Season:
2017 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
Indoor
2023
2020
2019
2018
2017
2016
2013
2012
2011
2010
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
Brandon Albiter
- 11th Grade
110m Hurdles - 39"
15.13
Feb 25
Woodlands Invitational
300m Hurdles - 36"
39.26
PR
Apr 1
College Park Invitational
Ben Amundson
- 9th Grade
1600 Meters
4:52.17
May 10
John Cooper Moonlight Mile(1600)
Zach Ansley
- 10th Grade
1600 Meters
5:06.63
PR
May 10
John Cooper Moonlight Mile(1600)
Alex Attabong
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
35' 0.5
PR
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
Discus - 1.6kg
101' 8
PR
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
Carter Bajoit
- 9th Grade
High Jump
5' 8
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
Daniel Baker
- 11th Grade
1500 Meters
4:06.13
PR
Mar 25
Rice Victor Lopez Classic (Th-Sa)
1600 Meters
4:21.57
PR
May 10
John Cooper Moonlight Mile(1600)
3000 Meters
8:48.70
PR
Mar 25
Rice Victor Lopez Classic (Th-Sa)
Jacob Barrett
- 12th Grade
200 Meters
22.82
(-2.5)
Mar 25
Rice Victor Lopez Classic (Th-Sa)
Nicholas Berta
- 9th Grade
1600 Meters
5:05.13
May 10
John Cooper Moonlight Mile(1600)
Erik Beserra
- 12th Grade
800 Meters
1:58.07
PR
Apr 13
UIL 6A District 12 (Tu, Th)
1600 Meters
4:23.42
PR
May 10
John Cooper Moonlight Mile(1600)
Erik Blackwell
- 12th Grade
3200 Meters
10:23.0h
PR
Feb 18
Oak Ridge Invitational
Ethan Bonner
- 11th Grade
100 Meters
11.33
PR
Feb 25
Woodlands Invitational
200 Meters
22.04c
Mar 18
Kingwood True Team
400 Meters
49.08
Mar 25
Rice Victor Lopez Classic (Th-Sa)
Long Jump
22' 4.5
(-5.0)
PR
Apr 29
UIL 6A Region II (F-Sa)
Triple Jump
46' 1.5
(4.9)
PR
Apr 29
UIL 6A Region II (F-Sa)
Bradley Bowlin
- 9th Grade
100 Meters
11.68
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
200 Meters
24.12
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
High Jump
5' 6
PR
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
Grant Busse
- 10th Grade
100 Meters
12.24
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
200 Meters
24.63
PR
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
Janis Busse
- 10th Grade
110m Hurdles - 39"
21.03
PR
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
Michael Candy
- 12th Grade
100 Meters
11.78
PR
Feb 25
Woodlands Invitational
200 Meters
23.98
PR
Feb 25
Woodlands Invitational
Spencer Cardinal
- 9th Grade
1600 Meters
4:46.40
May 10
John Cooper Moonlight Mile(1600)
3200 Meters
10:00.40
Mar 4
Katy ISD Bubba Fife Relays
KeSean Carter
- 11th Grade
100 Meters
10.32
(.3)
May 13
TX UIL 6A State Championships (F-Sa)
200 Meters
21.94c
Mar 18
Kingwood True Team
Sebastian Castro
- 10th Grade
1600 Meters
5:15.43
May 10
John Cooper Moonlight Mile(1600)
Michael Childree
- 11th Grade
1600 Meters
4:35.67
PR
May 10
John Cooper Moonlight Mile(1600)
3000 Meters
9:13.27
PR
Mar 25
Rice Victor Lopez Classic (Th-Sa)
3200 Meters
9:44.29
PR
Feb 25
Woodlands Invitational
Adam Clark
- 9th Grade
High Jump
6' 2
Apr 29
UIL 6A Region II (F-Sa)
Jacoby Clark
- 11th Grade
Triple Jump
38' 5
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
Simon Cruz
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
39' 1
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
Discus - 1.6kg
110' 1
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
Jimmy Davis
- 10th Grade
400 Meters
54.82
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
Evan Demerson
- 11th Grade
400 Meters
50.08
PR
Apr 13
UIL 6A District 12 (Tu, Th)
Seth Demerson
