Season:
2009 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
Andrew Atangan
- 11th Grade
800 Meters
2:04.48
May 2
Landstown Invitational
1600 Meters
4:43.11
May 16
Southeastern District Championships
Harry Belfore
- 11th Grade
3200 Meters
12:37.06
PR
Apr 8
Southeastern District Quad @ Grassfield
Ian Blake
- 10th Grade
3200 Meters
12:32.94
PR
Apr 1
Southeastern District Meet
Dominic Burkett
- ?
200 Meters
24.65
PR
Apr 8
Southeastern District Quad @ Grassfield
110m Hurdles - 39"
19.12
PR
May 16
Southeastern District Championships
300m Hurdles - 36"
46.16
PR
Apr 1
Southeastern District Meet
Curtis Campbell
- 12th Grade
200 Meters
21.72
Apr 8
Southeastern District Quad @ Grassfield
400 Meters
48.25
PR
May 2
Landstown Invitational
800 Meters
2:10.92
PR
Apr 1
Southeastern District Meet
Tyler Cheesebrew
- 10th Grade
400 Meters
54.39
PR
Apr 1
Southeastern District Meet
Thomas Clark
- ?
Shot Put - 12lb
42' 8.75
PR
Apr 1
Southeastern District Meet
Joseph Daversa
- 11th Grade
800 Meters
2:10.28
Apr 8
Southeastern District Quad @ Grassfield
1600 Meters
4:36.31
May 16
Southeastern District Championships
Timothy Edwards
- 12th Grade
800 Meters
2:20.00
Apr 1
Southeastern District Meet
Ricardo Enriguez
- ?
Pole Vault
9' 6
PR
May 16
Southeastern District Championships
James Farrow
- ?
Discus - 1.6kg
94' 4
PR
Apr 18
Peninsula Relays
Steven Froncillo
- 12th Grade
3200 Meters
11:35.38
PR
Apr 8
Southeastern District Quad @ Grassfield
Justin Gilbert
- 11th Grade
400 Meters
56.47
PR
Apr 8
Southeastern District Quad @ Grassfield
110m Hurdles - 39"
16.98
May 16
Southeastern District Championships
300m Hurdles - 36"
44.38
Apr 1
Southeastern District Meet
Rodney Grant
- ?
High Jump
6' 0
PR
Apr 1
Southeastern District Meet
Jeremy Greenwald
- 10th Grade
800 Meters
1:58.14
May 23
Eastern Region Outdoor T&F Championships
1600 Meters
4:30.63
Apr 8
Southeastern District Quad @ Grassfield
Corey Gwynn
- 10th Grade
100 Meters
11.54
PR
Apr 1
Southeastern District Meet
200 Meters
23.25
PR
Apr 1
Southeastern District Meet
Wesley Hall
- ?
Discus - 1.6kg
50' 3
PR
Apr 1
Southeastern District Meet
Immanuel Harris
- ?
200 Meters
25.28
PR
Apr 1
Southeastern District Meet
Aaron Harrison
- 11th Grade
800 Meters
2:05.75
Apr 18
Peninsula Relays
1600 Meters
4:37.76
PR
Apr 18
Peninsula Relays
3200 Meters
9:56.06
Apr 8
Southeastern District Quad @ Grassfield
Bradley Hoyt
- 10th Grade
3200 Meters
12:22.63
PR
Apr 1
Southeastern District Meet
Arthur Johnson
- 12th Grade
Long Jump
21' 0
PR
May 2
Landstown Invitational
Triple Jump
44' 0.5
PR
May 23
Eastern Region Outdoor T&F Championships
Austin Johnson
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
42' 2
Apr 1
Southeastern District Meet
Discus - 1.6kg
106' 2
Apr 1
Southeastern District Meet
Terrell Johnson
- 10th Grade
200 Meters
22.68
(2.0)
PR
May 16
Southeastern District Championships
Timothy Johnson
- ?
