Season:
2019 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2013
2012
2010
2009
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
Vincent Aiardo
- 11th Grade
Discus - 1.6kg
92' 1
PR
May 17
Schuylerville Classic
Hadyn Archambeault
- 9th Grade
1 Mile
6:48.08
PR
May 17
Schuylerville Classic
John Breen
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
19' 1
PR
May 9
Bemus Frosh-Soph Invitational
Discus - 1.6kg
52' 10
PR
May 9
Bemus Frosh-Soph Invitational
Charles Brown
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
32' 9.5
PR
Apr 19
Watervliet Invitational
Discus - 1.6kg
84' 5
PR
Apr 19
Watervliet Invitational
J.J Carron
- 10th Grade
400 Meters
1:09.61
PR
May 9
Bemus Frosh-Soph Invitational
800 Meters
2:26.34
PR
May 15
Wasaren League Championships
Josh Craft
- 12th Grade
100 Meters
12.31
PR
May 21
Section 2 Group 3 Sectional Championships
200 Meters
25.38
PR
May 21
Section 2 Group 3 Sectional Championships
400m Hurdles - 36"
1:14.78
PR
Apr 19
Watervliet Invitational
Riley Duesler
- 12th Grade
200 Meters
24.69
PR
May 21
Section 2 Group 3 Sectional Championships
400 Meters
54.15
PR
May 15
Wasaren League Championships
Ryan Duesler
- 12th Grade
200 Meters
24.54
PR
May 11
Dr. Jack V. Irion Queensbury Invitational
400 Meters
55.75
PR
May 11
Dr. Jack V. Irion Queensbury Invitational
Jacob Gonzalez
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
42' 8
PR
May 15
Wasaren League Championships
Discus - 1.6kg
71' 7
PR
Apr 19
Watervliet Invitational
Connor Keegan
- 12th Grade
100 Meters
13.27
PR
Apr 19
Watervliet Invitational
John Kim
- 11th Grade
100 Meters
12.07
PR
May 21
Section 2 Group 3 Sectional Championships
200 Meters
24.87
PR
May 21
Section 2 Group 3 Sectional Championships
400 Meters
56.08
PR
May 11
Dr. Jack V. Irion Queensbury Invitational
Bobby Meager
- 10th Grade
1600 Meters
6:42.13
PR
May 9
Bemus Frosh-Soph Invitational
1 Mile
6:54.69
PR
May 17
Schuylerville Classic
Andrew Micare
- 11th Grade
100 Meters
12.38
PR
May 21
Section 2 Group 3 Sectional Championships
400 Meters
1:01.88
PR
May 21
Section 2 Group 3 Sectional Championships
110m Hurdles - 39"
18.97
PR
May 21
Section 2 Group 3 Sectional Championships
400m Hurdles - 36"
1:15.89
PR
Apr 19
Watervliet Invitational
David Millard
- 11th Grade
3k Steeplechase
13:10.21
PR
May 15
Wasaren League Championships
Alex Motta
- 10th Grade
800 Meters
2:26.29
PR
May 15
Wasaren League Championships
Dan Motta
- 12th Grade
400 Meters
1:02.06
PR
May 11
Dr. Jack V. Irion Queensbury Invitational
Dylan Oliva
- 10th Grade
800 Meters
2:16.77
PR
May 9
Bemus Frosh-Soph Invitational
Aiden Olsted
- 10th Grade
800 Meters
2:48.02
PR
May 9
Bemus Frosh-Soph Invitational
Glenn Prairie
- 10th Grade
Long Jump
17' 3.75
PR
May 17
Schuylerville Classic
Triple Jump
38' 2
PR
May 17
Schuylerville Classic
Justin Pugliese
- 11th Grade
100 Meters
12.06
May 11
Dr. Jack V. Irion Queensbury Invitational
200 Meters
23.92
PR
May 11
Dr. Jack V. Irion Queensbury Invitational
Sebastian Rossi
- 11th Grade
400m Hurdles - 36"
1:09.84
PR
May 17
Schuylerville Classic
Joseph Sanchez
- 10th Grade
200 Meters
25.56
PR
May 9
Bemus Frosh-Soph Invitational
Discus - 1.6kg
72' 5
PR
May 9
Bemus Frosh-Soph Invitational
High Jump
5' 8
PR
May 15
Wasaren League Championships
William Woods
- 10th Grade
Long Jump
16' 2
PR
May 17
Schuylerville Classic
Triple Jump
33' 2
PR
May 9
Bemus Frosh-Soph Invitational
Mason Yarter-Angiano
- 10th Grade
Long Jump
15' 8.75
PR
Apr 19
Watervliet Invitational
Womens
Grace Beyer
- 10th Grade
100 Meters
14.15
PR
May 21
Section 2 Group 3 Sectional Championships
200 Meters
29.47
PR
May 15
Wasaren League Championships
Marissa Bornt
- 9th Grade
400 Meters
1:14.36
PR
May 11
Dr. Jack V. Irion Queensbury Invitational
Amya Brennan
- ?
