Alaska High School 2022 Outdoor Track & Field

Switch to
Swipe to view all teams
Region 1
North
South
Region 2
3A/2A/1A
Region 3
3A/2A/1A
4A
Region 4
4A
Region 5
3A/2A/1A
4A
Region 6
3A/2A/1A
4A

Active Uncategorized Teams in Alaska

Can't find your team?

100m12James Connally10.64cPRAKJuneau-Douglas Yadaa.at KaleApr 23Guy Thibodeau All Comers Track and Field Meet
200m11Cody Tirpack22.77PRAKSouth AnchorageMay 28ASAA Division 1 State Championship
400m11Peyton George51.30PRAKLathropMay 21Region 6 Regional
800m12 (18)Daniel Abramowicz1:59.66AKWest ValleyMay 07Region VI WVHS - West Valley/Hutchison
1600m12 (18)Daniel Abramowicz4:20.19PRAKWest ValleyMay 07Region VI WVHS - West Valley/Hutchison
3200m12 (18)Daniel Abramowicz9:12.68PRAKWest ValleyMay 28ASAA Division 1 State Championship
110mH-39"10 (16)Alan Szewczyk Jr15.33PRAKEagle RiverMay 21Region 4 Championships
300mH-36"10 (16)Alan Szewczyk Jr40.18PRAKEagle RiverMay 28ASAA Division 1 State Championship
4x100mRelay Team44.22AKChugiakMay 21Region 4 Championships
4x200mRelay Team1:30.63AKChugiakMay 21Region 4 Championships
4x400mJack Molloy
Damien Borchardt
Alan Szewczyk Jr
Mark Shepherd
3:34.36AKEagle RiverApr 09The Big C Relays 2022
4x800mDash Dicang
Jared Gardiner
Nicholas Prosser
Max Johnsen
8:28.25AKDimondMay 21Region 4 Championships
Shot-12lb12Dylan Dahlgren53' 10PRAKSoldotnaMay 21Region 3 - D1 Track and Field Championships
Discus-1.6kg12Dylan Dahlgren162' 11PRAKSoldotnaMay 14KPBSD Borough Championships
HJ10Alex Emers6' 3PRAKWest ValleyMay 21Region 6 Regional
12Tristan Perkins6' 3PRAKServiceMay 21Region 4 Championships
PV12 (18)Dakota Brannan13' 0PRAKBen EielsonApr 09The Big C Relays 2022
LJ12Dylan Jeffus21' 4PRAKWasillaMay 21Region 3 - D1 Track and Field Championships
TJ10A'lante Owens-Player44' 4.25PRAKBartlettMay 07Anchorage Invite
100m11Olyvia Mamae12.27PRAKEast AnchorageMay 07Anchorage Invite
200m11Olyvia Mamae25.40PRAKEast AnchorageMay 07Anchorage Invite
400m12 (18)Katey Houser59.31PRAKPalmerMay 07Palmer Track & Field Invite
800m9Clare Mullin2:17.01PRAKSitkaMay 21Region V Track and Field Championships Divisions I & II
1600m11Campbell Peterson5:13.66PRAKChugiakMay 07Anchorage Invite
3200m11Campbell Peterson11:19.29PRAKChugiakMay 28ASAA Division 1 State Championship
100mH-33"11Olyvia Mamae15.20PRAKEast AnchorageMay 07Anchorage Invite
300mH-30"11Olyvia Mamae46.44PRAKEast AnchorageApr 09The Big C Relays 2022
4x100mRelay Team51.20AKSouth AnchorageMay 21Region 4 Championships
4x200mVictoria Schmalle
Skyler Morris
Elizabeth Michelsohn
Miranda Doerr
1:48.95AKSouth AnchorageMay 21Region 4 Championships
4x400mRelay Team4:15.79AKChugiakMay 07Anchorage Invite
4x800mCassidy Knutsen
Mariella Belliston
Stella Rose
Ella Hopkins
10:08.74AKColonyMay 07Palmer Track & Field Invite
Shot-4kg12Hadley Blasey39' 8.5PRAKWest ValleyMay 07Region VI WVHS - West Valley/Hutchison
Discus-1kg12Hadley Blasey131' 11PRAKWest ValleyMay 14Region VI WVHS -Lathrop/Monroe
HJ10Ellie VanDeventer5' 1PRAKTri-ValleyApr 30SOHI Invitational
12Kennedy Lewallen5' 1AKSouth AnchorageMay 21Region 4 Championships
11Delaney Fagerstrom5' 1PRAKDimondMay 28ASAA Division 1 State Championship
PV10 (16)Teslin Brannan10' 0PRAKBen EielsonApr 09The Big C Relays 2022
LJ12Essence Slate16' 11.5PRAKLathropMay 28ASAA Division 1 State Championship
TJ12Trinity Jackson34' 0PRAKJuneau-Douglas Yadaa.at KaleMay 21Region V Track and Field Championships Divisions I & II