Team Results Management

All MeetsOnly Meets With Results

Add a meet to your team calendar:

August
Saturday, August 19
OHSAA Early Season Cross Country Invitational HebronNational Trails Raceway
Monday, August 21
Ashtabula Lakeside-War on the Shore AshtabulaLakeshore Park
Fairland 2-Miler ProctorvilleFairland HS
Keystone Icebreaker La GrangeLorain County Equestrian ...
Lost Creek Invitational TroyLost Creek Reserve
Northmoor XC Invitational GalionNorthmor HS
Springsboro Invitational SpringboroPatricia Allyn Park
Tuesday, August 22
Barberton BarbertonBarberton HS
Ben Logan Early Bird Invitational BellefontaineBenjamin Logan HS
Upper Sandusky Icebreaker Upper SanduskyHarrison-Smith Park
Zane Trace Tri Meet ChillicotheZane Trace HS
Wednesday, August 23
Felicity early bird run FelicityWashington Twp Park
Tiger Invitational -Waverly WaverlyBristol Park
Friday, August 25
Moeller Primetime Invitational MasonMason HS
Saturday, August 26
32nd Annual Whitehall Dan Reid Invitational (HS, MS) WhitehallWhitehall Community Park
Berkshire Early Bird Invitational BurtonKSU Geauga
Blue Jay Invitational DelphosStadium Park
Bob Schul Invitational West MiltonLowry Complex
Colonel Crawford Early Bird Invitational North RobinsonColonel Crawford HS
Defiance Early Bird Open DefianceBoy Scout Camp Lakota
Elizabeth S Broughton Memorial Invitational (HS, MS) MariettaBroughton Nature & Wildli...
Fayetteville Invitational FayettevilleFayetteville-Perry HS
FinishTiming XC Classic (HS, MS) WilmingtonWilmington College
GlenOak Golden Eagle Invitational CantonGlenOak HS
Golden Rocket Invitational WellstonWellston Park
Lakota East XC Classic WestchesterVoice of America Park
Norm Bray Invitational FremontWalsh Park
Pickerington North XC Classic (HS, MS) PickeringtonPickerington North HS
Run for a Dream Invitational DelawareCSCC-Delware Campus
RUN THE DU GranvilleBryn Du Mansion
Salem Early Bird Invitational SalemMemorial Park-Salem
Seneca East Tiger Classic AtticaSeneca East High School
Talwanda Braves Invitational OxfordTalwanda HS
Sunday, August 27
Panther Run to Fun SanduskyMills Creek Golf Course
Tuesday, August 29
Dual Meet Napoleon vs Bryan BryanPark
Huntington Invitational ChillicotheHuntington Athletic compl...
The Hux Invitational - Utica (HS, MS) Saint Louisville4 H Camp Ohio Utica
Wednesday, August 30
Canal Winchester Invitational Canal WinchesterCanal Winchester
September
Saturday, September 2
Ashland Invitational (HS, MS) AshlandAshland HS
Ashley-White-Stumpf Invitational MarlingtonMarlington High School
Avon Lake Early Bird Invitational ElyriaLorain County Community C...
Best of the South-Western City School District GallowayWestland High School
Buccaneer FOE 3998 Invitational CovingtonCovington Fraternal of Ea...
Bucyrus Elks Invitational BucyrusCrawford County Fairgroun...
Circleville Invitational CirclevilleCircleville
Columbus Grove Invitational Columbus GroveColumbus Grove HS
Dave Clegg Invitational North CantonBoettler Park
Hot Summer Bash - Hilliard Davidson HilliardHilliard Davidson HS
Mel Brodt BGSU CC Invite Bowling GreenBGSU
Mentor Cardinal Classic MentorGarfield Park
Miamisburg XC Invitational MiamisburgMedlar View Elementary
Newcomerstown Invitational NewcomerstownNewcomerstown HS
Otsego Invitational Grand RapidsMary Jane Thurston State ...
TraXCkStar XC Showdown (HS, MS, Club, Collegiate, UnA) CincinnatiWoodlawn Elementary
Treaty City Greenville Invitational Big Schools GreenvilleGreenville City Park
Treaty City Greenville Invitational Small Schools GreenvilleGreenville City Park
Vinton County Invitational McArthurVinton County HS
Wapakoneta Night Meet Wapakonetaveteran's park
Westerville North XC Classic (HS, MS, Club) WestervilleWesterville North HS
Tuesday, September 5
Coaches Corner XC Invitational GallipolisGallia Academy
