Season:
2012 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
Indoor
2023
2019
2018
2017
2015
2014
2013
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
Oluwasegun Adedeji
- 9th Grade
100 Meters
11.68
PR
Apr 20
Armstrong Invite
200 Meters
25.06
PR
May 8
Section 4AAA Trues Team
Tosin Adedeji
- 12th Grade
100 Meters
11.18
PR
May 15
District 279 Meet
200 Meters
23.92
PR
May 22
NWSC Meet (Prelims)
Alexanda Ademodi
- 11th Grade
300m Hurdles - 36"
56.69
PR
May 8
Section 4AAA Trues Team
Adewale Adeyemi
- 11th Grade
High Jump
5' 6
May 24
NWSC Meet (Finals)
Triple Jump
40' 5
May 15
District 279 Meet
Noah Arel
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
37' 5.25
May 30
Section 5AA Prelims
Discus - 1.6kg
115' 4
PR
May 24
NWSC Meet (Finals)
Unknown Bailey
- ?
800 Meters
2:28.06
PR
May 15
District 279 Meet
George Berry
- 10th Grade
400 Meters
55.79
May 22
NWSC Meet (Prelims)
Long Jump
18' 11
May 15
District 279 Meet
TyKarius Brooks
- 12th Grade
100 Meters
11.68
PR
May 15
District 279 Meet
200 Meters
23.74
PR
May 30
Section 5AA Prelims
High Jump
5' 4
PR
May 24
NWSC Meet (Finals)
Chris Carter
- ?
400 Meters
59.80
May 22
NWSC Meet (Prelims)
Caleb Cink
- ?
200 Meters
27.46
PR
Apr 20
Armstrong Invite
Nicholas Dahl
- 11th Grade
3200 Meters
11:08.22
PR
May 30
Section 5AA Prelims
Treyton Daniels
- 11th Grade
400 Meters
53.41
PR
Apr 20
Armstrong Invite
High Jump
6' 0
PR
Apr 20
Armstrong Invite
Triple Jump
44' 8.5
May 30
Section 5AA Prelims
Moussa Diakite
- 11th Grade
110m Hurdles - 39"
15.62
PR
May 15
District 279 Meet
300m Hurdles - 36"
43.52
PR
May 30
Section 5AA Prelims
Peyton Haag
- 8th Grade
1600 Meters
5:37.51
PR
May 15
District 279 Meet
Drew Heimark
- 12th Grade
1600 Meters
5:02.73
PR
Jun 1
Section 5AA Finals
Terrance Howard
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
39' 11.5
May 30
Section 5AA Prelims
Discus - 1.6kg
140' 0
Jun 1
Section 5AA Finals
Nathaniel Johnson
- 9th Grade
1600 Meters
5:52.47
Apr 20
Armstrong Invite
3200 Meters
12:23.27
PR
May 8
Section 4AAA Trues Team
Robert Johnson
- 9th Grade
1600 Meters
4:54.59
Apr 20
Armstrong Invite
3200 Meters
10:30.00
PR
May 8
Section 4AAA Trues Team
Alieu Kamara
- 12th Grade
400 Meters
54.63
PR
May 30
Section 5AA Prelims
Long Jump
18' 0.75
PR
Apr 20
Armstrong Invite
Triple Jump
36' 6
PR
Apr 20
Armstrong Invite
Patrick Kollah
- ?
200 Meters
25.31
PR
May 15
District 279 Meet
Barinedum Kordah
- 11th Grade
High Jump
5' 4
May 8
Section 4AAA Trues Team
Long Jump
21' 9.75
Jun 1
Section 5AA Finals
Al Lovelace
- 12th Grade
100 Meters
11.45
PR
May 15
District 279 Meet
Chris Madsen
- 11th Grade
800 Meters
2:02.03
PR
May 30
Section 5AA Prelims
Great Ogboru
- ?
Discus - 1.6kg
88' 2
PR
Apr 20
Armstrong Invite
Phillip Olsen
- 12th Grade
800 Meters
2:14.99
PR
May 30
Section 5AA Prelims
Johnny Ormberg
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
35' 7
Apr 20
Armstrong Invite
Discus - 1.6kg
80' 7
May 8
Section 4AAA Trues Team
Samuel Otieno
- 12th Grade
800 Meters
2:00.58
PR
Jun 1
Section 5AA Finals
Preston Paulson
- 12th Grade
800 Meters
2:25.21
PR
Apr 20
Armstrong Invite
1600 Meters
5:28.30
PR
May 24
NWSC Meet (Finals)
Thanh Pham
- 11th Grade
Pole Vault
10' 0
PR
May 15
District 279 Meet
Thanh Pham
- 10th Grade
Pole Vault
10' 11
May 30
Section 5AA Prelims
Deirre Price
- 10th Grade
100 Meters
11.68
PR
May 8
Section 4AAA Trues Team
200 Meters
24.42
PR
May 8
Section 4AAA Trues Team
Sam Price
- ?
