Season:
2019 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
1989
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2010
2009
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
Hayden Agne
- 9th Grade
100 Meters
14.40
PR
Mar 31
Rod Staggs Fr/So Invitational
Connor Barnsley
- 9th Grade
1600 Meters
5:32.28
May 8
Southwestern Conference Boys Championships
3200 Meters
11:52.01
PR
Apr 23
St. Clair County Boys Championships
Michael Dowl
- 11th Grade
100 Meters
11.71
PR
May 8
Southwestern Conference Boys Championships
200 Meters
24.19
PR
May 8
Southwestern Conference Boys Championships
400 Meters
56.70
PR
May 4
Collinsville Boys Invitational
Latravion Evans
- 11th Grade
100 Meters
12.21
PR
May 8
Southwestern Conference Boys Championships
200 Meters
25.00
PR
May 8
Southwestern Conference Boys Championships
Rylan Forrest
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
26' 8
PR
Mar 31
Rod Staggs Fr/So Invitational
Discus - 1.6kg
75' 1
PR
Mar 31
Rod Staggs Fr/So Invitational
Christopher Fortner
- 10th Grade
100 Meters
11.42
PR
Mar 22
Southwestern Illinois Relays
200 Meters
23.89
PR
Apr 12
Granite City Boys Invitational
Dorian Foster
- 9th Grade
200 Meters
25.02
Mar 31
Rod Staggs Fr/So Invitational
Michael Foster
- 12th Grade
100 Meters
11.40
PR
May 16
IHSA 3A Boys Bloomington Sectional
200 Meters
23.36
PR
May 16
IHSA 3A Boys Bloomington Sectional
Joshua Glenn
- 11th Grade
400 Meters
54.16
PR
Apr 12
Granite City Boys Invitational
Triple Jump
36' 8.25
PR
Mar 22
Southwestern Illinois Relays
Jack Gray
- 11th Grade
3200 Meters
11:13.05
Apr 23
St. Clair County Boys Championships
Cameron Harmon
- 12th Grade
100 Meters
11.84
PR
May 16
IHSA 3A Boys Bloomington Sectional
Long Jump
19' 11.5
PR
May 8
Southwestern Conference Boys Championships
Francesco Henrichs
- 11th Grade
3200 Meters
12:15.43
PR
Mar 29
O'Fallon Relays
Hayden Howard
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
35' 5.5
PR
Mar 22
Southwestern Illinois Relays
Byron Jones
- 9th Grade
1600 Meters
4:29.24
PR
Apr 20
Winston Brown Invitational
Da'Chion Kerney
- 12th Grade
400 Meters
55.36
Apr 6
Belleville West Invitational
High Jump
5' 6
PR
Mar 22
Southwestern Illinois Relays
Keith Kimbrow
- 11th Grade
100 Meters
11.17
(2.8)
PR
Apr 6
Belleville West Invitational
200 Meters
23.59
PR
Apr 26
Triad Knight Invitational
Korbin Lampe
- 12th Grade
400 Meters
54.84
PR
Apr 6
Belleville West Invitational
Elijah McCauley
- 9th Grade
100 Meters
11.78
PR
Mar 31
Rod Staggs Fr/So Invitational
Long Jump
23' 3.25
(2.3)
PR
May 25
IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
Triple Jump
38' 7.5
Mar 22
Southwestern Illinois Relays
Michael Megna
- 11th Grade
800 Meters
2:05.23
PR
Apr 6
Belleville West Invitational
1600 Meters
4:47.32
PR
May 16
IHSA 3A Boys Bloomington Sectional
Daqavious Mitchell
- 12th Grade
110m Hurdles - 39"
16.37
PR
Apr 12
Granite City Boys Invitational
300m Hurdles - 36"
42.66
PR
Apr 12
Granite City Boys Invitational
Saeed Mitchell
- 10th Grade
100 Meters
11.85
Mar 29
O'Fallon Relays
200 Meters
22.66
(2.8)
PR
Apr 6
Belleville West Invitational
Zachary Ohl
- 12th Grade
Triple Jump
36' 4
PR
Apr 23
St. Clair County Boys Championships
Adewole Oluwatimilehin
- 9th Grade
