Season:
2012 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
Indoor
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
Tate Alanis
- 9th Grade
100 Meters
11.98
PR
Apr 11
District 4-4A
Pole Vault
8' 6
PR
Feb 25
McKinney Boyd Invitational
Phillip Albracht
- 10th Grade
Long Jump
21' 6.5
PR
Mar 29
Plano West Invitational
Triple Jump
42' 1
PR
Apr 11
District 4-4A
Tristan Alexander
- 9th Grade
110m Hurdles - 39"
16.88
Apr 11
District 4-4A
300m Hurdles - 36"
42.91
Apr 11
District 4-4A
Blake Anderson
- 10th Grade
800 Meters
2:12.63
PR
Mar 29
Plano West Invitational
1600 Meters
4:38.37
PR
Apr 11
District 4-4A
3200 Meters
9:53.20
PR
Apr 11
District 4-4A
Scout Anderson
- 9th Grade
3200 Meters
11:11.05
Feb 25
McKinney Boyd Invitational
Jaden Barrideaux
- 9th Grade
100 Meters
12.40
PR
Feb 25
McKinney Boyd Invitational
High Jump
5' 4
PR
Apr 11
District 4-4A
Myles Benning
- 9th Grade
Discus - 1.6kg
90' 9
Apr 11
District 4-4A
Victor Bezak
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
41' 5
Mar 29
Plano West Invitational
Discus - 1.6kg
147' 8
Apr 28
Region I-4A Track Meet Finals
Benjamin Bibby
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
49' 6.5
Mar 29
Plano West Invitational
Discus - 1.6kg
157' 3
PR
Apr 11
District 4-4A
Malike Boseman
- 10th Grade
100 Meters
11.45
PR
Apr 11
District 4-4A
High Jump
5' 10
PR
Feb 25
McKinney Boyd Invitational
Long Jump
20' 11
PR
Apr 11
District 4-4A
Stephon Brooks
- 11th Grade
110m Hurdles - 39"
16.26
PR
Mar 29
Plano West Invitational
300m Hurdles - 36"
43.30
PR
Mar 29
Plano West Invitational
Taylor Dickerson
- 9th Grade
200 Meters
22.74c
PR
Apr 20
Frisco ISD Regional Qualifier
400 Meters
53.94c
PR
Apr 20
Frisco ISD Regional Qualifier
Israel English
- 9th Grade
100 Meters
11.61
PR
Mar 29
Plano West Invitational
Kyle Gonzales
- 9th Grade
High Jump
5' 0
PR
Feb 25
McKinney Boyd Invitational
Blake Greenia
- 12th Grade
800 Meters
2:11.22
PR
Apr 11
District 4-4A
Glenn Gress
- 10th Grade
3200 Meters
12:08.15
PR
Mar 29
Plano West Invitational
Bryan Hammond
- 10th Grade
200 Meters
24.44c
PR
Apr 20
Frisco ISD Regional Qualifier
400 Meters
52.14c
PR
Apr 20
Frisco ISD Regional Qualifier
Demarcus Henderson
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
41' 2.5
PR
Apr 11
District 4-4A
Raqwon Henderson
- 10th Grade
200 Meters
26.46
PR
Mar 29
Plano West Invitational
Long Jump
17' 7
PR
Apr 11
District 4-4A
Triple Jump
39' 5.25
Mar 29
Plano West Invitational
Jordan Higashida
- 9th Grade
400 Meters
53.93
PR
Apr 11
District 4-4A
High Jump
5' 2
PR
Apr 11
District 4-4A
Isaiah Hinton
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
38' 4.5
PR
Apr 11
District 4-4A
Jonathan Hoang
- 10th Grade
Long Jump
20' 2.5
Feb 25
McKinney Boyd Invitational
Triple Jump
39' 10
Mar 29
Plano West Invitational
Nicholas Houston
- 10th Grade
200 Meters
23.70
PR
Apr 11
District 4-4A
Long Jump
18' 11.5
PR
Feb 25
McKinney Boyd Invitational
Malique Hunt
- 9th Grade
100 Meters
12.54
PR
Mar 29
