Ayomide Agbayewa -
11th Grade |
100 Meters | 11.01PR | May 7 | Howard County Championships |
|
Marcos Agudo-Valentin -
11th Grade |
100 Meters | 12.93 | Apr 8 | District V Challenge |
200 Meters | 28.11 | Mar 27 | CHS, GHS, HHS, MHHS, RHS @ MRHS |
110m Hurdles - 39" | 21.77 | Apr 2 | Ath, How, LR, MH, Rezzi @ Cenn |
|
Eric Alford -
12th Grade |
100 Meters | 12.20 | May 1 | Glen, Hamm, MR, Res, WL @ ATH |
200 Meters | 24.70 | May 1 | Glen, Hamm, MR, Res, WL @ ATH |
|
Chi Aoe Awanto -
10th Grade |
100 Meters | 12.15PR | Mar 27 | CHS, GHS, HHS, MHHS, RHS @ MRHS |
200 Meters | 24.27PR | Apr 13 | 26th Annual Chuck Zonis Invitational |
400 Meters | 1:15.07PR | Mar 11 | Reservoir Team Time Trials |
Long Jump | 16' 6PR | Apr 13 | 26th Annual Chuck Zonis Invitational |
|
Shawn Ayodeji -
12th Grade |
100 Meters | 12.76PR | Mar 27 | CHS, GHS, HHS, MHHS, RHS @ MRHS |
200 Meters | 27.60PR | Mar 27 | CHS, GHS, HHS, MHHS, RHS @ MRHS |
High Jump | 5' 2PR | Mar 27 | CHS, GHS, HHS, MHHS, RHS @ MRHS |
|
Arjun Banerjee -
9th Grade |
800 Meters | 2:45.23 | Apr 2 | Ath, How, LR, MH, Rezzi @ Cenn |
1600 Meters | 5:55.05 | May 1 | Glen, Hamm, MR, Res, WL @ ATH |
|
Edward Bang -
9th Grade |
400 Meters | 1:14.07PR | Mar 11 | Reservoir Team Time Trials |
800 Meters | 2:51.07PR | Mar 11 | Reservoir Team Time Trials |
1600 Meters | 6:21.55 | Apr 2 | Ath, How, LR, MH, Rezzi @ Cenn |
|
Jaylen Barrett -
12th Grade |
100 Meters | 13.28PR | Apr 2 | Ath, How, LR, MH, Rezzi @ Cenn |
Long Jump | 14' 11.5PR | Mar 27 | CHS, GHS, HHS, MHHS, RHS @ MRHS |
Triple Jump | 37' 0PR | Apr 27 | Gator Invite |
|
Will Belden -
10th Grade |
400 Meters | 1:15.21PR | Mar 11 | Reservoir Team Time Trials |
800 Meters | 2:27.94PR | May 1 | Glen, Hamm, MR, Res, WL @ ATH |
1600 Meters | 6:19.11PR | Apr 2 | Ath, How, LR, MH, Rezzi @ Cenn |
|
Owen Bennertz -
10th Grade |
800 Meters | 2:02.45 | May 18 | MPSSAA 3A East Region Championships |
1600 Meters | 4:45.52PR | Apr 6 | PIkesville Track Classic |
|
Josias Bordon -
11th Grade |
100 Meters | 12.41 | May 1 | Glen, Hamm, MR, Res, WL @ ATH |
200 Meters | 24.95PR | May 1 | Glen, Hamm, MR, Res, WL @ ATH |
400 Meters | 59.06PR | Mar 11 | Reservoir Team Time Trials |
|
Dylan Bradford -
9th Grade |
100 Meters | 12.45 | Mar 27 | CHS, GHS, HHS, MHHS, RHS @ MRHS |
200 Meters | 25.15 | Mar 11 | Reservoir Team Time Trials |
400 Meters | 54.82 | Apr 18 | Scorpion Classic Invite |
|
Josh Bradford -
12th Grade |
100 Meters | 12.11PR | Mar 27 | CHS, GHS, HHS, MHHS, RHS @ MRHS |
200 Meters | 24.84 | Mar 27 | CHS, GHS, HHS, MHHS, RHS @ MRHS |
400 Meters | 51.22PR | May 18 | MPSSAA 3A East Region Championships |
800 Meters | 1:58.67PR | Apr 18 | Scorpion Classic Invite |
|
Matthew Brathwaite -
9th Grade |
100 Meters | 12.61PR | May 1 | Glen, Hamm, MR, Res, WL @ ATH |
