Season:
2023 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
Indoor
2024
2023
2022
2019
2018
2017
2016
2012
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
Aidan Armstrong
- 11th Grade
800 Meters
2:27.17
May 4
Old River
1600 Meters
5:25.68
May 4
Old River
3200 Meters
12:11.70
PR
Apr 13
Norm Ayen C-I Invitational
Samuel Ashbaugh
- 12th Grade
High Jump
5' 2
May 5
Coon Rapids Invitational
Long Jump
13' 3
May 4
Old River
Triple Jump
37' 4
(.0)
PR
Jun 2
MSHSL Section 7AAA Championships
Chase Baumgarten
- 11th Grade
100 Meters
13.29
PR
Apr 13
Norm Ayen C-I Invitational
Jace Berntson
- 9th Grade
100 Meters
13.20
PR
May 4
Old River
Wyatt Bird
- 11th Grade
800 Meters
2:36.69
PR
Apr 28
Greyhound Invitational
1600 Meters
5:45.60
May 4
Old River
Owen Blascyk
- 9th Grade
800 Meters
2:22.02
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
1600 Meters
5:01.48
May 12
Matt Kero Memorial Invitational
3200 Meters
11:05.83
May 4
Old River
Sam Blascyk
- 11th Grade
800 Meters
2:06.10
May 12
Matt Kero Memorial Invitational
1600 Meters
4:42.46
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
3200 Meters
10:41.67
Apr 28
Greyhound Invitational
Cael Bobbe
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
35' 5.5
PR
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
Discus - 1.6kg
82' 10
PR
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
Leif Braaten
- 10th Grade
800 Meters
2:23.12
PR
Apr 28
Greyhound Invitational
Pole Vault
8' 0
PR
May 4
Old River
Nicholas Ciurleo
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
30' 8.5
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
Discus - 1.6kg
74' 8
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
Isaac Clark
- 9th Grade
1600 Meters
5:12.97
PR
Apr 28
Greyhound Invitational
3200 Meters
11:08.72
PR
May 4
Old River
Lane Costley
- 11th Grade
110m Hurdles - 39"
23.28
PR
Apr 28
Greyhound Invitational
300m Hurdles - 36"
59.27
PR
Apr 28
Greyhound Invitational
Parker Dallek
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
39' 6.5
May 12
Matt Kero Memorial Invitational
Preston Dallek
- 10th Grade
100 Meters
12.55
PR
Jun 2
MSHSL Section 7AAA Championships
200 Meters
25.09
PR
Jun 2
MSHSL Section 7AAA Championships
Luke DesCombaz
- 11th Grade
400 Meters
58.29
PR
Jun 2
MSHSL Section 7AAA Championships
800 Meters
2:24.59
PR
Apr 28
Greyhound Invitational
1600 Meters
5:26.00
PR
Apr 28
Greyhound Invitational
Zion Desulme
- 12th Grade
110m Hurdles - 39"
16.89
PR
Jun 2
MSHSL Section 7AAA Championships
300m Hurdles - 36"
42.51
PR
Jun 2
MSHSL Section 7AAA Championships
Pole Vault
10' 0
PR
May 5
Coon Rapids Invitational
Orien Eamonn
- 10th Grade
110m Hurdles - 39"
17.23
PR
May 4
Old River
300m Hurdles - 36"
49.97
May 12
Matt Kero Memorial Invitational
Rory Fischbach
- 10th Grade
Pole Vault
11' 0
PR
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
Max Fisher
- 9th Grade
800 Meters
2:41.89
PR
May 4
Old River
1600 Meters
5:56.41
PR
Apr 28
Greyhound Invitational
3200 Meters
13:34.06
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
Rowan Fitzpatrick
- 9th Grade
100 Meters
14.31
PR
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
Long Jump
11' 3.5
PR
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
Mark Goettel
- 9th Grade
1600 Meters
5:01.60
May 12
Matt Kero Memorial Invitational
3200 Meters
10:36.94
May 9
Section 5AAA True Team
Chris Gontjes
- 12th Grade
100 Meters
16.81
PR
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
200 Meters
35.81
PR
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
Gaven Greshowak
- 9th Grade
100 Meters
13.60
PR
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
200 Meters
29.05
PR
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
