Track & FieldTF
Cross CountryXC
Learn More Log In
Team Results Management

Athlete Records

Highlighter is active: ClickTap an entry to show highlight options.

Mens

Brandon Abbott - 11th Grade
55 Meter Dash6.79aMar 22Nebraska Wesleyan Class B
100 Meters11.20aMay 11District B-2
200 Meters23.40aMay 11District B-2
 
Alan Anderson - 11th Grade
Shot Put - 12lb39' 9.50Mar 31Whitehouse Invitational
Discus - 1.6kg116' 6.00Apr 27Crete Invitational
 
Patrick Arnold - 12th Grade
Shot Put - 12lb41' 10.00Mar 31Whitehouse Invitational
Discus - 1.6kg154' 6.00Apr 21The Nebraska T&F Festival
 
Kaden Auman - 10th Grade
Shot Put - 12lb38' 4.00Apr 24Elkhorn JV
 
Justin Boone - 12th Grade
55 Meter Dash6.99aMar 22Nebraska Wesleyan Class B
100 Meters11.55aApr 8KOC Gretna Invite
200 Meters24.54cApr 8KOC Gretna Invite
 
Jonah Bricker - 9th Grade
Discus - 1.6kg98' 2.00Apr 6Bellevue West Freshman Invite
 
Noah Burghardt - 11th Grade
100 Meters11.54aMay 11District B-2
High Jump6' 4.00Apr 21The Nebraska T&F Festival
 
Mason Clobes - 11th Grade
300m Hurdles - 36"46.04cApr 24Elkhorn JV
 
Carson Combs - 12th Grade
200 Meters24.01aMar 24Ashland-Greenwood Invite
400 Meters51.83aMay 2EMC Conference Meet
800 Meters2:04.98aApr 21The Nebraska T&F Festival
 
Drew Correll - 11th Grade
1600 Meters4:49.80aApr 27Crete Invitational
1 Mile5:02.67aApr 21The Nebraska T&F Festival
3200 Meters10:18.72aMay 11District B-2
 
Coulton Daly - 9th Grade
100 Meters13.75aMar 21Bryan JV Meet
200 Meters28.04aMar 21Bryan JV Meet
 
Ely Doble - 9th Grade
400 Meters56.15aMay 11District B-2
110m Hurdles - 39"19.26aMar 21Bryan JV Meet
300m Hurdles - 36"43.70aApr 8KOC Gretna Invite
 
Tristan Duin - 9th Grade
Long Jump18' 7.50Mar 21Bryan JV Meet
Triple Jump39' 4.25May 11District B-2
 
Drew Dummer - 10th Grade
Pole Vault8' 6.00Apr 8KOC Gretna Invite
 
Cameron Ellis - 9th Grade
High Jump5' 6.00Apr 17Plattsmouth JV
 
Dylan Ellis - 12th Grade
400 Meters50.52aMay 2EMC Conference Meet
800 Meters1:57.60aMay 19NSAA Class B State Championship (F-Sa)
 
Canon Flores - 12th Grade
Long Jump19' 6.50May 11District B-2
Triple Jump40' 8.75May 11District B-2
 
Kyle Fuehrer - 11th Grade
400 Meters60.33aApr 27Crete Invitational
300m Hurdles - 36"51.57aApr 17Plattsmouth JV
 
Aidan Furley - 9th Grade
1600 Meters4:55.25aApr 27Crete Invitational
3200 Meters11:03.58aApr 27Crete Invitational
 
Gage Gibson - 11th Grade
110m Hurdles - 39"17.28aApr 8KOC Gretna Invite
300m Hurdles - 36"44.94aApr 8KOC Gretna Invite
 
Connor Grant - 9th Grade
110m Hurdles - 39"18.97aMar 21Bryan JV Meet
300m Hurdles - 36"50.50aMar 21Bryan JV Meet
 
Justin Grant - 11th Grade
55m Hurdles - 39"9.51aMar 22Nebraska Wesleyan Class B
110m Hurdles - 39"16.26aApr 20Platteview Invitational
300m Hurdles - 36"46.81aApr 8KOC Gretna Invite
Triple Jump33' 5.00Mar 22Nebraska Wesleyan Class B
 