100 Meters
11.80
PR
May 15
District 279 Meet
Dustin Pumalo
- 11th Grade
Pole Vault
9' 3
May 22
NWSC Meet (Prelims)
Long Jump
18' 9
PR
May 8
Section 4AAA Trues Team
Triple Jump
38' 3
PR
May 15
District 279 Meet
Charles Ruffin
- 10th Grade
200 Meters
27.98
PR
May 15
District 279 Meet
110m Hurdles - 39"
21.27
PR
Apr 20
Armstrong Invite
300m Hurdles - 36"
49.51
PR
May 15
District 279 Meet
Jacquari Self
- 9th Grade
110m Hurdles - 39"
20.13
PR
May 30
Section 5AA Prelims
300m Hurdles - 36"
49.54
PR
May 30
Section 5AA Prelims
Juhar Tahir
- 9th Grade
100 Meters
11.78
PR
May 15
District 279 Meet
200 Meters
25.17
PR
Apr 20
Armstrong Invite
Malik Taylor
- 9th Grade
200 Meters
23.88
PR
May 30
Section 5AA Prelims
DeAngelo Wallman
- 10th Grade
1600 Meters
5:44.74
PR
May 8
Section 4AAA Trues Team
Pole Vault
9' 6
May 15
District 279 Meet
Triple Jump
36' 3
May 15
District 279 Meet
Malik Williams
- 10th Grade
100 Meters
12.02
PR
Apr 20
Armstrong Invite
Mozart Williams
- 10th Grade
100 Meters
11.50
May 8
Section 4AAA Trues Team
200 Meters
23.17
May 15
District 279 Meet
400 Meters
51.98
PR
Jun 1
Section 5AA Finals
Long Jump
19' 4.25
PR
Apr 20
Armstrong Invite
Womens
Monika Agbonkhese
- 11th Grade
100 Meters
13.27
PR
May 22
NWSC Meet (Prelims)
200 Meters
28.89
PR
Apr 20
Armstrong Invite
High Jump
4' 2
May 22
NWSC Meet (Prelims)
Taylor Anderson
- 11th Grade
1600 Meters
6:42.00
PR
May 15
District 279 Meet
Grace Arel
- 8th Grade
1600 Meters
6:23.99
PR
May 24
NWSC Meet (Finals)
Pole Vault
5' 0
May 15
District 279 Meet
Feyisayo Ayobamidele
- 7th Grade
400 Meters
59.49
Jun 1
Section 5AA Finals
800 Meters
2:26.06
PR
May 15
District 279 Meet
High Jump
4' 2
PR
May 22
NWSC Meet (Prelims)
Kylee Beaver
- 8th Grade
1600 Meters
5:41.75
PR
May 15
District 279 Meet
3200 Meters
11:42.02
PR
May 30
Section 5AA Prelims
Edwina Bestman
- 12th Grade
100m Hurdles - 33"
15.22
(2.9)
PR
Jun 9
Minnesota State Meet Finals
300m Hurdles - 30"
48.74
May 22
NWSC Meet (Prelims)
Long Jump
14' 0
May 30
Section 5AA Prelims
Triple Jump
32' 8
PR
May 8
Section 4AAA Trues Team
Kylie Browen
- 11th Grade
Long Jump
15' 0.5
PR
May 22
NWSC Meet (Prelims)
Triple Jump
33' 1.25
PR
Jun 1
Section 5AA Finals
Alivia Buggs
- 10th Grade
400 Meters
1:04.28
Apr 20
Armstrong Invite
Rachael Ernst
- 10th Grade
3200 Meters
14:26.13
PR
May 30
Section 5AA Prelims
Cynthia Finnvik
- 9th Grade
100 Meters
15.17
PR
May 22
NWSC Meet (Prelims)
200 Meters
31.82
PR
May 15
District 279 Meet
Mikala Hayes
- 7th Grade
200 Meters
28.81
Apr 20
Armstrong Invite
High Jump
4' 2
Apr 20
Armstrong Invite
Triple Jump
30' 10
Apr 20
Armstrong Invite
Madelyn Heitzig
- 8th Grade
100m Hurdles - 33"
19.98
May 15
District 279 Meet
300m Hurdles - 30"
53.53
PR
May 30
Section 5AA Prelims
Long Jump
13' 9
May 15
District 279 Meet
Triple Jump
30' 0
PR
May 24
NWSC Meet (Finals)
Cassandra Hemming
- 8th Grade
1600 Meters
5:27.45
PR
Jun 1
Section 5AA Finals
3200 Meters
12:07.16
PR
Apr 20
Armstrong Invite
Anita Ibama
- 10th Grade
100 Meters
14.62
PR
Apr 20
Armstrong Invite
J Park Jackelina
- ?