Joey Gustafson
- 9th Grade
400 Meters
56.91
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
800 Meters
2:13.54
May 9
Section 5AAA True Team
1600 Meters
4:57.51
May 9
Section 5AAA True Team
3200 Meters
10:46.25
May 12
Matt Kero Memorial Invitational
Long Jump
14' 3
PR
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
Jackson Hagen
- 12th Grade
Triple Jump
28' 3
PR
Apr 28
Greyhound Invitational
Soren Hanhan
- 10th Grade
100 Meters
13.92
PR
May 4
Old River
Max Hedger
- 9th Grade
100 Meters
12.22
PR
May 12
Matt Kero Memorial Invitational
200 Meters
25.43
PR
May 5
Coon Rapids Invitational
Long Jump
17' 10.5
PR
May 9
Section 5AAA True Team
Russell Hill
- 9th Grade
1600 Meters
5:14.68
Apr 28
Greyhound Invitational
3200 Meters
10:54.53
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
Long Jump
11' 7.25
PR
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
Aidan Hoeschen Ehrbright
- 9th Grade
200 Meters
26.22
PR
May 4
Old River
400 Meters
58.94
PR
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
Avery Hoole
- 10th Grade
110m Hurdles - 39"
19.16
May 9
Section 5AAA True Team
300m Hurdles - 36"
48.75
PR
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
Tate Johnson
- 12th Grade
Pole Vault
11' 0
PR
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
William Johnson
- 9th Grade
1600 Meters
5:52.73
May 4
Old River
Wyatt Johnson
- 12th Grade
200 Meters
26.59
PR
Apr 13
Norm Ayen C-I Invitational
400 Meters
56.82
PR
May 12
Matt Kero Memorial Invitational
800 Meters
2:05.53
PR
Jun 2
MSHSL Section 7AAA Championships
Mark Kaczmarczyk
- 12th Grade
800 Meters
2:12.58
May 9
Section 5AAA True Team
1600 Meters
4:50.71
Jun 2
MSHSL Section 7AAA Championships
3200 Meters
10:49.54
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
Addison Kent
- 12th Grade
400 Meters
55.01
Apr 13
Norm Ayen C-I Invitational
800 Meters
2:08.84
May 12
Matt Kero Memorial Invitational
Luis Kruchten
- 11th Grade
1600 Meters
5:22.87
Apr 13
Norm Ayen C-I Invitational
3200 Meters
10:54.73
PR
May 4
Old River
Theo Larson
- 9th Grade
100 Meters
12.75
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
Cooper Long
- 9th Grade
400 Meters
57.93
PR
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
Barrett Loof
- 11th Grade
400 Meters
59.96
May 4
Old River
Long Jump
14' 9.75
PR
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
Triple Jump
32' 0
May 5
Coon Rapids Invitational
Ben Lyytinen
- 11th Grade
110m Hurdles - 39"
21.06
PR
May 5
Coon Rapids Invitational
300m Hurdles - 36"
52.03
PR
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
Evan Meyer
- 11th Grade
200 Meters
26.27
PR
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
400 Meters
1:01.53
May 5
Coon Rapids Invitational
Oliver Miatke
- 12th Grade
800 Meters
2:07.56
PR
Apr 13
Norm Ayen C-I Invitational
1600 Meters
4:39.86
May 5
Coon Rapids Invitational
3200 Meters
10:03.96
May 9
Section 5AAA True Team
Gus Olson
- 11th Grade
High Jump
5' 6
PR
Apr 13
Norm Ayen C-I Invitational
Pole Vault
9' 0
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
Long Jump
12' 0
PR
Apr 13
Norm Ayen C-I Invitational
Will Packer
- 11th Grade
200 Meters
28.28
May 4
Old River
400 Meters
1:01.68
May 4
Old River
Oden Pedersen
- 12th Grade
200 Meters
30.33
PR
Apr 28
Greyhound Invitational
Sam Peyer
- 10th Grade
110m Hurdles - 39"
20.19
May 4
Old River
300m Hurdles - 36"
53.01
Apr 13
Norm Ayen C-I Invitational
Benjamin Pilate
- 9th Grade
800 Meters
2:30.93
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
1600 Meters
5:15.04
PR
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
John Ramberg
- 12th Grade
100 Meters
11.71
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
200 Meters
23.92
Jun 2
