Season:
2017 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2010
2009
2008
Indoor
2024
2023
2022
2019
2018
2017
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
Jack Bartlam
- 9th Grade
400 Meters
1:08.63
PR
May 12
Matt Kero Invitational
Triple Jump
31' 11
Apr 28
Duluth East Invitational
Matthew Bernard
- 9th Grade
800 Meters
2:54.64
PR
May 24
MSHSL Section 7A - South Section
1600 Meters
6:41.33
May 24
MSHSL Section 7A - South Section
Brett Bower
- 10th Grade
100 Meters
12.33
May 12
Matt Kero Invitational
Long Jump
17' 8.25
PR
Apr 21
Norm Ayen Invitational
Triple Jump
34' 6.5
PR
May 12
Matt Kero Invitational
Alex Demingi
- 9th Grade
100 Meters
13.13
PR
May 12
Matt Kero Invitational
800 Meters
2:21.08
PR
Apr 28
Duluth East Invitational
1600 Meters
5:13.51
PR
May 12
Matt Kero Invitational
Brody Eldien
- 11th Grade
100 Meters
12.44
PR
Apr 28
Duluth East Invitational
200 Meters
29.29
PR
Apr 21
Norm Ayen Invitational
400 Meters
1:02.07
PR
May 12
Matt Kero Invitational
1600 Meters
5:51.99
PR
May 12
Matt Kero Invitational
High Jump
5' 4
Apr 28
Duluth East Invitational
Long Jump
15' 1
PR
Apr 28
Duluth East Invitational
Cody Hampton
- 11th Grade
200 Meters
26.77
PR
May 24
MSHSL Section 7A - South Section
110m Hurdles - 39"
18.54
May 12
Matt Kero Invitational
300m Hurdles - 36"
45.33
Jun 1
Section 7A
Long Jump
16' 9
PR
May 12
Matt Kero Invitational
Devon Johnson
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
24' 8
Apr 28
Duluth East Invitational
Discus - 1.6kg
65' 1
May 12
Matt Kero Invitational
Ryan Larson
- 9th Grade
1600 Meters
5:52.18
May 24
MSHSL Section 7A - South Section
3200 Meters
12:43.05
PR
May 24
MSHSL Section 7A - South Section
Pavle Lippert
- 11th Grade
Discus - 1.6kg
96' 2
PR
May 12
Matt Kero Invitational
Pole Vault
8' 6
PR
May 12
Matt Kero Invitational
Elias Lund
- 9th Grade
1600 Meters
6:01.13
PR
Apr 28
Duluth East Invitational
3200 Meters
12:24.26
PR
May 24
MSHSL Section 7A - South Section
Alex McPhee
- 8th Grade
800 Meters
2:41.40
PR
May 12
Matt Kero Invitational
Adam McRae
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
35' 10
Apr 28
Duluth East Invitational
Discus - 1.6kg
105' 6
Apr 21
Norm Ayen Invitational
Tate Overlie
- 10th Grade
400 Meters
1:11.18
PR
Apr 21
Norm Ayen Invitational
John Pioro
- 11th Grade
100 Meters
12.68
PR
May 24
MSHSL Section 7A - South Section
High Jump
5' 4
Apr 28
Duluth East Invitational
Long Jump
19' 4
(1.1)
PR
Jun 1
Section 7A
Curtis Roseen
- 10th Grade
400 Meters
1:06.46
PR
Apr 21
Norm Ayen Invitational
Long Jump
14' 6
PR
Apr 28
Duluth East Invitational
Micah Roseen
- 11th Grade
800 Meters
2:25.66
PR
May 12
Matt Kero Invitational
Kaleb Stevens
- 11th Grade
100 Meters
12.97
PR
May 24
MSHSL Section 7A - South Section
200 Meters
25.88
May 12
Matt Kero Invitational
Shot Put - 12lb
36' 8
PR
May 12
Matt Kero Invitational
James Terry
- 11th Grade
100 Meters
14.79
PR
Apr 28
Duluth East Invitational
Womens
Megan Abrahamson
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
25' 7
May 12
Matt Kero Invitational
Discus - 1kg
84' 0
PR
May 24
MSHSL Section 7A - South Section
Makenzie Adams
- 9th Grade
Pole Vault
7' 6
Jun 1
Section 7A
Meghan Amendola
- 11th Grade
100 Meters
15.90
PR
Apr 21
Norm Ayen Invitational
300m Hurdles - 30"
1:00.29
May 24
MSHSL Section 7A - South Section
Desarae Beasley
- 10th Grade
100 Meters
15.27
PR
May 12
Matt Kero Invitational
200 Meters
32.78
PR
May 24
MSHSL Section 7A - South Section
Natalie Beaupre
- 10th Grade
100 Meters
15.70
PR
May 12
Matt Kero Invitational
Long Jump
11' 6.5
PR
Apr 28
Duluth East Invitational
Triple Jump
25' 4.5
PR
Apr 21
Norm Ayen Invitational
Megan Bettendorf
- 10th Grade
400 Meters
1:13.47
PR
Apr 21
Norm Ayen Invitational
1600 Meters
5:49.25
PR
Jun 1
Section 7A
3200 Meters
12:43.88
