Season:
2008 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2005
2003
Indoor
2021
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
Travis Allen
- 12th Grade
High Jump
5' 11.5
Mar 15
Bob Hayes Classic
Long Jump
20' 0.5
PR
Apr 17
3A District 7
Triple Jump
46' 5
(.4)
PR
May 2
FHSAA 3A Track & Field Championships
Derius Brown
- 11th Grade
100 Meters
11.09
Apr 24
3A Region 2 Championship
200 Meters
23.00
PR
Apr 24
3A Region 2 Championship
Ryley Brown
- 10th Grade
Pole Vault
9' 0
Apr 17
3A District 7
Craig Burkes
- 11th Grade
110m Hurdles - 39"
17.87
PR
Apr 17
3A District 7
300m Hurdles - 36"
43.76
PR
Apr 24
3A Region 2 Championship
Nathaniel Capenos
- 11th Grade
3200 Meters
11:06.44
PR
Apr 17
3A District 7
Lataris Chukes
- 9th Grade
Triple Jump
33' 8
PR
Apr 17
3A District 7
Christopher Clark
- 10th Grade
100 Meters
11.86
Apr 17
3A District 7
Courtney Davis
- 12th Grade
400 Meters
50.49
PR
Apr 24
3A Region 2 Championship
Curtis Davis
- 10th Grade
110m Hurdles - 39"
16.90
Apr 17
3A District 7
300m Hurdles - 36"
43.61
Apr 17
3A District 7
High Jump
5' 8
Apr 17
3A District 7
Jeff Demps
- 12th Grade
100 Meters
10.25
(5.9)
PR
Mar 15
Bob Hayes Classic
200 Meters
21.40
(-2.3)
PR
May 2
FHSAA 3A Track & Field Championships
Stanley Evans
- 10th Grade
Discus - 1.6kg
148' 6.5
Apr 17
3A District 7
Long Jump
20' 5
Apr 17
3A District 7
DeVonta Harmon
- 12th Grade
Long Jump
22' 5.5
PR
Apr 24
3A Region 2 Championship
Triple Jump
42' 3.5
PR
Apr 24
3A Region 2 Championship
Jonathan Harrison
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
44' 10
PR
Apr 17
3A District 7
Discus - 1.6kg
86' 3
Apr 17
3A District 7
Janafilwah Hney
- 11th Grade
400 Meters
50.55
PR
Apr 17
3A District 7
Nataniel Hney
- 10th Grade
400 Meters
52.46
Apr 24
3A Region 2 Championship
Brice Kelly
- 10th Grade
Long Jump
17' 9
PR
Apr 17
3A District 7
Chris Liska
- 11th Grade
800 Meters
2:05.30
PR
Apr 24
3A Region 2 Championship
1600 Meters
4:55.71
PR
Mar 15
Bob Hayes Classic
Christopher Liska
- 11th Grade
800 Meters
2:06.90
Apr 17
3A District 7
Michael Medlin
- 11th Grade
800 Meters
2:13.57
PR
Apr 17
3A District 7
Brandon Miller
- 11th Grade
200 Meters
23.27
Apr 17
3A District 7
Titus Mobley
- 11th Grade
100 Meters
11.32
PR
Apr 17
3A District 7
Brett Prevost
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
36' 0
PR
Apr 17
3A District 7
Jacob Stowe
- 12th Grade
Pole Vault
12' 6
PR
Apr 17
3A District 7
Eric Wallace
- 11th Grade
Pole Vault
8' 0
PR
Apr 17
3A District 7
Rudy Weber
- 10th Grade
Discus - 1.6kg
95' 6
PR
Apr 17
3A District 7
Jesse Wickham
- 11th Grade
800 Meters
2:01.08
PR
Apr 24
3A Region 2 Championship
1600 Meters
4:47.73
PR
Mar 15
Bob Hayes Classic
Emmanuel Young
- 11th Grade
110m Hurdles - 39"
16.01
Apr 24
3A Region 2 Championship
300m Hurdles - 36"
44.62
PR
Apr 17
3A District 7
Womens
Amber Anderson
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
29' 11.5
PR
Apr 17
3A District 7
Holly Blackburn
- 9th Grade
800 Meters
3:08.62
PR
Apr 17
3A District 7
Taylor Booth
- 10th Grade
