Season:
2016 Outdoor
Outdoor
2222
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2007
2006
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2014
2013
2012
2011
2009
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
Relay Team
-
Roster Only
57' 0.75
PR
Apr 26
Grand Island 9/10 Invite
Justin Ambrose
- 9th Grade
400 Meters
1:08.20
PR
May 3
North Platte 9th and 10th
800 Meters
2:47.4h
Apr 26
Grand Island 9/10 Invite
1600 Meters
6:00.35
May 3
North Platte 9th and 10th
3200 Meters
13:26.1h
Apr 26
Grand Island 9/10 Invite
Rylan Anderson
- 10th Grade
100 Meters
14.24c
Apr 26
Grand Island 9/10 Invite
200 Meters
30.64c
Apr 19
Brady-Gothenburg Invite
400 Meters
1:09.14c
PR
Apr 5
Gothenburg Reserve Quad
Aidan Arensdorf
- 9th Grade
100 Meters
11.70
PR
Apr 14
Central Jo Dusatko Invite
200 Meters
25.31
May 3
North Platte 9th and 10th
Shay Bamesberger
- 12th Grade
100 Meters
11.16
PR
May 11
District A-3 Meet
200 Meters
22.71
PR
May 5
GNAC: Greater Nebraska Athletic Conf
400 Meters
53.36
Apr 2
Buffalo Bill Invite
Nick Bocott
- 9th Grade
110m Hurdles - 39"
17.25
May 11
District A-3 Meet
300m Hurdles - 36"
42.74c
Apr 26
Grand Island 9/10 Invite
Treyvon Bokoskie
- 12th Grade
200 Meters
25.14c
PR
May 5
GNAC: Greater Nebraska Athletic Conf
400 Meters
57.84
PR
May 11
District A-3 Meet
Long Jump
18' 9
PR
Apr 19
Brady-Gothenburg Invite
Hunter Bose
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
33' 0.5
PR
May 3
North Platte 9th and 10th
Discus - 1.6kg
87' 6
PR
May 3
North Platte 9th and 10th
Sam Brumfield
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
28' 6.25
PR
Apr 5
Gothenburg Reserve Quad
Discus - 1.6kg
88' 2
PR
Apr 26
Grand Island 9/10 Invite
Christian Buck
- 10th Grade
Long Jump
16' 2.75
PR
Apr 26
Grand Island 9/10 Invite
Triple Jump
35' 5.25
PR
Apr 26
Grand Island 9/10 Invite
Nick Bussard
- 10th Grade
110m Hurdles - 39"
17.01
May 5
GNAC: Greater Nebraska Athletic Conf
300m Hurdles - 36"
45.74c
Apr 26
Grand Island 9/10 Invite
Greg Caudillo
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
35' 3.5
May 3
North Platte 9th and 10th
Discus - 1.6kg
85' 10
Apr 19
Brady-Gothenburg Invite
Brook Chromy
- 9th Grade
400 Meters
1:09.01
May 3
North Platte 9th and 10th
800 Meters
2:45.0h
PR
Apr 19
Brady-Gothenburg Invite
1600 Meters
6:51.8h
PR
Apr 26
Grand Island 9/10 Invite
Chris Dannatt
- 11th Grade
800 Meters
2:22.84
PR
May 5
GNAC: Greater Nebraska Athletic Conf
1600 Meters
5:33.0h
Apr 5
Gothenburg Reserve Quad
3200 Meters
11:48.53
Apr 14
Central Jo Dusatko Invite
Pan Dishman
- 10th Grade
800 Meters
2:21.71
PR
May 3
North Platte 9th and 10th
1600 Meters
5:09.82
May 5
GNAC: Greater Nebraska Athletic Conf
3200 Meters
12:03.92
