Season:
2022 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
Indoor
2024
2023
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2013
2012
2011
2010
2009
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
Landen Boyd
- 9th Grade
1600 Meters
5:58.17
Apr 29
Iron Duke Relays
3200 Meters
12:41.86
Apr 9
New Paltz Early Bird Invitational
3k Steeplechase
13:05.2h
PR
May 2
Cornwall Steeplefest
Chris Campanelli
- 12th Grade
55 Meter Dash
11.28
PR
Apr 23
Gander Invitational
Shot Put - 12lb
53' 4.75
PR
Jun 11
NYSPHSAA Outdoor Track & Field Championships
Discus - 1.6kg
139' 9
PR
Jun 3
Section 9 State Qualifier
Hammer - 12lb
70' 3
PR
Apr 29
Iron Duke Relays
Nathan Coy
- 11th Grade
100 Meters
15.55
PR
Apr 23
Gander Invitational
400 Meters
1:13.30
PR
Apr 9
New Paltz Early Bird Invitational
1600 Meters
6:31.72
PR
Apr 9
New Paltz Early Bird Invitational
Pole Vault
7' 0
PR
Apr 29
Iron Duke Relays
Robert Davidson
- 11th Grade
100 Meters
16.19
PR
Apr 9
New Paltz Early Bird Invitational
400 Meters
1:12.38
PR
Apr 9
New Paltz Early Bird Invitational
800 Meters
2:44.01
PR
Apr 29
Iron Duke Relays
3200 Meters
13:14.85
PR
May 25
Section 9 Class C/D Championship
Pole Vault
7' 0
May 25
Section 9 Class C/D Championship
Bradley Dubois
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
21' 9.5
PR
Apr 29
Iron Duke Relays
Discus - 1.6kg
39' 7
PR
Apr 23
Gander Invitational
Chase Ferber
- 10th Grade
800 Meters
2:31.55
PR
May 25
Section 9 Class C/D Championship
1600 Meters
7:24.51
PR
Apr 23
Gander Invitational
3200 Meters
14:49.79
PR
Apr 9
New Paltz Early Bird Invitational
Tariq Gambari
- 12th Grade
100 Meters
13.31
PR
Apr 23
Gander Invitational
200 Meters
27.23
PR
May 25
Section 9 Class C/D Championship
High Jump
4' 9
Apr 29
Iron Duke Relays
Dillian Hanslmaier
- 11th Grade
55 Meter Dash
8.97
PR
Apr 23
Gander Invitational
Shot Put - 12lb
38' 2.25
Jun 3
Section 9 State Qualifier
Discus - 1.6kg
94' 8
PR
May 25
Section 9 Class C/D Championship
Hammer - 12lb
59' 6
PR
Apr 29
Iron Duke Relays
Aoleces Jimenez
- 10th Grade
100 Meters
12.15
PR
Apr 23
Gander Invitational
Long Jump
16' 10.75
PR
Apr 23
Gander Invitational
Ethan Kavarnos
- 9th Grade
3200 Meters
13:59.82
May 25
Section 9 Class C/D Championship
Jared Kratz
- 9th Grade
3200 Meters
12:45.44
PR
Apr 9
New Paltz Early Bird Invitational
400m Hurdles - 36"
1:20.25
PR
Apr 23
Gander Invitational
3k Steeplechase
12:43.48
PR
May 25
Section 9 Class C/D Championship
Charles Kutschera
- 9th Grade
800 Meters
2:49.39
PR
Apr 29
Iron Duke Relays
1600 Meters
6:04.05
PR
May 25
Section 9 Class C/D Championship
3200 Meters
14:47.04
PR
Apr 9
New Paltz Early Bird Invitational
Long Jump
13' 0
PR
Apr 29
Iron Duke Relays
Kevin Lin
- 9th Grade
100 Meters
12.47
PR
Apr 23
Gander Invitational
200 Meters
28.96
PR
May 25
Section 9 Class C/D Championship
400 Meters
1:10.40
PR
Apr 23
Gander Invitational
Long Jump
11' 10
PR
Apr 23
Gander Invitational
Blaise Maher
- 10th Grade
100 Meters
13.27
PR
May 25
Section 9 Class C/D Championship
400 Meters
1:06.56
PR
May 25
Section 9 Class C/D Championship
Peter March
- 10th Grade
400 Meters
1:01.82
Apr 29
Iron Duke Relays
110m Hurdles - 39"
20.77
Apr 29
Iron Duke Relays
400m Hurdles - 36"
1:08.13
Apr 29
Iron Duke Relays
William Nearing
- 11th Grade
High Jump
5' 2
PR
Apr 23
Gander Invitational
Long Jump
16' 10
PR
May 25
Section 9 Class C/D Championship
Triple Jump
34' 0
PR
Apr 29
Iron Duke Relays
Dylan Sager
- 12th Grade
400 Meters
57.14
PR
May 25
Section 9 Class C/D Championship
800 Meters
2:18.14
PR
Apr 9
New Paltz Early Bird Invitational
1600 Meters
5:20.70
PR
Apr 29
Iron Duke Relays
400m Hurdles - 36"
1:05.58
PR
Jun 3
Section 9 State Qualifier
3k Steeplechase
12:22.96
PR
May 2
Cornwall Steeplefest
Pole Vault
9' 0
PR
May 25
Section 9 Class C/D Championship
Danny Shami
- 12th Grade
100 Meters
14.05
PR
Apr 9
New Paltz Early Bird Invitational
Shot Put - 12lb
32' 9
PR
May 25
Section 9 Class C/D Championship
Discus - 1.6kg
102' 4
PR
May 25
Section 9 Class C/D Championship
High Jump
5' 2
PR
May 25
Section 9 Class C/D Championship
Triple Jump
35' 11
PR
Apr 29
Iron Duke Relays
Michael Shroeder Jr.