PR
Apr 28
Duluth East Invitational
Triple Jump
26' 8.75
PR
May 24
MSHSL Section 7A - South Section
Morgan Binsfield
- 8th Grade
400 Meters
1:04.99
PR
Apr 21
Norm Ayen Invitational
800 Meters
2:27.63
Jun 1
Section 7A
High Jump
4' 4
Apr 21
Norm Ayen Invitational
Natalie Blevins
- 11th Grade
100m Hurdles - 33"
20.22
May 24
MSHSL Section 7A - South Section
300m Hurdles - 30"
54.62
Jun 1
Section 7A
Adrianna Carlson
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
20' 3.5
May 12
Matt Kero Invitational
Discus - 1kg
57' 0
PR
May 12
Matt Kero Invitational
Ariel Carlson
- 10th Grade
100 Meters
14.45
PR
Apr 28
Duluth East Invitational
200 Meters
28.74
PR
Apr 21
Norm Ayen Invitational
400 Meters
1:03.46
PR
May 12
Matt Kero Invitational
High Jump
4' 4
PR
Apr 21
Norm Ayen Invitational
Annika Culver
- 12th Grade
200 Meters
32.20
PR
Apr 28
Duluth East Invitational
400 Meters
1:11.21
PR
Apr 28
Duluth East Invitational
100m Hurdles - 33"
18.11
PR
May 24
MSHSL Section 7A - South Section
Long Jump
16' 0
PR
May 12
Matt Kero Invitational
Triple Jump
34' 6.25
(.0)
PR
Jun 1
Section 7A
Maddy Dunaisky
- 11th Grade
100 Meters
17.04
PR
May 24
MSHSL Section 7A - South Section
Megan Ecklund
- 12th Grade
200 Meters
30.08
PR
May 24
MSHSL Section 7A - South Section
300m Hurdles - 30"
53.58
Jun 1
Section 7A
Long Jump
13' 10
PR
Apr 28
Duluth East Invitational
Jayla Follett
- 10th Grade
100 Meters
16.15
PR
Apr 28
Duluth East Invitational
100m Hurdles - 33"
20.68
PR
May 12
Matt Kero Invitational
300m Hurdles - 30"
1:01.99
PR
May 12
Matt Kero Invitational
Shot Put - 4kg
22' 10
PR
Apr 28
Duluth East Invitational
Haley Gales
- 11th Grade
Long Jump
14' 11.5
PR
May 12
Matt Kero Invitational
Shilyn Hill
- 12th Grade
100 Meters
14.46
PR
May 24
MSHSL Section 7A - South Section
High Jump
4' 4
PR
Apr 28
Duluth East Invitational
Emily Lakanen
- 12th Grade
Pole Vault
7' 0
PR
May 12
Matt Kero Invitational
Autumn Lohetto
- 9th Grade
1600 Meters
5:40.12
PR
May 12
Matt Kero Invitational
Amber McRae
- 10th Grade
200 Meters
29.62
PR
May 12
Matt Kero Invitational
400 Meters
1:09.49
PR
Apr 28
Duluth East Invitational
Long Jump
14' 11.75
May 24
MSHSL Section 7A - South Section
Tara McRae
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
25' 0.5
May 24
MSHSL Section 7A - South Section
Discus - 1kg
45' 11
Apr 21
Norm Ayen Invitational
Samantha Mullvain
- 10th Grade
100 Meters
16.55
PR
May 12
Matt Kero Invitational
Stephanie Rabbers
- 9th Grade
100 Meters
16.03
PR
Apr 28
Duluth East Invitational
Long Jump
10' 2.5
PR
Apr 28
Duluth East Invitational
Brionna Roettger
- 9th Grade
200 Meters
31.13
May 12
Matt Kero Invitational
400 Meters
1:09.94
May 12
Matt Kero Invitational
Abby Rohweder
- 12th Grade
200 Meters
30.48
PR
Apr 28
Duluth East Invitational
400 Meters
1:07.40
PR
May 12
Matt Kero Invitational
Triple Jump
27' 7
PR
May 12
Matt Kero Invitational
Alison Schubitzke
- 12th Grade
Pole Vault
7' 0
PR
Jun 1
Section 7A
Lily Schubitzke
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
25' 11.25
PR
May 24
MSHSL Section 7A - South Section
Discus - 1kg
61' 7
PR
Apr 21
Norm Ayen Invitational
Taylor Skelton
- 12th Grade
800 Meters
3:28.85
PR
Apr 21
Norm Ayen Invitational
Emma Terhaar
- 8th Grade
200 Meters
29.01
(1.4)
PR
Jun 1
Section 7A
Arianna Thieling
- 12th Grade
800 Meters
3:10.82
PR
Apr 21
Norm Ayen Invitational
Amelia Voss
- 9th Grade
200 Meters
34.42
May 12
Matt Kero Invitational
400 Meters
1:15.02
PR
May 24
MSHSL Section 7A - South Section
Triple Jump
25' 3.5
Apr 28
Duluth East Invitational
Annika Voss
- 11th Grade
400 Meters
1:05.48
PR
Apr 28
Duluth East Invitational
1600 Meters
5:49.08
Apr 28
Duluth East Invitational
Courtney Werner
- 8th Grade
1600 Meters
5:43.58
PR
Jun 1
Section 7A
Blue text indicates a mark from the current week.