Season:
2013 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2004
2003
2001
2000
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2014
2013
2012
2011
2009
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
Christian Alcantara
- 12th Grade
100 Meters
12.19
PR
May 8
Region 4 [5A] Championships
200 Meters
23.93
(1.5)
PR
May 4
BYU Invitational
Jacob Asay
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
37' 10.25
PR
May 8
Region 4 [5A] Championships
Discus - 1.6kg
151' 7.75
PR
May 17
Utah Track and Field Championships
Javelin - 800g
129' 9
PR
May 8
Region 4 [5A] Championships
John Asay
- 9th Grade
200 Meters
25.78
(-1.7)
May 8
Region 4 [5A] Championships
High Jump
5' 9
May 4
BYU Invitational
Max Bailey
- 9th Grade
400 Meters
59.20
May 8
Region 4 [5A] Championships
Nathan Bailey
- 12th Grade
400 Meters
53.54
May 8
Region 4 [5A] Championships
Dallas Bean
- 11th Grade
1600 Meters
4:41.79
PR
May 8
Region 4 [5A] Championships
3200 Meters
10:49.69
PR
May 8
Region 4 [5A] Championships
Cody Bohin
- 12th Grade
Pole Vault
13' 0
PR
May 4
BYU Invitational
Matt Boyer
- ?
110m Hurdles - 39"
20.08
PR
Apr 11
Alpha Inviational
300m Hurdles - 36"
50.11
PR
Apr 11
Alpha Inviational
Andrew Brewer
- 11th Grade
800 Meters
1:53.15
May 4
BYU Invitational
1600 Meters
4:13.83
May 17
Utah Track and Field Championships
3200 Meters
9:22.42
PR
May 17
Utah Track and Field Championships
Nathan Childs
- 11th Grade
400 Meters
59.97
Apr 11
Alpha Inviational
Evan Church
- 12th Grade
800 Meters
2:07.66
PR
May 8
Region 4 [5A] Championships
1600 Meters
4:47.32
PR
May 4
BYU Invitational
3200 Meters
10:23.19
PR
May 8
Region 4 [5A] Championships
2k Steeplechase
6:41.44
PR
May 4
BYU Invitational
Brandon Clark
- 12th Grade
400 Meters
51.68
PR
May 8
Region 4 [5A] Championships
800 Meters
2:00.70
May 4
BYU Invitational
Jake Curtis
- 12th Grade
Pole Vault
11' 6
PR
May 4
BYU Invitational
Zachary Davis
- 12th Grade
100 Meters
12.50
(.2)
PR
May 8
Region 4 [5A] Championships
Long Jump
17' 0
PR
May 8
Region 4 [5A] Championships
Braedon Dority
- 9th Grade
200 Meters
24.69
Apr 11
Alpha Inviational
400 Meters
55.81
Apr 11
Alpha Inviational
Mark Eddington
- 12th Grade
800 Meters
2:05.45
PR
May 8
Region 4 [5A] Championships
1600 Meters
4:49.12
PR
May 4
BYU Invitational
Jacob Frandsen
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
32' 4.75
PR
May 8
Region 4 [5A] Championships
Jake Funes
- 11th Grade
Javelin - 800g
144' 0
PR
May 8
Region 4 [5A] Championships
Konnor Grimshaw
- 12th Grade
200 Meters
25.73
(-3.0)
May 8
Region 4 [5A] Championships
400 Meters
55.34
PR
May 8
Region 4 [5A] Championships
Discus - 1.6kg
107' 10
PR
May 8
Region 4 [5A] Championships
Long Jump
16' 3.75
PR
Apr 11
Alpha Inviational
Adam Haynes
- 9th Grade
1600 Meters
4:40.79
May 8
Region 4 [5A] Championships
Mac Hedman
- 12th Grade
800 Meters
2:00.16
PR
May 4
BYU Invitational
Mitch Kalinin
- 12th Grade
Pole Vault
14' 10
PR
May 4
BYU Invitational
Stephen Larsson
- 11th Grade
100 Meters
12.29
(-.4)
May 8
Region 4 [5A] Championships
200 Meters
25.70
(-2.3)
May 8
Region 4 [5A] Championships
Long Jump
18' 7
PR
May 8
Region 4 [5A] Championships
Josh Margetts
- 11th Grade
800 Meters
2:03.79
PR
May 8
Region 4 [5A] Championships
