Track & FieldTF
Cross CountryXC
Learn More Log In
Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Athlete Records

Highlighter is active: ClickTap an entry to show highlight options.

Mens

Brandon Beamon - 9th Grade
100 Meters12.0h PRApr 23McCook JV
400 Meters1:03.82 PRMar 24Sidney Invite
400 Meters - Relay Split58.3h PRApr 28Southwest Conference Championships 2018 in Ainswor..
Pole Vault11' 6 PRMar 24Sidney Invite
 
Rylan Burns - 11th Grade
Shot Put - 12lb26' 7.5 PRMar 29Ogallala "Ed Moore" Invite
Discus - 1.6kg44' 0 PRApr 9Don Stine Invitational
 
Zacchaeus Burnside - 11th Grade
800 Meters - Relay Split2:22.3hApr 28Southwest Conference Championships 2018 in Ainswor..
1600 Meters5:07.4h PRMay 4Cozad Invite
3200 Meters11:14.4h PRMay 4Cozad Invite
 
Justin Christensen - 9th Grade
100 Meters12.65 PRApr 17Chase County Invite
200 Meters25.8h PRApr 23McCook JV
 
Camden Deebs - 11th Grade
100 Meters12.61 PRApr 12Gothenburg "Dutch Zorn" Invitational
200 Meters25.7h PRMay 4Cozad Invite
400 Meters59.60 PRMay 10District B6-Ogallala HS
400 Meters - Relay Split1:03.1h PRMar 29Ogallala "Ed Moore" Invite
 
Quintin Emerson - 9th Grade
400 Meters1:04.55 PRApr 9Don Stine Invitational
400 Meters - Relay Split1:08.9h PRApr 17Chase County Invite
Pole Vault9' 0 PRApr 9Don Stine Invitational
 
Carter Franklin - 11th Grade
Shot Put - 12lb33' 0 PRMar 24Sidney Invite
Discus - 1.6kg82' 4 PRApr 23McCook JV
 
Isaiah Goebel - 11th Grade
Shot Put - 12lb25' 4 PRMar 29Ogallala "Ed Moore" Invite
Discus - 1.6kg46' 8Apr 23McCook JV
 
Jayden Gonzalez - 10th Grade
400 Meters - Relay Split55.5h PRApr 12Gothenburg "Dutch Zorn" Invitational
800 Meters - Relay Split2:14.5h PRApr 12Gothenburg "Dutch Zorn" Invitational
300m Hurdles - 36"43.24 PRMay 10District B6-Ogallala HS
 
Collin Hillis - 9th Grade
Shot Put - 12lb28' 6 PRMar 24Sidney Invite
Discus - 1.6kg68' 0 PRMay 1North Platte JV Invite
 
Troy Kempton - 9th Grade
400 Meters - Relay Split59.6h PRApr 23McCook JV
800 Meters2:22.42 PRMay 1North Platte JV Invite
800 Meters - Relay Split2:18.4h PRMay 10District B6-Ogallala HS
Shot Put - 12lb28' 4.5 PRMar 24Sidney Invite
Long Jump15' 6 PRMar 24Sidney Invite
Triple Jump36' 9 PRMay 10District B6-Ogallala HS
 
Jacob Knaggs - 10th Grade
Shot Put - 12lb29' 8.5Apr 23McCook JV
Discus - 1.6kg84' 4 PRApr 9Don Stine Invitational
 
Truman Knudsen - 9th Grade
800 Meters2:33.22 PRMay 1North Platte JV Invite
800 Meters - Relay Split2:31.7h PRMay 4Cozad Invite
 
Adam Kroeger - 10th Grade
Shot Put - 12lb45' 7.5 PRMay 10District B6-Ogallala HS
Discus - 1.6kg145' 10 PRMay 10District B6-Ogallala HS
 
Jack Lindgren - 12th Grade
400 Meters - Relay Split50.8h PRMay 4Cozad Invite
800 Meters2:02.13Apr 28Southwest Conference Championships 2018 in Ainswor..
800 Meters - Relay Split2:08.1hApr 17Chase County Invite
1600 Meters4:36.3h PRMay 4Cozad Invite
3200 Meters10:47.96Mar 29Ogallala "Ed Moore" Invite
300m Hurdles - 36"43.08 PRApr 19Lexington-Don Bader Invite
 
Tristan Markowski - 10th Grade
100 Meters12.19 PRMay 10District B6-Ogallala HS
200 Meters26.33 PRMar 29Ogallala "Ed Moore" Invite
400 Meters - Relay Split59.3h PRApr 23McCook JV
Long Jump17' 3.75 PRMay 10District B6-Ogallala HS
Triple Jump33' 0.25 PRApr 9Don Stine Invitational
 