Apr 22
Don Bader Invite
Pon Dishman
- 10th Grade
100 Meters
12.84c
PR
Apr 26
Grand Island 9/10 Invite
200 Meters
26.14c
PR
Apr 26
Grand Island 9/10 Invite
Nathan Dowhower
- 9th Grade
800 Meters
2:32.41
Apr 14
Central Jo Dusatko Invite
3200 Meters
12:09.6h
Apr 26
Grand Island 9/10 Invite
Brandon Enyeart
- 11th Grade
100 Meters
12.06
PR
May 5
GNAC: Greater Nebraska Athletic Conf
200 Meters
23.91
PR
Apr 7
Grand Island Invite
400 Meters
59.93
Apr 7
Grand Island Invite
Isaiah Estrada
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
43' 4
PR
May 11
District A-3 Meet
Brendan Folk
- 12th Grade
100 Meters
11.62
PR
Apr 22
Don Bader Invite
George Gipe
- 11th Grade
800 Meters
2:29.9h
PR
Apr 19
Brady-Gothenburg Invite
1600 Meters
5:45.0h
PR
Apr 5
Gothenburg Reserve Quad
Jacob Harvey
- 10th Grade
Pole Vault
14' 0
Apr 7
Grand Island Invite
Tanner Haws
- 12th Grade
800 Meters
2:11.92
Apr 22
Don Bader Invite
1600 Meters
4:53.35
PR
Apr 2
Buffalo Bill Invite
Bradan Hengen
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
36' 4
Apr 19
Brady-Gothenburg Invite
Discus - 1.6kg
82' 11
PR
Apr 5
Gothenburg Reserve Quad
Tate Houpt
- 9th Grade
800 Meters
2:32.3h
PR
Apr 19
Brady-Gothenburg Invite
Isaiah Jackson
- 9th Grade
200 Meters
27.24c
PR
Apr 19
Brady-Gothenburg Invite
400 Meters
1:00.71
PR
Apr 22
Don Bader Invite
110m Hurdles - 39"
18.44
PR
May 5
GNAC: Greater Nebraska Athletic Conf
300m Hurdles - 36"
45.94c
PR
Apr 26
Grand Island 9/10 Invite
Devin Jean
- 11th Grade
800 Meters
2:19.93
Apr 14
Central Jo Dusatko Invite
1600 Meters
5:45.15
PR
Apr 7
Grand Island Invite
3200 Meters
12:41.05
PR
Apr 22
Don Bader Invite
Cole Joneson
- 12th Grade
110m Hurdles - 39"
17.15
Apr 22
Don Bader Invite
Long Jump
19' 10
PR
Apr 22
Don Bader Invite
Triple Jump
37' 0.5
Apr 7
Grand Island Invite
Brandon Junker
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
39' 4.5
PR
Apr 7
Grand Island Invite
Discus - 1.6kg
141' 6
PR
Apr 2
Buffalo Bill Invite
Zach Karre
- 11th Grade
Long Jump
17' 1.5
PR
May 5
GNAC: Greater Nebraska Athletic Conf
Triple Jump
35' 4.75
PR
Apr 19
Brady-Gothenburg Invite
Dalon Koubek
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
34' 8.5
PR
Apr 5
Gothenburg Reserve Quad
Discus - 1.6kg
98' 7
PR
Apr 5
Gothenburg Reserve Quad
Bryson Krull
- 10th Grade
Triple Jump
41' 7
Apr 2
Buffalo Bill Invite
Joseph Larson
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
43' 5.5
Apr 5
Gothenburg Reserve Quad
Discus - 1.6kg
153' 1
Apr 7
Grand Island Invite
Bobby Lundy
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
45' 7.5
PR
May 11
District A-3 Meet
Discus - 1.6kg
111' 10
PR
Apr 7
Grand Island Invite
Conner Matthews
- 12th Grade
400 Meters
