynolds Park
FHSAA 1A District 5 Championship GainesvilleSt. Francis Catholic HS
FHSAA 1A District 8 Championship LakelandTenoroc HS
FHSAA 2A District 10 Championship TampaAl Lopez Park
FHSAA 2A District 14 Championship Fort PierceLawnwood Regional
FHSAA 2A District 15 Championship Fort LauderdaleMills Pond Park
FHSAA 2A District 16 Championship MiamiLarry & Penny Thompson Pa...
FHSAA 2A District 6 Championship Lady LakeThe Villages Polo Club
FHSAA 2A District 7 Championship BrooksvilleNature Coast HS
FHSAA 2A District 8 Championship OrlandoLake Nona HS
FHSAA 2A District 9 Championship LakelandTenoroc HS
FHSAA 3A District 10 Championship LargoEagle Lake Park
FHSAA 3A District 6 Championship OrlandoLake Nona HS
FHSAA 3A District 7 Championship BrooksvilleLake McKethan
FHSAA 4A District 11 Championship Boca RatonSouth County Regional Par...
FHSAA 4A District 15 Championship MiamiLarry & Penny Thompson Pa...
FHSAA 4A District 16 Championship MiamiLarry & Penny Thompson Pa...
FHSAA 4A District 6 Championship TampaAl Lopez Park
FHSAA 4A District 7 Championship LithiaNewsome HS
Friday, October 31
FHSAA 3A District 11 Championship Fort MyersVeterans Park
November
Saturday, November 1
FHSAA 1A District 12 Championship MelbourneHoly Trinity Episcopal Ac...
FHSAA 1A District 13 Championship West Palm BeachKings Academy
FHSAA 1A District 7 Championship TBATBA
FHSAA 2A District 12 Championship OkeechobeeSeminole Reservation Rode...
FHSAA 2A District 13 Championship Cocoa BeachCocoa Beach HS
FHSAA 2A District 2 Championship TallahasseeElinor Klapp-Phipps Park
FHSAA 2A District 4 Championship JacksonvilleFlorida State College
FHSAA 3A District 1 Championship MiltonEast Milton
FHSAA 3A District 13 Championship MelbournePalm Bay Regional Park
FHSAA 3A District 2 Championship NicevilleNorthwest Florida State C...
FHSAA 3A District 3 Championship Lake CityAlligator Lake Park
FHSAA 3A District 4 Championship MiddleburgMiddleburg HS
FHSAA 3A District 5 Championship New Smyrna BeachNew Smyrna Beach
FHSAA 3A District 8 Championship Avon ParkSouth Florida State Colle...
FHSAA 4A District 1 Championship Lake CityAlligator Lake Park
FHSAA 4A District 2 Championship DeLandSperling Sports Complex
FHSAA 4A District 3 Championship Winter GardenWest Orange HS
FHSAA 4A District 4 Championship Winter GardenWest Orange HS
FHSAA 4A District 5 Championship DavenportRidge Community HS
FHSAA 4A District 9 Championship Port St. LucieSavannas Preserve
Wednesday, November 5
FHSAA 4A Regional 4 Championship MiamiLarry & Penny Thompson Pa...
Thursday, November 6
FHSAA 2A Regional 1 Championship PensacolaEscambia Equestrian Cente...
Friday, November 7
FHSAA 3A Regional 3 Championship EsteroEstero Community Park
Saturday, November 8
FHSAA 1A Regional 1 Championship TallahasseeSunnyhill Farms
FHSAA 1A Regional 2 Championship AlacuhaHal Brady Sports Complex
FHSAA 1A Regional 3 Championship MelbourneHoly Trinity Episcopal Ac...
FHSAA 1A Regional 4 Championship Lauderdale LakesWestminster Academy Sport...
FHSAA 2A Regional 2 Championship AlacuhaHal Brady Sports Complex
FHSAA 2A Regional 3 Championship HolidayAnclote HS
FHSAA 2A Regional 4 Championship TitusvilleChain of Lakes Park
FHSAA 3A Regional 1 Championship TallahasseeSunnyhill Farms
FHSAA 3A Regional 2 Championship AlacuhaHal Brady Sports Complex
FHSAA 3A Regional 4 Championship TBATBA
FHSAA 4A Regional 1 Championship BunnellFlagler County Fairground...
FHSAA 4A Regional 2 Championship North PortNorth Port HS Athletic Fi...
FHSAA 4A Regional 3 Championship Boca RatonSouth County Regional Par...
Saturday, November 15
FHSAA 1A Cross Country Championships TallahasseeApalachee Regional Park
FHSAA 2A Cross Country Championships TallahasseeApalachee Regional Park
FHSAA 3A Cross Country Championships TallahasseeApalachee Regional Park
FHSAA 4A Cross Country Championships TallahasseeApalachee Regional Park

Icon Key:
- Locked
- Locked, but requests allowed
- Attendance Accepted
- Attendance Unconfirmed
- Attendance Denied
- Pending Invite (waiting for you to accept)
- Invite Requested by You

Key to the circles:

Less than 10 teams
Less than 20 teams
Less than 30 teams

30 or more teams

% of teams with results