Season:
2022 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2004
1989
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2013
2012
2011
2010
2008
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
Carson Amstutz
- 12th Grade
100 Meters
11.74
PR
Apr 20
Glenbrook North v Deerfield Coed Dual
200 Meters
22.08
PR
May 19
IHSA Class 3A TRB Sectional #3 - Glenview (Glenbro..
400 Meters
50.86
PR
May 5
Lake County Boys Invitational
Nadav Basa
- 11th Grade
1600 Meters
5:22.29
May 16
CSL-North Boys JV Open
Cole Bernstein
- 12th Grade
1600 Meters
4:26.19
PR
May 5
Lake County Boys Invitational
3200 Meters
9:51.48
Apr 23
Distance Night in Palatine
Ryan Bernstein
- 12th Grade
800 Meters
2:05.98
Apr 16
Bartlett/Elgin Boys Track and Field Invitational
1600 Meters
4:31.72
Apr 23
Distance Night in Palatine
Zachary Bolon
- 10th Grade
400 Meters
1:01.38
PR
May 13
CSL North Boys Championships
1600 Meters
5:33.26
May 16
CSL-North Boys JV Open
Dane Brown
- 10th Grade
800 Meters
2:05.02
Apr 26
New Trier Trevian Frosh-Soph Invite
1600 Meters
4:44.77
Apr 23
Niles North Dan Horyn Invitational
Dylan Cohen
- 10th Grade
400 Meters
59.33
PR
Apr 30
Deerfield Invitational
1600 Meters
4:38.35
May 13
CSL North Boys Championships
3200 Meters
10:03.23
May 19
IHSA Class 3A TRB Sectional #3 - Glenview (Glenbro..
Ryan Cunningham
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
8.49m
Apr 30
Deerfield Invitational
Discus - 1.6kg
25.49m
Apr 20
Glenbrook North v Deerfield Coed Dual
Peter Denten
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
9.22m
May 16
CSL-North Boys JV Open
Discus - 1.6kg
36.32m
PR
Apr 16
Bartlett/Elgin Boys Track and Field Invitational
Aadi Desai
- 10th Grade
100 Meters
12.36
May 16
CSL-North Boys JV Open
200 Meters
25.51
May 16
CSL-North Boys JV Open
400 Meters
1:04.95
Apr 20
Glenbrook North v Deerfield Coed Dual
Nick Dowell
- 9th Grade
1600 Meters
5:19.44
Apr 20
Glenbrook North v Deerfield Coed Dual
Teddy Dumitru
- 12th Grade
110m Hurdles - 39"
16.79
PR
May 13
CSL North Boys Championships
300m Hurdles - 36"
44.15
PR
May 13
CSL North Boys Championships
Shot Put - 12lb
10.65m
PR
May 16
CSL-North Boys JV Open
Harrison Erdman
- 9th Grade
100 Meters
12.27
Apr 16
Bartlett/Elgin Boys Track and Field Invitational
200 Meters
26.06
Apr 20
Glenbrook North v Deerfield Coed Dual
High Jump
1.73m
May 9
CSL-North Freshmen Boys Conference
Long Jump
5.87m
May 9
CSL-North Freshmen Boys Conference
Triple Jump
12.17m
Apr 26
New Trier Trevian Frosh-Soph Invite
