Season:
2016 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
Connor Allain
- 10th Grade
800 Meters
2:10.04
PR
May 7
Crusader Relays
Shane Brancaleone
- 10th Grade
100 Meters
12.37
PR
May 28
North I Groups 2 & 3
Michael Caldiero
- 9th Grade
1600 Meters
4:53.09
May 10
Big North Divisional Championships
Peter Caride
- 12th Grade
400 Meters
51.14
PR
May 28
North I Groups 2 & 3
Pole Vault
11' 0
May 10
Big North Divisional Championships
Long Jump
18' 3
Apr 22
Jack Yockers Outdoor Track Relay Championships
Matt Connor
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
45' 0.5
May 10
Big North Divisional Championships
Discus - 1.6kg
127' 8
May 10
Big North Divisional Championships
Michael Connor
- 9th Grade
Discus - 1.6kg
105' 10
May 14
Bergen County Track & Field Championships
Javelin - 800g
136' 8
May 28
North I Groups 2 & 3
Long Jump
19' 9.75
PR
Apr 22
Jack Yockers Outdoor Track Relay Championships
Triple Jump
36' 6
PR
May 10
Big North Divisional Championships
Mitchell Dandeneau
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
26' 4.5
PR
May 7
Crusader Relays
Discus - 1.6kg
73' 8
May 7
Crusader Relays
Dan Diaz
- 11th Grade
High Jump
5' 6
PR
May 7
Crusader Relays
Chris DiTomasso
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
38' 2.5
PR
May 7
Crusader Relays
Discus - 1.6kg
88' 8
PR
May 10
Big North Divisional Championships
Dante DiTomasso
- 10th Grade
Discus - 1.6kg
120' 6
PR
Apr 22
Jack Yockers Outdoor Track Relay Championships
Allan Fall
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
44' 3.25
PR
May 28
North I Groups 2 & 3
Javelin - 800g
169' 5
PR
May 10
Big North Divisional Championships
Stephen Hoover
- 11th Grade
100 Meters
11.92
PR
May 28
North I Groups 2 & 3
200 Meters
23.92
PR
May 28
North I Groups 2 & 3
Long Jump
18' 10.25
PR
May 10
Big North Divisional Championships
Patrick Jackson
- 10th Grade
400m Hurdles - 36"
1:06.37
PR
May 10
Big North Divisional Championships
Triple Jump
33' 1
PR
May 10
Big North Divisional Championships
Stephen Jacobs
- 10th Grade
400 Meters
56.89
PR
May 28
North I Groups 2 & 3
400m Hurdles - 36"
1:08.45
May 28
North I Groups 2 & 3
Noah Kilday
- 11th Grade
800 Meters
2:03.98
May 28
North I Groups 2 & 3
Nicholas Kim
- 9th Grade
400m Hurdles - 36"
1:10.35
May 28
North I Groups 2 & 3
Ben Landel
- 10th Grade
1500 Meters
4:13.33
PR
May 7
Crusader Relays
1600 Meters
4:25.51
PR
May 28
North I Groups 2 & 3
3200 Meters
9:43.89
PR
May 28
North I Groups 2 & 3
Alex Miras
- 10th Grade
100 Meters
12.39
PR
May 28
North I Groups 2 & 3
200 Meters
24.70
PR
May 28
North I Groups 2 & 3
Long Jump
16' 5.5
PR
May 14
Bergen County Track & Field Championships
Christian Nazare
- 11th Grade
Javelin - 800g
136' 6
May 10
Big North Divisional Championships
Michael Petrazzuolo
- 10th Grade
200 Meters
24.19
May 14
Bergen County Track & Field Championships
400 Meters
51.36
May 28
North I Groups 2 & 3
Brian Raguseo
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
48' 8.25
PR
May 28
North I Groups 2 & 3
Discus - 1.6kg
144' 2
PR
May 21
County Seat Invitational
Javelin - 800g
124' 10
Apr 22
Jack Yockers Outdoor Track Relay Championships
Matt Reynen
- 9th Grade
110m Hurdles - 39"
19.08
PR
May 10
Big North Divisional Championships
400m Hurdles - 36"
1:06.63
PR
May 28
North I Groups 2 & 3
Anthony Sargenti
- ?
Shot Put - 12lb
30' 7.5
PR
May 7
Crusader Relays
Discus - 1.6kg
82' 9
PR
May 7
Crusader Relays
Mark Shifar
- ?