200 Meters | 25.58PR | May 1 | Glen, Hamm, MR, Res, WL @ ATH |
400 Meters | 1:04.42PR | Mar 11 | Reservoir Team Time Trials |
|
Malcolm Brown -
10th Grade |
100 Meters | 13.05PR | Mar 27 | CHS, GHS, HHS, MHHS, RHS @ MRHS |
200 Meters | 26.69PR | Mar 11 | Reservoir Team Time Trials |
Long Jump | 12' 2.5PR | Apr 2 | Ath, How, LR, MH, Rezzi @ Cenn |
|
Joshua Cai -
9th Grade |
800 Meters | 2:30.87PR | Mar 27 | CHS, GHS, HHS, MHHS, RHS @ MRHS |
1600 Meters | 5:41.60PR | Apr 13 | 26th Annual Chuck Zonis Invitational |
3200 Meters | 12:09.18PR | Apr 2 | Ath, How, LR, MH, Rezzi @ Cenn |
|
Titus Cameron -
11th Grade |
Shot Put - 12lb | 32' 10.5PR | May 18 | MPSSAA 3A East Region Championships |
Discus - 1.6kg | 82' 4PR | Mar 23 | Duckworth Relays |
|
Collin Carter -
10th Grade |
400 Meters | 58.10PR | Mar 11 | Reservoir Team Time Trials |
800 Meters | 2:09.15PR | Mar 11 | Reservoir Team Time Trials |
1600 Meters | 4:50.70PR | May 7 | Howard County Championships |
3200 Meters | 11:21.80PR | Apr 13 | 26th Annual Chuck Zonis Invitational |
|
Tyler Chan -
10th Grade |
Shot Put - 12lb | 25' 5PR | Mar 27 | CHS, GHS, HHS, MHHS, RHS @ MRHS |
Discus - 1.6kg | 68' 2.5PR | Mar 23 | Duckworth Relays |
|
William Chapman -
9th Grade |
400 Meters | 1:10.09 | Mar 11 | Reservoir Team Time Trials |
800 Meters | 2:41.21 | Mar 11 | Reservoir Team Time Trials |
1600 Meters | 6:02.6h | Mar 11 | Reservoir Team Time Trials |
3200 Meters | 12:38.18 | Mar 27 | CHS, GHS, HHS, MHHS, RHS @ MRHS |
|
Noah Connor -
10th Grade |
100 Meters | 12.40 | Apr 2 | Ath, How, LR, MH, Rezzi @ Cenn |
200 Meters | 25.27 | Apr 2 | Ath, How, LR, MH, Rezzi @ Cenn |
|
Jabari Cook -
12th Grade |
100 Meters | 12.55PR | May 1 | Glen, Hamm, MR, Res, WL @ ATH |
200 Meters | 25.30PR | Apr 2 | Ath, How, LR, MH, Rezzi @ Cenn |
Long Jump | 16' 8PR | May 1 | Glen, Hamm, MR, Res, WL @ ATH |
|
Blake Cosner -
11th Grade |
100 Meters | 11.71PR | Mar 27 | CHS, GHS, HHS, MHHS, RHS @ MRHS |
200 Meters | 23.12PR | May 18 | MPSSAA 3A East Region Championships |
400 Meters | 54.79PR | Apr 2 | Ath, How, LR, MH, Rezzi @ Cenn |
|
Justin Cotton -
10th Grade |
100 Meters | 13.20 | Mar 27 | CHS, GHS, HHS, MHHS, RHS @ MRHS |
200 Meters | 26.49 | May 1 | Glen, Hamm, MR, Res, WL @ ATH |
High Jump | 5' 6PR | Apr 2 | Ath, How, LR, MH, Rezzi @ Cenn |
|
Lorence Davis -
11th Grade |
Shot Put - 12lb | 39' 4.5PR | May 7 | Howard County Championships |
Discus - 1.6kg | 114' 2 | Apr 27 | Gator Invite |
|
Ethan Dixon -
11th Grade |
400 Meters | 1:03.21PR | Mar 11 | Reservoir Team Time Trials |
800 Meters | 2:24.45PR | Mar 11 | Reservoir Team Time Trials |
1600 Meters | 5:15.23PR | Mar 27 | CHS, GHS, HHS, MHHS, RHS @ MRHS |
|
Kenneth Dolan -
12th Grade |
100 Meters | 13.14 | Mar 27 | CHS, GHS, HHS, MHHS, RHS @ MRHS |
200 Meters | 27.02 | Mar 27 | CHS, GHS, HHS, MHHS, RHS @ MRHS |
