Season:
2019 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2006
2004
2001
2000
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2014
2013
2011
2009
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
Brandon Baray
- 11th Grade
100 Meters
11.30
(2.9)
PR
May 3
Herriman Twilight
200 Meters
23.42
(1.8)
PR
Apr 13
Ogden Invitational
Long Jump
20' 1
(-1.0)
PR
May 3
Herriman Twilight
Tyson Barlow
- 10th Grade
800 Meters
2:15.94
May 8
Region 1 Championship
3200 Meters
11:41.4h
PR
Apr 29
BEES Invitational
Trapper Behm
- 10th Grade
Long Jump
19' 6
PR
May 8
Region 1 Championship
Kash Bitton
- 12th Grade
Long Jump
20' 4.5
(1.9)
PR
Apr 29
BEES Invitational
Kendrick Bolos
- 12th Grade
100 Meters
12.24c
(.1)
Apr 29
BEES Invitational
200 Meters
23.94c
(.0)
PR
Apr 29
BEES Invitational
110m Hurdles - 39"
15.02
(4.2)
PR
May 8
Region 1 Championship
300m Hurdles - 36"
40.12
PR
May 8
Region 1 Championship
Max Bowen
- 12th Grade
800 Meters
2:20.18
PR
Mar 20
Davis Super Meet
1600 Meters
4:56.86
PR
May 3
Herriman Twilight
3200 Meters
11:03.54
May 8
Region 1 Championship
Joseph Bowman
- 11th Grade
800 Meters
2:15.8h
PR
Apr 29
BEES Invitational
3200 Meters
11:39.31
PR
Mar 27
Burchell/Armstrong City County
Kaleb Bronson
- 12th Grade
Pole Vault
12' 0
PR
May 8
Region 1 Championship
Tucker Burton
- 12th Grade
Javelin - 800g
124' 7
PR
May 8
Region 1 Championship
Taven Butler
- 10th Grade
3200 Meters
11:42.1h
Apr 29
BEES Invitational
Seth Buxton
- 10th Grade
200 Meters
25.70
(-1.0)
PR
Mar 20
Davis Super Meet
110m Hurdles - 39"
18.03
(.0)
PR
Apr 20
Davis Invitational
300m Hurdles - 36"
45.84c
PR
Apr 29
BEES Invitational
Javelin - 800g
124' 3
PR
May 8
Region 1 Championship
Long Jump
17' 1
(2.0)
PR
Mar 20
Davis Super Meet
Kayden Byington
- 11th Grade
800 Meters
2:23.44
Mar 20
Davis Super Meet
Johnathon Catron
- 10th Grade
200 Meters
25.02
(2.8)
May 8
Region 1 Championship
400 Meters
59.56
Mar 20
Davis Super Meet
Kaden Christensen
- 12th Grade
400 Meters
58.15
Mar 20
Davis Super Meet
800 Meters
2:19.50
PR
Mar 27
Burchell/Armstrong City County
Stockton Chugg
- 10th Grade
400 Meters
53.78
Mar 27
Burchell/Armstrong City County
Gavin Clark
- 12th Grade
400 Meters
54.10
Mar 20
Davis Super Meet
800 Meters
2:05.01
May 3
Herriman Twilight
David Cook
- 10th Grade
200 Meters
24.00
(.3)
PR
May 3
Herriman Twilight
110m Hurdles - 39"
16.06
(3.7)
PR
May 3
Herriman Twilight
300m Hurdles - 36"
42.22
PR
May 3
Herriman Twilight
Long Jump
17' 4
(1.3)
PR
Mar 20
Davis Super Meet
Colton Coombs
- 11th Grade
Pole Vault
8' 6
PR
Apr 29
BEES Invitational
Kanyon Dearden
- 10th Grade
100 Meters
12.86
(-2.6)
PR
Mar 20
Davis Super Meet
Taysen Doxey
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
37' 11
PR
Mar 20
Davis Super Meet
Discus - 1.6kg
92' 4
PR
Mar 20
Davis Super Meet
Javelin - 800g
95' 10
PR
Mar 20
Davis Super Meet
Johnathon Duncan
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
34' 9
Apr 29
