Daizanique Anderson -
10th Grade |
Long Jump | 16' 10.5 | Apr 2 | Olympia @ Bellarmine |
Triple Jump | 35' 10.25PR | May 23 | 4A WCD III Championship (Day 2) |
|
Sophia Anderson -
10th Grade |
Javelin - 600g | 70' 3 | May 8 | Gig Harbor @ Bellarmine |
|
Isabella Bethke -
9th Grade |
Discus - 1kg | 73' 9 | May 8 | Gig Harbor @ Bellarmine |
Javelin - 600g | 71' 11 | May 8 | Gig Harbor @ Bellarmine |
|
Liesl Bogaard -
9th Grade |
800 Meters | 3:09.14PR | Apr 2 | Olympia @ Bellarmine |
1600 Meters | 7:22.26 | May 1 | Bellarmine, SK @ Yelm |
1 Mile | 7:50.20PR | May 8 | Gig Harbor @ Bellarmine |
|
Amelia Braggs -
10th Grade |
100 Meters | 14.96 | Apr 2 | Olympia @ Bellarmine |
|
Keelin Burk -
9th Grade |
800 Meters | 3:01.10PR | Apr 2 | Olympia @ Bellarmine |
1600 Meters | 6:33.34PR | May 8 | Gig Harbor @ Bellarmine |
1 Mile | 6:35.55PR | May 8 | Gig Harbor @ Bellarmine |
|
Natalie Butler -
10th Grade |
100 Meters | 14.73PR | Mar 27 | Bellarmine at CK |
200 Meters | 29.47PR | Apr 15 | Bellarmine, Timberline, Stadium |
300m Hurdles - 30" | 53.81PR | Apr 25 | Mount Si Invitational |
|
Christina Caruso -
9th Grade |
100 Meters | 14.31PR | Mar 27 | Bellarmine at CK |
400 Meters | 1:04.61PR | May 8 | Gig Harbor @ Bellarmine |
800 Meters | 2:29.33PR | May 1 | Bellarmine, SK @ Yelm |
|
Mariella Caruso -
9th Grade |
400 Meters | 1:06.66PR | Apr 15 | Bellarmine, Timberline, Stadium |
800 Meters | 2:26.06PR | May 16 | Narrows League Championships Day 2 |
1600 Meters | 5:46.89PR | May 1 | Bellarmine, SK @ Yelm |
|
Cathryn Casey -
12th Grade |
100 Meters | 14.34PR | Apr 2 | Olympia @ Bellarmine |
200 Meters | 29.36 | Apr 15 | Bellarmine, Timberline, Stadium |
400 Meters | 1:08.80 | Mar 27 | Bellarmine at CK |
|
Taylor Crawford -
10th Grade |
Long Jump | 15' 4PR | Apr 2 | Olympia @ Bellarmine |
Triple Jump | 34' 0.25PR | May 16 | Narrows League Championships Day 2 |
|
Sydney DeVita -
9th Grade |
100 Meters | 12.76 | May 23 | 4A WCD III Championship (Day 2) |
200 Meters | 26.83 | May 23 | 4A WCD III Championship (Day 2) |
400 Meters | 1:04.09 | Apr 2 | Olympia @ Bellarmine |
|
Kailey Dubinsky -
11th Grade |
800 Meters | 2:35.95 | Apr 2 | Olympia @ Bellarmine |
1600 Meters | 5:19.64PR | May 16 | Narrows League Championships Day 2 |
1 Mile | 5:27.09PR | May 8 | Gig Harbor @ Bellarmine |
3000 Meters | 11:27.21 | Apr 18 | Oregon Relays Day 2 |
3200 Meters | 11:43.02 | May 16 | Narrows League Championships Day 2 |
2 Miles | 11:50.40PR | Apr 2 | Olympia @ Bellarmine |
|
Libby Engelland -
9th Grade |
High Jump | 4' 2PR | Mar 27 | Bellarmine at CK |
Long Jump | 13' 2.5 | Apr 15 | Bellarmine, Timberline, Stadium |
Triple Jump | 31' 0 | May 16 | Narrows League Championships Day 2 |
|
Hannah Falk -
9th Grade |
800 Meters | 2:54.86 | Apr 2 | Olympia @ Bellarmine |
1600 Meters | 6:31.38 | May 8 | Gig Harbor @ Bellarmine |
1 Mile | 6:33.58PR | May 8 | Gig Harbor @ Bellarmine |
|
Sophie Fiacchi -
