Season:
2023 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2006
1989
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
Gershon Acolatse
- 9th Grade
400 Meters
1:04.17
PR
May 22
Drendel Freshmen Invite
800 Meters
2:30.0h
Apr 18
STCE DKC QUAD LP Batavia WWS
1600 Meters
5:43.08
PR
May 2
DuKane Conference Boys Quad #2
3200 Meters
13:13.39
PR
Apr 11
LP vs SCN Co-Ed Dual
Jonathan Ademi
- 9th Grade
100 Meters
12.34c
PR
Apr 18
STCE DKC QUAD LP Batavia WWS
200 Meters
25.32
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
Pole Vault
11' 2.25
PR
May 12
DuKane Conference Boys Meet
Teigen Allison
- 10th Grade
800 Meters
2:17.9h
PR
Apr 29
41st Jim Arnold Invitational
1600 Meters
5:04.97
PR
May 2
DuKane Conference Boys Quad #2
3200 Meters
12:25.6h
PR
Apr 18
STCE DKC QUAD LP Batavia WWS
Holden Anderson
- 10th Grade
800 Meters
2:16.77
Apr 15
Bud Mohns Invitational
1600 Meters
5:00.98
May 2
DuKane Conference Boys Quad #2
3200 Meters
10:58.20
May 5
89th DuPage County Boys Championships
PJ Anderson
- 10th Grade
100 Meters
12.30
Apr 8
Best 4 Invitational
200 Meters
25.13
PR
Apr 11
LP vs SCN Co-Ed Dual
110m Hurdles - 39"
20.65
PR
Apr 11
LP vs SCN Co-Ed Dual
Long Jump
19' 3.5
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
Marco Annecca
- 12th Grade
100 Meters
11.54c
PR
Apr 18
STCE DKC QUAD LP Batavia WWS
200 Meters
24.64c
PR
Apr 18
STCE DKC QUAD LP Batavia WWS
Alex Apuzzo
- 12th Grade
Pole Vault
14' 2
PR
May 12
DuKane Conference Boys Meet
Connor Ballard
- 12th Grade
3200 Meters
12:14.24
PR
May 2
DuKane Conference Boys Quad #2
Giancarlo Banducci
- 11th Grade
400 Meters
56.82
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
800 Meters
2:09.8h
PR
Apr 18
STCE DKC QUAD LP Batavia WWS
1600 Meters
4:56.52
PR
May 5
89th DuPage County Boys Championships
3200 Meters
10:56.41
PR
May 2
DuKane Conference Boys Quad #2
Jamarious Bassette
- 9th Grade
800 Meters
2:16.23
PR
May 22
Drendel Freshmen Invite
1600 Meters
4:56.4h
PR
Apr 18
STCE DKC QUAD LP Batavia WWS
3200 Meters
10:58.56
PR
Apr 11
LP vs SCN Co-Ed Dual
Wesley Bauernfreund
- 9th Grade
100 Meters
13.21
PR
Apr 11
LP vs SCN Co-Ed Dual
200 Meters
26.27
Apr 8
Best 4 Invitational
110m Hurdles - 39"
20.04
PR
Apr 11
LP vs SCN Co-Ed Dual
300m Hurdles - 36"