Matthew Erdman
- 12th Grade
100 Meters
12.86
Apr 20
Glenbrook North v Deerfield Coed Dual
High Jump
1.88m
PR
May 13
CSL North Boys Championships
Long Jump
6.19m
(.0)
PR
May 5
Lake County Boys Invitational
Triple Jump
11.96m
May 13
CSL North Boys Championships
Rodrigo Espinosa
- 10th Grade
Pole Vault
2.59m
May 13
CSL North Boys Championships
Andrew Firestone
- 10th Grade
400 Meters
1:01.20
PR
Apr 23
Niles North Dan Horyn Invitational
1600 Meters
5:03.65
May 16
CSL-North Boys JV Open
David Fisher
- 12th Grade
1600 Meters
4:49.21
PR
Apr 23
Niles North Dan Horyn Invitational
3200 Meters
9:56.21
PR
May 5
Lake County Boys Invitational
TC Foufas
- 12th Grade
100 Meters
11.62
PR
Apr 16
Bartlett/Elgin Boys Track and Field Invitational
200 Meters
24.12
Apr 16
Bartlett/Elgin Boys Track and Field Invitational
Ben Freedman
- 9th Grade
1600 Meters
5:17.80
May 16
CSL-North Boys JV Open
3200 Meters
11:21.74
May 13
CSL North Boys Championships
Seth Freedman
- 10th Grade
100 Meters
15.04
Apr 20
Glenbrook North v Deerfield Coed Dual
High Jump
1.47m
PR
May 16
CSL-North Boys JV Open
Long Jump
4.45m
Apr 20
Glenbrook North v Deerfield Coed Dual
Triple Jump
7.86m
May 16
CSL-North Boys JV Open
Haniel Gaiya
- 10th Grade
100 Meters
12.36
PR
May 13
CSL North Boys Championships
Jack Gordon
- 12th Grade
1600 Meters
4:54.24
PR
Apr 16
Bartlett/Elgin Boys Track and Field Invitational
3200 Meters
10:35.85
PR
May 5
Lake County Boys Invitational
Ethan Gossrow
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
8.36m
Apr 20
Glenbrook North v Deerfield Coed Dual
Discus - 1.6kg
24.44m
May 16
CSL-North Boys JV Open
Danny Guller
- 12th Grade
200 Meters
29.15
PR
May 16
CSL-North Boys JV Open
Shot Put - 12lb
9.15m
PR
Apr 23
Niles North Dan Horyn Invitational
Discus - 1.6kg
24.56m
PR
Apr 23
Niles North Dan Horyn Invitational
Aidan Guzman
- 10th Grade
100 Meters
13.74
PR
May 16
CSL-North Boys JV Open
200 Meters
33.04
Apr 20
Glenbrook North v Deerfield Coed Dual
400 Meters
1:12.30
Apr 20
Glenbrook North v Deerfield Coed Dual
Sammy He
- 12th Grade
100 Meters
12.67
Apr 20
Glenbrook North v Deerfield Coed Dual
Long Jump
5.13m
PR
Apr 23
Niles North Dan Horyn Invitational
John Healy
- 10th Grade
800 Meters
2:21.21
PR
Apr 16
Bartlett/Elgin Boys Track and Field Invitational
3200 Meters
11:24.06
PR
Apr 20
Glenbrook North v Deerfield Coed Dual
110m Hurdles - 39"
20.39
May 13
CSL North Boys Championships
300m Hurdles - 36"
47.49
May 19
IHSA Class 3A TRB Sectional #3 - Glenview (Glenbro..
