Season:
2021 Outdoor
Outdoor
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1990
1989
1988
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
1978
1977
1976
1970
Indoor
2024
2023
2017
2016
2015
2012
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
Marius Aalona
- 9th Grade
High Jump
5' 2
PR
Mar 26
North Thurston at Yelm
Long Jump
18' 8
PR
Apr 16
River Ridge at Yelm
Triple Jump
36' 8
PR
Apr 21
South Sound Froshowcase
Talles Adams
- 10th Grade
800 Meters
2:43.28
Apr 23
Yelm at Timberline
1600 Meters
5:44.58
PR
Mar 26
North Thurston at Yelm
Tyler Askey
- 10th Grade
Pole Vault
6' 0
PR
Apr 23
Yelm at Timberline
Paavan Bankston
- 10th Grade
100 Meters
12.18
Mar 26
North Thurston at Yelm
Shawn Bankston
- 9th Grade
100 Meters
11.49
(1.8)
PR
Apr 30
South Sound Conference Championships
Landen Barger
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
37' 8.5
PR
Apr 16
River Ridge at Yelm
Discus - 1.6kg
101' 5
PR
Apr 16
River Ridge at Yelm
Javelin - 800g
92' 3
PR
Mar 26
North Thurston at Yelm
Tyler Blevins
- 9th Grade
100 Meters
15.09
(1.9)
Apr 23
Yelm at Timberline
Shot Put - 12lb
30' 8
Apr 23
Yelm at Timberline
Discus - 1.6kg
81' 3
Apr 16
River Ridge at Yelm
Javelin - 800g
66' 1.5
Mar 26
North Thurston at Yelm
Hammer - 12lb
99' 6
Jun 27
2021 Seattle Spring Hammer Series #7
Evan Bravo
- 12th Grade
High Jump
6' 0
Apr 16
River Ridge at Yelm
Triple Jump
38' 1
PR
Apr 16
River Ridge at Yelm
Onyx Carter
- 9th Grade
100 Meters
12.47
(1.9)
Apr 23
Yelm at Timberline
Shot Put - 12lb
38' 0
Apr 30
South Sound Conference Championships
Discus - 1.6kg
93' 6
Apr 30
South Sound Conference Championships
Javelin - 800g
88' 10
Apr 16
River Ridge at Yelm
Bryce Cerkowniak
- 12th Grade
800 Meters
2:03.93
Apr 23
Yelm at Timberline
1600 Meters
4:21.98
PR
Apr 16
River Ridge at Yelm
3200 Meters
9:25.77
Apr 2
Yelm @ Capital 04/02
Dylan Conklin
- 11th Grade
100 Meters
11.98
(3.7)
PR
Apr 23
Yelm at Timberline
200 Meters
24.18
(2.6)
PR
Apr 30
South Sound Conference Championships
Discus - 1.6kg
111' 6.5
Apr 16
River Ridge at Yelm
Austin Dewees
- 11th Grade
800 Meters
2:19.47
PR
Apr 30
South Sound Conference Championships
1600 Meters
5:32.34
PR
Apr 23
Yelm at Timberline
High Jump
5' 6
PR
Apr 30
South Sound Conference Championships
Peter Dorhauer
- 10th Grade
800 Meters
2:40.08
PR
Mar 26
North Thurston at Yelm
1600 Meters
5:48.27
PR
Apr 23
Yelm at Timberline
3200 Meters
14:19.78
PR
Apr 16
River Ridge at Yelm
Slade Edwards
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
41' 6
PR
Apr 30
South Sound Conference Championships
Discus - 1.6kg
115' 9
PR
Apr 16
River Ridge at Yelm
Javelin - 800g
120' 10
PR
Apr 30
South Sound Conference Championships
Trace Eubanks
- 9th Grade
800 Meters
2:56.99
PR
Apr 16
River Ridge at Yelm
1600 Meters
5:55.95
PR
Apr 16
River Ridge at Yelm
Owen Fife
- 11th Grade
100 Meters
11.71
(.5)
PR
Apr 30
South Sound Conference Championships
Long Jump
18' 5
PR
Mar 26
North Thurston at Yelm
Cody Frisk
- 9th Grade
1600 Meters
6:10.56
PR
Mar 26
North Thurston at Yelm
kristopher Hernandez
- 11th Grade
100 Meters
12.03
PR
Mar 26
