Season:
2022 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2000
1999
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2004
2003
2000
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
Xavier Aiezza
- 9th Grade
100 Meters
15.54c
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
200 Meters
30.44c
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
Shot Put - 12lb
18' 11.5
PR
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
Declan Armbruster
- 9th Grade
100 Meters
15.94c
PR
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
200 Meters
34.44c
PR
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
Nicholas Atteck
- 11th Grade
High Jump
5' 0
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
Mi Bhatia-Guerin
- 12th Grade
200 Meters
25.84c
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
Long Jump
18' 5
PR
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
Triple Jump
40' 8.25
PR
May 17
Boys Suburban Council Championships
Jeremy Calderon
- 10th Grade
400 Meters
1:06.44c
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
1600 Meters
5:45.9h
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
Murat Cicek
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
25' 10
PR
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
Discus - 1.6kg
65' 9
PR
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
Diego Clark
- 11th Grade
1600 Meters
6:07.9h
PR
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
Jackson Cowin
- 12th Grade
800 Meters
2:16.27
PR
May 25
Section 2 Group 1
1600 Meters
5:10.1h
PR
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
3200 Meters
10:32.40
PR
May 17
Boys Suburban Council Championships
Brendan Creaser
- 10th Grade
400 Meters
1:04.74c
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
800 Meters
2:25.06
PR
May 19
Boys Suburban Council JV Championships
Patrick Dailey
- 9th Grade
100 Meters
15.64c
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
200 Meters
28.14c
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
Shot Put - 12lb
21' 1
PR
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
RJ Danza
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
32' 4
PR
May 19
Boys Suburban Council JV Championships
Discus - 1.6kg
71' 4
PR
May 19
Boys Suburban Council JV Championships
Robert Davis
- 12th Grade
200 Meters
27.24c
PR
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
Discus - 1.6kg
113' 11
PR
May 25
Section 2 Group 1
Javelin - 800g
118' 10
PR
May 21
Ballston Spa Classic
Connor Donovan
- 12th Grade
200 Meters
30.34c
PR
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
High Jump
4' 9
PR
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
Zach Dounane
- 10th Grade
800 Meters
2:13.62
May 25
Section 2 Group 1
1600 Meters
5:01.71
May 19
Boys Suburban Council JV Championships
Freddie Fielder
- 10th Grade
400 Meters
1:05.04c
PR
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
800 Meters
2:44.1h
PR
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
Owen Greenwood
- 9th Grade
400 Meters
1:18.74c
PR
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
800 Meters
3:13.1h
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
Jackson Halvorsen
- 10th Grade
400 Meters
1:04.24c
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
1600 Meters
5:41.5h
PR
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
Andrew Hartman
- 10th Grade
400 Meters
1:01.44c
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
800 Meters
2:28.4h
PR
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
Eamonn Hayes
- 12th Grade
400 Meters
57.44c
PR
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
1500 Meters
4:28.21
PR
Apr 23
Warrior Track and Field Classic
1600 Meters
4:42.92
PR
May 17
Boys Suburban Council Championships
3200 Meters
10:25.72
PR
May 25
Section 2 Group 1
Connor Heineman
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
37' 10.25
PR
May 25
Section 2 Group 1
Discus - 1.6kg
106' 10
PR
May 17
Boys Suburban Council Championships
Keith Heineman
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
35' 11
PR
May 25
Section 2 Group 1
Discus - 1.6kg
93' 1
PR
Apr 23
Warrior Track and Field Classic
Connor Holt
- 12th Grade
High Jump
5' 3
PR
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
Pole Vault
12' 6
PR
May 13
Shen Invy
Emitt Kauffmann
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
21' 5.5
PR
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
Discus - 1.6kg
45' 9
PR
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
Jonah Koplik
- ?