Jacob Newman
- 10th Grade
Long Jump
18' 7
PR
May 8
Region 4 [5A] Championships
Erich Olschewski
- 12th Grade
1600 Meters
4:27.80
PR
May 8
Region 4 [5A] Championships
3200 Meters
9:47.22
PR
May 17
Utah Track and Field Championships
Preston Olschewski
- 10th Grade
100 Meters
12.94
May 8
Region 4 [5A] Championships
Long Jump
17' 0
May 8
Region 4 [5A] Championships
Anthony Rascon
- 12th Grade
Pole Vault
10' 6
PR
Apr 11
Alpha Inviational
James Richardson
- 10th Grade
110m Hurdles - 39"
18.23
Apr 11
Alpha Inviational
300m Hurdles - 36"
45.12
May 8
Region 4 [5A] Championships
Mitch Robinson
- 11th Grade
Pole Vault
13' 9
May 17
Utah Track and Field Championships
Gabriel Rojo
- 10th Grade
400 Meters
54.39
May 8
Region 4 [5A] Championships
High Jump
5' 5
PR
May 4
BYU Invitational
Long Jump
18' 0.5
PR
Apr 11
Alpha Inviational
Kent Sasine
- 10th Grade
Javelin - 800g
142' 6
PR
May 8
Region 4 [5A] Championships
Jason Saunders
- 12th Grade
1600 Meters
4:43.33
May 8
Region 4 [5A] Championships
Keaton Suitter
- 12th Grade
110m Hurdles - 39"
15.35
(-.1)
PR
May 8
Region 4 [5A] Championships
300m Hurdles - 36"
40.79
PR
May 17
Utah Track and Field Championships
Bryson Walker
- 11th Grade
800 Meters
2:07.07
May 8
Region 4 [5A] Championships
1600 Meters
4:32.52
May 4
BYU Invitational
3200 Meters
10:01.80
May 8
Region 4 [5A] Championships
Caleb Walker
- 11th Grade
1600 Meters
4:30.00
May 4
BYU Invitational
3200 Meters
9:52.40
May 8
Region 4 [5A] Championships
T j Wenner
- 12th Grade
Pole Vault
10' 6
PR
May 8
Region 4 [5A] Championships
Wyatt Williams
- 12th Grade
100 Meters
11.79
(.2)
PR
May 8
Region 4 [5A] Championships
200 Meters
23.96
PR
Apr 11
Alpha Inviational
Randon Wilson
- 10th Grade
100 Meters
12.13
(-.6)
PR
May 8
Region 4 [5A] Championships
200 Meters
24.86
PR
Apr 11
Alpha Inviational
Womens
Courtney Baggett
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
33' 6.25
May 17
Utah Track and Field Championships
Discus - 1kg
69' 1.5
May 8
Region 4 [5A] Championships
Kalyssa Barnes
- 10th Grade
400 Meters
1:05.81
PR
Apr 11
Alpha Inviational
Andrea Brown
- 9th Grade
100m Hurdles - 33"
18.09
(.2)
May 8
Region 4 [5A] Championships
300m Hurdles - 30"
49.59
May 8
Region 4 [5A] Championships
Irelynd Brown
- 9th Grade
200 Meters
30.01
(-2.4)
PR
May 8
Region 4 [5A] Championships
400 Meters
1:06.84
PR
Apr 11
Alpha Inviational
Long Jump
13' 6
PR
May 8
Region 4 [5A] Championships
Emma Casaril
- 11th Grade
Javelin - 600g
83' 5.5
May 8
Region 4 [5A] Championships
Arianna Christensen
- 11th Grade
200 Meters
30.36
(-4.1)
May 8
Region 4 [5A] Championships
Long Jump
12' 2
PR
May 8
Region 4 [5A] Championships
Mindy Dolan
- 12th Grade
800 Meters
2:52.29
May 8
Region 4 [5A] Championships
3200 Meters
14:22.98
May 8
Region 4 [5A] Championships
Aspen Drecksel
- 9th Grade
100 Meters
14.03
(-.6)
May 8
Region 4 [5A] Championships
100m Hurdles - 33"
17.89
(.2)
May 8
Region 4 [5A] Championships
300m Hurdles - 30"
52.71
May 8
Region 4 [5A] Championships
Bethany Foster
- 12th Grade
Pole Vault
10' 9
PR
May 4
BYU Invitational
Long Jump
15' 10
PR
May 8
Region 4 [5A] Championships
Kaitlyn Gardner
- 11th Grade
High Jump
4' 8
Apr 11
Alpha Inviational
Amanda Hatch
- 12th Grade
100 Meters
13.41
(-1.7)
PR
May 4