MSHSL Section 7AAA Championships
Ryan Reeves
- 12th Grade
400 Meters
1:05.28
PR
Apr 28
Greyhound Invitational
Matthew Ring
- 11th Grade
800 Meters
2:36.21
PR
May 5
Coon Rapids Invitational
1600 Meters
5:52.77
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
Preston Routh
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
34' 8
May 5
Coon Rapids Invitational
Discus - 1.6kg
104' 11
Jun 2
MSHSL Section 7AAA Championships
Paavo Rova
- 11th Grade
110m Hurdles - 39"
24.83
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
300m Hurdles - 36"
48.57
May 9
Section 5AAA True Team
Pete Saftner
- 10th Grade
800 Meters
2:20.54
PR
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
110m Hurdles - 39"
17.04
PR
May 12
Matt Kero Memorial Invitational
300m Hurdles - 36"
43.55
PR
May 9
Section 5AAA True Team
Long Jump
18' 2
(.7)
PR
Jun 2
MSHSL Section 7AAA Championships
Brady Schubitzke
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
42' 8
PR
May 9
Section 5AAA True Team
Discus - 1.6kg
118' 0
PR
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
Tyler Stark
- 12th Grade
800 Meters
2:12.05
PR
May 5
Coon Rapids Invitational
3200 Meters
11:14.32
Apr 28
Greyhound Invitational
Gabe Sundquist
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
32' 3.5
Apr 13
Norm Ayen C-I Invitational
Carter Svobodny
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
40' 9.25
PR
Jun 2
MSHSL Section 7AAA Championships
Discus - 1.6kg
141' 10
PR
Jun 2
MSHSL Section 7AAA Championships
Joe Sylvester
- 8th Grade
200 Meters
24.85
PR
Apr 13
Norm Ayen C-I Invitational
High Jump
5' 8
May 12
Matt Kero Memorial Invitational
Long Jump
19' 11
(.4)
PR
Jun 2
MSHSL Section 7AAA Championships
Triple Jump
42' 3.75
(2.3)
PR
Jun 2
MSHSL Section 7AAA Championships
Aidan Thibault
- 12th Grade
High Jump
5' 6
PR
May 9
Section 5AAA True Team
Pole Vault
10' 6
PR
Apr 13
Norm Ayen C-I Invitational
Noah Thompson
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
29' 1
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
Discus - 1.6kg
73' 8
May 4
Old River
Cian Trok
- 9th Grade
Discus - 1.6kg
91' 4
Apr 13
Norm Ayen C-I Invitational
Long Jump
17' 1
PR
Apr 28
Greyhound Invitational
Ben Wendlandt
- 10th Grade
110m Hurdles - 39"
20.26
PR
May 4
Old River
300m Hurdles - 36"
52.19
PR
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
Discus - 1.6kg
87' 4
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
Ben Westholm
- 11th Grade
200 Meters
26.75
PR
Apr 13
Norm Ayen C-I Invitational
400 Meters
56.17
May 9
Section 5AAA True Team
800 Meters
2:04.30
May 12
Matt Kero Memorial Invitational
1600 Meters
4:37.53
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
Donovin Wittenberg
- 10th Grade
100 Meters
11.98
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
200 Meters
23.94
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
400 Meters
52.56
Jun 2
MSHSL Section 7AAA Championships
Long Jump
18' 1
Apr 13
Norm Ayen C-I Invitational
Fox Zeppernick-Maki
- 11th Grade
200 Meters
30.17
PR
Apr 28
Greyhound Invitational
Leif Ziring
- 12th Grade
Pole Vault
14' 3
PR
May 12
Matt Kero Memorial Invitational
Xander Zuech
- 9th Grade
Long Jump
15' 8
PR
Apr 13
Norm Ayen C-I Invitational
Triple Jump
35' 1
Apr 13
Norm Ayen C-I Invitational
Womens
Logan Anderson
- 12th Grade
100 Meters
18.73
PR
Apr 28
Greyhound Invitational
Shot Put - 4kg
22' 6.5
PR
May 4
Old River
Discus - 1kg
69' 11
PR
Jun 2
MSHSL Section 7AAA Championships
Siiri Anderson
- 10th Grade
1600 Meters
6:00.59
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
3200 Meters
13:52.03
Apr 28
Greyhound Invitational
Carolina Arvold
- 9th Grade
800 Meters
2:31.37
PR
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