Shot Put - 12lb
28' 5.5
PR
May 7
Crusader Relays
Discus - 1.6kg
62' 2
PR
May 7
Crusader Relays
Timothy Suchora
- 10th Grade
800 Meters
2:05.93
May 28
North I Groups 2 & 3
Walter Tarr
- 12th Grade
1500 Meters
4:32.92
PR
May 7
Crusader Relays
1600 Meters
4:49.98
PR
May 14
Bergen County Track & Field Championships
3200 Meters
10:18.10
PR
May 14
Bergen County Track & Field Championships
Steven White
- ?
Shot Put - 12lb
28' 4
PR
May 7
Crusader Relays
Womens
Sarah Adams
- 9th Grade
100 Meters
12.97
PR
May 28
North I Groups 2 & 3
200 Meters
26.90
May 10
Big North Divisional Championships
400 Meters
57.93
PR
May 28
North I Groups 2 & 3
Stephanie Behrens
- 10th Grade
400 Meters
1:00.53
May 28
North I Groups 2 & 3
400m Hurdles - 30"
1:09.27
May 28
North I Groups 2 & 3
Tatum Casey
- 11th Grade
Long Jump
13' 11.5
PR
Apr 22
Jack Yockers Outdoor Track Relay Championships
Triple Jump
31' 0.5
PR
May 10
Big North Divisional Championships
Martin Comanducci
- 12th Grade
Shot Put - 4kg
25' 3
PR
May 10
Big North Divisional Championships
Discus - 1kg
71' 9
PR
May 28
North I Groups 2 & 3
Kara Giacose
- 12th Grade
Shot Put - 4kg
32' 5.5
PR
May 10
Big North Divisional Championships
Discus - 1kg
93' 10
PR
May 10
Big North Divisional Championships
Javelin - 600g
86' 11
PR
May 28
North I Groups 2 & 3
High Jump
4' 2
PR
Apr 22
Jack Yockers Outdoor Track Relay Championships
Alyssa Gilligan
- 12th Grade
1600 Meters
5:50.89
PR
May 28
North I Groups 2 & 3
3200 Meters
12:53.27
PR
May 28
North I Groups 2 & 3
Amanda Katz
- 10th Grade
Pole Vault
10' 6
Apr 22
Jack Yockers Outdoor Track Relay Championships
Triple Jump
35' 6.5
May 14
Bergen County Track & Field Championships
Emma Kinney
- 10th Grade
100 Meters
13.20
May 28
North I Groups 2 & 3
200 Meters
27.17
May 10
Big North Divisional Championships
Long Jump
14' 3.5
May 10
Big North Divisional Championships
Jillian Lopresti
- 10th Grade
100 Meters
13.48
PR
May 28
North I Groups 2 & 3
200 Meters
28.14
PR
May 14
Bergen County Track & Field Championships
100m Hurdles - 33"
16.15
PR
May 28
North I Groups 2 & 3
High Jump
4' 10
May 10
Big North Divisional Championships
Ashlyn McKenna
- 12th Grade
400 Meters
57.83
PR
May 28
North I Groups 2 & 3
400m Hurdles - 30"
1:11.30
PR
Apr 22
Jack Yockers Outdoor Track Relay Championships
High Jump
5' 0
PR
May 10
Big North Divisional Championships
Grace O'Rourke
- 10th Grade
800 Meters
2:44.21
PR
May 14
Bergen County Track & Field Championships
Erin Racano
- 12th Grade
100m Hurdles - 33"
15.63
PR
May 28
North I Groups 2 & 3
400m Hurdles - 30"
1:03.08
PR
May 28
North I Groups 2 & 3
Long Jump
15' 6
PR
Apr 22
Jack Yockers Outdoor Track Relay Championships
Morgan Salvi
- 12th Grade
100m Hurdles - 33"
17.50
PR
May 28
North I Groups 2 & 3
400m Hurdles - 30"
1:12.07
PR
May 28
North I Groups 2 & 3
Sarah Scire
- 12th Grade
200 Meters
27.71
PR
May 10
Big North Divisional Championships
Samantha Secora
- 9th Grade
800 Meters
2:33.85
PR
May 28
North I Groups 2 & 3
Kirsten Skead
- 11th Grade
Pole Vault
8' 0
May 10
Big North Divisional Championships
Paulina Veliky
- 11th Grade
Pole Vault
7' 6
PR
May 10
Big North Divisional Championships
Sara Williams
- 10th Grade
100 Meters
15.19
PR
May 10
Big North Divisional Championships
800 Meters
2:36.09
PR
May 28
North I Groups 2 & 3
Elizabeth Wilson
- 12th Grade
1600 Meters
5:55.27
PR
May 28
North I Groups 2 & 3
3200 Meters
12:55.51
PR
May 28
North I Groups 2 & 3
Blue text indicates a mark from the current week.