|
Imran Edris -
10th Grade |
100 Meters | 13.04PR | Mar 11 | Reservoir Team Time Trials |
400 Meters | 1:00.83PR | Apr 2 | Ath, How, LR, MH, Rezzi @ Cenn |
800 Meters | 2:18.35PR | Mar 27 | CHS, GHS, HHS, MHHS, RHS @ MRHS |
1600 Meters | 5:04.48PR | Apr 26 | Emerging Elite Invitational |
|
Darius Ellerbe -
11th Grade |
100 Meters | 11.02 (1.5)PR | May 25 | MPSSAA 3A State Championships |
200 Meters | 24.04 | Mar 11 | Reservoir Team Time Trials |
|
Brandon Ferreira -
9th Grade |
100 Meters | 13.57PR | Mar 27 | CHS, GHS, HHS, MHHS, RHS @ MRHS |
200 Meters | 28.00PR | Mar 11 | Reservoir Team Time Trials |
400 Meters | 1:03.49PR | May 1 | Glen, Hamm, MR, Res, WL @ ATH |
|
Jaire Foreman -
12th Grade |
100 Meters | 12.09PR | Mar 11 | Reservoir Team Time Trials |
200 Meters | 24.37PR | May 1 | Glen, Hamm, MR, Res, WL @ ATH |
|
Eli Gafrey -
11th Grade |
100 Meters | 13.93PR | Mar 11 | Reservoir Team Time Trials |
Shot Put - 12lb | 31' 0.75PR | May 18 | MPSSAA 3A East Region Championships |
Discus - 1.6kg | 81' 1PR | Mar 23 | Duckworth Relays |
|
Kaleb Glasper -
10th Grade |
100 Meters | 12.65 | Mar 27 | CHS, GHS, HHS, MHHS, RHS @ MRHS |
200 Meters | 26.27 | Mar 27 | CHS, GHS, HHS, MHHS, RHS @ MRHS |
High Jump | 5' 2PR | Mar 27 | CHS, GHS, HHS, MHHS, RHS @ MRHS |
Long Jump | 18' 2PR | Apr 12 | 2019 Knight Invitational |
|
Daniel Goodman -
11th Grade |
100 Meters | 13.27 | May 1 | Glen, Hamm, MR, Res, WL @ ATH |
200 Meters | 28.01 | Mar 11 | Reservoir Team Time Trials |
Triple Jump | 30' 10.5 | May 1 | Glen, Hamm, MR, Res, WL @ ATH |
|
Saaliya Gueye -
11th Grade |
100 Meters | 12.77PR | Mar 27 | CHS, GHS, HHS, MHHS, RHS @ MRHS |
200 Meters | 26.46PR | Mar 11 | Reservoir Team Time Trials |
|
NaShon Harris -
10th Grade |
100 Meters | 14.32PR | May 1 | Glen, Hamm, MR, Res, WL @ ATH |
200 Meters | 29.41PR | May 1 | Glen, Hamm, MR, Res, WL @ ATH |
400 Meters | 1:16.24PR | Mar 11 | Reservoir Team Time Trials |
Long Jump | 13' 11.75PR | Apr 26 | Emerging Elite Invitational |
Triple Jump | 30' 0PR | May 1 | Glen, Hamm, MR, Res, WL @ ATH |
|
Erik Hatcher -
9th Grade |
100 Meters | 13.80 | May 1 | Glen, Hamm, MR, Res, WL @ ATH |
200 Meters | 29.46 | Mar 27 | CHS, GHS, HHS, MHHS, RHS @ MRHS |
|
Alexander Hatzakos -
10th Grade |
100 Meters | 13.18PR | Mar 11 | Reservoir Team Time Trials |
200 Meters | 26.55PR | Mar 11 | Reservoir Team Time Trials |
|
Brently Holden -
10th Grade |
100 Meters | 13.50 | May 1 | Glen, Hamm, MR, Res, WL @ ATH |
200 Meters | 28.47 | Mar 27 | CHS, GHS, HHS, MHHS, RHS @ MRHS |
300m Hurdles - 36" | 49.36PR | May 1 | Glen, Hamm, MR, Res, WL @ ATH |
High Jump | 4' 10 | Mar 27 | CHS, GHS, HHS, MHHS, RHS @ MRHS |
|
Emmanuel Ibeh -
12th Grade |
100 Meters | 11.63PR | Mar 27 | CHS, GHS, HHS, MHHS, RHS @ MRHS |
200 Meters | 22.19PR | Apr 27 | Gator Invite |
