Season:
2014 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
Indoor
2024
2023
2022
2021
2018
2017
2016
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
Ayotomiwa Adesina
- 11th Grade
100 Meters
11.51
May 8
River Cities Conference Meet
200 Meters
26.60
May 8
River Cities Conference Meet
400 Meters
52.59
PR
May 8
River Cities Conference Meet
Abraham Alamillo
- 12th Grade
800 Meters
2:33.95
PR
May 8
River Cities Conference Meet
Long Jump
15' 7
PR
May 8
River Cities Conference Meet
Ferhan Barento
- 11th Grade
1600 Meters
4:38.05
PR
May 8
River Cities Conference Meet
3200 Meters
9:54.05
PR
May 14
A-4 Districts
Alex Borchers
- 11th Grade
400 Meters
50.95
PR
May 8
River Cities Conference Meet
110m Hurdles - 39"
14.99
May 14
A-4 Districts
300m Hurdles - 36"
39.33
May 24
NSAA Class A State Championships
400m Hurdles - 36"
54.44
PR
Apr 11
Sioux City Relays
Alex Coss
- 9th Grade
Long Jump
17' 8.75
May 8
River Cities Conference Meet
Brad Ebaugh Ebaugh
- ?
100 Meters
15.57
PR
May 8
River Cities Conference Meet
200 Meters
36.73
PR
May 8
River Cities Conference Meet
Alic Fisher
- 12th Grade
100 Meters
11.49
PR
May 8
River Cities Conference Meet
200 Meters
24.09
PR
May 14
A-4 Districts
Sam Flores
- 12th Grade
300m Hurdles - 36"
45.42
May 14
A-4 Districts
Triple Jump
35' 7.5
May 14
A-4 Districts
Gabe Gaither
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
40' 10.5
Apr 11
Sioux City Relays
Shelby Gonzalez
- 12th Grade
800 Meters
2:12.10
May 14
A-4 Districts
Daniel Hernandez
- 10th Grade
800 Meters
2:17.94
PR
May 14
A-4 Districts
1600 Meters
5:15.99
May 8
River Cities Conference Meet
3200 Meters
11:15.31
PR
Apr 24
Dennis Smith Invitational
Kyle Kassing
- 12th Grade
Triple Jump
36' 4.5
PR
May 14
A-4 Districts
Micah Klassen
- 10th Grade
1600 Meters
5:54.77
May 8
River Cities Conference Meet
Chris Lantz
- 11th Grade
100 Meters
12.07
PR
Apr 24
Dennis Smith Invitational
200 Meters
24.87
Apr 24
Dennis Smith Invitational
Tanner Lincoln
- 12th Grade
200 Meters
23.34
PR
May 14
A-4 Districts
400 Meters
52.50
PR
May 8
River Cities Conference Meet
Chase Love
- 12th Grade
100 Meters
11.95
PR
May 8
River Cities Conference Meet
200 Meters
24.22
PR
May 14
A-4 Districts
Long Jump
17' 9
PR
May 8
River Cities Conference Meet
Jose Maldonado
- 10th Grade
400 Meters
53.84
May 8
River Cities Conference Meet
Long Jump
20' 6
Apr 24
Dennis Smith Invitational
Carlos Maya
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
30' 0.5
May 8
River Cities Conference Meet
Abdul Mohamed
- 9th Grade
800 Meters
2:24.13
Apr 11
Sioux City Relays
3200 Meters
10:49.98
May 8
River Cities Conference Meet
Omar Montoya
- 11th Grade
1600 Meters
4:49.15
PR
May 14
A-4 Districts
3200 Meters
11:03.06
May 8
River Cities Conference Meet
Jimmy Nguyen
- 11th Grade
1600 Meters
6:07.62
PR
May 8
River Cities Conference Meet
Brandon Powell
- 12th Grade
110m Hurdles - 39"
17.56
PR
May 8
River Cities Conference Meet
300m Hurdles - 36"
48.83
PR
Apr 24
Dennis Smith Invitational
Discus - 1.6kg
127' 10
PR
May 14
A-4 Districts
Jonathon Quintana
- 9th Grade
High Jump
5' 10
PR
May 8
River Cities Conference Meet
Triple Jump
39' 0.5
PR
May 8
River Cities Conference Meet
Brian Robles
- 9th Grade
800 Meters
2:18.73
May 8
River Cities Conference Meet
Caleb Stingley
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
41' 10
Apr 24
Dennis Smith Invitational
Discus - 1.6kg
102' 3
Apr 11
Sioux City Relays
Kelley Stolze
- ?
Shot Put - 12lb
32' 10.5
May 8
River Cities Conference Meet
Nikolas Torticill
- 10th Grade
400 Meters
51.35
May 14
A-4 Districts
800 Meters
2:06.71
May 8
River Cities Conference Meet
Jensen Wallace
- 9th Grade
110m Hurdles - 39"
20.34
May 14
A-4 Districts
300m Hurdles - 36"
49.19
May 8
River Cities Conference Meet
High Jump
5' 6
PR
May 8
River Cities Conference Meet
Womens
Natalie Akins
- ?
800 Meters
3:06.67
PR
May 8
River Cities Conference Meet
Macin Appleton
- 10th Grade
800 Meters
2:44.40
Apr 17
Dick Jones (Omaha Central) Invite
Long Jump
12' 11
PR
Apr 24
Dennis Smith Invitational
Yadira Bautista
- ?
