Season:
2021 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2004
2002
2001
1998
1994
Indoor
2022
2015
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
Duane Ahrens
- 12th Grade
100 Meters
13.39
PR
May 12
Freeland/Alma/John Glenn Double Dual
200 Meters
27.22
PR
May 14
Bay County Championships
300m Hurdles - 36"
50.37
PR
May 22
MHSAA LP Region 11-2 @ Chippewa Hills
Long Jump
15' 4
PR
May 26
TVC East Conference Meet
Braden Amthor
- 10th Grade
1600 Meters
5:35.02
May 12
Freeland/Alma/John Glenn Double Dual
3200 Meters
12:06.33
May 14
Bay County Championships
Jesus Arambula
- 12th Grade
400 Meters
58.07
PR
May 22
MHSAA LP Region 11-2 @ Chippewa Hills
800 Meters
2:26.46
PR
May 14
Bay County Championships
1600 Meters
5:54.69
PR
Apr 23
Oiler Invite
Nick Beson
- 10th Grade
800 Meters
2:22.89
Apr 23
Oiler Invite
1600 Meters
5:13.93
May 22
MHSAA LP Region 11-2 @ Chippewa Hills
3200 Meters
11:19.85
May 14
Bay County Championships
Anthony Connelly
- 10th Grade
800 Meters
2:32.91
May 17
Falcon 9 & 10 Inv
1600 Meters
5:30.38
May 14
Bay County Championships
Carson Dabrowski
- 10th Grade
100 Meters
11.71
May 26
TVC East Conference Meet
200 Meters
23.45
May 22
MHSAA LP Region 11-2 @ Chippewa Hills
High Jump
5' 2
PR
Apr 23
Oiler Invite
Cameron Eager
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
35' 0
PR
May 5
Essexville Garber @ John Glenn
Discus - 1.6kg
77' 0.75
PR
May 5
Essexville Garber @ John Glenn
Seth Holsinger
- 9th Grade
200 Meters
26.34
May 26
TVC East Conference Meet
400 Meters
58.89
May 26
TVC East Conference Meet
Long Jump
16' 8
May 14
Bay County Championships
Aramis Kelly
- 11th Grade
100 Meters
13.05
PR
Apr 30
Falcon Invitational
200 Meters
25.36
PR
May 22
MHSAA LP Region 11-2 @ Chippewa Hills
400 Meters
1:03.66
PR
Apr 26
TVC Meet John Glenn/Frankenmuth/Swan Valley
Long Jump
16' 7.5
Apr 26
TVC Meet John Glenn/Frankenmuth/Swan Valley
Emerson Laverty
- 11th Grade
800 Meters
2:13.52
May 14
Bay County Championships
1600 Meters
4:38.64
May 22
MHSAA LP Region 11-2 @ Chippewa Hills
3200 Meters
10:12.42
Jun 5
MHSAA LP Division 2 Finals
Josh Lebsack
- 12th Grade
110m Hurdles - 39"
20.46
PR
May 22
MHSAA LP Region 11-2 @ Chippewa Hills
300m Hurdles - 36"
46.59
PR
May 22
MHSAA LP Region 11-2 @ Chippewa Hills
Long Jump
14' 9.5
PR
May 26
TVC East Conference Meet
Ethan Miles
- 12th Grade
100 Meters
12.77
PR
May 12
Freeland/Alma/John Glenn Double Dual
Long Jump
13' 0
Apr 23
Oiler Invite
Joey Page
- 11th Grade
3200 Meters
12:13.64
PR
May 26
TVC East Conference Meet
Ryder Payne
- 10th Grade
400 Meters
57.78
May 14
Bay County Championships
800 Meters
2:11.69
May 22
MHSAA LP Region 11-2 @ Chippewa Hills
Cole Perkins
- 9th Grade
100 Meters
13.89
PR
May 17
Falcon 9 & 10 Inv
Shot Put - 12lb
26' 10.5
May 5
Essexville Garber @ John Glenn
Discus - 1.6kg
93' 5
May 22
MHSAA LP Region 11-2 @ Chippewa Hills