400 Meters | 49.19PR | May 18 | MPSSAA 3A East Region Championships |
Long Jump | 21' 1PR | May 18 | MPSSAA 3A East Region Championships |
|
Patrick Jair -
11th Grade |
100 Meters | 12.49PR | Mar 27 | CHS, GHS, HHS, MHHS, RHS @ MRHS |
200 Meters | 25.48PR | Mar 11 | Reservoir Team Time Trials |
|
Jalen Jasmin -
11th Grade |
100 Meters | 11.28PR | Apr 6 | PIkesville Track Classic |
200 Meters | 23.54PR | Apr 6 | PIkesville Track Classic |
Long Jump | 22' 11PR | Jun 1 | DMV Meet of the Elite |
|
Baboucarr Jatta -
10th Grade |
100 Meters | 12.97PR | May 1 | Glen, Hamm, MR, Res, WL @ ATH |
200 Meters | 27.27PR | Mar 27 | CHS, GHS, HHS, MHHS, RHS @ MRHS |
|
Jalen Jerry -
10th Grade |
100 Meters | 12.45 | Mar 11 | Reservoir Team Time Trials |
200 Meters | 25.34 | Mar 11 | Reservoir Team Time Trials |
|
Elijah Johnson -
10th Grade |
100 Meters | 13.75 | Apr 2 | Ath, How, LR, MH, Rezzi @ Cenn |
200 Meters | 27.80PR | Mar 11 | Reservoir Team Time Trials |
400 Meters | 1:06.76PR | Mar 11 | Reservoir Team Time Trials |
Pole Vault | 7' 6 | Apr 26 | Emerging Elite Invitational |
|
Jacob Kaplan -
10th Grade |
400 Meters | 1:07.51PR | Mar 11 | Reservoir Team Time Trials |
800 Meters | 2:31.92PR | Mar 11 | Reservoir Team Time Trials |
1600 Meters | 5:16.16PR | Apr 6 | PIkesville Track Classic |
|
Anuraag Karunakaran -
9th Grade |
400 Meters | 1:16.03 | Mar 11 | Reservoir Team Time Trials |
800 Meters | 2:29.38 | Mar 11 | Reservoir Team Time Trials |
1600 Meters | 5:29.06 | Mar 27 | CHS, GHS, HHS, MHHS, RHS @ MRHS |
|
Trevor Kerr -
11th Grade |
100 Meters | 11.97PR | Mar 27 | CHS, GHS, HHS, MHHS, RHS @ MRHS |
200 Meters | 24.62PR | Mar 11 | Reservoir Team Time Trials |
400 Meters | 54.78PR | Mar 27 | CHS, GHS, HHS, MHHS, RHS @ MRHS |
|
Stephan Khangaa -
12th Grade |
100 Meters | 13.25PR | Mar 27 | CHS, GHS, HHS, MHHS, RHS @ MRHS |
200 Meters | 27.99 | Mar 27 | CHS, GHS, HHS, MHHS, RHS @ MRHS |
110m Hurdles - 39" | 18.14PR | May 1 | Glen, Hamm, MR, Res, WL @ ATH |
300m Hurdles - 36" | 50.43 | Mar 27 | CHS, GHS, HHS, MHHS, RHS @ MRHS |
|
Logan Kim -
10th Grade |
400 Meters | 58.13PR | Mar 11 | Reservoir Team Time Trials |
800 Meters | 2:03.98PR | May 7 | Howard County Championships |
1600 Meters | 4:40.78PR | May 18 | MPSSAA 3A East Region Championships |
3200 Meters | 10:38.95PR | Mar 27 | CHS, GHS, HHS, MHHS, RHS @ MRHS |
|
Noah Kim -
12th Grade |
400 Meters | 59.19PR | Mar 11 | Reservoir Team Time Trials |
800 Meters | 2:09.69PR | Apr 18 | Scorpion Classic Invite |
1600 Meters | 4:44.31 | Apr 18 | Scorpion Classic Invite |
3200 Meters | 10:36.65 | Apr 13 | 26th Annual Chuck Zonis Invitational |
|
Jonathan Kukuruku -
9th Grade |
100 Meters | 12.91 | Apr 2 | Ath, How, LR, MH, Rezzi @ Cenn |
200 Meters | 25.96 | Apr 2 | Ath, How, LR, MH, Rezzi @ Cenn |
400 Meters | 57.15 | May 1 | Glen, Hamm, MR, Res, WL @ ATH |