57.90
PR
May 5
GNAC: Greater Nebraska Athletic Conf
Long Jump
16' 11
PR
Apr 22
Don Bader Invite
Caiden Modlin
- 10th Grade
Long Jump
17' 3.5
PR
Apr 19
Brady-Gothenburg Invite
Triple Jump
35' 11.75
PR
Apr 26
Grand Island 9/10 Invite
Miles Morrell
- 9th Grade
Pole Vault
9' 1
PR
May 3
North Platte 9th and 10th
Kyle Mull
- 9th Grade
800 Meters
2:33.0h
Apr 19
Brady-Gothenburg Invite
1600 Meters
5:37.0h
Apr 26
Grand Island 9/10 Invite
Avery Munson
- 9th Grade
1600 Meters
5:14.5h
Apr 19
Brady-Gothenburg Invite
3200 Meters
10:52.52
Apr 14
Central Jo Dusatko Invite
Grant Nienhueser
- 10th Grade
Pole Vault
10' 0
PR
Apr 26
Grand Island 9/10 Invite
Houston Noe
- 9th Grade
1600 Meters
5:08.75
PR
Apr 2
Buffalo Bill Invite
3200 Meters
11:26.88
PR
Apr 22
Don Bader Invite
Jakob Ochsner
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
32' 9
Apr 5
Gothenburg Reserve Quad
Discus - 1.6kg
118' 2
PR
Apr 19
Brady-Gothenburg Invite
Tyler Ogden
- 11th Grade
800 Meters
2:13.03
PR
May 5
GNAC: Greater Nebraska Athletic Conf
1600 Meters
5:20.88
Apr 2
Buffalo Bill Invite
Mitchell Parish
- 12th Grade
1600 Meters
5:05.25
PR
Apr 22
Don Bader Invite
3200 Meters
10:49.52
PR
Apr 14
Central Jo Dusatko Invite
Grant Pavelka
- 12th Grade
Triple Jump
39' 9.5
PR
May 11
District A-3 Meet
Sam Portner
- 10th Grade
Long Jump
14' 0.25
PR
Apr 26
Grand Island 9/10 Invite
Triple Jump
30' 6
PR
May 3
North Platte 9th and 10th
Kylan Rhodes
- 12th Grade
Pole Vault
14' 4
PR
May 5
GNAC: Greater Nebraska Athletic Conf
Long Jump
20' 4
PR
Apr 2
Buffalo Bill Invite
Luis Rodriguez
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
33' 0
PR
Apr 5
Gothenburg Reserve Quad
Discus - 1.6kg
83' 5
PR
Apr 26
Grand Island 9/10 Invite
Joe Roessler
- 11th Grade
400 Meters
1:01.39
PR
May 5
GNAC: Greater Nebraska Athletic Conf
800 Meters
2:32.0h
PR
Apr 19
Brady-Gothenburg Invite
Sam Ross
- 9th Grade
800 Meters
2:29.27
PR
May 3
North Platte 9th and 10th
3200 Meters
12:10.64
PR
May 3
North Platte 9th and 10th
Adam Sanchez
- 12th Grade
800 Meters
2:20.36
Apr 2
Buffalo Bill Invite
Jerome Seck
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
38' 10.5
PR
May 11
District A-3 Meet
Discus - 1.6kg
114' 2
PR
Apr 14
Central Jo Dusatko Invite
Camron Sheets
- 10th Grade
800 Meters
2:18.5h
Apr 26
Grand Island 9/10 Invite
1600 Meters
5:08.69
PR
Apr 14
Central Jo Dusatko Invite
3200 Meters
11:13.9h
PR
Apr 19
Brady-Gothenburg Invite
Tanner Sims
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
33' 5.5
Apr 19
Brady-Gothenburg Invite
Discus - 1.6kg
75' 6
PR
Apr 5
Gothenburg Reserve Quad
Drew Smith
- 12th Grade
200 Meters
25.75
Apr 22
Don Bader Invite
400 Meters
56.64
PR
Apr 2
Buffalo Bill Invite
Payton Smith
