Season:
2008 Outdoor
Outdoor
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
1995
1994
1993
1979
1978
1976
Indoor
2024
2023
2017
2016
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
Marcus Adkins
- 11th Grade
800 Meters
2:20.5h
PR
Apr 15
Frostbite Invite
1600 Meters
4:50.80
PR
May 13
2B District Championships
3200 Meters
10:37.41
May 24
2B Championships
Eric Androes
- 10th Grade
200 Meters
27.54c
Mar 25
Bi-County/Panorama
Shot Put - 12lb
28' 11.5
May 6
Bi-Co Qualifier
Discus - 1.6kg
84' 7
PR
Apr 29
Bi-Co Championships
James Androes
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
34' 10.75
Apr 19
Undeberg Invite
Discus - 1.6kg
110' 1
Apr 15
Frostbite Invite
Javelin - 800g
96' 0
PR
Apr 19
Undeberg Invite
Chace Bell
- 9th Grade
100 Meters
11.43
(.6)
May 24
2B Championships
200 Meters
22.84
(1.5)
May 24
2B Championships
Long Jump
19' 11.25
May 6
Bi-Co Qualifier
Josh Eastman
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
28' 8
PR
Apr 29
Bi-Co Championships
Discus - 1.6kg
77' 2
PR
May 6
Bi-Co Qualifier
Robert Garcia
- 12th Grade
110m Hurdles - 39"
20.94c
PR
Apr 8
Bi-County/Panorama
300m Hurdles - 36"
52.64c
Mar 25
Bi-County/Panorama
Triple Jump
31' 6
Mar 25
Bi-County/Panorama
Eric Grainger
- 12th Grade
100 Meters
12.41
PR
May 6
Bi-Co Qualifier
200 Meters
25.14c
PR
Apr 10
Don Birdwell Invite
Jacob Hansen
- 11th Grade
400 Meters
56.04
PR
May 6
Bi-Co Qualifier
3200 Meters
12:22.2h
PR
Mar 25
Bi-County/Panorama
Shot Put - 12lb
34' 5.5
Apr 19
Undeberg Invite
Matt Hansen
- 9th Grade
200 Meters
26.34c
Apr 24
Bi-County/Panorama
400 Meters
1:05.04c
Apr 10
Don Birdwell Invite
Shot Put - 12lb
27' 11
Apr 15
Frostbite Invite
Long Jump
15' 0
Apr 15
Frostbite Invite
Jake Hight
- 9th Grade
800 Meters
2:30.73
PR
Apr 29
Bi-Co Championships
Shot Put - 12lb
31' 1.5
PR
Apr 15
Frostbite Invite
High Jump
5' 0
PR
Apr 19
Undeberg Invite
Triple Jump
34' 2
PR
Apr 15
Frostbite Invite
Ethan LaCombe
- 9th Grade
400 Meters
1:02.95
PR
Apr 19
Undeberg Invite
Shot Put - 12lb
25' 3
PR
Apr 10
Don Birdwell Invite
Javelin - 800g
109' 1
PR
Apr 10
Don Birdwell Invite
Cody Mueller
- 10th Grade
200 Meters
31.14c
PR
Apr 10
Don Birdwell Invite
Javelin - 800g
148' 3
PR
May 6
Bi-Co Qualifier
Long Jump
15' 4.5
PR
Apr 19
Undeberg Invite
Kane Pennington
- 9th Grade
1600 Meters
5:17.59
PR
May 13
2B District Championships
3200 Meters
12:34.78
PR
May 13
2B District Championships
Shot Put - 12lb
28' 0
PR
Apr 29
Bi-Co Championships
Devon Peone
- 11th Grade
200 Meters
25.06
May 13
2B District Championships
400 Meters
56.44
PR
Apr 29
Bi-Co Championships
Alex Quam
- 12th Grade
400 Meters
56.74c
Apr 10
Don Birdwell Invite
Grant Schultz
- 10th Grade
400 Meters
59.80
PR
Apr 29
Bi-Co Championships
High Jump
6' 1
May 24
2B Championships
Derik VanSickle
- 12th Grade
Javelin - 800g
143' 3.5
PR
Mar 25
Bi-County/Panorama
Triple Jump
39' 7
PR
May 6
Bi-Co Qualifier
Jay Weinard
- 10th Grade
800 Meters
2:32.28
May 6
Bi-Co Qualifier
1600 Meters
5:38.90
May 6
Bi-Co Qualifier
Javelin - 800g
77' 5
Apr 29
Bi-Co Championships
Womens
Megan Adams
- 9th Grade
1600 Meters
6:51.37
PR
May 6
Bi-Co Qualifier
3200 Meters
14:26.32
PR
May 6
Bi-Co Qualifier
Discus - 1kg
68' 8
Apr 8
Bi-County/Panorama
Erica Adkins
- 9th Grade
800 Meters
2:57.87
PR
May 6
Bi-Co Qualifier
Discus - 1kg
50' 7
May 6
Bi-Co Qualifier
Alix Blake
- 12th Grade
400 Meters
1:07.74c
PR
Apr 24
Bi-County/Panorama
800 Meters
2:32.98
PR
May 24
2B Championships
1600 Meters
5:53.88
PR
May 13
2B District Championships
3200 Meters
13:54.0h
PR
Apr 10
Don Birdwell Invite
Triple Jump
30' 6
PR
May 6
Bi-Co Qualifier
Chelsea Blake
- 10th Grade
100 Meters
13.95
PR
May 6
Bi-Co Qualifier
300m Hurdles - 30"
55.40
PR
Apr 19
Undeberg Invite
Amanda Jeney
- 11th Grade
Long Jump
14' 10
PR
May 13
2B District Championships
Triple Jump
31' 4
PR
May 13
2B District Championships
Brooke Lillengreen
- 10th Grade
1600 Meters
6:53.6h
PR
Mar 25
Bi-County/Panorama
3200 Meters
13:46.37
May 13
2B District Championships
Triple Jump
26' 4.5
Apr 8
Bi-County/Panorama
Aly Peone
- 10th Grade
200 Meters
35.04c
Apr 8
Bi-County/Panorama
Shot Put - 4kg
21' 3
Apr 29
Bi-Co Championships
Javelin - 600g
50' 5
PR
Apr 29
Bi-Co Championships
Tessa Sayers
- 9th Grade
100 Meters
15.53
PR
May 6
Bi-Co Qualifier
200 Meters
34.84c
Apr 10
Don Birdwell Invite
Shot Put - 4kg
19' 2
PR
Apr 19
Undeberg Invite
Triple Jump
18' 7
PR
Apr 10
Don Birdwell Invite
Melissa Warwick
- 12th Grade
400 Meters
1:04.84
PR
May 13
2B District Championships
Shot Put - 4kg
26' 7
PR
May 6
Bi-Co Qualifier
Javelin - 600g
94' 4
PR
May 6
Bi-Co Qualifier
Mary Wilson
- 10th Grade
400 Meters
1:16.94c
PR
Apr 8
Bi-County/Panorama
800 Meters
2:38.25
PR
May 13
2B District Championships
1600 Meters
6:03.82
PR
May 6
Bi-Co Qualifier
Blue text indicates a mark from the current week.