- 11th Grade
400 Meters
49.12
PR
Apr 20
UIL 6A Area 11/12
Ray Doaks
- 11th Grade
High Jump
5' 8
PR
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
Eze Dozie
- 10th Grade
Long Jump
17' 11.5
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
Jett Duncan
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
41' 2
Apr 1
College Park Invitational
Discus - 1.6kg
107' 4
Apr 1
College Park Invitational
Michael Garcia
- 9th Grade
1600 Meters
5:00.61
May 10
John Cooper Moonlight Mile(1600)
Aaron Gasca
- 12th Grade
400 Meters
52.66
PR
Mar 25
Rice Victor Lopez Classic (Th-Sa)
Breyton Gilford
- 9th Grade
100 Meters
11.79
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
Cecil Gregg
- 12th Grade
200 Meters
22.51
PR
Apr 13
UIL 6A District 12 (Tu, Th)
Long Jump
24' 1
(3.1)
PR
May 13
TX UIL 6A State Championships (F-Sa)
Joshua Hamilton
- 12th Grade
110m Hurdles - 39"
16.24c
PR
Mar 18
Kingwood True Team
300m Hurdles - 36"
41.01
PR
Apr 13
UIL 6A District 12 (Tu, Th)
Pole Vault
12' 0
PR
Feb 18
Oak Ridge Invitational
Long Jump
21' 2
PR
Feb 18
Oak Ridge Invitational
Triple Jump
47' 7.5
(2.5)
PR
Apr 29
UIL 6A Region II (F-Sa)
Ethan Hammer
- 9th Grade
1600 Meters
4:33.06
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
3200 Meters
9:59.17
Mar 4
Katy ISD Bubba Fife Relays
Willem Hanson
- 10th Grade
1600 Meters
4:43.66
PR
May 10
John Cooper Moonlight Mile(1600)
3200 Meters
10:26.0h
PR
Mar 18
Kingwood True Team
Chase Hartsell
- 9th Grade
110m Hurdles - 39"
18.12
PR
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
300m Hurdles - 36"
49.00
PR
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
Parker Heath
- 11th Grade
Triple Jump
37' 7.75
PR
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
Brady Henderson
- 9th Grade
1600 Meters
4:55.03
May 10
John Cooper Moonlight Mile(1600)
Lucas Herman
- 9th Grade
1600 Meters
5:05.69
May 10
John Cooper Moonlight Mile(1600)
Gavin Hoffpauir
- 11th Grade
1500 Meters
3:58.95
Mar 25
Rice Victor Lopez Classic (Th-Sa)
1600 Meters
4:14.75
PR
Apr 13
UIL 6A District 12 (Tu, Th)
3200 Meters
9:21.25
Apr 1
90th Clyde Littlefield Texas Relays - HS (Th-Sa)
John Hofmann
- 9th Grade
1600 Meters
5:17.42
May 10
John Cooper Moonlight Mile(1600)
David Holt
- 9th Grade
800 Meters
2:08.94
PR
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
1600 Meters
5:01.75
May 10
John Cooper Moonlight Mile(1600)
Brad Hudson
- 11th Grade
Discus - 1.6kg
127' 5
PR
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
William Hunsdale
- 12th Grade
1600 Meters
4:14.93
PR
Apr 13
UIL 6A District 12 (Tu, Th)
3000 Meters
8:32.42
PR
Mar 25
Rice Victor Lopez Classic (Th-Sa)
3200 Meters
9:17.08
PR
May 13
TX UIL 6A State Championships (F-Sa)
Ian Irby
- 11th Grade
100 Meters
11.94c
PR
Mar 18
Kingwood True Team
200 Meters
23.28
PR
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
Peyton Irby
- 11th Grade
110m Hurdles - 39"
17.76
PR
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
300m Hurdles - 36"
42.59
PR
Feb 18
Oak Ridge Invitational
Michael Janorschke
- 12th Grade
1600 Meters
4:59.57
May 10
John Cooper Moonlight Mile(1600)
Cody Johnson
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
38' 5
PR
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
Spencer Johnson
- 9th Grade
Pole Vault
10' 6
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
Matthew Jones
- 11th Grade
1600 Meters
4:36.03
May 10
John Cooper Moonlight Mile(1600)
Nick Jones
- 12th Grade
Pole Vault
13' 6
Feb 18
Oak Ridge Invitational
Lucas Jorgenson
- 10th Grade
Pole Vault