Shot Put - 12lb
19' 4.5
PR
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
Discus - 1.6kg
48' 4
PR
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
Matti Levasalmi
- 12th Grade
Pole Vault
13' 0
Apr 23
Warrior Track and Field Classic
Josh Levin
- 11th Grade
400 Meters
1:03.34c
PR
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
800 Meters
2:34.8h
PR
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
3k Steeplechase
12:42.32
PR
Apr 30
Cohoes Relays
Brendan Martin
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
28' 1.5
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
Discus - 1.6kg
76' 7
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
Aaro Mattupurath
- 11th Grade
200 Meters
28.04c
PR
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
Sean Meek
- 10th Grade
3200 Meters
11:28.23
PR
May 19
Boys Suburban Council JV Championships
William Mueller
- 10th Grade
100 Meters
14.34c
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
200 Meters
29.64c
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
Mikey Murphy
- 9th Grade
800 Meters
2:04.50
May 17
Boys Suburban Council Championships
1500 Meters
4:18.14
PR
Apr 23
Warrior Track and Field Classic
1600 Meters
4:32.65
May 7
Harry Koch Colonie Relay Carnival
1 Mile
4:32.65
PR
May 13
Shen Invy
3200 Meters
9:46.88
PR
May 25
Section 2 Group 1
Patrick Murphy
- 11th Grade
400 Meters
58.64c
PR
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
800 Meters
2:19.46
Apr 23
Warrior Track and Field Classic
1600 Meters
4:52.37
PR
May 19
Boys Suburban Council JV Championships
400m Hurdles - 36"
1:08.80
PR
May 25
Section 2 Group 1
Sean Novak
- 10th Grade
400m Hurdles - 36"
1:18.28
PR
May 19
Boys Suburban Council JV Championships
Dean O'Brien
- 12th Grade
100 Meters
14.24c
PR
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
Triple Jump
31' 7
PR
May 17
Boys Suburban Council Championships
Eric Ofori
- 11th Grade
100 Meters
11.48
May 25
Section 2 Group 1
200 Meters
23.82
PR
May 17
Boys Suburban Council Championships
Trevor Ortega
- 10th Grade
800 Meters
2:54.8h
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
1600 Meters
6:06.3h
PR
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
Evan Ortiz
- 10th Grade
100 Meters
13.54c
PR
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
High Jump
5' 0
PR
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
Pole Vault
8' 6
PR
May 7
Harry Koch Colonie Relay Carnival
Ethan Prescott
- 10th Grade
400 Meters
1:04.04c
PR
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
800 Meters
2:21.5h
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
3200 Meters
10:40.71
May 19
Boys Suburban Council JV Championships
Nikhilesh Radosevich
- 11th Grade
200 Meters
26.64c
PR
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
Bodie Rocklein
- 12th Grade
800 Meters
2:08.51
PR
May 17
Boys Suburban Council Championships
1600 Meters
4:56.7h
PR
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
Griffin Roeder
- 12th Grade
1600 Meters
4:41.50
PR
May 25
Section 2 Group 1
3200 Meters
10:16.14
PR
May 17
Boys Suburban Council Championships
Jack Rosano
- ?
Shot Put - 12lb
28' 2.5
PR
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
Discus - 1.6kg
75' 1
PR
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
Mason Rowe
- 12th Grade
High Jump
4' 9
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
Pole Vault
10' 0
PR
May 13
Shen Invy
Tyler Sagendorph
- 11th Grade
100 Meters
11.85
May 17
Boys Suburban Council Championships
200 Meters
24.13
PR
Apr 23
Warrior Track and Field Classic
Zane Salman
- 11th Grade
200 Meters
25.14c
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
400 Meters
57.71
PR
May 17
Boys Suburban Council Championships
Zachary Shekhter
- 10th Grade
200 Meters
28.04c
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
Long Jump
14' 10.25
May 19
Boys Suburban Council JV Championships