45.99
May 5
89th DuPage County Boys Championships
Triple Jump
36' 10.75
PR
May 2
DuKane Conference Boys Quad #2
Daniel Bernal
- 10th Grade
800 Meters
2:23.16
Apr 11
LP vs SCN Co-Ed Dual
1600 Meters
5:05.06
Apr 29
41st Jim Arnold Invitational
3200 Meters
11:09.5h
Apr 18
STCE DKC QUAD LP Batavia WWS
Jacob Best
- 9th Grade
1600 Meters
5:44.59
PR
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
3200 Meters
12:20.37
PR
May 2
DuKane Conference Boys Quad #2
Sam Biagi
- 9th Grade
100 Meters
12.74c
Apr 18
STCE DKC QUAD LP Batavia WWS
200 Meters
26.17
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
400 Meters
55.69
May 12
DuKane Conference Boys Meet
Gael Bibiano
- 10th Grade
800 Meters
2:07.88
PR
May 12
DuKane Conference Boys Meet
1600 Meters
4:57.91
PR
Apr 11
LP vs SCN Co-Ed Dual
3200 Meters
11:08.2h
PR
Apr 18
STCE DKC QUAD LP Batavia WWS
Lucas Boebel
- 9th Grade
100 Meters
14.15
May 2
DuKane Conference Boys Quad #2
200 Meters
27.01
May 2
DuKane Conference Boys Quad #2
Aiden Bossier
- 12th Grade
800 Meters
2:12.08
PR
Apr 21
Red Grange Invitational
1600 Meters
4:56.81
PR
May 2
DuKane Conference Boys Quad #2
Josh Brown
- 12th Grade
100 Meters
11.54c
PR
Apr 18
STCE DKC QUAD LP Batavia WWS
High Jump
6' 4.75
PR
May 17
2023 IHSA Class 3A TRB Sectional - #5 Wheaton (W. ..
Long Jump
20' 1.75
PR
May 12
DuKane Conference Boys Meet
Joe Bruce
- 10th Grade
800 Meters
2:19.75
PR
May 5
89th DuPage County Boys Championships
1600 Meters
5:25.85
PR
Apr 29
41st Jim Arnold Invitational
3200 Meters
11:13.48
PR
Apr 8
Best 4 Invitational
Gino Cardone
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
53' 1.75
PR
May 5
89th DuPage County Boys Championships
Discus - 1.6kg
141' 2.75
Apr 11
LP vs SCN Co-Ed Dual
Johnny Carrera
- 9th Grade
100 Meters
12.90
May 2
DuKane Conference Boys Quad #2
200 Meters
25.75
May 2
DuKane Conference Boys Quad #2
110m Hurdles - 39"
20.48
PR
May 22
Drendel Freshmen Invite
300m Hurdles - 36"
51.49
PR
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
Jimmy Celli
- 11th Grade
Discus - 1.6kg
138' 7.25
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
Kaleb Clifford
- 10th Grade
100 Meters
12.74c
Apr 18
STCE DKC QUAD LP Batavia WWS
200 Meters
26.33
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
400 Meters
1:03.54c
PR
Apr 18
STCE DKC QUAD LP Batavia WWS
George Courlas
- 10th Grade
400 Meters
58.58
May 12
DuKane Conference Boys Meet
800 Meters
2:27.13
Apr 15
Bud Mohns Invitational
1600 Meters
5:29.39
PR
May 2
DuKane Conference Boys Quad #2
Chris Cozzo
- 9th Grade
800 Meters
2:20.74
May 5
89th DuPage County Boys Championships
1600 Meters
5:29.93
PR
Apr 15
Bud Mohns Invitational
3200 Meters
11:53.5h
PR
Apr 18
STCE DKC QUAD LP Batavia WWS
Bart Czachor
- 9th Grade
800 Meters
2:48.80
PR
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
3200 Meters
13:54.7h
PR
Apr 18
STCE DKC QUAD LP Batavia WWS
Jaylen Diaz
- 9th Grade
100 Meters
12.74c
PR
Apr 18
STCE DKC QUAD LP Batavia WWS
200 Meters
26.90
PR
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
Zino DiFranco
- 9th Grade
100 Meters
13.88
Apr 11
LP vs SCN Co-Ed Dual
Pole Vault
9' 5.75
May 22
Drendel Freshmen Invite
Triple Jump
34' 7.25
PR
May 22
Drendel Freshmen Invite
James DiVito
- 12th Grade
100 Meters
12.56
PR
Apr 11
LP vs SCN Co-Ed Dual
110m Hurdles - 39"
16.65
PR
Apr 8
Best 4 Invitational
Andrew Donato
- 9th Grade
100 Meters
12.35
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
200 Meters
25.63
Apr 11
LP vs SCN Co-Ed Dual
400 Meters
57.66
PR
Apr 15
Bud Mohns Invitational
Chris Flores
- 9th Grade
100 Meters
12.27
May 22
Drendel Freshmen Invite
High Jump
5' 3
PR
May 22
Drendel Freshmen Invite
Long Jump
17' 3.75
May 22
Drendel Freshmen Invite
Declan Fortuna
- 11th Grade
100 Meters
11.74c
PR
Apr 18
STCE DKC QUAD LP Batavia WWS
200 Meters
23.94
PR
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
Trevor Frey
- 9th Grade
100 Meters
13.24
PR
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
200 Meters
27.74
PR
May 2
DuKane Conference Boys Quad #2
400 Meters
1:05.94c
PR
Apr 18
STCE DKC QUAD LP Batavia WWS
Brendan Gaffey
- 10th Grade
800 Meters
2:14.34
PR
May 17
2023 IHSA Class 3A TRB Sectional - #5 Wheaton (W. ..
1600 Meters
4:54.82
PR
May 12
DuKane Conference Boys Meet
3200 Meters
11:11.75
PR
Apr 11
LP vs SCN Co-Ed Dual
Giorgio Gambino
- 12th Grade
100 Meters
13.29
PR
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
200 Meters
27.64
PR
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
400 Meters
1:08.14c
PR
Apr 18
STCE DKC QUAD LP Batavia WWS
Max Gasior
- 9th Grade
800 Meters
2:36.4h
PR
Apr 18
STCE DKC QUAD LP Batavia WWS
1600 Meters
5:58.08
PR
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
3200 Meters
12:29.09
PR
May 2
DuKane Conference Boys Quad #2
Nicky Gironda
- 12th Grade
100 Meters
11.85
PR
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
200 Meters
24.59
PR
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
Andy Gonzalez
- 11th Grade
400 Meters
55.34
PR
May 17
2023 IHSA Class 3A TRB Sectional - #5 Wheaton (W. ..
110m Hurdles - 39"
17.45
Apr 21
Red Grange Invitational
300m Hurdles - 36"
43.05
May 12
DuKane Conference Boys Meet
Dominic Gonzalez
- 10th Grade
100 Meters
12.23