- 11th Grade
400 Meters
58.23
PR
Apr 14
Central Jo Dusatko Invite
High Jump
6' 4
May 5
GNAC: Greater Nebraska Athletic Conf
Triple Jump
40' 4
PR
Apr 14
Central Jo Dusatko Invite
Kyle Stalker
- 9th Grade
800 Meters
2:44.4h
PR
Apr 26
Grand Island 9/10 Invite
3200 Meters
12:27.6h
PR
Apr 19
Brady-Gothenburg Invite
Connor States
- 12th Grade
110m Hurdles - 39"
18.55
Apr 2
Buffalo Bill Invite
300m Hurdles - 36"
45.56
May 5
GNAC: Greater Nebraska Athletic Conf
Jonathan Thomas
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
36' 1.75
May 5
GNAC: Greater Nebraska Athletic Conf
Discus - 1.6kg
131' 3
Apr 14
Central Jo Dusatko Invite
Brycen Tophane
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
31' 6.25
PR
Apr 5
Gothenburg Reserve Quad
Discus - 1.6kg
73' 0
PR
Apr 5
Gothenburg Reserve Quad
Zane Turner
- 9th Grade
Pole Vault
7' 6
PR
Apr 5
Gothenburg Reserve Quad
Jarrett Vedder
- 9th Grade
800 Meters
2:26.77
Apr 14
Central Jo Dusatko Invite
Tyler Ward
- 12th Grade
800 Meters
2:20.34
PR
Apr 22
Don Bader Invite
1600 Meters
5:08.62
PR
May 5
GNAC: Greater Nebraska Athletic Conf
3200 Meters
11:41.97
Apr 2
Buffalo Bill Invite
Reece Warren
- 9th Grade
100 Meters
12.31
Apr 7
Grand Island Invite
Trevon Weaver
- 11th Grade
100 Meters
11.05
Apr 2
Buffalo Bill Invite
200 Meters
22.68
Apr 2
Buffalo Bill Invite
Long Jump
21' 7.25
Apr 2
Buffalo Bill Invite
Corbin Znaniecki
- 12th Grade
Pole Vault
12' 6
PR
May 11
District A-3 Meet
Triple Jump
36' 6
PR
Apr 19
Brady-Gothenburg Invite
Womens
Sheyenne Andersen
- 10th Grade
55m Hurdles - 33"
12.09
PR
Mar 18
UNK Indoor Invite
100m Hurdles - 33"
21.84c
Apr 5
Gothenburg Reserve Quad
Maggie Berglund
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
21' 2.5
Apr 5
Gothenburg Reserve Quad
Discus - 1kg
84' 3
PR
May 11
District A-3 Meet
Makayla Besinger
- 9th Grade
400 Meters - Relay Split
1:15.5h
PR
Apr 22
Don Bader Invite
800 Meters
2:49.2h
PR
May 10
Hastings JV Invite
800 Meters - Relay Split
2:44.0h
PR
May 3
North Platte 9th and 10th
Long Jump
12' 6
PR
Apr 5
Gothenburg Reserve Quad
Mariah Brown
- 10th Grade
55 Meter Dash
8.63
PR
Mar 18
UNK Indoor Invite
100 Meters
14.64c
Apr 19
Brady-Gothenburg Invite
200 Meters
29.14c
Apr 26
Grand Island 9/10 Invite
400 Meters - Relay Split
1:10.0h
Apr 26
Grand Island 9/10 Invite
Long Jump
14' 6.5
PR
Apr 5
Gothenburg Reserve Quad
Mollie Combs
- 9th Grade
55m Hurdles - 33"
11.52
PR
Mar 18
UNK Indoor Invite
100m Hurdles - 33"
18.34c
May 10
Hastings JV Invite
300m Hurdles - 30"
55.54c
May 10
Hastings JV Invite
Jocelyn Dotson
- 10th Grade
Pole Vault
8' 0
PR
May 5
GNAC: Greater Nebraska Athletic Conf
Alyssa Driggs
- 9th Grade
100 Meters
15.84c
PR
Apr 5