- 11th Grade
400 Meters
58.24
May 25
Section 9 Class C/D Championship
800 Meters
2:41.95
PR
Apr 29
Iron Duke Relays
1600 Meters
6:47.66
PR
Apr 23
Gander Invitational
Tarrell Spencer
- 12th Grade
100 Meters
11.95
PR
May 25
Section 9 Class C/D Championship
200 Meters
24.33
PR
May 25
Section 9 Class C/D Championship
Long Jump
20' 0.75
PR
Apr 29
Iron Duke Relays
Triple Jump
39' 11
PR
Jun 3
Section 9 State Qualifier
Karl Swanson
- 12th Grade
1600 Meters
4:58.84
PR
May 25
Section 9 Class C/D Championship
3k Steeplechase
12:18.08
PR
May 2
Cornwall Steeplefest
Long Jump
14' 2.5
PR
May 25
Section 9 Class C/D Championship
Landon Volpe
- 10th Grade
1600 Meters
4:50.53
PR
Jun 3
Section 9 State Qualifier
3200 Meters
10:20.80
PR
Jun 3
Section 9 State Qualifier
3k Steeplechase
11:20.07
Apr 29
Iron Duke Relays
Womens
Holly Barlow
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
16' 9.5
PR
Apr 9
New Paltz Early Bird Invitational
Discus - 1kg
49' 6
PR
Apr 9
New Paltz Early Bird Invitational
Grace Boyd
- 12th Grade
800 Meters
2:37.36
PR
Apr 29
Iron Duke Relays
1500 Meters
5:11.39
PR
May 25
Section 9 Class C/D Championship
3000 Meters
11:02.30
PR
Jun 3
Section 9 State Qualifier
400m Hurdles - 30"
1:13.14
PR
Jun 3
Section 9 State Qualifier
2k Steeplechase
7:45.18
PR
Jun 11
NYSPHSAA Outdoor Track & Field Championships
Charlotte Cooper
- 9th Grade
1500 Meters
6:16.19
PR
Apr 29
Iron Duke Relays
Shot Put - 4kg
23' 10
PR
May 25
Section 9 Class C/D Championship
Discus - 1kg
47' 8
PR
May 25
Section 9 Class C/D Championship
Pole Vault
5' 6
PR
May 25
Section 9 Class C/D Championship
Brooke DeCarlo
- 9th Grade
100 Meters
14.46
PR
May 25
Section 9 Class C/D Championship
200 Meters
32.51
PR
Apr 9
New Paltz Early Bird Invitational
400 Meters
1:11.01
PR
May 25
Section 9 Class C/D Championship
Long Jump
13' 2.75
PR
Apr 29
Iron Duke Relays
Amanda Dirig
- 12th Grade
100 Meters
14.43
PR
May 25
Section 9 Class C/D Championship
200 Meters
30.54
PR
May 25
Section 9 Class C/D Championship
Long Jump
10' 1
PR
Apr 9
New Paltz Early Bird Invitational
Madison Eisma
- 9th Grade
800 Meters
3:15.42
PR
May 25
Section 9 Class C/D Championship
100m Hurdles - 33"
26.32
PR
May 25
Section 9 Class C/D Championship
Shot Put - 4kg
16' 2.5
PR
May 25
Section 9 Class C/D Championship
High Jump
3' 9.25
PR
May 25
Section 9 Class C/D Championship
Long Jump
10' 4.75
PR
May 25
Section 9 Class C/D Championship
Sam Everett
- 12th Grade
200 Meters
34.28
PR
Apr 9
New Paltz Early Bird Invitational
400 Meters
1:08.11
PR
Jun 3
Section 9 State Qualifier
800 Meters
2:45.05
PR
May 25
Section 9 Class C/D Championship
Mya Heinle
- 10th Grade
200 Meters
37.82
PR
Apr 9
New Paltz Early Bird Invitational
400 Meters
1:30.35
PR
Apr 9
New Paltz Early Bird Invitational
1500 Meters
8:06.29
PR
Apr 23
Gander Invitational
Jamie Hendrickson
- 10th Grade
200 Meters
29.99
PR
May 25
Section 9 Class C/D Championship
400 Meters
1:07.51
PR
Jun 3
Section 9 State Qualifier
800 Meters
2:48.65
