Season:
2018 Outdoor
Outdoor
2222
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
Malik Allen
- 12th Grade
3200 Meters
12:07.88
PR
May 10
SSC Blue Division Boys Conference Meet
Desmond Bailey
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
11.23m
PR
Apr 26
Pete Struck Eagle Classic
Discus - 1.6kg
35.10m
PR
May 10
SSC Blue Division Boys Conference Meet
Brandon Berry
- 10th Grade
High Jump
1.63m
PR
May 10
SSC Blue Division Boys Conference Meet
Dion Brunt
- 11th Grade
100 Meters
11.53
(2.5)
May 5
Carlin Nalley Invitational
400 Meters
52.37
PR
May 5
Carlin Nalley Invitational
Roger Chavez
- 12th Grade
1600 Meters
5:03.34
May 5
Carlin Nalley Invitational
3200 Meters
11:17.00
May 5
Carlin Nalley Invitational
Clyde Cobb
- 12th Grade
110m Hurdles - 39"
15.71
May 17
IHSA 3A Boys Homewood-Flossmoor Sectional
Tristan Cohns
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
10.20m
PR
Apr 13
Yorkville Invitational
Javaryon Crawford
- 9th Grade
400 Meters
54.52
PR
May 10
SSC Blue Division Boys Conference Meet
Long Jump
5.84m
May 10
SSC Blue Division Boys Conference Meet
Cydney Dixon
- 10th Grade
110m Hurdles - 39"
16.66
May 10
SSC Blue Division Boys Conference Meet
300m Hurdles - 36"
40.83
May 17
IHSA 3A Boys Homewood-Flossmoor Sectional
High Jump
1.57m
PR
Apr 13
Yorkville Invitational
Jawaan Dorch
- 10th Grade
800 Meters
2:35.68
PR
May 10
SSC Blue Division Boys Conference Meet
TJ Ell
- 12th Grade
400 Meters
51.79
PR
May 10
SSC Blue Division Boys Conference Meet
A Fauler
- ?
Shot Put - 12lb
8.59m
PR
Apr 13
Yorkville Invitational
Jamarion Gaines
- 10th Grade
100 Meters
11.21
PR
May 17
IHSA 3A Boys Homewood-Flossmoor Sectional
Davion Goodson
- 9th Grade
300m Hurdles - 36"
44.37
PR
May 10
SSC Blue Division Boys Conference Meet
Trevor Greenwood
- 12th Grade
800 Meters
2:06.00
May 5
Carlin Nalley Invitational
3200 Meters
10:43.35
PR
Apr 26
Pete Struck Eagle Classic
Tyshawn Harvest
- 11th Grade
High Jump
1.78m
May 5
Carlin Nalley Invitational
Aurice Hawkins
- 10th Grade
400 Meters
1:03.02
PR
May 10
SSC Blue Division Boys Conference Meet
Christian Heffner
- 9th Grade
High Jump
1.68m
May 10
SSC Blue Division Boys Conference Meet
Long Jump
5.50m
May 10
SSC Blue Division Boys Conference Meet
Rashad Hickman
- 11th Grade
Triple Jump
12.04m
May 10
SSC Blue Division Boys Conference Meet
Teontae Jackson
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
10.68m
PR
May 10
SSC Blue Division Boys Conference Meet
Khullen Jefferson
- 10th Grade
100 Meters
10.98
(2.5)
PR
May 5
Carlin Nalley Invitational
200 Meters
22.22
May 10
SSC Blue Division Boys Conference Meet
Ahmad Johnson
- 11th Grade
1600 Meters
4:53.43
PR
May 5
Carlin Nalley Invitational
3200 Meters
10:46.15
PR
May 10
SSC Blue Division Boys Conference Meet
Larry Johnson
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
12.52m
PR
May 17
IHSA 3A Boys Homewood-Flossmoor Sectional
Discus - 1.6kg
29.72m
PR
Apr 26
Pete Struck Eagle Classic
Jabari Jones
- 11th Grade
800 Meters
2:17.85
PR
Apr 13
Yorkville Invitational
Anthony Lewis
- 12th Grade
Long Jump
6.46m
PR
May 10
SSC Blue Division Boys Conference Meet
Triple Jump
13.39m
PR
May 17
IHSA 3A Boys Homewood-Flossmoor Sectional
Isaiah Lewis
- 9th Grade
Triple Jump
12.10m
PR
Apr 26
Pete Struck Eagle Classic
Jusaun Mackey
- 12th Grade
800 Meters
2:12.75
PR
May 10
SSC Blue Division Boys Conference Meet
Jusuan Mackey
- 12th Grade
800 Meters
2:07.68
PR
Apr 26
Pete Struck Eagle Classic
Mahki Miller
- 10th Grade
100 Meters
12.00
PR
May 10
SSC Blue Division Boys Conference Meet
Joe Ogunbode
- 9th Grade
Triple Jump
12.27m
May 17
IHSA 3A Boys Homewood-Flossmoor Sectional
Joseph Ogunbode
- ?