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
200 Meters
24.62
PR
May 5
89th DuPage County Boys Championships
400 Meters
54.07
PR
May 5
89th DuPage County Boys Championships
Rodrigo Gonzalez
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
44' 0.75
May 12
DuKane Conference Boys Meet
Discus - 1.6kg
125' 11.25
Apr 18
STCE DKC QUAD LP Batavia WWS
James Guevarra
- 12th Grade
800 Meters
2:09.94
PR
May 12
DuKane Conference Boys Meet
1600 Meters
5:04.48
PR
May 12
DuKane Conference Boys Meet
3200 Meters
10:42.90
PR
Apr 8
Best 4 Invitational
Dan Gurrola
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
31' 2
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
Discus - 1.6kg
105' 5.75
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
KJ Hoytt
- 10th Grade
100 Meters
12.54c
Apr 18
STCE DKC QUAD LP Batavia WWS
200 Meters
26.73
PR
May 2
DuKane Conference Boys Quad #2
Long Jump
17' 6.5
Apr 8
Best 4 Invitational
Triple Jump
39' 5.25
PR
May 5
89th DuPage County Boys Championships
James Jalowiec
- 10th Grade
800 Meters
2:20.78
Apr 11
LP vs SCN Co-Ed Dual
1600 Meters
4:51.34
May 5
89th DuPage County Boys Championships
3200 Meters
10:21.76
May 12
DuKane Conference Boys Meet
Joey Jermyn-Martinez
- 9th Grade
800 Meters
2:30.53
May 2
DuKane Conference Boys Quad #2
1600 Meters
5:35.89
Apr 15
Bud Mohns Invitational
3200 Meters
11:49.97
Apr 29
41st Jim Arnold Invitational
Jael Jimenez-Perez
- 9th Grade
800 Meters
2:39.01
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
1600 Meters
5:34.0h
Apr 18
STCE DKC QUAD LP Batavia WWS
3200 Meters
12:20.48
May 2
DuKane Conference Boys Quad #2
Joseph Juliano
- 10th Grade
High Jump
5' 7
Apr 11
LP vs SCN Co-Ed Dual
Orion Kelly-Quintero
- 10th Grade
100 Meters
13.54
Apr 11
LP vs SCN Co-Ed Dual
200 Meters
26.91
Apr 11
LP vs SCN Co-Ed Dual
110m Hurdles - 39"
19.17
PR
Apr 29
41st Jim Arnold Invitational
300m Hurdles - 36"
48.24c
PR
Apr 18
STCE DKC QUAD LP Batavia WWS
Sheryaar Khan
- 10th Grade
100 Meters
12.64c
Apr 18
STCE DKC QUAD LP Batavia WWS
200 Meters
25.92
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
400 Meters
1:02.34c
PR
Apr 18
STCE DKC QUAD LP Batavia WWS
Christian Khoury
- 12th Grade
100 Meters
11.53
PR
May 12
DuKane Conference Boys Meet
200 Meters
23.82
PR
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
Long Jump
20' 0.5
PR
Apr 29
41st Jim Arnold Invitational
Humza Kiani
- 10th Grade
800 Meters
2:27.7h
Apr 18
STCE DKC QUAD LP Batavia WWS
Daniel Kim
- 10th Grade
800 Meters
2:38.97
Apr 11
LP vs SCN Co-Ed Dual
3200 Meters
12:42.4h
PR
Apr 18
STCE DKC QUAD LP Batavia WWS
Dawid Kosakowski
- 9th Grade
800 Meters
2:42.34
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
1600 Meters
5:55.02
PR
Apr 11
LP vs SCN Co-Ed Dual
3200 Meters
12:41.78
PR
May 2
DuKane Conference Boys Quad #2
Alex Kulesza
- 9th Grade
100 Meters
14.14c
PR
Apr 18
STCE DKC QUAD LP Batavia WWS
200 Meters
29.04c
PR
Apr 18
STCE DKC QUAD LP Batavia WWS
Vinny Lanzito
- 11th Grade
100 Meters
12.45
Apr 11
LP vs SCN Co-Ed Dual
Pole Vault
12' 8
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
Nathan Larkin
- 9th Grade
Pole Vault
10' 6
May 22
Drendel Freshmen Invite
Austin Lindenmuth
- 11th Grade
Discus - 1.6kg
152' 7.75
PR
May 5
89th DuPage County Boys Championships
Jose Lozano
- 9th Grade
800 Meters
2:26.0h
Apr 18
STCE DKC QUAD LP Batavia WWS
1600 Meters
5:40.78
May 2
DuKane Conference Boys Quad #2
Wyatt Matson
- 12th Grade
110m Hurdles - 39"
17.53
PR
Apr 8
Best 4 Invitational
300m Hurdles - 36"
45.94
PR
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
Genji Matsuyama
- 10th Grade
100 Meters
11.98
PR
May 12
DuKane Conference Boys Meet
200 Meters
27.47
May 2
DuKane Conference Boys Quad #2
Long Jump
17' 0.75
May 2
DuKane Conference Boys Quad #2
Triple Jump
38' 7.25
PR
May 2
DuKane Conference Boys Quad #2
Charlie Michelini
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
51' 0.5
May 5
89th DuPage County Boys Championships
Discus - 1.6kg
124' 5.75
PR
Apr 11
LP vs SCN Co-Ed Dual
Joey Michelini
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
40' 1.5
May 22
Drendel Freshmen Invite
Discus - 1.6kg
134' 2.25
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
Tyler Michelini
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
64' 9.5
PR
May 12
DuKane Conference Boys Meet
Discus - 1.6kg
180' 1
PR
May 5
89th DuPage County Boys Championships
Dominick Nash
- 9th Grade
100 Meters
12.69
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
200 Meters
25.76
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
400 Meters
57.85
PR
May 2
DuKane Conference Boys Quad #2
Andrew Nguyen
- 9th Grade
100 Meters
13.14c
Apr 18
STCE DKC QUAD LP Batavia WWS
200 Meters
27.33
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
400 Meters
1:05.04c
PR
Apr 18
STCE DKC QUAD LP Batavia WWS
Long Jump
11' 8
PR
May 2
DuKane Conference Boys Quad #2
Stephen O'Connor
- 11th Grade
Pole Vault
13' 7.75
May 17
2023 IHSA Class 3A TRB Sectional - #5 Wheaton (W. ..
Anthony Orestano
- 9th Grade
100 Meters
12.04c
Apr 18
STCE DKC QUAD LP Batavia WWS
200 Meters
24.15
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
400 Meters
58.10
PR
May 17
2023 IHSA Class 3A TRB Sectional - #5 Wheaton (W. ..
300m Hurdles - 36"