200 Meters
30.72
PR
May 15
District 279 Meet
Tyreeka Jefferson
- 9th Grade
Shot Put - 4kg
22' 2.5
PR
Jun 1
Section 5AA Finals
Discus - 1kg
62' 1
PR
May 8
Section 4AAA Trues Team
Brittiny Judon
- 10th Grade
100 Meters
13.34
PR
May 15
District 279 Meet
200 Meters
27.42
PR
May 15
District 279 Meet
Hannah Kil
- 8th Grade
High Jump
4' 0
May 15
District 279 Meet
Danika Kron
- ?
800 Meters
2:53.73
PR
Apr 20
Armstrong Invite
Ashley Lewis
- 9th Grade
100 Meters
13.59
PR
May 15
District 279 Meet
Cayla McMorris
- 10th Grade
400 Meters
59.83
PR
Jun 1
Section 5AA Finals
High Jump
4' 0
PR
May 8
Section 4AAA Trues Team
Eunice Mendin
- 10th Grade
100 Meters
13.64
PR
May 8
Section 4AAA Trues Team
200 Meters
28.85
PR
May 8
Section 4AAA Trues Team
Long Jump
13' 8.25
PR
May 8
Section 4AAA Trues Team
Renae Metzger
- 12th Grade
800 Meters
2:42.76
May 30
Section 5AA Prelims
Ababa Morke
- 11th Grade
1600 Meters
5:56.11
PR
May 24
NWSC Meet (Finals)
Hannah Nuekircher
- ?
1600 Meters
7:27.00
PR
May 15
District 279 Meet
Madia Ogunti
- 9th Grade
200 Meters
27.62
PR
May 15
District 279 Meet
Shot Put - 4kg
23' 4
PR
May 8
Section 4AAA Trues Team
Discus - 1kg
32' 9
PR
May 8
Section 4AAA Trues Team
Nkemdirim Orjinta
- 8th Grade
Pole Vault
6' 0
May 15
District 279 Meet
Kayla Palme
- 8th Grade
100m Hurdles - 33"
19.63
PR
May 15
District 279 Meet
300m Hurdles - 30"
1:00.09
PR
May 30
Section 5AA Prelims
Megan Peterson
- 8th Grade
800 Meters
2:48.57
PR
May 15
District 279 Meet
Sakinah Ross
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
22' 5.75
PR
May 24
NWSC Meet (Finals)
Discus - 1kg
64' 6
PR
May 8
Section 4AAA Trues Team
Joan Rutoh
- ?
Pole Vault
6' 0
PR
May 15
District 279 Meet
Ann Simonet
- 7th Grade
800 Meters
2:25.45
PR
May 30
Section 5AA Prelims
1600 Meters
5:32.93
PR
Apr 20
Armstrong Invite
3200 Meters
11:47.91
PR
May 22
NWSC Meet (Prelims)
Kate Simonet
- 11th Grade
1600 Meters
5:31.76
PR
May 15
District 279 Meet
3200 Meters
11:32.78
PR
May 30
Section 5AA Prelims
Paige Str inger
- ?
400 Meters
1:04.97
PR
May 22
NWSC Meet (Prelims)
Paige Stringer
- 11th Grade
200 Meters
27.83
PR
May 30
Section 5AA Prelims
400 Meters
1:04.56
May 15
District 279 Meet
Stephanie Sudue
- ?
Shot Put - 4kg
21' 9
PR
May 15
District 279 Meet
Karisa Swan
- 10th Grade
400 Meters
1:05.20
PR
May 22
NWSC Meet (Prelims)
Jessica Tamba
- ?
100 Meters
14.18
May 15
District 279 Meet
200 Meters
29.03
PR
Apr 20
Armstrong Invite
Sha-Kira Wallace
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
27' 5
PR
Apr 20
Armstrong Invite
Discus - 1kg
82' 10
PR
May 15
District 279 Meet
Abby Wessel
- 8th Grade
800 Meters
2:39.72
PR
May 30
Section 5AA Prelims
Megan Zurbay
- 7th Grade
High Jump
4' 0
PR
May 8
Section 4AAA Trues Team
Long Jump
13' 3.5
PR
May 22
NWSC Meet (Prelims)
Blue text indicates a mark from the current week.