400 Meters
1:32.39
PR
May 8
River Cities Conference Meet
Madison Beach
- 9th Grade
400 Meters
1:09.96
PR
May 14
A-4 Districts
Ashley Borchers
- 9th Grade
800 Meters
2:59.34
May 14
A-4 Districts
Jenna Cox
- 9th Grade
Shot Put - 4kg
28' 9
May 14
A-4 Districts
Discus - 1kg
74' 4
Apr 17
Dick Jones (Omaha Central) Invite
Tiana Douangdara
- 11th Grade
100 Meters
14.18
PR
May 8
River Cities Conference Meet
400 Meters
1:08.13
PR
Apr 12
Gretna KC
Triple Jump
30' 0.5
PR
May 14
A-4 Districts
Abby Dreibelbis
- 10th Grade
200 Meters
34.09
PR
May 8
River Cities Conference Meet
Kim Fischer
- 11th Grade
100m Hurdles - 33"
18.00
PR
May 8
River Cities Conference Meet
High Jump
4' 2
Apr 12
Gretna KC
Kori Fischer
- 9th Grade
100 Meters
13.72
May 14
A-4 Districts
Triple Jump
31' 8
May 14
A-4 Districts
Cristina Franco
- 10th Grade
3200 Meters
14:54.58
PR
May 8
River Cities Conference Meet
Haley Fritza
- 10th Grade
800 Meters
2:43.28
Apr 12
Gretna KC
1600 Meters
5:34.38
PR
Apr 17
Dick Jones (Omaha Central) Invite
3200 Meters
12:52.47
Apr 12
Gretna KC
Maria Gonzalez
- 11th Grade
1600 Meters
7:08.32
PR
May 8
River Cities Conference Meet
Yazmin Guardado
- 10th Grade
800 Meters
3:13.71
PR
May 8
River Cities Conference Meet
1600 Meters
7:00.41
PR
May 14
A-4 Districts
3200 Meters
16:00.07
PR
May 8
River Cities Conference Meet
Crystal Halloway
- 11th Grade
300m Hurdles - 30"
56.86
Apr 24
Dennis Smith Invitational
Triple Jump
31' 4
Apr 24
Dennis Smith Invitational
Madison Hansen
- 9th Grade
100 Meters
14.45
PR
May 14
A-4 Districts
200 Meters
30.83
PR
May 14
A-4 Districts
100m Hurdles - 33"
20.92
May 8
River Cities Conference Meet
300m Hurdles - 30"
1:01.46
May 8
River Cities Conference Meet
Brooke Heinemann
- 11th Grade
100 Meters
13.69
Apr 12
Gretna KC
200 Meters
28.71
May 14
A-4 Districts
Hailey Hinds
- 12th Grade
100m Hurdles - 33"
17.41
PR
May 14
A-4 Districts
300m Hurdles - 30"
1:00.25
Apr 17
Dick Jones (Omaha Central) Invite
Halie Hinds
- ?
100m Hurdles - 33"
17.79
PR
Apr 12
Gretna KC
300m Hurdles - 30"
57.75
PR
Apr 12
Gretna KC
Sydney Hirsch
- 9th Grade
200 Meters
32.06
PR
May 8
River Cities Conference Meet
400 Meters
1:13.45
PR
May 8
River Cities Conference Meet
Ashley Hohenstein
- 9th Grade
300m Hurdles - 30"
56.80
PR
May 8
River Cities Conference Meet
High Jump
5' 0
Apr 24
Dennis Smith Invitational
Crystal Holloway
- 11th Grade
300m Hurdles - 30"
55.53
PR
May 14
A-4 Districts
Triple Jump
31' 8
May 14
A-4 Districts
Danielle Kersting
- 12th Grade
1600 Meters
6:28.51
May 14
A-4 Districts
3200 Meters
13:34.27
Apr 17
Dick Jones (Omaha Central) Invite
Dani Lane
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
32' 8.5
May 8
River Cities Conference Meet
Discus - 1kg
99' 3
PR
May 8
River Cities Conference Meet
Andrea Lira
- 10th Grade
100 Meters
14.65
PR
May 8
River Cities Conference Meet
Jade Moravec
- 10th Grade
100m Hurdles - 33"
18.09
PR
May 8
River Cities Conference Meet
300m Hurdles - 30"
54.79
PR
May 8
River Cities Conference Meet
Long Jump
14' 2
PR
May 14
A-4 Districts
Mackenzie Niemeier
- 11th Grade
800 Meters
2:39.86
PR
May 8
River Cities Conference Meet
Lila Peterson
- 11th Grade
100 Meters
14.94
Apr 12
Gretna KC
Long Jump
14' 1.5
PR
May 14
A-4 Districts
Carissa Powell
- 9th Grade
200 Meters
28.92
PR
May 14
A-4 Districts
High Jump
4' 10
Apr 24
Dennis Smith Invitational
Long Jump
14' 0.75
PR
May 8
River Cities Conference Meet
Emily Ramirez
- 9th Grade
800 Meters
2:59.08
PR
Apr 11
Sioux City Relays
1600 Meters
7:37.54
PR
May 8
River Cities Conference Meet
3200 Meters
15:32.30
PR
May 8
River Cities Conference Meet
Maggie Sedivy
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
34' 8
Apr 12
Gretna KC
Discus - 1kg
108' 8
Apr 24
Dennis Smith Invitational
Audra Thramer
- 12th Grade
200 Meters
31.05
PR
Apr 12
Gretna KC
400 Meters
1:06.88
PR
May 8
River Cities Conference Meet
High Jump
4' 6
Apr 17
Dick Jones (Omaha Central) Invite
Hannah Tindall
- 9th Grade
1600 Meters
7:39.93
May 8
River Cities Conference Meet
Evelia Villapando
- ?
100 Meters
16.79
PR
May 8
River Cities Conference Meet
Blue text indicates a mark from the current week.