Season:
2021 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
Indoor
2017
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
Jacob Cook
- 12th Grade
100 Meters
11.83
PR
Apr 20
Tekamah-Herman Invitational
200 Meters
24.54
PR
May 13
NSAA Class C-2 District
Carter Demuth
- 11th Grade
1600 Meters
5:00.08
PR
May 13
NSAA Class C-2 District
3200 Meters
12:07.19
PR
Mar 30
Snowmelt Invitational
Aaron Fellers
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
28' 3.5
PR
Apr 5
Cadet-Tiger Invite
Discus - 1.6kg
71' 5
PR
May 1
Centennial Conference Track Meet
Andrew Fellers
- 12th Grade
400 Meters
1:00.71
PR
Mar 19
Bulldog Challenge - Forest Division
800 Meters
2:18.79
PR
Apr 5
Cadet-Tiger Invite
Damian Flores
- 9th Grade
800 Meters
2:43.34
May 13
NSAA Class C-2 District
1600 Meters
6:10.45
May 1
Centennial Conference Track Meet
3200 Meters
13:43.29
Apr 20
Tekamah-Herman Invitational
Nathan Fuchs
- 11th Grade
1600 Meters
5:42.72
PR
Apr 5
Cadet-Tiger Invite
3200 Meters
12:21.24
May 13
NSAA Class C-2 District
Shea Gossett
- 12th Grade
Long Jump
21' 1
PR
May 1
Centennial Conference Track Meet
Triple Jump
43' 4.25
PR
May 22
NSAA Class C State Track & Field Championships
Jake Hedges
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
32' 0
May 13
NSAA Class C-2 District
Discus - 1.6kg
99' 5
May 13
NSAA Class C-2 District
Shaye Hoyle
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
34' 4
May 13
NSAA Class C-2 District
Discus - 1.6kg
106' 0
PR
Apr 5
Cadet-Tiger Invite
Kade McIntyre
- 10th Grade
100 Meters
11.37
Apr 5
Cadet-Tiger Invite
200 Meters
22.91
PR
May 1
Centennial Conference Track Meet
400 Meters
53.32
PR
Mar 30
Snowmelt Invitational
Koa McIntyre
- 11th Grade
60 Meter Dash
7.11
PR
Mar 19
Bulldog Challenge - Forest Division
100 Meters
10.95
(3.5)
May 22
NSAA Class C State Track & Field Championships
200 Meters
22.18
May 1
Centennial Conference Track Meet
Max Nosal
- 10th Grade
1600 Meters
5:31.29
PR
Mar 19
Bulldog Challenge - Forest Division
High Jump
5' 2
PR
Mar 19
Bulldog Challenge - Forest Division
Carson Ortmeier
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
49' 5
May 13
NSAA Class C-2 District
Discus - 1.6kg
136' 10
May 13
NSAA Class C-2 District
Alex Painter
- 11th Grade
Long Jump
20' 5.5
PR
May 1
Centennial Conference Track Meet
Triple Jump
39' 5.5
PR
May 13
NSAA Class C-2 District
Lucas Parr
- 12th Grade
100 Meters
11.96
PR
Apr 20
Tekamah-Herman Invitational
200 Meters
25.56
Apr 20
Tekamah-Herman Invitational
Chris Pinales
- 11th Grade
60 Meter Dash
7.34
PR
Mar 19
Bulldog Challenge - Forest Division
100 Meters
11.38
PR
Apr 5
Cadet-Tiger Invite
200 Meters
24.73
Apr 5
Cadet-Tiger Invite
Lucas Pruss
- 11th Grade
200 Meters
25.85
PR
Apr 20
Tekamah-Herman Invitational
Owen Pruss
- 11th Grade
Pole Vault
11' 5
PR
May 13
NSAA Class C-2 District
Ben Simonson
- 11th Grade
3200 Meters
11:16.82
PR
Apr 20
Tekamah-Herman Invitational
Sam Sleister
- 11th Grade
400 Meters
59.26
PR
Mar 19
Bulldog Challenge - Forest Division
800 Meters
2:11.06
PR
May 13
NSAA Class C-2 District
1600 Meters
5:21.40
PR
Apr 20
Tekamah-Herman Invitational
3200 Meters
11:47.70
PR
Mar 30
Snowmelt Invitational
Jobe Sullivan
- 12th Grade
400 Meters
59.42
Apr 20
Tekamah-Herman Invitational
Zane Wallen
- 12th Grade
60m Hurdles - 39"
9.68
PR
Mar 19
Bulldog Challenge - Forest Division
110m Hurdles - 39"
17.19
PR
May 13
NSAA Class C-2 District
300m Hurdles - 36"
47.15
PR
Apr 20
Tekamah-Herman Invitational
Cooper Weitzel
- 10th Grade
110m Hurdles - 39"
17.05
PR
May 1
Centennial Conference Track Meet
300m Hurdles - 36"
42.64
PR
May 13
NSAA Class C-2 District
Adam Wiese
- 10th Grade
400 Meters
1:24.25
May 13
NSAA Class C-2 District
Womens
Lauren Baker
- 12th Grade
Long Jump
16' 1
Apr 5
Cadet-Tiger Invite
Aleesha Broussard
- 12th Grade
Shot Put - 4kg
29' 11.5
Apr 20
Tekamah-Herman Invitational
Discus - 1kg
86' 8
PR
Apr 5
Cadet-Tiger Invite
Avery Gossett
- 9th Grade
60m Hurdles - 33"
11.83
Mar 19
Bulldog Challenge - Forest Division
100m Hurdles - 33"
19.36
Apr 20
Tekamah-Herman Invitational
Long Jump
13' 11.75
May 1
Centennial Conference Track Meet
Triple Jump
30' 3.25
Apr 5
Cadet-Tiger Invite
Carlee Hapke
- 10th Grade
800 Meters
2:55.81
PR
May 13
NSAA Class C-2 District
Shot Put - 4kg
26' 2.5
Apr 20
Tekamah-Herman Invitational
Discus - 1kg
81' 5.5
May 1
Centennial Conference Track Meet
Emma Larson
- 12th Grade
3200 Meters
14:20.23
May 13
NSAA Class C-2 District
Sydney Meyer
- 9th Grade
800 Meters
2:44.27
PR
May 13
NSAA Class C-2 District
Kaitlyn Mlnarik
- 10th Grade
800 Meters
2:22.42
May 22
NSAA Class C State Track & Field Championships
1600 Meters
5:30.29
May 22
NSAA Class C State Track & Field Championships
Sophie O'Neil
- 9th Grade
1600 Meters
6:57.55
Mar 19
Bulldog Challenge - Forest Division
3200 Meters
14:42.83
Mar 30
Snowmelt Invitational
Jadin Ostrand
- 9th Grade
1600 Meters
6:02.21
PR
May 13
NSAA Class C-2 District
Anna Prauner
- 12th Grade
Shot Put - 4kg
28' 9.5
PR
May 13
NSAA Class C-2 District
Discus - 1kg
107' 3
PR
Apr 5
Cadet-Tiger Invite
Anna Sendgraff
- 9th Grade
100m Hurdles - 33"
21.17
PR
Mar 30
Snowmelt Invitational
Blue text indicates a mark from the current week.