10th Grade |
Pole Vault | 7' 0 | Apr 2 | Olympia @ Bellarmine |
|
Sydney Gillette -
9th Grade |
100 Meters | 14.56 | Apr 22 | Bellarmine, Capital @ Shelton |
High Jump | 4' 8 | May 1 | Bellarmine, SK @ Yelm |
Long Jump | 13' 5 | May 8 | Gig Harbor @ Bellarmine |
|
Bella Golob -
10th Grade |
300m Hurdles - 30" | 54.42PR | Apr 15 | Bellarmine, Timberline, Stadium |
|
Dakotah Grewe -
10th Grade |
300m Hurdles - 30" | 1:11.13 | Mar 27 | Bellarmine at CK |
|
Tara Hale -
11th Grade |
1500 Meters | 5:04.10PR | Apr 18 | Oregon Relays Day 2 |
1600 Meters | 5:20.48 | May 16 | Narrows League Championships Day 2 |
1 Mile | 5:29.09PR | May 8 | Gig Harbor @ Bellarmine |
3200 Meters | 11:55.35 | May 16 | Narrows League Championships Day 2 |
|
Julia Hallis -
12th Grade |
Discus - 1kg | 63' 4 | Mar 27 | Bellarmine at CK |
Javelin - 600g | 95' 3PR | May 8 | Gig Harbor @ Bellarmine |
|
Melina Hansen -
9th Grade |
Pole Vault | 5' 6PR | May 1 | Bellarmine, SK @ Yelm |
|
Emilie Hanson -
9th Grade |
800 Meters | 2:52.27PR | Mar 27 | Bellarmine at CK |
1600 Meters | 6:16.92PR | May 8 | Gig Harbor @ Bellarmine |
1 Mile | 6:19.04PR | May 8 | Gig Harbor @ Bellarmine |
|
Carolyn Hare -
9th Grade |
1600 Meters | 5:55.13PR | Apr 2 | Olympia @ Bellarmine |
1 Mile | 5:57.23PR | Apr 2 | Olympia @ Bellarmine |
3200 Meters | 13:04.93PR | May 1 | Bellarmine, SK @ Yelm |
|
Hannah Henrikson -
11th Grade |
1600 Meters | 5:54.15PR | Apr 22 | Bellarmine, Capital @ Shelton |
3200 Meters | 12:52.56PR | Apr 15 | Bellarmine, Timberline, Stadium |
2 Miles | 13:24.91PR | May 8 | Gig Harbor @ Bellarmine |
|
Bryce Hustead -
10th Grade |
800 Meters | 2:45.65PR | Apr 2 | Olympia @ Bellarmine |
1600 Meters | 5:45.47 | Apr 11 | Tacoma Invitational |
3200 Meters | 12:29.71 | May 1 | Bellarmine, SK @ Yelm |
2 Miles | 12:48.64PR | Apr 2 | Olympia @ Bellarmine |
|
Lizzie Joyce -
9th Grade |
Discus - 1kg | 75' 3 | May 1 | Bellarmine, SK @ Yelm |
Javelin - 600g | 57' 0PR | May 1 | Bellarmine, SK @ Yelm |
|
Mary Joyce -
10th Grade |
High Jump | 5' 0PR | May 8 | Gig Harbor @ Bellarmine |
Long Jump | 13' 8.5PR | May 8 | Gig Harbor @ Bellarmine |
|
Elise Kleine -
12th Grade |
Pole Vault | 10' 6 | May 1 | Bellarmine, SK @ Yelm |
|
Emma Konop -
9th Grade |
1600 Meters | 6:16.99 | Apr 2 | Olympia @ Bellarmine |
1 Mile | 6:19.23PR | Apr 2 | Olympia @ Bellarmine |
3200 Meters | 15:03.86PR | May 1 | Bellarmine, SK @ Yelm |
|
Nicole Lazar -
11th Grade |
100 Meters | 13.32PR | May 1 | Bellarmine, SK @ Yelm |
Long Jump | 15' 10 | May 16 | Narrows League Championships Day 2 |
Triple Jump | 31' 10.5 | Mar 27 | Bellarmine at CK |
|
Emma Leith -
9th Grade |
Shot Put - 4kg | 33' 0 | May 8 | Gig Harbor @ Bellarmine |
Discus - 1kg | 73' 6PR | Apr 2 | Olympia @ Bellarmine |
Javelin - 600g | 95' 8PR | May 8 | Gig Harbor @ Bellarmine |
|
Haley Lepkowski -
9th Grade |
100 Meters | 13.44 | Apr 2 | Olympia @ Bellarmine |
200 Meters | 26.60PR | May 1 | Bellarmine, SK @ Yelm |