North Thurston at Yelm
Kelan Herness
- 12th Grade
400 Meters
55.82
PR
Apr 2
Yelm @ Capital 04/02
800 Meters
2:01.18
PR
Apr 30
South Sound Conference Championships
3200 Meters
10:19.35
PR
Mar 26
North Thurston at Yelm
Andrew Hicks
- 9th Grade
800 Meters
2:29.76
PR
Apr 16
River Ridge at Yelm
1600 Meters
5:50.78
PR
Apr 16
River Ridge at Yelm
James Hunter
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
39' 8
PR
Apr 30
South Sound Conference Championships
Discus - 1.6kg
97' 10
PR
Mar 26
North Thurston at Yelm
Javelin - 800g
124' 10
Apr 16
River Ridge at Yelm
Aiden Hurd
- 9th Grade
100 Meters
12.29
(3.7)
PR
Apr 23
Yelm at Timberline
Dylan Jemtegaard
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
47' 0.5
PR
Apr 30
South Sound Conference Championships
Discus - 1.6kg
140' 1
PR
Apr 30
South Sound Conference Championships
Dominic Jones
- 10th Grade
200 Meters
28.93
Mar 26
North Thurston at Yelm
300m Hurdles - 36"
50.10
Apr 30
South Sound Conference Championships
Xavier Jones
- 12th Grade
200 Meters
26.45
(2.0)
PR
Apr 23
Yelm at Timberline
110m Hurdles - 39"
18.16
Apr 16
River Ridge at Yelm
Kyle Kaaiawela
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
32' 3
PR
Apr 16
River Ridge at Yelm
Discus - 1.6kg
67' 4
PR
Apr 16
River Ridge at Yelm
Javelin - 800g
75' 0
PR
Mar 26
North Thurston at Yelm
Anthony Kiamco
- 9th Grade
100 Meters
13.33
Mar 26
North Thurston at Yelm
200 Meters
27.15
Mar 26
North Thurston at Yelm
Aiden Kortjohn
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
24' 9
PR
Apr 23
Yelm at Timberline
Discus - 1.6kg
49' 4
PR
Mar 26
North Thurston at Yelm
Brendan Kortjohn
- 12th Grade
100 Meters
12.14
(1.9)
Apr 23
Yelm at Timberline
200 Meters
23.84
(2.2)
Apr 30
South Sound Conference Championships
400 Meters
54.31
Apr 16
River Ridge at Yelm
Long Jump
18' 4.5
PR
Apr 16
River Ridge at Yelm
Ryan Lange
- 11th Grade
800 Meters
1:59.32
Apr 23
Yelm at Timberline
1600 Meters
4:32.82
Apr 30
South Sound Conference Championships
3200 Meters
10:01.78
PR
Apr 2
Yelm @ Capital 04/02
Jordan Lasher
- 9th Grade
High Jump
5' 2
Mar 26
North Thurston at Yelm
Pole Vault
11' 0
Apr 16
River Ridge at Yelm
Long Jump
18' 9
Mar 26
North Thurston at Yelm
Triple Jump
38' 6
PR
Apr 30
South Sound Conference Championships
Pyrenees Loertscher
- 11th Grade
Pole Vault
11' 0
Apr 30
South Sound Conference Championships
Triple Jump
36' 0
PR
Apr 16
River Ridge at Yelm
Diego Lopez
- 10th Grade
100 Meters
13.12
PR
Apr 16
River Ridge at Yelm
200 Meters
27.39
(2.0)
PR
Apr 23
Yelm at Timberline
110m Hurdles - 39"
21.41
(.8)
PR
Apr 23
Yelm at Timberline
300m Hurdles - 36"
57.22
PR
Mar 26
North Thurston at Yelm
Jonathan Matthews
- 12th Grade
Long Jump
18' 1.5
PR
Apr 16
River Ridge at Yelm
Jason Mccloud
- 9th Grade
100 Meters
12.90
(2.1)
Apr 23
Yelm at Timberline
Josh McCracken
- 11th Grade
100 Meters
12.52
(1.5)
PR
Jun 19
Washington State Combined Events Championship
400 Meters
59.40
PR
Jun 19
Washington State Combined Events Championship
1500 Meters
6:06.13
PR
Jun 19
Washington State Combined Events Championship
110m Hurdles - 39"
17.18
(1.4)