47.98
PR
Apr 11
LP vs SCN Co-Ed Dual
Pole Vault
11' 8
May 12
DuKane Conference Boys Meet
Gino Orestano
- 11th Grade
100 Meters
12.24c
Apr 18
STCE DKC QUAD LP Batavia WWS
200 Meters
25.34c
Apr 18
STCE DKC QUAD LP Batavia WWS
Triple Jump
36' 11.75
May 2
DuKane Conference Boys Quad #2
Chaz Orrico
- 11th Grade
100 Meters
12.24c
PR
Apr 18
STCE DKC QUAD LP Batavia WWS
200 Meters
24.61
PR
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
Long Jump
18' 10.75
PR
May 5
89th DuPage County Boys Championships
Evan Pahopos
- 10th Grade
100 Meters
12.54c
PR
Apr 18
STCE DKC QUAD LP Batavia WWS
200 Meters
25.26
PR
May 5
89th DuPage County Boys Championships
Long Jump
17' 10.5
PR
May 5
89th DuPage County Boys Championships
Alex Panagiotopoulos
- 12th Grade
Triple Jump
39' 2.5
PR
Apr 11
LP vs SCN Co-Ed Dual
Aiden Patel
- 9th Grade
100 Meters
11.90
Apr 8
Best 4 Invitational
200 Meters
24.37
May 12
DuKane Conference Boys Meet
Long Jump
19' 7.5
May 17
2023 IHSA Class 3A TRB Sectional - #5 Wheaton (W. ..
Brandon Pena
- 10th Grade
800 Meters
2:21.92
PR
Apr 15
Bud Mohns Invitational
1600 Meters
5:30.34
May 2
DuKane Conference Boys Quad #2
Matthew Peterson
- 10th Grade
100 Meters
13.04c
PR
Apr 18
STCE DKC QUAD LP Batavia WWS
200 Meters
27.05
PR
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
400 Meters
1:07.14c
PR
Apr 18
STCE DKC QUAD LP Batavia WWS
Donovan Pinto
- 9th Grade
100 Meters
13.27
PR
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
200 Meters
27.10
PR
Apr 11
LP vs SCN Co-Ed Dual
Dominic Pitello
- 10th Grade
100 Meters
12.49
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
200 Meters
25.83
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
400 Meters
57.97
PR
Apr 21
Red Grange Invitational
Bryan Pochowicz
- 11th Grade
High Jump
5' 9
PR
Apr 11
LP vs SCN Co-Ed Dual
Pole Vault
12' 2
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
Adrian Podosek
- 9th Grade
100 Meters
12.64c
Apr 18
STCE DKC QUAD LP Batavia WWS
200 Meters
26.16
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
400 Meters
58.31
PR
May 12
DuKane Conference Boys Meet
Adrian Przestrzelski
- 11th Grade
100 Meters
11.94c
PR
Apr 18
STCE DKC QUAD LP Batavia WWS
High Jump
5' 9
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
Long Jump
19' 4.75
Apr 11
LP vs SCN Co-Ed Dual
Triple Jump
44' 2.75
May 12
DuKane Conference Boys Meet
Demari Richmond
- 9th Grade
200 Meters
26.89
Apr 11
LP vs SCN Co-Ed Dual
110m Hurdles - 39"
17.18
May 22
Drendel Freshmen Invite
300m Hurdles - 36"
47.24c
Apr 18
STCE DKC QUAD LP Batavia WWS
High Jump
5' 5
PR
May 22
Drendel Freshmen Invite
Triple Jump
39' 4.5
May 5
89th DuPage County Boys Championships
DJ Ritter
- 10th Grade
100 Meters
11.97
Apr 8
Best 4 Invitational
200 Meters
25.54
Apr 11
LP vs SCN Co-Ed Dual
Pole Vault
8' 0
PR
Apr 11
LP vs SCN Co-Ed Dual
Val Roins
- 10th Grade
100 Meters
13.77
PR
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
200 Meters
28.64c
PR
Apr 18
STCE DKC QUAD LP Batavia WWS
Ethan Rozelle
- 12th Grade
100 Meters
12.21
PR
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
200 Meters
26.04c
PR
Apr 18
STCE DKC QUAD LP Batavia WWS
Yhoskar Ruiz Capote
- 10th Grade
100 Meters
11.84c
PR
Apr 18
STCE DKC QUAD LP Batavia WWS
200 Meters
24.29
PR
May 2
DuKane Conference Boys Quad #2
110m Hurdles - 39"
16.47
Apr 29
41st Jim Arnold Invitational
300m Hurdles - 36"
42.03
PR
May 17
2023 IHSA Class 3A TRB Sectional - #5 Wheaton (W. ..
Jeff Rustemi
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
42' 1.5
PR
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
Discus - 1.6kg
125' 11.75
PR
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
Jacob Rymarcsuk
- 10th Grade
800 Meters
2:28.70
Apr 15
Bud Mohns Invitational
1600 Meters
5:31.0h
Apr 18
STCE DKC QUAD LP Batavia WWS
3200 Meters
12:16.87
May 2
DuKane Conference Boys Quad #2
Jack Salkin
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
34' 4.25
PR
Apr 11
LP vs SCN Co-Ed Dual
Discus - 1.6kg
93' 5.25
PR
Apr 18
STCE DKC QUAD LP Batavia WWS
Aidan Salter
- 11th Grade
200 Meters
28.35
PR
Apr 11
LP vs SCN Co-Ed Dual
High Jump
5' 3
PR
Apr 11
LP vs SCN Co-Ed Dual
Charlie Seger
- 9th Grade
800 Meters
3:04.28
Apr 11
LP vs SCN Co-Ed Dual
1600 Meters
6:58.2h
Apr 18
STCE DKC QUAD LP Batavia WWS
Nick Sheklarevski
- 9th Grade
800 Meters
2:15.14
May 2
DuKane Conference Boys Quad #2
1600 Meters
4:51.31
May 12
DuKane Conference Boys Meet
3200 Meters
10:37.97
May 5
89th DuPage County Boys Championships
Bob Sibigtroth
- 10th Grade
100 Meters
12.73
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
200 Meters
26.11
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
High Jump
5' 3
Apr 11
LP vs SCN Co-Ed Dual
Nathan Simmons
- 9th Grade
100 Meters
12.94
PR
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
200 Meters
26.65
PR
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
400 Meters
1:06.24c
PR
Apr 18
STCE DKC QUAD LP Batavia WWS
110m Hurdles - 39"
20.31
May 22
Drendel Freshmen Invite
300m Hurdles - 36"
48.71
PR
May 22
Drendel Freshmen Invite
Lucas Skupien
- 10th Grade
800 Meters
2:19.54
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
1600 Meters
4:53.62
May 5
89th DuPage County Boys Championships
3200 Meters
10:21.42
Apr 29
41st Jim Arnold Invitational
Jacob Smolik
- 10th Grade
100 Meters
13.10
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
200 Meters
28.01
May 2
DuKane Conference Boys Quad #2
400 Meters
1:10.34c
PR
Apr 18
STCE DKC QUAD LP Batavia WWS
Aleks Stranz
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
35' 2
Apr 18
STCE DKC QUAD LP Batavia WWS
Discus - 1.6kg
128' 2.5
Apr 11
LP vs SCN Co-Ed Dual
Kris Szkaradek
- 11th Grade
200 Meters
25.37
PR
May 2
DuKane Conference Boys Quad #2
400 Meters
57.94c
PR
Apr 18
STCE DKC QUAD LP Batavia WWS
110m Hurdles - 39"
16.24
May 12
DuKane Conference Boys Meet
300m Hurdles - 36"