Alexander Strang
- 9th Grade
100 Meters
12.68
May 26
TVC East Conference Meet
200 Meters
26.89
PR
May 14
Bay County Championships
Long Jump
16' 10
May 14
Bay County Championships
Womens
Emily Ahrens
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
22' 4
PR
May 17
Falcon 9 & 10 Inv
Discus - 1kg
60' 3.5
PR
May 26
TVC East Conference Meet
Abigail Buda
- 11th Grade
100 Meters
14.53
PR
May 26
TVC East Conference Meet
200 Meters
30.19
PR
May 22
MHSAA LP Region 11-2 @ Chippewa Hills
100m Hurdles - 33"
20.12
PR
Apr 26
TVC Meet John Glenn/Frankenmuth/Swan Valley
Long Jump
13' 3.5
PR
May 26
TVC East Conference Meet
Tayler Duemler
- 9th Grade
Shot Put - 4kg
20' 1
May 5
Essexville Garber @ John Glenn
Discus - 1kg
48' 1
PR
Apr 23
Oiler Invite
Alexis Forster
- 9th Grade
100 Meters
16.34
PR
May 17
Falcon 9 & 10 Inv
200 Meters
33.79
PR
Apr 26
TVC Meet John Glenn/Frankenmuth/Swan Valley
Katie Haag
- 12th Grade
400 Meters
1:06.96
PR
Apr 26
TVC Meet John Glenn/Frankenmuth/Swan Valley
800 Meters
2:33.58
May 12
Freeland/Alma/John Glenn Double Dual
Megan Knight
- 9th Grade
Shot Put - 4kg
22' 11.5
May 12
Freeland/Alma/John Glenn Double Dual
Discus - 1kg
71' 2
May 12
Freeland/Alma/John Glenn Double Dual
Madalyn Mika
- 9th Grade
200 Meters
34.56
PR
Apr 26
TVC Meet John Glenn/Frankenmuth/Swan Valley
100m Hurdles - 33"
20.28
PR
May 12
Freeland/Alma/John Glenn Double Dual
300m Hurdles - 30"
1:04.13
PR
Apr 23
Oiler Invite
High Jump
4' 7
May 17
Falcon 9 & 10 Inv
Addy Peters
- 9th Grade
100 Meters
14.18
May 22
MHSAA LP Region 11-2 @ Chippewa Hills
200 Meters
30.93
May 17
Falcon 9 & 10 Inv
400 Meters
1:07.78
PR
May 22
MHSAA LP Region 11-2 @ Chippewa Hills
Taylor Schultz
- 10th Grade
800 Meters
2:56.68
PR
May 14
Bay County Championships
1600 Meters
6:36.00
PR
May 17
Falcon 9 & 10 Inv
Claire Stopyak
- 11th Grade
200 Meters
30.16
May 14
Bay County Championships
400 Meters
1:05.19
PR
May 22
MHSAA LP Region 11-2 @ Chippewa Hills
Nina Thorpe
- 12th Grade
400 Meters
1:11.89
PR
May 26
TVC East Conference Meet
Destiny Wasoski
- 9th Grade
1600 Meters
6:11.20
May 5
Essexville Garber @ John Glenn
3200 Meters
13:07.04
Apr 30
Falcon Invitational
hope Wasoski
- 12th Grade
100m Hurdles - 33"
19.13
PR
May 26
TVC East Conference Meet
300m Hurdles - 30"
51.92
PR
May 22
MHSAA LP Region 11-2 @ Chippewa Hills
Pole Vault
7' 9
PR
May 26
TVC East Conference Meet
Athena White
- 10th Grade
1600 Meters
6:51.32
PR
May 17
Falcon 9 & 10 Inv
3200 Meters
14:42.40
PR
Apr 30
Falcon Invitational
Kaydence Wilkinson
- 9th Grade
Shot Put - 4kg
22' 10.5
May 14
Bay County Championships
Discus - 1kg
70' 7
May 17
Falcon 9 & 10 Inv
Kailyn Wilson
- 11th Grade
400 Meters
1:17.55
PR
May 5
Essexville Garber @ John Glenn
800 Meters
2:55.43
May 26
TVC East Conference Meet
1600 Meters
6:09.22
PR
May 26
TVC East Conference Meet
Blue text indicates a mark from the current week.