Season:
2022 Indoor
Outdoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2013
2012
2010
2009
2002
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
Mitchell Ashlaw
- 11th Grade
300 Meters
43.44
PR
Feb 9
Section 10 State Qualifier
Triple Jump
29' 10.5
PR
Feb 9
Section 10 State Qualifier
Justin Borman
- 10th Grade
600 Meters
1:46.48
PR
Feb 9
Section 10 State Qualifier
Watson Chodat
- 11th Grade
1000 Meters
2:51.56
Mar 5
NYSPHSAA/NYS Federation Indoor Championships
1600 Meters
4:48.17
Feb 9
Section 10 State Qualifier
Brayden Fefee
- 11th Grade
3200 Meters
11:32.71
PR
Feb 9
Section 10 State Qualifier
Caleb Hall
- 9th Grade
60 Meter Dash
7.57
PR
Feb 9
Section 10 State Qualifier
300 Meters
39.26
PR
Feb 9
Section 10 State Qualifier
Tristan Hellijas
- 12th Grade
1000 Meters
3:17.86
PR
Feb 9
Section 10 State Qualifier
Carter Johnston
- 9th Grade
1600 Meters
6:08.53
Feb 9
Section 10 State Qualifier
Dylan Keating
- 10th Grade
600 Meters
1:36.56
Feb 9
Section 10 State Qualifier
Aidan Langdon
- 12th Grade
55m Hurdles - 39"
8.88
PR
Mar 5
NYSPHSAA/NYS Federation Indoor Championships
60m Hurdles - 39"
9.54
PR
Feb 9
Section 10 State Qualifier
Triple Jump
37' 10
PR
Feb 9
Section 10 State Qualifier
Reece Perry
- 9th Grade
600 Meters
1:55.41
PR
Feb 9
Section 10 State Qualifier
Nicholas Thompson
- 12th Grade
1000 Meters
3:12.51
PR
Feb 9
Section 10 State Qualifier
Womens
Natalie Ashlaw
- 11th Grade
60 Meter Dash
9.22
PR
Feb 9
Section 10 State Qualifier
Cora Benardot
- 10th Grade
1000 Meters
4:07.69
PR
Feb 9
Section 10 State Qualifier
High Jump
3' 10
PR
Feb 9
Section 10 State Qualifier
Kathryne Bennett
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
21' 1.75
PR
Feb 9
Section 10 State Qualifier
Rabecca Bennett
- 10th Grade
600 Meters
2:15.25
PR
Feb 9
Section 10 State Qualifier
Morgan Branconnier
- 9th Grade
60m Hurdles - 33"
12.54
Feb 9
Section 10 State Qualifier
Adeline Chodat
- 10th Grade
1000 Meters
3:52.66
PR
Feb 9
Section 10 State Qualifier
High Jump
4' 8
PR
Feb 9
Section 10 State Qualifier
Estella Guerin
- 12th Grade
Long Jump
12' 1.75
PR
Feb 9
Section 10 State Qualifier
Triple Jump
28' 8
PR
Feb 9
Section 10 State Qualifier
Jillian Hammill
- 11th Grade
3000 Meters
14:03.59
PR
Feb 9
Section 10 State Qualifier
High Jump
3' 10
PR
Feb 9
Section 10 State Qualifier
Emma Hesseltine
- 12th Grade
300 Meters
47.98
PR
Feb 9
Section 10 State Qualifier
Long Jump
14' 7.5
PR
Feb 9
Section 10 State Qualifier
Makhilee Lagrave
- 10th Grade
300 Meters
57.28
PR
Feb 9
Section 10 State Qualifier
Shot Put - 4kg
18' 5.5
PR
Feb 9
Section 10 State Qualifier
LuElla Lawrence
- 12th Grade
Long Jump
12' 2
Feb 9
Section 10 State Qualifier
Tye Lawrence
- 9th Grade
1500 Meters
6:09.33
PR
Feb 9
Section 10 State Qualifier
Mackenzie Major
- 11th Grade
60 Meter Dash
9.31
PR
Feb 9
Section 10 State Qualifier
Emma Perez
- 12th Grade
Shot Put - 4kg
20' 2
PR
Feb 9
Section 10 State Qualifier
Triple Jump
23' 5
PR
Feb 9
Section 10 State Qualifier
Emily Perham
- 10th Grade
300 Meters
48.87
PR
Feb 9
Section 10 State Qualifier
JoAnne Powers
- 11th Grade
60 Meter Dash
8.82
PR
Feb 9
Section 10 State Qualifier
Taylor Wells
- 10th Grade
600 Meters
2:00.82
PR
Feb 9
Section 10 State Qualifier
60m Hurdles - 33"
11.92
PR
Feb 9
Section 10 State Qualifier
Katrina Winters
- 9th Grade
600 Meters
1:58.71
Feb 9
Section 10 State Qualifier
Blue text indicates a mark from the current week.