PR
May 25
Section 9 Class C/D Championship
Ella Herbert
- 7th Grade
1500 Meters
5:46.48
PR
May 25
Section 9 Class C/D Championship
3000 Meters
12:13.99
PR
May 25
Section 9 Class C/D Championship
2k Steeplechase
8:35.11
May 2
Cornwall Steeplefest
Aubrey Jett
- 10th Grade
100 Meters
16.20
PR
Apr 23
Gander Invitational
200 Meters
33.13
PR
May 25
Section 9 Class C/D Championship
400 Meters
1:19.78
PR
Apr 23
Gander Invitational
Long Jump
11' 4
PR
May 25
Section 9 Class C/D Championship
Ella Labagh
- 12th Grade
Long Jump
12' 0.75
PR
May 25
Section 9 Class C/D Championship
Triple Jump
25' 8.5
PR
May 25
Section 9 Class C/D Championship
Elianna Light
- 9th Grade
100 Meters
18.17
PR
Apr 23
Gander Invitational
Alyssa Martin
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
19' 1
PR
Apr 29
Iron Duke Relays
Discus - 1kg
40' 8
PR
Apr 23
Gander Invitational
Katylin McBride
- 12th Grade
Shot Put - 4kg
20' 1.5
PR
Apr 23
Gander Invitational
Discus - 1kg
54' 0
PR
Apr 23
Gander Invitational
Brooke Nunnari
- 9th Grade
100m Hurdles - 33"
20.45
May 25
Section 9 Class C/D Championship
400m Hurdles - 30"
1:21.10
Apr 29
Iron Duke Relays
2k Steeplechase
10:20.27
PR
May 25
Section 9 Class C/D Championship
Abby Parucki
- 10th Grade
400 Meters
1:10.53
PR
May 25
Section 9 Class C/D Championship
800 Meters
3:02.13
PR
Apr 9
New Paltz Early Bird Invitational
400m Hurdles - 30"
1:19.44
PR
Apr 29
Iron Duke Relays
High Jump
4' 4
PR
Apr 9
New Paltz Early Bird Invitational
Paige Parucki
- 12th Grade
High Jump
4' 6
PR
May 25
Section 9 Class C/D Championship
Long Jump
13' 1.5
May 25
Section 9 Class C/D Championship
Triple Jump
29' 4
PR
May 25
Section 9 Class C/D Championship
Keely Schock
- 10th Grade
100m Hurdles - 33"
20.57
PR
Apr 29
Iron Duke Relays
400m Hurdles - 30"
1:28.02
PR
Apr 29
Iron Duke Relays
High Jump
4' 0
May 25
Section 9 Class C/D Championship
Pole Vault
6' 6
Apr 29
Iron Duke Relays
Violla Shami
- 10th Grade
100 Meters
14.18
PR
May 25
Section 9 Class C/D Championship
Shot Put - 4kg
22' 9.25
PR
May 25
Section 9 Class C/D Championship
Discus - 1kg
79' 8
May 25
Section 9 Class C/D Championship
Triple Jump
31' 3.5
May 25
Section 9 Class C/D Championship
Katelynn Smith
- 9th Grade
800 Meters
3:23.56
PR
May 25
Section 9 Class C/D Championship
1500 Meters
7:09.39
PR
Apr 29
Iron Duke Relays
100m Hurdles - 33"
21.57
May 25
Section 9 Class C/D Championship
400m Hurdles - 30"
1:27.97
Apr 23
Gander Invitational
Shot Put - 4kg
14' 10.25
PR
May 25
Section 9 Class C/D Championship
High Jump
3' 11.25
PR
May 25
Section 9 Class C/D Championship
Rosalyn Tanner
- 9th Grade
3000 Meters
14:43.57
PR
May 25
Section 9 Class C/D Championship
Pole Vault
5' 6
PR
May 25
Section 9 Class C/D Championship
Kathryn Widman
- 12th Grade
55 Meter Dash
9.65
PR
Apr 23
Gander Invitational
Shot Put - 4kg
34' 3.5
PR
May 25
Section 9 Class C/D Championship
Discus - 1kg
100' 11
PR
May 31
Iron Duke Throw Off Series
Blue text indicates a mark from the current week.