11' 0
PR
Mar 18
Kingwood True Team
Lucas Kahney
- 11th Grade
High Jump
5' 6
PR
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
Jack Karl
- 12th Grade
Long Jump
16' 9
PR
Feb 18
Oak Ridge Invitational
Triple Jump
39' 2
PR
Feb 18
Oak Ridge Invitational
Shabach Khoza
- 12th Grade
Long Jump
14' 1
PR
Feb 25
Woodlands Invitational
Will Kretschmar
- 10th Grade
400 Meters
53.22
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
Long Jump
17' 3
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
Triple Jump
40' 3
PR
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
William Krotee
- 9th Grade
Discus - 1.6kg
98' 3
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
Cade LaChance
- 10th Grade
800 Meters
2:01.87
PR
Feb 25
Woodlands Invitational
1600 Meters
4:36.59
PR
May 10
John Cooper Moonlight Mile(1600)
Jake Lanier
- 11th Grade
100 Meters
11.18
Feb 18
Oak Ridge Invitational
200 Meters
21.10
(5.7)
Apr 29
UIL 6A Region II (F-Sa)
Ryan Larsen
- 11th Grade
High Jump
5' 6
PR
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
Connor Larza
- 10th Grade
100 Meters
12.22
PR
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
Parker Lee
- 12th Grade
400 Meters
51.22
PR
Feb 18
Oak Ridge Invitational
Andrew Loach
- 9th Grade
1600 Meters
5:07.79
PR
May 10
John Cooper Moonlight Mile(1600)
Evan Long
- 11th Grade
400 Meters
53.79
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
Pole Vault
11' 6
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
Caleb Mack
- 12th Grade
400 Meters
1:02.80
PR
Feb 25
Woodlands Invitational
Hunter Madore
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
56' 3
PR
Apr 29
UIL 6A Region II (F-Sa)
Discus - 1.6kg
134' 7
PR
Feb 18
Oak Ridge Invitational
Riley Markel
- 12th Grade
1600 Meters
4:53.57
May 10
John Cooper Moonlight Mile(1600)
3200 Meters
10:25.78
PR
Apr 1
College Park Invitational
Alec Martin
- 12th Grade
1600 Meters
4:32.58
PR
May 10
John Cooper Moonlight Mile(1600)
Ben Martinez
- 9th Grade
Triple Jump
37' 4
PR
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
Chase Masley
- 9th Grade
110m Hurdles - 39"
17.71
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
300m Hurdles - 36"
46.47
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
High Jump
5' 8
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
Lee May
- 11th Grade
1600 Meters
5:14.11
May 10
John Cooper Moonlight Mile(1600)
Lucas May
- 9th Grade
1600 Meters
4:59.30
PR
May 10
John Cooper Moonlight Mile(1600)
Max McCoy
- 9th Grade
Long Jump
18' 11.5
Feb 25
Woodlands Invitational
Triple Jump
39' 8.5
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
Liam McGovern
- 10th Grade
1600 Meters
4:59.18
May 10
John Cooper Moonlight Mile(1600)
Mitchell McGurrin
- 12th Grade
High Jump
6' 2
PR
Feb 18
Oak Ridge Invitational
Rory McNicol
- 10th Grade
Long Jump
18' 1
PR
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
Triple Jump
36' 2
Mar 18
Kingwood True Team
Aidan McQuaide
- 12th Grade
1600 Meters
4:46.79
PR
May 10
John Cooper Moonlight Mile(1600)
3200 Meters
10:02.0h
Feb 18
Oak Ridge Invitational
Ethan Mercado
- 11th Grade
1600 Meters
4:30.07
May 10
John Cooper Moonlight Mile(1600)
Mckade Mettauer
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
46' 9
PR
Mar 10
Clear Creek Max Blansit Relays
Jordan Miller
- 10th Grade
110m Hurdles - 39"
16.86
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
300m Hurdles - 36"
40.95
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
Kade Mitchell
- 9th Grade
200 Meters
23.84