Plano West Invitational
Justin Jinning
- 9th Grade
110m Hurdles - 39"
15.94c
Apr 20
Frisco ISD Regional Qualifier
300m Hurdles - 36"
41.05
Mar 29
Plano West Invitational
Brent (Tre) Jones
- 12th Grade
400 Meters
53.78
PR
Apr 11
District 4-4A
Triple Jump
41' 10.5
PR
Apr 11
District 4-4A
Daniel Kim
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
41' 10.5
PR
Apr 11
District 4-4A
Discus - 1.6kg
106' 2
Apr 11
District 4-4A
Hector Larin
- 10th Grade
800 Meters
2:11.55
PR
Apr 11
District 4-4A
1600 Meters
5:06.89
PR
Mar 29
Plano West Invitational
Jacob Lewis
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
35' 0.5
PR
Feb 25
McKinney Boyd Invitational
Discus - 1.6kg
124' 9
PR
Apr 11
District 4-4A
Ty Linthicum
- 9th Grade
400 Meters
1:01.16
PR
Mar 29
Plano West Invitational
Carlos Martinez
- 12th Grade
3200 Meters
11:22.33
PR
Mar 29
Plano West Invitational
Zach Menchaca
- 9th Grade
100 Meters
11.54
Mar 29
Plano West Invitational
Triple Jump
37' 6.5
PR
Mar 29
Plano West Invitational
Martin Mirzaie
- 11th Grade
800 Meters
2:09.06
PR
Apr 11
District 4-4A
1600 Meters
4:54.78
PR
Apr 11
District 4-4A
Erick Mitchell
- 12th Grade
400 Meters
54.76
PR
Apr 11
District 4-4A
Justin Mitchell
- 12th Grade
400 Meters
49.70
PR
Apr 11
District 4-4A
800 Meters
2:04.01
PR
Apr 11
District 4-4A
Jesse Moffett
- 10th Grade
400 Meters
57.61
PR
Mar 29
Plano West Invitational
800 Meters
2:10.43
PR
Apr 11
District 4-4A
Matthew Nelson
- 10th Grade
110m Hurdles - 39"
17.54
PR
Apr 11
District 4-4A
300m Hurdles - 36"
42.65
PR
Apr 11
District 4-4A
Eric Neugebauer
- ?
Discus - 1.6kg
86' 1
PR
Mar 29
Plano West Invitational
Matthew Owen
- 9th Grade
High Jump
5' 4
Feb 25
McKinney Boyd Invitational
Pole Vault
10' 0
Apr 11
District 4-4A
Rahul Patel
- 10th Grade
110m Hurdles - 39"
17.89
PR
Apr 11
District 4-4A
300m Hurdles - 36"
44.41
PR
Apr 11
District 4-4A
Shane Penson
- 10th Grade
200 Meters
23.45
PR
Apr 11
District 4-4A
High Jump
5' 10.25
PR
Feb 25
McKinney Boyd Invitational
Colten Prater
- 12th Grade
800 Meters
2:05.63
PR
Mar 29
Plano West Invitational
Carlos Ramirez
- 10th Grade
1600 Meters
4:55.61
PR
Apr 11
District 4-4A
3200 Meters
11:02.16
PR
Apr 11
District 4-4A
Mike Reeves
- 10th Grade
100 Meters
11.06
Mar 29
Plano West Invitational
Edgar Reyes
- ?
Shot Put - 12lb
32' 5.5
PR
Feb 25
McKinney Boyd Invitational
Brett Richardson
- 10th Grade
Pole Vault
8' 6
PR
Apr 11
District 4-4A
Brandon Rojo
- 11th Grade
1600 Meters
4:47.72
PR
Apr 11
District 4-4A
3200 Meters
10:33.79
PR
Apr 11
District 4-4A
Tanaka Rusape
- 11th Grade
200 Meters
23.75
PR
Apr 11
District 4-4A
Ruben Salinas
- 9th Grade
Pole Vault
8' 0
PR
Apr 11
District 4-4A
Brandon Samples
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
37' 10.5
Mar 29
Plano West Invitational
Discus - 1.6kg
82' 11
Mar 29
Plano West Invitational
Dominic Spotwood
- 9th Grade
100 Meters
11.88
Feb 25
McKinney Boyd Invitational
Long Jump
19' 5
Feb 25
McKinney Boyd Invitational
Kolby Story
- ?
