Season:
2024 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
Indoor
2024
2023
2022
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2007
2004
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
Dalton Banaszak
- 10th Grade
400 Meters
1:03.93
PR
Apr 23
Baldwin Woodville HS Invitational
800 Meters
2:24.53
PR
Apr 25
Boyceville Invite
High Jump
5' 6
PR
Apr 23
Baldwin Woodville HS Invitational
Graycen Banaszak
- 12th Grade
100 Meters
13.00
Apr 18
Colfax Meet #1
Shot Put - 12lb
37' 6.25
PR
Apr 30
Dave Landgraf Invitational
Discus - 1.6kg
117' 7
PR
May 14
Dunn-St. Croix Conference Championships
Hudson Banaszak
- 9th Grade
400 Meters
1:02.83
PR
Apr 11
Elk Mound Invite
800 Meters
2:15.28
PR
May 20
WIAA D2 Bloomer Regional
1600 Meters
5:12.50
PR
May 14
Dunn-St. Croix Conference Championships
Long Jump
15' 1.5
PR
Apr 11
Elk Mound Invite
Caleb Beskow
- 12th Grade
300m Hurdles - 36"
46.21
PR
May 20
WIAA D2 Bloomer Regional
High Jump
5' 8
PR
Apr 23
Baldwin Woodville HS Invitational
Pole Vault
8' 0
PR
Apr 25
Boyceville Invite
Long Jump
14' 9
PR
Apr 25
Boyceville Invite
Trevor Best
- 10th Grade
1600 Meters
6:36.51
Apr 11
Elk Mound Invite
Zach Brantner
- 9th Grade
100 Meters
13.49
PR
Apr 11
Elk Mound Invite
200 Meters
28.20
PR
Apr 11
Elk Mound Invite
Shot Put - 12lb
24' 2.5
PR
Apr 11
Elk Mound Invite
High Jump
4' 10
PR
Apr 11
Elk Mound Invite
Brooks Burcaw
- 11th Grade
400 Meters
1:01.73
May 7
Colby Invitational
110m Hurdles - 39"
18.32
PR
Apr 11
Elk Mound Invite
300m Hurdles - 36"
46.25
May 7
Colby Invitational
Pole Vault
10' 0
PR
May 20
WIAA D2 Bloomer Regional
Jacob Carstens
- 9th Grade
400 Meters
1:10.21
PR
Apr 11
Elk Mound Invite
800 Meters
2:28.74
PR
May 20
WIAA D2 Bloomer Regional
1600 Meters
5:58.61
PR
Apr 30
Dave Landgraf Invitational
Parker Dutzle
- 11th Grade
200 Meters
24.34
PR
May 20
WIAA D2 Bloomer Regional
Tyler Gagner
- 12th Grade
100 Meters
11.50
PR
May 14
Dunn-St. Croix Conference Championships
200 Meters
23.91
PR
Apr 23
Baldwin Woodville HS Invitational
400 Meters
55.97
Apr 18
Colfax Meet #1
300m Hurdles - 36"
41.05
PR
May 20
WIAA D2 Bloomer Regional
Long Jump
18' 2
PR
Apr 30
Dave Landgraf Invitational
Samuel Hemenway
- 11th Grade
100 Meters
12.94
PR
Apr 23
Baldwin Woodville HS Invitational
200 Meters
26.87
PR
May 20
WIAA D2 Bloomer Regional
High Jump
5' 0
PR
Apr 11
Elk Mound Invite
Triple Jump
31' 2
Apr 18
Colfax Meet #1
Gabe Jenson
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
38' 10
PR
May 7
Colby Invitational
Discus - 1.6kg
98' 5
PR
Apr 25
Boyceville Invite
Londyn Jenson
- 11th Grade
200 Meters
29.75
PR
Apr 18
Colfax Meet #1
400 Meters
1:08.22
PR
May 7
Colby Invitational
Pole Vault
9' 0
PR
May 20
WIAA D2 Bloomer Regional
Long Jump
14' 4
PR
Apr 11
Elk Mound Invite
Triple Jump
30' 0
PR
Apr 23
Baldwin Woodville HS Invitational
Landon Kasakaitas
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
46' 10.5
PR
May 23
WIAA D2 Sectional - Colby
Discus - 1.6kg
130' 7
PR
Apr 18
Colfax Meet #1
Riley Krall
- 12th Grade
100 Meters
12.11
PR
Apr 25
Boyceville Invite
200 Meters
25.67
