Track & FieldTF
Cross CountryXC
Learn More Log In
Team Results Management

Athlete Records

Highlighter is active: ClickTap an entry to show highlight options.

Mens

Nathan Anders - 12th Grade
100 Meters12.11 PRApr 17Brandywine Cass Three Rivers
200 Meters24.51 PRApr 29Brandywine Cass Wat Grace LaLumiere
110m Hurdles - 39"15.04c PRMay 3Centreville Invitational
300m Hurdles - 36"40.02 PRMay 31MHSAA LP Division 3 Finals
Long Jump20' 7.5 PRMay 20Lakeland Conference Meet
 
Andrew Boocher - 11th Grade
800 Meters2:18.11May 12Coloma and La Lumiere @ Brandywine
High Jump5' 11 PRMay 20Lakeland Conference Meet
 
Aaron Casto - 9th Grade
Shot Put - 12lb25' 4May 12Coloma and La Lumiere @ Brandywine
Discus - 1.6kg67' 0Apr 23Brandywine New Buffalo River Valley
 
Tyler Danner - 12th Grade
800 Meters2:10.69 PRMay 5Brandywine Buchanan
1600 Meters4:52.76May 24MITCA D3 Team State Championship
3200 Meters10:15.13 PRMay 12Coloma and La Lumiere @ Brandywine
 
Isaac Davis - 12th Grade
100 Meters13.62 PRApr 9Bridgman Invitational
200 Meters27.44 PRApr 17Brandywine Cass Three Rivers
400 Meters1:01.47 PRApr 23Brandywine New Buffalo River Valley
High Jump5' 6 PRApr 21Brandywine Bridgman River Valley
 
Marquise Davis - 10th Grade
100 Meters14.07 PRApr 23Brandywine New Buffalo River Valley
200 Meters28.09 PRMay 5Brandywine Buchanan
High Jump5' 3Apr 23Brandywine New Buffalo River Valley
 
Andrew Duckett - 11th Grade
100 Meters11.85Apr 17Brandywine Cass Three Rivers
200 Meters24.44Apr 23Brandywine New Buffalo River Valley
400 Meters54.14c PRMay 3Centreville Invitational
60m Hurdles - 39"8.85Mar 21GVSU Laker Challenge
110m Hurdles - 39"15.12 (.3)May 31MHSAA LP Division 3 Finals
300m Hurdles - 36"39.17May 31MHSAA LP Division 3 Finals
Long Jump20' 3May 20Lakeland Conference Meet
 
Wyatt Eager - 10th Grade
800 Meters2:10.7h PRApr 21Brandywine Bridgman River Valley
1600 Meters4:53.93May 24MITCA D3 Team State Championship
 
Brandon Earles - 12th Grade
60 Meter Dash7.96 PRMar 21GVSU Laker Challenge
100 Meters11.94 PRMay 5Brandywine Buchanan
200 Meters26.04 PRApr 17Brandywine Cass Three Rivers
 
Conner Earles - 9th Grade
100 Meters12.95 PRApr 9Bridgman Invitational
200 Meters26.61 PRApr 17Brandywine Cass Three Rivers
400 Meters1:00.71 PRApr 9Bridgman Invitational
Pole Vault10' 0 PRApr 29Brandywine Cass Wat Grace LaLumiere
 
Josh Flanagan - 12th Grade
100 Meters14.53 PRMay 12Coloma and La Lumiere @ Brandywine
Shot Put - 12lb32' 9 PRApr 9Bridgman Invitational
Discus - 1.6kg89' 10 PRApr 17Brandywine Cass Three Rivers
 
Kane Greer - 12th Grade
60 Meter Dash8.51 PRMar 21GVSU Laker Challenge
100 Meters13.25Apr 9Bridgman Invitational
200 Meters28.99Mar 21GVSU Laker Challenge
Long Jump12' 9.75 PRApr 23Brandywine New Buffalo River Valley
 
James Harrell - 10th Grade
1600 Meters5:10.03May 12Coloma and La Lumiere @ Brandywine
3200 Meters10:40.64May 16MHSAA Regional 21-3 @ Constantine
 