41.66
May 12
DuKane Conference Boys Meet
Zach Torres
- 11th Grade
400 Meters
53.29
May 5
89th DuPage County Boys Championships
800 Meters
2:08.4h
PR
Apr 18
STCE DKC QUAD LP Batavia WWS
1600 Meters
5:08.43
May 2
DuKane Conference Boys Quad #2
Jacob Tourtillott
- 11th Grade
100 Meters
12.25
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
200 Meters
24.90
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
400 Meters
56.27
Apr 21
Red Grange Invitational
Dominic Tucci
- 12th Grade
100 Meters
11.44c
PR
Apr 18
STCE DKC QUAD LP Batavia WWS
200 Meters
23.31
PR
May 5
89th DuPage County Boys Championships
400 Meters
56.54c
PR
Apr 18
STCE DKC QUAD LP Batavia WWS
Jack Tucci
- 12th Grade
100 Meters
11.64c
PR
Apr 18
STCE DKC QUAD LP Batavia WWS
200 Meters
23.63
PR
Apr 11
LP vs SCN Co-Ed Dual
400 Meters
56.34c
PR
Apr 18
STCE DKC QUAD LP Batavia WWS
John Turner
- 12th Grade
High Jump
6' 3
PR
Apr 11
LP vs SCN Co-Ed Dual
Kyle Van Winkle
- 9th Grade
200 Meters
27.52
PR
May 2
DuKane Conference Boys Quad #2
High Jump
5' 1
May 22
Drendel Freshmen Invite
Triple Jump
35' 9.75
May 2
DuKane Conference Boys Quad #2
Xavier Vargas
- 11th Grade
400 Meters
1:03.07
PR
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
800 Meters
2:18.27
PR
May 12
DuKane Conference Boys Meet
Armand Voloder
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
48' 3.5
Apr 29
41st Jim Arnold Invitational
Discus - 1.6kg
119' 2.75
May 2
DuKane Conference Boys Quad #2
Philip Wright
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
33' 0.5
PR
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
Discus - 1.6kg
92' 5.5
PR
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
Liam Wyatt
- 9th Grade
1600 Meters
5:52.74
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
3200 Meters
12:37.01
May 2
DuKane Conference Boys Quad #2
Jake Zegger
- 12th Grade
800 Meters
2:08.10
PR
May 2
DuKane Conference Boys Quad #2
1600 Meters
4:42.09
PR
May 17
2023 IHSA Class 3A TRB Sectional - #5 Wheaton (W. ..
3200 Meters
10:10.35
PR
Apr 8
Best 4 Invitational
Nick Zegger
- 9th Grade
800 Meters
2:17.52
Apr 8
Best 4 Invitational
1600 Meters
4:59.54
Apr 11
LP vs SCN Co-Ed Dual
3200 Meters
10:54.11
Apr 15
Bud Mohns Invitational
Womens
Haniah Abbassi
- 10th Grade
800 Meters
3:11.53
PR
Apr 11
LP vs SCN Co-Ed Dual
1600 Meters
7:02.78
PR
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
Alexis Abraham
- 10th Grade
200 Meters
35.24c
Apr 18
SCN vs WWS vs GBN vs LP
Pole Vault
7' 0
PR
Apr 11
LP vs SCN Co-Ed Dual
Isabella Asenova
- 10th Grade
400 Meters
1:16.44c
PR
Apr 4
DKC Girls Quad #1 (Glenbard North)
800 Meters
2:59.75
Apr 11
LP vs SCN Co-Ed Dual
1600 Meters
6:28.32
Apr 15
2023 Hinsdale Central Devilette Invitational
3200 Meters
14:12.48
Apr 27
Conant Cougar Twilight Invitational
Evalina (Eva) Bach
- 10th Grade
100 Meters
14.54c
Apr 4
DKC Girls Quad #1 (Glenbard North)
Pole Vault
11' 0.75
May 10
2023 IHSA Class 3A TRG Sectional - #5 Rolling Mead..
Alexis Bailey
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
31' 0.5
PR
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
Discus - 1kg
75' 6.25
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
Aeleen Barriga
- 12th Grade
400 Meters
1:11.34c
PR
Apr 18
SCN vs WWS vs GBN vs LP
800 Meters
2:40.33
PR
May 4
DuKane Conference Girls Outdoor Championships
Jade Benavides
- 12th Grade
800 Meters
2:31.07
PR
Apr 27
Conant Cougar Twilight Invitational
1600 Meters
5:21.94
PR
May 10
2023 IHSA Class 3A TRG Sectional - #5 Rolling Mead..
3200 Meters
12:30.10
PR
Apr 15
2023 Hinsdale Central Devilette Invitational
Alexandria Blankenship
- 12th Grade
400 Meters
1:15.24c
PR
Apr 4
DKC Girls Quad #1 (Glenbard North)
800 Meters
2:53.53
PR
May 10
2023 IHSA Class 3A TRG Sectional - #5 Rolling Mead..
1600 Meters
6:31.46
Apr 8
Buffalo Grove Girls Track & Field Invite
Zykina Boushan-Bullocks
- 11th Grade
200 Meters
42.42
PR
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
Shot Put - 4kg
15' 2.25
PR
Apr 11
LP vs SCN Co-Ed Dual
Discus - 1kg
25' 9.75
PR
Apr 4
DKC Girls Quad #1 (Glenbard North)
Avalynn Bullington
- 9th Grade
100 Meters
13.91
May 4
DuKane Conference Girls Outdoor Championships
200 Meters
28.64
May 4
DuKane Conference Girls Outdoor Championships
100m Hurdles - 33"
21.24c
PR
Apr 18
SCN vs WWS vs GBN vs LP
300m Hurdles - 30"
54.94c
PR
Apr 18
SCN vs WWS vs GBN vs LP
Laurie Cando
- 9th Grade
100 Meters
15.04
PR
Apr 11
LP vs SCN Co-Ed Dual
200 Meters
32.61
(-.8)
Apr 15
2023 Hinsdale Central Devilette Invitational
100m Hurdles - 33"
22.32
PR
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
Lilian Carreto
- 12th Grade
Shot Put - 4kg
23' 4.75
PR
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
Discus - 1kg
67' 5.75
PR
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
Taliyah Claybon
- 9th Grade
100 Meters
14.35
Apr 8
Buffalo Grove Girls Track & Field Invite
200 Meters
31.14c
Apr 4
DKC Girls Quad #1 (Glenbard North)