John Hetz
- 10th Grade
100 Meters
14.11
Apr 20
Glenbrook North v Deerfield Coed Dual
400 Meters
1:04.86
PR
Apr 20
Glenbrook North v Deerfield Coed Dual
Long Jump
5.02m
PR
Apr 29
58th Annual Glenbrook North Spartan Relays
Eric Hogenkamp
- 10th Grade
800 Meters
2:10.52
PR
Apr 23
Niles North Dan Horyn Invitational
1600 Meters
4:49.18
May 13
CSL North Boys Championships
3200 Meters
10:23.73
Apr 26
New Trier Trevian Frosh-Soph Invite
Fisher (Robert) Houston
- 11th Grade
1600 Meters
4:55.79
May 16
CSL-North Boys JV Open
3200 Meters
11:19.85
Apr 23
Niles North Dan Horyn Invitational
Ryan Jones
- 10th Grade
800 Meters
2:24.44
PR
Apr 16
Bartlett/Elgin Boys Track and Field Invitational
3200 Meters
10:48.65
Apr 30
Deerfield Invitational
Ben Katz
- 10th Grade
100 Meters
13.58
Apr 20
Glenbrook North v Deerfield Coed Dual
High Jump
1.42m
Apr 20
Glenbrook North v Deerfield Coed Dual
Long Jump
5.00m
PR
Apr 26
New Trier Trevian Frosh-Soph Invite
Triple Jump
9.49m
PR
Apr 29
58th Annual Glenbrook North Spartan Relays
Gabe Katz
- 10th Grade
200 Meters
29.09
PR
Apr 20
Glenbrook North v Deerfield Coed Dual
Shot Put - 12lb
11.66m
Apr 29
58th Annual Glenbrook North Spartan Relays
Discus - 1.6kg
25.52m
Apr 30
Deerfield Invitational
Jonah Katz
- 12th Grade
Long Jump
4.79m
PR
Apr 23
Niles North Dan Horyn Invitational
Liam Katz
- 9th Grade
Pole Vault
2.23m
Apr 30
Deerfield Invitational
Triple Jump
10.62m
PR
May 9
CSL-North Freshmen Boys Conference
Nick Krishnan
- 12th Grade
1600 Meters
5:48.13
PR
May 16
CSL-North Boys JV Open
Eric Lakemaker
- 12th Grade
800 Meters
2:04.43
May 13
CSL North Boys Championships
Jeremy Lamm
- 11th Grade
400 Meters
55.94
May 16
CSL-North Boys JV Open
800 Meters
2:08.38
Apr 23
Niles North Dan Horyn Invitational
1600 Meters
4:57.70
PR
Apr 20
Glenbrook North v Deerfield Coed Dual
Jeffery Lefkovitz
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
11.99m
May 19
IHSA Class 3A TRB Sectional #3 - Glenview (Glenbro..
Discus - 1.6kg
36.24m
Apr 23
Niles North Dan Horyn Invitational
Alex Levin
- 9th Grade
1600 Meters
5:28.25
PR
May 16
CSL-North Boys JV Open
Zach Lieberman
- 9th Grade
800 Meters
2:41.35
PR
Apr 26
New Trier Trevian Frosh-Soph Invite
1600 Meters
6:14.21
Apr 20
Glenbrook North v Deerfield Coed Dual
3200 Meters
13:34.29
Apr 23
Niles North Dan Horyn Invitational
Chris Mauer
- 10th Grade
100 Meters
12.35
PR
May 16
CSL-North Boys JV Open
200 Meters
25.43
PR
May 16
CSL-North Boys JV Open
400 Meters
1:03.31
PR
Apr 16
Bartlett/Elgin Boys Track and Field Invitational
Long Jump
4.25m
PR
Apr 20
Glenbrook North v Deerfield Coed Dual
Elliot Miller
- 9th Grade
100 Meters
13.26
May 16
CSL-North Boys JV Open
200 Meters
28.28
Apr 26
New Trier Trevian Frosh-Soph Invite
400 Meters
1:00.83
May 13
CSL North Boys Championships
Lewis Miller
- 10th Grade
100 Meters
17.13
PR
May 16
CSL-North Boys JV Open
Evan Morris
- 12th Grade
800 Meters