200 Meters
24.94
PR
Mar 31
Rod Staggs Fr/So Invitational
Zachariah Panek
- 11th Grade
800 Meters
2:02.29
Apr 6
Belleville West Invitational
1600 Meters
4:39.63
PR
Apr 23
St. Clair County Boys Championships
Trison Paul
- 11th Grade
High Jump
5' 6
Mar 29
O'Fallon Relays
Pole Vault
14' 9
PR
May 8
Southwestern Conference Boys Championships
Jarrod Rhodes
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
33' 2
PR
Mar 31
Rod Staggs Fr/So Invitational
Paul Rupert
- 10th Grade
110m Hurdles - 39"
18.40
PR
May 8
Southwestern Conference Boys Championships
300m Hurdles - 36"
44.99
PR
Apr 26
Triad Knight Invitational
Jeremy Schooler
- 10th Grade
400 Meters
50.28
PR
May 8
Southwestern Conference Boys Championships
Garrison Shindler
- 10th Grade
800 Meters
2:03.35
Apr 20
Winston Brown Invitational
Michael Shoemaker
- 9th Grade
110m Hurdles - 39"
16.59
May 8
Southwestern Conference Boys Championships
300m Hurdles - 36"
45.70
PR
May 4
Collinsville Boys Invitational
High Jump
5' 8
PR
Mar 31
Rod Staggs Fr/So Invitational
Christopher Smith
- 12th Grade
100 Meters
11.62
PR
May 4
Collinsville Boys Invitational
200 Meters
23.30
(4.5)
PR
Apr 6
Belleville West Invitational
Lee Smith
- 12th Grade
High Jump
5' 11
PR
Apr 23
St. Clair County Boys Championships
Joshua Suttles
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
43' 4
PR
May 8
Southwestern Conference Boys Championships
Discus - 1.6kg
149' 1
PR
Apr 26
Triad Knight Invitational
Isaiah Wall
- 9th Grade
Long Jump
17' 4
PR
Mar 31
Rod Staggs Fr/So Invitational
Bruce White
- 9th Grade
Discus - 1.6kg
89' 6
PR
Mar 31
Rod Staggs Fr/So Invitational
Darius White
- 10th Grade
110m Hurdles - 39"
18.03
(3.4)
Apr 6
Belleville West Invitational
Timmy Wicks
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
46' 6
Apr 12
Granite City Boys Invitational
Discus - 1.6kg
143' 4
PR
Apr 26
Triad Knight Invitational
Reed Wilks
- 11th Grade
800 Meters
2:15.87
Apr 23
St. Clair County Boys Championships
1600 Meters
4:49.38
PR
May 8
Southwestern Conference Boys Championships
Robert Williams
- 12th Grade
Discus - 1.6kg
95' 11
PR
Mar 29
O'Fallon Relays
Jared Yaekel
- 10th Grade
400 Meters
56.59
PR
May 8
Southwestern Conference Boys Championships
Womens
Ahmiya Bills
- 10th Grade
100 Meters
12.45
PR
May 1
Southwest Conference Girls Championships
200 Meters
26.78
PR
Apr 9
Freeburg Girls Invitational
Long Jump
15' 0.5
PR
Apr 12
O'Fallon Girls Invitational
Erionna Broaden
- 9th Grade
3200 Meters
16:13.75
PR
Apr 3
Annies Invite
Keya Bryan
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
32' 10.5
PR
Apr 26
Collinsville Girls Invitational
Discus - 1kg
62' 1
PR
May 1
Southwest Conference Girls Championships
Sunnie Collins
- 12th Grade
100 Meters
12.34
PR
May 1
Southwest Conference Girls Championships
200 Meters
25.94
May 1
Southwest Conference Girls Championships
Danae Conway
- 9th Grade
100 Meters
14.94
PR
Mar 22
Southwestern Illinois Relays
400 Meters
1:00.64
PR
Apr 26
Collinsville Girls Invitational
Devynisha Deere
- 9th Grade
400 Meters
1:04.67
May 1
Southwest Conference Girls Championships
Triple Jump
30' 7.5
PR
Mar 29
Belleville West Girls Invitational
Hannah Eastman
- 12th Grade
800 Meters
2:21.34
PR
May 9
IHSA 3A Girls O'Fallon Sectional
