Bogdan Anghel -
10th Grade |
400 Meters | 52.64cPR | May 14 | Grant Invitational |
800 Meters | 2:06.87 | Apr 26 | Crystal Lake Central Invite |
800 Meters - Relay Split | 2:03.8hPR | May 9 | North Suburban Conference Boys Meet |
1600 Meters | 4:56.1hPR | Apr 11 | Eagle Invite |
|
Cameron Ayers -
11th Grade |
110m Hurdles - 39" | 16.82 (1.0) | May 3 | Lake County Boys Invitational |
300m Hurdles - 36" | 46.67 | May 9 | North Suburban Conference Boys Meet |
High Jump | 5' 7 | May 9 | North Suburban Conference Boys Meet |
|
Zach Besson -
10th Grade |
800 Meters | 2:16.6h | Apr 22 | North Chicago, Wauconda, Antioch Triangular |
800 Meters - Relay Split | 2:08.9h | May 9 | North Suburban Conference Boys Meet |
1600 Meters | 4:42.94 | May 9 | North Suburban Conference Boys Meet |
3200 Meters | 10:23.1hPR | Apr 29 | Antioch Triangular |
|
Peter Blameuser -
10th Grade |
800 Meters | 2:46.0hPR | Apr 8 | Grant Dual |
1600 Meters | 6:07.5h | Apr 8 | Grant Dual |
|
Jackson Boeh -
11th Grade |
200 Meters | 29.84cPR | Apr 8 | Grant Dual |
400 Meters | 1:00.42PR | Apr 6 | Ganz-Zedyk |
Pole Vault | 9' 0 | May 9 | North Suburban Conference Boys Meet |
|
Nick Brito -
12th Grade |
400 Meters | 53.00 | Apr 26 | Crystal Lake Central Invite |
Long Jump | 18' 7.5 | Apr 11 | Eagle Invite |
|
Brandon Burpo -
10th Grade |
100 Meters | 13.74cPR | Apr 15 | Antioch, Round Lake, Lakes Triangular |
Discus - 1.6kg | 76' 9PR | Apr 15 | Antioch, Round Lake, Lakes Triangular |
|
Jordan Butler -
12th Grade |
100 Meters | 11.84cPR | Apr 22 | North Chicago, Wauconda, Antioch Triangular |
200 Meters | 24.04cPR | Apr 11 | Eagle Invite |
300m Hurdles - 36" | 46.94c | Apr 15 | Antioch, Round Lake, Lakes Triangular |
|
Ian Campbell -
11th Grade |
800 Meters | 2:35.9hPR | Apr 22 | North Chicago, Wauconda, Antioch Triangular |
1600 Meters | 5:39.0hPR | Apr 8 | Grant Dual |
3200 Meters | 12:08.35PR | May 9 | North Suburban Conference Boys Meet |
|
Kyle Cashmore -
12th Grade |
Shot Put - 12lb | 29' 4PR | Apr 15 | Antioch, Round Lake, Lakes Triangular |
Discus - 1.6kg | 76' 6 | Apr 15 | Antioch, Round Lake, Lakes Triangular |
|
Tommy Castino -
10th Grade |
800 Meters | 2:24.0h | May 10 | Prairie-Lake Invitationa |
1600 Meters | 5:47.5h | Apr 22 | North Chicago, Wauconda, Antioch Triangular |
|
Leroy Chapman -
12th Grade |
100 Meters | 11.42 (1.2)PR | May 9 | North Suburban Conference Boys Meet |
200 Meters | 22.38 (2.5)PR | May 3 | Lake County Boys Invitational |
400 Meters | 49.29PR | Apr 26 | Crystal Lake Central Invite |
|
Adam Chellberg -
11th Grade |
100 Meters | 14.24cPR | Apr 22 | North Chicago, Wauconda, Antioch Triangular |
200 Meters | 30.84cPR | Apr 22 | North Chicago, Wauconda, Antioch Triangular |
|
Tim Christian -
10th Grade |
Shot Put - 12lb | 43' 3 | May 17 | IHSA 2A Boys Vernon Hills Sectional |
Discus - 1.6kg | 104' 0 | Apr 29 | Antioch Triangular |
|
Hunter Corey -
12th Grade |
Shot Put - 12lb | 32' 9PR | Apr 15 | Antioch, Round Lake, Lakes Triangular |