100m Hurdles - 33" | 18.42PR | May 1 | Bellarmine, SK @ Yelm |
|
Tialynja Lewis -
10th Grade |
200 Meters | 33.43PR | May 1 | Bellarmine, SK @ Yelm |
Long Jump | 12' 6PR | May 8 | Gig Harbor @ Bellarmine |
|
Brynn Maenhout -
10th Grade |
Javelin - 600g | 70' 7PR | May 8 | Gig Harbor @ Bellarmine |
|
Karli Maenhout -
9th Grade |
800 Meters | 2:29.83 | May 1 | Bellarmine, SK @ Yelm |
1600 Meters | 5:26.74 | May 8 | Gig Harbor @ Bellarmine |
1 Mile | 5:28.58PR | May 8 | Gig Harbor @ Bellarmine |
3200 Meters | 11:31.56 | May 23 | 4A WCD III Championship (Day 2) |
|
Michaela McDougal -
12th Grade |
Pole Vault | 11' 0 | Apr 22 | Bellarmine, Capital @ Shelton |
|
Ann McMonigal -
11th Grade |
Discus - 1kg | 90' 6 | May 8 | Gig Harbor @ Bellarmine |
Javelin - 600g | 88' 6 | May 1 | Bellarmine, SK @ Yelm |
|
Molly Meines -
10th Grade |
Javelin - 600g | 86' 4PR | Apr 22 | Bellarmine, Capital @ Shelton |
|
Mallory Price -
10th Grade |
100 Meters | 13.81PR | Apr 15 | Bellarmine, Timberline, Stadium |
200 Meters | 28.87PR | Mar 27 | Bellarmine at CK |
400 Meters | 1:02.24PR | Apr 25 | Mount Si Invitational |
800 Meters | 2:24.36 | May 16 | Narrows League Championships Day 2 |
|
Hailey Purtzer -
11th Grade |
800 Meters | 2:33.96PR | May 1 | Bellarmine, SK @ Yelm |
1600 Meters | 5:25.41 | May 16 | Narrows League Championships Day 2 |
1 Mile | 5:31.56PR | May 8 | Gig Harbor @ Bellarmine |
3000 Meters | 11:05.92 | Apr 18 | Oregon Relays Day 2 |
3200 Meters | 11:33.86PR | May 23 | 4A WCD III Championship (Day 2) |
2 Miles | 11:57.17PR | Apr 2 | Olympia @ Bellarmine |
|
Oakley Reid -
10th Grade |
Javelin - 600g | 81' 10PR | May 8 | Gig Harbor @ Bellarmine |
|
Sofia Ries -
10th Grade |
400 Meters | 1:03.04PR | Apr 15 | Bellarmine, Timberline, Stadium |
800 Meters | 2:19.84 | May 8 | Gig Harbor @ Bellarmine |
1600 Meters | 5:19.74 | May 16 | Narrows League Championships Day 2 |
1 Mile | 5:27.27PR | Apr 2 | Olympia @ Bellarmine |
|
Grace Ritsema -
11th Grade |
High Jump | 4' 10PR | May 8 | Gig Harbor @ Bellarmine |
Long Jump | 14' 10.5 | May 8 | Gig Harbor @ Bellarmine |
Triple Jump | 25' 10PR | Mar 27 | Bellarmine at CK |
|
Brittany Rogers -
9th Grade |
100 Meters | 13.04 | Apr 2 | Olympia @ Bellarmine |
200 Meters | 26.80 (3.8) | Apr 11 | Tacoma Invitational |
400 Meters | 59.00 | May 23 | 4A WCD III Championship (Day 2) |
Long Jump | 14' 6PR | May 1 | Bellarmine, SK @ Yelm |
|
Natalie Root -
12th Grade |
400 Meters | 1:03.71 | Apr 15 | Bellarmine, Timberline, Stadium |
100m Hurdles - 33" | 16.38 | May 23 | 4A WCD III Championship (Day 2) |
300m Hurdles - 30" | 47.23 | May 23 | 4A WCD III Championship (Day 2) |
|
Miranda Ross -
12th Grade |
800 Meters | 2:17.99 | May 23 | 4A WCD III Championship (Day 2) |
1500 Meters | 4:49.07 | May 1 | Nike / Jesuit Twilight Relays |
1600 Meters | 5:12.91 | May 16 | Narrows League Championships Day 2 |
1 Mile | 5:28.72 | Apr 2 | Olympia @ Bellarmine |
