Season:
2013 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
1993
1992
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
Ryan Bartkowiak
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
36' 9.25
PR
May 16
MPSSAA 4A East Regional Championships
Discus - 1.6kg
96' 5.75
PR
May 16
MPSSAA 4A East Regional Championships
James Beatty
- 10th Grade
100 Meters
12.03
May 8
Anne Arundel County Championships
200 Meters
24.62
May 8
Anne Arundel County Championships
Spencer Blankenship
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
33' 11.75
May 16
MPSSAA 4A East Regional Championships
Discus - 1.6kg
94' 11.75
May 16
MPSSAA 4A East Regional Championships
Zachary Brisbane
- 11th Grade
100 Meters
12.00
PR
May 16
MPSSAA 4A East Regional Championships
200 Meters
25.50
PR
May 8
Anne Arundel County Championships
Shot Put - 12lb
31' 8
PR
Apr 19
North County Knights Invitational
Discus - 1.6kg
80' 1
PR
Mar 27
Anne Arundel All-Comers
Brett Buckley
- 11th Grade
800 Meters
2:38.4h
PR
Mar 27
Anne Arundel All-Comers
1600 Meters
5:43.9h
PR
May 6
Anne Arundel Last Chance Meet
Matt Campbell
- 10th Grade
400 Meters
1:04.64c
PR
Mar 27
Anne Arundel All-Comers
Luke Cheicis
- 11th Grade
110m Hurdles - 39"
21.17
PR
May 16
MPSSAA 4A East Regional Championships
300m Hurdles - 36"
54.30
PR
Mar 23
Seahawk Invitational
Pole Vault
10' 10.75
May 16
MPSSAA 4A East Regional Championships
Long Jump
17' 2.5
PR
Apr 11
Anne Arundel Inter-County Meet
Patrick Clark
- ?
100 Meters
13.74c
PR
Mar 27
Anne Arundel All-Comers
200 Meters
27.84c
PR
Mar 27
Anne Arundel All-Comers
Colin Cluster
- 9th Grade
200 Meters
27.29
Mar 23
Seahawk Invitational
400 Meters
59.96
PR
Mar 23
Seahawk Invitational
Long Jump
18' 11
May 16
MPSSAA 4A East Regional Championships
Triple Jump
37' 10.25
PR
May 16
MPSSAA 4A East Regional Championships
Kyle Coffelt
- 10th Grade
800 Meters
2:27.4h
PR
May 6
Anne Arundel Last Chance Meet
Ben Colebrook
- 9th Grade
110m Hurdles - 39"
18.41
May 8
Anne Arundel County Championships
300m Hurdles - 36"
48.97
PR
May 8
Anne Arundel County Championships
Discus - 1.6kg
77' 8
PR
Apr 4
Anne Arundel Inter County Meet #1
Pole Vault
10' 6
May 16
MPSSAA 4A East Regional Championships
Samuel Coomes
- 11th Grade
800 Meters
2:42.0h
PR
Mar 27
Anne Arundel All-Comers
1600 Meters
5:41.0h
Mar 27
Anne Arundel All-Comers
3200 Meters
12:09.9h
Apr 11
Anne Arundel Inter-County Meet
Discus - 1.6kg
91' 6
PR
Apr 11
Anne Arundel Inter-County Meet
Jake Daubert
- 9th Grade
800 Meters
2:26.50
Apr 4
Anne Arundel Inter County Meet #1
1500 Meters
4:41.66
PR
Apr 19
North County Knights Invitational
1600 Meters
4:58.88
May 8
Anne Arundel County Championships
Kenan Edmond
- 10th Grade
100 Meters
13.19
Apr 4
Anne Arundel Inter County Meet #1
200 Meters
27.24c
May 6
Anne Arundel Last Chance Meet
Long Jump
14' 9
Apr 11
Anne Arundel Inter-County Meet
Quentin Ford
- 9th Grade
100 Meters
13.74c
May 6
Anne Arundel Last Chance Meet
200 Meters
28.34c
May 6
Anne Arundel Last Chance Meet
Casey Frost
- 11th Grade
200 Meters
27.44c
PR
Mar 27
Anne Arundel All-Comers
High Jump
4' 10
PR
Apr 11
Anne Arundel Inter-County Meet
Long Jump
14' 0
Mar 23
Seahawk Invitational
Triple Jump
34' 2.25
PR
May 16
MPSSAA 4A East Regional Championships
Dylan Hanold
- 10th Grade
400 Meters
1:05.67
PR
Apr 4
Anne Arundel Inter County Meet #1
110m Hurdles - 39"
21.24c
PR
May 6
Anne Arundel Last Chance Meet
300m Hurdles - 36"
51.30
PR
May 8
Anne Arundel County Championships
Nathaniel Henn
- ?