Caleb Horst - 10th Grade
200 Meters26.19 PRMay 5Brandywine Buchanan
400 Meters1:01.09Mar 21GVSU Laker Challenge
300m Hurdles - 36"51.22 PRMay 5Brandywine Buchanan
Shot Put - 12lb25' 11.5May 24MITCA D3 Team State Championship
Discus - 1.6kg87' 3Apr 29Brandywine Cass Wat Grace LaLumiere
High Jump5' 0Apr 9Bridgman Invitational
Pole Vault8' 0 PRMay 24MITCA D3 Team State Championship
 
Alek Horvath - 10th Grade
100 Meters13.72May 5Brandywine Buchanan
200 Meters28.49May 5Brandywine Buchanan
Long Jump14' 9Apr 17Brandywine Cass Three Rivers
 
Jordan Hunt - 11th Grade
100 Meters14.74 PRApr 17Brandywine Cass Three Rivers
Shot Put - 12lb27' 0.5 PRApr 17Brandywine Cass Three Rivers
Discus - 1.6kg68' 5 PRApr 17Brandywine Cass Three Rivers
Long Jump13' 8.5 PRApr 23Brandywine New Buffalo River Valley
 
Trevor Jones - 12th Grade
Shot Put - 12lb42' 0May 2Benton Harbor-St. Joseph Rotary Track Me
Discus - 1.6kg88' 0 PRApr 9Bridgman Invitational
 
Matt Kline - 11th Grade
100 Meters12.43 PRApr 23Brandywine New Buffalo River Valley
200 Meters24.92May 9Constantine Inv.
400 Meters55.11May 24MITCA D3 Team State Championship
Shot Put - 12lb29' 11Apr 29Brandywine Cass Wat Grace LaLumiere
 
Austin Knapp - 10th Grade
200 Meters30.03May 5Brandywine Buchanan
Shot Put - 12lb29' 0 PRApr 29Brandywine Cass Wat Grace LaLumiere
Discus - 1.6kg97' 7Apr 23Brandywine New Buffalo River Valley
High Jump5' 9 PRMay 12Coloma and La Lumiere @ Brandywine
 
Drew Krueger - 11th Grade
200 Meters31.15 PRApr 9Bridgman Invitational
Shot Put - 12lb28' 0Apr 9Bridgman Invitational
Discus - 1.6kg79' 9May 5Brandywine Buchanan
 
Charles Kuemin - 12th Grade
200 Meters25.34 PRMay 24MITCA D3 Team State Championship
400 Meters55.00 PRMay 24MITCA D3 Team State Championship
Pole Vault11' 3 PRApr 29Brandywine Cass Wat Grace LaLumiere
Long Jump18' 2.25 PRMay 5Brandywine Buchanan
 
Blake Lerner - 11th Grade
60 Meter Dash8.20Mar 21GVSU Laker Challenge
100 Meters12.34cMay 3Centreville Invitational
200 Meters25.96Mar 21GVSU Laker Challenge
400 Meters58.63 PRApr 17Brandywine Cass Three Rivers
Long Jump21' 1 PRMay 20Lakeland Conference Meet
 
DJ Loveland - 10th Grade
100 Meters13.21 PRMay 5Brandywine Buchanan
200 Meters27.59 PRApr 23Brandywine New Buffalo River Valley
400 Meters1:04.26 PRApr 23Brandywine New Buffalo River Valley
Long Jump16' 0 PRApr 9Bridgman Invitational
 
Eddy Mugenzi - 10th Grade
100 Meters13.60 PRMay 12Coloma and La Lumiere @ Brandywine
200 Meters28.23 PRMay 5Brandywine Buchanan
800 Meters2:34.32 PRApr 9Bridgman Invitational
1600 Meters5:39.11 PRApr 17Brandywine Cass Three Rivers
3200 Meters12:58.12 PRMay 12Coloma and La Lumiere @ Brandywine
Long Jump14' 1 PRApr 17Brandywine Cass Three Rivers
 