|
Bryant Langham -
10th Grade |
100 Meters | 13.11 | Apr 2 | Ath, How, LR, MH, Rezzi @ Cenn |
200 Meters | 26.00 | Mar 27 | CHS, GHS, HHS, MHHS, RHS @ MRHS |
110m Hurdles - 39" | 16.17 (.9)PR | May 25 | MPSSAA 3A State Championships |
300m Hurdles - 36" | 43.99PR | May 7 | Howard County Championships |
Triple Jump | 36' 5PR | Apr 26 | Emerging Elite Invitational |
|
Owen Lehrfeld -
9th Grade |
100 Meters | 13.02 | Mar 11 | Reservoir Team Time Trials |
200 Meters | 25.99 | Mar 11 | Reservoir Team Time Trials |
400 Meters | 1:01.38 | Mar 27 | CHS, GHS, HHS, MHHS, RHS @ MRHS |
|
Roger Lillard Jr. -
12th Grade |
100 Meters | 11.95PR | Mar 27 | CHS, GHS, HHS, MHHS, RHS @ MRHS |
200 Meters | 24.28PR | Apr 18 | Scorpion Classic Invite |
|
Christian Maiorana -
9th Grade |
100 Meters | 13.20 | Mar 27 | CHS, GHS, HHS, MHHS, RHS @ MRHS |
200 Meters | 27.27 | Apr 2 | Ath, How, LR, MH, Rezzi @ Cenn |
400 Meters | 1:03.23 | Apr 2 | Ath, How, LR, MH, Rezzi @ Cenn |
110m Hurdles - 39" | 21.13 | Apr 26 | Emerging Elite Invitational |
300m Hurdles - 36" | 51.18 | Apr 26 | Emerging Elite Invitational |
|
Jaylen Manning -
11th Grade |
100 Meters | 12.86PR | Mar 27 | CHS, GHS, HHS, MHHS, RHS @ MRHS |
200 Meters | 26.53PR | Mar 27 | CHS, GHS, HHS, MHHS, RHS @ MRHS |
High Jump | 5' 2PR | Mar 23 | Duckworth Relays |
Long Jump | 18' 4PR | Mar 27 | CHS, GHS, HHS, MHHS, RHS @ MRHS |
|
Camron Mattocks -
12th Grade |
100 Meters | 11.25PR | May 18 | MPSSAA 3A East Region Championships |
200 Meters | 23.02PR | May 18 | MPSSAA 3A East Region Championships |
Long Jump | 19' 8PR | May 18 | MPSSAA 3A East Region Championships |
|
Dakota Mayfield -
11th Grade |
100 Meters | 11.57PR | Apr 13 | 26th Annual Chuck Zonis Invitational |
200 Meters | 24.04PR | Mar 27 | CHS, GHS, HHS, MHHS, RHS @ MRHS |
|
KyJuan McCallum -
12th Grade |
100 Meters | 12.24 | Apr 2 | Ath, How, LR, MH, Rezzi @ Cenn |
200 Meters | 25.60 | Apr 2 | Ath, How, LR, MH, Rezzi @ Cenn |
|
CJ McDowell -
10th Grade |
Shot Put - 12lb | 29' 3PR | May 1 | Glen, Hamm, MR, Res, WL @ ATH |
Discus - 1.6kg | 82' 11PR | Apr 2 | Ath, How, LR, MH, Rezzi @ Cenn |
|
Tibor Mester -
10th Grade |
400 Meters | 1:08.00 | Mar 11 | Reservoir Team Time Trials |
800 Meters | 2:31.73 | Mar 11 | Reservoir Team Time Trials |
1600 Meters | 5:11.75PR | Apr 6 | PIkesville Track Classic |
3200 Meters | 11:10.24 | Mar 27 | CHS, GHS, HHS, MHHS, RHS @ MRHS |
|
Jacob Mikula -
12th Grade |
400 Meters | 1:06.52PR | Mar 11 | Reservoir Team Time Trials |
800 Meters | 2:29.65 | Apr 12 | 2019 Knight Invitational |
1600 Meters | 5:39.70 | Mar 27 | CHS, GHS, HHS, MHHS, RHS @ MRHS |
3200 Meters | 12:21.99PR | Apr 12 | 2019 Knight Invitational |
|
Josh Odunowo -
12th Grade |
100 Meters | 12.44PR | Mar 27 | CHS, GHS, HHS, MHHS, RHS @ MRHS |