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
Long Jump
19' 8.5
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
Broderick Moore
- 12th Grade
100 Meters
13.96
PR
Apr 1
College Park Invitational
Jose Morales-Vega
- 11th Grade
200 Meters
23.62
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
Jadon Necesito
- 12th Grade
100 Meters
12.52
PR
Feb 18
Oak Ridge Invitational
Zach Neuman
- 9th Grade
110m Hurdles - 39"
15.99
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
300m Hurdles - 36"
42.34
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
Tanner Noble
- 12th Grade
800 Meters
2:05.41
PR
Apr 1
College Park Invitational
1600 Meters
4:47.28
PR
May 10
John Cooper Moonlight Mile(1600)
Talisker O'Donoghue
- 9th Grade
Pole Vault
8' 6
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
Evan Owen
- 11th Grade
1600 Meters
4:52.10
May 10
John Cooper Moonlight Mile(1600)
Sebastian Padilla
- 10th Grade
1600 Meters
4:55.06
PR
May 10
John Cooper Moonlight Mile(1600)
Luke Palermo
- 10th Grade
1600 Meters
4:45.61
PR
May 10
John Cooper Moonlight Mile(1600)
George Papalexiou
- 11th Grade
800 Meters
2:01.69
PR
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
1600 Meters
4:40.31
PR
May 10
John Cooper Moonlight Mile(1600)
Steele Petty
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
40' 8
PR
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
Discus - 1.6kg
129' 8
PR
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
Adrian Piperi
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
74' 11.5
PR
Mar 4
Katy ISD Bubba Fife Relays
Discus - 1.6kg
199' 9
May 13
TX UIL 6A State Championships (F-Sa)
Patrick Piperi
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
57' 3.75
Apr 29
UIL 6A Region II (F-Sa)
Discus - 1.6kg
164' 8
Mar 25
Rice Victor Lopez Classic (Th-Sa)
Clark Poon
- 11th Grade
1600 Meters
5:45.99
May 10
John Cooper Moonlight Mile(1600)
Mauricio Quezada
- 9th Grade
1600 Meters
5:28.85
May 10
John Cooper Moonlight Mile(1600)
Jacob Raiford
- 12th Grade
800 Meters
1:59.5h
Mar 18
Kingwood True Team
1600 Meters
4:26.87
PR
Feb 25
Woodlands Invitational
Ryan Raiford
- 11th Grade
1600 Meters
4:35.61
PR
May 10
John Cooper Moonlight Mile(1600)
3200 Meters
9:43.05
PR
Feb 25
Woodlands Invitational
Carlos Ramos
- 12th Grade
100 Meters
11.34c
Mar 18
Kingwood True Team
Barrett Saims
- 9th Grade
1600 Meters
5:02.87
May 10
John Cooper Moonlight Mile(1600)
3200 Meters
10:56.33
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
Colin Saims
- 12th Grade
1600 Meters
4:40.59
PR
May 10
John Cooper Moonlight Mile(1600)
3200 Meters
11:04.0h
PR
Feb 18
Oak Ridge Invitational
Anthony Salazar
- 12th Grade
100 Meters
13.06
PR
Apr 1
College Park Invitational
200 Meters
24.20
PR
Apr 1
College Park Invitational
Cameron Samways
- 11th Grade
1600 Meters
4:32.42
PR
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
3200 Meters
9:44.31
PR
Feb 25
Woodlands Invitational
Jordan Schmaltz
- 11th Grade
300m Hurdles - 36"
45.46
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
Jackson Schupp
- 11th Grade
High Jump
6' 0
Feb 18
Oak Ridge Invitational
Brendan Scott
- 11th Grade
1600 Meters
4:52.21
May 10
John Cooper Moonlight Mile(1600)
Sam Shotts
- 10th Grade
1600 Meters
4:58.85
May 10
John Cooper Moonlight Mile(1600)
Kyle Sims
- 9th Grade
400 Meters
1:00.18
PR
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
Samuel Snowden
- 11th Grade
1600 Meters
5:00.24
PR
May 10
John Cooper Moonlight Mile(1600)
Aaron Soltmann
- 9th Grade
800 Meters
2:07.92