1600 Meters
5:46.74
PR
May 4
Old River
Amilia Bailey
- 11th Grade
100 Meters
15.23
PR
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
High Jump
4' 6
PR
May 4
Old River
Long Jump
13' 1
PR
Apr 13
Norm Ayen C-I Invitational
Triple Jump
27' 1.75
PR
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
Camilla Beaster
- 9th Grade
Long Jump
9' 9.25
PR
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
Elise Benson
- 10th Grade
100 Meters
19.66
PR
Apr 28
Greyhound Invitational
Shot Put - 4kg
17' 0
PR
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
Discus - 1kg
38' 5
PR
May 4
Old River
Pole Vault
5' 8
PR
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
Rowan Bixler
- 11th Grade
800 Meters
2:32.34
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
1600 Meters
5:25.48
May 9
Section 5AAA True Team
3200 Meters
11:33.41
Jun 2
MSHSL Section 7AAA Championships
Miera Bobbe
- 8th Grade
200 Meters
30.01
PR
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
400 Meters
1:14.30
PR
Apr 28
Greyhound Invitational
Shot Put - 4kg
23' 10
PR
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
Discus - 1kg
67' 4.5
PR
May 4
Old River
Mary Boyle
- 11th Grade
100 Meters
15.06
May 4
Old River
200 Meters
30.77
PR
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
400 Meters
1:09.94
PR
May 4
Old River
Shea Bradley
- 12th Grade
100 Meters
16.08
PR
Apr 28
Greyhound Invitational
Shot Put - 4kg
26' 2.25
PR
May 9
Section 5AAA True Team
Discus - 1kg
76' 9
PR
May 5
Coon Rapids Invitational
Edie Broadmoore
- 10th Grade
800 Meters
2:34.62
May 9
Section 5AAA True Team
1600 Meters
5:31.88
PR
Jun 2
MSHSL Section 7AAA Championships
Ofelia Campbell
- 9th Grade
Pole Vault
6' 6
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
Long Jump
12' 8.25
PR
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
Kaylyn Carlson
- 10th Grade
100 Meters
15.31
PR
Apr 13
Norm Ayen C-I Invitational
400 Meters
1:11.31
PR
Apr 13
Norm Ayen C-I Invitational
Sara Chun
- 10th Grade
3200 Meters
14:15.66
PR
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
Sophia Consie
- 9th Grade
800 Meters
2:45.94
May 12
Matt Kero Memorial Invitational
1600 Meters
6:04.31
Apr 28
Greyhound Invitational
3200 Meters
12:50.35
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
Martyn Dahl
- 12th Grade
100 Meters
16.16
PR
Apr 28
Greyhound Invitational
400 Meters
1:23.17
PR
Apr 28
Greyhound Invitational
Emma Dauner
- 12th Grade
200 Meters
28.99
PR
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
400 Meters
1:04.10
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
Hosanna Desulme
- 11th Grade
100 Meters
17.54
PR
Apr 28
Greyhound Invitational
Shot Put - 4kg
28' 11
PR
Jun 2
MSHSL Section 7AAA Championships
Discus - 1kg
76' 1
PR
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
High Jump
4' 0
PR
Apr 28
Greyhound Invitational
Long Jump
13' 4
PR
May 4
Old River
Maria Drozdowski
- 11th Grade
100 Meters
13.35
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
200 Meters
27.96
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
Annabelle Eaton
- 11th Grade
200 Meters
30.38
Apr 13
Norm Ayen C-I Invitational
400 Meters
1:01.99
Jun 2
MSHSL Section 7AAA Championships
Pole Vault
8' 4
PR
Jun 2
MSHSL Section 7AAA Championships
Lydia Eaton
- 9th Grade
400 Meters
1:04.56
May 4
Old River
800 Meters
2:21.71
Jun 2
MSHSL Section 7AAA Championships
Pole Vault
7' 0
PR
May 5
Coon Rapids Invitational
Anja Erickson
- 9th Grade
Long Jump
13' 2.25
PR
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
Triple Jump
27' 1.75
PR
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
Ella Gardner
- 9th Grade
400 Meters
1:22.36
PR
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
800 Meters
3:12.11