200 Meters | 25.60 | Mar 27 | CHS, GHS, HHS, MHHS, RHS @ MRHS |
High Jump | 6' 0PR | May 7 | Howard County Championships |
Long Jump | 19' 2.5PR | May 7 | Howard County Championships |
|
Aliu Ogunsanya -
10th Grade |
100 Meters | 12.70PR | May 1 | Glen, Hamm, MR, Res, WL @ ATH |
200 Meters | 25.85PR | Mar 11 | Reservoir Team Time Trials |
400 Meters | 1:01.36PR | Mar 27 | CHS, GHS, HHS, MHHS, RHS @ MRHS |
|
Mofiyin Oluseye -
11th Grade |
100 Meters | 12.89PR | Mar 27 | CHS, GHS, HHS, MHHS, RHS @ MRHS |
200 Meters | 26.95PR | Mar 27 | CHS, GHS, HHS, MHHS, RHS @ MRHS |
400 Meters | 1:07.57PR | Mar 11 | Reservoir Team Time Trials |
|
Derek Oppenheim -
10th Grade |
400 Meters | 1:03.16PR | Mar 11 | Reservoir Team Time Trials |
800 Meters | 2:24.39PR | Mar 11 | Reservoir Team Time Trials |
1600 Meters | 5:12.78PR | Apr 6 | PIkesville Track Classic |
3200 Meters | 11:26.87PR | May 18 | MPSSAA 3A East Region Championships |
Pole Vault | 9' 3PR | May 18 | MPSSAA 3A East Region Championships |
|
Isaiah Overton -
12th Grade |
100 Meters | 12.29 | Mar 27 | CHS, GHS, HHS, MHHS, RHS @ MRHS |
200 Meters | 25.85 | Mar 27 | CHS, GHS, HHS, MHHS, RHS @ MRHS |
110m Hurdles - 39" | 15.75PR | May 7 | Howard County Championships |
High Jump | 5' 2 | Mar 23 | Duckworth Relays |
|
Amir Pearson -
9th Grade |
100 Meters | 13.48PR | Apr 2 | Ath, How, LR, MH, Rezzi @ Cenn |
200 Meters | 27.78PR | Apr 2 | Ath, How, LR, MH, Rezzi @ Cenn |
400 Meters | 1:06.95PR | Mar 11 | Reservoir Team Time Trials |
|
Marcus Pendelton -
12th Grade |
100 Meters | 11.80PR | Apr 6 | PIkesville Track Classic |
200 Meters | 24.21PR | Apr 6 | PIkesville Track Classic |
110m Hurdles - 39" | 18.98PR | Apr 18 | Scorpion Classic Invite |
|
Anwar Perry -
10th Grade |
100 Meters | 13.03 | May 1 | Glen, Hamm, MR, Res, WL @ ATH |
200 Meters | 27.39 | Apr 2 | Ath, How, LR, MH, Rezzi @ Cenn |
|
Jack Pitsley -
9th Grade |
400 Meters | 1:06.19PR | Mar 11 | Reservoir Team Time Trials |
800 Meters | 2:28.33PR | Mar 27 | CHS, GHS, HHS, MHHS, RHS @ MRHS |
1600 Meters | 5:17.63PR | Apr 6 | PIkesville Track Classic |
|
Elliott Pochettino -
11th Grade |
800 Meters | 2:14.35PR | Apr 6 | PIkesville Track Classic |
1600 Meters | 4:52.67PR | Apr 6 | PIkesville Track Classic |
3200 Meters | 11:01.71 | Apr 12 | 2019 Knight Invitational |
|
Siddarth Pothumudi -
10th Grade |
400 Meters | 1:17.44PR | Mar 11 | Reservoir Team Time Trials |
800 Meters | 2:51.00PR | May 1 | Glen, Hamm, MR, Res, WL @ ATH |
1600 Meters | 5:59.31PR | Apr 26 | Emerging Elite Invitational |
|
Timothy Powell Jr. -
10th Grade |
100 Meters | 12.50 | Mar 27 | CHS, GHS, HHS, MHHS, RHS @ MRHS |
200 Meters | 26.05 | Mar 27 | CHS, GHS, HHS, MHHS, RHS @ MRHS |
|
Connor Puls -
9th Grade |
400 Meters | 1:04.25 | Mar 11 | Reservoir Team Time Trials |
800 Meters | 2:27.22 | Mar 11 | Reservoir Team Time Trials |