1:55.98
PR
May 28
IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
1600 Meters
4:38.51
PR
Apr 23
Distance Night in Palatine
3200 Meters
10:23.32
PR
Apr 16
Bartlett/Elgin Boys Track and Field Invitational
Lucas Moskovitz
- 12th Grade
1600 Meters
4:24.01
PR
May 5
Lake County Boys Invitational
3200 Meters
9:50.25
PR
Apr 30
Deerfield Invitational
Owen Moskovitz
- 9th Grade
100 Meters
12.84
PR
May 13
CSL North Boys Championships
200 Meters
26.51
May 13
CSL North Boys Championships
300m Hurdles - 36"
56.07
PR
May 9
CSL-North Freshmen Boys Conference
High Jump
1.47m
May 13
CSL North Boys Championships
Long Jump
4.93m
Apr 23
Niles North Dan Horyn Invitational
Triple Jump
10.14m
May 13
CSL North Boys Championships
Josh Nesler
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
7.47m
PR
May 16
CSL-North Boys JV Open
Discus - 1.6kg
16.84m
PR
May 16
CSL-North Boys JV Open
Ryan Osborn
- 9th Grade
400 Meters
1:04.66
PR
Apr 26
New Trier Trevian Frosh-Soph Invite
800 Meters
2:13.31
PR
May 13
CSL North Boys Championships
1600 Meters
5:20.61
PR
May 16
CSL-North Boys JV Open
3200 Meters
11:34.08
PR
Apr 26
New Trier Trevian Frosh-Soph Invite
Carlos Pacheco
- 10th Grade
110m Hurdles - 39"
18.53
Apr 16
Bartlett/Elgin Boys Track and Field Invitational
300m Hurdles - 36"
49.76
Apr 16
Bartlett/Elgin Boys Track and Field Invitational
Long Jump
5.31m
Apr 20
Glenbrook North v Deerfield Coed Dual
Triple Jump
11.16m
Apr 16
Bartlett/Elgin Boys Track and Field Invitational
Jack Peretz
- 9th Grade
800 Meters
3:47.05
May 16
CSL-North Boys JV Open
Josh Pirogovsky
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
14.59m
PR
May 5
Lake County Boys Invitational
Discus - 1.6kg
41.98m
PR
May 13
CSL North Boys Championships
Colin Richardson
- 12th Grade
100 Meters
11.19
May 19
IHSA Class 3A TRB Sectional #3 - Glenview (Glenbro..
Jordan Ross
- 11th Grade
100 Meters
11.32
PR
May 19
IHSA Class 3A TRB Sectional #3 - Glenview (Glenbro..
High Jump
1.57m
PR
Apr 29
58th Annual Glenbrook North Spartan Relays
Sam Rush
- 9th Grade
800 Meters
2:25.41
Apr 23
Niles North Dan Horyn Invitational
1600 Meters
5:24.24
May 16
CSL-North Boys JV Open
3200 Meters
12:46.20
PR
May 9
CSL-North Freshmen Boys Conference
Pole Vault
2.13m
PR
May 9
CSL-North Freshmen Boys Conference
Jonah Satyr
- 12th Grade
800 Meters
2:16.10
PR
May 5
Lake County Boys Invitational
1600 Meters
5:09.02
May 16
CSL-North Boys JV Open
3200 Meters
11:33.95
Apr 16
Bartlett/Elgin Boys Track and Field Invitational
Samuel Schiltz
- 10th Grade
Pole Vault
1.83m
PR
Apr 20
Glenbrook North v Deerfield Coed Dual
Ethan Schott
- 11th Grade
800 Meters
2:10.65
PR
Apr 23
Niles North Dan Horyn Invitational
1600 Meters
4:54.48
PR
May 16
CSL-North Boys JV Open
3200 Meters
10:55.93
PR
Apr 16
Bartlett/Elgin Boys Track and Field Invitational
Edwin Shi
- 10th Grade
800 Meters
2:11.07
May 13
CSL North Boys Championships
1600 Meters
