Season:
2017 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
1989
1975
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
Kendall Abdur-Rahman
- 10th Grade
100 Meters
11.44
Mar 24
Southwestern Illinois Relays
200 Meters
22.74
PR
Apr 8
Norm Armstrong Invitational
Travis Anderson
- 12th Grade
110m Hurdles - 39"
13.64
May 18
IHSA 3A Boys Moline Sectional
300m Hurdles - 36"
37.83
PR
May 27
IHSA 3A Boys State Championships
Zac Ballossini
- 11th Grade
400 Meters
57.74
Apr 8
Norm Armstrong Invitational
Mathew Barton
- 12th Grade
800 Meters
2:22.77
PR
May 9
Southwestern Conference Boys Championships
Todd Baxter
- 10th Grade
3200 Meters
10:55.0h
Apr 11
Alton F/S Boys Invitational
Kenneth Bond
- 10th Grade
Long Jump
20' 8
(2.0)
PR
Apr 8
Norm Armstrong Invitational
Jackson Borden
- 9th Grade
400 Meters
55.82
May 9
Southwestern Conference Boys Championships
Connor Bouse
- 10th Grade
100 Meters
12.20
PR
May 9
Southwestern Conference Boys Championships
200 Meters
25.29
PR
May 9
Southwestern Conference Boys Championships
Raleigh Brazier
- 11th Grade
3200 Meters
10:54.06
Apr 28
Triad Invitational
Amari Brooks
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
47' 4.5
May 9
Southwestern Conference Boys Championships
Discus - 1.6kg
149' 6
Apr 11
Alton F/S Boys Invitational
Tyler Duty
- 10th Grade
Pole Vault
9' 0
May 9
Southwestern Conference Boys Championships
Tate Elie
- 12th Grade
800 Meters
2:08.29
PR
Apr 14
Granite City Invitational
AJ Epenesa
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
56' 11.5
May 9
Southwestern Conference Boys Championships
Discus - 1.6kg
204' 1
Apr 14
Granite City Invitational
Eric Epenesa
- 9th Grade
400 Meters
56.28
PR
Apr 11
Alton F/S Boys Invitational
Matt Gaddy
- 11th Grade
100 Meters
11.44
PR
May 18
IHSA 3A Boys Moline Sectional
200 Meters
23.35
PR
May 18
IHSA 3A Boys Moline Sectional
Noah Goldsmith
- 9th Grade
Triple Jump
37' 3
May 9
Southwestern Conference Boys Championships
Matt Griebe
- 12th Grade
110m Hurdles - 39"
14.35
(.2)
PR
May 27
IHSA 3A Boys State Championships
300m Hurdles - 36"
39.55
PR
May 18
IHSA 3A Boys Moline Sectional
Henry Gruben
- 9th Grade
1600 Meters
4:59.10
PR
May 9
Southwestern Conference Boys Championships
3200 Meters
10:52.0h
Apr 11
Alton F/S Boys Invitational
Lovantas Hairston
- 10th Grade
High Jump
5' 11
May 6
Collinsville Invitational
Darryl Harlan
- 12th Grade
200 Meters
23.39
PR
Apr 14
Granite City Invitational
400 Meters
49.94
PR
May 9
Southwestern Conference Boys Championships
Norman Harris
- 10th Grade
Long Jump
19' 7.5
PR
Apr 25
Madison County Championships
Max Hartmann
- 10th Grade
3200 Meters
9:53.95
May 6
Collinsville Invitational
Jayveon Hawkins
- 9th Grade
400 Meters
54.00
PR
May 6
Collinsville Invitational
300m Hurdles - 36"
43.53
PR
May 9
Southwestern Conference Boys Championships
Wyatt Hennig
- 11th Grade
400 Meters
55.26
PR
Apr 14
Granite City Invitational
800 Meters
2:05.87
PR
May 6
Collinsville Invitational
Kingston Isom-Byron
- 10th Grade
100 Meters
11.72
PR
Apr 8
Norm Armstrong Invitational
200 Meters
23.76
PR
Apr 11
Alton F/S Boys Invitational
Joe King
- 11th Grade
Long Jump
21' 3
PR
May 9
Southwestern Conference Boys Championships
Cameron Kirkpatrick
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
43' 11
PR
May 9
Southwestern Conference Boys Championships
Discus - 1.6kg
101' 10
May 9
Southwestern Conference Boys Championships
X Kirkpatrick
- ?