BEES Invitational
Discus - 1.6kg
124' 5
May 8
Region 1 Championship
Chase Edsinger
- 12th Grade
400 Meters
52.89
PR
May 8
Region 1 Championship
Brock Elliott
- 12th Grade
800 Meters
2:15.64
PR
Mar 20
Davis Super Meet
1600 Meters
5:02.24
Mar 20
Davis Super Meet
3200 Meters
11:29.96
May 8
Region 1 Championship
Andrew Erwin
- 10th Grade
100 Meters
12.94
(-1.8)
PR
Mar 20
Davis Super Meet
Ethan Fowers
- 11th Grade
800 Meters
2:10.92
PR
May 8
Region 1 Championship
1600 Meters
5:09.1h
PR
Apr 29
BEES Invitational
Parker Freestone
- 11th Grade
100 Meters
11.48
(3.3)
PR
May 3
Herriman Twilight
200 Meters
25.27
(-.9)
PR
Mar 20
Davis Super Meet
Zackary George
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
43' 9
PR
Apr 20
Davis Invitational
Discus - 1.6kg
122' 0
PR
Apr 20
Davis Invitational
Jaxon Gochis
- 12th Grade
100 Meters
11.20
(2.7)
PR
Apr 13
Ogden Invitational
200 Meters
23.31
(2.3)
PR
Apr 13
Ogden Invitational
Josh Gunnell
- 12th Grade
3200 Meters
11:41.7h
Apr 29
BEES Invitational
Parker Gurney
- 11th Grade
High Jump
5' 11
PR
May 8
Region 1 Championship
Blake Hadley
- 12th Grade
High Jump
5' 8
Mar 27
Burchell/Armstrong City County
Aaron Haws
- 10th Grade
Pole Vault
11' 0
Apr 20
Davis Invitational
Jericho Hill
- 12th Grade
800 Meters
2:15.56
PR
Mar 27
Burchell/Armstrong City County
1600 Meters
4:55.52
PR
May 8
Region 1 Championship
Hayden Hull
- 11th Grade
High Jump
5' 10
PR
Apr 29
BEES Invitational
Long Jump
16' 5
(1.9)
PR
Mar 20
Davis Super Meet
Bryar Jackson
- 11th Grade
Pole Vault
11' 10
PR
May 3
Herriman Twilight
Carter Jones
- 10th Grade
100 Meters
12.63
(-1.5)
PR
Mar 20
Davis Super Meet
Discus - 1.6kg
99' 4
Mar 20
Davis Super Meet
Javelin - 800g
147' 8
Apr 20
Davis Invitational
Long Jump
16' 6.5
(2.8)
Mar 20
Davis Super Meet
Hunter Judkins
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
41' 8
PR
Apr 29
BEES Invitational
Javelin - 800g
115' 5
PR
May 3
Herriman Twilight
Blake Maples
- 12th Grade
800 Meters
2:09.6h
PR
Apr 29
BEES Invitational
1600 Meters
4:45.00
PR
May 8
Region 1 Championship
Joshua Maw
- 12th Grade
3200 Meters
11:59.8h
PR
Apr 29
BEES Invitational
Jaxson McFarland
- 10th Grade
100 Meters
11.49
(3.3)
PR
May 3
Herriman Twilight
200 Meters
23.53
(-.6)
Mar 27
Burchell/Armstrong City County
Jordan Mckean
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
42' 1
May 8
Region 1 Championship
Jarik Meyerhoffer
- 10th Grade
Javelin - 800g
64' 4
PR
Mar 20
Davis Super Meet
Kaysn Mills
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
32' 9.5
PR
Apr 29
BEES Invitational
Austin Morris
- 12th Grade
1600 Meters
4:53.8h
PR
Apr 29
BEES Invitational
3200 Meters
10:49.40
PR
May 8
Region 1 Championship
Jaksen Noble
- 11th Grade
Discus - 1.6kg
100' 4
PR
Apr 20
Davis Invitational
Ryken Nye
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
36' 2.5
PR
Mar 20
Davis Super Meet
Discus - 1.6kg
112' 5
PR
May 8
Region 1 Championship
High Jump
5' 10
PR
Apr 29