BYU Invitational
200 Meters
27.77
(-1.9)
PR
May 4
BYU Invitational
Javelin - 600g
113' 6
PR
May 8
Region 4 [5A] Championships
Raynee Helm
- 11th Grade
100 Meters
12.79
(1.1)
May 17
Utah Track and Field Championships
200 Meters
25.88
(3.6)
May 17
Utah Track and Field Championships
Ashlyn Henry
- 9th Grade
1600 Meters
5:42.18
Apr 11
Alpha Inviational
3200 Meters
12:50.19
PR
May 8
Region 4 [5A] Championships
Abbey Horrocks
- 9th Grade
100m Hurdles - 33"
19.44
(.4)
May 8
Region 4 [5A] Championships
300m Hurdles - 30"
48.83
May 17
Utah Track and Field Championships
Katie Jones
- 11th Grade
800 Meters
2:43.49
PR
May 8
Region 4 [5A] Championships
Ashlie Larsen
- 9th Grade
100 Meters
13.42
(-.5)
May 8
Region 4 [5A] Championships
200 Meters
27.46
(-1.3)
May 4
BYU Invitational
Long Jump
15' 6.5
May 8
Region 4 [5A] Championships
Cherilyn Lyman
- 12th Grade
Javelin - 600g
87' 10
PR
May 8
Region 4 [5A] Championships
Cassie McArthur
- 9th Grade
300m Hurdles - 30"
57.87
PR
May 8
Region 4 [5A] Championships
MarLee Mitchell
- 10th Grade
800 Meters
2:19.38
PR
May 8
Region 4 [5A] Championships
1600 Meters
5:03.17
PR
May 17
Utah Track and Field Championships
3200 Meters
11:08.02
PR
May 17
Utah Track and Field Championships
Jahna Moon
- 12th Grade
Shot Put - 4kg
28' 0.75
May 8
Region 4 [5A] Championships
Discus - 1kg
109' 9.5
PR
May 8
Region 4 [5A] Championships
Hope Nelson
- 9th Grade
400 Meters
1:07.51
PR
May 8
Region 4 [5A] Championships
Long Jump
11' 8
May 8
Region 4 [5A] Championships
Haydn Olson
- 9th Grade
400 Meters
1:04.95
May 8
Region 4 [5A] Championships
800 Meters
2:25.60
PR
May 8
Region 4 [5A] Championships
1600 Meters
5:31.29
PR
May 4
BYU Invitational
Tiani Orr
- 11th Grade
800 Meters
2:28.75
May 4
BYU Invitational
1600 Meters
5:34.27
May 8
Region 4 [5A] Championships
Shania Peterson
- 11th Grade
Pole Vault
7' 6
PR
May 8
Region 4 [5A] Championships
Emily Rich
- 12th Grade
800 Meters
2:17.16
PR
May 8
Region 4 [5A] Championships
1600 Meters
4:59.96
PR
May 17
Utah Track and Field Championships
1 Mile
4:56.69
PR
Apr 6
Arcadia Invitational
3200 Meters
10:42.09
PR
May 4
BYU Invitational
Courtney Roberts
- 11th Grade
100m Hurdles - 33"
18.37
(.2)
PR
May 8
Region 4 [5A] Championships
300m Hurdles - 30"
54.73
PR
May 8
Region 4 [5A] Championships
High Jump
4' 11
PR
May 4
BYU Invitational
Rebecca Sainsbury
- 12th Grade
Pole Vault
10' 0
PR
Apr 11
Alpha Inviational
Maranda Sorensen
- 12th Grade
100 Meters
13.52
(-1.7)
May 4
BYU Invitational
200 Meters
28.21
(-1.3)
May 8
Region 4 [5A] Championships
Holly Sorenson
- 11th Grade
Javelin - 600g
71' 9
PR
May 8
Region 4 [5A] Championships
Chelsea Ward
- 12th Grade
100 Meters
12.87
(-.2)
PR
May 8
Region 4 [5A] Championships
100m Hurdles - 33"
15.67
(.2)
PR
May 8
Region 4 [5A] Championships
High Jump
5' 4
PR
Apr 11
Alpha Inviational
Long Jump
17' 3
PR
May 8
Region 4 [5A] Championships
Emma Williams
- 12th Grade
400 Meters
1:07.33
Apr 11
Alpha Inviational
Ashley Wilson
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
29' 2
Apr 11
Alpha Inviational
Discus - 1kg
112' 6.25
PR
May 17
Utah Track and Field Championships
Rachel Young
- 10th Grade
1600 Meters
5:21.78
PR
May 4
BYU Invitational
Blue text indicates a mark from the current week.