Season:
2016 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
1978
1977
1976
1975
1974
1973
Indoor
2021
2016
2015
2014
2013
2012
2011
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
Liam Baez-Terry
- 10th Grade
800 Meters
2:24.42
Apr 16
Pro Whit Day 2
1600 Meters
5:23.20
May 14
Frosh Soph Day 2
Cody Bailey
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
30' 7
PR
Mar 26
Mini A Day 2
Ryan Binniker
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
26' 2.5
PR
May 13
Frosh Soph Day 1
Discus - 1.6kg
78' 3
PR
May 6
OPEN Anch Invite
Matthew Blackley
- 10th Grade
400 Meters
1:03.81
PR
Mar 26
Mini A Day 2
800 Meters
2:24.56
PR
Apr 16
Pro Whit Day 2
1600 Meters
5:11.70
PR
Mar 31
JV Races 2
3200 Meters
11:47.82
PR
Apr 21
Quad 2
Long Jump
14' 8.25
May 13
Frosh Soph Day 1
Triple Jump
30' 4.75
May 13
Frosh Soph Day 1
Alex Bromirski
- 9th Grade
300m Hurdles - 36"
50.75
PR
May 14
Frosh Soph Day 2
Chayton Bromirski
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
27' 11
PR
May 6
OPEN Anch Invite
Discus - 1.6kg
66' 7
PR
May 6
OPEN Anch Invite
Long Jump
14' 9.5
Apr 9
8x8 Day 2
Greyson Culbert
- 10th Grade
Discus - 1.6kg
73' 5
PR
Apr 29
Quad 3
Ryan Dearborn
- 10th Grade
800 Meters
2:12.51
PR
May 6
OPEN Anch Invite
1600 Meters
5:27.93
PR
Mar 31
JV Races 2
Miles Dennis
- 9th Grade
400 Meters
54.71
PR
Apr 9
8x8 Day 2
1600 Meters
5:00.53
PR
Apr 9
8x8 Day 2
3200 Meters
11:02.39
PR
May 6
Anchorage Invite Day 1
Liam Dooley
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
23' 9.5
PR
Apr 9
8x8 Day 2
Caleb Edwards
- 11th Grade
400 Meters
59.62
PR
Apr 29
Quad 3
800 Meters
2:20.01
PR
Apr 16
Pro Whit Day 2
Long Jump
16' 0.25
PR
Mar 26
Mini A Day 2
Cameron Elder
- 9th Grade
800 Meters
2:35.09
PR
Mar 30
JV Races 1
1600 Meters
5:33.38
PR
Apr 9
8x8 Day 2
3200 Meters
12:13.42
PR
Apr 29
Quad 3
Chris Fueg
- 10th Grade
100 Meters
12.68
PR
Mar 26
Mini A Day 2
200 Meters
25.03
PR
May 14
Frosh Soph Day 2
400 Meters
53.69
May 14
Frosh Soph Day 2
Oberon Gallion
- 10th Grade
Long Jump
14' 2.5
PR
Apr 29
Quad 3
Connor Gentry
- 11th Grade
100 Meters
12.19
Apr 21
Quad 2
200 Meters
24.48
Apr 21
Quad 2
400 Meters
57.06
May 7
Anchorage Invite Day 2
Jack Ginter
- 12th Grade
800 Meters
2:09.01
PR
May 13
Kodiak Invitational Day 1
1500 Meters
4:27.39
PR
Apr 16
Oregon Relays
1600 Meters
4:49.43
Apr 9
8x8 Day 2
3200 Meters
10:34.55
May 20
Region IV Championships Day 1
Long Jump
15' 6.75
PR
May 13
Kodiak Invitational Day 1
Torrin Girard
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
32' 2.5
Mar 26
Mini A Day 2
Discus - 1.6kg
100' 3
May 13
Frosh Soph Day 1
Roan Hall
- 12th Grade
400 Meters
55.41
PR
Apr 2
AKFCA Big C Relays
800 Meters
2:07.42
PR
Apr 16
Oregon Relays
1600 Meters
4:46.02
PR
May 7
Anchorage Invite Day 2
3000 Meters
9:25.87
PR
Apr 16
Oregon Relays
3200 Meters
10:17.51
Apr 9
8x8 Day 2
Shot Put - 12lb
25' 6.5
PR
May 13
Kodiak Invitational Day 1