PR
Jun 19
Washington State Combined Events Championship
Shot Put - 12lb
32' 6.5
PR
Jun 19
Washington State Combined Events Championship
Discus - 1.6kg
86' 3.5
PR
Jun 19
Washington State Combined Events Championship
Javelin - 800g
97' 10
PR
Jun 19
Washington State Combined Events Championship
High Jump
6' 0.5
PR
Jun 19
Washington State Combined Events Championship
Pole Vault
12' 6
PR
Apr 16
River Ridge at Yelm
Long Jump
18' 4.5
PR
Jun 19
Washington State Combined Events Championship
Decathlon - World Athletics
4714
PR
Jun 19
Washington State Combined Events Championship
Jonah McKale
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
23' 0
PR
Mar 26
North Thurston at Yelm
Discus - 1.6kg
45' 10
PR
Apr 23
Yelm at Timberline
Caleb Mitchell
- 11th Grade
Javelin - 800g
108' 3
Apr 2
Yelm @ Capital 04/02
Pole Vault
9' 0
Apr 16
River Ridge at Yelm
Joshua Piland
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
38' 7
Mar 26
North Thurston at Yelm
Discus - 1.6kg
107' 3
Apr 23
Yelm at Timberline
Brayden Platt
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
52' 6
Apr 30
South Sound Conference Championships
Discus - 1.6kg
115' 8
Apr 21
South Sound Froshowcase
Javelin - 800g
167' 1
Apr 16
River Ridge at Yelm
Hammer - 12lb
141' 6
Jun 4
Washington State HS State Hammer Championship 2021
Kyler Ronquillo
- 10th Grade
100 Meters
11.66
Apr 21
South Sound Froshowcase
400 Meters
56.18
Jun 19
Washington State Combined Events Championship
1500 Meters
5:30.10
Jun 19
Washington State Combined Events Championship
110m Hurdles - 39"
15.60
(.8)
Apr 23
Yelm at Timberline
Shot Put - 12lb
38' 4.5
Jun 19
Washington State Combined Events Championship
Discus - 1.6kg
103' 6.5
PR
Jun 19
Washington State Combined Events Championship
Javelin - 800g
125' 6.25
Jun 19
Washington State Combined Events Championship
High Jump
6' 1.5
PR
Jun 19
Washington State Combined Events Championship
Pole Vault
12' 6
Apr 19
Sunny Day Pole Vault Invite
Long Jump
21' 1
Jun 19
Washington State Combined Events Championship
Decathlon - World Athletics
5841
Jun 19
Washington State Combined Events Championship
Dallin Rosenburg
- 10th Grade
300m Hurdles - 36"
48.45
PR
Apr 23
Yelm at Timberline
James Santiful
- 9th Grade
100 Meters
13.62
(2.1)
PR
Apr 23
Yelm at Timberline
200 Meters
28.97
(2.1)
PR
Apr 23
Yelm at Timberline
Noah Shaffer
- 11th Grade
100 Meters
12.33
(3.7)
PR
Apr 23
Yelm at Timberline
200 Meters
25.98
PR
Apr 2
Yelm @ Capital 04/02
Javelin - 800g
129' 5
Apr 2
Yelm @ Capital 04/02
Long Jump
17' 0
Apr 23
Yelm at Timberline
Zane Shaffer
- 12th Grade
100 Meters
13.19
PR
Apr 16
River Ridge at Yelm
200 Meters
26.84
Apr 16
River Ridge at Yelm
Shot Put - 12lb
29' 0.75
PR
Apr 16
River Ridge at Yelm
Javelin - 800g
109' 8
PR
Apr 30
South Sound Conference Championships
Kristopher Simas
- 12th Grade
100 Meters
11.98
(3.7)
PR
Apr 23
Yelm at Timberline
200 Meters
24.45
(2.6)
PR
Apr 30
South Sound Conference Championships
Hewitt Smith
- 9th Grade
800 Meters
2:20.72
Apr 30
South Sound Conference Championships
1600 Meters
5:16.50
Apr 30
South Sound Conference Championships
