Season:
2021 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2010
2009
2008
1989
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2013
2010
2008
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
Maan Abdelhamid
- 11th Grade
1600 Meters
6:52.8h
PR
May 19
BBCHS vs Andrew HS Boys Dual
Tre Alexander
- 11th Grade
100 Meters
13.24c
PR
May 19
BBCHS vs Andrew HS Boys Dual
200 Meters
27.66
PR
May 12
Boys- VJA vs. Bolingbrook Dual Meet
Carter Bailitz
- 10th Grade
110m Hurdles - 39"
18.66
May 29
Bill Jackson Invitational
300m Hurdles - 36"
46.76
Jun 2
SWSC Red Boys Championship
Triple Jump
38' 8.5
May 29
Bill Jackson Invitational
Michael Barberi
- 10th Grade
100 Meters
11.68
May 29
Bill Jackson Invitational
200 Meters
23.54
PR
May 29
Bill Jackson Invitational
Tommy Barrett
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
35' 8.75
May 12
Boys- VJA vs. Bolingbrook Dual Meet
Discus - 1.6kg
89' 10.25
May 8
Robert Nihells Invitational
Aidan Bressanelli
- 12th Grade
400 Meters
1:14.36
May 5
Boys- VJA vs. Stagg Dual Meet
800 Meters
2:17.43
PR
May 29
Bill Jackson Invitational
1600 Meters
5:07.57
PR
May 12
Boys- VJA vs. Bolingbrook Dual Meet
3200 Meters
11:35.97
PR
May 8
Robert Nihells Invitational
Caleb Conner
- 9th Grade
100 Meters
13.44c
May 19
BBCHS vs Andrew HS Boys Dual
200 Meters
27.99
PR
May 12
Boys- VJA vs. Bolingbrook Dual Meet
400 Meters
1:04.54c
PR
May 19
BBCHS vs Andrew HS Boys Dual
Noah Cozzolino
- 10th Grade
100 Meters
13.04c
May 19
BBCHS vs Andrew HS Boys Dual
200 Meters
26.54c
PR
May 19
BBCHS vs Andrew HS Boys Dual
Gavn Lucas Crisostomo
- 11th Grade
100 Meters
13.84c
PR
Apr 29
LWC-Andrew Boys Dual Meet
200 Meters
27.98
PR
May 12
Boys- VJA vs. Bolingbrook Dual Meet
400 Meters
1:07.34c
PR
May 19
BBCHS vs Andrew HS Boys Dual
Nicholas Cunico
- 12th Grade
400 Meters
55.86
May 21
Minooka #SmithStrong Invitational
800 Meters
2:11.37
PR
May 8
Robert Nihells Invitational
Josue Daly
- 10th Grade
400 Meters
1:00.34c
PR
May 19
BBCHS vs Andrew HS Boys Dual
Domnic D'ambrosio
- 11th Grade
100 Meters
12.40
PR
May 12
Boys- VJA vs. Bolingbrook Dual Meet
200 Meters
25.64
PR
May 12
Boys- VJA vs. Bolingbrook Dual Meet
400 Meters
58.34c
PR
May 19
BBCHS vs Andrew HS Boys Dual
Long Jump
19' 4.25
PR
May 21
Minooka #SmithStrong Invitational
Joshua Danca
- 10th Grade
1600 Meters
5:49.53
Jun 2
SWSC Red Boys Championship
3200 Meters
12:29.42
PR
May 29
Bill Jackson Invitational
Ryan Dempsey
- 11th Grade
100 Meters
12.93
PR
May 5
Boys- VJA vs. Stagg Dual Meet
110m Hurdles - 39"
20.24c
May 19
