Season:
2018 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1997
1996
1995
1991
1983
1976
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2004
1983
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
Isaiah Alsip
- 10th Grade
110m Hurdles - 39"
16.03
May 4
Galion Kiwannis Invitational
300m Hurdles - 36"
43.10
PR
May 10
MOAC Championships
Ben Altstadt
- 10th Grade
Pole Vault
11' 6
PR
May 18
OHSAA D2 Northwest District - Oak Harbor
Noah Atkinson
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
47' 0.5
PR
May 18
OHSAA D2 Northwest District - Oak Harbor
Discus - 1.6kg
130' 2
May 10
MOAC Championships
Evan Barker
- 10th Grade
100 Meters
12.32
May 18
OHSAA D2 Northwest District - Oak Harbor
Quinn Boland
- 11th Grade
800 Meters
2:12.47
PR
May 18
OHSAA D2 Northwest District - Oak Harbor
Caleb Branstetter
- 9th Grade
110m Hurdles - 39"
21.42
Mar 31
Bucyrus Elks 156 Invitational
300m Hurdles - 36"
50.76
Mar 31
Bucyrus Elks 156 Invitational
High Jump
5' 4
May 1
Buckeye Central Invite
Takoda Crisman
- 12th Grade
100 Meters
11.19
May 4
Galion Kiwannis Invitational
200 Meters
22.26
PR
May 18
OHSAA D2 Northwest District - Oak Harbor
400 Meters
50.10
PR
May 10
MOAC Championships
Long Jump
18' 7.5
PR
Mar 31
Bucyrus Elks 156 Invitational
Tanner Crisman
- 12th Grade
100 Meters
13.00
PR
Mar 31
Bucyrus Elks 156 Invitational
300m Hurdles - 36"
42.92
PR
May 10
MOAC Championships
Pole Vault
12' 0
PR
Apr 27
Marion Night Invite
Long Jump
18' 3.5
Apr 20
Crawford County Championships
Brayden Eckels
- 9th Grade
High Jump
5' 10
PR
May 18
OHSAA D2 Northwest District - Oak Harbor
Nathan Eckert
- 12th Grade
800 Meters
2:10.51
PR
May 18
OHSAA D2 Northwest District - Oak Harbor
1600 Meters
4:53.81
PR
May 1
Buckeye Central Invite
Colbey Fox
- 11th Grade
100 Meters
11.61
Apr 20
Crawford County Championships
200 Meters
23.29
Apr 20
Crawford County Championships
400 Meters
50.27
May 10
MOAC Championships
Bailey Franks
- 11th Grade
400 Meters
1:02.90
PR
Mar 31
Bucyrus Elks 156 Invitational
Kalib Griffin
- 10th Grade
100 Meters
12.16
May 1
Buckeye Central Invite
200 Meters
24.56
Apr 27
Marion Night Invite
Long Jump
18' 9
Apr 27
Marion Night Invite
Spencer Guinther
- 11th Grade
800 Meters
2:19.76
May 4
Galion Kiwannis Invitational
Braden Horn
- 9th Grade
3200 Meters
12:14.53
May 1
Buckeye Central Invite
Harrison Ivy
- 12th Grade
400 Meters
51.54
May 18
OHSAA D2 Northwest District - Oak Harbor
800 Meters
2:05.87
PR
May 10
MOAC Championships
Gage Lackey
- 11th Grade
400 Meters
56.66
May 4
Galion Kiwannis Invitational
110m Hurdles - 39"
18.45
PR
Apr 20
Crawford County Championships
High Jump
6' 2
PR
Apr 14
Mansfield/Mehock Relay
Long Jump
20' 3
PR
Apr 27
Marion Night Invite
Garret Murphy
- 10th Grade
3200 Meters
11:22.64
PR
May 18
OHSAA D2 Northwest District - Oak Harbor
Kyler Ratliff
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
36' 4.5
PR
May 1
Buckeye Central Invite
Discus - 1.6kg
93' 4
Mar 31
Bucyrus Elks 156 Invitational
Christian Robinette
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
34' 3.75
May 1
Buckeye Central Invite
Discus - 1.6kg
81' 1.5
May 1
Buckeye Central Invite
Simon Shawk
- 9th Grade
800 Meters
2:19.88
May 1
Buckeye Central Invite
Braxton Tate
- 10th Grade
1600 Meters
4:40.81
May 10
MOAC Championships
3200 Meters
9:56.67
May 18
OHSAA D2 Northwest District - Oak Harbor
Gage Vanderkooi
- 9th Grade
Pole Vault
9' 0
Mar 31
Bucyrus Elks 156 Invitational
Mason Weldon
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
47' 8.5
PR
May 10
MOAC Championships
Discus - 1.6kg
117' 2
PR
Apr 20
Crawford County Championships
Elijah White
- 10th Grade
400 Meters
59.40
PR
Mar 31
Bucyrus Elks 156 Invitational
Jacob Williams
- 9th Grade
100 Meters
12.07
May 18
OHSAA D2 Northwest District - Oak Harbor
200 Meters
25.00
Apr 27
Marion Night Invite
400 Meters
53.93
May 1
Buckeye Central Invite
Colten Yost
- 10th Grade
110m Hurdles - 39"
17.60
May 10
MOAC Championships
300m Hurdles - 36"
48.80
PR
May 1
Buckeye Central Invite
Womens
Kaitlin Bailey
- 9th Grade
100 Meters
14.10
Apr 27
Marion Night Invite
400 Meters
1:04.35
PR
May 10
MOAC Championships
Autumn Barone
- ?
