Season:
2016 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
Indoor
2016
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
Nick Adams
- 11th Grade
100 Meters
12.15
Feb 27
McKinney Boyd Bronco Relays
Frederick Alejandro
- 12th Grade
400 Meters
59.17
PR
Mar 3
Richardson Invitational
Luke Alejandro
- 9th Grade
Long Jump
16' 10
Apr 13
UIL 4A District 10 Championship
Kirk Aranas
- 9th Grade
100 Meters
13.55
Apr 13
UIL 4A District 10 Championship
Long Jump
14' 8.5
Apr 13
UIL 4A District 10 Championship
Jacob Byerly
- 10th Grade
1600 Meters
4:51.75
PR
Feb 27
McKinney Boyd Bronco Relays
3200 Meters
11:34.64
PR
Mar 3
Richardson Invitational
Keiji Chan
- 9th Grade
1600 Meters
4:54.70
PR
Feb 27
McKinney Boyd Bronco Relays
3200 Meters
11:20.09
PR
Mar 3
Richardson Invitational
Matthew Chen
- 9th Grade
100 Meters
12.43
PR
Feb 27
McKinney Boyd Bronco Relays
Nicholas Choi
- 10th Grade
200 Meters
24.49
Mar 3
Richardson Invitational
400 Meters
56.88
Mar 3
Richardson Invitational
Long Jump
17' 6
PR
Apr 13
UIL 4A District 10 Championship
Garrett Cramm
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
29' 8
PR
Apr 13
UIL 4A District 10 Championship
Discus - 1.6kg
59' 2.5
PR
Apr 13
UIL 4A District 10 Championship
Long Jump
14' 7.5
PR
Feb 18
Wylie East Mike Williams Invitational
Tommie Duncan
- 9th Grade
400 Meters
1:11.41
PR
Apr 13
UIL 4A District 10 Championship
Joseph Farley
- 9th Grade
100 Meters
15.87
PR
Feb 18
Wylie East Mike Williams Invitational
400 Meters
1:22.26
PR
Feb 18
Wylie East Mike Williams Invitational
800 Meters
2:39.52
PR
Apr 13
UIL 4A District 10 Championship
1600 Meters
5:23.61
PR
Feb 27
McKinney Boyd Bronco Relays
Kaushik Jampala
- 9th Grade
200 Meters
27.80
PR
Apr 13
UIL 4A District 10 Championship
400 Meters
1:01.99
PR
Feb 18
Wylie East Mike Williams Invitational
Jacob Knackstedt
- 9th Grade
1600 Meters
5:39.97
PR
Mar 3
Richardson Invitational
3200 Meters
15:10.34
PR
Apr 13
UIL 4A District 10 Championship
Tarun Kudaka
- 9th Grade
200 Meters
28.96
PR
Feb 18
Wylie East Mike Williams Invitational
Alvin Mathew
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
26' 9
Apr 13
UIL 4A District 10 Championship
Discus - 1.6kg
74' 6.5
PR
Apr 13
UIL 4A District 10 Championship
Reza Mohideen
- 11th Grade
800 Meters
2:07.79
PR
Apr 21
Districts 9 & 10 Area Meet
1600 Meters
4:39.73
PR
Apr 30
UIL 4A Region II (Fr-Sa)
Andrew Nakagawa
- 9th Grade
100 Meters
13.33
PR
Apr 13
UIL 4A District 10 Championship
John Henry Nwachukwu
- 9th Grade
Long Jump
18' 10.5
Apr 13
UIL 4A District 10 Championship
Joseph Rodrigues
- 9th Grade
400 Meters
1:06.80
PR
Feb 18
Wylie East Mike Williams Invitational
Sehaj Sandhu
- 9th Grade
1600 Meters
4:55.00
PR
Feb 27
McKinney Boyd Bronco Relays
3200 Meters
11:12.37
PR
Mar 3
Richardson Invitational
Jack Sebastian
- 9th Grade
100 Meters
11.57
PR
Feb 27
McKinney Boyd Bronco Relays
Alan Servellon
- 9th Grade
200 Meters
29.09
PR
Feb 18
Wylie East Mike Williams Invitational
800 Meters
2:31.29
PR
Feb 18
Wylie East Mike Williams Invitational
Adrian Suarez
- 11th Grade
1600 Meters
5:22.03
PR
Apr 13
UIL 4A District 10 Championship
3200 Meters
11:44.54
PR
Apr 13
UIL 4A District 10 Championship
Long Jump
15' 5
PR
Feb 27
McKinney Boyd Bronco Relays
Tanaka Tava
- 11th Grade
Long Jump
19' 7.5
Apr 13
UIL 4A District 10 Championship
Chirayu Trivedi
- 9th Grade
200 Meters
27.97
PR
Apr 13
UIL 4A District 10 Championship
Long Jump
15' 9
PR
Feb 27
McKinney Boyd Bronco Relays
Womens
Shamima Afroz
- 9th Grade
400 Meters
1:29.99
PR
Feb 18
Wylie East Mike Williams Invitational
Tuts Asante
- 11th Grade
100 Meters
15.56
PR
Feb 18
Wylie East Mike Williams Invitational
Oriana Borges
- 10th Grade
1600 Meters
6:41.24
PR
Apr 21
Districts 9 & 10 Area Meet
3200 Meters
15:02.67
PR
Apr 21
Districts 9 & 10 Area Meet
Oriana Borges salinas
- 10th Grade
1600 Meters
5:52.57
PR
Feb 27
McKinney Boyd Bronco Relays
3200 Meters
13:46.96
PR
Apr 13
UIL 4A District 10 Championship
Sarah Chen
- 9th Grade
100 Meters
14.31
PR
Feb 27
McKinney Boyd Bronco Relays
Trinity Hawkins
- 9th Grade
100 Meters
15.43
PR
Apr 13
UIL 4A District 10 Championship
200 Meters
33.60
PR
Apr 13
UIL 4A District 10 Championship
Long Jump
10' 0.5
PR
Feb 27
McKinney Boyd Bronco Relays
Rawan Layth
- 9th Grade
200 Meters
35.96
Feb 18
Wylie East Mike Williams Invitational
400 Meters
1:18.58
PR
Mar 3
Richardson Invitational
Dhaarne Malik
- 9th Grade
400 Meters
1:27.63
PR
Feb 18
Wylie East Mike Williams Invitational
Yenthy Nguyen
- 11th Grade
100 Meters
13.53
Apr 13
UIL 4A District 10 Championship
200 Meters
29.58
PR
Apr 13
UIL 4A District 10 Championship
Claire Nussbaumer
- 9th Grade
1600 Meters
7:17.71
PR
Apr 13
UIL 4A District 10 Championship
Alanna Paul
- 9th Grade
100 Meters
16.23
PR
Feb 27
McKinney Boyd Bronco Relays
400 Meters
1:21.15
PR
Apr 13
UIL 4A District 10 Championship
Malika Peterson
- 10th Grade
Long Jump
12' 6
PR
Feb 18
Wylie East Mike Williams Invitational
Beatriz Seijas
- 9th Grade
200 Meters
33.38
PR
Apr 13
UIL 4A District 10 Championship
Anya Styren
- 12th Grade
100 Meters
13.61
PR
Mar 3
Richardson Invitational
200 Meters
28.53
Mar 3
Richardson Invitational
Shereen Wakhlu
- 9th Grade
1600 Meters
6:25.93
PR
Feb 27
McKinney Boyd Bronco Relays
Blue text indicates a mark from the current week.