BBCHS vs Andrew HS Boys Dual
300m Hurdles - 36"
48.82
PR
May 5
Boys- VJA vs. Stagg Dual Meet
High Jump
5' 9.75
PR
Jun 2
SWSC Red Boys Championship
Long Jump
17' 10.25
PR
May 29
Bill Jackson Invitational
Reese DeVriendt
- 9th Grade
400 Meters
1:02.84c
Apr 29
LWC-Andrew Boys Dual Meet
1600 Meters
4:59.96
May 15
2021 H-F TRACK and FIELD INVITATIONAL
3200 Meters
11:23.78
Apr 30
29th Pete Struck Eagle Classic
Gavin Diel
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
32' 5
PR
Apr 29
LWC-Andrew Boys Dual Meet
Discus - 1.6kg
93' 4
PR
Apr 29
LWC-Andrew Boys Dual Meet
Brian Dykstra
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
31' 8.25
May 12
Boys- VJA vs. Bolingbrook Dual Meet
Discus - 1.6kg
74' 7.25
May 5
Boys- VJA vs. Stagg Dual Meet
Joshua Evans
- 9th Grade
1600 Meters
6:13.8h
PR
May 19
BBCHS vs Andrew HS Boys Dual
Johnny Fisler
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
31' 6.25
May 5
Boys- VJA vs. Stagg Dual Meet
Discus - 1.6kg
76' 4
Apr 29
LWC-Andrew Boys Dual Meet
Marco Flores
- 9th Grade
400 Meters
1:24.84c
PR
Apr 29
LWC-Andrew Boys Dual Meet
800 Meters
3:36.74
PR
May 5
Boys- VJA vs. Stagg Dual Meet
Matt Garcia
- 12th Grade
400 Meters
1:00.79
May 12
Boys- VJA vs. Bolingbrook Dual Meet
800 Meters
2:28.3h
PR
May 19
BBCHS vs Andrew HS Boys Dual
Tyler Gibbons
- 9th Grade
400 Meters
1:01.25
May 12
Boys- VJA vs. Bolingbrook Dual Meet
800 Meters
2:19.04
Jun 2
SWSC Red Boys Championship
Jalen Gilleylen
- 11th Grade
100 Meters
11.52
(.3)
PR
Jun 9
IHSA Class 3A TRB Sectional #10 - Flossmoor (Homew..
200 Meters
23.92
(-.1)
Jun 9
IHSA Class 3A TRB Sectional #10 - Flossmoor (Homew..
Robert Heidegger
- 11th Grade
100 Meters
13.61
PR
May 12
Boys- VJA vs. Bolingbrook Dual Meet
400 Meters
1:01.64
PR
May 5
Boys- VJA vs. Stagg Dual Meet
Austin Hepp
- 11th Grade
100 Meters
12.24c
PR
May 19
BBCHS vs Andrew HS Boys Dual
200 Meters
25.14
PR
May 12
Boys- VJA vs. Bolingbrook Dual Meet
400 Meters
1:00.64c
PR
Apr 29
LWC-Andrew Boys Dual Meet
Dario Hernandez
- 12th Grade
100 Meters
11.86
Jun 2
SWSC Red Boys Championship
200 Meters
24.74
May 12
Boys- VJA vs. Bolingbrook Dual Meet
Jamal Issaka
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
34' 1
May 5
Boys- VJA vs. Stagg Dual Meet
Discus - 1.6kg
77' 2.25
May 5
Boys- VJA vs. Stagg Dual Meet
Alex Jimenez
- 9th Grade
100 Meters
13.45
PR
May 12
Boys- VJA vs. Bolingbrook Dual Meet
400 Meters
1:05.04c
May 19
BBCHS vs Andrew HS Boys Dual
Jaron Johnson
- 12th Grade
100 Meters
11.47
(1.3)
PR
Jun 9
IHSA Class 3A TRB Sectional #10 - Flossmoor (Homew..