Discus - 1.6kg | 86' 9PR | Apr 15 | Antioch, Round Lake, Lakes Triangular |
|
Jacob Craft -
12th Grade |
Shot Put - 12lb | 51' 2.5PR | May 17 | IHSA 2A Boys Vernon Hills Sectional |
Discus - 1.6kg | 152' 2PR | Apr 6 | Ganz-Zedyk |
|
Michael Dorosan -
11th Grade |
100 Meters | 13.14cPR | Apr 15 | Antioch, Round Lake, Lakes Triangular |
Shot Put - 12lb | 41' 2.25PR | Apr 26 | Crystal Lake Central Invite |
Discus - 1.6kg | 116' 2PR | Apr 22 | North Chicago, Wauconda, Antioch Triangular |
Long Jump | 16' 1.25PR | May 14 | Grant Invitational |
|
Nick Dorosan -
9th Grade |
100 Meters | 13.34c | Apr 22 | North Chicago, Wauconda, Antioch Triangular |
200 Meters | 27.49 | Apr 20 | Sabre Invite |
Long Jump | 16' 0.25PR | May 10 | Prairie-Lake Invitationa |
|
Tristan Eves -
9th Grade |
800 Meters | 2:31.4hPR | Apr 22 | North Chicago, Wauconda, Antioch Triangular |
1600 Meters | 5:24.0hPR | May 10 | Prairie-Lake Invitationa |
|
Tyler Facey -
12th Grade |
100 Meters | 12.54c | Apr 8 | Grant Dual |
200 Meters | 25.54cPR | Apr 8 | Grant Dual |
High Jump | 6' 5PR | May 25 | IHSA 2A Boys State Track & Field Championships |
Long Jump | 17' 1PR | Apr 20 | Sabre Invite |
Triple Jump | 32' 7.5PR | Apr 29 | Antioch Triangular |
|
Nick Filippone -
9th Grade |
800 Meters | 2:33.9h | Apr 22 | North Chicago, Wauconda, Antioch Triangular |
1600 Meters | 5:28.3h | May 14 | Grant Invitational |
|
Stephen Frandsen -
9th Grade |
Shot Put - 12lb | 24' 3 | Apr 15 | Antioch, Round Lake, Lakes Triangular |
Discus - 1.6kg | 72' 2 | Apr 15 | Antioch, Round Lake, Lakes Triangular |
|
Cody Gwinn -
12th Grade |
Shot Put - 12lb | 34' 3 | Apr 6 | Ganz-Zedyk |
Discus - 1.6kg | 108' 3 | Apr 15 | Antioch, Round Lake, Lakes Triangular |
|
Grant Hackloer -
9th Grade |
100 Meters | 13.14cPR | Apr 15 | Antioch, Round Lake, Lakes Triangular |
Shot Put - 12lb | 37' 1PR | Apr 29 | Antioch Triangular |
Discus - 1.6kg | 98' 0PR | Apr 15 | Antioch, Round Lake, Lakes Triangular |
|
Nicholas Hairrell -
9th Grade |
100 Meters | 13.44c | Apr 15 | Antioch, Round Lake, Lakes Triangular |
200 Meters | 27.84c | May 10 | Prairie-Lake Invitationa |
400 Meters | 1:00.54c | May 10 | Prairie-Lake Invitationa |
110m Hurdles - 39" | 21.84cPR | Apr 15 | Antioch, Round Lake, Lakes Triangular |
300m Hurdles - 36" | 54.84cPR | Apr 29 | Antioch Triangular |
Long Jump | 15' 6PR | May 10 | Prairie-Lake Invitationa |
|
Josh Hallett -
12th Grade |
Long Jump | 17' 9.5 | May 17 | IHSA 2A Boys Vernon Hills Sectional |
Triple Jump | 37' 10.5PR | Apr 11 | Eagle Invite |
|
Kyle Heywood -
10th Grade |
100 Meters | 13.34cPR | Apr 15 | Antioch, Round Lake, Lakes Triangular |
200 Meters | 28.14cPR | Apr 22 | North Chicago, Wauconda, Antioch Triangular |
110m Hurdles - 39" | 19.42 | Apr 20 | Sabre Invite |
300m Hurdles - 36" | 49.78 | Apr 20 | Sabre Invite |
|
Theo Hill -
9th Grade |
200 Meters | 24.34c | May 14 | Grant Invitational |
110m Hurdles - 39" | 17.74cPR | May 14 | Grant Invitational |