Max Hartke
- 9th Grade
400 Meters
58.00
Apr 9
8x8 Day 2
800 Meters
2:16.37
Apr 9
8x8 Day 2
1600 Meters
5:07.25
Mar 26
Mini A Day 2
3200 Meters
10:28.72
Apr 2
AKFCA Big C Relays
Jared Heaston
- 9th Grade
300m Hurdles - 36"
49.96
May 14
Frosh Soph Day 2
Long Jump
13' 1.5
PR
Mar 30
JV Races 1
Triple Jump
32' 7.25
PR
May 13
Frosh Soph Day 1
Trevor Hicks
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
38' 6.5
PR
May 13
Kodiak Invitational Day 1
Kenny Huffer
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
36' 7
Apr 16
Pro Whit Day 2
Discus - 1.6kg
116' 5
May 21
Region IV Championships Day 2
Brian Jensen
- 11th Grade
Long Jump
17' 7.25
PR
Apr 16
Pro Whit Day 2
Triple Jump
38' 6
PR
May 20
Region IV Championships Day 1
Merrick Johnson
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
31' 1.5
PR
Mar 26
Mini A Day 2
Ty Jordan
- 12th Grade
100 Meters
12.13
PR
Apr 2
AKFCA Big C Relays
200 Meters
23.99
PR
Apr 21
Quad 2
400 Meters
51.17
May 21
Region IV Championships Day 2
800 Meters
1:55.16
PR
May 20
Region IV Championships Day 1
1500 Meters
3:59.59
PR
Apr 16
Oregon Relays
1600 Meters
4:15.78
May 28
ASAA 4A State Championships
3200 Meters
10:23.77
PR
May 13
Kodiak Invitational Day 1
300m Hurdles - 36"
46.35
PR
Apr 2
AKFCA Big C Relays
Shot Put - 12lb
29' 5.25
PR
Apr 2
AKFCA Big C Relays
High Jump
4' 8
PR
Apr 2
AKFCA Big C Relays
Pentathlon (Outdoor) -
3072
PR
Apr 2
AKFCA Big C Relays
Charlie Latimer
- 10th Grade
800 Meters
2:11.34
May 7
Anchorage Invite Day 2
1600 Meters
4:54.69
May 6
OPEN Anch Invite
3200 Meters
11:18.86
Mar 30
JV Races 1
Jack Newell
- 10th Grade
200 Meters
25.99
Mar 30
JV Races 1
400 Meters
57.84
PR
Mar 31
JV Races 2
Long Jump
17' 2
May 13
Frosh Soph Day 1
Quinton Perham
- 9th Grade
400 Meters
1:02.03
PR
Mar 26
Mini A Day 2
110m Hurdles - 39"
17.79
PR
Apr 2
AKFCA Big C Relays
300m Hurdles - 36"
44.26
PR
May 28
ASAA 4A State Championships
Forest Perish
- 11th Grade
Discus - 1.6kg
128' 10
May 6
Anchorage Invite Day 1
Dillon Pratt
- 12th Grade
100 Meters
10.99
PR
May 21
Region IV Championships Day 2
200 Meters
22.00
PR
May 28
ASAA 4A State Championships
Brennan Rico
- 10th Grade
100 Meters
13.22
PR
Apr 21
Quad 2
200 Meters
27.23
PR
Apr 21
Quad 2
Justice Rushford
- 9th Grade
100 Meters
12.08
PR
Jun 4
Brian Young Invitational
200 Meters
24.77
May 6
Anchorage Invite Day 1
400 Meters
54.09
PR
May 20
Region IV Championships Day 1
Austin Sayer
- 11th Grade
400 Meters
51.79
PR
Apr 21
Quad 2
High Jump
5' 6
PR
Apr 21
Quad 2
Long Jump
18' 11.75
PR
May 6
Anchorage Invite Day 1
Triple Jump
40' 3
PR
May 20
Region IV Championships Day 1
Zachary Saylor
- 11th Grade
Long Jump
16' 3.25
Mar 26
Mini A Day 2
Triple Jump
35' 0.5
PR
May 20
Region IV Championships Day 1
Caleb Singley
- 9th Grade
400 Meters
1:02.86
PR
Apr 16
Pro Whit Day 2
Long Jump
14' 10
PR
May 13
Frosh Soph Day 1
Triple Jump
31' 6.5
PR
May 13
Frosh Soph Day 1
David Singley
- ?