200 Meters
36.90
PR
May 9
Bemus Frosh-Soph Invitational
Jada Brown
- 11th Grade
100 Meters
13.02
May 15
Wasaren League Championships
200 Meters
26.45
May 31
Section 2 State Qualifer
Aleena Buchanon
- 9th Grade
100 Meters
16.56
PR
May 9
Bemus Frosh-Soph Invitational
Shot Put - 4kg
15' 9.75
PR
May 17
Schuylerville Classic
Discus - 1kg
45' 11
PR
May 9
Bemus Frosh-Soph Invitational
Layla Burkhouse
- 10th Grade
1500 Meters
7:39.14
PR
May 9
Bemus Frosh-Soph Invitational
Nevaeh Daloia
- 9th Grade
800 Meters
2:51.34
PR
Apr 19
Watervliet Invitational
1500 Meters
5:43.02
PR
May 15
Wasaren League Championships
1 Mile
6:23.98
PR
May 17
Schuylerville Classic
Michalena Depasquale
- 12th Grade
200 Meters
33.13
PR
Apr 19
Watervliet Invitational
100m Hurdles - 33"
21.33
PR
May 15
Wasaren League Championships
400m Hurdles - 30"
1:22.31
PR
May 17
Schuylerville Classic
Sara Fitzgerald
- 9th Grade
800 Meters
2:31.11
May 21
Section 2 Group 3 Sectional Championships
Ryleigh Hopeck
- 10th Grade
100 Meters
13.99
May 11
Dr. Jack V. Irion Queensbury Invitational
200 Meters
29.06
May 21
Section 2 Group 3 Sectional Championships
High Jump
4' 8
PR
May 15
Wasaren League Championships
Long Jump
15' 3
May 15
Wasaren League Championships
Triple Jump
29' 10
PR
May 11
Dr. Jack V. Irion Queensbury Invitational
Grace Neubauer
- 12th Grade
1500 Meters
7:30.63
PR
May 15
Wasaren League Championships
Lindsay Robens
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
34' 2
May 11
Dr. Jack V. Irion Queensbury Invitational
Discus - 1kg
109' 3
PR
May 11
Dr. Jack V. Irion Queensbury Invitational
Madelyn Shakow
- 10th Grade
400 Meters
1:12.42
PR
May 15
Wasaren League Championships
Samantha Simmons
- 12th Grade
1500 Meters
5:59.70
PR
Apr 19
Watervliet Invitational
1 Mile
6:46.57
PR
May 17
Schuylerville Classic
3000 Meters
13:31.84
May 15
Wasaren League Championships
Aleah Trotter
- 9th Grade
100 Meters
17.05
PR
May 9
Bemus Frosh-Soph Invitational
200 Meters
35.72
PR
May 9
Bemus Frosh-Soph Invitational
Kayla Walker
- 9th Grade
1500 Meters
6:38.86
PR
Apr 19
Watervliet Invitational
1 Mile
7:40.45
PR
May 17
Schuylerville Classic
Kayla Welsh
- 11th Grade
100 Meters
14.30
May 17
Schuylerville Classic
200 Meters
30.87
May 17
Schuylerville Classic
Blue text indicates a mark from the current week.