BEES Invitational
Jacob Palmer
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
41' 6
Apr 20
Davis Invitational
Discus - 1.6kg
112' 0
PR
May 8
Region 1 Championship
Javelin - 800g
128' 8
Apr 20
Davis Invitational
Carter Panter
- 10th Grade
400 Meters
58.14c
Apr 29
BEES Invitational
Calvin Peterson
- 12th Grade
100 Meters
11.52
(2.9)
PR
May 3
Herriman Twilight
200 Meters
23.02
(2.6)
PR
May 8
Region 1 Championship
Valentino Rivera
- 12th Grade
100 Meters
11.47
(2.7)
PR
May 3
Herriman Twilight
Long Jump
20' 10.25
(2.0)
PR
Mar 27
Burchell/Armstrong City County
Gage Schofield
- 11th Grade
200 Meters
23.48
(.5)
PR
May 3
Herriman Twilight
110m Hurdles - 39"
15.05
(1.3)
PR
May 18
UHSAA State Championships
300m Hurdles - 36"
39.85
PR
Apr 20
Davis Invitational
Pole Vault
12' 10
PR
May 8
Region 1 Championship
Gavin Schofield
- 11th Grade
400 Meters
52.58
PR
May 8
Region 1 Championship
110m Hurdles - 39"
15.22
(2.6)
PR
May 3
Herriman Twilight
300m Hurdles - 36"
40.47
PR
Mar 27
Burchell/Armstrong City County
Long Jump
15' 6.25
(1.1)
PR
Apr 29
BEES Invitational
Jay Scott
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
46' 4
PR
May 8
Region 1 Championship
Jaden Shupla
- 12th Grade
Javelin - 800g
124' 4
PR
May 3
Herriman Twilight
Jayce Storey
- 10th Grade
100 Meters
12.40
(-1.2)
PR
Mar 20
Davis Super Meet
Thomas Talbot
- 10th Grade
400 Meters
52.63
May 8
Region 1 Championship
Logan Tittle
- 11th Grade
100 Meters
11.45
(1.8)
PR
May 8
Region 1 Championship
Javelin - 800g
159' 9.25
PR
May 18
UHSAA State Championships
High Jump
6' 7
Mar 20
Davis Super Meet
Long Jump
21' 7.5
(2.0)
PR
May 18
UHSAA State Championships
Bryton Tolman
- 10th Grade
110m Hurdles - 39"
16.09
(4.8)
May 8
Region 1 Championship
300m Hurdles - 36"
44.26
Mar 27
Burchell/Armstrong City County
Jaric Udy
- 11th Grade
Pole Vault
12' 0
PR
May 8
Region 1 Championship
Mason Wade
- 11th Grade
Javelin - 800g
93' 1
PR
Mar 20
Davis Super Meet
Austin White
- 10th Grade
100 Meters
12.69
(-1.1)
Mar 20
Davis Super Meet
200 Meters
25.82
(-1.9)
Mar 20
Davis Super Meet
Mitchell Widdison
- 12th Grade
3200 Meters
12:39.6h
PR
Apr 29
BEES Invitational
Womens
Hadlie Alexander
- 11th Grade
100m Hurdles - 33"
18.56
(2.9)
PR
May 8
Region 1 Championship
Morgan Ashmead
- 12th Grade
1600 Meters
6:48.20
PR
May 8
Region 1 Championship
3200 Meters
14:56.00
PR
Mar 20
Davis Super Meet
Heidi Barrow
- 10th Grade
Discus - 1kg
72' 8
PR
Mar 20
Davis Super Meet
Javelin - 600g
77' 1
May 8
Region 1 Championship
Heidi Bingham
- 11th Grade
100 Meters
14.06
(4.6)
PR
May 8
Region 1 Championship
200 Meters
30.24
(-.8)
PR
Mar 27
Burchell/Armstrong City County
Pole Vault
6' 6
Mar 20
Davis Super Meet
Long Jump
15' 1.25
(.0)
May 3
Herriman Twilight
Reagan Bolos
- 10th Grade
100m Hurdles - 33"
17.46
(.0)
Apr 20
Davis Invitational
300m Hurdles - 30"
50.43
Mar 27
Burchell/Armstrong City County
Long Jump
13' 2.5
(2.4)
PR
Mar 27
Burchell/Armstrong City County