400 Meters
1:15.35
PR
May 10
2023 IHSA Class 3A TRG Sectional - #5 Rolling Mead..
Triple Jump
28' 2.5
Apr 4
DKC Girls Quad #1 (Glenbard North)
Gianna Cooper
- 11th Grade
100 Meters
14.28
PR
Apr 11
LP vs SCN Co-Ed Dual
200 Meters
31.24
PR
Apr 8
Buffalo Grove Girls Track & Field Invite
High Jump
4' 8
PR
Apr 11
LP vs SCN Co-Ed Dual
Mia Corso
- 9th Grade
Shot Put - 4kg
20' 6.5
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
Discus - 1kg
52' 4.75
PR
Apr 11
LP vs SCN Co-Ed Dual
Long Jump
11' 5
PR
Apr 18
SCN vs WWS vs GBN vs LP
Ava Cotte
- 9th Grade
100 Meters
16.04c
PR
Apr 4
DKC Girls Quad #1 (Glenbard North)
200 Meters
30.34c
PR
Apr 18
SCN vs WWS vs GBN vs LP
Triple Jump
26' 6.75
PR
Apr 4
DKC Girls Quad #1 (Glenbard North)
Kacey Curry
- 9th Grade
100m Hurdles - 33"
20.12
Apr 11
LP vs SCN Co-Ed Dual
300m Hurdles - 30"
54.15
May 4
DuKane Conference Girls Outdoor Championships
Cyra D'Alessandro
- 9th Grade
100 Meters
14.24c
Apr 18
SCN vs WWS vs GBN vs LP
200 Meters
29.39
PR
Apr 27
Conant Cougar Twilight Invitational
Drea D'Alessandro
- 11th Grade
100 Meters
14.38
Apr 8
Buffalo Grove Girls Track & Field Invite
200 Meters
30.63
PR
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
Isabella DiDomenico
- 12th Grade
100 Meters
13.60
May 4
DuKane Conference Girls Outdoor Championships
200 Meters
29.22
Apr 11
LP vs SCN Co-Ed Dual
Kalea Feliciano
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
22' 2
PR
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
Discus - 1kg
62' 9.5
PR
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
Luisa Frackiewicz
- 10th Grade
800 Meters
3:26.71
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
1600 Meters
6:47.6h
PR
Apr 18
SCN vs WWS vs GBN vs LP
Ana Gascon
- 10th Grade
100 Meters
18.44c
PR
Apr 18
SCN vs WWS vs GBN vs LP
200 Meters
33.64c
PR
Apr 18
SCN vs WWS vs GBN vs LP
Mikayla Gnutek
- 9th Grade
100 Meters
14.27
Apr 11
LP vs SCN Co-Ed Dual
400 Meters
1:09.34
Apr 8
Buffalo Grove Girls Track & Field Invite
100m Hurdles - 33"
21.74c
PR
Apr 4
DKC Girls Quad #1 (Glenbard North)
300m Hurdles - 30"
55.89
PR
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
Gianna Goldsmith
- 9th Grade
400 Meters
1:08.60
PR
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
100m Hurdles - 33"
20.37
PR
Apr 11
LP vs SCN Co-Ed Dual
300m Hurdles - 30"
52.17
May 10
2023 IHSA Class 3A TRG Sectional - #5 Rolling Mead..
High Jump
5' 0
Apr 11
LP vs SCN Co-Ed Dual
Ashley Hawkins
- 12th Grade
400 Meters
1:11.14c
PR
Apr 4
DKC Girls Quad #1 (Glenbard North)
800 Meters
2:44.30
Apr 8
Buffalo Grove Girls Track & Field Invite
1600 Meters
6:17.24
Apr 27
Conant Cougar Twilight Invitational
Amy Hernandez
- 10th Grade
100 Meters
18.14c
PR
Apr 4
DKC Girls Quad #1 (Glenbard North)
200 Meters
39.44c
PR
Apr 4
DKC Girls Quad #1 (Glenbard North)
Mia Hernandez
- 11th Grade
100 Meters
16.54c
PR
Apr 4
DKC Girls Quad #1 (Glenbard North)
200 Meters
35.14c
Apr 4
DKC Girls Quad #1 (Glenbard North)
Dajah Hughes
- 9th Grade
100 Meters
16.94
PR
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
200 Meters
35.56
PR
Apr 11
LP vs SCN Co-Ed Dual
Sophia Johnson
- 12th Grade
400 Meters
1:13.43
PR
Apr 11
LP vs SCN Co-Ed Dual
800 Meters
2:52.81
PR
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
1600 Meters
6:55.7h
Apr 4
DKC Girls Quad #1 (Glenbard North)
Amira Jones-Faggins
- 12th Grade
200 Meters
28.58
May 10
2023 IHSA Class 3A TRG Sectional - #5 Rolling Mead..
400 Meters
1:10.49
PR
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
Emma Kelley
- 9th Grade
100 Meters
14.52
PR
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
200 Meters
30.14c
PR
Apr 18
SCN vs WWS vs GBN vs LP
Long Jump
13' 7
PR
Apr 11
LP vs SCN Co-Ed Dual
Triple Jump
28' 9.5
PR
Apr 15
2023 Hinsdale Central Devilette Invitational
Julia Kelly
- 10th Grade
100 Meters
13.15
Apr 11
LP vs SCN Co-Ed Dual
100m Hurdles - 33"
15.80
PR
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
Long Jump
17' 8.25
May 10
2023 IHSA Class 3A TRG Sectional - #5 Rolling Mead..
Triple Jump
35' 0.5
May 4
DuKane Conference Girls Outdoor Championships
Lily Kent
- 9th Grade
100 Meters
15.04c
Apr 18
SCN vs WWS vs GBN vs LP
400 Meters
1:17.15
PR
May 4
DuKane Conference Girls Outdoor Championships
Gabriella Koziol
- 10th Grade
400 Meters
1:15.22
PR
Apr 11
LP vs SCN Co-Ed Dual
Pole Vault
8' 0
PR
Apr 11
LP vs SCN Co-Ed Dual
Maya Kulesza
- 11th Grade
100 Meters
14.29
PR
Apr 11
LP vs SCN Co-Ed Dual
100m Hurdles - 33"
19.54c
PR
Apr 18
SCN vs WWS vs GBN vs LP
High Jump
4' 10
PR
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
Long Jump
15' 4.5
May 10
2023 IHSA Class 3A TRG Sectional - #5 Rolling Mead..
Triple Jump
33' 2.5
PR
May 4
DuKane Conference Girls Outdoor Championships
Karmen Kurowicka
- 12th Grade
100 Meters
13.94c
Apr 18
SCN vs WWS vs GBN vs LP
100m Hurdles - 33"