400 Meters
1:04.53
PR
Mar 31
JV Races 2
Parker Stone
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
30' 8.25
May 13
Kodiak Invitational Day 1
Discus - 1.6kg
99' 1
May 6
Anchorage Invite Day 1
Harry Turner
- 10th Grade
100 Meters
11.92
Apr 21
Quad 2
Long Jump
15' 7.25
Apr 2
AKFCA Big C Relays
Nik Wallin
- 11th Grade
Long Jump
13' 5
PR
Apr 29
Quad 3
Triple Jump
24' 7.5
PR
Apr 9
8x8 Day 2
John Weaver
- 11th Grade
400 Meters
53.40
Apr 16
Oregon Relays
800 Meters
2:03.55
May 7
Anchorage Invite Day 2
1600 Meters
4:41.29
PR
Apr 9
8x8 Day 2
Chase Wedel
- 10th Grade
100 Meters
12.29
PR
Apr 21
Quad 2
Ben Wiggins
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
34' 2.75
PR
Apr 29
Quad 3
Discus - 1.6kg
81' 10
PR
Apr 29
Quad 3
Preston Wilson
- 10th Grade
100 Meters
12.44
PR
May 6
Anchorage Invite Day 1
200 Meters
25.84
PR
May 14
Frosh Soph Day 2
Ryan Winborg
- 10th Grade
Discus - 1.6kg
113' 9
Apr 29
Quad 3
Troy Zellers
- 11th Grade
400 Meters
56.35
PR
Apr 29
Quad 3
110m Hurdles - 39"
19.02
May 13
Kodiak Invitational Day 1
300m Hurdles - 36"
44.16
PR
May 21
Region IV Championships Day 2
Womens
Jourdin Bedwell
- 11th Grade
100 Meters
15.30
PR
Mar 26
Mini A Day 2
200 Meters
30.52
PR
Apr 29
Quad 3
400 Meters
1:07.57
PR
Mar 31
JV Races 2
100m Hurdles - 33"
17.91
PR
May 28
ASAA 4A State Championships
300m Hurdles - 30"
50.52
PR
May 28
ASAA 4A State Championships
Emma Blei
- 9th Grade
800 Meters
2:41.00
PR
May 7
Anchorage Invite Day 2
1600 Meters
5:58.35
PR
May 6
OPEN Anch Invite
3200 Meters
12:59.25
Apr 21
Quad 2
Cerina Bush
- 11th Grade
100 Meters
12.59
PR
May 28
ASAA 4A State Championships
200 Meters
26.47
PR
May 28
ASAA 4A State Championships
400 Meters
1:03.86
PR
May 13
Kodiak Invitational Day 1
Long Jump
15' 4.75
Mar 26
Mini A Day 2
Ripleigh Campnell
- 12th Grade
400 Meters
1:19.49
PR
Mar 31
JV Races 2
100m Hurdles - 33"
19.50
Apr 21
Quad 2
300m Hurdles - 30"
57.36
Mar 30
JV Races 1
Clare Cook
- 12th Grade
1600 Meters
5:36.21
PR
May 28
ASAA 4A State Championships
3200 Meters
12:20.89
PR
May 13
Kodiak Invitational Day 1
Shot Put - 4kg
17' 4.5
PR
May 13
Kodiak Invitational Day 1
Ariana Davis
- 11th Grade
100 Meters
12.49
May 28
ASAA 4A State Championships
200 Meters
26.03
May 28
ASAA 4A State Championships
Gabriella Dedmore
- 10th Grade
Discus - 1kg
48' 7
Apr 16
Pro Whit Day 2
Long Jump
11' 5.5
PR
Apr 29
Quad 3
Carly Dennis
- 11th Grade
800 Meters
2:37.57
PR
May 13
Kodiak Invitational Day 1
1600 Meters
5:51.01
PR
May 13
Kodiak Invitational Day 1
