Season:
2019 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
Indoor
2024
2017
2016
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
Camren Ary
- 10th Grade
200 Meters
24.31
PR
Apr 4
UIL 5A District 07 (W-Th) Track Meet
400 Meters
1:04.86
PR
Mar 22
Chisholm Trail Ranger Invitational
Fernando Avalos-Torres
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
38' 1.5
PR
Mar 7
Bubba Joiner Relays
Discus - 1.6kg
96' 7.5
PR
Mar 7
Bubba Joiner Relays
Clovis Bajikila
- 11th Grade
100 Meters
12.37
PR
Mar 1
Justin Northwest Texan Invitational
200 Meters
26.12
PR
Feb 16
Timber Creek Falcon Fast Invitational
400 Meters
59.84
PR
Feb 16
Timber Creek Falcon Fast Invitational
Long Jump
18' 2
PR
Mar 7
Bubba Joiner Relays
Triple Jump
38' 6
PR
Apr 4
UIL 5A District 07 (W-Th) Track Meet
Avery Baker
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
38' 10
PR
Mar 29
Fossil Ridge Panther Invitational
Discus - 1.6kg
89' 6.5
PR
Feb 16
Timber Creek Falcon Fast Invitational
Yuren Balderrama
- 9th Grade
100 Meters
13.13
PR
Feb 16
Timber Creek Falcon Fast Invitational
Joseph Billiot
- 10th Grade
100 Meters
12.49
PR
Apr 4
UIL 5A District 07 (W-Th) Track Meet
200 Meters
25.24c
PR
Mar 29
Fossil Ridge Panther Invitational
400 Meters
1:01.29
PR
Mar 1
Justin Northwest Texan Invitational
Tristan Bingman
- 9th Grade
800 Meters
2:26.22
Mar 7
Bubba Joiner Relays
1600 Meters
5:30.06
Mar 22
Chisholm Trail Ranger Invitational
3200 Meters
12:29.12
PR
Apr 4
UIL 5A District 07 (W-Th) Track Meet
Christian Bradely
- 10th Grade
100 Meters
12.94
Feb 16
Timber Creek Falcon Fast Invitational
Michael Brewer
- 12th Grade
100 Meters
11.70
PR
Mar 22
Chisholm Trail Ranger Invitational
Eaeron Bustamantes
- 11th Grade
400 Meters
1:02.55
PR
Feb 16
Timber Creek Falcon Fast Invitational
110m Hurdles - 39"
19.93
PR
Apr 4
UIL 5A District 07 (W-Th) Track Meet
300m Hurdles - 36"
49.44c
PR
Mar 29
Fossil Ridge Panther Invitational
Tre'von Chance
- 11th Grade
800 Meters
2:16.19
Mar 7
Bubba Joiner Relays
1600 Meters
4:42.09
PR
Mar 7
Bubba Joiner Relays
3200 Meters
11:33.62
PR
Mar 7
Bubba Joiner Relays
Steven Coleman
- 10th Grade
100 Meters
11.91
PR
Mar 22
Chisholm Trail Ranger Invitational
Jose Cruz
- 10th Grade
200 Meters
24.48
Feb 16
Timber Creek Falcon Fast Invitational
400 Meters
55.62
Mar 1
Justin Northwest Texan Invitational
Isaiah Edwards
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
46' 8
PR
Mar 7
Bubba Joiner Relays
Discus - 1.6kg
117' 5
PR
Mar 7
Bubba Joiner Relays
Nicholas Fulton
- 9th Grade
1600 Meters
6:26.72
Mar 22
Chisholm Trail Ranger Invitational
3200 Meters
14:03.57
Mar 1
Justin Northwest Texan Invitational
Michael Garcia
- 10th Grade
400 Meters
1:00.88
PR
Apr 4
UIL 5A District 07 (W-Th) Track Meet
Kristopher Hatcher
- 10th Grade
400 Meters
55.54c
PR
Mar 29
Fossil Ridge Panther Invitational
Mason Henson
- 11th Grade
100 Meters
12.90
PR
Feb 16
Timber Creek Falcon Fast Invitational
110m Hurdles - 39"
20.63
PR
Apr 4
UIL 5A District 07 (W-Th) Track Meet
300m Hurdles - 36"
46.57
PR
Apr 4
UIL 5A District 07 (W-Th) Track Meet
Michael Jones
- 11th Grade
100 Meters
11.46
