Season:
2015 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
Joshua Aultz
- 12th Grade
3200 Meters
10:17.58
PR
May 14
District VI Championships
Evan Becker
- 11th Grade
800 Meters
2:04.65
PR
May 14
District VI Championships
Andrew Bennett
- 10th Grade
Discus - 1.6kg
120' 6
Apr 17
LHU Invitational
Michael Bielski
- 11th Grade
Pole Vault
11' 9
May 14
District VI Championships
Jason Ciccolini
- 12th Grade
400 Meters
53.35
PR
May 1
West Central Coaches Meet
800 Meters
2:06.13
Apr 17
LHU Invitational
Deion Curry
- 11th Grade
1600 Meters
5:20.39
PR
May 14
District VI Championships
Dylan Dietz
- 11th Grade
110m Hurdles - 39"
17.74
PR
May 14
District VI Championships
300m Hurdles - 36"
44.18
PR
May 14
District VI Championships
Gavin Erb
- 10th Grade
Discus - 1.6kg
88' 5
May 14
District VI Championships
Benjamin Falkner
- 10th Grade
3200 Meters
11:22.16
May 14
District VI Championships
2k Steeplechase
7:14.66
PR
Apr 17
LHU Invitational
Jordon Fisher
- 10th Grade
High Jump
6' 2
PR
May 1
West Central Coaches Meet
Long Jump
21' 7.25
Apr 17
LHU Invitational
Triple Jump
42' 8.25
May 9
Mid Penn Championships
Garrett Hall
- 10th Grade
100 Meters
12.39
May 14
District VI Championships
200 Meters
24.82
May 14
District VI Championships
Justin Jacobs
- 9th Grade
Javelin - 800g
144' 11
PR
May 1
West Central Coaches Meet
Darien Knudsen
- 12th Grade
1600 Meters
4:39.81
May 9
Mid Penn Championships
3200 Meters
10:04.07
May 1
West Central Coaches Meet
Lance Miller
- 9th Grade
High Jump
5' 3
May 14
District VI Championships
Caleb Neff
- 12th Grade
400 Meters
54.22
PR
May 14
District VI Championships
Isaiah Reed
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
39' 2.5
Apr 17
LHU Invitational
Jackson Robinette
- 9th Grade
400 Meters
56.30
Apr 17
LHU Invitational
Anthony Schifano
- 12th Grade
800 Meters
2:07.57
PR
May 14
District VI Championships
1600 Meters
4:42.19
PR
May 14
District VI Championships
Malik Sechler
- 10th Grade
100 Meters
11.77
May 14
District VI Championships
200 Meters
24.02
May 9
Mid Penn Championships
Long Jump
20' 9.25
May 9
Mid Penn Championships
Triple Jump
43' 3
PR
May 1
West Central Coaches Meet
Cade Shoemaker
- 9th Grade
Javelin - 800g
132' 3
May 14
District VI Championships
Weston Shugarts
- 12th Grade
200 Meters
25.12
PR
May 1
West Central Coaches Meet
Aaron Smith
- 10th Grade
100 Meters
12.32
Apr 17
LHU Invitational
200 Meters
24.95
Apr 17
LHU Invitational
Caleb Smith
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
44' 4
PR
May 9
Mid Penn Championships
Discus - 1.6kg
118' 10
PR
Apr 17
LHU Invitational
Jacob Spickler
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
41' 6
May 1
West Central Coaches Meet
Zach Stauffer
- 12th Grade
High Jump
5' 3
PR
May 14
District VI Championships
Long Jump
18' 6
PR
Apr 17
LHU Invitational
Triple Jump
38' 5
PR
May 14
District VI Championships
Robert Stuck
- 10th Grade
2k Steeplechase
7:50.26
Apr 17
LHU Invitational
Michael Tate
- 10th Grade
110m Hurdles - 39"
18.27
Apr 17
LHU Invitational
300m Hurdles - 36"
46.79
Apr 17
LHU Invitational
Ryan Terry
- 10th Grade
400 Meters
54.56
PR
May 14
District VI Championships
Long Jump
18' 1.75
PR
May 14
District VI Championships
Aaron Wagner
- 9th Grade
200 Meters
26.44
May 14
District VI Championships
Davis Wagner
- 9th Grade
Javelin - 800g
155' 8
May 14
District VI Championships
Keenan Walker
- 12th Grade
800 Meters
2:00.77
PR
May 1
West Central Coaches Meet
1600 Meters
4:50.23
PR
Apr 17
LHU Invitational
Garren Wolfgang
- 9th Grade
400 Meters
57.15
PR
Apr 17
LHU Invitational
Trenton Yoder
- 11th Grade
1600 Meters
4:36.77
PR
May 1
West Central Coaches Meet
2k Steeplechase
6:41.06
Apr 17
LHU Invitational
Womens
Anna Aurand
- 12th Grade
Long Jump
14' 6
PR
Apr 17
LHU Invitational
Triple Jump
32' 7.5
Apr 17
LHU Invitational