Falcon Invitational LancasterFairfeld Union HS
Licking Heights Hornet Invitational (HS, MS) PataskalaLicking Heights HS
NLL Duel Meet NapoleonNapoleon Elementary Schoo...
Wednesday, September 6
River Valley Invitational BidwellRiver Valley HS New Cours...
Thursday, September 7
Ellet/Lake Center Chrst. AkronFirestone Metro Park
Saturday, September 9
Archbold Invitational ArchboldArchbold Reservoir
Brookville Invitational BrookvilleGolden Gate Park
Bruce Lerch Invitational BrecksvilleBrecksville HS
David Ziesmer Jackson Invitational JacksonJackson Middle School
Dover Invitational DoverDover City Parks
East Palestine Rotary CC Invitational East PalestineEast Palestine City Park
Felicity John Corbin Invitational FelicityWashington Twp Park
Fort Frye Invitational BeverlyFort Frye HS
Mason Cross Country Invitational MasonMason HS
Mason Invitational MasonCorwin Nixon Park
McGowan Invitational WatkinsWatkins-Memorial HS
Ray Sweeeny Invitational Brookfield Brookfield High School
Spencerville Bearcat Cross Country Invitational - ... SpencervilleSpencerville HS
Tiffin XC Carnival TiffinHedges Boyer Park
Troy Invitational TroyTroy HS
Walsh Jesuit Ritchie Invitational Cuyahoga FallsWalsh Jesuit HS
Wooster Invitational WoosterWooster HS
Zane Trace Invitational ChillicotheZane Trace HS
Tuesday, September 12
Fort Loramie Annual XC Invitational Fort LoramieFort Loramie HS
Hornet Tri Meet (HS, MS) PataskalaLicking Heights HS
PTC Super Duals BrimfieldWingfoot Lake Park
Trinity Mid Season Invitational Garfield HeightsGarfield Park
Wednesday, September 13
Cardinal/Newbury/GV Tri NewburyNewbury HS
Nelsonville York Invitational NelsonvilleNelsonville-York HS
Piqua Cross Country Invitational PiquaPiqua Country Club
Saturday, September 16
Aaron Reed Memorial Southeastern Invitaional ChillicotheSoutheastern HS
Boardman YoungstownBoardman HS
Boardman Spartan Invitational YoungstownBoardman HS
Cedarville Friendship CC Invitational CedarvilleElvin R. King Course
Dave's XC Invite Honoring Chet Sullwold ToledoOttawa Park Golf Course
Eaton Cross Country Invitational EatonFort St. Clair Park
Eaton, OH EatonFort St. Clair Park
Fayette Invitational FayetteHarrison Lake
Galion Cross Country Festival GalionAmmans Park
Ironton XCpalooza IrontonIronton Middle School XC ...
Myron Cline Cross Country Invitational LakotaLakota HS
Newark Invitational NewarkEvans Athletic Complex
Ottawa Blue/Gold CC Invite OttawaMemorial Park
Otterbein Invitational (HS, Collegiate) WestervilleOtterbein University
Shin Splint Invitational GallowayWestland High School
Tuesday, September 19
Frola Frolic AkronWaterworks Park
Grand Valley Invitational (HS, MS) OrwellGrand Valley HS
NLL Dual Meet NapoleonNapoleon Elementary Schoo...
Wednesday, September 20
Arrowhead Invitational ColumbusWhetstone HS
Federal Hocking Invitational (HS, MS) StewartFederal Hocking HS
Thursday, September 21
Jackson Invitational jackson ohiojackson ohio
Saturday, September 23
Bob Reall Invitational LancasterLancaster HS
Cardinal Invitational MiddlefieldCardinal HS
Cardinal Stritch Inv Open OregonMaumee Bay State Park
Celtic Clash DubilnDublin Jerome
Don Hardin Invitational PataskalaLicking Heights HS
George Rogers Clark Invitational SpringfieldGeorge Rogers Clark Park
Liberty Center Wide Water CC Invite TexasWidewater
Malone CantonMalone College
Midwest Catholic XC Championships DaytonCarrol High School
Minford Invitational MinfordMinford HS
Oregon Cardinal Stritch Inv OregonMaumee Bay State Park
RedHawk Rumble (College, High School) (HS, Collegiate) OxfordMiami Ohio
Saturday Night Lights Invitational (HS, MS) CentervilleCenterville HS
SNL-2mile CentervilleCenterville HS
Strongsville Fleet Feet Invitational StrongsvilleStrongsville HS