Ben Stevens
- 9th Grade
100 Meters
12.30
May 19
Boys Suburban Council JV Championships
200 Meters
25.39
May 19
Boys Suburban Council JV Championships
400 Meters
56.24c
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
Gordon Su
- 12th Grade
400 Meters
53.63
PR
May 25
Section 2 Group 1
800 Meters
2:00.17
Jun 3
Section 2 State Qualifier
1500 Meters
4:13.87
PR
Apr 23
Warrior Track and Field Classic
1600 Meters
4:33.70
May 17
Boys Suburban Council Championships
Miles Tuman
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
17' 1
PR
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
Discus - 1.6kg
39' 4
PR
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
Dylan Wang
- 11th Grade
800 Meters
2:19.27
May 19
Boys Suburban Council JV Championships
1600 Meters
5:27.9h
PR
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
Ryan Whitbeck
- 9th Grade
100 Meters
14.84c
PR
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
200 Meters
30.24c
PR
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
Ezra Winston
- 12th Grade
400 Meters
53.06
PR
May 25
Section 2 Group 1
800 Meters
1:59.85
PR
Jun 3
Section 2 State Qualifier
1600 Meters
4:33.81
PR
May 17
Boys Suburban Council Championships
William Wu
- 11th Grade
100 Meters
13.54c
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
200 Meters
26.64c
PR
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
400 Meters
1:00.24c
PR
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
Nana Yeboah-Kumi
- 10th Grade
100 Meters
11.63
PR
May 17
Boys Suburban Council Championships
Kevin Zheng
- 9th Grade
100 Meters
13.74c
PR
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
200 Meters
28.04c
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
Milo Zlatev
- 11th Grade
100 Meters
12.67
PR
May 19
Boys Suburban Council JV Championships
Long Jump
16' 1
May 19
Boys Suburban Council JV Championships
Womens
Sabrina Aiezza
- 9th Grade
100 Meters
14.69
PR
May 11
Shaker vs Saratoga and Bethlehem
200 Meters
32.84c
PR
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
Elizabeth Austin
- 10th Grade
200 Meters
29.52
Apr 27
Guilderland vs Bethlehem and Shen Girls Meet
400 Meters
1:07.64c
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
800 Meters
2:35.96
PR
May 13
Shen Invy
1500 Meters
5:27.75
PR
Apr 23
Warrior Track and Field Classic
Ceren Ayar
- 9th Grade
100 Meters
18.30
PR
Apr 27
Guilderland vs Bethlehem and Shen Girls Meet
200 Meters
37.91
PR
May 11
Shaker vs Saratoga and Bethlehem
Elizabeth Baldwin
- 11th Grade
100 Meters
14.86
PR
Apr 27
Guilderland vs Bethlehem and Shen Girls Meet
200 Meters
30.74c
PR
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
400 Meters
1:08.34c
PR
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
300m Hurdles - 30"
53.93
PR
Apr 16
Lady Eagles
Kate Bannigan
- 9th Grade
3000 Meters
11:02.81
May 18
Girls Suburban Council Championships
High Jump
4' 6
PR
May 13
Shen Invy
Ruby Bannister
- 9th Grade
800 Meters
3:27.2h
PR
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
Morgan Blodgett
- 9th Grade
200 Meters
32.08
PR
May 11
Shaker vs Saratoga and Bethlehem
Annie Bolke
- 11th Grade
800 Meters
2:25.8h
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
3000 Meters
10:47.68
PR
May 11
Shaker vs Saratoga and Bethlehem
2k Steeplechase
7:30.52
May 25
Section 2 Group 1
Eva Bolke
- 9th Grade
800 Meters
3:01.02
May 11
Shaker vs Saratoga and Bethlehem
3000 Meters
13:23.0h
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
Audrey Bowerman
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
31' 4.25
May 13
Shen Invy
Discus - 1kg
75' 4
May 11
Shaker vs Saratoga and Bethlehem
Katherine Browne
- 9th Grade
100 Meters
14.30
Apr 27
Guilderland vs Bethlehem and Shen Girls Meet
200 Meters
29.60
May 11
Shaker vs Saratoga and Bethlehem
Paige Bruce
- 10th Grade
800 Meters
2:47.04
PR
May 19
Suburban Council Girls Junior Varsity Championship..