100m Hurdles - 33"
19.25
Apr 17
3A District 7
High Jump
4' 4
Apr 17
3A District 7
Taylor Botti
- 11th Grade
Pole Vault
7' 6
PR
Apr 17
3A District 7
Kaylee Brown
- 12th Grade
1600 Meters
6:12.39
PR
Apr 17
3A District 7
3200 Meters
12:46.95
PR
Apr 17
3A District 7
Sherrill Brown
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
28' 9.75
PR
Apr 17
3A District 7
Discus - 1kg
89' 10.5
PR
Apr 17
3A District 7
Kali Carney
- 9th Grade
800 Meters
2:29.23
Apr 17
3A District 7
1600 Meters
5:29.66
PR
Apr 24
3A Region 2 Championship
3200 Meters
12:26.83
PR
Apr 17
3A District 7
High Jump
4' 10
Apr 17
3A District 7
Monica Carney
- 12th Grade
400 Meters
1:04.85
PR
Apr 17
3A District 7
High Jump
5' 8
PR
Apr 24
3A Region 2 Championship
Melissa Charles
- 10th Grade
Discus - 1kg
75' 2
Apr 17
3A District 7
Jasmine Coates
- 9th Grade
300m Hurdles - 30"
56.63
PR
Apr 17
3A District 7
Triple Jump
29' 9
Apr 17
3A District 7
Jessica Cullen
- 11th Grade
Pole Vault
8' 0
PR
Apr 17
3A District 7
Amanda Dale
- 9th Grade
1600 Meters
6:15.89
Apr 17
3A District 7
3200 Meters
13:30.70
Apr 17
3A District 7
Stacey Dale
- 9th Grade
3200 Meters
13:34.94
PR
Apr 17
3A District 7
Trisha Day
- 10th Grade
300m Hurdles - 30"
56.80
PR
Apr 17
3A District 7
Cindy Etienne
- 12th Grade
Shot Put - 4kg
28' 0.75
PR
Apr 17
3A District 7
Celina Garza
- 10th Grade
400 Meters
1:23.50
PR
Apr 17
3A District 7
Sade Gilliam
- 9th Grade
100 Meters
13.51
PR
Apr 17
3A District 7
200 Meters
27.71
PR
Apr 17
3A District 7
High Jump
4' 8
PR
Apr 17
3A District 7
Aimee Griswold
- 11th Grade
100m Hurdles - 33"
18.32
PR
Apr 17
3A District 7
300m Hurdles - 30"
51.20
PR
Apr 17
3A District 7
Shamaneik Harrington
- 12th Grade
100m Hurdles - 33"
19.28
PR
Apr 17
3A District 7
300m Hurdles - 30"
52.05
PR
Apr 17
3A District 7
Lauren Kelly
- 11th Grade
800 Meters
2:36.29
Apr 17
3A District 7
1600 Meters
5:48.55
PR
Apr 17
3A District 7
Amanda Merritt
- 9th Grade
200 Meters
27.94
PR
Apr 17
3A District 7
Long Jump
14' 1
PR
Apr 17
3A District 7
Treshonda Mills
- 12th Grade
Long Jump
15' 5
PR
Apr 24
3A Region 2 Championship
Triple Jump
31' 4.25
PR
Apr 17
3A District 7
Julie Nunn
- 10th Grade
100 Meters
13.05
Apr 17
3A District 7
200 Meters
25.73
Apr 24
3A Region 2 Championship
400 Meters
57.54
May 2
FHSAA 3A Track & Field Championships
Ayana Rennes
- 12th Grade
200 Meters
30.44
PR
Apr 17
3A District 7
Long Jump
15' 10.5
PR
Apr 17
3A District 7
Triple Jump
33' 5
PR
Apr 24
3A Region 2 Championship
Nicole Rhoden
- 9th Grade
400 Meters
1:12.94
PR
Apr 17
3A District 7
Shelly Schiffhauer
- 12th Grade
800 Meters
2:56.65
PR
Apr 17
3A District 7
Miriam Skipper
- 12th Grade
100 Meters
12.95
PR
Apr 24
3A Region 2 Championship
Long Jump
14' 11.25
PR
Apr 17
3A District 7
Triple Jump
34' 4
PR
Apr 24
3A Region 2 Championship
Stephanie Watson
- 9th Grade
Shot Put - 4kg
24' 10
PR
Apr 17
3A District 7
Discus - 1kg
70' 6
PR
Apr 17
3A District 7
Bianca Williams
- 9th Grade
100 Meters
14.03
Apr 17
3A District 7
Blue text indicates a mark from the current week.