Mar 22
Chisholm Trail Ranger Invitational
200 Meters
24.67
Feb 16
Timber Creek Falcon Fast Invitational
JT Kinnard
- 11th Grade
200 Meters
24.23
PR
Feb 16
Timber Creek Falcon Fast Invitational
400 Meters
54.17
PR
Apr 4
UIL 5A District 07 (W-Th) Track Meet
Desmond Lewis
- 11th Grade
200 Meters
22.74
PR
Mar 7
Bubba Joiner Relays
400 Meters
59.14
Feb 16
Timber Creek Falcon Fast Invitational
Norberto Loeravasquez
- 10th Grade
400 Meters
1:02.34c
PR
Mar 29
Fossil Ridge Panther Invitational
800 Meters
2:39.31
PR
Mar 22
Chisholm Trail Ranger Invitational
Jordan Marrs
- 10th Grade
200 Meters
24.55
PR
Mar 7
Bubba Joiner Relays
400 Meters
54.07
PR
Apr 4
UIL 5A District 07 (W-Th) Track Meet
High Jump
6' 2
Mar 22
Chisholm Trail Ranger Invitational
Long Jump
19' 1
PR
Mar 29
Fossil Ridge Panther Invitational
Case Mason
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
35' 0.5
PR
Apr 4
UIL 5A District 07 (W-Th) Track Meet
Discus - 1.6kg
105' 10
PR
Mar 29
Fossil Ridge Panther Invitational
Seth Moody
- 10th Grade
400 Meters
1:07.29
PR
Mar 7
Bubba Joiner Relays
Djonny Mukuna
- 10th Grade
100 Meters
13.50
Mar 1
Justin Northwest Texan Invitational
200 Meters
27.86
PR
Mar 1
Justin Northwest Texan Invitational
800 Meters
2:33.32
PR
Apr 4
UIL 5A District 07 (W-Th) Track Meet
Chance Nesbitt
- 10th Grade
100 Meters
12.61
Mar 7
Bubba Joiner Relays
200 Meters
26.10
Feb 16
Timber Creek Falcon Fast Invitational
Jonathan Pierce
- 9th Grade
200 Meters
26.52
PR
Apr 4
UIL 5A District 07 (W-Th) Track Meet
Jonathon Pierce
- 9th Grade
200 Meters
26.83
PR
Mar 1
Justin Northwest Texan Invitational
Christian Romero
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
39' 3
PR
Apr 4
UIL 5A District 07 (W-Th) Track Meet
Discus - 1.6kg
99' 8
PR
Apr 4
UIL 5A District 07 (W-Th) Track Meet
Tyler Rose
- 9th Grade
200 Meters
24.19
Feb 16
Timber Creek Falcon Fast Invitational
400 Meters
53.97
Apr 4
UIL 5A District 07 (W-Th) Track Meet
Hassan Spurlock
- 9th Grade
200 Meters
25.10
PR
Apr 4
UIL 5A District 07 (W-Th) Track Meet
Blayne Taylor
- 11th Grade
200 Meters
23.69
PR
Mar 22
Chisholm Trail Ranger Invitational
400 Meters
57.31
PR
Mar 22
Chisholm Trail Ranger Invitational
High Jump
6' 0
Mar 7
Bubba Joiner Relays
Reginald Thompson
- 9th Grade
100 Meters
12.90
PR
Feb 16
Timber Creek Falcon Fast Invitational
Alex Trejo
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
37' 7.5
PR
Mar 22
Chisholm Trail Ranger Invitational
Discus - 1.6kg
106' 0
PR
Apr 4
UIL 5A District 07 (W-Th) Track Meet
Sean Verdun
- 11th Grade
200 Meters
24.62
Feb 16
Timber Creek Falcon Fast Invitational
400 Meters
54.55
PR
Feb 16
Timber Creek Falcon Fast Invitational
Zunair Waseem
- 11th Grade
110m Hurdles - 39"
21.04
PR
Apr 4
UIL 5A District 07 (W-Th) Track Meet
300m Hurdles - 36"
50.34
PR
Apr 4
UIL 5A District 07 (W-Th) Track Meet
Demitri Williams
- 11th Grade
100 Meters
11.86
PR
Apr 4
UIL 5A District 07 (W-Th) Track Meet
200 Meters
25.52
Mar 7
Bubba Joiner Relays
400 Meters
56.59
PR
Mar 22
Chisholm Trail Ranger Invitational
Long Jump
18' 6.25
PR
Apr 4
UIL 5A District 07 (W-Th) Track Meet
Royce Williams
- 10th Grade