Jordan Orr - 12th Grade
100 Meters11.57 PRApr 17Chase County Invite
200 Meters23.99 PRApr 12Gothenburg "Dutch Zorn" Invitational
200 Meters - Relay Split25.2hApr 12Gothenburg "Dutch Zorn" Invitational
400 Meters - Relay Split53.0h PRMay 10District B6-Ogallala HS
Long Jump17' 7.5 PRMay 4Cozad Invite
 
Tanner Ostrander - 10th Grade
400 Meters - Relay Split1:00.7h PRApr 23McCook JV
800 Meters2:20.19 PRMay 10District B6-Ogallala HS
800 Meters - Relay Split2:22.5h PRApr 28Southwest Conference Championships 2018 in Ainswor..
Pole Vault10' 9 PRMay 4Cozad Invite
Triple Jump35' 5 PRApr 17Chase County Invite
 
Luke Paloucek - 11th Grade
200 Meters24.3h PRMay 4Cozad Invite
400 Meters - Relay Split1:01.3hApr 12Gothenburg "Dutch Zorn" Invitational
Long Jump19' 8Apr 17Chase County Invite
Triple Jump42' 1.5 PRApr 17Chase County Invite
 
Rowen Queen - 9th Grade
400 Meters - Relay Split1:10.1h PRMay 1North Platte JV Invite
800 Meters2:31.92 PRMar 24Sidney Invite
800 Meters - Relay Split2:18.1h PRMay 10District B6-Ogallala HS
1600 Meters5:35.02 PRMay 1North Platte JV Invite
 
Cameron Raffaeli - 11th Grade
400 Meters - Relay Split53.9h PRMay 4Cozad Invite
High Jump6' 3 PRMay 4Cozad Invite
Long Jump20' 5.75 PRApr 28Southwest Conference Championships 2018 in Ainswor..
Triple Jump42' 0.5 PRApr 19Lexington-Don Bader Invite
 
Trey Rezac - 11th Grade
200 Meters26.0h PRMay 4Cozad Invite
400 Meters - Relay Split1:01.6h PRMar 24Sidney Invite
Long Jump16' 4 PRApr 17Chase County Invite
 
Tyler Robertson - 9th Grade
800 Meters2:33.72 PRMay 1North Platte JV Invite
800 Meters - Relay Split2:27.7h PRMay 4Cozad Invite
1600 Meters5:50.08 PRMay 1North Platte JV Invite
 
Braeden Schmer - 10th Grade
800 Meters - Relay Split2:50.0hApr 9Don Stine Invitational
1600 Meters5:48.67 PRMay 1North Platte JV Invite
3200 Meters12:30.25 PRMay 1North Platte JV Invite
 
Tannor Seibert - 10th Grade
400 Meters57.38Apr 19Lexington-Don Bader Invite
400 Meters - Relay Split56.1hApr 17Chase County Invite
800 Meters - Relay Split2:17.2hApr 12Gothenburg "Dutch Zorn" Invitational
 
Hunter Skalsky - 10th Grade
200 Meters26.82Apr 17Chase County Invite
400 Meters - Relay Split1:07.1hMay 1North Platte JV Invite
High Jump5' 7Apr 23McCook JV
Long Jump16' 5.5Apr 23McCook JV
Triple Jump32' 5.25 PRMay 1North Platte JV Invite
 
Traelyn Skiles - 9th Grade
400 Meters1:04.29 PRMar 29Ogallala "Ed Moore" Invite
400 Meters - Relay Split1:12.1h PRMay 1North Platte JV Invite
800 Meters - Relay Split2:41.7h PRApr 9Don Stine Invitational
Pole Vault8' 6 PRMay 1North Platte JV Invite
 
Gage Stokey - 9th Grade
400 Meters - Relay Split1:00.1h PRApr 17Chase County Invite
110m Hurdles - 39"16.76 PRMay 10District B6-Ogallala HS
300m Hurdles - 36"43.82 PRMay 10District B6-Ogallala HS
 
Warrick Strasburg - 11th Grade
Shot Put - 12lb40' 4 PRApr 12Gothenburg "Dutch Zorn" Invitational
Discus - 1.6kg110' 1 PRApr 19Lexington-Don Bader Invite
 
Joshuah Swanson - 11th Grade
Shot Put - 12lb33' 8Apr 9Don Stine Invitational
Discus - 1.6kg97' 4 PRApr 23McCook JV
 