300m Hurdles - 36" | 44.65PR | May 17 | IHSA 2A Boys Vernon Hills Sectional |
|
DeArius Horton -
10th Grade |
100 Meters | 12.24cPR | Apr 22 | North Chicago, Wauconda, Antioch Triangular |
200 Meters | 25.64cPR | Apr 15 | Antioch, Round Lake, Lakes Triangular |
Long Jump | 15' 11.5PR | Apr 8 | Grant Dual |
|
Matt Horton -
10th Grade |
100 Meters | 13.24c | Apr 15 | Antioch, Round Lake, Lakes Triangular |
200 Meters | 27.84c | Apr 22 | North Chicago, Wauconda, Antioch Triangular |
Pole Vault | 10' 9 | May 17 | IHSA 2A Boys Vernon Hills Sectional |
|
Jack Johnson -
12th Grade |
Discus - 1.6kg | 118' 6PR | Apr 15 | Antioch, Round Lake, Lakes Triangular |
|
Aaron Kanter -
11th Grade |
1600 Meters | 6:21.9h | Apr 22 | North Chicago, Wauconda, Antioch Triangular |
3200 Meters | 13:34.6hPR | Apr 15 | Antioch, Round Lake, Lakes Triangular |
|
Casey Landl -
10th Grade |
200 Meters | 30.14cPR | Apr 22 | North Chicago, Wauconda, Antioch Triangular |
400 Meters | 1:10.24PR | Apr 20 | Sabre Invite |
Pole Vault | 7' 6PR | Apr 15 | Antioch, Round Lake, Lakes Triangular |
|
Tyler Lazarz -
12th Grade |
Shot Put - 12lb | 38' 3PR | Apr 15 | Antioch, Round Lake, Lakes Triangular |
Discus - 1.6kg | 106' 2PR | Apr 15 | Antioch, Round Lake, Lakes Triangular |
|
Daniel Lonski -
11th Grade |
100 Meters | 11.84c | Apr 15 | Antioch, Round Lake, Lakes Triangular |
200 Meters | 23.71 | May 17 | IHSA 2A Boys Vernon Hills Sectional |
400 Meters | 55.04c | Apr 8 | Grant Dual |
|
Gabe Lopes -
10th Grade |
110m Hurdles - 39" | 18.24c | May 10 | Prairie-Lake Invitationa |
300m Hurdles - 36" | 44.74c | May 10 | Prairie-Lake Invitationa |
|
Raymond Luc -
10th Grade |
100 Meters | 13.54c | Apr 15 | Antioch, Round Lake, Lakes Triangular |
200 Meters | 28.64c | Apr 8 | Grant Dual |
Pole Vault | 10' 0 | May 10 | Prairie-Lake Invitationa |
|
A.J. Marsiglio -
11th Grade |
800 Meters | 2:04.31PR | May 9 | North Suburban Conference Boys Meet |
|
AJ Marsiglio -
11th Grade |
800 Meters | 2:04.31 | May 9 | North Suburban Conference Boys Meet |
800 Meters - Relay Split | 2:04.4hPR | May 9 | North Suburban Conference Boys Meet |
1600 Meters | 4:59.0h | Apr 22 | North Chicago, Wauconda, Antioch Triangular |
3200 Meters | 11:18.0h | Apr 8 | Grant Dual |
|
Dylan McBride -
9th Grade |
Shot Put - 12lb | 31' 10.5PR | Apr 29 | Antioch Triangular |
Discus - 1.6kg | 60' 10 | Apr 15 | Antioch, Round Lake, Lakes Triangular |
|
Alex McCameron -
11th Grade |
200 Meters | 28.14c | Apr 8 | Grant Dual |
400 Meters | 57.44c | Apr 8 | Grant Dual |
|
Brendon Nicolai -
9th Grade |
100 Meters | 13.84cPR | Apr 15 | Antioch, Round Lake, Lakes Triangular |
200 Meters | 27.74c | Apr 8 | Grant Dual |
High Jump | 4' 10 | May 14 | Grant Invitational |
|
Thomas Noegel -
11th Grade |
800 Meters | 2:24.0hPR | Apr 8 | Grant Dual |
1600 Meters | 5:42.2hPR | Apr 22 | North Chicago, Wauconda, Antioch Triangular |
|
Riley Ott -
12th Grade |