Discus - 1.6kg
97' 4.5
PR
Apr 11
District 4-4A
Gerald Thomas
- 12th Grade
200 Meters
22.28
PR
Apr 11
District 4-4A
400 Meters
47.81
PR
May 11
UIL 4A State Track & Field Championships
Jailand Thompson
- 9th Grade
110m Hurdles - 39"
20.85
PR
Mar 29
Plano West Invitational
300m Hurdles - 36"
48.52
PR
Mar 29
Plano West Invitational
Gregory Vasquez
- 9th Grade
3200 Meters
11:57.13
Apr 11
District 4-4A
Noe Villareal
- 10th Grade
200 Meters
24.04
PR
Apr 11
District 4-4A
Patrick White
- 11th Grade
100 Meters
11.42
PR
Apr 11
District 4-4A
Brandon Yates
- 9th Grade
110m Hurdles - 39"
18.43
PR
Apr 11
District 4-4A
300m Hurdles - 36"
47.12
PR
Feb 25
McKinney Boyd Invitational
Triple Jump
37' 0.5
PR
Apr 11
District 4-4A
Womens
Leticia Aguilar
- 12th Grade
800 Meters
2:35.13
PR
Apr 11
District 4-4A
1600 Meters
5:59.89
PR
Mar 29
Plano West Invitational
Victoria Avila
- 9th Grade
1600 Meters
5:56.67
Mar 29
Plano West Invitational
3200 Meters
13:03.29
Mar 29
Plano West Invitational
Monica Baigen
- 11th Grade
Long Jump
13' 8.5
PR
Apr 11
District 4-4A
Triple Jump
29' 7
PR
Apr 11
District 4-4A
Autumn Barnes
- 9th Grade
100 Meters
13.74c
PR
Apr 20
Frisco ISD Regional Qualifier
200 Meters
28.39
PR
Apr 11
District 4-4A
Long Jump
14' 5.75
PR
Apr 11
District 4-4A
Triple Jump
31' 9.5
PR
Apr 11
District 4-4A
Mayah Benning
- 9th Grade
100 Meters
13.16
Feb 25
McKinney Boyd Invitational
High Jump
4' 8
Apr 11
District 4-4A
Briana Bradford
- 10th Grade
100 Meters
13.37
Mar 29
Plano West Invitational
Long Jump
15' 4.75
Apr 11
District 4-4A
Triple Jump
32' 5.5
Apr 11
District 4-4A
Lexi Brandt
- 9th Grade
Shot Put - 4kg
22' 10
Mar 29
Plano West Invitational
Discus - 1kg
65' 11.5
Apr 11
District 4-4A
Moureen Byrne
- ?
100 Meters
14.12
PR
Apr 11
District 4-4A
Kimberly Carr
- 12th Grade
3200 Meters
12:19.0h
PR
Apr 20
Frisco ISD Regional Qualifier
Emily Casper
- 10th Grade
400 Meters
1:07.66
PR
Mar 29
Plano West Invitational
800 Meters
2:43.07
Mar 29
Plano West Invitational
Natalie Collier
- 9th Grade
Pole Vault
7' 6
Apr 11
District 4-4A
Hannah Conrad
- 9th Grade
Shot Put - 4kg
28' 4.25
Apr 11
District 4-4A
Discus - 1kg
64' 3
Feb 25
McKinney Boyd Invitational
Madison Dombkowski
- 11th Grade
400 Meters
1:03.66
PR
Apr 11
District 4-4A
800 Meters
2:30.89
PR
Apr 11
District 4-4A
Kristina Elizando
- ?
400 Meters
1:09.21
PR
Apr 11
District 4-4A
Madison Hayden
- 9th Grade
100m Hurdles - 33"
20.81
Mar 29
Plano West Invitational
300m Hurdles - 30"
53.31
PR
Apr 11
District 4-4A
Jordan Hinant
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
36' 4.5
Apr 11
District 4-4A
Discus - 1kg
88' 6
Feb 25
McKinney Boyd Invitational
Haley Hoffman
- 10th Grade
100 Meters
14.73
PR
Apr 11
District 4-4A
Ima Isham
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
23' 8.5
Apr 11
District 4-4A
Discus - 1kg
69' 7
Apr 11
District 4-4A
Alex Jackson
- ?