1500 Meters
5:54.3h
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
Nala Bughrara
- 12th Grade
100 Meters
18.46
PR
May 11
Shaker vs Saratoga and Bethlehem
200 Meters
39.50
PR
May 11
Shaker vs Saratoga and Bethlehem
Nyara Bughrara
- 9th Grade
100 Meters
17.44
PR
May 11
Shaker vs Saratoga and Bethlehem
200 Meters
35.84
PR
May 11
Shaker vs Saratoga and Bethlehem
Briege Carmichael
- 11th Grade
100 Meters
14.54c
PR
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
200 Meters
28.50
(-.4)
PR
May 25
Section 2 Group 1
Amanda Caswell
- 9th Grade
100 Meters
16.76
PR
May 11
Shaker vs Saratoga and Bethlehem
200 Meters
35.48
PR
May 11
Shaker vs Saratoga and Bethlehem
Estella Ceci
- 9th Grade
800 Meters
3:05.75
May 11
Shaker vs Saratoga and Bethlehem
1500 Meters
6:57.35
PR
Apr 27
Guilderland vs Bethlehem and Shen Girls Meet
Alice Chen
- 9th Grade
800 Meters
3:43.8h
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
Emily Choppy
- 10th Grade
100 Meters
14.52
PR
May 11
Shaker vs Saratoga and Bethlehem
200 Meters
30.45
PR
May 11
Shaker vs Saratoga and Bethlehem
Isabelle Cunningham
- 10th Grade
800 Meters
2:57.75
PR
May 11
Shaker vs Saratoga and Bethlehem
1500 Meters
6:19.0h
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
Margot Danziger
- 9th Grade
100 Meters
14.87
May 11
Shaker vs Saratoga and Bethlehem
200 Meters
31.29
May 11
Shaker vs Saratoga and Bethlehem
Rylee Davis
- 11th Grade
1500 Meters
4:45.75
PR
May 25
Section 2 Group 1
3000 Meters
10:13.76
PR
May 25
Section 2 Group 1
2k Steeplechase
7:08.64
PR
May 18
Girls Suburban Council Championships
Audrey Despres
- 9th Grade
800 Meters
3:11.52
May 11
Shaker vs Saratoga and Bethlehem
1500 Meters
7:06.22
Apr 27
Guilderland vs Bethlehem and Shen Girls Meet
Isabella DiMura
- 9th Grade
Shot Put - 4kg
14' 6.5
PR
May 11
Shaker vs Saratoga and Bethlehem
Discus - 1kg
32' 0
PR
May 11
Shaker vs Saratoga and Bethlehem
Izzy DiMura
- ?
Shot Put - 4kg
14' 6
PR
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
Discus - 1kg
26' 3
PR
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
Nova DiRamio
- 9th Grade
200 Meters
35.14c
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
Camella Douglas
- 11th Grade
100 Meters
13.04c
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
200 Meters
27.79
PR
Apr 16
Lady Eagles
Long Jump
17' 3.25
PR
Apr 16
Lady Eagles
Neinei Du
- 12th Grade
1500 Meters
6:52.4h
PR
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
Lindsay Farmer
- 11th Grade
200 Meters
28.61
PR
Apr 27
Guilderland vs Bethlehem and Shen Girls Meet
100m Hurdles - 33"
18.05
PR
Apr 27
Guilderland vs Bethlehem and Shen Girls Meet
Triple Jump
34' 6.25
Apr 16
Lady Eagles
Sinead Fitzpatrick
- 12th Grade
200 Meters
28.81
PR
May 13
Shen Invy
Ava Gasson
- 9th Grade
100 Meters
15.54c
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
200 Meters
30.23
Apr 27
Guilderland vs Bethlehem and Shen Girls Meet
Emily Gokey
- 10th Grade
800 Meters
2:47.52
May 11
Shaker vs Saratoga and Bethlehem
1500 Meters
5:53.83
May 19
Suburban Council Girls Junior Varsity Championship..
3000 Meters
13:21.9h
PR
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
Sydney Gough
- 9th Grade
400 Meters
1:16.07
Apr 27
Guilderland vs Bethlehem and Shen Girls Meet
800 Meters
3:06.01
May 11
Shaker vs Saratoga and Bethlehem
1500 Meters
6:27.4h
PR
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
Kirstin Graham
- 12th Grade
200 Meters
29.60
PR
Apr 27
Guilderland vs Bethlehem and Shen Girls Meet
800 Meters
2:26.08
PR
May 18
Girls Suburban Council Championships
1000 Meters
3:17.63
PR
Apr 16
Lady Eagles
1500 Meters
5:14.16
PR
May 11
Shaker vs Saratoga and Bethlehem
Lauren Greaux
- 10th Grade
100 Meters
17.34
PR
May 11
Shaker vs Saratoga and Bethlehem
200 Meters
39.04c
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
Sarah Guyette
- 11th Grade
800 Meters
2:51.5h
PR
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
1500 Meters
5:30.93
PR
May 19
Suburban Council Girls Junior Varsity Championship..