1600 Meters | 5:21.26 | Apr 6 | PIkesville Track Classic |
3200 Meters | 11:31.58 | May 18 | MPSSAA 3A East Region Championships |
|
Tejas Rehani -
10th Grade |
400 Meters | 1:09.04PR | Mar 27 | CHS, GHS, HHS, MHHS, RHS @ MRHS |
800 Meters | 2:50.83PR | May 1 | Glen, Hamm, MR, Res, WL @ ATH |
1600 Meters | 6:06.61PR | May 1 | Glen, Hamm, MR, Res, WL @ ATH |
|
Deven Rivera -
9th Grade |
100 Meters | 13.66PR | May 1 | Glen, Hamm, MR, Res, WL @ ATH |
200 Meters | 27.72PR | Mar 11 | Reservoir Team Time Trials |
400 Meters | 1:03.02PR | Mar 27 | CHS, GHS, HHS, MHHS, RHS @ MRHS |
|
Jonathan Ruiz -
12th Grade |
100 Meters | 14.55PR | May 1 | Glen, Hamm, MR, Res, WL @ ATH |
200 Meters | 29.47PR | May 1 | Glen, Hamm, MR, Res, WL @ ATH |
Long Jump | 13' 7PR | May 1 | Glen, Hamm, MR, Res, WL @ ATH |
|
Ismail Saeed -
11th Grade |
100 Meters | 12.89 | Mar 11 | Reservoir Team Time Trials |
200 Meters | 25.61 | Mar 11 | Reservoir Team Time Trials |
400 Meters | 56.88PR | Mar 11 | Reservoir Team Time Trials |
110m Hurdles - 39" | 18.34PR | Mar 27 | CHS, GHS, HHS, MHHS, RHS @ MRHS |
|
Zakee Sailsman -
12th Grade |
100 Meters | 12.45PR | Mar 27 | CHS, GHS, HHS, MHHS, RHS @ MRHS |
110m Hurdles - 39" | 20.23PR | Mar 27 | CHS, GHS, HHS, MHHS, RHS @ MRHS |
300m Hurdles - 36" | 45.94PR | Mar 27 | CHS, GHS, HHS, MHHS, RHS @ MRHS |
High Jump | 4' 10PR | Apr 2 | Ath, How, LR, MH, Rezzi @ Cenn |
Triple Jump | 36' 0.5PR | Apr 2 | Ath, How, LR, MH, Rezzi @ Cenn |
|
Kartik Saini -
11th Grade |
400 Meters | 1:08.97PR | Mar 11 | Reservoir Team Time Trials |
800 Meters | 2:47.08PR | Mar 11 | Reservoir Team Time Trials |
1600 Meters | 5:42.37PR | Apr 8 | District V Challenge |
|
Ritik Saini -
11th Grade |
400 Meters | 1:09.62PR | Mar 11 | Reservoir Team Time Trials |
800 Meters | 2:45.58 | Mar 11 | Reservoir Team Time Trials |
1600 Meters | 5:33.40PR | Apr 8 | District V Challenge |
|
Tyriq Schnella -
10th Grade |
100 Meters | 12.74 | May 1 | Glen, Hamm, MR, Res, WL @ ATH |
200 Meters | 26.66 | Mar 11 | Reservoir Team Time Trials |
110m Hurdles - 39" | 20.59 | May 1 | Glen, Hamm, MR, Res, WL @ ATH |
300m Hurdles - 36" | 47.39 | Apr 27 | Gator Invite |
|
Shiv Shah -
10th Grade |
400 Meters | 1:05.06 | Mar 11 | Reservoir Team Time Trials |
800 Meters | 2:15.75 | Apr 26 | Emerging Elite Invitational |
1600 Meters | 5:13.92 | Apr 6 | PIkesville Track Classic |
|
Isaac Shin -
10th Grade |
800 Meters | 2:43.67 | Mar 27 | CHS, GHS, HHS, MHHS, RHS @ MRHS |
1600 Meters | 6:23.91 | Mar 27 | CHS, GHS, HHS, MHHS, RHS @ MRHS |
|
Tanveer SIngh -
9th Grade |
100 Meters | 16.55PR | May 1 | Glen, Hamm, MR, Res, WL @ ATH |
200 Meters | 34.52PR | May 1 | Glen, Hamm, MR, Res, WL @ ATH |
400 Meters | 1:33.21PR | Mar 11 | Reservoir Team Time Trials |
|
Evan Spann -
9th Grade |