Gothenburg Reserve Quad
Pole Vault
8' 0
PR
Apr 7
Grand Island Invite
Remingten Elsen
- 12th Grade
100 Meters
13.36
PR
Apr 22
Don Bader Invite
300m Hurdles - 30"
59.37
Apr 14
Central Jo Dusatko Invite
Long Jump
16' 0.75
PR
May 5
GNAC: Greater Nebraska Athletic Conf
Morgan Fischer
- 9th Grade
800 Meters - Relay Split
2:59.0h
PR
Apr 5
Gothenburg Reserve Quad
1600 Meters
6:41.3h
PR
Apr 19
Brady-Gothenburg Invite
3200 Meters
14:20.99
PR
Mar 18
UNK Indoor Invite
Taylor Fugate
- 9th Grade
400 Meters - Relay Split
1:11.0h
PR
Apr 5
Gothenburg Reserve Quad
800 Meters
2:59.27
PR
Apr 2
Buffalo Bill Invite
800 Meters - Relay Split
2:53.9h
PR
Apr 14
Central Jo Dusatko Invite
1600 Meters
6:19.4h
PR
Apr 26
Grand Island 9/10 Invite
Long Jump
11' 1.5
PR
Apr 5
Gothenburg Reserve Quad
Kirsten Gibson
- 12th Grade
300m Hurdles - 30"
1:03.14c
Apr 5
Gothenburg Reserve Quad
High Jump
4' 2
Apr 5
Gothenburg Reserve Quad
Katy Greene
- 9th Grade
55m Hurdles - 33"
11.60
PR
Mar 18
UNK Indoor Invite
100m Hurdles - 33"
21.43
PR
Apr 2
Buffalo Bill Invite
Dicota Hagert
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
29' 3
PR
Apr 19
Brady-Gothenburg Invite
Discus - 1kg
81' 8
May 3
North Platte 9th and 10th
Daphanie Ham
- 9th Grade
100 Meters
14.94c
PR
Apr 5
Gothenburg Reserve Quad
200 Meters
29.70
Apr 22
Don Bader Invite
400 Meters
1:08.34
May 3
North Platte 9th and 10th
400 Meters - Relay Split
1:09.0h
PR
Apr 26
Grand Island 9/10 Invite
Amanda Hanson
- 10th Grade
55 Meter Dash
8.98
PR
Mar 18
UNK Indoor Invite
100 Meters
15.04c
Apr 26
Grand Island 9/10 Invite
200 Meters
31.54c
PR
Apr 26
Grand Island 9/10 Invite
Zoe Hipp
- 11th Grade
400 Meters
1:25.14c
PR
Apr 5
Gothenburg Reserve Quad
Alex Hoatson
- 12th Grade
200 Meters
31.43
PR
Apr 7
Grand Island Invite
Triple Jump
32' 0.5
PR
Apr 2
Buffalo Bill Invite
Ashanti Holley
- 10th Grade
100 Meters
15.24c
PR
May 10
Hastings JV Invite
200 Meters
32.93
PR
May 3
North Platte 9th and 10th
Long Jump
13' 1
PR
May 10
Hastings JV Invite
Sunny Hornelas
- 9th Grade
55 Meter Dash
8.25
PR
Mar 18
UNK Indoor Invite
100 Meters
13.58
PR
Apr 14
Central Jo Dusatko Invite
200 Meters
28.68
PR
May 3
North Platte 9th and 10th
400 Meters
1:16.14c
PR
Apr 5
Gothenburg Reserve Quad
Long Jump
15' 0.25
PR
May 3
North Platte 9th and 10th
Molly Hunt
- 12th Grade
Triple Jump
30' 5.25
Mar 18
UNK Indoor Invite
Avah Jacobson
- 11th Grade
200 Meters
30.96
PR
Apr 7
Grand Island Invite
Triple Jump
30' 6.75
May 5
GNAC: Greater Nebraska Athletic Conf
Jaedyn Leisy
- 9th Grade
100 Meters
16.84c
PR
Apr 5
Gothenburg Reserve Quad
High Jump
3' 10
PR
May 10
Hastings JV Invite
Long Jump
11' 11
PR
May 10
Hastings JV Invite
Janessa Leisy
- 11th Grade
400 Meters - Relay Split