1600 Meters
5:30.30
PR
Mar 29
Belleville West Girls Invitational
3200 Meters
11:49.13
PR
Apr 12
O'Fallon Girls Invitational
Kiyah Galvin
- 10th Grade
400 Meters
1:08.39
PR
May 1
Southwest Conference Girls Championships
800 Meters
3:01.84
PR
May 1
Southwest Conference Girls Championships
1600 Meters
7:21.41
PR
Apr 26
Collinsville Girls Invitational
Laila Graham
- 12th Grade
400 Meters
1:01.89
Apr 3
Annies Invite
High Jump
5' 4
PR
Apr 9
Freeburg Girls Invitational
Mikhayl Graham
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
26' 10
PR
Apr 26
Collinsville Girls Invitational
Discus - 1kg
62' 10
PR
May 1
Southwest Conference Girls Championships
Gabrielle Griggs
- 9th Grade
400 Meters
1:02.24
Apr 26
Collinsville Girls Invitational
800 Meters
2:27.13
PR
Apr 9
Freeburg Girls Invitational
1600 Meters
5:51.20
PR
Apr 3
Annies Invite
Olivia Harris
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
18' 11.25
PR
May 1
Southwest Conference Girls Championships
Discus - 1kg
51' 0
PR
May 1
Southwest Conference Girls Championships
Zhariyae Heidelberg
- 9th Grade
Shot Put - 4kg
19' 4
PR
Mar 22
Southwestern Illinois Relays
Rebecca Holman
- 12th Grade
Shot Put - 4kg
23' 4
PR
Apr 12
O'Fallon Girls Invitational
Discus - 1kg
55' 0
PR
Apr 12
O'Fallon Girls Invitational
Tiyanna Lanzy
- 12th Grade
Shot Put - 4kg
26' 11.5
May 1
Southwest Conference Girls Championships
Discus - 1kg
85' 4.5
PR
Apr 3
Annies Invite
Saadiya Mitchell
- 11th Grade
100 Meters
13.02
PR
Apr 26
Collinsville Girls Invitational
200 Meters
26.08
PR
May 1
Southwest Conference Girls Championships
Long Jump
15' 2
PR
Apr 3
Annies Invite
Olivia Murnane
- 9th Grade
1600 Meters
5:44.82
PR
Mar 22
Southwestern Illinois Relays
3200 Meters
12:09.87
PR
Mar 29
Belleville West Girls Invitational
Dasia Napper
- 9th Grade
100 Meters
13.73
PR
Mar 22
Southwestern Illinois Relays
Danielle Nunn
- 9th Grade
100 Meters
13.32
PR
May 1
Southwest Conference Girls Championships
Long Jump
14' 5
PR
May 9
IHSA 3A Girls O'Fallon Sectional
Triple Jump
30' 5.5
PR
Apr 3
Annies Invite
Reality Patton
- 12th Grade
3200 Meters
15:05.45
PR
Mar 29
Belleville West Girls Invitational
Danielle Schultz
- 12th Grade
800 Meters
2:20.08
PR
May 9
IHSA 3A Girls O'Fallon Sectional
1600 Meters
5:34.41
PR
Apr 9
Freeburg Girls Invitational
Brianna Smith
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
27' 9.75
PR
Apr 3
Annies Invite
Discus - 1kg
82' 8
PR
Mar 29
Belleville West Girls Invitational
Aaliyah Thomas
- 11th Grade
100m Hurdles - 33"
14.91
PR
May 9
IHSA 3A Girls O'Fallon Sectional
300m Hurdles - 30"
48.78
PR
May 9
IHSA 3A Girls O'Fallon Sectional
Daisia Wilson
- 10th Grade
100 Meters
13.51
PR
May 1
Southwest Conference Girls Championships
Essence Winters
- 12th Grade
300m Hurdles - 30"
44.76
PR
May 18
IHSA 3A Girls State Track & Field Championships
Miraya Wright
- 12th Grade
100m Hurdles - 33"
17.04
Apr 3
Annies Invite
300m Hurdles - 30"
51.99
Mar 29
Belleville West Girls Invitational
Long Jump
14' 11.5
PR
Mar 29
Belleville West Girls Invitational
Jazmyn Zurita
- 10th Grade
800 Meters
2:28.0h
PR
Apr 3
Annies Invite
3200 Meters
13:53.68
PR
Apr 9
Freeburg Girls Invitational
Blue text indicates a mark from the current week.