100 Meters
14.62
PR
Feb 25
McKinney Boyd Invitational
Danielle Johnson
- 9th Grade
Shot Put - 4kg
30' 9.5
PR
Apr 11
District 4-4A
Discus - 1kg
43' 9
PR
Apr 11
District 4-4A
Marissa Johnson
- 9th Grade
400 Meters
1:10.82
PR
Mar 29
Plano West Invitational
800 Meters
2:41.70
PR
Apr 11
District 4-4A
Jennifer Labrada
- 11th Grade
1600 Meters
6:09.55
PR
Apr 11
District 4-4A
3200 Meters
13:54.00
PR
Apr 11
District 4-4A
Sabrina Labranche
- 9th Grade
Shot Put - 4kg
23' 5.5
PR
Apr 11
District 4-4A
Discus - 1kg
62' 4
PR
Feb 25
McKinney Boyd Invitational
Carolyn LeBlanc
- 12th Grade
800 Meters
2:40.50
Mar 29
Plano West Invitational
1600 Meters
5:58.48
Mar 29
Plano West Invitational
Shantrell Mathieu
- 10th Grade
Long Jump
14' 6
PR
Feb 25
McKinney Boyd Invitational
Taylor Matlock
- 9th Grade
400 Meters
1:04.54c
PR
Apr 20
Frisco ISD Regional Qualifier
100m Hurdles - 33"
20.40
PR
Apr 11
District 4-4A
300m Hurdles - 30"
56.67
PR
Mar 29
Plano West Invitational
Sarah Minton
- 9th Grade
100 Meters
13.82
PR
Mar 29
Plano West Invitational
Long Jump
14' 8
PR
Feb 25
McKinney Boyd Invitational
Alexus Neal
- 9th Grade
200 Meters
28.44c
PR
Apr 20
Frisco ISD Regional Qualifier
400 Meters
1:07.16
PR
Apr 11
District 4-4A
Long Jump
11' 11.75
PR
Apr 11
District 4-4A
Lisa Riching
- ?
1600 Meters
5:37.24
PR
Apr 28
Region I-4A Track Meet Finals
Lisa Richins
- 10th Grade
1600 Meters
5:37.33
PR
Apr 11
District 4-4A
3200 Meters
12:21.0h
Apr 20
Frisco ISD Regional Qualifier
Andrea Robinson
- 12th Grade
400 Meters
1:01.79
PR
Apr 11
District 4-4A
Triple Jump
31' 10
PR
Apr 11
District 4-4A
Taylor Sargent
- 9th Grade
100 Meters
14.30
PR
Mar 29
Plano West Invitational
High Jump
4' 8
PR
Feb 25
McKinney Boyd Invitational
Long Jump
14' 6.5
PR
Feb 25
McKinney Boyd Invitational
Olivia Saye
- 10th Grade
800 Meters
3:01.90
PR
Mar 29
Plano West Invitational
1600 Meters
6:02.85
PR
Apr 11
District 4-4A
3200 Meters
14:36.00
Apr 11
District 4-4A
Kendall Sessions
- 10th Grade
100m Hurdles - 33"
18.10
PR
Apr 11
District 4-4A
300m Hurdles - 30"
56.47
PR
Apr 11
District 4-4A
Adela Silva
- 12th Grade
1600 Meters
5:42.56
PR
Apr 11
District 4-4A
3200 Meters
12:11.0h
PR
Apr 20
Frisco ISD Regional Qualifier
Camille Smith
- 10th Grade
400 Meters
1:11.54
PR
Apr 11
District 4-4A
Pole Vault
7' 6.25
PR
Feb 25
McKinney Boyd Invitational
Hanna Taylor
- ?
100 Meters
14.12
PR
Feb 25
McKinney Boyd Invitational
Long Jump
13' 0
PR
Mar 29
Plano West Invitational
Kailand Thompson
- 11th Grade
100 Meters
13.74c
PR
Apr 20
Frisco ISD Regional Qualifier
200 Meters
27.84c
PR
Apr 20
Frisco ISD Regional Qualifier
Elizabeth Tubbs
- 9th Grade
400 Meters
1:05.31
PR
Mar 29
Plano West Invitational
800 Meters
2:27.06
Mar 29
Plano West Invitational
1600 Meters
5:38.36
PR
Apr 28
Region I-4A Track Meet Finals
Rosa Ventura
- 12th Grade
200 Meters
31.23
PR
Mar 29
Plano West Invitational
Blue text indicates a mark from the current week.