400 Meters
1:05.24c
PR
May 6
Anne Arundel Last Chance Meet
800 Meters
2:34.92
PR
Mar 23
Seahawk Invitational
Josh Ho
- 9th Grade
100 Meters
13.84c
May 6
Anne Arundel Last Chance Meet
200 Meters
27.94c
May 6
Anne Arundel Last Chance Meet
Brad Jones
- 10th Grade
110m Hurdles - 39"
19.90
Apr 19
North County Knights Invitational
300m Hurdles - 36"
47.04c
Mar 27
Anne Arundel All-Comers
Luke Kellett
- 9th Grade
1600 Meters
5:55.1h
Apr 11
Anne Arundel Inter-County Meet
Daniel King
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
39' 2
Mar 27
Anne Arundel All-Comers
Discus - 1.6kg
119' 2.75
May 16
MPSSAA 4A East Regional Championships
Harry King
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
19' 11
PR
Apr 4
Anne Arundel Inter County Meet #1
Discus - 1.6kg
53' 2.5
PR
Apr 11
Anne Arundel Inter-County Meet
Connor McDonald
- 9th Grade
3000 Meters
10:59.85
PR
Apr 19
North County Knights Invitational
3200 Meters
11:48.54
May 8
Anne Arundel County Championships
5000 Meters
19:03.40
PR
Mar 23
Seahawk Invitational
Benjamin Meister
- 11th Grade
800 Meters
2:07.6h
May 1
Bob Goliday Invitational
1500 Meters
4:33.65
PR
Apr 19
North County Knights Invitational
1600 Meters
4:41.16
May 8
Anne Arundel County Championships
Raul Moscoso
- 10th Grade
400 Meters
1:09.54c
Mar 27
Anne Arundel All-Comers
800 Meters
2:43.9h
Mar 27
Anne Arundel All-Comers
1600 Meters
6:08.30
PR
Apr 4
Anne Arundel Inter County Meet #1
Travis Neal
- 11th Grade
800 Meters
2:22.92
May 16
MPSSAA 4A East Regional Championships
Kevin Prather
- 10th Grade
400 Meters
1:00.74c
Mar 27
Anne Arundel All-Comers
800 Meters
2:21.10
PR
Apr 4
Anne Arundel Inter County Meet #1
Alex Reichert
- 10th Grade
800 Meters
2:18.88
PR
May 8
Anne Arundel County Championships
Elliott Russell
- 9th Grade
400 Meters
1:01.84c
PR
Mar 27
Anne Arundel All-Comers
800 Meters
2:21.34
PR
Apr 19
North County Knights Invitational
Ricky Sain
- 9th Grade
800 Meters
3:06.3h
PR
May 6
Anne Arundel Last Chance Meet
Jacob Sullivan
- 9th Grade
400 Meters
1:05.34c
May 6
Anne Arundel Last Chance Meet
800 Meters
2:44.9h
PR
Mar 27
Anne Arundel All-Comers
Tyler Tharp
- 11th Grade
200 Meters
28.44c
Mar 27
Anne Arundel All-Comers
800 Meters
2:31.3h
PR
May 6
Anne Arundel Last Chance Meet
Scott Tibert
- 11th Grade
100 Meters
12.06
May 8
Anne Arundel County Championships
200 Meters
24.42
May 8
Anne Arundel County Championships
Josh Watkins
- 10th Grade
1600 Meters
5:50.1h
PR
May 6
Anne Arundel Last Chance Meet
Sam Witles
- 9th Grade
100 Meters
13.50
Apr 4
Anne Arundel Inter County Meet #1
200 Meters
27.14c
Apr 11
Anne Arundel Inter-County Meet
400 Meters
1:09.28
Apr 4
Anne Arundel Inter County Meet #1
Charles Wood
- 9th Grade
3000 Meters
10:21.51
PR
Apr 19
North County Knights Invitational