Lindsey Cascaddan
- 12th Grade
100 Meters
14.31
(.1)
Mar 27
Burchell/Armstrong City County
100m Hurdles - 33"
17.07
(1.8)
PR
May 3
Herriman Twilight
Long Jump
13' 8.25
(.8)
PR
Mar 27
Burchell/Armstrong City County
Gabrielle Christensen
- 10th Grade
800 Meters
2:49.22
May 8
Region 1 Championship
1600 Meters
6:17.89
May 8
Region 1 Championship
Makayla Clarke
- 10th Grade
100m Hurdles - 33"
19.75
(2.7)
May 8
Region 1 Championship
Savannah Clarke
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
30' 9.5
May 8
Region 1 Championship
Discus - 1kg
79' 3
May 3
Herriman Twilight
Javelin - 600g
48' 7
Apr 29
BEES Invitational
Josie Cottle
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
30' 3
PR
May 8
Region 1 Championship
Discus - 1kg
66' 0
PR
Mar 20
Davis Super Meet
Javelin - 600g
44' 6
PR
Apr 29
BEES Invitational
Stacia Cowley
- 10th Grade
Discus - 1kg
68' 8
PR
Mar 20
Davis Super Meet
Megan Egbert
- 11th Grade
300m Hurdles - 30"
56.24c
PR
Apr 29
BEES Invitational
Rebecca Foster
- 11th Grade
Discus - 1kg
76' 0
PR
May 8
Region 1 Championship
Leila Green
- 11th Grade
100 Meters
14.95
(4.9)
PR
May 8
Region 1 Championship
Sarah Gurney
- 10th Grade
100m Hurdles - 33"
17.40
(2.5)
PR
May 8
Region 1 Championship
300m Hurdles - 30"
52.46
PR
May 8
Region 1 Championship
Discus - 1kg
47' 5
PR
Apr 29
BEES Invitational
Autumn Hadley
- 11th Grade
200 Meters
29.85
(.0)
PR
Mar 27
Burchell/Armstrong City County
400 Meters
1:07.34c
PR
Apr 29
BEES Invitational
Vanessa Harris
- 10th Grade
100 Meters
14.51
(2.4)
PR
May 8
Region 1 Championship
Long Jump
9' 7.5
PR
Apr 29
BEES Invitational
Jenessa Higley
- 11th Grade
300m Hurdles - 30"
57.62
PR
May 8
Region 1 Championship
Raygen Ivins
- 10th Grade
200 Meters
29.94c
(.0)
Apr 29
BEES Invitational
400 Meters
1:04.01
May 8
Region 1 Championship
Raigan Jones
- 12th Grade
100m Hurdles - 33"
16.37
(.0)
Apr 20
Davis Invitational
300m Hurdles - 30"
52.14
PR
Mar 27
Burchell/Armstrong City County
Pole Vault
10' 6
May 8
Region 1 Championship
Dakota Knight
- 12th Grade
400 Meters
1:11.44c
PR
Apr 29
BEES Invitational
800 Meters
2:55.2h
PR
Apr 29
BEES Invitational
Kaytee Knight
- 11th Grade
200 Meters
31.64c
(.0)
PR
Apr 29
BEES Invitational
High Jump
4' 7
PR
May 8
Region 1 Championship
Long Jump
12' 11
PR
Apr 29
BEES Invitational
Brooklyn Lee
- 11th Grade
Javelin - 600g
80' 1
PR
May 8
Region 1 Championship
Oaklee Lerohl
- 12th Grade
Javelin - 600g
92' 4
PR
May 8
Region 1 Championship
Jordyn Lindley
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
28' 3
Mar 20
Davis Super Meet
Discus - 1kg
101' 8
May 8
Region 1 Championship
Javelin - 600g
55' 11
Mar 20
Davis Super Meet
Kiya Mitchell
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
28' 7.5
May 8
Region 1 Championship
Discus - 1kg
80' 10
Mar 20
Davis Super Meet
Javelin - 600g
68' 9
Apr 29
BEES Invitational
Hallie Morris
- 10th Grade
800 Meters
2:37.39
Mar 20
Davis Super Meet
1600 Meters
5:31.24