Shot Put - 12lb
44' 0
PR
Apr 11
Alton F/S Boys Invitational
Discus - 1.6kg
108' 11
PR
Apr 11
Alton F/S Boys Invitational
Jordan Lewis
- 10th Grade
400 Meters
58.09
PR
May 18
IHSA 3A Boys Moline Sectional
110m Hurdles - 39"
15.53
PR
May 9
Southwestern Conference Boys Championships
300m Hurdles - 36"
43.84
PR
Apr 14
Granite City Invitational
X Lowery
- ?
Pole Vault
8' 0
PR
Apr 11
Alton F/S Boys Invitational
Trey Lowry
- 9th Grade
Pole Vault
8' 0
PR
May 9
Southwestern Conference Boys Championships
Xavier McKenney
- 10th Grade
110m Hurdles - 39"
16.80
Apr 11
Alton F/S Boys Invitational
300m Hurdles - 36"
46.92
Mar 24
Southwestern Illinois Relays
Andrew Meng
- 11th Grade
1600 Meters
5:03.15
May 9
Southwestern Conference Boys Championships
Jacob Morrissey
- 9th Grade
100 Meters
11.53
PR
May 18
IHSA 3A Boys Moline Sectional
Long Jump
20' 9.5
PR
May 9
Southwestern Conference Boys Championships
Blake Neville
- 11th Grade
Pole Vault
14' 7
PR
May 18
IHSA 3A Boys Moline Sectional
Drew Neville
- 9th Grade
Pole Vault
8' 6
Apr 11
Alton F/S Boys Invitational
Luke Oglesby
- 9th Grade
100 Meters
12.67
May 6
Collinsville Invitational
Long Jump
19' 11.25
PR
Apr 11
Alton F/S Boys Invitational
Jack Pifer
- 9th Grade
1600 Meters
4:35.50
May 9
Southwestern Conference Boys Championships
3200 Meters
10:05.94
Apr 28
Triad Invitational
Holden Potter
- 11th Grade
800 Meters
2:05.26
PR
May 6
Collinsville Invitational
Roland Prenzler
- 10th Grade
800 Meters
2:02.70
PR
Apr 11
Alton F/S Boys Invitational
1600 Meters
4:32.88
May 6
Collinsville Invitational
3200 Meters
9:41.94
Apr 8
Norm Armstrong Invitational
Dionte Rodgers
- 10th Grade
100 Meters
11.99
Apr 14
Granite City Invitational
Franky Romano
- 11th Grade
800 Meters
1:55.95
May 18
IHSA 3A Boys Moline Sectional
Jacob Schoenthal
- 12th Grade
800 Meters
2:02.15
PR
May 18
IHSA 3A Boys Moline Sectional
1600 Meters
4:38.32
PR
May 6
Collinsville Invitational
Michael Singh
- 10th Grade
Triple Jump
38' 11.5
PR
May 9
Southwestern Conference Boys Championships
Rodney Smith
- 11th Grade
400 Meters
55.10
PR
May 6
Collinsville Invitational
Triple Jump
40' 9
Mar 24
Southwestern Illinois Relays
Ben Strotheide
- 9th Grade
400 Meters
57.75
PR
May 9
Southwestern Conference Boys Championships
Matt Swanson
- 11th Grade
400 Meters
55.64
Apr 8
Norm Armstrong Invitational
Sam Tilden
- 11th Grade
Pole Vault
10' 7
PR
May 9
Southwestern Conference Boys Championships
Devonte Tincher
- 12th Grade
100 Meters
11.12
Mar 24
Southwestern Illinois Relays
200 Meters
21.68
PR
Apr 8
Norm Armstrong Invitational
Long Jump
23' 4.5
(1.1)
PR
Apr 8
Norm Armstrong Invitational
Daval Torres
- 12th Grade
110m Hurdles - 39"
15.13
PR
May 6
Collinsville Invitational
Jack Townsend
- 10th Grade
Triple Jump
43' 7.5
May 9
Southwestern Conference Boys Championships
Bruce Wachowski
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
53' 10.5
PR
May 9
Southwestern Conference Boys Championships