200 Meters
23.80
PR
May 8
Robert Nihells Invitational
Chris Jose
- 9th Grade
400 Meters
1:21.64c
May 19
BBCHS vs Andrew HS Boys Dual
800 Meters
3:23.70
May 5
Boys- VJA vs. Stagg Dual Meet
Ben Ketza
- 11th Grade
100 Meters
11.60
May 29
Bill Jackson Invitational
200 Meters
23.35
PR
May 29
Bill Jackson Invitational
Shane Klimas
- 10th Grade
100 Meters
13.08
PR
May 5
Boys- VJA vs. Stagg Dual Meet
200 Meters
26.54
PR
May 12
Boys- VJA vs. Bolingbrook Dual Meet
400 Meters
1:02.86
PR
May 5
Boys- VJA vs. Stagg Dual Meet
Austin Kulig
- 10th Grade
High Jump
6' 2
Jun 2
SWSC Red Boys Championship
Long Jump
15' 7
PR
May 5
Boys- VJA vs. Stagg Dual Meet
Triple Jump
36' 11.75
May 29
Bill Jackson Invitational
Samuel LaChonce
- 9th Grade
100 Meters
14.20
PR
May 12
Boys- VJA vs. Bolingbrook Dual Meet
400 Meters
1:04.44c
PR
May 19
BBCHS vs Andrew HS Boys Dual
Collin Landers
- 12th Grade
400 Meters
1:02.24
PR
May 5
Boys- VJA vs. Stagg Dual Meet
800 Meters
2:12.60
PR
Jun 2
SWSC Red Boys Championship
1600 Meters
5:05.14
PR
May 12
Boys- VJA vs. Bolingbrook Dual Meet
Andrew London
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
32' 0.5
PR
May 5
Boys- VJA vs. Stagg Dual Meet
Discus - 1.6kg
81' 4.25
PR
May 5
Boys- VJA vs. Stagg Dual Meet
Jack Maas
- 11th Grade
100 Meters
11.95
PR
May 15
2021 H-F TRACK and FIELD INVITATIONAL
200 Meters
24.06
PR
May 15
2021 H-F TRACK and FIELD INVITATIONAL
Long Jump
22' 7.25
PR
Jun 2
SWSC Red Boys Championship
Adam Marynowski
- 9th Grade
100 Meters
13.30
PR
May 12
Boys- VJA vs. Bolingbrook Dual Meet
200 Meters
26.94
PR
May 12
Boys- VJA vs. Bolingbrook Dual Meet
Vinny Mazza
- 11th Grade
100 Meters
11.74c
May 19
BBCHS vs Andrew HS Boys Dual
200 Meters
23.57
Jun 2
SWSC Red Boys Championship
Jaden Michel
- 9th Grade
100 Meters
12.05
May 5
Boys- VJA vs. Stagg Dual Meet
200 Meters
23.95
(-.1)
Jun 9
IHSA Class 3A TRB Sectional #10 - Flossmoor (Homew..
Karim Mohammed
- 11th Grade
400 Meters
1:04.34
May 5
Boys- VJA vs. Stagg Dual Meet
Ben Morrey
- 11th Grade
800 Meters
2:06.78
Jun 2
SWSC Red Boys Championship
1600 Meters
4:48.96
May 21
Minooka #SmithStrong Invitational
Jack Murphy
- 11th Grade
100 Meters
12.94c
PR
May 19
BBCHS vs Andrew HS Boys Dual
200 Meters
27.04c
PR
May 19
BBCHS vs Andrew HS Boys Dual
400 Meters
1:02.99
PR
May 12
Boys- VJA vs. Bolingbrook Dual Meet
Zachary O'Reilly
- 9th Grade
400 Meters
1:25.60
PR
May 5
Boys- VJA vs. Stagg Dual Meet
800 Meters
2:47.81
PR
May 5
Boys- VJA vs. Stagg Dual Meet
1600 Meters
6:06.2h
PR
May 19
BBCHS vs Andrew HS Boys Dual
Owen Otokiti
- 10th Grade
100 Meters
14.75
PR
May 12
Boys- VJA vs. Bolingbrook Dual Meet
200 Meters
30.38
PR
May 12
Boys- VJA vs. Bolingbrook Dual Meet
400 Meters
1:14.14c
PR
Apr 29
LWC-Andrew Boys Dual Meet
Ben Pavelka
- 12th Grade
100 Meters
12.43
PR
May 12