May 8
Region 1 Championship
3200 Meters
11:53.16
PR
May 8
Region 1 Championship
Brittan Moulding
- 10th Grade
High Jump
4' 9
PR
May 8
Region 1 Championship
Long Jump
12' 0.5
PR
Apr 29
BEES Invitational
Hannah Nicholls
- 11th Grade
Pole Vault
8' 0
PR
Apr 29
BEES Invitational
Angel Olson
- 11th Grade
800 Meters
2:54.39
PR
May 8
Region 1 Championship
1600 Meters
6:22.16
PR
May 8
Region 1 Championship
3200 Meters
14:17.43
PR
Mar 27
Burchell/Armstrong City County
Samantha Olson
- 10th Grade
400 Meters
1:06.58
PR
Mar 27
Burchell/Armstrong City County
800 Meters
2:35.93
PR
May 8
Region 1 Championship
1600 Meters
5:53.49
PR
May 8
Region 1 Championship
Andi Painter
- 11th Grade
100 Meters
13.53
(3.0)
PR
May 3
Herriman Twilight
Kaitlyn Palmer
- 12th Grade
Shot Put - 4kg
29' 3
PR
May 8
Region 1 Championship
Discus - 1kg
55' 5
PR
Apr 29
BEES Invitational
Javelin - 600g
93' 10
PR
May 8
Region 1 Championship
Carlie Peterson
- 11th Grade
Discus - 1kg
79' 9
PR
Mar 27
Burchell/Armstrong City County
Javelin - 600g
54' 1
PR
Mar 20
Davis Super Meet
Mercedes Peterson
- 12th Grade
100 Meters
13.10
(4.9)
PR
May 8
Region 1 Championship
200 Meters
29.20
(2.3)
PR
May 8
Region 1 Championship
400 Meters
1:12.57
PR
May 8
Region 1 Championship
Shot Put - 4kg
24' 11
PR
Apr 29
BEES Invitational
Raegan Phillips
- 10th Grade
800 Meters
2:56.15
PR
May 8
Region 1 Championship
3200 Meters
15:25.00
PR
Mar 20
Davis Super Meet
Ashley Robbins
- 12th Grade
1600 Meters
6:45.26
PR
May 8
Region 1 Championship
Alexandra Rodriguez
- 11th Grade
400 Meters
1:09.98
PR
Mar 27
Burchell/Armstrong City County
800 Meters
2:50.05
PR
Mar 27
Burchell/Armstrong City County
Hokulani Sagapolu
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
34' 3.5
Mar 27
Burchell/Armstrong City County
Discus - 1kg
127' 3
Mar 20
Davis Super Meet
Javelin - 600g
85' 6
Mar 27
Burchell/Armstrong City County
Caitlyn Sanford
- 12th Grade
100m Hurdles - 33"
18.33
(2.5)
PR
May 8
Region 1 Championship
300m Hurdles - 30"
53.26
PR
May 8
Region 1 Championship
Pole Vault
7' 0
PR
Mar 27
Burchell/Armstrong City County
Madelyn Smith
- 12th Grade
1600 Meters
6:37.73
PR
May 8
Region 1 Championship
3200 Meters
14:12.63
PR
Mar 27
Burchell/Armstrong City County
Whitley Surrage
- 10th Grade
100 Meters
13.77
(1.3)
PR
Mar 27
Burchell/Armstrong City County
200 Meters
29.13
(-1.4)
PR
Mar 27
Burchell/Armstrong City County
High Jump
4' 11
PR
May 8
Region 1 Championship
Long Jump
17' 8
PR
Apr 29
BEES Invitational
Megan Terry
- 12th Grade
800 Meters
2:19.04
PR
May 8
Region 1 Championship
1600 Meters
5:03.61
PR
May 18
UHSAA State Championships
Cloie Teusher
- 11th Grade
400 Meters
1:09.24c
PR
Apr 29
BEES Invitational
Long Jump
13' 3.25
PR
Apr 29
BEES Invitational
Kayley Ward
- 12th Grade
100 Meters
14.18
(.0)
PR
Mar 27
Burchell/Armstrong City County
200 Meters
30.02
(-.8)
PR
Mar 27
Burchell/Armstrong City County
Blue text indicates a mark from the current week.