Discus - 1.6kg
171' 4
PR
Apr 25
Madison County Championships
Zach Walters
- 9th Grade
1600 Meters
4:37.07
May 18
IHSA 3A Boys Moline Sectional
3200 Meters
10:13.28
Apr 8
Norm Armstrong Invitational
Justin White
- 12th Grade
High Jump
6' 4
May 27
IHSA 3A Boys State Championships
Long Jump
17' 5
Apr 14
Granite City Invitational
Womens
Katrina Agustin
- 9th Grade
300m Hurdles - 30"
52.04
PR
May 3
Southwestern Conference Championships- Girls
Long Jump
14' 7.25
PR
Apr 20
Alton Invite
Triple Jump
31' 11
PR
Mar 24
Southwestern Illinois Relays
Haley Allard
- 11th Grade
400 Meters
1:10.33
PR
Apr 8
Homewood-Flossmoor Girls Invitational
Brook Allen
- 12th Grade
High Jump
5' 1
PR
Apr 28
Collinsville Girls Invitational
Jacquelin Anderson
- 9th Grade
Pole Vault
6' 6
PR
Apr 20
Alton Invite
Kymel Bell
- 9th Grade
200 Meters
27.94c
PR
Apr 20
Alton Invite
100m Hurdles - 33"
15.77
May 3
Southwestern Conference Championships- Girls
Triple Jump
33' 5.5
PR
Mar 24
Southwestern Illinois Relays
Katy Benson
- 9th Grade
800 Meters
2:41.41
PR
May 3
Southwestern Conference Championships- Girls
Katherine Bobinski
- 9th Grade
400 Meters
1:03.28
PR
Apr 14
O'Fallon Girls Invitational
Alexis Boykin
- 10th Grade
100 Meters
13.57
Mar 31
Lady Maroons Invitational
200 Meters
27.66
May 3
Southwestern Conference Championships- Girls
Long Jump
15' 10.75
Mar 24
Southwestern Illinois Relays
Triple Jump
32' 11.5
PR
Apr 20
Alton Invite
Lorie Cashdollar
- 11th Grade
800 Meters
2:19.19
May 3
Southwestern Conference Championships- Girls
Arionne Chapman
- 9th Grade
Triple Jump
27' 5
PR
May 3
Southwestern Conference Championships- Girls
Natasha Davis
- 11th Grade
100 Meters
14.23
PR
Mar 24
Southwestern Illinois Relays
400 Meters
1:06.76
PR
Apr 25
Madison County Championships
300m Hurdles - 30"
50.74
May 3
Southwestern Conference Championships- Girls
Long Jump
15' 9
PR
May 12
IHSA 3A Girls Belleville West Sectional
Julianna Determan
- 12th Grade
800 Meters
2:35.56
PR
May 12
IHSA 3A Girls Belleville West Sectional
1600 Meters
5:34.85
PR
May 3
Southwestern Conference Championships- Girls
3200 Meters
11:45.62
PR
Apr 28
Collinsville Girls Invitational
Honor Dimick
- 11th Grade
400 Meters
1:09.34c
PR
Apr 20
Alton Invite
Leah Griffin
- 9th Grade
Pole Vault
6' 0
PR
Apr 12
Edwardsville Girls Tiger Relays
Kendra Griggs
- 11th Grade
100m Hurdles - 33"
16.33
PR
May 3
Southwestern Conference Championships- Girls
300m Hurdles - 30"
48.19
PR
Apr 14
O'Fallon Girls Invitational
Akilah Hudson
- 9th Grade
400 Meters
1:11.81
PR
May 3
Southwestern Conference Championships- Girls
Jaycie Hudson
- 10th Grade
1600 Meters
5:24.5h
PR
Apr 20
Alton Invite
3200 Meters
11:31.01
PR
Mar 31
Lady Maroons Invitational
Aleah Jacobs
- 9th Grade
100 Meters
13.39
PR
May 3
Southwestern Conference Championships- Girls
High Jump
4' 4
PR
Mar 24
Southwestern Illinois Relays
Alexis Jacobs
- 12th Grade
100 Meters
13.05
May 12