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
1600 Meters
4:46.92
May 10
John Cooper Moonlight Mile(1600)
Jake Stanberry
- 10th Grade
1600 Meters
5:01.15
PR
May 10
John Cooper Moonlight Mile(1600)
Sean Stavinoha
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
47' 8.5
Mar 18
Kingwood True Team
Discus - 1.6kg
179' 2
Apr 20
UIL 6A Area 11/12
Chris Stewart
- 12th Grade
100 Meters
11.28
Feb 18
Oak Ridge Invitational
200 Meters
23.08
Feb 25
Woodlands Invitational
Kennedy Stewart
- 9th Grade
Triple Jump
35' 1
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
Conner Stockerl
- 9th Grade
100 Meters
12.68
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
Suraj Sudharsan
- 11th Grade
1600 Meters
5:13.35
May 10
John Cooper Moonlight Mile(1600)
Colby Szelei
- 9th Grade
1600 Meters
5:28.88
PR
May 10
John Cooper Moonlight Mile(1600)
Cameron Tankersley
- 9th Grade
800 Meters
2:11.09
PR
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
Chase Taylor
- 11th Grade
Pole Vault
12' 6
Feb 25
Woodlands Invitational
Nicholas Tegel
- 9th Grade
1600 Meters
5:19.86
PR
May 10
John Cooper Moonlight Mile(1600)
Joshua Tugano
- 11th Grade
800 Meters
2:04.80
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
1600 Meters
4:44.54
PR
May 10
John Cooper Moonlight Mile(1600)
Jose Valades
- 9th Grade
1600 Meters
5:11.67
May 10
John Cooper Moonlight Mile(1600)
Christian Valverde
- 10th Grade
100 Meters
11.57
PR
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
Peter Vaughan
- 9th Grade
1600 Meters
5:00.75
PR
May 10
John Cooper Moonlight Mile(1600)
Chris Vlaha
- 10th Grade
1600 Meters
4:49.79
May 10
John Cooper Moonlight Mile(1600)
Lars Walker
- 10th Grade
1600 Meters
4:56.14
May 10
John Cooper Moonlight Mile(1600)
Daniel Watrous
- 10th Grade
1600 Meters
4:43.46
PR
May 10
John Cooper Moonlight Mile(1600)
Gavin Webster
- 12th Grade
200 Meters
24.07
Apr 1
College Park Invitational
Anthony Weeks
- 9th Grade
400 Meters
58.21
PR
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
Noah Wells
- 12th Grade
1500 Meters
3:56.95
PR
Mar 25
Rice Victor Lopez Classic (Th-Sa)
1600 Meters
4:13.33
PR
Apr 13
UIL 6A District 12 (Tu, Th)
3200 Meters
9:17.22
PR
Apr 13
UIL 6A District 12 (Tu, Th)
Calder West
- 11th Grade
1600 Meters
4:34.29
May 10
John Cooper Moonlight Mile(1600)
3200 Meters
10:16.81
Mar 4
Katy ISD Bubba Fife Relays
Brandon Wheeler
- 9th Grade
200 Meters
23.89
PR
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
Long Jump
17' 2.5
PR
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
Brandon Wiley
- 11th Grade
High Jump
6' 0
PR
Mar 4
Katy ISD Bubba Fife Relays
Pole Vault
14' 0
PR
Apr 20
UIL 6A Area 11/12
Jevon Wiley
- 12th Grade
100 Meters
13.68
PR
Apr 1
College Park Invitational
Long Jump
20' 7.25
PR
Feb 25
Woodlands Invitational
Triple Jump
44' 10.5
PR
Mar 4
Katy ISD Bubba Fife Relays
Justin Wiley
- 9th Grade
400 Meters
55.24
PR
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
Pole Vault
13' 3
PR
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
Tim Wolbers
- 10th Grade
1600 Meters
4:59.08
PR
May 10
John Cooper Moonlight Mile(1600)
Noah Wright
- 11th Grade
800 Meters
1:58.42
PR
Mar 25
Rice Victor Lopez Classic (Th-Sa)
1600 Meters
4:36.13
May 10
John Cooper Moonlight Mile(1600)
Womens
Kayla Abuieta
- 9th Grade
400 Meters
1:05.09
PR
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
Lauren Babin
- 11th Grade
100 Meters
13.68
PR
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
Ellie Barker
- 11th Grade
High Jump
5' 0
Mar 18
Kingwood True Team
Hanna Barrett
- ?