Boys- VJA vs. Bolingbrook Dual Meet
200 Meters
25.80
PR
May 5
Boys- VJA vs. Stagg Dual Meet
400 Meters
57.89
PR
May 15
2021 H-F TRACK and FIELD INVITATIONAL
Keonte Perkins
- 10th Grade
100 Meters
13.54c
PR
Apr 29
LWC-Andrew Boys Dual Meet
200 Meters
27.14c
PR
Apr 29
LWC-Andrew Boys Dual Meet
Dillon Peters
- 12th Grade
Long Jump
22' 10.75
PR
Apr 29
LWC-Andrew Boys Dual Meet
Triple Jump
46' 3
PR
Apr 30
29th Pete Struck Eagle Classic
Alexander Picciola
- 10th Grade
100 Meters
12.54c
PR
May 19
BBCHS vs Andrew HS Boys Dual
200 Meters
26.52
PR
May 12
Boys- VJA vs. Bolingbrook Dual Meet
400 Meters
58.84c
PR
May 19
BBCHS vs Andrew HS Boys Dual
Stevan Radosavljevic
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
47' 4
PR
Jun 2
SWSC Red Boys Championship
Discus - 1.6kg
119' 3.5
PR
May 12
Boys- VJA vs. Bolingbrook Dual Meet
Brayden Roat
- 9th Grade
1600 Meters
6:12.01
May 12
Boys- VJA vs. Bolingbrook Dual Meet
3200 Meters
13:15.97
May 29
Bill Jackson Invitational
Frankie Roti
- 12th Grade
100 Meters
12.12
PR
May 5
Boys- VJA vs. Stagg Dual Meet
400 Meters
58.08
PR
May 5
Boys- VJA vs. Stagg Dual Meet
300m Hurdles - 36"
45.65
PR
May 21
Minooka #SmithStrong Invitational
Brennan Rudolph
- 9th Grade
100 Meters
13.34
PR
May 12
Boys- VJA vs. Bolingbrook Dual Meet
200 Meters
27.84
PR
May 12
Boys- VJA vs. Bolingbrook Dual Meet
Long Jump
14' 8
PR
May 5
Boys- VJA vs. Stagg Dual Meet
Evan Rudolph
- 11th Grade
100 Meters
12.77
PR
May 12
Boys- VJA vs. Bolingbrook Dual Meet
400 Meters
58.89
PR
May 12
Boys- VJA vs. Bolingbrook Dual Meet
Timmy Ryan
- 12th Grade
400 Meters
59.64c
PR
Apr 29
LWC-Andrew Boys Dual Meet
800 Meters
2:10.92
May 8
Robert Nihells Invitational
1600 Meters
5:04.59
May 12
Boys- VJA vs. Bolingbrook Dual Meet
Tony Ryan
- 10th Grade
100 Meters
12.23
May 12
Boys- VJA vs. Bolingbrook Dual Meet
200 Meters
25.08
May 12
Boys- VJA vs. Bolingbrook Dual Meet
400 Meters
55.27
Jun 2
SWSC Red Boys Championship
Jarius Saddler
- 10th Grade
1600 Meters
6:42.16
PR
May 5
Boys- VJA vs. Stagg Dual Meet
Mahmoud Sammour
- 12th Grade
100 Meters
12.32
PR
May 12
Boys- VJA vs. Bolingbrook Dual Meet
200 Meters
25.32
PR
Jun 2
SWSC Red Boys Championship
Declan Schatz
- 10th Grade
1600 Meters
5:32.9h
May 19
BBCHS vs Andrew HS Boys Dual
3200 Meters
12:19.16
May 15
2021 H-F TRACK and FIELD INVITATIONAL
Nathan Shin
- 12th Grade
100 Meters
12.64c
Apr 29
LWC-Andrew Boys Dual Meet
200 Meters
26.00
May 12
Boys- VJA vs. Bolingbrook Dual Meet
Long Jump
18' 0.5
PR
May 29
Bill Jackson Invitational
Triple Jump
33' 10.25
Apr 29
LWC-Andrew Boys Dual Meet
Nick Smith
- 10th Grade
100 Meters
12.26
PR
May 5
Boys- VJA vs. Stagg Dual Meet
400 Meters
57.23
May 5
Boys- VJA vs. Stagg Dual Meet
110m Hurdles - 39"
17.74
(.0)
Jun 9
IHSA Class 3A TRB Sectional #10 - Flossmoor (Homew..