Seth Haddix - 11th Grade
400 Meters53.92aMay 2EMC Conference Meet
 
Hunter Hanson - 11th Grade
800 Meters2:39.00Apr 24Elkhorn JV
Long Jump16' 1.00Mar 21Bryan JV Meet
 
Nate Harmon - 11th Grade
1600 Meters4:41.14aMay 2EMC Conference Meet
1 Mile4:47.44aApr 21The Nebraska T&F Festival
3200 Meters10:10.34aMay 19NSAA Class B State Championship (F-Sa)
 
Caleb O Holtan - ?
Discus - 1.6kg130' 6.00May 11District B-2
 
Omar Holtan - 10th Grade
Discus - 1.6kg136' 7.00Mar 31Whitehouse Invitational
 
Brad Hytrek - 10th Grade
100 Meters11.73aApr 20Platteview Invitational
200 Meters24.50aApr 27Crete Invitational
 
Michael Kathol - 12th Grade
400 Meters53.43aApr 13Kruger May Invitational
800 Meters2:05.04aApr 21The Nebraska T&F Festival
 
Christian Keller - 10th Grade
Long Jump15' 0.50Apr 17Plattsmouth JV
 
Alec Kerns - 9th Grade
1600 Meters5:34.96aMar 21Bryan JV Meet
3200 Meters12:02.24aMar 24Ashland-Greenwood Invite
 
Wyatt Kracht - 10th Grade
Pole Vault9' 6.00Apr 13Kruger May Invitational
 
Will Kratina - 10th Grade
800 Meters2:24.00Apr 24Elkhorn JV
1600 Meters5:20.36aApr 20Platteview Invitational
 
Sam Kutz - 11th Grade
Shot Put - 12lb34' 1.00Mar 22Nebraska Wesleyan Class B
 
Kevin Lanning - 11th Grade
100 Meters13.50aMar 21Bryan JV Meet
200 Meters28.02aMar 21Bryan JV Meet
400 Meters60.28aApr 17Plattsmouth JV
 
Mickael Liermann - 9th Grade
Discus - 1.6kg93' 3.00Apr 6Bellevue West Freshman Invite
 
Bennett Lorenz - 10th Grade
200 Meters22.89aApr 21The Nebraska T&F Festival
 
Jordan Lorenz - 12th Grade
1600 Meters4:32.40May 19NSAA Class B State Championship (F-Sa)
1 Mile4:48.98aApr 21The Nebraska T&F Festival
3200 Meters9:46.27aMay 2EMC Conference Meet
 
Max Mannewitz - 11th Grade
800 Meters2:11.30Apr 24Elkhorn JV
1600 Meters5:24.09aMar 24Ashland-Greenwood Invite
3200 Meters12:14.50aApr 17Plattsmouth JV
 
Roger Mendoza - 10th Grade
100 Meters11.90aApr 13Kruger May Invitational
300m Hurdles - 36"43.47aMay 11District B-2
Long Jump19' 3.50Mar 24Ashland-Greenwood Invite
Triple Jump37' 7.00Mar 31Whitehouse Invitational
 
Byron Moore - 11th Grade
55m Hurdles - 39"8.21aMar 22Nebraska Wesleyan Class B
110m Hurdles - 39"15.65aMay 11District B-2
300m Hurdles - 36"41.46aMay 11District B-2
 
Brady Netzel - 11th Grade
100 Meters12.42aApr 17Plattsmouth JV
Discus - 1.6kg84' 4.00Mar 21Bryan JV Meet
 
Noah Netzel - 9th Grade
100 Meters12.94aApr 6Bellevue West Freshman Invite
110m Hurdles - 39"20.19aApr 6Bellevue West Freshman Invite
300m Hurdles - 36"48.16aApr 17Plattsmouth JV
 
Gavyn Newland - 9th Grade
100 Meters13.86aMar 21Bryan JV Meet
200 Meters28.50aMar 21Bryan JV Meet
 