3200 Meters
12:10.58
Apr 16
River Ridge at Yelm
William Snodgrass III
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
35' 3
Apr 2
Yelm @ Capital 04/02
Discus - 1.6kg
92' 7
Apr 23
Yelm at Timberline
Javelin - 800g
80' 11
PR
Mar 26
North Thurston at Yelm
Calum Thornhill
- 11th Grade
800 Meters
2:18.80
Apr 23
Yelm at Timberline
1600 Meters
4:59.26
Apr 23
Yelm at Timberline
Shawn Vasicek
- 10th Grade
100 Meters
12.59
PR
Mar 26
North Thurston at Yelm
Matthew Walsh
- 9th Grade
800 Meters
2:30.35
Apr 2
Yelm @ Capital 04/02
1600 Meters
5:29.65
Apr 2
Yelm @ Capital 04/02
3200 Meters
11:48.83
Apr 30
South Sound Conference Championships
Zachary Walsh
- 10th Grade
800 Meters
2:12.69
Apr 2
Yelm @ Capital 04/02
1600 Meters
4:39.75
Apr 30
South Sound Conference Championships
3200 Meters
10:30.63
Mar 26
North Thurston at Yelm
Damien Williams-Butler
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
31' 1
Mar 26
North Thurston at Yelm
Discus - 1.6kg
84' 1.5
Apr 16
River Ridge at Yelm
Javelin - 800g
55' 8
Apr 21
South Sound Froshowcase
Theodore Ybay
- 11th Grade
Pole Vault
8' 6
PR
Apr 2
Yelm @ Capital 04/02
Womens
Riley Bateman
- 9th Grade
100 Meters
17.93
PR
Apr 2
Yelm @ Capital 04/02
200 Meters
36.56
PR
Mar 26
North Thurston at Yelm
300m Hurdles - 30"
1:09.29
PR
Apr 30
South Sound Conference Championships
Vanessa Bledsoe
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
26' 7
Apr 2
Yelm @ Capital 04/02
Discus - 1kg
75' 6
Apr 30
South Sound Conference Championships
Javelin - 600g
53' 9
PR
Apr 23
Yelm at Timberline
Hailey Briggs
- 9th Grade
200 Meters
31.69
PR
Apr 2
Yelm @ Capital 04/02
100m Hurdles - 33"
19.56
Apr 21
South Sound Froshowcase
300m Hurdles - 30"
55.34
Apr 30
South Sound Conference Championships
Raquel Burbank
- 10th Grade
100 Meters
15.84
PR
Mar 26
North Thurston at Yelm
Abigail Carlson
- 12th Grade
100m Hurdles - 33"
17.24
(2.9)
PR
Apr 30
South Sound Conference Championships
High Jump
5' 4
Apr 30
South Sound Conference Championships
Allison Carlson
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
23' 8
Apr 23
Yelm at Timberline
Discus - 1kg
65' 4.5
Apr 16
River Ridge at Yelm
Sarah Cayford
- 12th Grade
High Jump
4' 2
PR
Apr 30
South Sound Conference Championships
Long Jump
13' 5
PR
Apr 30
South Sound Conference Championships
Jayde Connally
- 9th Grade
Shot Put - 4kg
30' 5
Apr 23
Yelm at Timberline
Discus - 1kg
55' 7
Apr 16
River Ridge at Yelm
Javelin - 600g
77' 5
Apr 30
South Sound Conference Championships
Ayla Danner-Bunn
- 10th Grade
100 Meters
14.17
Apr 16
River Ridge at Yelm
Camryn Erickson
- 10th Grade
100 Meters
15.13
PR
Mar 26
North Thurston at Yelm
Shot Put - 4kg
21' 5
PR
Mar 26
North Thurston at Yelm
Long Jump
12' 3
PR
Mar 26
North Thurston at Yelm
Meridee Hill
- 10th Grade
100 Meters
13.43
(1.1)
Apr 30
South Sound Conference Championships
Shot Put - 4kg
33' 5.5
Apr 30
South Sound Conference Championships
Javelin - 600g
92' 0
Apr 16
River Ridge at Yelm
Breanna Hurajt
- 10th Grade
100 Meters
14.56
Mar 26
North Thurston at Yelm
200 Meters
28.88
Apr 16
River Ridge at Yelm
400 Meters
1:06.79