100 Meters | 12.64PR | Mar 27 | CHS, GHS, HHS, MHHS, RHS @ MRHS |
200 Meters | 25.48PR | May 1 | Glen, Hamm, MR, Res, WL @ ATH |
400 Meters | 56.14PR | Apr 18 | Scorpion Classic Invite |
|
Joshua Strohmayer -
9th Grade |
400 Meters | 1:10.46PR | Mar 11 | Reservoir Team Time Trials |
800 Meters | 2:30.96PR | Apr 2 | Ath, How, LR, MH, Rezzi @ Cenn |
1600 Meters | 6:00.53 | May 1 | Glen, Hamm, MR, Res, WL @ ATH |
|
Okechukwu Tabugbo -
10th Grade |
200 Meters | 26.26 | Mar 27 | CHS, GHS, HHS, MHHS, RHS @ MRHS |
110m Hurdles - 39" | 16.31 | May 18 | MPSSAA 3A East Region Championships |
300m Hurdles - 36" | 43.03PR | May 7 | Howard County Championships |
Triple Jump | 39' 1PR | Apr 26 | Emerging Elite Invitational |
|
Nico Tulloch -
11th Grade |
100 Meters | 12.56PR | May 1 | Glen, Hamm, MR, Res, WL @ ATH |
200 Meters | 25.48PR | May 1 | Glen, Hamm, MR, Res, WL @ ATH |
|
Grant Turner -
10th Grade |
100 Meters | 12.61PR | Mar 27 | CHS, GHS, HHS, MHHS, RHS @ MRHS |
High Jump | 5' 6PR | Mar 23 | Duckworth Relays |
Long Jump | 16' 2PR | Mar 27 | CHS, GHS, HHS, MHHS, RHS @ MRHS |
|
Julian Vissering -
10th Grade |
200 Meters | 24.97 | Apr 13 | 26th Annual Chuck Zonis Invitational |
400 Meters | 53.66 | Apr 18 | Scorpion Classic Invite |
800 Meters | 2:04.37PR | Mar 11 | Reservoir Team Time Trials |
1500 Meters | 4:32.29PR | Jun 1 | DMV Meet of the Elite |
1600 Meters | 4:54.34PR | Apr 6 | PIkesville Track Classic |
Discus - 1.6kg | 61' 4.5PR | Apr 13 | 26th Annual Chuck Zonis Invitational |
Long Jump | 17' 4.5 | Apr 27 | Gator Invite |
|
Ethan Vo -
9th Grade |
100 Meters | 12.99 | May 1 | Glen, Hamm, MR, Res, WL @ ATH |
200 Meters | 26.64PR | May 1 | Glen, Hamm, MR, Res, WL @ ATH |
|
Connor Vu -
10th Grade |
400 Meters | 1:14.79PR | Mar 11 | Reservoir Team Time Trials |
800 Meters | 2:50.62PR | Apr 2 | Ath, How, LR, MH, Rezzi @ Cenn |
1600 Meters | 5:56.54PR | May 1 | Glen, Hamm, MR, Res, WL @ ATH |
|
Andrew Williams -
10th Grade |
100 Meters | 12.29PR | May 1 | Glen, Hamm, MR, Res, WL @ ATH |
200 Meters | 24.93PR | May 1 | Glen, Hamm, MR, Res, WL @ ATH |
|
Cortney Williams -
9th Grade |
100 Meters | 14.10 | May 1 | Glen, Hamm, MR, Res, WL @ ATH |
200 Meters | 28.87PR | May 1 | Glen, Hamm, MR, Res, WL @ ATH |
Long Jump | 15' 1PR | Apr 8 | District V Challenge |
|
Jaden Williams -
9th Grade |
100 Meters | 13.08 | May 1 | Glen, Hamm, MR, Res, WL @ ATH |
200 Meters | 26.50 | May 1 | Glen, Hamm, MR, Res, WL @ ATH |
|
Malik Williams -
9th Grade |
100 Meters | 13.55PR | Mar 27 | CHS, GHS, HHS, MHHS, RHS @ MRHS |
200 Meters | 29.11PR | Mar 11 | Reservoir Team Time Trials |
|
Solomon Workneh -
9th Grade |
100 Meters | 14.30PR | Mar 27 | CHS, GHS, HHS, MHHS, RHS @ MRHS |
200 Meters | 29.19PR | May 1 | Glen, Hamm, MR, Res, WL @ ATH |
400 Meters | 1:12.40PR | Mar 11 | Reservoir Team Time Trials |
|