Jeron Tuttle - 11th Grade
400 Meters54.12 PRMar 29Ogallala "Ed Moore" Invite
400 Meters - Relay Split54.8hMay 10District B6-Ogallala HS
800 Meters2:04.52May 10District B6-Ogallala HS
800 Meters - Relay Split2:11.6hApr 12Gothenburg "Dutch Zorn" Invitational
 
Kaden Vogl - 9th Grade
Shot Put - 12lb33' 5.75 PRApr 23McCook JV
Discus - 1.6kg106' 11 PRMay 10District B6-Ogallala HS
 
Adam Wach - 12th Grade
Shot Put - 12lb42' 0.75May 10District B6-Ogallala HS
Discus - 1.6kg86' 1Mar 29Ogallala "Ed Moore" Invite
 
Marcus Wolfe - 10th Grade
200 Meters26.92 PRMar 29Ogallala "Ed Moore" Invite
400 Meters59.75 PRApr 9Don Stine Invitational
400 Meters - Relay Split1:01.7h PRApr 17Chase County Invite
Long Jump16' 9.5 PRApr 17Chase County Invite
 
Blake Wyatt - 9th Grade
800 Meters - Relay Split2:36.3h PRMay 4Cozad Invite
1600 Meters5:32.0h PRApr 9Don Stine Invitational
3200 Meters11:53.61 PRApr 28Southwest Conference Championships 2018 in Ainswor..
 
Dylon Zink - 10th Grade
100 Meters11.93 PRApr 17Chase County Invite
200 Meters23.47May 10District B6-Ogallala HS
200 Meters - Relay Split25.1h PRApr 12Gothenburg "Dutch Zorn" Invitational
400 Meters - Relay Split58.6hApr 19Lexington-Don Bader Invite
 

Womens

Charli Apple - 11th Grade
800 Meters - Relay Split3:04.4hMay 10District B6-Ogallala HS
1600 Meters6:39.58Apr 12Gothenburg "Dutch Zorn" Invitational
 
Rylee Babish - 11th Grade
400 Meters1:11.50Apr 12Gothenburg "Dutch Zorn" Invitational
400 Meters - Relay Split1:12.4hMar 24Sidney Invite
800 Meters2:49.4h PRMay 4Cozad Invite
800 Meters - Relay Split2:43.8h PRMay 10District B6-Ogallala HS
 
Daphne Baney - 10th Grade
100 Meters15.10 PRMay 1North Platte JV Invite
400 Meters - Relay Split1:12.3h PRMar 24Sidney Invite
800 Meters - Relay Split3:04.9h PRMar 24Sidney Invite
300m Hurdles - 30"59.0h PRApr 23McCook JV
High Jump4' 10 PRApr 17Chase County Invite
Long Jump13' 7.75 PRApr 23McCook JV
 
Tyrianne Baney - 11th Grade
200 Meters31.91 PRMar 24Sidney Invite
400 Meters - Relay Split1:16.2h PRMay 1North Platte JV Invite
300m Hurdles - 30"58.5h PRApr 23McCook JV
High Jump4' 0 PRMar 24Sidney Invite
Long Jump13' 10 PRApr 23McCook JV
Triple Jump32' 11 PRMay 10District B6-Ogallala HS
 
Courtney Berol - 9th Grade
Shot Put - 4kg24' 9 PRMar 24Sidney Invite
Discus - 1kg67' 6 PRApr 9Don Stine Invitational
 
Milan Coggins - 9th Grade
200 Meters28.14 PRMar 24Sidney Invite
200 Meters - Relay Split29.2h PRApr 12Gothenburg "Dutch Zorn" Invitational
High Jump5' 4 PRApr 17Chase County Invite
Long Jump16' 4.75 PRMay 10District B6-Ogallala HS
 
Jaedy Commins - 10th Grade
400 Meters - Relay Split1:02.8hMay 4Cozad Invite
100m Hurdles - 33"16.32 PRApr 17Chase County Invite
300m Hurdles - 30"46.25 PRMay 10District B6-Ogallala HS
 
Jayden Dehning - 9th Grade
200 Meters30.78 PRMay 1North Platte JV Invite
400 Meters1:09.90 PRMay 10District B6-Ogallala HS
400 Meters - Relay Split1:14.0h PRMar 24Sidney Invite
 
Rylee Dehning - 10th Grade
100 Meters13.48Apr 17Chase County Invite
200 Meters29.84Mar 24Sidney Invite
200 Meters - Relay Split28.9h PRApr 12Gothenburg "Dutch Zorn" Invitational
Shot Put - 4kg31' 10.5May 4Cozad Invite
 
Tory Dehning - 12th Grade
200 Meters28.3hMay 4Cozad Invite
400 Meters1:09.68Apr 28Southwest Conference Championships 2018 in Ainswor..
400 Meters - Relay Split1:08.9hMar 29Ogallala "Ed Moore" Invite
800 Meters - Relay Split2:50.2hApr 28Southwest Conference Championships 2018 in Ainswor..
 