Shot Put - 4kg
25' 0
PR
May 1
Buckeye Central Invite
Discus - 1kg
80' 11
PR
May 1
Buckeye Central Invite
Mia Brannon
- 12th Grade
Pole Vault
8' 0
PR
Apr 20
Crawford County Championships
Samantha Comer
- 9th Grade
100m Hurdles - 33"
15.49
(.8)
May 26
OHSAA D2 Region 6
300m Hurdles - 30"
48.75
PR
May 4
Galion Kiwannis Invitational
High Jump
4' 6
Apr 20
Crawford County Championships
Sari Conner
- 11th Grade
200 Meters
30.73
Mar 31
Bucyrus Elks 156 Invitational
400 Meters
1:08.51
Mar 31
Bucyrus Elks 156 Invitational
800 Meters
2:23.59
PR
May 18
OHSAA D2 Northwest District - Oak Harbor
Brooklyn Cosey
- 10th Grade
100 Meters
13.11
PR
May 18
OHSAA D2 Northwest District - Oak Harbor
300m Hurdles - 30"
50.12
May 10
MOAC Championships
Long Jump
15' 0
Apr 27
Marion Night Invite
Anna Court
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
30' 10.75
May 4
Galion Kiwannis Invitational
Discus - 1kg
121' 5
Apr 20
Crawford County Championships
Brooklyn Gates
- 9th Grade
800 Meters
2:43.54
PR
Apr 27
Marion Night Invite
3200 Meters
13:02.80
May 18
OHSAA D2 Northwest District - Oak Harbor
Marisa Gwinner
- 12th Grade
100 Meters
13.17
PR
Apr 20
Crawford County Championships
High Jump
5' 7
Jun 2
OHSAA D2 State Championships
Long Jump
16' 7.5
May 1
Buckeye Central Invite
Kayla Hardy
- 9th Grade
Pole Vault
8' 0
May 10
MOAC Championships
Theresa House
- 12th Grade
800 Meters
2:51.13
PR
Apr 27
Marion Night Invite
1600 Meters
5:59.32
PR
May 18
OHSAA D2 Northwest District - Oak Harbor
3200 Meters
13:30.88
PR
May 1
Buckeye Central Invite
Keely Knight
- 9th Grade
Pole Vault
7' 0
PR
Apr 27
Marion Night Invite
Alison Longwell
- 10th Grade
100 Meters
14.16
PR
Apr 27
Marion Night Invite
200 Meters
29.05
PR
May 10
MOAC Championships
Kerrigan Myers
- 10th Grade
100 Meters
12.73
Apr 20
Crawford County Championships
200 Meters
25.61
(.9)
May 26
OHSAA D2 Region 6
100m Hurdles - 33"
14.67
(.9)
May 26
OHSAA D2 Region 6
High Jump
5' 4
May 1
Buckeye Central Invite
Airyona Nickels
- 10th Grade
800 Meters
2:53.16
Mar 31
Bucyrus Elks 156 Invitational
1600 Meters
6:10.08
Mar 31
Bucyrus Elks 156 Invitational
3200 Meters
13:54.29
Apr 20
Crawford County Championships
Jalyn Oswald
- 11th Grade
100 Meters
13.44
May 1
Buckeye Central Invite
Long Jump
16' 2
May 10
MOAC Championships
Briana Streib
- 12th Grade
Shot Put - 4kg
37' 8.25
May 10
MOAC Championships
Discus - 1kg
136' 10
PR
May 4
Galion Kiwannis Invitational
Katerine Talbot
- 9th Grade
200 Meters
31.04
PR
May 1
Buckeye Central Invite
Mara Winbigler
- 9th Grade
400 Meters
1:04.28
PR
May 10
MOAC Championships
Murisa Windbigler
- 12th Grade
800 Meters
2:49.77
PR
May 4
Galion Kiwannis Invitational
3200 Meters
14:37.63
PR
Apr 20
Crawford County Championships
Blue text indicates a mark from the current week.