PR
May 4
Old River
Chrissy George
- 9th Grade
100 Meters
17.20
PR
Apr 28
Greyhound Invitational
Shot Put - 4kg
20' 11
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
Discus - 1kg
57' 3
May 4
Old River
Sarah Greicar
- 10th Grade
100 Meters
12.90
(1.2)
PR
Jun 2
MSHSL Section 7AAA Championships
200 Meters
26.93
Jun 2
MSHSL Section 7AAA Championships
High Jump
4' 10
PR
Apr 13
Norm Ayen C-I Invitational
Alicia Hall
- 12th Grade
High Jump
4' 6
PR
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
Anna-Britta Helmer
- 10th Grade
800 Meters
2:23.26
PR
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
1600 Meters
5:21.56
May 12
Matt Kero Memorial Invitational
3200 Meters
11:44.37
May 4
Old River
Ella Holsinger
- 9th Grade
100 Meters
14.53
PR
May 4
Old River
Kenna Huot
- 9th Grade
800 Meters
2:53.97
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
Triple Jump
24' 3.5
PR
Apr 28
Greyhound Invitational
Isla Jacobson
- 10th Grade
1600 Meters
6:40.41
PR
Apr 28
Greyhound Invitational
Ava Johnson
- 8th Grade
800 Meters
2:48.16
PR
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
Matilda Johnson
- 9th Grade
100m Hurdles - 33"
21.87
PR
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
300m Hurdles - 30"
1:04.00
PR
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
Elsa Jones
- 10th Grade
1600 Meters
6:21.87
PR
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
3200 Meters
13:50.23
PR
Apr 28
Greyhound Invitational
Ana Jouppi
- 11th Grade
High Jump
4' 2
PR
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
Long Jump
12' 3.75
PR
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
Triple Jump
27' 11
(.0)
Jun 2
MSHSL Section 7AAA Championships
Lydia Kraker
- 11th Grade
400 Meters
1:06.02
May 5
Coon Rapids Invitational
800 Meters
2:23.48
Jun 2
MSHSL Section 7AAA Championships
Alison Kreminski
- 10th Grade
800 Meters
2:47.81
Apr 28
Greyhound Invitational
1600 Meters
6:11.60
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
Tess LaCaille
- 9th Grade
200 Meters
31.18
PR
May 4
Old River
Audrey Linn
- 12th Grade
1600 Meters
6:12.64
PR
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
3200 Meters
13:17.51
PR
May 12
Matt Kero Memorial Invitational
Adele Mamedova
- 10th Grade
400 Meters
1:15.73
PR
Apr 13
Norm Ayen C-I Invitational
100m Hurdles - 33"
21.56
PR
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
300m Hurdles - 30"
59.67
PR
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
Hannah Mason
- 10th Grade
800 Meters
3:03.95
PR
Apr 28
Greyhound Invitational
Mae Mccall
- 9th Grade
100m Hurdles - 33"
17.06
(.2)
PR
Jun 2
MSHSL Section 7AAA Championships
300m Hurdles - 30"
52.06
PR
May 9
Section 5AAA True Team
Esther Miatke
- 10th Grade
Pole Vault
8' 4
Jun 2
MSHSL Section 7AAA Championships
Abby Myers
- 11th Grade
100m Hurdles - 33"
17.14
PR
May 4
Old River
300m Hurdles - 30"
57.01
PR
May 12
Matt Kero Memorial Invitational
Lorelyn Nelson
- 11th Grade
100 Meters
24.48
PR
Apr 28
Greyhound Invitational
Shot Put - 4kg
28' 2.5
PR
May 9
Section 5AAA True Team
Discus - 1kg
68' 9
Jun 2
MSHSL Section 7AAA Championships
Alexandra Nephew
- 9th Grade
100m Hurdles - 33"
24.44
Apr 28
Greyhound Invitational
300m Hurdles - 30"
1:08.93
Apr 28
Greyhound Invitational
Lexi Novitzki
- 9th Grade
100m Hurdles - 33"
20.33
PR
May 4
Old River
300m Hurdles - 30"
1:01.25
PR
Apr 28
Greyhound Invitational
Halle Olson
- 11th Grade
High Jump
4' 2
PR
Apr 13
Norm Ayen C-I Invitational
Long Jump
14' 9
Apr 13
Norm Ayen C-I Invitational
Triple Jump
31' 0
(1.3)
Jun 2
MSHSL Section 7AAA Championships
Jewel Ononogbu
- 10th Grade
Long Jump
10' 10
PR
Apr 13
Norm Ayen C-I Invitational
Kaylan Orvedahl
- 11th Grade
100 Meters
13.78