PR
Apr 23
Baldwin Woodville HS Invitational
400 Meters
56.92
PR
Apr 15
Glenwood City Meet
Shot Put - 12lb
33' 8
PR
Apr 23
Baldwin Woodville HS Invitational
Long Jump
16' 10.5
PR
Apr 25
Boyceville Invite
Grady Larson
- 10th Grade
100 Meters
12.67
PR
Apr 23
Baldwin Woodville HS Invitational
200 Meters
25.97
PR
Apr 25
Boyceville Invite
Long Jump
13' 4
Apr 23
Baldwin Woodville HS Invitational
Jay Meyer
- 12th Grade
100 Meters
12.18
PR
Apr 23
Baldwin Woodville HS Invitational
200 Meters
25.30
PR
May 7
Colby Invitational
Discus - 1.6kg
111' 8
PR
Apr 25
Boyceville Invite
Keinin Miller
- 11th Grade
100 Meters
11.19
PR
May 20
WIAA D2 Bloomer Regional
200 Meters
22.09
(1.0)
PR
Jun 1
WIAA D2 State Track & Field Championships
400 Meters
51.48
PR
Apr 30
Dave Landgraf Invitational
Long Jump
19' 0
PR
May 14
Dunn-St. Croix Conference Championships
Jesse Moyer
- 12th Grade
100 Meters
14.71
Apr 11
Elk Mound Invite
400 Meters
1:09.70
Apr 18
Colfax Meet #1
800 Meters
2:33.47
PR
Apr 23
Baldwin Woodville HS Invitational
1600 Meters
5:19.87
PR
Apr 23
Baldwin Woodville HS Invitational
3200 Meters
11:13.48
PR
May 20
WIAA D2 Bloomer Regional
Grant Mueller
- 12th Grade
110m Hurdles - 39"
16.43
May 14
Dunn-St. Croix Conference Championships
Discus - 1.6kg
93' 4
PR
Apr 11
Elk Mound Invite
High Jump
6' 2
May 14
Dunn-St. Croix Conference Championships
Long Jump
21' 0
PR
Apr 23
Baldwin Woodville HS Invitational
Triple Jump
42' 1
PR
May 23
WIAA D2 Sectional - Colby
Cooper Reese
- 12th Grade
Long Jump
14' 11
Apr 11
Elk Mound Invite
Rownan Soul-Stewart
- 10th Grade
110m Hurdles - 39"
17.34
PR
May 20
WIAA D2 Bloomer Regional
Shot Put - 12lb
30' 9
PR
Apr 11
Elk Mound Invite
Discus - 1.6kg
109' 5
PR
Apr 11
Elk Mound Invite
Long Jump
17' 1.5
PR
Apr 25
Boyceville Invite
Triple Jump
38' 2
PR
May 20
WIAA D2 Bloomer Regional
Carson Streifel
- 12th Grade
100 Meters
11.48
PR
May 20
WIAA D2 Bloomer Regional
200 Meters
23.92
Apr 11
Elk Mound Invite
Long Jump
17' 0.25
PR
Apr 18
Colfax Meet #1
Teegan Wright
- 10th Grade
400 Meters
56.38
PR
Apr 11
Elk Mound Invite
800 Meters
2:19.58
PR
May 7
Colby Invitational
Womens
Anne Baier
- 12th Grade
400 Meters
1:23.53
PR
Apr 30
Dave Landgraf Invitational
800 Meters
3:35.44
PR
May 20
WIAA D2 Bloomer Regional
Isablle Baier
- 10th Grade
200 Meters
34.60
PR
Apr 18
Colfax Meet #1
400 Meters
1:19.65
Apr 18
Colfax Meet #1
800 Meters
3:09.51
PR
May 20
WIAA D2 Bloomer Regional
3200 Meters
17:07.94
PR
May 14
Dunn-St. Croix Conference Championships
Triple Jump
24' 8.25
PR
Apr 30
Dave Landgraf Invitational
Yolo Delgado
- 11th Grade
200 Meters
35.25
Apr 18
Colfax Meet #1
400 Meters
1:24.48
Apr 18
Colfax Meet #1
800 Meters
3:13.51
PR
Apr 23
Baldwin Woodville HS Invitational
1600 Meters
7:30.74
PR
May 20
WIAA D2 Bloomer Regional
3200 Meters
16:48.17
PR
May 14
Dunn-St. Croix Conference Championships
Taylor Frinack
- 10th Grade
100 Meters
13.21
PR
May 20
WIAA D2 Bloomer Regional
200 Meters
27.94
PR
May 14
Dunn-St. Croix Conference Championships
400 Meters
1:03.94
PR
May 14
Dunn-St. Croix Conference Championships
Pole Vault