Ryanna DeVries - 10th Grade
Shot Put - 4kg30' 2.5Mar 24Sidney Invite
Discus - 1kg92' 11 PRMay 10District B6-Ogallala HS
 
McKenna Eisenzimmer - 9th Grade
Shot Put - 4kg20' 8 PRMar 24Sidney Invite
Discus - 1kg53' 3 PRApr 17Chase County Invite
 
Harley Hiltibrand - 10th Grade
400 Meters - Relay Split1:04.8h PRMay 10District B6-Ogallala HS
800 Meters2:32.55 PRApr 28Southwest Conference Championships 2018 in Ainswor..
800 Meters - Relay Split2:42.3h PRMar 24Sidney Invite
Pole Vault7' 6 PRMar 29Ogallala "Ed Moore" Invite
 
Destiny Holthusen - 9th Grade
400 Meters - Relay Split1:22.1h PRMay 1North Platte JV Invite
800 Meters - Relay Split3:09.2h PRMay 1North Platte JV Invite
1600 Meters6:41.4h PRMay 4Cozad Invite
3200 Meters14:45.7h PRMay 4Cozad Invite
 
Miah Hoppens - 9th Grade
400 Meters - Relay Split1:05.3h PRMay 10District B6-Ogallala HS
800 Meters2:27.5h PRMay 4Cozad Invite
800 Meters - Relay Split2:31.4h PRMar 24Sidney Invite
1600 Meters6:03.42 PRApr 28Southwest Conference Championships 2018 in Ainswor..
 
Jordan Hughes - 9th Grade
100 Meters13.86 PRMay 10District B6-Ogallala HS
200 Meters28.85 PRMay 10District B6-Ogallala HS
Long Jump14' 4.25 PRMay 1North Platte JV Invite
 
Jordyn Kenkel - 11th Grade
800 Meters2:48.52 PRMay 10District B6-Ogallala HS
800 Meters - Relay Split2:52.2h PRApr 28Southwest Conference Championships 2018 in Ainswor..
 
Sierra Knaub - 9th Grade
100 Meters14.20 PRMay 10District B6-Ogallala HS
200 Meters29.6h PRMay 4Cozad Invite
Long Jump12' 4.5 PRApr 23McCook JV
 
Lucia McKeag - 11th Grade
400 Meters - Relay Split1:07.6hMar 24Sidney Invite
800 Meters - Relay Split2:37.6h PRMar 24Sidney Invite
1600 Meters5:40.8hMay 4Cozad Invite
3200 Meters12:15.10Apr 28Southwest Conference Championships 2018 in Ainswor..
 
Kolbie Miller - 10th Grade
Shot Put - 4kg21' 8 PRMar 29Ogallala "Ed Moore" Invite
Discus - 1kg52' 0 PRApr 17Chase County Invite
 
Gwen Shaw - 11th Grade
400 Meters - Relay Split1:22.2h PRMay 1North Platte JV Invite
800 Meters2:59.85 PRMay 1North Platte JV Invite
800 Meters - Relay Split2:53.0h PRMay 10District B6-Ogallala HS
Long Jump10' 7.5 PRMar 24Sidney Invite
 
Savanna Stevens - 9th Grade
100 Meters15.92 PRApr 17Chase County Invite
100m Hurdles - 33"23.00 PRApr 9Don Stine Invitational
 
Maysen Thalken - 9th Grade
Shot Put - 4kg21' 5.5 PRMar 24Sidney Invite
Discus - 1kg58' 1 PRApr 17Chase County Invite
 
Kaylee Wach - 10th Grade
100 Meters13.60 PRApr 12Gothenburg "Dutch Zorn" Invitational
200 Meters28.21 PRMar 24Sidney Invite
400 Meters - Relay Split1:13.5hMar 29Ogallala "Ed Moore" Invite
Pole Vault10' 10 PRMay 18NSAA Class B State Championships
Long Jump14' 9 PRApr 17Chase County Invite
 
Taylor Williams - 11th Grade
100 Meters13.62 PRMar 24Sidney Invite
200 Meters27.43 PRMar 24Sidney Invite
400 Meters1:03.67 PRApr 28Southwest Conference Championships 2018 in Ainswor..
400 Meters - Relay Split1:01.9h PRApr 12Gothenburg "Dutch Zorn" Invitational
800 Meters - Relay Split2:48.8h PRApr 17Chase County Invite