Season:
2023 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1981
1980
1979
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2002
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
Brennan Betz
- 11th Grade
100m Hurdles - 33"
16.13
PR
May 26
OHSAA D3 Region 9 - Norwayne
110m Hurdles - 39"
15.42
PR
May 26
OHSAA D3 Region 9 - Norwayne
300m Hurdles - 36"
43.66
PR
May 19
OHSAA Division 3 District - Norwayne
Luke Buxton
- 11th Grade
400 Meters
54.31
PR
May 19
OHSAA Division 3 District - Norwayne
800 Meters
2:21.01
Mar 25
Claymont Jeff Arthurs Invitational
Xavier Campbell
- 10th Grade
1600 Meters
5:11.96
Apr 8
East Canton Invitational
3200 Meters
10:37.96
Apr 8
East Canton Invitational
Noah Collins
- 11th Grade
800 Meters
2:02.70
May 19
OHSAA Division 3 District - Norwayne
John Drevon
- 10th Grade
200 Meters
26.50
PR
Apr 1
Fairless Falcon Invitational
110m Hurdles - 39"
17.39
May 19
OHSAA Division 3 District - Norwayne
300m Hurdles - 36"
47.57
Apr 8
East Canton Invitational
Triple Jump
31' 7.5
PR
Apr 8
East Canton Invitational
Ben Gallagher
- 12th Grade
100 Meters
13.40
May 19
OHSAA Division 3 District - Norwayne
400 Meters
1:01.00
PR
May 19
OHSAA Division 3 District - Norwayne
800 Meters
2:33.01
Mar 25
Claymont Jeff Arthurs Invitational
Triple Jump
32' 8
PR
Apr 8
East Canton Invitational
Lukas Hayton
- 10th Grade
100 Meters
12.58
Mar 25
Claymont Jeff Arthurs Invitational
Pole Vault
7' 6
May 6
East Canton Relays
Brylan Holland
- 12th Grade
800 Meters
1:56.13
PR
May 5
Fairless Twilight Invitational
1600 Meters
4:13.51
PR
Jun 3
OHSAA D3 State Track & Field Championships
3200 Meters
9:14.29
PR
Apr 8
East Canton Invitational
Tanner Lebo
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
30' 6
PR
May 6
East Canton Relays
Discus - 1.6kg
67' 5
May 6
East Canton Relays
Nathanael Martin
- 12th Grade
300m Hurdles - 36"
49.03
PR
Mar 25
Claymont Jeff Arthurs Invitational
Pole Vault
9' 6
PR
May 6
East Canton Relays
Lucus McCauley
- 11th Grade
100 Meters
11.52
PR
Mar 25
Claymont Jeff Arthurs Invitational
200 Meters
22.91
May 19
OHSAA Division 3 District - Norwayne
High Jump
5' 6
PR
Mar 25
Claymont Jeff Arthurs Invitational
Owen McCroskey
- 9th Grade
800 Meters
2:13.24
May 19
OHSAA Division 3 District - Norwayne
1600 Meters
5:21.66
Apr 1
Fairless Falcon Invitational
High Jump
5' 0
PR
May 6
East Canton Relays
Jake McCullough
- 12th Grade
Long Jump
18' 3
Mar 25
Claymont Jeff Arthurs Invitational
Kendrick Nelson
- 12th Grade
1600 Meters
4:54.23
PR
May 19
OHSAA Division 3 District - Norwayne
3200 Meters
11:20.66
PR
Mar 25
Claymont Jeff Arthurs Invitational
Kyle Peterson
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
41' 1.25
PR
Apr 1
Fairless Falcon Invitational
Discus - 1.6kg
128' 4
PR
May 19
OHSAA Division 3 District - Norwayne
Canaan Pollard
- 9th Grade
200 Meters
25.59
PR
Mar 25
Claymont Jeff Arthurs Invitational
High Jump
4' 10
PR
Mar 25
Claymont Jeff Arthurs Invitational