7' 0
PR
Apr 11
Elk Mound Invite
Lauren Gabert
- 9th Grade
100 Meters
13.81
PR
Apr 25
Boyceville Invite
200 Meters
29.10
PR
Apr 30
Dave Landgraf Invitational
400 Meters
1:09.95
PR
Apr 25
Boyceville Invite
High Jump
4' 7
PR
May 14
Dunn-St. Croix Conference Championships
Long Jump
16' 11.5
PR
Apr 30
Dave Landgraf Invitational
Maddie Gehweiler
- 9th Grade
100 Meters
15.18
PR
Apr 23
Baldwin Woodville HS Invitational
200 Meters
31.80
PR
May 20
WIAA D2 Bloomer Regional
100m Hurdles - 33"
22.76
PR
Apr 25
Boyceville Invite
Long Jump
11' 5
PR
Apr 18
Colfax Meet #1
Triple Jump
25' 11.75
PR
Apr 25
Boyceville Invite
Marley King
- 12th Grade
400 Meters
1:09.86
PR
Apr 23
Baldwin Woodville HS Invitational
800 Meters
2:50.36
Apr 30
Dave Landgraf Invitational
1600 Meters
6:24.81
May 14
Dunn-St. Croix Conference Championships
3200 Meters
14:47.05
May 14
Dunn-St. Croix Conference Championships
Lydia Levra
- 12th Grade
100 Meters
12.91
PR
May 14
Dunn-St. Croix Conference Championships
200 Meters
26.87
PR
May 20
WIAA D2 Bloomer Regional
400 Meters
59.54
PR
May 20
WIAA D2 Bloomer Regional
High Jump
4' 6
PR
Apr 25
Boyceville Invite
Long Jump
15' 8
PR
Apr 30
Dave Landgraf Invitational
Carly Mohr
- 12th Grade
100m Hurdles - 33"
17.49
PR
May 20
WIAA D2 Bloomer Regional
300m Hurdles - 30"
54.99
Apr 30
Dave Landgraf Invitational
High Jump
4' 4
Apr 11
Elk Mound Invite
Long Jump
16' 1.75
PR
May 20
WIAA D2 Bloomer Regional
Savannah Nechanicky
- 11th Grade
100 Meters
13.39
PR
May 14
Dunn-St. Croix Conference Championships
200 Meters
27.65
PR
May 14
Dunn-St. Croix Conference Championships
400 Meters
1:16.52
Apr 11
Elk Mound Invite
Allie Robel
- 10th Grade
200 Meters
28.65
Apr 11
Elk Mound Invite
100m Hurdles - 33"
16.49
PR
May 20
WIAA D2 Bloomer Regional
300m Hurdles - 30"
48.60
PR
May 20
WIAA D2 Bloomer Regional
High Jump
4' 8
PR
Apr 18
Colfax Meet #1
Long Jump
14' 3.5
PR
Apr 30
Dave Landgraf Invitational
Katie Rosenthal
- 9th Grade
100 Meters
14.92
PR
Apr 11
Elk Mound Invite
200 Meters
31.05
PR
Apr 25
Boyceville Invite
100m Hurdles - 33"
23.44
PR
Apr 25
Boyceville Invite
High Jump
4' 4
PR
Apr 30
Dave Landgraf Invitational
Long Jump
13' 10.5
PR
Apr 15
Glenwood City Meet
Claire Steinhorst
- 11th Grade
100 Meters
14.94
May 7
Colby Invitational
200 Meters
31.31
Apr 15
Glenwood City Meet
Triple Jump
26' 9
Apr 30
Dave Landgraf Invitational
Grace Stone
- 12th Grade
Shot Put - 4kg
22' 5.75
PR
May 14
Dunn-St. Croix Conference Championships
Discus - 1kg
66' 11
PR
May 20
WIAA D2 Bloomer Regional
Chloe Wilkins
- 9th Grade
Shot Put - 4kg
18' 11.75
PR
Apr 25
Boyceville Invite
Discus - 1kg
89' 2
PR
May 20
WIAA D2 Bloomer Regional
Abby Wolf
- 9th Grade
200 Meters
32.01
PR
Apr 15
Glenwood City Meet
100m Hurdles - 33"
19.95
PR
Apr 11
Elk Mound Invite
300m Hurdles - 30"
59.20
PR
May 14
Dunn-St. Croix Conference Championships
Long Jump
13' 10.75
PR
Apr 11
Elk Mound Invite
Addison Young
- 12th Grade
800 Meters
3:35.43
PR
Apr 23
Baldwin Woodville HS Invitational
Pole Vault
5' 6
Apr 11
Elk Mound Invite
Blue text indicates a mark from the current week.