3200 Meters
10:44.49
May 8
Anne Arundel County Championships
Womens
Clara Blevins
- 11th Grade
400 Meters
1:08.37
PR
Mar 23
Seahawk Invitational
1500 Meters
5:13.43
PR
Apr 19
North County Knights Invitational
1600 Meters
5:36.35
PR
May 16
MPSSAA 4A East Regional Championships
Alexandra Brady
- 9th Grade
Shot Put - 4kg
17' 8
Apr 11
Anne Arundel Inter-County Meet
Discus - 1kg
46' 2.5
Apr 11
Anne Arundel Inter-County Meet
Carly Burgess
- 11th Grade
800 Meters
3:27.5h
May 6
Anne Arundel Last Chance Meet
Allison Carson
- 9th Grade
800 Meters
3:47.00
PR
Apr 4
Anne Arundel Inter County Meet #1
Sarah Castro
- 11th Grade
800 Meters
2:58.8h
May 6
Anne Arundel Last Chance Meet
Alexa Caviness
- 9th Grade
800 Meters
3:47.36
PR
Apr 4
Anne Arundel Inter County Meet #1
JeeVonya Clark
- 9th Grade
100 Meters
13.94
May 8
Anne Arundel County Championships
200 Meters
30.74
Mar 23
Seahawk Invitational
Taylor Coho
- 9th Grade
3000 Meters
12:43.10
PR
Apr 19
North County Knights Invitational
3200 Meters
13:37.12
PR
Apr 27
Howard County Spring Classic
Hannah Conway
- 11th Grade
100 Meters
13.89
Mar 23
Seahawk Invitational
200 Meters
29.14
Apr 27
Howard County Spring Classic
Rachel Cote
- 11th Grade
Long Jump
9' 8.75
PR
Mar 27
Anne Arundel All-Comers
Madi Flynn
- 11th Grade
800 Meters
3:43.60
PR
Apr 4
Anne Arundel Inter County Meet #1
Samantha Goetz
- 11th Grade
800 Meters
3:02.0h
PR
Apr 11
Anne Arundel Inter-County Meet
Miranda Gray
- 11th Grade
100 Meters
14.91
PR
Mar 23
Seahawk Invitational
200 Meters
30.60
PR
May 16
MPSSAA 4A East Regional Championships
High Jump
4' 4
Apr 11
Anne Arundel Inter-County Meet
Katie Gundacker
- 10th Grade
800 Meters
2:58.0h
PR
May 6
Anne Arundel Last Chance Meet
Courtney Hall
- 9th Grade
100 Meters
15.34c
May 6
Anne Arundel Last Chance Meet
200 Meters
32.34c
PR
Apr 11
Anne Arundel Inter-County Meet
400 Meters
1:12.44c
May 6
Anne Arundel Last Chance Meet
Caitlin Harmon
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
24' 11
Apr 19
North County Knights Invitational
Discus - 1kg
76' 5
Mar 23
Seahawk Invitational
Tabitha Hutt
- 9th Grade
200 Meters
32.94c
PR
Mar 27
Anne Arundel All-Comers
Hayley Jacobs
- 10th Grade
200 Meters
33.24c
PR
Apr 11
Anne Arundel Inter-County Meet
High Jump
3' 10
PR
Apr 11
Anne Arundel Inter-County Meet
Morgan Jones
- 11th Grade
400 Meters
1:12.50
PR
May 16
MPSSAA 4A East Regional Championships
100m Hurdles - 33"
18.23
PR
Apr 19
North County Knights Invitational
300m Hurdles - 30"
55.16
PR
May 16
MPSSAA 4A East Regional Championships
Anna Kenter
- 10th Grade
400 Meters
1:17.04c
PR
Mar 27
Anne Arundel All-Comers
800 Meters
2:41.47
PR
May 16
MPSSAA 4A East Regional Championships
1500 Meters
5:48.90
PR
Apr 19
North County Knights Invitational
1600 Meters