3000 Meters
11:41.55
PR
Apr 23
Warrior Track and Field Classic
Kaitlyn Harris
- 10th Grade
1000 Meters
3:37.65
PR
Apr 16
Lady Eagles
1500 Meters
5:29.19
Apr 23
Warrior Track and Field Classic
3000 Meters
12:22.4h
Apr 27
Guilderland vs Bethlehem and Shen Girls Meet
Sarah Hayes
- 10th Grade
100 Meters
14.92
Apr 27
Guilderland vs Bethlehem and Shen Girls Meet
200 Meters
29.93
May 11
Shaker vs Saratoga and Bethlehem
400 Meters
1:09.34
PR
May 11
Shaker vs Saratoga and Bethlehem
Chloe Heckman
- 11th Grade
800 Meters
3:24.4h
PR
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
Allison Hill
- 9th Grade
100 Meters
19.84c
PR
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
200 Meters
43.94c
PR
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
Isabella Hoogkamp
- 11th Grade
100 Meters
14.34
PR
May 18
Girls Suburban Council Championships
100m Hurdles - 33"
18.33
(-1.4)
May 25
Section 2 Group 1
Olivia Hopper
- 11th Grade
200 Meters
36.84c
PR
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
Lilyan Humphrey
- 12th Grade
100 Meters
12.80
(5.3)
PR
Jun 3
Section 2 State Qualifier
200 Meters
26.91
May 18
Girls Suburban Council Championships
Molly Isaacs
- 11th Grade
800 Meters
3:19.0h
PR
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
Ulka Jerabek
- 11th Grade
100 Meters
16.68
PR
Apr 27
Guilderland vs Bethlehem and Shen Girls Meet
High Jump
4' 0
PR
Apr 27
Guilderland vs Bethlehem and Shen Girls Meet
Claire Kiyonaga
- 10th Grade
100 Meters
14.43
PR
May 11
Shaker vs Saratoga and Bethlehem
200 Meters
31.64c
PR
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
Tabatha Klink
- 9th Grade
100 Meters
19.23
PR
May 11
Shaker vs Saratoga and Bethlehem
Aika Knox
- 9th Grade
800 Meters
3:22.96
May 11
Shaker vs Saratoga and Bethlehem
1500 Meters
6:56.5h
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
Oona Ko Knight
- 10th Grade
100 Meters
15.57
PR
Apr 27
Guilderland vs Bethlehem and Shen Girls Meet
200 Meters
32.77
PR
May 11
Shaker vs Saratoga and Bethlehem
Amelia Kuhn
- 10th Grade
100 Meters
15.05
PR
May 11
Shaker vs Saratoga and Bethlehem
200 Meters
31.42
PR
May 11
Shaker vs Saratoga and Bethlehem
400 Meters
1:11.16
May 19
Suburban Council Girls Junior Varsity Championship..