Shot Put - 4kg
20' 8.5
PR
May 13
Kodiak Invitational Day 1
Madeline Dennis
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
23' 8
PR
Apr 9
8x8 Day 2
Lauren Devine
- 10th Grade
800 Meters
2:30.81
May 20
Region IV Championships Day 1
1500 Meters
5:13.47
PR
Apr 16
Oregon Relays
1600 Meters
5:35.43
May 7
Anchorage Invite Day 2
Marta Ditzler
- 9th Grade
Shot Put - 4kg
25' 7.5
May 13
Frosh Soph Day 1
Discus - 1kg
57' 2
Apr 29
Quad 3
Kaitlyn Eastman
- 9th Grade
100 Meters
14.94
PR
Apr 29
Quad 3
200 Meters
29.59
PR
Apr 9
8x8 Day 2
400 Meters
1:05.13
PR
May 20
Region IV Championships Day 1
800 Meters
2:40.74
PR
Apr 29
Quad 3
Mazie Edwards
- 9th Grade
800 Meters
2:29.92
PR
May 7
Anchorage Invite Day 2
Long Jump
13' 7.25
PR
Apr 9
8x8 Day 2
Laura Erb
- 12th Grade
Shot Put - 4kg
23' 5.25
Apr 21
Quad 2
Discus - 1kg
69' 0
May 20
Region IV Championships Day 1
Gwyneth Gavalya
- 10th Grade
100 Meters
15.35
PR
Apr 16
Pro Whit Day 2
200 Meters
30.91
PR
May 6
OPEN Anch Invite
400 Meters
1:10.32
PR
May 14
Frosh Soph Day 2
Skylar Gilbert
- 10th Grade
100 Meters
13.69
PR
May 14
Frosh Soph Day 2
200 Meters
29.35
PR
May 14
Frosh Soph Day 2
Anya Green
- 9th Grade
400 Meters
1:09.94
PR
Mar 26
Mini A Day 2
100m Hurdles - 33"
18.85
PR
May 20
Region IV Championships Day 1
300m Hurdles - 30"
52.67
PR
May 7
Anchorage Invite Day 2
Reilly Hall
- 9th Grade
100 Meters
14.04
Apr 9
8x8 Day 2
200 Meters
28.64
Apr 9
8x8 Day 2
400 Meters
1:04.24
May 20
Region IV Championships Day 1
Sara Hartke
- 12th Grade
Discus - 1kg
65' 0
PR
Apr 16
Pro Whit Day 2
Briday Knittle
- 11th Grade
200 Meters
32.91
PR
Mar 30
JV Races 1
400 Meters
1:15.58
PR
Apr 21
Quad 2
800 Meters
2:58.88
PR
Mar 30
JV Races 1
1600 Meters
6:28.34
PR
May 6
OPEN Anch Invite
Brynn Kruchoski
- 10th Grade
1600 Meters
5:44.02
PR
Apr 16
Pro Whit Day 2
3200 Meters
12:07.47
PR
May 20
Region IV Championships Day 1
Ella Kupiainen
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
28' 6.5
PR
Apr 9
8x8 Day 2
Discus - 1kg
94' 1
PR
May 28
ASAA 4A State Championships
Sophia Lestina
- 9th Grade
Long Jump
15' 5.5
PR
Apr 29
Quad 3
Triple Jump
33' 2.5
PR
May 7
Anchorage Invite Day 2
Lara Lyzniak
- 11th Grade
100 Meters
15.77
PR
Apr 29
Quad 3
400 Meters
1:16.41
PR
Apr 21
Quad 2
800 Meters
3:14.73
PR
Mar 30
JV Races 1
1600 Meters
7:58.53
PR
Mar 31
JV Races 2
KayLee Manwaring
- 10th Grade
400 Meters
1:11.87
PR
Apr 16
Pro Whit Day 2
1600 Meters
5:41.10
PR
May 21
Region IV Championships Day 2
3200 Meters
12:27.88
May 6