300m Hurdles - 36"
44.32
Jun 2
SWSC Red Boys Championship
High Jump
5' 5.75
PR
Jun 2
SWSC Red Boys Championship
Triple Jump
40' 0.75
PR
May 29
Bill Jackson Invitational
Luke Snedden
- 12th Grade
800 Meters
2:12.7h
PR
Apr 29
LWC-Andrew Boys Dual Meet
1600 Meters
4:45.15
PR
May 29
Bill Jackson Invitational
3200 Meters
10:11.67
PR
May 15
2021 H-F TRACK and FIELD INVITATIONAL
Will Soboczynski
- 10th Grade
100 Meters
13.03
PR
May 5
Boys- VJA vs. Stagg Dual Meet
400 Meters
1:00.74c
PR
Apr 29
LWC-Andrew Boys Dual Meet
300m Hurdles - 36"
52.47
PR
May 8
Robert Nihells Invitational
Long Jump
16' 2.5
PR
May 8
Robert Nihells Invitational
Zach Solomon
- 10th Grade
400 Meters
1:00.84c
PR
Apr 29
LWC-Andrew Boys Dual Meet
800 Meters
2:24.26
May 15
2021 H-F TRACK and FIELD INVITATIONAL
1600 Meters
5:16.5h
PR
May 19
BBCHS vs Andrew HS Boys Dual
Ryne Sternberg
- 9th Grade
400 Meters
1:01.57
May 5
Boys- VJA vs. Stagg Dual Meet
High Jump
4' 11
PR
May 19
BBCHS vs Andrew HS Boys Dual
Jack Sternes
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
31' 3.25
May 8
Robert Nihells Invitational
Discus - 1.6kg
71' 11
May 5
Boys- VJA vs. Stagg Dual Meet
Jake Tanquilut
- 12th Grade
100 Meters
12.54c
PR
May 19
BBCHS vs Andrew HS Boys Dual
200 Meters
25.74c
PR
May 19
BBCHS vs Andrew HS Boys Dual
Josh Tanquilut
- 10th Grade
100 Meters
12.04c
PR
May 19
BBCHS vs Andrew HS Boys Dual
200 Meters
25.34c
May 19
BBCHS vs Andrew HS Boys Dual
William Tayui
- 12th Grade
100 Meters
14.34
PR
May 5
Boys- VJA vs. Stagg Dual Meet
200 Meters
35.84c
PR
May 19
BBCHS vs Andrew HS Boys Dual
Reece Tibbetts
- 9th Grade
400 Meters
1:24.34c
May 19
BBCHS vs Andrew HS Boys Dual
800 Meters
3:43.57
May 5
Boys- VJA vs. Stagg Dual Meet
Anthony Vassolo
- 11th Grade
100 Meters
12.60
May 5
Boys- VJA vs. Stagg Dual Meet
200 Meters
24.81
May 12
Boys- VJA vs. Bolingbrook Dual Meet
400 Meters
54.05
Jun 2
SWSC Red Boys Championship
800 Meters
2:22.4h
PR
May 19
BBCHS vs Andrew HS Boys Dual
Drew Vranicar
- 12th Grade
400 Meters
57.79
May 15
2021 H-F TRACK and FIELD INVITATIONAL
800 Meters
2:20.1h
PR
May 19
BBCHS vs Andrew HS Boys Dual
Aiden Wendling
- 9th Grade
400 Meters
1:16.85
PR
May 12
Boys- VJA vs. Bolingbrook Dual Meet
1600 Meters
6:21.9h
May 19
BBCHS vs Andrew HS Boys Dual
Adam Winistorfer
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
39' 6.25
PR
May 29
Bill Jackson Invitational
Discus - 1.6kg
121' 4.25
PR
Jun 2
SWSC Red Boys Championship
George Winistorfer
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