16.21
PR
May 4
DuKane Conference Girls Outdoor Championships
High Jump
5' 5.75
PR
May 10
2023 IHSA Class 3A TRG Sectional - #5 Rolling Mead..
Karolina Kwiatkowski
- 10th Grade
100 Meters
18.04c
Apr 4
DKC Girls Quad #1 (Glenbard North)
200 Meters
33.64c
PR
Apr 18
SCN vs WWS vs GBN vs LP
Demetra Lolos
- 9th Grade
100 Meters
14.62
PR
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
Sara Modrakovic
- 11th Grade
100 Meters
14.74c
PR
Apr 4
DKC Girls Quad #1 (Glenbard North)
100m Hurdles - 33"
18.34c
Apr 18
SCN vs WWS vs GBN vs LP
300m Hurdles - 30"
51.99
PR
May 4
DuKane Conference Girls Outdoor Championships
Sophia Morikuni
- 11th Grade
400 Meters
1:15.45
PR
Apr 11
LP vs SCN Co-Ed Dual
800 Meters
3:02.56
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
1600 Meters
6:34.9h
PR
Apr 18
SCN vs WWS vs GBN vs LP
Nicole Motyka
- 12th Grade
High Jump
4' 8
Apr 11
LP vs SCN Co-Ed Dual
Pole Vault
10' 0
PR
Apr 18
SCN vs WWS vs GBN vs LP
Victoria Nguyen
- 9th Grade
100 Meters
14.64c
Apr 18
SCN vs WWS vs GBN vs LP
400 Meters
1:13.60
PR
May 4
DuKane Conference Girls Outdoor Championships
100m Hurdles - 33"
20.50
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
300m Hurdles - 30"
57.86
PR
Apr 8
Buffalo Grove Girls Track & Field Invite
Imani Ogunribido
- 12th Grade
100 Meters
12.44
PR
May 4
DuKane Conference Girls Outdoor Championships
100m Hurdles - 33"
16.65
(-1.5)
PR
Apr 15
2023 Hinsdale Central Devilette Invitational
Long Jump
15' 11
PR
Apr 11
LP vs SCN Co-Ed Dual
Triple Jump
38' 1.5
PR
May 20
IHSA 3A Girls State Track & Field Championships
Victoria Oleszczuk
- 10th Grade
100 Meters
15.46
PR
Apr 11
LP vs SCN Co-Ed Dual
200 Meters
32.67
PR
Apr 11
LP vs SCN Co-Ed Dual
Margaret O'Neil
- 9th Grade
200 Meters
31.13
PR
Apr 8
Buffalo Grove Girls Track & Field Invite
100m Hurdles - 33"
21.43
PR
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
High Jump
4' 6
PR
Apr 8
Buffalo Grove Girls Track & Field Invite
Rachelle Orrico
- 9th Grade
100 Meters
16.04c
PR
Apr 4
DKC Girls Quad #1 (Glenbard North)
200 Meters
33.14c
PR
Apr 4
DKC Girls Quad #1 (Glenbard North)
Shot Put - 4kg
24' 3.25
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
Discus - 1kg
92' 9.25
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
Long Jump
14' 4.5
PR
Apr 18
SCN vs WWS vs GBN vs LP
Xiang Owens
- 9th Grade
Shot Put - 4kg
19' 7.75
PR
Apr 11
LP vs SCN Co-Ed Dual
Discus - 1kg
37' 10.75
PR
Apr 11
LP vs SCN Co-Ed Dual
Valeria Pablo
- 10th Grade
100 Meters
16.24c
Apr 4
DKC Girls Quad #1 (Glenbard North)
200 Meters
34.74c
PR
Apr 4
DKC Girls Quad #1 (Glenbard North)
400 Meters
1:16.44c
PR
Apr 18
SCN vs WWS vs GBN vs LP
Valery Pardo
- 10th Grade
100 Meters
16.37
PR
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
200 Meters
40.44c
PR
Apr 4
DKC Girls Quad #1 (Glenbard North)
Diya Patel
- 9th Grade
100 Meters
17.04c
PR
Apr 18
SCN vs WWS vs GBN vs LP
200 Meters
37.04c
PR
Apr 18
SCN vs WWS vs GBN vs LP
Alison Pena
- 9th Grade
High Jump
4' 2
PR
Apr 18
SCN vs WWS vs GBN vs LP
Long Jump
14' 0.5
Apr 15
2023 Hinsdale Central Devilette Invitational
Alexia Pena Mendoza
- 11th Grade
100 Meters
15.93
PR
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
200 Meters
34.83
PR
Apr 11
LP vs SCN Co-Ed Dual
Pole Vault
6' 0
PR
Apr 18
SCN vs WWS vs GBN vs LP
Ana Pena Mendoza
- 9th Grade
100 Meters
17.34c
PR
Apr 4
DKC Girls Quad #1 (Glenbard North)
200 Meters
38.14c
PR
Apr 4
DKC Girls Quad #1 (Glenbard North)
Jessica Popko
- 10th Grade
100 Meters
15.78
Apr 11
LP vs SCN Co-Ed Dual
200 Meters
34.44c
PR
Apr 4
DKC Girls Quad #1 (Glenbard North)
100m Hurdles - 33"
20.09
PR
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
Pole Vault
8' 3.25
May 4
DuKane Conference Girls Outdoor Championships
Amaria Riggins
- 10th Grade
100 Meters
13.97
PR
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
200 Meters
30.64c
PR
Apr 4
DKC Girls Quad #1 (Glenbard North)
100m Hurdles - 33"
21.35
PR
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
Pole Vault
8' 11.75
PR
Apr 18
SCN vs WWS vs GBN vs LP
Joscelin Ritthamel
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
24' 4.75
Apr 11
LP vs SCN Co-Ed Dual
Discus - 1kg
77' 2.75
Apr 11
LP vs SCN Co-Ed Dual
Liliana Rodriguez
- 10th Grade
100 Meters
18.54c
PR
Apr 4
DKC Girls Quad #1 (Glenbard North)
200 Meters
31.34c
PR
Apr 18
SCN vs WWS vs GBN vs LP
Kelci Saele
- 12th Grade
800 Meters
3:17.9h
PR
Apr 4
DKC Girls Quad #1 (Glenbard North)