Discus - 1.6kg | 91' 11 | Apr 15 | Antioch, Round Lake, Lakes Triangular |
|
Kyle Patrick -
12th Grade |
100 Meters | 12.54cPR | Apr 15 | Antioch, Round Lake, Lakes Triangular |
400 Meters | 51.81PR | May 17 | IHSA 2A Boys Vernon Hills Sectional |
110m Hurdles - 39" | 21.64cPR | Apr 8 | Grant Dual |
300m Hurdles - 36" | 46.74cPR | Apr 8 | Grant Dual |
|
Andrew Pelote -
11th Grade |
100 Meters | 11.66 | Apr 6 | Ganz-Zedyk |
200 Meters | 23.34cPR | Apr 22 | North Chicago, Wauconda, Antioch Triangular |
Long Jump | 16' 9PR | Apr 6 | Ganz-Zedyk |
|
Thomas Pilarczyk -
10th Grade |
100 Meters | 13.14cPR | Apr 15 | Antioch, Round Lake, Lakes Triangular |
|
Peter Ralston -
10th Grade |
100 Meters | 14.14c | Apr 15 | Antioch, Round Lake, Lakes Triangular |
|
Danny Ressler -
10th Grade |
800 Meters | 2:20.2hPR | Apr 22 | North Chicago, Wauconda, Antioch Triangular |
1600 Meters | 5:02.64 | Apr 26 | Crystal Lake Central Invite |
3200 Meters | 10:31.17 | May 17 | IHSA 2A Boys Vernon Hills Sectional |
|
Andre Rivera -
10th Grade |
100 Meters | 11.74cPR | May 14 | Grant Invitational |
200 Meters | 24.44cPR | Apr 29 | Antioch Triangular |
400 Meters | 52.14cPR | May 14 | Grant Invitational |
Long Jump | 16' 1.25PR | Apr 26 | Crystal Lake Central Invite |
|
RJ Ruano -
10th Grade |
400 Meters | 59.44cPR | Apr 22 | North Chicago, Wauconda, Antioch Triangular |
|
Zach Rundle -
10th Grade |
100 Meters | 12.64c | Apr 8 | Grant Dual |
200 Meters | 25.34cPR | May 10 | Prairie-Lake Invitationa |
|
Brad Russell -
10th Grade |
100 Meters | 13.74cPR | Apr 15 | Antioch, Round Lake, Lakes Triangular |
200 Meters | 28.24cPR | Apr 8 | Grant Dual |
Discus - 1.6kg | 118' 6 | May 10 | Prairie-Lake Invitationa |
|
Gerrit Sadau -
11th Grade |
Shot Put - 12lb | 35' 6PR | Apr 15 | Antioch, Round Lake, Lakes Triangular |
|
Alan Taylor -
10th Grade |
100 Meters | 11.74cPR | May 14 | Grant Invitational |
200 Meters | 24.04cPR | Apr 22 | North Chicago, Wauconda, Antioch Triangular |
Shot Put - 12lb | 42' 0 | Apr 20 | Sabre Invite |
Discus - 1.6kg | 162' 5PR | Apr 26 | Crystal Lake Central Invite |
|
Tyler Thorn -
11th Grade |
800 Meters | 2:16.8h | Apr 22 | North Chicago, Wauconda, Antioch Triangular |
800 Meters - Relay Split | 2:09.6h | May 9 | North Suburban Conference Boys Meet |
1600 Meters | 4:57.74 | May 17 | IHSA 2A Boys Vernon Hills Sectional |
3200 Meters | 10:53.11PR | Apr 20 | Sabre Invite |
|
Dale Trusky -
9th Grade |
100 Meters | 14.04cPR | Apr 8 | Grant Dual |
200 Meters | 28.84cPR | Apr 8 | Grant Dual |
|
Mickey West -
9th Grade |
800 Meters | 2:18.1h | Apr 29 | Antioch Triangular |
|
Joey Wolske -
12th Grade |
100 Meters | 12.54c | Apr 15 | Antioch, Round Lake, Lakes Triangular |
200 Meters | 25.34cPR | Apr 15 | Antioch, Round Lake, Lakes Triangular |
Pole Vault | 12' 3PR | May 17 | IHSA 2A Boys Vernon Hills Sectional |
|
Nate Zeien -
11th Grade |
Shot Put - 12lb | 37' 0.5 | Apr 29 | Antioch Triangular |
Discus - 1.6kg | 117' 4PR | Apr 29 | Antioch Triangular |
|