Christian Petersen - 12th Grade
Long Jump18' 5.25Apr 8KOC Gretna Invite
 
Coy Peterson - 12th Grade
Pole Vault11' 6.00May 11District B-2
 
Luke Pinkall - 10th Grade
800 Meters2:09.96aMay 11District B-2
1600 Meters5:13.10aMar 22Nebraska Wesleyan Class B
 
Blake Podany - 9th Grade
200 Meters25.21aMar 21Bryan JV Meet
High Jump5' 8.00Apr 20Platteview Invitational
Triple Jump39' 6.00May 2EMC Conference Meet
 
Keegan Raines - 10th Grade
400 Meters58.77aApr 27Crete Invitational
800 Meters2:40.46aApr 20Platteview Invitational
 
AJ Rede - 11th Grade
100 Meters12.84cApr 24Elkhorn JV
Discus - 1.6kg102' 8.00Mar 21Bryan JV Meet
 
Nathanael Roberts - 12th Grade
Pole Vault13' 10.00May 11District B-2
 
Nathaneal Roberts - 12th Grade
Pole Vault12' 6.00Mar 22Nebraska Wesleyan Class B
 
Jaydon Rosenbaum - 9th Grade
200 Meters26.94cApr 24Elkhorn JV
Long Jump17' 7.00Apr 8KOC Gretna Invite
Triple Jump36' 6.50Apr 8KOC Gretna Invite
 
Harrison Rowland - 10th Grade
800 Meters2:45.86aApr 27Crete Invitational
 
Samuel Rowland - 10th Grade
800 Meters3:06.05aMar 24Ashland-Greenwood Invite
 
Caden Rush - 11th Grade
Shot Put - 12lb32' 7.00Mar 21Bryan JV Meet
 
Eric Schlautmann - 9th Grade
100 Meters11.66aApr 8KOC Gretna Invite
200 Meters23.65aMay 11District B-2
 
Garrett Sila - 10th Grade
Shot Put - 12lb38' 7.25Apr 8KOC Gretna Invite
 
Eli Spale - 10th Grade
200 Meters26.28aMar 21Bryan JV Meet
High Jump5' 10.00Apr 20Platteview Invitational
 
Jacob Stover - 10th Grade
Discus - 1.6kg107' 6.00Mar 21Bryan JV Meet
 
Sam Strong - 9th Grade
100 Meters12.33aApr 17Plattsmouth JV
200 Meters25.34cApr 24Elkhorn JV
Pole Vault8' 6.00Apr 24Elkhorn JV
 
Gavin Struve - 9th Grade
1600 Meters5:40.55aMar 21Bryan JV Meet
3200 Meters11:18.14aApr 27Crete Invitational
 
Tony Turco - 11th Grade
400 Meters57.70aMar 22Nebraska Wesleyan Class B
 
Garrett Vanderheiden - 9th Grade
100 Meters13.64cApr 24Elkhorn JV
200 Meters28.53aApr 17Plattsmouth JV
High Jump5' 0.00Apr 27Crete Invitational
Long Jump14' 0.00Mar 21Bryan JV Meet
 
Tanner Vanderheiden - 11th Grade
100 Meters15.54cApr 24Elkhorn JV
Shot Put - 12lb32' 3.50Apr 27Crete Invitational
Discus - 1.6kg84' 3.00Apr 24Elkhorn JV
 
Haden Weber - 9th Grade
100 Meters13.44cApr 24Elkhorn JV
200 Meters27.66aMar 21Bryan JV Meet
Pole Vault7' 6.00Apr 6Bellevue West Freshman Invite
Long Jump16' 6.25Mar 21Bryan JV Meet
 
Caeden Webster - 9th Grade
110m Hurdles - 39"20.29aApr 27Crete Invitational
300m Hurdles - 36"52.34aApr 27Crete Invitational
 

Womens

Kayla Adams - 9th Grade
1600 Meters5:54.28aMay 11District B-2
 
Grace Ahrens - 9th Grade
100 Meters13.50aApr 8KOC Gretna Invite
200 Meters29.47aMar 21Bryan JV Meet
Long Jump15' 4.25Mar 21Bryan JV Meet
 