PR
Apr 23
Yelm at Timberline
Long Jump
15' 8
Apr 16
River Ridge at Yelm
JC Laughlin
- 9th Grade
800 Meters
2:39.69
PR
Apr 30
South Sound Conference Championships
1600 Meters
5:52.58
PR
Apr 30
South Sound Conference Championships
Clare Lawlor
- 11th Grade
800 Meters
2:58.10
PR
Apr 30
South Sound Conference Championships
3200 Meters
15:54.18
PR
Apr 16
River Ridge at Yelm
Maiya Mohrweis
- 10th Grade
100 Meters
14.77
PR
Apr 16
River Ridge at Yelm
Long Jump
12' 7.5
PR
Apr 23
Yelm at Timberline
Skylar Myers
- 11th Grade
100 Meters
15.78
PR
Apr 16
River Ridge at Yelm
Shot Put - 4kg
29' 10.75
PR
Mar 26
North Thurston at Yelm
Discus - 1kg
81' 5
PR
Apr 30
South Sound Conference Championships
Javelin - 600g
62' 2
Mar 26
North Thurston at Yelm
Amailee Niz
- 10th Grade
100m Hurdles - 33"
18.10
Apr 21
South Sound Froshowcase
Long Jump
13' 10.75
Apr 16
River Ridge at Yelm
Abigail Orr
- 10th Grade
100 Meters
15.33
PR
Apr 16
River Ridge at Yelm
Javelin - 600g
58' 1
PR
Apr 23
Yelm at Timberline
High Jump
4' 6
PR
Apr 23
Yelm at Timberline
Alayna Preston
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
24' 6
PR
Apr 21
South Sound Froshowcase
Discus - 1kg
77' 7
PR
Apr 21
South Sound Froshowcase
Hammer - 4kg
115' 5
PR
May 8
2021 Seattle Spring Hammer Series #5
Kya Ramirez
- 12th Grade
1600 Meters
5:59.12
PR
Apr 16
River Ridge at Yelm
3200 Meters
12:58.0h
Apr 2
Yelm @ Capital 04/02
Abigail Rankin
- 9th Grade
100 Meters
16.16
(2.5)
PR
Apr 23
Yelm at Timberline
200 Meters
34.41
PR
Apr 21
South Sound Froshowcase
Javelin - 600g
31' 6
PR
Apr 23
Yelm at Timberline
Marissa Roberts
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
25' 2
PR
Apr 30
South Sound Conference Championships
Discus - 1kg
89' 4
PR
Apr 30
South Sound Conference Championships
Javelin - 600g
64' 8
PR
Mar 26
North Thurston at Yelm
Morgan Schwindt
- 11th Grade
Javelin - 600g
70' 3
PR
Apr 30
South Sound Conference Championships
Pole Vault
6' 0
PR
Apr 23
Yelm at Timberline
Nicole Spinoso
- 12th Grade
100 Meters
15.22
(2.5)
PR
Apr 23
Yelm at Timberline
Bethany Venuto
- 10th Grade
100m Hurdles - 33"
17.16
(2.9)
PR
Apr 30
South Sound Conference Championships
Sophary Vong
- 9th Grade
100 Meters
16.03
PR
Apr 21
South Sound Froshowcase
200 Meters
34.86
PR
Apr 21
South Sound Froshowcase
High Jump
4' 0
PR
Apr 21
South Sound Froshowcase
Tatiyanna Wadley
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
35' 3
PR
Apr 30
South Sound Conference Championships
Discus - 1kg
83' 8
Apr 30
South Sound Conference Championships
Hammer - 4kg
91' 6
Jun 4
Washington State HS State Hammer Championship 2021
Anzley Wevodau
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
21' 2
PR
Apr 16
River Ridge at Yelm
Discus - 1kg
66' 8
PR
Apr 16
River Ridge at Yelm
Isabelle Wright-Cloran
- 11th Grade
Long Jump
15' 9.5
Apr 30
South Sound Conference Championships
Triple Jump
33' 7.25
Apr 30
South Sound Conference Championships
Isabella Zurfluh
- 9th Grade
100 Meters
14.19
PR
Apr 16
River Ridge at Yelm
200 Meters
29.45
PR
Apr 21
South Sound Froshowcase
Blue text indicates a mark from the current week.