Shot Put - 12lb
34' 0
PR
Apr 8
Southeastern District Quad @ Grassfield
Tyree Jordan
- 10th Grade
100 Meters
11.26
PR
Apr 1
Southeastern District Meet
200 Meters
23.32
PR
Apr 1
Southeastern District Meet
400 Meters
49.69
PR
May 16
Southeastern District Championships
Dakari Kirby
- ?
400 Meters
1:01.12
PR
Apr 1
Southeastern District Meet
Micheal Lawton
- ?
100 Meters
11.33
Apr 18
Peninsula Relays
Long Jump
21' 2
PR
Apr 1
Southeastern District Meet
Triple Jump
46' 0
(2.4)
May 8
Southern Track Classic
Mike Lawton
- 10th Grade
100 Meters
11.33
May 2
Landstown Invitational
Long Jump
20' 11.5
May 23
Eastern Region Outdoor T&F Championships
Triple Jump
44' 9
May 23
Eastern Region Outdoor T&F Championships
Bryan Lee
- 11th Grade
110m Hurdles - 39"
17.22
Apr 1
Southeastern District Meet
300m Hurdles - 36"
43.06
Apr 1
Southeastern District Meet
Eric Littley
- 11th Grade
1600 Meters
5:02.66
PR
Apr 8
Southeastern District Quad @ Grassfield
Ashley Louis
- 10th Grade
Pole Vault
10' 0
PR
May 16
Southeastern District Championships
Jordan McBride
- ?
High Jump
6' 0
PR
Apr 8
Southeastern District Quad @ Grassfield
Kelcey Moore
- ?
High Jump
6' 4
PR
May 30
VSHL AAA Track & Field Championship
Sean Murphy
- 11th Grade
1600 Meters
5:22.16
PR
Apr 8
Southeastern District Quad @ Grassfield
Robert Murray
- 10th Grade
800 Meters
2:12.94
Apr 8
Southeastern District Quad @ Grassfield
Alex Pennecke
- 11th Grade
100 Meters
11.13
PR
Apr 1
Southeastern District Meet
David Quackenbos
- 11th Grade
1600 Meters
5:18.87
Apr 1
Southeastern District Meet
3200 Meters
11:04.02
Apr 18
Peninsula Relays
Charles Shaffer
- ?
Shot Put - 12lb
35' 1
PR
Apr 1
Southeastern District Meet
Bruce Smith
- ?
100 Meters
11.57
PR
Apr 1
Southeastern District Meet
Evan Smith
- ?
400 Meters
56.59
PR
Apr 1
Southeastern District Meet
Phillip Smith
- ?
Shot Put - 12lb
44' 9.5
PR
May 16
Southeastern District Championships
Discus - 1.6kg
112' 3
PR
May 2
Landstown Invitational
Dominique Torres
- 9th Grade
100 Meters
11.82
Apr 1
Southeastern District Meet
Long Jump
19' 3
May 2
Landstown Invitational
Isaiah Twitty
- ?
Discus - 1.6kg
127' 8
May 16
Southeastern District Championships
Jarrett Walker
- ?
400 Meters
54.68
PR
Apr 1
Southeastern District Meet
110m Hurdles - 39"
16.47
PR
Apr 18
Peninsula Relays
300m Hurdles - 36"
44.13
PR
Apr 8
Southeastern District Quad @ Grassfield
Long Jump
20' 10
PR
May 16
Southeastern District Championships
Triple Jump
41' 6
PR
Apr 8
Southeastern District Quad @ Grassfield
Nicholas Warwack
- ?