Jaiden Albright - 9th Grade
200 Meters30.94aApr 17Plattsmouth JV
400 Meters69.26aMay 11District B-2
800 Meters2:44.87aApr 27Crete Invitational
 
Lauren Anderson - 9th Grade
Shot Put - 4kg32' 1.00Apr 13Kruger May Invitational
Discus - 1kg85' 1.00Mar 21Bryan JV Meet
 
Kelly Arnold - 10th Grade
Shot Put - 4kg25' 11.50Apr 27Crete Invitational
Discus - 1kg85' 7.00Apr 27Crete Invitational
 
Ellie Ball - 9th Grade
100 Meters14.14cApr 24Elkhorn JV
High Jump4' 6.00Mar 21Bryan JV Meet
 
Isabel Bothwell - 10th Grade
55 Meter Dash8.05aMar 22Nebraska Wesleyan Class B
100 Meters13.43aMay 11District B-2
200 Meters27.53aMay 11District B-2
Long Jump16' 5.50Apr 8KOC Gretna Invite
 
Maya Brandon - 10th Grade
Triple Jump30' 5.00Apr 24Elkhorn JV
 
Rachel Branton - 11th Grade
Pole Vault7' 0.00Mar 31Whitehouse Invitational
 
Shanie Brichacek - 11th Grade
Discus - 1kg112' 5.00Apr 21The Nebraska T&F Festival
 
Kailee Burkhardt - 9th Grade
Shot Put - 4kg33' 1.25Apr 8KOC Gretna Invite
 
Ashley Cardenas Alvarez - 11th Grade
Shot Put - 4kg24' 6.75Apr 27Crete Invitational
Discus - 1kg60' 11.00Apr 17Plattsmouth JV
 
Brianna Cavalieri - 10th Grade
Shot Put - 4kg28' 1.75Apr 8KOC Gretna Invite
 
Nicole Everhart - 9th Grade
200 Meters29.04cApr 8KOC Gretna Invite
Pole Vault7' 5.00May 2EMC Conference Meet
 
Hannah Fee - 9th Grade
100m Hurdles - 33"20.54cApr 24Elkhorn JV
300m Hurdles - 30"60.11aApr 17Plattsmouth JV
Long Jump12' 4.00Apr 24Elkhorn JV
 
Sarah Ference - 10th Grade
Discus - 1kg102' 8.00May 11District B-2
 
Nora Fliege - 9th Grade
100 Meters13.37aApr 8KOC Gretna Invite
100m Hurdles - 33"17.82aMay 11District B-2
300m Hurdles - 30"50.25aApr 13Kruger May Invitational
 
Aurora Gissler - 11th Grade
High Jump5' 1.00May 2EMC Conference Meet
 
Maddi Haddix - 9th Grade
100 Meters14.57aMar 21Bryan JV Meet
200 Meters30.14aMar 21Bryan JV Meet
400 Meters66.61aMay 11District B-2
Long Jump13' 3.50Mar 21Bryan JV Meet
 
Jacey Hammer - 10th Grade
Long Jump12' 6.50Apr 17Plattsmouth JV
Triple Jump26' 5.00Apr 24Elkhorn JV
 
Peyton Harter - 10th Grade
800 Meters2:46.88aApr 20Platteview Invitational
1600 Meters6:07.96aMay 11District B-2
300m Hurdles - 30"57.70aApr 8KOC Gretna Invite
 
Carmel Hemphill - 9th Grade
Shot Put - 4kg30' 2.50Apr 24Elkhorn JV
Discus - 1kg92' 3.00Mar 21Bryan JV Meet
 
Isabel Henson - 10th Grade
High Jump4' 9.00Apr 17Plattsmouth JV
 
Lauren Holke - 11th Grade
1600 Meters7:16.99aApr 27Crete Invitational
100m Hurdles - 33"20.25aApr 17Plattsmouth JV
300m Hurdles - 30"58.78aApr 17Plattsmouth JV
 
Ashley Husing - 12th Grade
800 Meters2:37.89aApr 20Platteview Invitational
1600 Meters6:33.66aMar 31Whitehouse Invitational
 
Allison Kibby - 11th Grade
Long Jump14' 6.75Mar 22Nebraska Wesleyan Class B
Triple Jump31' 2.50May 11District B-2
 