Anchorage Invite Day 1
Symphoni Mason
- 10th Grade
100 Meters
14.55
PR
Mar 26
Mini A Day 2
200 Meters
30.90
PR
May 6
OPEN Anch Invite
400 Meters
1:09.79
PR
Mar 26
Mini A Day 2
Gwen Mueller
- 9th Grade
400 Meters
1:09.06
PR
Apr 16
Pro Whit Day 2
1600 Meters
5:46.56
PR
May 7
Anchorage Invite Day 2
3200 Meters
12:07.48
PR
May 20
Region IV Championships Day 1
Krischelle Mueller
- 9th Grade
Shot Put - 4kg
22' 3
PR
Apr 21
Quad 2
Discus - 1kg
74' 6
PR
Apr 9
8x8 Day 2
Olivia Mueller
- 11th Grade
400 Meters
1:07.54
PR
May 13
Kodiak Invitational Day 1
800 Meters
2:35.31
PR
May 20
Region IV Championships Day 1
Kassidy Murfin
- 11th Grade
Long Jump
15' 4.5
PR
May 21
Region IV Championships Day 2
Triple Jump
32' 9.5
PR
May 7
Anchorage Invite Day 2
Emma Nelson
- 10th Grade
200 Meters
28.10
PR
May 14
Frosh Soph Day 2
High Jump
5' 3
Apr 16
Oregon Relays
Long Jump
18' 0.25
PR
May 28
ASAA 4A State Championships
Triple Jump
37' 10
May 28
ASAA 4A State Championships
Emma Sees
- 9th Grade
800 Meters
2:32.07
PR
May 14
Frosh Soph Day 2
1600 Meters
5:29.30
PR
May 28
ASAA 4A State Championships
3000 Meters
11:07.56
PR
Apr 16
Oregon Relays
3200 Meters
11:42.12
PR
May 20
Region IV Championships Day 1
Hibiki Shibata
- 12th Grade
100 Meters
14.96
PR
Apr 21
Quad 2
200 Meters
31.74
PR
May 6
OPEN Anch Invite
Hannah Smith
- 11th Grade
100 Meters
15.21
PR
Mar 26
Mini A Day 2
100m Hurdles - 33"
19.24
PR
Mar 31
JV Races 2
300m Hurdles - 30"
57.37
PR
Mar 30
JV Races 1
Rebekah Smith
- 10th Grade
400 Meters
1:11.28
Mar 26
Mini A Day 2
300m Hurdles - 30"
51.70
PR
May 21
Region IV Championships Day 2
Discus - 1kg
66' 0
Mar 26
Mini A Day 2
Triple Jump
33' 0.75
PR
May 7
Anchorage Invite Day 2
Sydnee Smole
- 9th Grade
100m Hurdles - 33"
19.35
PR
Mar 31
JV Races 2
300m Hurdles - 30"
55.00
PR
Mar 30
JV Races 1
Long Jump
13' 6.75
PR
Apr 29
Quad 3
Triple Jump
29' 9
PR
Mar 31
JV Races 2
Rose Steffens
- 10th Grade
Discus - 1kg
77' 9
PR
May 13
Frosh Soph Day 1
Stacy Sterling
- 9th Grade
400 Meters
1:14.66
PR
Apr 9
8x8 Day 2
800 Meters
2:58.70
PR
Apr 16
Pro Whit Day 2
3200 Meters
13:51.17
PR
May 6
OPEN Anch Invite
Xinghua Turner
- 12th Grade
100 Meters
13.73
PR
Jun 4
Brian Young Invitational
200 Meters
28.67
PR
May 13
Kodiak Invitational Day 1
400 Meters
1:03.46
PR
May 28
ASAA 4A State Championships
Cheyenne Young
- 9th Grade
100m Hurdles - 33"
18.82
May 20
Region IV Championships Day 1
300m Hurdles - 30"
53.86
May 14
Frosh Soph Day 2
Blue text indicates a mark from the current week.