Emily Kurlander
- 11th Grade
200 Meters
36.44c
PR
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
High Jump
4' 0
PR
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
Sofia Langlois
- 12th Grade
800 Meters
2:54.00
PR
Apr 27
Guilderland vs Bethlehem and Shen Girls Meet
1500 Meters
6:10.6h
PR
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
Sophi Lauenstein
- 10th Grade
100 Meters
15.24c
PR
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
200 Meters
35.44
PR
Apr 27
Guilderland vs Bethlehem and Shen Girls Meet
Long Jump
12' 4
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
Kyla Levin
- 10th Grade
800 Meters
3:12.85
PR
May 11
Shaker vs Saratoga and Bethlehem
1000 Meters
4:03.47
PR
Apr 16
Lady Eagles
1500 Meters
6:33.3h
PR
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
Jolie Lucarelli
- 9th Grade
100 Meters
15.59
May 11
Shaker vs Saratoga and Bethlehem
High Jump
4' 0
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
Long Jump
13' 0
PR
May 11
Shaker vs Saratoga and Bethlehem
Elizabeth Maher
- 12th Grade
100 Meters
17.01
PR
Apr 27
Guilderland vs Bethlehem and Shen Girls Meet
Eva Mane
- 12th Grade
100 Meters
15.46
PR
May 11
Shaker vs Saratoga and Bethlehem
200 Meters
34.04c
PR
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
Audrey Manley
- 11th Grade
200 Meters
29.87
PR
Apr 27
Guilderland vs Bethlehem and Shen Girls Meet
400 Meters
1:05.46
PR
Apr 23
Warrior Track and Field Classic
800 Meters
2:31.28
PR
May 19
Suburban Council Girls Junior Varsity Championship..
1000 Meters
3:32.09
PR
Apr 16
Lady Eagles
1500 Meters
5:37.66
Apr 27
Guilderland vs Bethlehem and Shen Girls Meet
Allison Martin
- 10th Grade
100 Meters
15.41
PR
May 11
Shaker vs Saratoga and Bethlehem
200 Meters
32.58
PR
May 11
Shaker vs Saratoga and Bethlehem
Jane Martin
- 11th Grade
100 Meters
14.73
PR
May 11
Shaker vs Saratoga and Bethlehem
200 Meters
33.34c
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
Maeve McCarthy
- 10th Grade
100 Meters
13.94c
PR
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
200 Meters
28.35
PR
Apr 23
Warrior Track and Field Classic
300m Hurdles - 30"
51.86
PR
Apr 16
Lady Eagles
400m Hurdles - 30"
1:10.24
PR
May 7
Harry Koch Colonie Relay Carnival
Zoey McCarthy
- 10th Grade
800 Meters
3:15.18
May 11
Shaker vs Saratoga and Bethlehem
1000 Meters
4:08.73
PR
Apr 16
Lady Eagles
1500 Meters
6:47.5h
PR
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
Lily Millard
- 12th Grade
800 Meters
3:14.5h
PR
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
1500 Meters
6:46.48
PR
Apr 27
Guilderland vs Bethlehem and Shen Girls Meet
Alice Murphy
- 10th Grade
200 Meters
30.09
PR
May 11
Shaker vs Saratoga and Bethlehem
400 Meters
1:12.18
PR
May 11
Shaker vs Saratoga and Bethlehem
Abby Nautel
- 12th Grade
1500 Meters
4:53.81
PR
May 18
Girls Suburban Council Championships
3000 Meters
11:11.20
PR
Apr 16
Lady Eagles
Sarah Nejame
- 12th Grade
800 Meters
3:04.3h
PR
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
1500 Meters
6:43.73
PR
May 11
Shaker vs Saratoga and Bethlehem
Serena Okoniewski
- 12th Grade
800 Meters
3:31.29
PR
Apr 27
Guilderland vs Bethlehem and Shen Girls Meet
1500 Meters
6:44.62
PR
May 11
Shaker vs Saratoga and Bethlehem
Charlotte O'Meara
- 9th Grade
800 Meters
2:16.58
Jun 3
Section 2 State Qualifier
1500 Meters
5:09.15
Apr 16
Lady Eagles
3000 Meters
11:04.3h
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
Liv Pachter
- 10th Grade
800 Meters
2:36.51
May 11
Shaker vs Saratoga and Bethlehem