1:19.8h
PR
Apr 19
Brady-Gothenburg Invite
300m Hurdles - 30"
59.54c
Apr 19
Brady-Gothenburg Invite
Keelin Mancia
- 9th Grade
Pole Vault
6' 0
PR
May 10
Hastings JV Invite
Kathy Mathieu
- 10th Grade
55 Meter Dash
7.83
PR
Mar 18
UNK Indoor Invite
100 Meters
12.84
PR
May 5
GNAC: Greater Nebraska Athletic Conf
200 Meters
26.94c
PR
May 5
GNAC: Greater Nebraska Athletic Conf
400 Meters - Relay Split
1:08.1h
Apr 14
Central Jo Dusatko Invite
Avery McEntee
- 10th Grade
55m Hurdles - 33"
11.41
PR
Mar 18
UNK Indoor Invite
Tierney McPike
- 11th Grade
400 Meters
1:05.95
May 5
GNAC: Greater Nebraska Athletic Conf
400 Meters - Relay Split
1:06.4h
May 5
GNAC: Greater Nebraska Athletic Conf
High Jump
4' 8
Apr 2
Buffalo Bill Invite
Hallei Morales
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
32' 3.5
May 5
GNAC: Greater Nebraska Athletic Conf
Discus - 1kg
85' 3
PR
Apr 22
Don Bader Invite
Myrka Morales
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
27' 4.25
PR
May 3
North Platte 9th and 10th
Discus - 1kg
71' 11
PR
Apr 19
Brady-Gothenburg Invite
Roena Morton
- 10th Grade
55 Meter Dash
8.57
PR
Mar 18
UNK Indoor Invite
100 Meters
14.14c
PR
Apr 5
Gothenburg Reserve Quad
200 Meters
31.24c
PR
Apr 5
Gothenburg Reserve Quad
400 Meters - Relay Split
1:14.0h
PR
Apr 26
Grand Island 9/10 Invite
Long Jump
14' 5.25
PR
Apr 26
Grand Island 9/10 Invite
Ashley Murphy
- 9th Grade
100 Meters
15.44c
PR
May 10
Hastings JV Invite
Long Jump
11' 4.5
PR
May 10
Hastings JV Invite
Brie Nielsen
- 10th Grade
100 Meters
17.34c
PR
Apr 5
Gothenburg Reserve Quad
Triple Jump
25' 0
Apr 19
Brady-Gothenburg Invite
Lauren Pell
- 9th Grade
200 Meters
32.14c
PR
Apr 5
Gothenburg Reserve Quad
400 Meters
1:14.54c
PR
Apr 26
Grand Island 9/10 Invite
400 Meters - Relay Split
1:14.4h
PR
Apr 19
Brady-Gothenburg Invite
Gabby Perez
- 9th Grade
400 Meters
1:16.84c
PR
May 10
Hastings JV Invite
400 Meters - Relay Split
1:24.00
PR
Mar 18
UNK Indoor Invite
800 Meters - Relay Split
3:03.0h
PR
Apr 26
Grand Island 9/10 Invite
55m Hurdles - 33"
11.99
PR
Mar 18
UNK Indoor Invite
100m Hurdles - 33"
21.04c
PR
Apr 19
Brady-Gothenburg Invite
300m Hurdles - 30"
59.34c
PR
Apr 19
Brady-Gothenburg Invite
Haley Piper
- 10th Grade
100 Meters
14.12
PR
Apr 22
Don Bader Invite
200 Meters
30.54
PR
Apr 14
Central Jo Dusatko Invite
Long Jump
15' 6.5
Apr 26
Grand Island 9/10 Invite
Triple Jump
29' 5
May 3
North Platte 9th and 10th
Ashlyn Purvis
- 12th Grade
400 Meters
1:18.64
Apr 2
Buffalo Bill Invite
Madison Raska
- 12th Grade
100 Meters
13.03
Apr 7
Grand Island Invite
High Jump
4' 10
PR
Apr 2
Buffalo Bill Invite
Long Jump
17' 0
PR
Apr 22
Don Bader Invite
Triple Jump
33' 9.75
PR
Apr 22
Don Bader Invite