Shot Put - 12lb
36' 2
PR
Apr 1
Southeastern District Meet
D'Wayne Windley
- 10th Grade
100 Meters
11.90
PR
Apr 8
Southeastern District Quad @ Grassfield
200 Meters
23.28
PR
Apr 1
Southeastern District Meet
Chris Zrya
- 12th Grade
800 Meters
2:08.28
PR
May 16
Southeastern District Championships
Womens
Myesha Barr
- 12th Grade
100 Meters
12.40
PR
Apr 1
Southeastern District Meet
200 Meters
25.64
Apr 1
Southeastern District Meet
400 Meters
57.08
Apr 4
Christopher Newport University Captains Classic -F..
800 Meters
2:30.49
PR
Apr 8
Southeastern District Quad @ Grassfield
Latoya Beamon
- ?
100 Meters
13.76
PR
Apr 1
Southeastern District Meet
200 Meters
29.92
PR
Apr 8
Southeastern District Quad @ Grassfield
Caitlyn Brown
- ?
1600 Meters
6:29.79
PR
Apr 1
Southeastern District Meet
Victoria Darnell
- 10th Grade
300m Hurdles - 30"
57.24
Apr 8
Southeastern District Quad @ Grassfield
Long Jump
12' 10.5
Apr 8
Southeastern District Quad @ Grassfield
Triple Jump
30' 4.5
May 16
Southeastern District Championships
Jessica Erhbar
- 11th Grade
1600 Meters
6:19.80
PR
Apr 8
Southeastern District Quad @ Grassfield
3200 Meters
14:48.16
Apr 4
Christopher Newport University Captains Classic -F..
Shannon Foster
- 9th Grade
1600 Meters
6:29.36
PR
Apr 1
Southeastern District Meet
Hannah Gray
- 9th Grade
800 Meters
2:35.07
Apr 4
Christopher Newport University Captains Classic -F..
3200 Meters
12:18.73
Apr 8
Southeastern District Quad @ Grassfield
Rachel Greenwald
- 10th Grade
3200 Meters
13:34.09
Apr 1
Southeastern District Meet
Kailey Harrison
- 9th Grade
3200 Meters
14:33.31
PR
Apr 1
Southeastern District Meet
Alexis Hitchman
- ?
100 Meters
13.88
PR
Apr 18
Norfolk State Invitational
200 Meters
30.47
PR
Apr 1
Southeastern District Meet
Peyton Holm
- 9th Grade
1600 Meters
5:47.64
PR
Apr 18
Norfolk State Invitational
3200 Meters
12:15.89
PR
Apr 1
Southeastern District Meet
Kiara Howell
- 9th Grade
Shot Put - 4kg
34' 3
Apr 18
Norfolk State Invitational
Discus - 1kg
119' 4
May 23
Eastern Region Outdoor T&F Championships
Navia Howell
- 9th Grade
Shot Put - 4kg
34' 8.5
May 16
Southeastern District Championships
Discus - 1kg
86' 0.5
Apr 18
Norfolk State Invitational
Rachel Hoyt
- ?
800 Meters
3:07.37
PR
Apr 1
Southeastern District Meet
Mayisha Kirby
- ?
Shot Put - 4kg
31' 1
PR
Apr 1
Southeastern District Meet
Kayla Kittek
- ?
Shot Put - 4kg
31' 1
Apr 1
Southeastern District Meet
Discus - 1kg
93' 9
Apr 8
Southeastern District Quad @ Grassfield
Bria Miranda
- ?
800 Meters
2:45.57
Apr 1
Southeastern District Meet
Julia Monti
- 11th Grade
800 Meters
2:28.90
Apr 4
Christopher Newport University Captains Classic -F..
1600 Meters
5:32.19
PR
May 23
Eastern Region Outdoor T&F Championships
Lia Monti
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
33' 8.5
PR
May 23
Eastern Region Outdoor T&F Championships
Discus - 1kg
94' 6
May 16
Southeastern District Championships
Nneka Oguwu
- 11th Grade
300m Hurdles - 30"
46.82
PR
Apr 18
Norfolk State Invitational
Long Jump
15' 11.25
PR
Apr 8
Southeastern District Quad @ Grassfield
Ashley Ore
- ?