6:27.3h
PR
Apr 11
Anne Arundel Inter-County Meet
Casey Knox
- 11th Grade
800 Meters
3:47.38
PR
Apr 4
Anne Arundel Inter County Meet #1
Amanda Lusk
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
29' 11.5
Apr 19
North County Knights Invitational
Discus - 1kg
96' 11
May 16
MPSSAA 4A East Regional Championships
Alyssa Meister
- 9th Grade
200 Meters
29.64c
PR
Apr 11
Anne Arundel Inter-County Meet
400 Meters
1:04.53
PR
May 16
MPSSAA 4A East Regional Championships
Rebecca Meyer
- 9th Grade
800 Meters
3:19.1h
PR
May 6
Anne Arundel Last Chance Meet
Shemiah Morris
- 10th Grade
100 Meters
16.02
PR
Apr 4
Anne Arundel Inter County Meet #1
200 Meters
34.14c
PR
May 6
Anne Arundel Last Chance Meet
Zakiya Muhammad
- 10th Grade
100 Meters
13.80
PR
May 16
MPSSAA 4A East Regional Championships
200 Meters
29.32
Apr 19
North County Knights Invitational
Alissa Nazarenus
- 10th Grade
100 Meters
16.34c
PR
Mar 27
Anne Arundel All-Comers
200 Meters
32.82
PR
Apr 4
Anne Arundel Inter County Meet #1
Madeline Nettleton
- 9th Grade
1600 Meters
5:56.21
May 16
MPSSAA 4A East Regional Championships
3200 Meters
13:29.4h
May 1
Bob Goliday Invitational
Rachel Parker
- 11th Grade
800 Meters
3:35.3h
PR
Mar 27
Anne Arundel All-Comers
Amber Pippen
- 10th Grade
Long Jump
10' 10
PR
Apr 4
Anne Arundel Inter County Meet #1
Rebekah Powell
- 11th Grade
100m Hurdles - 33"
18.41
May 16
MPSSAA 4A East Regional Championships
300m Hurdles - 30"
53.28
May 16
MPSSAA 4A East Regional Championships
Robin Powell
- 11th Grade
100m Hurdles - 33"
18.21
May 16
MPSSAA 4A East Regional Championships
300m Hurdles - 30"
51.25
May 16
MPSSAA 4A East Regional Championships
Kara Ritterpusch
- 10th Grade
800 Meters
3:22.0h
PR
Apr 11
Anne Arundel Inter-County Meet
Korie Roane
- 9th Grade
200 Meters
30.97
Apr 27
Howard County Spring Classic
Brooke Rollins
- 11th Grade
800 Meters
3:15.3h
Apr 11
Anne Arundel Inter-County Meet
Destiny Sanders
- 10th Grade
400 Meters
1:14.44c
Apr 11
Anne Arundel Inter-County Meet
800 Meters
2:50.06
PR
Apr 19
North County Knights Invitational
Pole Vault
7' 1.75
May 16
MPSSAA 4A East Regional Championships
Caroline Snead
- 11th Grade
800 Meters
3:30.90
Apr 4
Anne Arundel Inter County Meet #1
Bobbie Sullivan
- ?
Shot Put - 4kg
20' 3
PR
Apr 11
Anne Arundel Inter-County Meet
Discus - 1kg
59' 0.5
PR
Mar 27
Anne Arundel All-Comers
Heather Thomas
- 9th Grade
Shot Put - 4kg
20' 9.25
PR
May 16
MPSSAA 4A East Regional Championships
Discus - 1kg
65' 5.75
PR
May 16
MPSSAA 4A East Regional Championships
Noel Turek
- 11th Grade
800 Meters
4:28.15
PR
Apr 4
Anne Arundel Inter County Meet #1
Savannah Vickery
- 10th Grade
800 Meters
2:48.75
PR
May 16
MPSSAA 4A East Regional Championships
Blue text indicates a mark from the current week.