Hunter Rathjen
- 9th Grade
400 Meters - Relay Split
1:13.0h
Apr 22
Don Bader Invite
800 Meters
2:54.0h
PR
Apr 5
Gothenburg Reserve Quad
800 Meters - Relay Split
2:46.4h
Apr 22
Don Bader Invite
1600 Meters
6:15.42
Apr 2
Buffalo Bill Invite
1 Mile
6:35.83
PR
Mar 18
UNK Indoor Invite
3200 Meters
13:44.7h
May 10
Hastings JV Invite
Olivia Redhouse
- 9th Grade
800 Meters
3:04.0h
Apr 5
Gothenburg Reserve Quad
800 Meters - Relay Split
2:53.0h
May 10
Hastings JV Invite
1600 Meters
6:35.92
May 5
GNAC: Greater Nebraska Athletic Conf
3200 Meters
14:28.04
PR
May 3
North Platte 9th and 10th
Kayla Schmid
- 11th Grade
High Jump
4' 2
PR
May 10
Hastings JV Invite
Pole Vault
6' 0
PR
Apr 5
Gothenburg Reserve Quad
Melanie Schmitz
- 11th Grade
400 Meters - Relay Split
1:17.0h
PR
Apr 5
Gothenburg Reserve Quad
300m Hurdles - 30"
1:02.14c
PR
Apr 5
Gothenburg Reserve Quad
Bailey Smith
- 9th Grade
Pole Vault
8' 6
Apr 7
Grand Island Invite
Abby Soto
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
31' 2.25
PR
May 3
North Platte 9th and 10th
Discus - 1kg
74' 2
Apr 19
Brady-Gothenburg Invite
Amber Tidyman
- 9th Grade
100 Meters
16.94c
PR
Apr 26
Grand Island 9/10 Invite
Hope Toole
- 9th Grade
400 Meters - Relay Split
1:17.2h
PR
Apr 19
Brady-Gothenburg Invite
800 Meters
2:56.0h
PR
May 10
Hastings JV Invite
800 Meters - Relay Split
3:04.0h
PR
Apr 26
Grand Island 9/10 Invite
300m Hurdles - 30"
1:00.24c
PR
Apr 19
Brady-Gothenburg Invite
Tayler Trotta
- 9th Grade
Shot Put - 4kg
26' 10.5
PR
Apr 5
Gothenburg Reserve Quad
Discus - 1kg
80' 2
Apr 14
Central Jo Dusatko Invite
Phoenix Vancura
- 10th Grade
200 Meters
34.41
PR
May 3
North Platte 9th and 10th
Pole Vault
6' 6
Apr 5
Gothenburg Reserve Quad
Mikayla Ward
- 11th Grade
800 Meters - Relay Split
2:36.0h
PR
Apr 14
Central Jo Dusatko Invite
1600 Meters
5:59.14
PR
Apr 22
Don Bader Invite
1 Mile
6:35.49
Mar 18
UNK Indoor Invite
3200 Meters
14:13.21
PR
Apr 2
Buffalo Bill Invite
Elle White
- 9th Grade
100 Meters
15.54c
PR
May 10
Hastings JV Invite
200 Meters
33.24c
PR
May 10
Hastings JV Invite
Long Jump
11' 9
PR
May 10
Hastings JV Invite
Hope Wilke
- 12th Grade
Shot Put - 4kg
40' 9.5
PR
Apr 22
Don Bader Invite
Discus - 1kg
123' 7
Apr 2
Buffalo Bill Invite
Tearyn Wilson
- 10th Grade
100 Meters
15.84c
PR
Apr 5
Gothenburg Reserve Quad
200 Meters
33.64c
PR
Apr 19
Brady-Gothenburg Invite
Pole Vault
7' 1
May 3
North Platte 9th and 10th
Bailey Wood
- 10th Grade
100 Meters
14.83
PR
Apr 7
Grand Island Invite
200 Meters
29.74c
PR
Apr 26
Grand Island 9/10 Invite
400 Meters
1:12.83
Apr 2
Buffalo Bill Invite
400 Meters - Relay Split
1:13.0h
Apr 19
Brady-Gothenburg Invite
Blue text indicates a mark from the current week.