Steve Mugenzi - 11th Grade
200 Meters26.33 PRMay 12Coloma and La Lumiere @ Brandywine
110m Hurdles - 39"19.60 PRApr 17Brandywine Cass Three Rivers
300m Hurdles - 36"46.84c PRApr 21Brandywine Bridgman River Valley
High Jump5' 3 PRApr 17Brandywine Cass Three Rivers
Long Jump15' 7.5 PRApr 29Brandywine Cass Wat Grace LaLumiere
 
Michael Okayama - 10th Grade
100 Meters13.36 PRApr 17Brandywine Cass Three Rivers
200 Meters27.34May 12Coloma and La Lumiere @ Brandywine
400 Meters59.36May 12Coloma and La Lumiere @ Brandywine
800 Meters2:30.42 PRMay 5Brandywine Buchanan
300m Hurdles - 36"50.94c PRMay 3Centreville Invitational
Long Jump16' 4.75May 5Brandywine Buchanan
 
Vinny Peel - 9th Grade
100 Meters13.68 PRApr 9Bridgman Invitational
200 Meters28.30 PRApr 9Bridgman Invitational
400 Meters1:02.55 PRMay 24MITCA D3 Team State Championship
110m Hurdles - 39"18.00 PRMay 24MITCA D3 Team State Championship
300m Hurdles - 36"48.05 PRMay 20Lakeland Conference Meet
Shot Put - 12lb26' 9 PRMay 12Coloma and La Lumiere @ Brandywine
High Jump5' 2 PRApr 9Bridgman Invitational
Long Jump17' 8 PRApr 23Brandywine New Buffalo River Valley
 
Michael Robbins - 12th Grade
800 Meters2:06.40Mar 21GVSU Laker Challenge
1600 Meters4:35.97 PRMay 16MHSAA Regional 21-3 @ Constantine
3200 Meters10:42.42 PRApr 29Brandywine Cass Wat Grace LaLumiere
Long Jump16' 5 PRApr 23Brandywine New Buffalo River Valley
 
Charlie Rodriquez - 11th Grade
100 Meters12.94 PRApr 17Brandywine Cass Three Rivers
110m Hurdles - 39"19.86 PRMay 5Brandywine Buchanan
Shot Put - 12lb40' 5 PRMay 3Centreville Invitational
Discus - 1.6kg107' 4 PRMay 20Lakeland Conference Meet
 
Dayan Schau - 10th Grade
400 Meters1:01.35Mar 21GVSU Laker Challenge
 
Zach Schmidt - 11th Grade
400 Meters1:02.81 PRApr 23Brandywine New Buffalo River Valley
800 Meters2:14.15 PRMay 9Constantine Inv.
High Jump5' 6 PRApr 21Brandywine Bridgman River Valley
 
Brandon Shriver - 12th Grade
100 Meters12.84c PRMay 3Centreville Invitational
200 Meters27.98 PRMay 12Coloma and La Lumiere @ Brandywine
Pole Vault10' 6 PRApr 29Brandywine Cass Wat Grace LaLumiere
 
Dante Silva-Lewis - 9th Grade
100 Meters14.52 PRApr 23Brandywine New Buffalo River Valley
 
Jake Szilagyi - 11th Grade
100 Meters15.77 PRMay 12Coloma and La Lumiere @ Brandywine
Shot Put - 12lb36' 8 PRMay 5Brandywine Buchanan
Discus - 1.6kg94' 2May 5Brandywine Buchanan
 
Garrick Thompson - 10th Grade
Shot Put - 12lb27' 2Apr 29Brandywine Cass Wat Grace LaLumiere
Discus - 1.6kg70' 2Apr 23Brandywine New Buffalo River Valley
 
Tyler Vanlaecke - 10th Grade
100 Meters12.72May 24MITCA D3 Team State Championship
200 Meters26.37May 5Brandywine Buchanan
400 Meters1:01.54 PRMay 5Brandywine Buchanan
Long Jump15' 2.5 PRMay 5Brandywine Buchanan
 
Marty Ward - 11th Grade
60 Meter Dash8.14 PRMar 21GVSU Laker Challenge
100 Meters13.03May 12Coloma and La Lumiere @ Brandywine
200 Meters27.20 PRApr 9Bridgman Invitational
Shot Put - 12lb39' 6.75May 24MITCA D3 Team State Championship
Discus - 1.6kg119' 1Apr 21Brandywine Bridgman River Valley
 