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
200 Meters
29.42
Jun 2
MSHSL Section 7AAA Championships
Shot Put - 4kg
24' 0.5
PR
Apr 13
Norm Ayen C-I Invitational
Siri Pilate
- 11th Grade
200 Meters
34.06
PR
Apr 28
Greyhound Invitational
400 Meters
1:15.33
May 4
Old River
Triple Jump
27' 8.5
PR
May 5
Coon Rapids Invitational
Stella Powell
- 9th Grade
1600 Meters
5:56.65
May 4
Old River
3200 Meters
12:32.15
May 12
Matt Kero Memorial Invitational
Lucy Rappana
- 10th Grade
100m Hurdles - 33"
17.47
(.2)
Jun 2
MSHSL Section 7AAA Championships
300m Hurdles - 30"
51.13
Jun 2
MSHSL Section 7AAA Championships
Sarah Rectenwald
- 11th Grade
100 Meters
14.17
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
200 Meters
29.14
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
Ava Revoir
- 11th Grade
200 Meters
29.01
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
400 Meters
1:00.94
Jun 2
MSHSL Section 7AAA Championships
Shot Put - 4kg
22' 2.5
PR
Apr 13
Norm Ayen C-I Invitational
Signe Ridenour
- 9th Grade
800 Meters
3:02.28
PR
Apr 28
Greyhound Invitational
Tuuli Rova
- 9th Grade
800 Meters
3:00.95
Apr 28
Greyhound Invitational
1600 Meters
6:45.42
PR
May 4
Old River
Grace Russell
- 12th Grade
800 Meters
2:35.56
May 12
Matt Kero Memorial Invitational
High Jump
4' 0
Apr 28
Greyhound Invitational
Althea Sharland
- 9th Grade
Pole Vault
5' 8
PR
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
Jaye Shaw
- 11th Grade
100 Meters
17.57
PR
Apr 28
Greyhound Invitational
Stella Sorenson
- 10th Grade
100m Hurdles - 33"
16.43
PR
May 4
Old River
300m Hurdles - 30"
58.48
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
Genesis Staine
- 11th Grade
100 Meters
16.43
PR
Apr 28
Greyhound Invitational
Azalea Steffes
- 10th Grade
100m Hurdles - 33"
21.07
PR
May 5
Coon Rapids Invitational
300m Hurdles - 30"
57.89
PR
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
Pole Vault
8' 0
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
Raina Thomas
- 10th Grade
High Jump
4' 6
May 5
Coon Rapids Invitational
Triple Jump
29' 4
PR
May 5
Coon Rapids Invitational
Sophia Thomas
- 9th Grade
High Jump
4' 2
May 4
Old River
Triple Jump
27' 10.5
PR
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
Ginger Thralow
- 11th Grade
1600 Meters
6:10.94
PR
May 5
Coon Rapids Invitational
3200 Meters
13:38.21
PR
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
Sasha Wahman
- 8th Grade
800 Meters
2:30.33
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
1600 Meters
5:29.14
May 9
Section 5AAA True Team
3200 Meters
12:00.69
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
Veronica Wahman
- 12th Grade
1600 Meters
5:53.48
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
Kora Webster
- 11th Grade
100 Meters
19.41
PR
Apr 28
Greyhound Invitational
Shot Put - 4kg
18' 0
May 4
Old River
Mackenzie Werner
- 9th Grade
100 Meters
14.36
May 4
Old River
200 Meters
29.52
May 12
Matt Kero Memorial Invitational
Alaina Westholm
- 9th Grade
100m Hurdles - 33"
18.23
PR
Jun 2
MSHSL Section 7AAA Championships
300m Hurdles - 30"
50.38
Jun 2
MSHSL Section 7AAA Championships
Long Jump
13' 11
PR
Apr 13
Norm Ayen C-I Invitational
Amelia Wise
- 12th Grade
1600 Meters
5:35.87
PR
Jun 2
MSHSL Section 7AAA Championships
3200 Meters
12:16.89
PR
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
Taylor Wood
- 9th Grade
1600 Meters
5:36.92
May 12
Matt Kero Memorial Invitational
3200 Meters
12:12.11
May 9
Section 5AAA True Team
Elsie Zimpel
- 10th Grade
100 Meters
14.61
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
200 Meters
30.15
May 20
Terry Nutter Memorial Invitational
High Jump
4' 0
PR
Apr 13
Norm Ayen C-I Invitational
Blue text indicates a mark from the current week.