Season:
2008 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
Indoor
2024
2023
2022
2019
2018
2017
2011
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
Dain Brademan
- 9th Grade
100 Meters
12.71
May 21
South Sub Section 7A
Long Jump
16' 0.5
May 21
South Sub Section 7A
Trey Brademan
- 10th Grade
110m Hurdles - 39"
18.19
May 21
South Sub Section 7A
300m Hurdles - 36"
46.37
May 30
Section 7A Track
Triple Jump
33' 7
May 21
South Sub Section 7A
Gavin Denzler
- 11th Grade
100 Meters
13.26
May 21
South Sub Section 7A
400 Meters
1:02.39
PR
May 21
South Sub Section 7A
Adam Eskuri
- 9th Grade
400 Meters
56.10
May 21
South Sub Section 7A
Tim Garay
- 10th Grade
3200 Meters
12:15.38
PR
May 21
South Sub Section 7A
300m Hurdles - 36"
49.61
PR
May 21
South Sub Section 7A
Noah Halverson
- 11th Grade
Discus - 1.6kg
90' 2
PR
May 21
South Sub Section 7A
Luke Halvorson
- 8th Grade
200 Meters
26.67
PR
May 21
South Sub Section 7A
Discus - 1.6kg
96' 7
May 21
South Sub Section 7A
Ryan Hanson
- 10th Grade
1600 Meters
5:41.87
PR
May 21
South Sub Section 7A
Kyle Johnson
- 8th Grade
Shot Put - 12lb
32' 8
May 21
South Sub Section 7A
Colin Lindemood
- 12th Grade
800 Meters
2:16.78
PR
May 21
South Sub Section 7A
Jeff Lindemood
- 11th Grade
800 Meters
2:29.74
May 21
South Sub Section 7A
Bryan Lindquist
- 12th Grade
800 Meters
2:01.12
PR
May 21
South Sub Section 7A
Pole Vault
11' 6
PR
May 21
South Sub Section 7A
Jackson Lindquist
- 8th Grade
3200 Meters
10:45.85
May 30
Section 7A Track
Scott Lindquist
- 12th Grade
Pole Vault
11' 0
PR
May 30
Section 7A Track
Kyle Magnuson
- 12th Grade
110m Hurdles - 39"
19.87
PR
May 21
South Sub Section 7A
Triple Jump
33' 0.5
PR
May 21
South Sub Section 7A
Sean Peterson
- 8th Grade
High Jump
5' 3
May 21
South Sub Section 7A
Max Reinertsen
- 8th Grade
400 Meters
59.69
May 21
South Sub Section 7A
Triple Jump
34' 3
May 21
South Sub Section 7A
MacKenzie Ryks
- 9th Grade
1600 Meters
5:41.90
PR
May 21
South Sub Section 7A
Cody Salo
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
40' 11.5
May 21
South Sub Section 7A
Discus - 1.6kg
125' 2
May 30
Section 7A Track
Tyler Thibert
- 9th Grade
110m Hurdles - 39"
22.41
PR
May 21
South Sub Section 7A
Conner Tollerud
- 8th Grade
100 Meters
13.09
PR
May 21
South Sub Section 7A
200 Meters
26.86
May 21
South Sub Section 7A
Tony Wilcox
- 10th Grade
200 Meters
25.84
PR
May 21
South Sub Section 7A
High Jump
5' 7
May 30
Section 7A Track
Long Jump
16' 3.75
PR
May 21
South Sub Section 7A
Phillip Wirz
- 10th Grade
1600 Meters
4:54.00
PR
May 30
Section 7A Track
300m Hurdles - 36"
50.56
PR
May 21
South Sub Section 7A
Pole Vault
9' 6
PR
May 30
Section 7A Track
Womens
Stephanie Bandelin
- 8th Grade
300m Hurdles - 30"
56.89
PR
May 21
South Sub Section 7A
Heather Barto
- 9th Grade
800 Meters
2:37.50
PR
May 21
South Sub Section 7A
Janae Beaudot
- 9th Grade
High Jump
5' 0
May 30
Section 7A Track
Long Jump
15' 2
May 30
Section 7A Track
Amanda Bergstedt
- 10th Grade
100m Hurdles - 33"
17.96
May 21
South Sub Section 7A
High Jump
4' 8
May 21
South Sub Section 7A
Triple Jump
31' 10.5
May 30
Section 7A Track
Megan Bergstedt
- 8th Grade
800 Meters
2:47.07
PR
May 21
South Sub Section 7A
Amanda Bisel
- 8th Grade
100m Hurdles - 33"
22.86
May 21
South Sub Section 7A
300m Hurdles - 30"
51.53
PR
May 30
Section 7A Track
Julia Carr
- 11th Grade
Discus - 1kg
62' 2
PR
May 21
South Sub Section 7A
Roz Chromy
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
30' 3
PR
May 21
South Sub Section 7A
Discus - 1kg
71' 10
May 21
South Sub Section 7A
Dallas Cossalter
- 7th Grade
400 Meters
1:06.04
May 30
Section 7A Track
Keely Deadrick
- 9th Grade
200 Meters
30.72
PR
May 21
South Sub Section 7A
Long Jump
13' 1.5
PR
May 21
South Sub Section 7A
Alyson Glumac
- 9th Grade
200 Meters
27.90
May 30
Section 7A Track
Haylee Goranson
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
30' 8
May 30
Section 7A Track
Discus - 1kg
97' 11
May 30
Section 7A Track
Neysa Granholm
- 12th Grade
Triple Jump
30' 2
PR
May 21
South Sub Section 7A
Abby Happanen
- 9th Grade
1600 Meters
6:34.53
PR
May 21
South Sub Section 7A
Kallyn Knutson
- 7th Grade
3200 Meters
12:01.22
May 30
Section 7A Track
Kaycee Knutson
- 12th Grade
1600 Meters
5:17.00
PR
May 30
Section 7A Track
3200 Meters
11:40.53
PR
May 30
Section 7A Track
Pole Vault
6' 0
PR
May 30
Section 7A Track
Brianna Langley
- 12th Grade
100m Hurdles - 33"
19.30
PR
May 21
South Sub Section 7A
Kate Marquis
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
29' 9.75
May 21
South Sub Section 7A
Pole Vault
7' 6
May 21
South Sub Section 7A
Rachael Mills
- 9th Grade
Pole Vault
6' 6
May 30
Section 7A Track
Grace Moores
- 11th Grade
3200 Meters
14:23.35
PR
May 21
South Sub Section 7A
Delany Pearson
- 8th Grade
100 Meters
13.42
May 30
Section 7A Track
200 Meters
30.05
May 21
South Sub Section 7A
Jackie Rosenholm
- 12th Grade
100 Meters
15.17
PR
May 21
South Sub Section 7A
300m Hurdles - 30"
56.59
PR
May 21
South Sub Section 7A
Triple Jump
27' 7
PR
May 21
South Sub Section 7A
Marisa Shady
- 7th Grade
1600 Meters
5:54.37
May 21
South Sub Section 7A
Kate Shelerud
- 8th Grade
800 Meters
2:22.28
May 30
Section 7A Track
Sara Skyberg
- 11th Grade
High Jump
5' 1
PR
May 21
South Sub Section 7A
Katie Tonner
- 10th Grade
Long Jump
15' 7.75
May 30
Section 7A Track
Lisa Westerback
- 10th Grade
100 Meters
15.98
May 21
South Sub Section 7A
400 Meters
1:13.78
PR
May 21
South Sub Section 7A
Blue text indicates a mark from the current week.