200 Meters
29.53
PR
Apr 1
Southeastern District Meet
300m Hurdles - 30"
55.78
PR
Apr 8
Southeastern District Quad @ Grassfield
Jazmine Perry
- ?
400 Meters
1:04.25
PR
Apr 8
Southeastern District Quad @ Grassfield
Triple Jump
28' 6
Apr 1
Southeastern District Meet
Jonell Purvis
- ?
100 Meters
14.09
PR
Apr 1
Southeastern District Meet
200 Meters
29.46
PR
Apr 8
Southeastern District Quad @ Grassfield
Christen Roberts
- 10th Grade
100 Meters
12.55
PR
Apr 1
Southeastern District Meet
200 Meters
26.32
Apr 18
Norfolk State Invitational
High Jump
5' 2
PR
May 30
VSHL AAA Track & Field Championship
Divine Sanders
- ?
200 Meters
29.78
PR
Apr 8
Southeastern District Quad @ Grassfield
400 Meters
1:07.24
PR
Apr 1
Southeastern District Meet
Karimah Sheperd
- 12th Grade
100 Meters
11.99
PR
Apr 1
Southeastern District Meet
200 Meters
25.43
PR
Apr 1
Southeastern District Meet
High Jump
5' 2
PR
May 16
Southeastern District Championships
Long Jump
19' 7.5
(3.0)
PR
May 30
VSHL AAA Track & Field Championship
Triple Jump
40' 10.5
PR
May 23
Eastern Region Outdoor T&F Championships
Amanda Smith
- 10th Grade
400 Meters
57.94
Apr 8
Southeastern District Quad @ Grassfield
800 Meters
2:18.19
Apr 4
Christopher Newport University Captains Classic -F..
1600 Meters
5:13.85
PR
May 2
Landstown Invitational
Chabre Smith
- ?
200 Meters
27.98
PR
Apr 8
Southeastern District Quad @ Grassfield
Lauren Snell
- 10th Grade
800 Meters
2:51.87
PR
Apr 1
Southeastern District Meet
1600 Meters
6:17.11
PR
Apr 8
Southeastern District Quad @ Grassfield
3200 Meters
13:55.55
PR
Apr 4
Christopher Newport University Captains Classic -F..
Pole Vault
8' 6
May 23
Eastern Region Outdoor T&F Championships
Alexis Thompson
- ?
100m Hurdles - 33"
17.74
PR
Apr 18
Norfolk State Invitational
300m Hurdles - 30"
53.84
Apr 18
Norfolk State Invitational
Jazmen Townsend
- 11th Grade
100 Meters
12.46
Apr 4
Christopher Newport University Captains Classic -F..
200 Meters
24.92
Apr 18
Norfolk State Invitational
400 Meters
59.21
PR
Apr 1
Southeastern District Meet
Long Jump
19' 11
PR
May 2
Landstown Invitational
Jasmine Trotter
- ?
100 Meters
17.79
PR
Apr 8
Southeastern District Quad @ Grassfield
Discus - 1kg
76' 8
Apr 1
Southeastern District Meet
Emily Twiford
- ?
800 Meters
3:14.28
PR
Apr 8
Southeastern District Quad @ Grassfield
Sydney Weeks
- 9th Grade
800 Meters
2:38.33
PR
Apr 8
Southeastern District Quad @ Grassfield
Charity Wilson
- 9th Grade
400 Meters
1:00.02
PR
May 16
Southeastern District Championships
Christal Wilson
- 9th Grade
400 Meters
1:02.99
Apr 18
Norfolk State Invitational
Alyssa Yong
- 10th Grade
1600 Meters
6:03.98
PR
Apr 4
Christopher Newport University Captains Classic -F..
3200 Meters
12:56.41
PR
Apr 1
Southeastern District Meet
Blue text indicates a mark from the current week.