4:53.97
May 16
CSL-North Boys JV Open
Asher Siegel
- 10th Grade
100 Meters
12.29
Apr 30
Deerfield Invitational
Ben Simon
- 10th Grade
100 Meters
14.59
May 16
CSL-North Boys JV Open
200 Meters
31.66
Apr 20
Glenbrook North v Deerfield Coed Dual
Shot Put - 12lb
7.21m
PR
Apr 26
New Trier Trevian Frosh-Soph Invite
Discus - 1.6kg
12.65m
PR
Apr 26
New Trier Trevian Frosh-Soph Invite
Long Jump
3.96m
PR
May 16
CSL-North Boys JV Open
Triple Jump
8.73m
PR
Apr 23
Niles North Dan Horyn Invitational
Quinn Smith
- 9th Grade
100 Meters
16.69
PR
Apr 20
Glenbrook North v Deerfield Coed Dual
200 Meters
35.21
PR
Apr 20
Glenbrook North v Deerfield Coed Dual
Long Jump
3.87m
PR
May 9
CSL-North Freshmen Boys Conference
AJ Snow
- 9th Grade
200 Meters
26.67
May 13
CSL North Boys Championships
110m Hurdles - 39"
19.98
PR
May 16
CSL-North Boys JV Open
300m Hurdles - 36"
49.46
PR
May 13
CSL North Boys Championships
Matt Solovy
- 10th Grade
800 Meters
2:26.13
May 16
CSL-North Boys JV Open
1600 Meters
5:26.30
Apr 20
Glenbrook North v Deerfield Coed Dual
Drew Spiegel
- 11th Grade
800 Meters
2:17.64
PR
Apr 30
Deerfield Invitational
3200 Meters
10:53.78
May 16
CSL-North Boys JV Open
Brandon Stein
- 12th Grade
1600 Meters
5:52.12
Apr 20
Glenbrook North v Deerfield Coed Dual
Rhone Tatham
- 12th Grade
Pole Vault
3.25m
PR
May 19
IHSA Class 3A TRB Sectional #3 - Glenview (Glenbro..
Ian Trusky
- 10th Grade
Pole Vault
2.44m
PR
Apr 23
Niles North Dan Horyn Invitational
Dawid Turos
- 10th Grade
110m Hurdles - 39"
16.38
May 19
IHSA Class 3A TRB Sectional #3 - Glenview (Glenbro..
300m Hurdles - 36"
43.10
May 13
CSL North Boys Championships
Triple Jump
10.40m
Apr 26
New Trier Trevian Frosh-Soph Invite
Ian Van Every
- 12th Grade
100 Meters
13.42
Apr 20
Glenbrook North v Deerfield Coed Dual
200 Meters
27.21
PR
Apr 20
Glenbrook North v Deerfield Coed Dual
High Jump
1.67m
PR
Apr 23
Niles North Dan Horyn Invitational
Evan Wagman
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
13.49m
PR
May 13
CSL North Boys Championships
Discus - 1.6kg
44.55m
PR
May 13
CSL North Boys Championships
Asher Weiss
- 12th Grade
100 Meters
13.10
PR
Apr 20
Glenbrook North v Deerfield Coed Dual
Ben Whiteman
- 12th Grade
Pole Vault
3.05m
Apr 16
Bartlett/Elgin Boys Track and Field Invitational
Long Jump
5.12m
Apr 29
58th Annual Glenbrook North Spartan Relays
Triple Jump
10.29m
Apr 29
58th Annual Glenbrook North Spartan Relays
Avi Wolkenberg
- 11th Grade
Pole Vault
2.74m
PR
May 16
CSL-North Boys JV Open
Triple Jump
9.31m
Apr 20
Glenbrook North v Deerfield Coed Dual
Micah Wolkenberg
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
6.15m
Apr 26
New Trier Trevian Frosh-Soph Invite
Discus - 1.6kg
17.66m
May 13
CSL North Boys Championships
Nathan Wolski
- 10th Grade
100 Meters
11.92
Apr 26
New Trier Trevian Frosh-Soph Invite
200 Meters
23.49
May 19
IHSA Class 3A TRB Sectional #3 - Glenview (Glenbro..