33' 9.5
PR
May 12
Boys- VJA vs. Bolingbrook Dual Meet
Discus - 1.6kg
92' 6.5
PR
Apr 30
29th Pete Struck Eagle Classic
Jonathan Young
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
43' 8.75
May 21
Minooka #SmithStrong Invitational
Discus - 1.6kg
145' 8.5
May 29
Bill Jackson Invitational
Aidan Zeman
- 10th Grade
100 Meters
12.34c
Apr 29
LWC-Andrew Boys Dual Meet
200 Meters
25.13
May 15
2021 H-F TRACK and FIELD INVITATIONAL
Charlie Zufan
- 11th Grade
100 Meters
12.32
May 5
Boys- VJA vs. Stagg Dual Meet
200 Meters
24.74
May 5
Boys- VJA vs. Stagg Dual Meet
400 Meters
55.44c
Apr 29
LWC-Andrew Boys Dual Meet
Jack Zvejnieks
- 10th Grade
1600 Meters
4:58.19
May 15
2021 H-F TRACK and FIELD INVITATIONAL
3200 Meters
11:20.78
PR
Apr 30
29th Pete Struck Eagle Classic
Womens
Noor Almasri
- 10th Grade
Long Jump
11' 3.75
PR
May 5
Dual #2 - VJA @ Stagg - Girls Meet
Triple Jump
24' 10
PR
May 5
Dual #2 - VJA @ Stagg - Girls Meet
Rebecca Babjak
- 11th Grade
800 Meters
3:27.97
May 5
Dual #2 - VJA @ Stagg - Girls Meet
Long Jump
9' 10.75
PR
Apr 16
Girls - VJA Vs Oak Forest
Alyssa Bartlett
- 9th Grade
400 Meters
1:17.29
PR
Apr 16
Girls - VJA Vs Oak Forest
800 Meters
3:02.65
PR
Apr 16
Girls - VJA Vs Oak Forest
1600 Meters
6:21.94
PR
May 17
Girls - VJA vs Bradley Dual
3200 Meters
13:32.1h
PR
May 17
Girls - VJA vs Bradley Dual
Ella Biskup
- 10th Grade
400 Meters
1:10.11
PR
May 26
Girls SWSC Red Conference
300m Hurdles - 30"
55.25
PR
May 17
Girls - VJA vs Bradley Dual
High Jump
3' 10
May 5
Dual #2 - VJA @ Stagg - Girls Meet
Addison Butler
- 9th Grade
Shot Put - 4kg
29' 11.75
PR
Jun 2
IHSA Class 3A TRG Sectional #10 - Minooka
Discus - 1kg
85' 2.75
May 17
Girls - VJA vs Bradley Dual
Sydney Button
- 10th Grade
100 Meters
14.59
PR
May 5
Dual #2 - VJA @ Stagg - Girls Meet
100m Hurdles - 33"
18.76
PR
May 26
Girls SWSC Red Conference
300m Hurdles - 30"
53.43
PR
May 17
Girls - VJA vs Bradley Dual
High Jump
4' 3.25
PR
May 26
Girls SWSC Red Conference
Madison Callahan
- 9th Grade
100 Meters
16.97
PR
May 17
Girls - VJA vs Bradley Dual
megan Campbell
- 9th Grade
800 Meters
3:07.0h
PR
May 12
Girls - Andrew at Bolingbrook Dual Meet
Michelle Cordova
- 9th Grade
200 Meters
34.20
PR
May 5
Dual #2 - VJA @ Stagg - Girls Meet
Leah Crotty
- 11th Grade
1600 Meters
6:00.69
PR
May 17
Girls - VJA vs Bradley Dual
Katherine Cygan
- 10th Grade
300m Hurdles - 30"
1:16.56
PR
Apr 16
Girls - VJA Vs Oak Forest
Long Jump
10' 4.75
PR
Apr 16
Girls - VJA Vs Oak Forest