Justin Williamson - 10th Grade
100 Meters13.88May 5Brandywine Buchanan
200 Meters28.36 PRApr 17Brandywine Cass Three Rivers
400 Meters1:10.26Apr 9Bridgman Invitational
Long Jump15' 6.5May 5Brandywine Buchanan
 
Joshua Youngs - 10th Grade
1600 Meters5:35.84May 5Brandywine Buchanan
3200 Meters12:07.83Apr 9Bridgman Invitational
 
Evan Zacharski - 12th Grade
800 Meters2:34.47 PRApr 29Brandywine Cass Wat Grace LaLumiere
1600 Meters5:46.01May 5Brandywine Buchanan
3200 Meters13:13.01May 5Brandywine Buchanan
 

Womens

Makena Bowen - 9th Grade
60 Meter Dash9.25 PRMar 21GVSU Laker Challenge
200 Meters30.97May 9Constantine Inv.
400 Meters1:08.62 PRApr 29Brandywine Cass Wat Grace LaLumiere
Long Jump14' 3 PRMay 20Lakeland Conference Meet
 
Emilie Bush - 11th Grade
100 Meters17.05May 5Brandywine Buchanan
200 Meters38.72May 5Brandywine Buchanan
100m Hurdles - 33"21.44May 16MHSAA Regional 21-3 @ Constantine
Shot Put - 4kg25' 7 PRMay 12Coloma and La Lumiere @ Brandywine
Long Jump9' 4Apr 9Bridgman Invitational
 
Abby DemMeulenaere - 10th Grade
Shot Put - 4kg19' 2 PRApr 17Brandywine Cass Three Rivers
Discus - 1kg44' 2 PRApr 17Brandywine Cass Three Rivers
Long Jump8' 8.5 PRApr 9Bridgman Invitational
 
Makayla Dierickx - 10th Grade
100 Meters19.31 PRMay 5Brandywine Buchanan
Shot Put - 4kg19' 0 PRMay 16MHSAA Regional 21-3 @ Constantine
Discus - 1kg52' 5 PRMay 16MHSAA Regional 21-3 @ Constantine
Long Jump7' 3.5 PRMay 12Coloma and La Lumiere @ Brandywine
 
Jaleesa Garner - 10th Grade
200 Meters29.71May 20Lakeland Conference Meet
400 Meters1:04.91May 9Constantine Inv.
 
Brianna Gleason - 10th Grade
60 Meter Dash10.06Mar 21GVSU Laker Challenge
100 Meters15.91May 20Lakeland Conference Meet
200 Meters34.98Mar 21GVSU Laker Challenge
100m Hurdles - 33"28.01Apr 23Brandywine New Buffalo River Valley
300m Hurdles - 30"1:03.57May 5Brandywine Buchanan
Long Jump11' 10.75May 20Lakeland Conference Meet
 
Ciara Markin - 12th Grade
60 Meter Dash9.53 PRMar 21GVSU Laker Challenge
100 Meters14.94 PRMay 16MHSAA Regional 21-3 @ Constantine
200 Meters31.47 PRApr 23Brandywine New Buffalo River Valley
400 Meters1:07.44 PRMay 20Lakeland Conference Meet
Long Jump13' 8.25 PRMay 20Lakeland Conference Meet
 
Emily Pedzinski - 11th Grade
800 Meters2:40.30May 16MHSAA Regional 21-3 @ Constantine
1600 Meters7:02.84Apr 17Brandywine Cass Three Rivers
100m Hurdles - 33"21.56 PRMay 5Brandywine Buchanan
High Jump4' 10 PRMay 12Coloma and La Lumiere @ Brandywine
 
Allison Zacharski - 12th Grade
800 Meters3:44.17May 5Brandywine Buchanan
1600 Meters8:15.42May 20Lakeland Conference Meet
3200 Meters19:00.42Apr 9Bridgman Invitational
Shot Put - 4kg17' 1 PRApr 23Brandywine New Buffalo River Valley