400 Meters
53.21
May 13
CSL North Boys Championships
Daniel Zamir
- 12th Grade
Pole Vault
2.29m
PR
May 16
CSL-North Boys JV Open
Womens
Abigail Albrecht
- 12th Grade
400 Meters
1:06.45
May 5
CSL-North Girls Conference Championships
Camilla Amstutz
- 10th Grade
Triple Jump
8.41m
May 5
CSL-North Girls Conference Championships
Lauren Barber
- 11th Grade
800 Meters
2:38.21
PR
May 11
IHSA Class 3A TRG Sectional #3 - Deerfield (H.S.)
Shot Put - 4kg
4.56m
PR
Apr 1
Glenbrook North Girls Spartan Relays
Discus - 1kg
13.64m
PR
Apr 16
Mike Rebeck Invitational
Isabelle Bennie
- 10th Grade
800 Meters
2:51.09
May 5
CSL-North Girls Conference Championships
1600 Meters
6:20.80
Apr 20
Glenbrook North v Deerfield Coed Dual
Brooke Bernstein
- 9th Grade
1600 Meters
6:37.45
Apr 20
Glenbrook North v Deerfield Coed Dual
3200 Meters
14:07.00
May 2
2022 CSL Freshmen Outdoor Championships
Genesis Cabrera
- 12th Grade
100 Meters
17.87
PR
Apr 20
Glenbrook North v Deerfield Coed Dual
Shot Put - 4kg
8.88m
PR
May 5
CSL-North Girls Conference Championships
Discus - 1kg
22.13m
PR
Apr 16
Mike Rebeck Invitational
Allison Carlin
- 11th Grade
100 Meters
17.26
PR
Apr 20
Glenbrook North v Deerfield Coed Dual
Penelope d'Angelo
- 9th Grade
High Jump
1.27m
PR
Apr 1
Glenbrook North Girls Spartan Relays
Hana Dolgin
- 12th Grade
100 Meters
17.98
PR
Apr 20
Glenbrook North v Deerfield Coed Dual
300m Hurdles - 30"
1:07.16
PR
Apr 20
Glenbrook North v Deerfield Coed Dual
Long Jump
3.40m
PR
Apr 20
Glenbrook North v Deerfield Coed Dual
Colleen Duggan
- 12th Grade
400 Meters
1:09.07
PR
Apr 20
Glenbrook North v Deerfield Coed Dual
800 Meters
2:53.67
Apr 16
Mike Rebeck Invitational
Sophie Engerman
- 11th Grade
200 Meters
29.52
PR
May 5
CSL-North Girls Conference Championships
100m Hurdles - 33"
17.33
PR
May 11
IHSA Class 3A TRG Sectional #3 - Deerfield (H.S.)
Long Jump
4.68m
PR
Apr 16
Mike Rebeck Invitational
Bekah Firestone
- 12th Grade
800 Meters
2:31.82
PR
May 5
CSL-North Girls Conference Championships
1600 Meters
5:32.91
PR
May 11
IHSA Class 3A TRG Sectional #3 - Deerfield (H.S.)
Annie Fisher
- 12th Grade
1600 Meters
5:46.96
PR
May 11
IHSA Class 3A TRG Sectional #3 - Deerfield (H.S.)