Triple Jump
22' 4
PR
May 5
Dual #2 - VJA @ Stagg - Girls Meet
Allie Dandrea
- 11th Grade
100 Meters
15.21
PR
May 5
Dual #2 - VJA @ Stagg - Girls Meet
200 Meters
32.64c
PR
May 12
Girls - Andrew at Bolingbrook Dual Meet
Katie Dehaan
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
37' 2.5
PR
May 12
Girls - Andrew at Bolingbrook Dual Meet
Discus - 1kg
92' 0.25
Jun 2
IHSA Class 3A TRG Sectional #10 - Minooka
Stella Fortino
- 9th Grade
400 Meters
1:18.11
May 17
Girls - VJA vs Bradley Dual
Grace Gerhardstein
- 9th Grade
800 Meters
2:42.00
PR
May 5
Dual #2 - VJA @ Stagg - Girls Meet
1600 Meters
5:56.77
PR
Jun 2
IHSA Class 3A TRG Sectional #10 - Minooka
Anna Granat
- 10th Grade
200 Meters
30.81
PR
May 17
Girls - VJA vs Bradley Dual
Long Jump
11' 11.25
PR
May 26
Girls SWSC Red Conference
Triple Jump
26' 0.25
PR
May 26
Girls SWSC Red Conference
Mary Graves
- 10th Grade
100 Meters
15.80
PR
May 17
Girls - VJA vs Bradley Dual
Long Jump
8' 11
PR
Apr 16
Girls - VJA Vs Oak Forest
Katherine Kramek
- 11th Grade
100 Meters
14.14
PR
May 5
Dual #2 - VJA @ Stagg - Girls Meet
400 Meters
1:05.05
PR
May 26
Girls SWSC Red Conference
Chloe Krueger
- 11th Grade
400 Meters
1:04.73
PR
Jun 2
IHSA Class 3A TRG Sectional #10 - Minooka
Emily Lysiak
- 11th Grade
Long Jump
10' 10.75
PR
May 5
Dual #2 - VJA @ Stagg - Girls Meet
Isabella Martinez
- 9th Grade
200 Meters
34.34
PR
May 17
Girls - VJA vs Bradley Dual
400 Meters
1:30.08
PR
Apr 16
Girls - VJA Vs Oak Forest
Angelina Mazza
- 11th Grade
100 Meters
14.14c
PR
May 12
Girls - Andrew at Bolingbrook Dual Meet
400 Meters
1:21.68
PR
Apr 16
Girls - VJA Vs Oak Forest
Morgan McDonough
- 11th Grade
800 Meters
3:11.47
PR
May 17
Girls - VJA vs Bradley Dual
1600 Meters
7:10.53
PR
May 17
Girls - VJA vs Bradley Dual
Fiona McHale
- 11th Grade
3200 Meters
14:18.42
May 5
Dual #2 - VJA @ Stagg - Girls Meet
Cerre Mungia
- 9th Grade
Shot Put - 4kg
22' 4.5
PR
May 12
Girls - Andrew at Bolingbrook Dual Meet
Ava Murray
- 11th Grade
High Jump
4' 9
PR
May 26
Girls SWSC Red Conference
Long Jump
13' 7
PR
May 26
Girls SWSC Red Conference
Triple Jump
30' 8.5
PR
Jun 2
IHSA Class 3A TRG Sectional #10 - Minooka
Talia Myles
- 9th Grade
100 Meters
15.74c
PR
May 12
Girls - Andrew at Bolingbrook Dual Meet
Alyiah Ninalow
- 9th Grade
100 Meters
16.46
PR
Apr 16
Girls - VJA Vs Oak Forest
Marissa Opferman
- 11th Grade
High Jump
4' 11.75
PR
May 12
Girls - Andrew at Bolingbrook Dual Meet
Long Jump
14' 10
May 26
Girls SWSC Red Conference
Triple Jump