200 Meters
27.92
PR
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
High Jump
4' 10
PR
Mar 18
Kingwood True Team
Lauren Belloni
- 11th Grade
100 Meters
12.73
Feb 25
Woodlands Invitational
200 Meters
26.88
PR
Feb 25
Woodlands Invitational
Hannah Bernshausen
- 10th Grade
100 Meters
13.20
PR
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
200 Meters
27.58
PR
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
Anna Blackwell
- 10th Grade
1600 Meters
5:30.86
Feb 25
Woodlands Invitational
3200 Meters
11:38.94
PR
Mar 4
Katy ISD Bubba Fife Relays
Claire Bond
- 10th Grade
800 Meters
2:26.97
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
Katie Bone
- 10th Grade
Pole Vault
8' 0
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
Alyssa Burch
- 10th Grade
400 Meters
1:03.94c
Mar 18
Kingwood True Team
Montanna Burgess
- 11th Grade
High Jump
4' 10
Apr 1
College Park Invitational
Eliza Cahill
- ?
100 Meters
13.46
PR
Apr 1
College Park Invitational
200 Meters
27.49
PR
Apr 1
College Park Invitational
Lindsay Creasman
- 12th Grade
800 Meters
2:22.54
Apr 13
UIL 6A District 12 (Tu, Th)
Liz Davison
- 10th Grade
1600 Meters
5:21.2h
Mar 18
Kingwood True Team
3000 Meters
10:50.23
Mar 25
Rice Victor Lopez Classic (Th-Sa)
3200 Meters
11:13.03
PR
Feb 25
Woodlands Invitational
Natalie DeBeaudry
- 10th Grade
High Jump
4' 8
PR
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
Kristin Delgado
- 12th Grade
1500 Meters
4:44.75
PR
Mar 25
Rice Victor Lopez Classic (Th-Sa)
1600 Meters
5:07.48
PR
Mar 10
Clear Creek Max Blansit Relays
3200 Meters
11:06.94
PR
Apr 1
90th Clyde Littlefield Texas Relays - HS (Th-Sa)
Emily Driskill
- 9th Grade
100m Hurdles - 33"
16.44
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
300m Hurdles - 30"
49.48
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
Bailey Duiett
- 10th Grade
300m Hurdles - 30"
50.94c
Mar 18
Kingwood True Team
Pole Vault
10' 6
Mar 18
Kingwood True Team
Bella Edwards
- 9th Grade
3200 Meters
12:25.75
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
Courtney Ekness
- 12th Grade
400 Meters
1:00.06
PR
Apr 13
UIL 6A District 12 (Tu, Th)
800 Meters
2:17.69
PR
Apr 13
UIL 6A District 12 (Tu, Th)
Twhs Engmbers
- ?
1600 Meters
5:41.51
PR
Feb 25
Woodlands Invitational
Elizabeth Francis
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
16' 0
PR
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
Discus - 1kg
42' 6
PR
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
Caroline Frenzel
- 11th Grade
800 Meters
2:29.10
PR
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
Madison Gammill
- 11th Grade
100m Hurdles - 33"
16.87
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
300m Hurdles - 30"
50.10
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
Isabella Gonzalez
- 11th Grade
Pole Vault
8' 6
PR
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
Autumn Goodrum
- 10th Grade
100 Meters
13.29
Feb 25
Woodlands Invitational
200 Meters
27.59
Feb 25
Woodlands Invitational
High Jump
5' 2
Mar 18
Kingwood True Team
Taylor Graves
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
23' 6
PR
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
Discus - 1kg
40' 6
PR
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
Nya Harmon
- 9th Grade
Shot Put - 4kg
41' 4.25
Apr 29
UIL 6A Region II (F-Sa)
Discus - 1kg
131' 6
May 13
TX UIL 6A State Championships (F-Sa)
Shaelyn Hines
- 12th Grade
100m Hurdles - 33"
14.48
(-2.2)
Mar 25
Rice Victor Lopez Classic (Th-Sa)
300m Hurdles - 30"
47.44c
Mar 18
Kingwood True Team
Long Jump
18' 10.75
Feb 25
Woodlands Invitational
Emma Holt
- 11th Grade
400 Meters
1:03.37
PR
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
Makayla Hood
- 10th Grade
100 Meters
12.68
Feb 25
Woodlands Invitational
200 Meters
26.94
(.3)
Mar 25
Rice Victor Lopez Classic (Th-Sa)
Bethany Hopkins
- ?