3200 Meters
12:26.52
PR
May 5
CSL-North Girls Conference Championships
Samantha Friedman
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
6.62m
PR
Apr 20
Glenbrook North v Deerfield Coed Dual
Discus - 1kg
15.94m
PR
Apr 20
Glenbrook North v Deerfield Coed Dual
Izi Gadlin
- 9th Grade
100 Meters
16.73
PR
Apr 16
Mike Rebeck Invitational
200 Meters
39.41
PR
May 2
2022 CSL Freshmen Outdoor Championships
High Jump
1.32m
PR
Apr 20
Glenbrook North v Deerfield Coed Dual
Maya Garcia
- 9th Grade
800 Meters
2:39.17
Apr 16
Mike Rebeck Invitational
1600 Meters
6:08.45
May 2
2022 CSL Freshmen Outdoor Championships
Ally Geren
- 12th Grade
1600 Meters
6:08.29
PR
Apr 16
Mike Rebeck Invitational
3200 Meters
13:10.13
PR
May 5
CSL-North Girls Conference Championships
Triple Jump
8.18m
(.0)
PR
Apr 1
Glenbrook North Girls Spartan Relays
Evelise Guadarrama
- 10th Grade
200 Meters
31.64
PR
Apr 20
Glenbrook North v Deerfield Coed Dual
100m Hurdles - 33"
21.33
Apr 20
Glenbrook North v Deerfield Coed Dual
300m Hurdles - 30"
52.27
May 11
IHSA Class 3A TRG Sectional #3 - Deerfield (H.S.)
Jordan Hirsch
- 12th Grade
3200 Meters
13:08.14
PR
May 5
CSL-North Girls Conference Championships
Triple Jump
7.50m
(.0)
Apr 1
Glenbrook North Girls Spartan Relays
Ava Hogenkamp
- 9th Grade
Triple Jump
8.53m
May 2
2022 CSL Freshmen Outdoor Championships
Julia Hoodack
- 9th Grade
100 Meters
14.33
PR
May 11
IHSA Class 3A TRG Sectional #3 - Deerfield (H.S.)
High Jump
1.40m
PR
May 11
IHSA Class 3A TRG Sectional #3 - Deerfield (H.S.)
Brigid Horgan
- 12th Grade
100 Meters
14.49
PR
Apr 29
Lake County Girls Invitational
200 Meters
29.18
PR
May 5
CSL-North Girls Conference Championships
Pole Vault
2.13m
PR
May 5
CSL-North Girls Conference Championships
Emma Jacobson
- 9th Grade
Pole Vault
1.83m
May 5
CSL-North Girls Conference Championships
Triple Jump
7.78m
May 5
CSL-North Girls Conference Championships
Jadia Johnson
- 12th Grade
100 Meters
13.84
PR
May 11
IHSA Class 3A TRG Sectional #3 - Deerfield (H.S.)
200 Meters
29.17
PR
May 11
IHSA Class 3A TRG Sectional #3 - Deerfield (H.S.)
Long Jump
4.43m
PR
May 5
CSL-North Girls Conference Championships
Rekayla Johnson
- 9th Grade
100 Meters
14.49
Apr 16
Mike Rebeck Invitational
Dena Kandelman
- 8th Grade
800 Meters
3:00.95
PR
Apr 20
Glenbrook North v Deerfield Coed Dual
Summer Lipp
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
5.73m
May 5
CSL-North Girls Conference Championships
Discus - 1kg
12.06m
May 5
CSL-North Girls Conference Championships
Noa Maeir
- 12th Grade
Shot Put - 4kg
6.81m
PR
May 11
IHSA Class 3A TRG Sectional #3 - Deerfield (H.S.)
Discus - 1kg
16.64m
PR
May 11
IHSA Class 3A TRG Sectional #3 - Deerfield (H.S.)
Samantha Marshall
- 10th Grade
High Jump
1.30m
May 5
CSL-North Girls Conference Championships
Mira McManamna
- 10th Grade
800 Meters
2:44.93
Apr 29
Lake County Girls Invitational
1600 Meters
6:18.34
Apr 20
Glenbrook North v Deerfield Coed Dual
3200 Meters
13:22.45
Apr 16
Mike Rebeck Invitational
Maggie Montgomery
- 12th Grade
100 Meters
18.16
PR
Apr 20
Glenbrook North v Deerfield Coed Dual
100m Hurdles - 33"
18.39
PR
May 11
IHSA Class 3A TRG Sectional #3 - Deerfield (H.S.)
300m Hurdles - 30"
50.56
PR
May 11
IHSA Class 3A TRG Sectional #3 - Deerfield (H.S.)