1600 Meters
7:23.14
PR
Apr 11
LP vs SCN Co-Ed Dual
Esther Sangobowale
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
34' 7
PR
May 10
2023 IHSA Class 3A TRG Sectional - #5 Rolling Mead..
Discus - 1kg
95' 6
PR
Apr 8
Buffalo Grove Girls Track & Field Invite
Maya Seger
- 11th Grade
400 Meters
1:14.24c
PR
Apr 4
DKC Girls Quad #1 (Glenbard North)
800 Meters
2:44.31
Apr 11
LP vs SCN Co-Ed Dual
1600 Meters
5:57.6h
Apr 18
SCN vs WWS vs GBN vs LP
3200 Meters
13:03.95
Apr 27
Conant Cougar Twilight Invitational
Sofia Shuff
- 10th Grade
100 Meters
16.98
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
200 Meters
31.64c
PR
Apr 18
SCN vs WWS vs GBN vs LP
Julia Smith
- 12th Grade
Shot Put - 4kg
33' 3.25
PR
May 4
DuKane Conference Girls Outdoor Championships
Discus - 1kg
109' 4.25
PR
May 10
2023 IHSA Class 3A TRG Sectional - #5 Rolling Mead..
Wiktoria Solakiewicz
- 10th Grade
400 Meters
1:18.93
PR
May 4
DuKane Conference Girls Outdoor Championships
100m Hurdles - 33"
19.24
PR
May 4
DuKane Conference Girls Outdoor Championships
300m Hurdles - 30"
1:02.14c
PR
Apr 18
SCN vs WWS vs GBN vs LP
Yoanna Stamenova
- 10th Grade
100m Hurdles - 33"
22.25
PR
Apr 11
LP vs SCN Co-Ed Dual
Pole Vault
8' 9
May 4
DuKane Conference Girls Outdoor Championships
Nicolette Sullivan
- 9th Grade
100 Meters
16.19
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
200 Meters
36.34c
Apr 4
DKC Girls Quad #1 (Glenbard North)
Layla Sutherland
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
22' 6.5
Apr 11
LP vs SCN Co-Ed Dual
Discus - 1kg
76' 8.5
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
Justyna Szkaradek
- 12th Grade
800 Meters
2:44.55
PR
May 4
DuKane Conference Girls Outdoor Championships
1600 Meters
6:04.21
PR
May 10
2023 IHSA Class 3A TRG Sectional - #5 Rolling Mead..
Discus - 1kg
79' 7
PR
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
Rose Szkaradek
- 9th Grade
800 Meters
2:35.79
PR
Apr 27
Conant Cougar Twilight Invitational
Discus - 1kg
60' 9.5
PR
Apr 18
SCN vs WWS vs GBN vs LP
Deven Townsend
- 9th Grade
100 Meters
14.44c
Apr 18
SCN vs WWS vs GBN vs LP
200 Meters
29.84c
Apr 18
SCN vs WWS vs GBN vs LP
Tsveta Tsoleva
- 9th Grade
200 Meters
31.74c
PR
Apr 18
SCN vs WWS vs GBN vs LP
400 Meters
1:22.79
PR
May 4
DuKane Conference Girls Outdoor Championships
100m Hurdles - 33"
18.77
(-.8)
Apr 15
2023 Hinsdale Central Devilette Invitational
Long Jump
13' 1
PR
Apr 18
SCN vs WWS vs GBN vs LP
Triple Jump
27' 7
PR
Apr 11
LP vs SCN Co-Ed Dual
Grace Tucci
- 12th Grade
200 Meters
29.74c
PR
Apr 18
SCN vs WWS vs GBN vs LP
400 Meters
1:07.36
PR
Apr 8
Buffalo Grove Girls Track & Field Invite
Klara Volkova
- 9th Grade
Shot Put - 4kg
30' 8.75
May 4
DuKane Conference Girls Outdoor Championships
Discus - 1kg
77' 11.75
Apr 11
LP vs SCN Co-Ed Dual
Sereana Vulaono
- 12th Grade
100 Meters
12.29
PR
May 4
DuKane Conference Girls Outdoor Championships
200 Meters
25.76
PR
May 4
DuKane Conference Girls Outdoor Championships
Shot Put - 4kg
36' 9.75
PR
Apr 11
LP vs SCN Co-Ed Dual
Discus - 1kg
115' 7.25
PR
May 10
2023 IHSA Class 3A TRG Sectional - #5 Rolling Mead..
Long Jump
17' 5
PR
Apr 11
LP vs SCN Co-Ed Dual
Whitney Williams
- 9th Grade
100 Meters
16.44c
PR
Apr 4
DKC Girls Quad #1 (Glenbard North)
200 Meters
33.74c
PR
Apr 4
DKC Girls Quad #1 (Glenbard North)
Londyn Wright
- 11th Grade
100 Meters
14.27
(-.5)
Apr 15
2023 Hinsdale Central Devilette Invitational
200 Meters
30.07
May 4
DuKane Conference Girls Outdoor Championships
Lakayla Yates
- 10th Grade
100 Meters
14.74c
PR
Apr 18
SCN vs WWS vs GBN vs LP
200 Meters
30.74c
PR
Apr 18
SCN vs WWS vs GBN vs LP
Avary Zaar
- 11th Grade
200 Meters
30.04c
Apr 18
SCN vs WWS vs GBN vs LP
400 Meters
1:05.58
May 10
2023 IHSA Class 3A TRG Sectional - #5 Rolling Mead..
Emily Zabierowski
- 10th Grade
Discus - 1kg
48' 7.5
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
Julia Zalewski
- 10th Grade
100 Meters
16.24c
PR
Apr 18
SCN vs WWS vs GBN vs LP
200 Meters
36.66
PR
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
Sophie Zawada
- 10th Grade
800 Meters
3:02.49
PR
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
1600 Meters
6:40.7h
PR
Apr 18
SCN vs WWS vs GBN vs LP
3200 Meters
14:54.50
PR
Apr 8
Buffalo Grove Girls Track & Field Invite
Yana Zraychyk
- 9th Grade
400 Meters
1:14.50
PR
Apr 11
LP vs SCN Co-Ed Dual
800 Meters
2:58.30
Apr 8
Buffalo Grove Girls Track & Field Invite
1600 Meters
6:34.17
Apr 25
LP vs SCE Co-Ed Dual
3200 Meters
15:33.57
Apr 15
2023 Hinsdale Central Devilette Invitational
Blue text indicates a mark from the current week.