29' 4.75
PR
May 26
Girls SWSC Red Conference
Claire O'Shea
- 9th Grade
200 Meters
33.15
PR
May 17
Girls - VJA vs Bradley Dual
1600 Meters
6:05.76
PR
Jun 2
IHSA Class 3A TRG Sectional #10 - Minooka
3200 Meters
13:35.2h
PR
May 17
Girls - VJA vs Bradley Dual
Long Jump
10' 11
PR
Apr 16
Girls - VJA Vs Oak Forest
Triple Jump
22' 6
PR
Apr 16
Girls - VJA Vs Oak Forest
Amy Owusu-teng
- 9th Grade
100 Meters
16.75
PR
Apr 16
Girls - VJA Vs Oak Forest
200 Meters
36.48
PR
May 5
Dual #2 - VJA @ Stagg - Girls Meet
Ava Shervino
- 9th Grade
100 Meters
14.69
PR
Apr 16
Girls - VJA Vs Oak Forest
200 Meters
29.17
(.2)
PR
Jun 2
IHSA Class 3A TRG Sectional #10 - Minooka
300m Hurdles - 30"
53.42
PR
May 17
Girls - VJA vs Bradley Dual
Lana Shuaibi
- 9th Grade
Shot Put - 4kg
21' 10.25
PR
May 17
Girls - VJA vs Bradley Dual
Discus - 1kg
56' 6.75
May 26
Girls SWSC Red Conference
Dajia Slaughter
- 9th Grade
100 Meters
14.64
PR
May 26
Girls SWSC Red Conference
200 Meters
31.61
PR
May 5
Dual #2 - VJA @ Stagg - Girls Meet
High Jump
4' 2
PR
Apr 16
Girls - VJA Vs Oak Forest
Leila Sloane
- 11th Grade
100 Meters
14.60
PR
Apr 16
Girls - VJA Vs Oak Forest
200 Meters
34.03
PR
Apr 16
Girls - VJA Vs Oak Forest
Riley Sopkin
- 10th Grade
400 Meters
1:24.05
PR
Apr 16
Girls - VJA Vs Oak Forest
1600 Meters
6:53.13
PR
May 17
Girls - VJA vs Bradley Dual
Long Jump
9' 10.75
PR
Apr 16
Girls - VJA Vs Oak Forest
Krysta Stanko
- 10th Grade
800 Meters
2:35.0h
May 12
Girls - Andrew at Bolingbrook Dual Meet
1600 Meters
6:24.8h
May 12
Girls - Andrew at Bolingbrook Dual Meet
Alexandra Sullivan
- 11th Grade
100 Meters
15.48
(-.8)
Jun 2
IHSA Class 3A TRG Sectional #10 - Minooka
200 Meters
31.41
PR
May 17
Girls - VJA vs Bradley Dual
Sydney Trumpinski
- 9th Grade
100 Meters
14.19
PR
May 5
Dual #2 - VJA @ Stagg - Girls Meet
Emma Tuuk
- 9th Grade
200 Meters
32.04c
PR
May 12
Girls - Andrew at Bolingbrook Dual Meet
100m Hurdles - 33"
19.10
PR
May 26
Girls SWSC Red Conference
Long Jump
13' 1.75
PR
May 12
Girls - Andrew at Bolingbrook Dual Meet
Isabelle Vaccaro
- 12th Grade
800 Meters
2:42.0h
May 12
Girls - Andrew at Bolingbrook Dual Meet
Molly Wheeler
- 10th Grade
400 Meters
1:29.54c
PR
May 12
Girls - Andrew at Bolingbrook Dual Meet
Rachel Young
- 9th Grade
1600 Meters
7:32.06
PR
Apr 16
Girls - VJA Vs Oak Forest
100m Hurdles - 33"
18.76
(.2)
Jun 2
IHSA Class 3A TRG Sectional #10 - Minooka
300m Hurdles - 30"
50.31
PR
May 26
Girls SWSC Red Conference
Blue text indicates a mark from the current week.