IHSA 3A Girls Belleville West Sectional
200 Meters
29.28
Mar 31
Lady Maroons Invitational
India James
- 12th Grade
100 Meters
13.51
PR
May 3
Southwestern Conference Championships- Girls
200 Meters
29.37
Apr 25
Madison County Championships
Alyssa Johnson
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
31' 11
PR
Apr 20
Alton Invite
Discus - 1kg
103' 9
Apr 28
Collinsville Girls Invitational
Quianna Johnson
- 9th Grade
Shot Put - 4kg
32' 9
Mar 31
Lady Maroons Invitational
Discus - 1kg
69' 7
May 3
Southwestern Conference Championships- Girls
Abby Korak
- 9th Grade
800 Meters
2:18.7h
Apr 20
Alton Invite
1600 Meters
5:08.55
May 20
IHSA 3A Girls State Championships
3200 Meters
11:35.77
Apr 14
O'Fallon Girls Invitational
Elise Krone
- 10th Grade
300m Hurdles - 30"
49.73
Apr 14
O'Fallon Girls Invitational
Lauren Ladd
- 9th Grade
800 Meters
2:49.51
PR
May 3
Southwestern Conference Championships- Girls
Quierra Love
- 9th Grade
100 Meters
13.14c
PR
Apr 20
Alton Invite
200 Meters
26.58
May 12
IHSA 3A Girls Belleville West Sectional
Savannah Maloney
- 12th Grade
Shot Put - 4kg
36' 4.5
PR
Apr 8
Homewood-Flossmoor Girls Invitational
Discus - 1kg
118' 2
Mar 31
Lady Maroons Invitational
Maddie Miller
- 10th Grade
400 Meters
1:05.07
PR
May 12
IHSA 3A Girls Belleville West Sectional
800 Meters
2:31.34
Apr 28
Collinsville Girls Invitational
Amanda Mills
- 9th Grade
100m Hurdles - 33"
17.12
PR
May 3
Southwestern Conference Championships- Girls
Jamya Moore
- 10th Grade
100 Meters
14.69
Apr 28
Collinsville Girls Invitational
200 Meters
30.87
PR
Apr 28
Collinsville Girls Invitational
100m Hurdles - 33"
19.98
May 3
Southwestern Conference Championships- Girls
Jailyn Nichols
- 9th Grade
High Jump
4' 7
May 3
Southwestern Conference Championships- Girls
Abby Schrobilgen
- 10th Grade
1600 Meters
5:28.38
Apr 14
O'Fallon Girls Invitational
3200 Meters
11:36.0h
Apr 20
Alton Invite
Katelyn Singh
- 11th Grade
1600 Meters
5:51.73
May 3
Southwestern Conference Championships- Girls
Haley Sparks
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
33' 8.75
Apr 25
Madison County Championships
Melissa Spencer
- 11th Grade
1600 Meters
5:22.42
May 12
IHSA 3A Girls Belleville West Sectional
Hannah Stuart
- 10th Grade
3200 Meters
11:46.75
Apr 28
Collinsville Girls Invitational
Jaydi Swanson
- 10th Grade
100 Meters
13.50
PR
May 12
IHSA 3A Girls Belleville West Sectional
400 Meters
1:00.83
PR
Apr 14
O'Fallon Girls Invitational
Daija Treadway
- 9th Grade
100 Meters
13.78
PR
May 3
Southwestern Conference Championships- Girls
Victoria Vegher
- 12th Grade
800 Meters
2:22.3h
PR
Apr 20
Alton Invite
Mercedes Velez
- 12th Grade
Shot Put - 4kg
33' 2.25
PR
May 3
Southwestern Conference Championships- Girls
Discus - 1kg
92' 7
PR
Apr 12
Edwardsville Girls Tiger Relays
Tiana Washington
- 10th Grade
400 Meters
1:09.39
PR
Apr 8
Homewood-Flossmoor Girls Invitational
Blue text indicates a mark from the current week.