200 Meters
27.18
PR
Apr 1
College Park Invitational
Grace Ann Hopkins
- 10th Grade
200 Meters
26.62
(-1.5)
PR
Mar 25
Rice Victor Lopez Classic (Th-Sa)
400 Meters
59.73
PR
Apr 13
UIL 6A District 12 (Tu, Th)
Emily Hoyt
- ?
Discus - 1kg
101' 1
PR
Mar 4
Katy ISD Bubba Fife Relays
Adriana Iademarco
- 11th Grade
1600 Meters
5:20.69
PR
Apr 1
College Park Invitational
3000 Meters
10:41.26
PR
Mar 25
Rice Victor Lopez Classic (Th-Sa)
3200 Meters
11:27.0h
PR
Mar 18
Kingwood True Team
Katie Jackson
- 11th Grade
100 Meters
12.83
PR
Feb 25
Woodlands Invitational
200 Meters
26.93
Feb 25
Woodlands Invitational
Emma Kosieja
- 11th Grade
Pole Vault
9' 6
Apr 13
UIL 6A District 12 (Tu, Th)
Samantha Kowalchuk
- 10th Grade
Pole Vault
8' 0
PR
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
Grace Lacanfora
- 10th Grade
400 Meters
1:03.25
PR
Feb 25
Woodlands Invitational
Maria Macias
- ?
High Jump
5' 0
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
Gabby Mahoney
- 11th Grade
200 Meters
29.19
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
Maggie Marlow
- 10th Grade
Pole Vault
10' 0
Apr 1
College Park Invitational
twhs Mcabe
- ?
1600 Meters
5:32.00
PR
Feb 25
Woodlands Invitational
Fionna McKay
- 12th Grade
Long Jump
15' 4
PR
Feb 25
Woodlands Invitational
Triple Jump
36' 8.5
(1.9)
PR
Mar 25
Rice Victor Lopez Classic (Th-Sa)
Casey McNamee
- ?
100 Meters
13.72
PR
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
100m Hurdles - 33"
17.26
PR
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
Triple Jump
32' 0.75
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
Emily Mills
- 12th Grade
800 Meters
2:14.0h
PR
Mar 18
Kingwood True Team
1500 Meters
4:40.29
PR
Mar 25
Rice Victor Lopez Classic (Th-Sa)
1600 Meters
5:04.10
PR
Mar 10
Clear Creek Max Blansit Relays
Ashley Montag
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
39' 5
Mar 25
Rice Victor Lopez Classic (Th-Sa)
Discus - 1kg
106' 7.5
Mar 18
Kingwood True Team
Layla Moriarity
- 12th Grade
200 Meters
26.44c
Mar 18
Kingwood True Team
Maria Moriarity
- 12th Grade
200 Meters
26.04c
PR
Mar 18
Kingwood True Team
Caroline Morris
- 9th Grade
200 Meters
27.23
(-1.1)
Mar 25
Rice Victor Lopez Classic (Th-Sa)
400 Meters
59.42
Apr 13
UIL 6A District 12 (Tu, Th)
Katie O'Connor
- 12th Grade
300m Hurdles - 30"
45.60
Apr 13
UIL 6A District 12 (Tu, Th)
Triple Jump
36' 10.25
Feb 25
Woodlands Invitational
Ginnie Okafor
- 10th Grade
400 Meters
58.84c
PR
Mar 18
Kingwood True Team
Triple Jump
37' 4.75
Apr 13
UIL 6A District 12 (Tu, Th)
Toni Palermo
- 12th Grade
1600 Meters
5:43.31
Feb 25
Woodlands Invitational
Blanca Palma
- ?