1500 Meters
5:06.34
May 25
Section 2 Group 1
3000 Meters
10:52.61
May 13
Shen Invy
Nicole Pan
- 9th Grade
100 Meters
14.28
May 11
Shaker vs Saratoga and Bethlehem
Lidsay Pierce
- 12th Grade
100 Meters
16.71
PR
May 11
Shaker vs Saratoga and Bethlehem
Agnes Potenciano
- 11th Grade
100 Meters
14.44
PR
May 11
Shaker vs Saratoga and Bethlehem
200 Meters
30.24
PR
May 11
Shaker vs Saratoga and Bethlehem
Alexandra Rivard
- 8th Grade
100 Meters
15.20
PR
Apr 27
Guilderland vs Bethlehem and Shen Girls Meet
800 Meters
2:44.67
May 11
Shaker vs Saratoga and Bethlehem
Ciara Ryan
- 12th Grade
200 Meters
28.08
PR
May 18
Girls Suburban Council Championships
Triple Jump
30' 5.5
Apr 23
Warrior Track and Field Classic
Emily Sagendorph
- 9th Grade
Shot Put - 4kg
26' 6
PR
May 11
Shaker vs Saratoga and Bethlehem
Discus - 1kg
63' 3
PR
Apr 30
Cohoes Relays
Lauren Savage
- 11th Grade
100 Meters
16.25
PR
May 11
Shaker vs Saratoga and Bethlehem
200 Meters
34.84
PR
May 11
Shaker vs Saratoga and Bethlehem
Rosamond Soka
- 12th Grade
200 Meters
27.36
PR
May 21
Ballston Spa Classic
400 Meters
1:00.74
PR
May 13
Shen Invy
Triple Jump
35' 0.5
PR
May 25
Section 2 Group 1
Lyla Stebbins
- 9th Grade
800 Meters
3:01.86
PR
May 11
Shaker vs Saratoga and Bethlehem
1500 Meters
6:24.10
PR
Apr 16
Lady Eagles
3000 Meters
13:22.8h
PR
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
Rachel Stein
- 9th Grade
Shot Put - 4kg
19' 8.25
PR
May 7
Harry Koch Colonie Relay Carnival
Discus - 1kg
25' 3
PR
Apr 27
Guilderland vs Bethlehem and Shen Girls Meet
Summer Stevens
- 12th Grade
800 Meters
3:29.11
PR
May 11
Shaker vs Saratoga and Bethlehem
Ella Surmeli
- 12th Grade
800 Meters
3:22.1h
PR
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
1500 Meters
7:02.04
PR
May 11
Shaker vs Saratoga and Bethlehem
Katherine Sutliff
- 9th Grade
100 Meters
15.19
PR
Apr 27
Guilderland vs Bethlehem and Shen Girls Meet
200 Meters
32.37
PR
Apr 27
Guilderland vs Bethlehem and Shen Girls Meet
Grace Truchard
- 12th Grade
100 Meters
14.02
PR
May 13
Shen Invy
400m Hurdles - 30"
1:18.54c
PR
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
Katie Van Steele
- 12th Grade
1500 Meters
6:24.16
May 11
Shaker vs Saratoga and Bethlehem
3000 Meters
14:11.6h
PR
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
Nina Vargas
- 9th Grade
100 Meters
16.31
PR
May 11
Shaker vs Saratoga and Bethlehem
High Jump
3' 9
PR
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
Long Jump
12' 4.75
PR
May 11
Shaker vs Saratoga and Bethlehem
Rachel Vener
- 9th Grade
100 Meters
15.05
May 11
Shaker vs Saratoga and Bethlehem
200 Meters
34.40
Apr 27
Guilderland vs Bethlehem and Shen Girls Meet
Ella Venter
- 10th Grade
100 Meters
14.77
PR
May 11
Shaker vs Saratoga and Bethlehem
200 Meters
31.81
PR
May 11
Shaker vs Saratoga and Bethlehem
Harper Wagg
- 9th Grade
100 Meters
16.34c
PR
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
High Jump
4' 3
PR
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
Long Jump
11' 9
PR
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
Sophie Wang
- 9th Grade
800 Meters
2:59.4h
PR
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
1500 Meters
6:36.93
PR
May 11
Shaker vs Saratoga and Bethlehem
Kayla Williams
- 9th Grade
800 Meters
3:23.28
PR
May 11
Shaker vs Saratoga and Bethlehem
Willa Winston
- 8th Grade
100 Meters
14.11
PR
May 11
Shaker vs Saratoga and Bethlehem
200 Meters
29.44c
PR
Apr 12
Niskayuna at Bethlehem Meet
Blue text indicates a mark from the current week.