|
Anne Rudge -
11th Grade |
Shot Put - 4kg | 27' 0PR | Mar 27 | Bellarmine at CK |
Javelin - 600g | 87' 3PR | Apr 22 | Bellarmine, Capital @ Shelton |
|
Amy Schneller -
10th Grade |
Pole Vault | 8' 6PR | May 8 | Gig Harbor @ Bellarmine |
|
Elena Secaira -
9th Grade |
1600 Meters | 6:08.74PR | May 8 | Gig Harbor @ Bellarmine |
1 Mile | 6:10.81PR | May 8 | Gig Harbor @ Bellarmine |
3200 Meters | 13:07.08 | May 1 | Bellarmine, SK @ Yelm |
|
Sydney Sheets -
12th Grade |
Pole Vault | 7' 6 | Apr 2 | Olympia @ Bellarmine |
|
Laura Staeheli -
12th Grade |
800 Meters | 2:29.56 | Apr 2 | Olympia @ Bellarmine |
1500 Meters | 4:59.32 | Apr 18 | Oregon Relays Day 2 |
1600 Meters | 5:25.23 | May 8 | Gig Harbor @ Bellarmine |
1 Mile | 5:27.06PR | May 8 | Gig Harbor @ Bellarmine |
3200 Meters | 11:38.69 | Apr 2 | Olympia @ Bellarmine |
2 Miles | 11:42.38PR | Apr 2 | Olympia @ Bellarmine |
|
Olivia Stilnovich -
10th Grade |
Pole Vault | 5' 6PR | May 8 | Gig Harbor @ Bellarmine |
|
Anna Terrano -
9th Grade |
Javelin - 600g | 69' 6 | May 8 | Gig Harbor @ Bellarmine |
|
Marisa Terry -
9th Grade |
1600 Meters | 6:08.76PR | Apr 22 | Bellarmine, Capital @ Shelton |
1 Mile | 6:25.55PR | May 8 | Gig Harbor @ Bellarmine |
3200 Meters | 13:03.51PR | Apr 2 | Olympia @ Bellarmine |
2 Miles | 13:08.01PR | Apr 2 | Olympia @ Bellarmine |
|
Emily Thomas -
11th Grade |
1600 Meters | 5:37.38 | May 8 | Gig Harbor @ Bellarmine |
1 Mile | 5:39.28PR | May 8 | Gig Harbor @ Bellarmine |
3000 Meters | 11:26.97 | Apr 18 | Oregon Relays Day 2 |
3200 Meters | 12:07.16 | May 16 | Narrows League Championships Day 2 |
|
Sofia Thomas -
10th Grade |
1600 Meters | 6:38.32 | Mar 27 | Bellarmine at CK |
1 Mile | 6:39.18PR | May 8 | Gig Harbor @ Bellarmine |
|
Isabela Vercillo -
9th Grade |
800 Meters | 3:04.62PR | Apr 2 | Olympia @ Bellarmine |
1 Mile | 7:06.65PR | May 8 | Gig Harbor @ Bellarmine |
Javelin - 600g | 39' 5PR | Mar 27 | Bellarmine at CK |
|
Grace Waiss -
9th Grade |
Shot Put - 4kg | 26' 0.25PR | May 1 | Bellarmine, SK @ Yelm |
Discus - 1kg | 69' 10PR | May 8 | Gig Harbor @ Bellarmine |
|
Hunter Wanner -
10th Grade |
High Jump | 4' 4 | Apr 2 | Olympia @ Bellarmine |
Long Jump | 13' 5.5PR | May 8 | Gig Harbor @ Bellarmine |
|
Isabelle Weeks -
10th Grade |
1600 Meters | 6:04.01PR | May 8 | Gig Harbor @ Bellarmine |
1 Mile | 6:06.76PR | May 8 | Gig Harbor @ Bellarmine |
3200 Meters | 12:57.82 | Apr 2 | Olympia @ Bellarmine |
2 Miles | 13:02.43PR | Apr 2 | Olympia @ Bellarmine |
|
Amanda Wikramanayake -
10th Grade |
100 Meters | 13.24 | Apr 15 | Bellarmine, Timberline, Stadium |
200 Meters | 26.47PR | May 8 | Gig Harbor @ Bellarmine |
400 Meters | 59.13PR | May 16 | Narrows League Championships Day 2 |
800 Meters | 2:33.13PR | May 1 | Bellarmine, SK @ Yelm |
|
Kylee Zehnder -
10th Grade |
100 Meters | 15.24PR | Apr 2 | Olympia @ Bellarmine |
200 Meters | 31.91PR | May 1 | Bellarmine, SK @ Yelm |
|