200 Meters
24.48
PR
Apr 4
UIL 5A District 07 (W-Th) Track Meet
Anthony Wilson
- 11th Grade
100 Meters
12.60
PR
Apr 4
UIL 5A District 07 (W-Th) Track Meet
Womens
Angie Avalos
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
25' 5
PR
Mar 7
Bubba Joiner Relays
Discus - 1kg
73' 6
PR
Mar 7
Bubba Joiner Relays
Zulay Avalos
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
25' 11
PR
Mar 7
Bubba Joiner Relays
Discus - 1kg
68' 4
PR
Mar 1
Justin Northwest Texan Invitational
Nekia Baker
- 9th Grade
100 Meters
13.44
PR
Apr 4
UIL 5A District 07 (W-Th) Track Meet
200 Meters
28.43
Mar 7
Bubba Joiner Relays
D'Ahni Banks
- 9th Grade
200 Meters
28.59
PR
Apr 4
UIL 5A District 07 (W-Th) Track Meet
400 Meters
1:06.01
PR
Apr 4
UIL 5A District 07 (W-Th) Track Meet
Lillian Beattie
- 9th Grade
High Jump
4' 10
Mar 29
Fossil Ridge Panther Invitational
Long Jump
15' 4.5
Mar 29
Fossil Ridge Panther Invitational
Karley Berthiaume
- 9th Grade
400 Meters
1:14.56
PR
Feb 16
Timber Creek Falcon Fast Invitational
300m Hurdles - 30"
53.14
PR
Apr 4
UIL 5A District 07 (W-Th) Track Meet
Triple Jump
27' 4
Mar 22
Chisholm Trail Ranger Invitational
Jasmine Boyd
- 9th Grade
100 Meters
13.79
PR
Mar 7
Bubba Joiner Relays
200 Meters
26.37
PR
Apr 4
UIL 5A District 07 (W-Th) Track Meet
400 Meters
1:04.28
PR
Mar 15
Eaton Eagle 2nd Spring Break Invitational
Aailyah Carr
- 9th Grade
100 Meters
16.13
PR
Mar 15
Eaton Eagle 2nd Spring Break Invitational
400 Meters
1:15.70
PR
Feb 16
Timber Creek Falcon Fast Invitational
Varee Chandler
- 12th Grade
Long Jump
12' 6
PR
Mar 1
Justin Northwest Texan Invitational
Ty'Asia Coleman
- 12th Grade
400 Meters
1:02.02
Apr 4
UIL 5A District 07 (W-Th) Track Meet
800 Meters
2:26.2h
Mar 29
Fossil Ridge Panther Invitational
Nialani Cruz
- 9th Grade
100 Meters
14.56
PR
Mar 1
Justin Northwest Texan Invitational
200 Meters
28.41
PR
Apr 4
UIL 5A District 07 (W-Th) Track Meet
Abigail Cruz Ventura
- 12th Grade
Shot Put - 4kg
30' 2.5
PR
Mar 1
Justin Northwest Texan Invitational
Discus - 1kg
73' 4
PR
Apr 4
UIL 5A District 07 (W-Th) Track Meet
Suni Davis
- 9th Grade
Long Jump
13' 5
PR
Feb 23
Keller Central Charger Relays
Triple Jump
31' 8.5
PR
Mar 1
Justin Northwest Texan Invitational
Charisma Fernandez
- 11th Grade
800 Meters
2:55.18
Apr 4
UIL 5A District 07 (W-Th) Track Meet
1600 Meters
6:41.88
Feb 16
Timber Creek Falcon Fast Invitational
Mikeska Gill
- 12th Grade
Long Jump
12' 11.75
Mar 7
Bubba Joiner Relays
Triple Jump
31' 7.75
Mar 7
Bubba Joiner Relays
Shatoya Goodloe
- 10th Grade
100m Hurdles - 33"
19.80
Mar 1
Justin Northwest Texan Invitational
300m Hurdles - 30"
52.88
Apr 4
UIL 5A District 07 (W-Th) Track Meet
High Jump
4' 10
Mar 22
Chisholm Trail Ranger Invitational
Divanny Holguin
- 11th Grade
200 Meters
28.17
PR
Mar 1
Justin Northwest Texan Invitational
400 Meters
1:02.52
PR
Apr 4
UIL 5A District 07 (W-Th) Track Meet
Long Jump
14' 9.25
PR
Feb 16
Timber Creek Falcon Fast Invitational
Jasmine Jagours
- 10th Grade
200 Meters
30.55
Feb 16
Timber Creek Falcon Fast Invitational
400 Meters
1:06.70
PR
Apr 4
UIL 5A District 07 (W-Th) Track Meet
800 Meters