Tiger Invitational - Pickerington Central (HS, MS) PickeringtonPickerington Central HS
Van Buren Black Knight Invitational FindlayOwens Community College
Versailles - Tour De Sewer VersaillesWater Treatment Plant Cou...
Monday, September 25
Tuscarawas County Mee New PhiladelphiaBuckeye Career Center
Tuesday, September 26
Ashtabula County Meet AshtabulaEdgewood HS
Denny Stevens Invitational FredericktownKokosing Reservoir
Patriot Invitational New MadisonTri-Village HS
Wednesday, September 27
Adam Carter Invitational WilliamsportWestfall School
Saturday, September 30
Blazer Invitational New ParisNational Trail High Schoo...
Cambridge CambridgeCambridge HS
Clay Eagle Inv (HS, MS) OregonPearson's Metro Park
Erin Nance Invitational LondonLondon Country Club
Kalida CC Invite KalidaKalida Fish & Game
Miami County Cross Country Championships West MiltonLowry Complex
Midwest Meet of Champions (HS, MS) HilliardHilliard Darby HS
North Union Invitational North UnionNorth Union HS
Old Fort Invitational Old FortOld Fort High School
Panther Invitational - Pickerington North (HS, MS) (HS, MS) PickeringtonPickerington North HS
Piketon Invitational (HS, MS) PiketonPiketon HS
Woodridge Inviational PeninsulaWoodridge CVNP Course
October
Tuesday, October 3
Kirtland/GV Dual KirtlandKirtland HS
Patrick Henry CC Invite HamlerPatrick Henry HS
Wednesday, October 4
Tippecanoe David Lightle Invitational Tipp CityKyle Park
Backwoods Festival ThornvilleSheridan HS
Down on the Farm Run ChillicotheDunlap Ridge Farm
Thursday, October 5
Akron East/Mogadore MogadoreLions Park
Saturday, October 7
Andrews-Osborne Invitational WilloughbyAndrews Osborne Academy
Anna Rocket Invitational AnnaAnna Elementary School
Dan Olien Invitational New LondonNew London HS
Darby Dash - Hilliard Darby (HS, MS, Club) HilliardHilliard Darby HS
Ed Leas Fall Classic EatonFort St. Clair Park
Fostoria Booster Invitational FostoriaFostoria High School
Harding Invitational MarionMarion Harding HS
Les Eisenhart Cross Country Invitational WorthingtonThomas Worthington HS
Lions Invitational BaltimoreLiberty Union School
Medina XC Festival MedinaMedina HS
OVAC XC Championship ByesvilleMeadowbrook HS
Stow Bulldog Invitational StowSilver Springs Park
The Legends Meet Trumbull CountyTrumbull Co. Fair Grounds
Thill Invitational Mt. GileadMt. Gilead HS
Unioto Invitational ChillicotheUnioto HS
Tuesday, October 10
NAC Meet AndoverPymatuning Valley
Wednesday, October 11
Columbus City League Cross Country Championship 20... ColumbusWhetstone HS
Saturday, October 14
Akron Suburban League Championships NortonSilvercreek Metro Park
Blanchard Valley Conference Championships FindlayOwens Community College
CCL - Bob Lennon Memorial ColumbusThree Creeks Metro Park: ...
Chagrin Valley Conference Championship BurtonKent State Geauga Branch
Cross County Conference Championship Tipp CityBethel HS
Federal League Championships JacksonJackson Middle School
Firelands Conference Championships AshlandMapleton HS
Great Lakes Conference Championships Bay VillageCahoon Park
Greater Cleveland Conference Championships MentorGarfield Park
GWOC Cross Country Championships CentervilleCenterville HS
IVC UhrichsvilleClaymont High School
Knox Morrow Athletic Conference Championships FredericktownKokosing Reservoir
Lake Erie League Championships Cleveland Hts.Forest Hill Park
Midwest Athletic Conference Championships ColdwaterCavalier Stadium
MOAC Championships GalionAmmans Park
NLL CC Championship WitefordTBA
Northeastern Buckeye Conference Championships SebringCopeland Oaks
Northern 10 Championships AtticaSeneca East High School
Northern Buckeye Conference Championship PembervilleEastwood HS
Northern Lakes League Championships Ottawa Lake, MIWhiteford Valley Golf Clu...
Northwest Conference Championships Van WertVan Wert County Hospital ...