Sophia Aurand
- 9th Grade
1600 Meters
5:43.05
PR
May 14
District VI Championships
3200 Meters
12:38.71
PR
Apr 17
LHU Invitational
Courtney Bender
- 11th Grade
400 Meters
1:05.19
Apr 17
LHU Invitational
Emily Bielski
- 10th Grade
100m Hurdles - 33"
20.53
Apr 17
LHU Invitational
300m Hurdles - 30"
54.79
May 14
District VI Championships
Pole Vault
8' 0
May 1
West Central Coaches Meet
Jada Brannon
- 9th Grade
1600 Meters
6:48.41
Apr 17
LHU Invitational
Madison Bressler
- 9th Grade
100m Hurdles - 33"
18.35
May 14
District VI Championships
300m Hurdles - 30"
52.32
May 14
District VI Championships
Makenzie Bressler
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
24' 9.75
May 14
District VI Championships
Discus - 1kg
84' 6
May 14
District VI Championships
Molly Dunmire
- 12th Grade
High Jump
4' 11
PR
May 14
District VI Championships
Pole Vault
7' 6
PR
May 14
District VI Championships
Long Jump
15' 5
PR
Apr 17
LHU Invitational
Madison Elsesser
- 11th Grade
100m Hurdles - 33"
19.27
PR
May 9
Mid Penn Championships
Rebecca Evanitsky
- 11th Grade
High Jump
4' 11
PR
May 14
District VI Championships
Long Jump
14' 8.5
May 14
District VI Championships
Triple Jump
33' 11.5
PR
May 1
West Central Coaches Meet
Maria Fowler
- 11th Grade
800 Meters
2:30.79
Apr 17
LHU Invitational
Lexie Hannon
- 11th Grade
Triple Jump
30' 2.75
May 14
District VI Championships
Anne Harshbarger
- 12th Grade
3200 Meters
12:39.32
PR
May 14
District VI Championships
Amanda Hassinger
- 11th Grade
1600 Meters
5:32.74
PR
May 14
District VI Championships
3200 Meters
12:41.59
May 1
West Central Coaches Meet
2k Steeplechase
8:10.74
Apr 17
LHU Invitational
Katie Hassinger
- 11th Grade
Javelin - 600g
82' 8
PR
May 14
District VI Championships
Kelsey Kennedy
- 11th Grade
100m Hurdles - 33"
15.76
PR
May 1
West Central Coaches Meet
300m Hurdles - 30"
46.48
PR
May 14
District VI Championships
Alexis Kibe
- 11th Grade
800 Meters
2:29.91
May 14
District VI Championships
Kezia Loht
- 12th Grade
100 Meters
13.02
May 1
West Central Coaches Meet
200 Meters
27.24
PR
May 1
West Central Coaches Meet
Laurel Maclay
- 10th Grade
100m Hurdles - 33"
18.34
PR
May 9
Mid Penn Championships
High Jump
4' 5
PR
May 14
District VI Championships
Gabby Minck
- 10th Grade
100 Meters
13.82
PR
May 14
District VI Championships
200 Meters
28.88
Apr 17
LHU Invitational
Pole Vault
8' 0
PR
May 14
District VI Championships
Rebecca Peachey
- 12th Grade
3200 Meters
13:14.55
PR
May 14
District VI Championships
Makenna Pollock
- 12th Grade
3200 Meters
12:31.41
PR
May 14
District VI Championships
2k Steeplechase
8:50.78
PR
Apr 17
LHU Invitational
Allison Prendergast
- 9th Grade
200 Meters
30.12
PR
May 14
District VI Championships
400 Meters
1:04.17
May 14
District VI Championships
Makala Rearick
- 12th Grade
Shot Put - 4kg
36' 1.5
May 14
District VI Championships
Discus - 1kg
90' 3
PR
Apr 17
LHU Invitational
Makenzie Rearick
- 12th Grade
Shot Put - 4kg
32' 6.25
PR
Apr 17
LHU Invitational
Discus - 1kg
113' 6
PR
May 14
District VI Championships
Amber Schifano
- 9th Grade
800 Meters
2:40.31
PR
May 1
West Central Coaches Meet
Lauryn Sunderland
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
26' 3
Apr 17
LHU Invitational
Jordan Sylvester
- 9th Grade
1600 Meters
7:19.41
PR
Apr 17
LHU Invitational
Shania Teenie
- 11th Grade
100 Meters
14.55
PR
Apr 17
LHU Invitational
Grace Wagner
- 12th Grade
Javelin - 600g
117' 4
PR
Apr 17
LHU Invitational
Logan Wert
- 11th Grade
Javelin - 600g
79' 9
PR
Apr 17
LHU Invitational
Kenzie Wray
- 11th Grade
400 Meters
1:06.09
May 14
District VI Championships
Abigail Yearick
- 9th Grade
1600 Meters
6:00.68
PR
May 14
District VI Championships
Kaitlyn Yearick
- 12th Grade
800 Meters
2:38.81
PR
May 14
District VI Championships
Blue text indicates a mark from the current week.