Shot Put - 4kg
28' 9
PR
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
Discus - 1kg
68' 8
PR
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
Paige Petross
- 11th Grade
300m Hurdles - 30"
49.29
PR
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
Long Jump
16' 0
Mar 4
Katy ISD Bubba Fife Relays
Kate Pittenger
- 9th Grade
800 Meters
2:29.62
PR
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
Tori Ramos
- 11th Grade
100m Hurdles - 33"
15.98
Feb 25
Woodlands Invitational
Long Jump
15' 6.5
PR
Mar 18
Kingwood True Team
Triple Jump
33' 3.5
PR
Mar 4
Katy ISD Bubba Fife Relays
Hayley Reardon
- ?
300m Hurdles - 30"
46.93
PR
Mar 4
Katy ISD Bubba Fife Relays
Tykara Robins
- ?
Triple Jump
32' 3
PR
Mar 4
Katy ISD Bubba Fife Relays
Tykara Robinson
- 9th Grade
Long Jump
14' 4.5
PR
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
Triple Jump
32' 11
PR
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
Paulina Rodriguez
- 12th Grade
1600 Meters
5:27.9h
PR
Mar 18
Kingwood True Team
Abigail Schroeler
- ?
Pole Vault
6' 6
PR
Mar 18
Kingwood True Team
skylar Scott
- 11th Grade
100 Meters
13.44c
Mar 18
Kingwood True Team
Long Jump
17' 3.5
PR
Apr 20
UIL 6A Area 11/12
Triple Jump
35' 2.5
PR
Apr 1
College Park Invitational
Catherine Seelig
- ?
Triple Jump
34' 11.25
PR
Mar 10
Clear Creek Max Blansit Relays
Meme Shanahan
- 10th Grade
1600 Meters
5:30.8h
PR
Mar 18
Kingwood True Team
Twhs Shanden
- ?
1600 Meters
5:42.16
PR
Feb 25
Woodlands Invitational
Mallory Sichely
- 9th Grade
Shot Put - 4kg
22' 6
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
Discus - 1kg
84' 8
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
Kennedy Smith
- 12th Grade
100 Meters
12.54c
PR
Mar 18
Kingwood True Team
100m Hurdles - 33"
13.94
PR
Apr 20
UIL 6A Area 11/12
300m Hurdles - 30"
43.30
PR
Apr 20
UIL 6A Area 11/12
Shyla Stone
- 9th Grade
1600 Meters
5:38.75
PR
Feb 25
Woodlands Invitational
3200 Meters
12:20.0h
PR
Mar 18
Kingwood True Team
Lourdes Vivas
- 12th Grade
800 Meters
2:16.8h
PR
Mar 18
Kingwood True Team
1500 Meters
4:43.84
PR
Mar 25
Rice Victor Lopez Classic (Th-Sa)
1600 Meters
5:04.58
PR
Apr 13
UIL 6A District 12 (Tu, Th)
3000 Meters
10:22.82
PR
Mar 25
Rice Victor Lopez Classic (Th-Sa)
3200 Meters
10:55.22
PR
Feb 25
Woodlands Invitational
Rachel Woods
- ?
Long Jump
16' 8
PR
Mar 18
Kingwood True Team
Morgan Woodson
- 10th Grade
Long Jump
15' 8.5
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
Triple Jump
33' 8
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
Megan Wright
- 9th Grade
1600 Meters
5:23.59
PR
Feb 25
Woodlands Invitational
3200 Meters
11:36.83
PR
Mar 4
Katy ISD Bubba Fife Relays
Katie Young
- 12th Grade
800 Meters
2:33.83
Feb 25
Woodlands Invitational
Kennedy Zapalac
- 9th Grade
400 Meters
1:04.37
PR
Apr 6
District 12-6A JV-Fr
Blue text indicates a mark from the current week.