Devon Kincade - 10th Grade
Triple Jump30' 2.25Apr 8KOC Gretna Invite
 
Makinley Kratina - 10th Grade
800 Meters2:36.10Apr 24Elkhorn JV
 
Kylee Lakers - 9th Grade
100 Meters14.82aMar 21Bryan JV Meet
Triple Jump30' 7.75Mar 31Whitehouse Invitational
 
Mazie Larsen - 11th Grade
800 Meters2:24.62aMay 2EMC Conference Meet
1600 Meters5:07.91aMay 19NSAA Class B State Championship (F-Sa)
1 Mile5:01.54aJun 1Festival of Miles
3200 Meters11:14.07aMay 19NSAA Class B State Championship (F-Sa)
 
Jadyn Makovicka - 10th Grade
100m Hurdles - 33"17.10aMay 11District B-2
300m Hurdles - 30"47.54cMay 19NSAA Class B State Championship (F-Sa)
Long Jump14' 6.50Apr 8KOC Gretna Invite
 
Katie Miller - 9th Grade
100 Meters15.54cApr 24Elkhorn JV
High Jump4' 2.00Apr 27Crete Invitational
 
Kaylee Moore - 9th Grade
400 Meters68.56aMar 21Bryan JV Meet
800 Meters2:26.61aMay 2EMC Conference Meet
Long Jump15' 3.00Mar 21Bryan JV Meet
 
Allison Pinkall - 12th Grade
Pole Vault9' 2.00May 11District B-2
 
Emily Romano - 12th Grade
800 Meters2:23.58aMay 11District B-2
 
Carlie Saline - 11th Grade
1600 Meters6:35.41aApr 27Crete Invitational
 
Kenedy Schaecher - 9th Grade
100 Meters13.61aApr 8KOC Gretna Invite
200 Meters28.44cApr 8KOC Gretna Invite
Triple Jump33' 7.50May 11District B-2
 
Kierney Skiles - 10th Grade
55 Meter Dash8.16aMar 22Nebraska Wesleyan Class B
100 Meters13.98aMay 11District B-2
200 Meters29.82aMay 2EMC Conference Meet
Long Jump13' 9.00Mar 22Nebraska Wesleyan Class B
 
Hanna Spearman - 9th Grade
100m Hurdles - 33"18.56aMay 2EMC Conference Meet
300m Hurdles - 30"51.07aMay 11District B-2
 
Taylor Stamm - 10th Grade
High Jump4' 2.00Apr 20Platteview Invitational
Long Jump12' 10.00Apr 27Crete Invitational
Triple Jump26' 6.00Apr 24Elkhorn JV
 
Cassady Sunderman - 12th Grade
High Jump5' 1.00May 11District B-2
 
Arielle Svajgl - 9th Grade
100 Meters15.06aMar 21Bryan JV Meet
200 Meters34.08aMar 21Bryan JV Meet
Long Jump11' 9.00Apr 24Elkhorn JV
 
Aurora Svajgl - 9th Grade
100 Meters15.17aApr 6Bellevue West Freshman Invite
200 Meters33.72aMar 21Bryan JV Meet
Long Jump11' 11.00Apr 17Plattsmouth JV
 
Creighton Taylor - 10th Grade
100 Meters13.68aApr 20Platteview Invitational
200 Meters28.67aApr 20Platteview Invitational
 
Sydney Wagner - 10th Grade
Discus - 1kg96' 1.00Apr 24Elkhorn JV
 
Rachel Walters - 10th Grade
200 Meters28.71aMay 11District B-2
400 Meters63.07aMay 11District B-2
 
Lanie Willis - 9th Grade
Pole Vault6' 0.00Apr 8KOC Gretna Invite
 
Grace Wiseman - 11th Grade
Long Jump14' 5.00Apr 24Elkhorn JV
Triple Jump29' 4.00Apr 24Elkhorn JV
 
Kate Zeleny - 9th Grade
400 Meters71.33aMar 24Ashland-Greenwood Invite
800 Meters2:36.30Apr 24Elkhorn JV