Tristain Proudfoot
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
40' 7
PR
Apr 8
East Canton Invitational
Discus - 1.6kg
96' 0
May 19
OHSAA Division 3 District - Norwayne
Dominic Reda
- 10th Grade
Long Jump
16' 9.5
PR
Apr 8
East Canton Invitational
Dominic Runzo
- 12th Grade
Pole Vault
11' 6
PR
May 6
East Canton Relays
Hunter Shoaff
- 12th Grade
200 Meters
24.28
PR
Apr 1
Fairless Falcon Invitational
400 Meters
57.89
PR
Apr 8
East Canton Invitational
Ian Spencer
- 11th Grade
400 Meters
57.81
PR
Mar 25
Claymont Jeff Arthurs Invitational
Josh Steigerwald
- 11th Grade
100 Meters
12.36
PR
Apr 1
Fairless Falcon Invitational
200 Meters
25.76
PR
May 19
OHSAA Division 3 District - Norwayne
Long Jump
17' 9.5
Mar 25
Claymont Jeff Arthurs Invitational
Andrew Wade
- 12th Grade
400 Meters
1:00.94
Apr 8
East Canton Invitational
High Jump
5' 4
Apr 8
East Canton Invitational
Womens
Natalie Andrews
- 10th Grade
400 Meters
1:23.09
Apr 1
Fairless Falcon Invitational
High Jump
4' 4
PR
Apr 8
East Canton Invitational
Ella Carter
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
29' 6
PR
May 6
East Canton Relays
Discus - 1kg
85' 3
May 6
East Canton Relays
Rayla Clapper
- 10th Grade
800 Meters
2:59.32
Apr 8
East Canton Invitational
1600 Meters
6:22.60
May 19
OHSAA Division 3 District - Norwayne
3200 Meters
15:05.23
PR
Mar 25
Claymont Jeff Arthurs Invitational
Long Jump
11' 8
PR
Mar 25
Claymont Jeff Arthurs Invitational
Katie Hill
- 9th Grade
100 Meters
14.04
PR
Mar 25
Claymont Jeff Arthurs Invitational
Hailey Holestine
- 9th Grade
100m Hurdles - 33"
20.60
Apr 8
East Canton Invitational
300m Hurdles - 30"
55.83
PR
May 19
OHSAA Division 3 District - Norwayne
Hailey Holstine
- 9th Grade
100m Hurdles - 33"
20.65
PR
Mar 25
Claymont Jeff Arthurs Invitational
300m Hurdles - 30"
1:00.72
PR
Mar 25
Claymont Jeff Arthurs Invitational
Grace Johnson
- 10th Grade
Long Jump
12' 7
PR
May 6
East Canton Relays
Shanaray Kager
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
32' 6
May 6
East Canton Relays
Discus - 1kg
118' 1
May 26
OHSAA D3 Region 9 - Norwayne
Sam Monter
- 12th Grade
Shot Put - 4kg
19' 9
PR
Mar 25
Claymont Jeff Arthurs Invitational
Klara Pero
- 12th Grade
400 Meters
1:16.66
PR
Mar 25
Claymont Jeff Arthurs Invitational
Long Jump
13' 9
May 19
OHSAA Division 3 District - Norwayne
Triple Jump
26' 10
PR
Apr 8
East Canton Invitational
Kynsie Pero
- 9th Grade
200 Meters
31.94
PR
Mar 25
Claymont Jeff Arthurs Invitational
Soel Rhiel
- ?
Discus - 1kg
39' 0
PR
May 6
East Canton Relays
Kathryn Shoeff
- 11th Grade
3200 Meters
14:16.80
May 19
OHSAA Division 3 District - Norwayne
Kamryn VanRyswyk
- 9th Grade
Triple Jump
23' 3.5
Apr 8
East Canton Invitational
Audrey Wade
- 11th Grade
800 Meters
2:20.89
PR
May 19
OHSAA Division 3 District - Norwayne
1600 Meters
5:06.25
May 19
OHSAA Division 3 District - Norwayne
3200 Meters
11:16.75
May 5
Fairless Twilight Invitational
Blue text indicates a mark from the current week.