Lisa Pacheco
- 12th Grade
Shot Put - 4kg
8.18m
PR
Apr 20
Glenbrook North v Deerfield Coed Dual
Discus - 1kg
22.29m
PR
Apr 20
Glenbrook North v Deerfield Coed Dual
Chealee Plyer
- 11th Grade
200 Meters
33.43
PR
Apr 20
Glenbrook North v Deerfield Coed Dual
Shot Put - 4kg
3.94m
PR
May 5
CSL-North Girls Conference Championships
Cora Powers
- 12th Grade
High Jump
1.42m
PR
Apr 29
Lake County Girls Invitational
Vivien Pura
- 11th Grade
High Jump
1.45m
May 5
CSL-North Girls Conference Championships
Triple Jump
9.27m
(.0)
May 11
IHSA Class 3A TRG Sectional #3 - Deerfield (H.S.)
Maria Retelewski
- 9th Grade
400 Meters
1:09.63
PR
May 11
IHSA Class 3A TRG Sectional #3 - Deerfield (H.S.)
800 Meters
2:49.17
PR
Apr 20
Glenbrook North v Deerfield Coed Dual
Priscila Rodriguez Sevilla
- 12th Grade
400 Meters
1:11.19
PR
Apr 20
Glenbrook North v Deerfield Coed Dual
Hannah Rush
- 11th Grade
3200 Meters
13:40.94
PR
Apr 20
Glenbrook North v Deerfield Coed Dual
Maddie Samuels
- 10th Grade
100 Meters
15.00
Apr 29
Lake County Girls Invitational
200 Meters
31.66
Apr 16
Mike Rebeck Invitational
Long Jump
4.14m
Apr 20
Glenbrook North v Deerfield Coed Dual
Lexi Schott
- 11th Grade
1600 Meters
5:50.20
PR
Apr 1
Glenbrook North Girls Spartan Relays
Elyse Shaffer
- 9th Grade
400 Meters
1:12.97
May 5
CSL-North Girls Conference Championships
800 Meters
3:20.08
PR
Apr 20
Glenbrook North v Deerfield Coed Dual
Maya Stolarsky
- 9th Grade
100 Meters
15.72
Apr 20
Glenbrook North v Deerfield Coed Dual
200 Meters
33.26
May 2
2022 CSL Freshmen Outdoor Championships
Kate Trella
- 10th Grade
400 Meters
1:08.11
Apr 29
Lake County Girls Invitational
Madeline Trella
- 12th Grade
800 Meters
2:33.48
PR
May 5
CSL-North Girls Conference Championships
1600 Meters
5:48.19
Apr 29
Lake County Girls Invitational
Randi Tye
- 9th Grade
200 Meters
32.11
PR
Apr 20
Glenbrook North v Deerfield Coed Dual
400 Meters
1:07.12
PR
May 11
IHSA Class 3A TRG Sectional #3 - Deerfield (H.S.)
300m Hurdles - 30"
57.00
PR
Apr 20
Glenbrook North v Deerfield Coed Dual
Kira Valenzuela
- 10th Grade
100 Meters
14.61
May 5
CSL-North Girls Conference Championships
200 Meters
30.69
May 11
IHSA Class 3A TRG Sectional #3 - Deerfield (H.S.)
Jordyn Valfer
- 10th Grade
100 Meters
13.90
May 5
CSL-North Girls Conference Championships
200 Meters
29.76
Apr 20
Glenbrook North v Deerfield Coed Dual
Sydney Vernier
- 11th Grade
100 Meters
14.24
May 5
CSL-North Girls Conference Championships
200 Meters
30.50
Apr 20
Glenbrook North v Deerfield Coed Dual
Drew Zimberoff
- 11th Grade
800 Meters
3:18.14
PR
Apr 20
Glenbrook North v Deerfield Coed Dual
Blue text indicates a mark from the current week.