2:41.22
Mar 7
Bubba Joiner Relays
Latisha Jagours
- 10th Grade
100 Meters
14.12
Apr 4
UIL 5A District 07 (W-Th) Track Meet
200 Meters
29.86
Mar 15
Eaton Eagle 2nd Spring Break Invitational
Long Jump
11' 3.75
Feb 16
Timber Creek Falcon Fast Invitational
Amani Lawrence
- 12th Grade
100 Meters
13.24
Apr 4
UIL 5A District 07 (W-Th) Track Meet
100m Hurdles - 33"
14.98
Apr 18
UIL 6A Area 05/06 & UIL 5A Area 07/08
300m Hurdles - 30"
53.14c
Feb 23
Keller Central Charger Relays
Shot Put - 4kg
35' 2
PR
Mar 7
Bubba Joiner Relays
Discus - 1kg
77' 5.5
PR
Mar 7
Bubba Joiner Relays
Trinity Lomax
- 10th Grade
200 Meters
28.11
PR
Apr 4
UIL 5A District 07 (W-Th) Track Meet
M'Kayla Malone
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
32' 6
PR
Mar 1
Justin Northwest Texan Invitational
Discus - 1kg
79' 0
PR
Apr 4
UIL 5A District 07 (W-Th) Track Meet
Bintu Malu-Malu
- 12th Grade
100 Meters
13.74
PR
Mar 22
Chisholm Trail Ranger Invitational
200 Meters
27.51
PR
Mar 15
Eaton Eagle 2nd Spring Break Invitational
Victoria Matiti
- 9th Grade
Long Jump
14' 5.25
PR
Feb 16
Timber Creek Falcon Fast Invitational
Leandria McLane-Wiggins
- 10th Grade
100 Meters
13.35
PR
Apr 4
UIL 5A District 07 (W-Th) Track Meet
100m Hurdles - 33"
17.70
Apr 4
UIL 5A District 07 (W-Th) Track Meet
300m Hurdles - 30"
1:07.87
Feb 16
Timber Creek Falcon Fast Invitational
Long Jump
14' 9
Mar 1
Justin Northwest Texan Invitational
Triple Jump
33' 3.25
PR
Mar 22
Chisholm Trail Ranger Invitational
Alyssa Morgan
- 11th Grade
Long Jump
12' 10.5
PR
Mar 7
Bubba Joiner Relays
Triple Jump
30' 3
PR
Mar 22
Chisholm Trail Ranger Invitational
Rian Nance
- 9th Grade
200 Meters
29.90
PR
Mar 15
Eaton Eagle 2nd Spring Break Invitational
400 Meters
1:13.38
PR
Feb 16
Timber Creek Falcon Fast Invitational
Pole Vault
7' 6
PR
Apr 4
UIL 5A District 07 (W-Th) Track Meet
Bless Nkashama
- 12th Grade
Shot Put - 4kg
33' 11
Mar 1
Justin Northwest Texan Invitational
Discus - 1kg
116' 0
PR
Feb 23
Keller Central Charger Relays
Christelle Ntuaremba
- 10th Grade
100 Meters
14.14
PR
Mar 22
Chisholm Trail Ranger Invitational
200 Meters
30.27
Apr 4
UIL 5A District 07 (W-Th) Track Meet
Genesis Sophia Padilla
- 9th Grade
1600 Meters
6:12.84
PR
Mar 22
Chisholm Trail Ranger Invitational
3200 Meters
13:28.30
PR
Mar 1
Justin Northwest Texan Invitational
Christyn Smith
- 12th Grade
800 Meters
2:32.42
Mar 1
Justin Northwest Texan Invitational
1600 Meters
5:31.51
Apr 4
UIL 5A District 07 (W-Th) Track Meet
3200 Meters
12:01.91
Mar 22
Chisholm Trail Ranger Invitational
Keyona Stubbs
- 11th Grade
200 Meters
30.72
Mar 1
Justin Northwest Texan Invitational
400 Meters
1:10.65
Feb 16
Timber Creek Falcon Fast Invitational
Tesya Tshienda
- 11th Grade
100 Meters
14.27
Mar 7
Bubba Joiner Relays
100m Hurdles - 33"
19.81
Mar 7
Bubba Joiner Relays
300m Hurdles - 30"
49.04c
PR
Mar 29
Fossil Ridge Panther Invitational
Ashley Warbington
- 11th Grade
400 Meters
1:06.11
Mar 7
Bubba Joiner Relays
800 Meters
2:35.93
PR
Mar 7
Bubba Joiner Relays
300m Hurdles - 30"
52.44c
Mar 29
Fossil Ridge Panther Invitational
Blue text indicates a mark from the current week.