Ohio Capital Conference - Buckeye HilliardHilliard Darby HS
Ohio Capital Conference - Capital LancasterLancaster HS
Ohio Capital Conference - Cardinal HilliardHilliard Darby HS
Ohio Capital Conference - Central HilliardHilliard Darby HS
Ohio Capital Conference - Ohio LancasterLancaster HS
PTC RandolphPortage County Fairground...
SBC Cross Country Championships - River Division TiffinHedges Boyer Park
Scioto Valley Conference Championships ChillicotheZane Trace HS
Sim Erich Trumbull CountyTrumbull Co. Fair Grounds
Three Rivers Athletic Conference Championships FremontWalsh Park
Saturday, October 21
OHSAA D1 Central District - Watkins Memorial WatkinsWatkins-Memorial HS
OHSAA D1 Northeast District - Canton CantonGlenOak HS
OHSAA D1 Northeast District - Cortland CortlandTrumbull County Fairgroun...
OHSAA D1 Northeast District - Lorain ElyriaLorain County Community C...
OHSAA D1 Northeast District - Madison MadisonCamp Stigwandish
OHSAA D1 Northeast District - Medina MedinaElla Canavan Elementary
OHSAA D1 Northwest District - Findlay FindlayOwens Community College
OHSAA D1 Southwest District - West Chester WestchesterVoice of America Park
OHSAA D2 Central District - Watkins Memorial WatkinsWatkins-Memorial HS
OHSAA D2 East District CambridgeCambridge HS
OHSAA D2 Northeast District - Canton CantonGlenOak HS
OHSAA D2 Northeast District - Cortland CortlandTrumbull County Fairgroun...
OHSAA D2 Northeast District - Lorain ElyriaLorain County Community C...
OHSAA D2 Northeast District - Madison MadisonCamp Stigwandish
OHSAA D2 Northwest District - Findlay FindlayOwens Community College
OHSAA D2 Northwest District - Galion GalionAmmans Park
OHSAA D2 Northwest District - Ottawa ToledoOttawa Park East Course
OHSAA D2 Southeast District Rio GrandeUniversity of Rio Grande
OHSAA D2 Southwest District - West Chester WestchesterVoice of America Park
OHSAA D3 Central District - Watkins Memorial WatkinsWatkins-Memorial HS
OHSAA D3 East District CambridgeCambridge HS
OHSAA D3 Northeast District - Canton CantonGlenOak HS
OHSAA D3 Northeast District - Cortland CortlandTrumbull County Fairgroun...
OHSAA D3 Northeast District - Medina MedinaElla Canavan Elementary
OHSAA D3 Northwest District - Findlay FindlayOwens Community College
OHSAA D3 Northwest District - Galion GalionAmmans Park
OHSAA D3 Northwest District - Ottawa OttawaMemorial Park
OHSAA D3 Southeast District Rio GrandeUniversity of Rio Grande
OHSAA D3 Southwest District - West Chester WestchesterVoice of America Park
OHSAA Southwest District - Cedarville CedarvilleElvin R. King Course
Saturday, October 28
OHSAA D1 Region 1 YoungstownBoardman HS
OHSAA D1 Region 2 TiffinHedges Boyer Park
OHSAA D1 Region 3 PickeringtonPickerington North HS
OHSAA D1 Region 4 TroyTroy HS
OHSAA D2 Region 5 YoungstownBoardman HS
OHSAA D2 Region 6 TiffinHedges Boyer Park
OHSAA D2 Region 7 PickeringtonPickerington North HS
OHSAA D2 Region 8 TroyTroy HS
OHSAA D3 Region 10 TiffinHedges Boyer Park
OHSAA D3 Region 11 PickeringtonPickerington North HS
OHSAA D3 Region 12 TroyTroy HS
OHSAA D3 Region 9 YoungstownBoardman HS
November
Saturday, November 4
OHSAA D1 State Championships HebronNational Trails Raceway
OHSAA D2 State Championships HebronNational Trails Raceway
OHSAA D3 State Championships HebronNational Trails Raceway
Saturday, November 18
CCCNYC National Championships West Chester TownshipVoice of America Park
Mid-East Meet of Champions KetteringIndian Riffle Park

Icon Key:
- Locked
- Locked, but requests allowed
- Attendance Accepted
- Attendance Unconfirmed
- Attendance Denied
- Pending Invite (waiting for you to accept)
- Invite Requested by You

Key to the circles:

Less than 10 teams
Less than 20 teams
Less than 30 teams

30 or more teams

% of teams with results