Triple Jump
12.19m
May 10
SSC Blue Division Boys Conference Meet
Favour Ojelabi
- 9th Grade
Discus - 1.6kg
30.58m
May 10
SSC Blue Division Boys Conference Meet
Jonah Pippen
- 11th Grade
Long Jump
5.67m
PR
Apr 26
Pete Struck Eagle Classic
Triple Jump
11.98m
PR
May 5
Carlin Nalley Invitational
Josh Prioleau
- 9th Grade
3200 Meters
13:32.42
PR
May 10
SSC Blue Division Boys Conference Meet
Zach Robinson
- 12th Grade
300m Hurdles - 36"
42.69
PR
May 10
SSC Blue Division Boys Conference Meet
Sam Siqueiros
- 10th Grade
1600 Meters
5:06.62
PR
May 10
SSC Blue Division Boys Conference Meet
3200 Meters
11:14.84
PR
May 10
SSC Blue Division Boys Conference Meet
Derek Smith
- 9th Grade
200 Meters
24.81
May 10
SSC Blue Division Boys Conference Meet
Mike Smith
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
13.36m
Apr 26
Pete Struck Eagle Classic
Discus - 1.6kg
37.59m
PR
May 10
SSC Blue Division Boys Conference Meet
Deshawn Studway
- 12th Grade
100 Meters
11.36
PR
Apr 26
Pete Struck Eagle Classic
Jerimiah Swint
- 12th Grade
400 Meters
52.15
PR
May 10
SSC Blue Division Boys Conference Meet
Aaron Terrell
- 9th Grade
800 Meters
2:15.38
PR
May 17
IHSA 3A Boys Homewood-Flossmoor Sectional
1600 Meters
5:19.97
PR
May 10
SSC Blue Division Boys Conference Meet
Damon Tolbert
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
11.20m
PR
May 10
SSC Blue Division Boys Conference Meet
Solomon Ware
- 12th Grade
200 Meters
22.40
PR
May 17
IHSA 3A Boys Homewood-Flossmoor Sectional
High Jump
1.93m
PR
May 5
Carlin Nalley Invitational
Caleb Weatherspoon
- 12th Grade
110m Hurdles - 39"
16.11
PR
May 17
IHSA 3A Boys Homewood-Flossmoor Sectional
300m Hurdles - 36"
43.23
PR
May 10
SSC Blue Division Boys Conference Meet
Long Jump
5.69m
PR
May 17
IHSA 3A Boys Homewood-Flossmoor Sectional
Chawn Wilson
- 10th Grade
110m Hurdles - 39"
18.74
PR
May 10
SSC Blue Division Boys Conference Meet
Discus - 1.6kg
30.00m
PR
May 10
SSC Blue Division Boys Conference Meet
Womens
Addy Adeoye
- 10th Grade
800 Meters
2:49.60
PR
Apr 26
Oak Forest Girls Invite
1600 Meters
6:40.20
PR
May 3
South Suburban Conference Blue Division
Kayla Bell
- 10th Grade
800 Meters
2:27.34
May 10
IHSA 3A Girls Lockport Township Sectional
Shanera Cambric
- 9th Grade
100m Hurdles - 33"
16.57
May 10
IHSA 3A Girls Lockport Township Sectional
Triple Jump
9.27m
Apr 13
Yorkville Invitational
Sapphira Carruthers
- ?
100 Meters
14.14c
PR
Apr 10
TFS Quad with Shepard, Reavis, Tinley
Jinere Compton
- 10th Grade
400 Meters
1:06.09
PR
Apr 26
Oak Forest Girls Invite
Kapri Currie
- 11th Grade
High Jump
1.32m
PR
Apr 10
TFS Quad with Shepard, Reavis, Tinley
Samira Curry
- 9th Grade
Long Jump
3.98m
Apr 13
Yorkville Invitational
Triple Jump
9.40m
PR
Apr 26
Oak Forest Girls Invite
Kyi Dixon
- 11th Grade
Long Jump
4.69m
PR
May 3
South Suburban Conference Blue Division
Tajah Dixon
- 11th Grade
400 Meters
1:11.04c
PR
Apr 10
TFS Quad with Shepard, Reavis, Tinley
Madison Drewno
- 11th Grade
1600 Meters
6:10.10
Apr 26
Oak Forest Girls Invite
3200 Meters
13:34.42
May 3
South Suburban Conference Blue Division
Bailey Fields
- 11th Grade
100 Meters
13.36
PR
May 10
IHSA 3A Girls Lockport Township Sectional
Morgan Gault
- 10th Grade
1600 Meters
6:32.73
PR
May 10
IHSA 3A Girls Lockport Township Sectional
3200 Meters
14:28.54
PR
May 3
South Suburban Conference Blue Division
Iyana Gipson
- 11th Grade
200 Meters
28.01
PR
May 10
IHSA 3A Girls Lockport Township Sectional
Kennedy Greer
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
6.45m
PR
May 3
South Suburban Conference Blue Division
Discus - 1kg
25.40m
PR
May 10
IHSA 3A Girls Lockport Township Sectional
Makayla Hinkle
- 9th Grade
100m Hurdles - 33"
19.86
(.8)
PR
May 3
South Suburban Conference Blue Division
300m Hurdles - 30"
1:01.68
PR
May 3
South Suburban Conference Blue Division
Trenee Johnson
- 11th Grade
Long Jump
4.07m
PR
Apr 10
TFS Quad with Shepard, Reavis, Tinley
Jayla Maxey
- 9th Grade
400 Meters
1:10.32
PR
May 3
South Suburban Conference Blue Division
Navia McDonald
- 9th Grade
800 Meters
3:12.83
PR
May 3
South Suburban Conference Blue Division
1600 Meters
7:51.73
PR
May 3
South Suburban Conference Blue Division
Sequanaka McKinney
- 11th Grade
100 Meters
12.87
Apr 26
Oak Forest Girls Invite
200 Meters
27.21
(1.8)
Apr 13
Yorkville Invitational
Madonna Ovoh
- 9th Grade
400 Meters
1:11.18
PR
May 3
South Suburban Conference Blue Division
Jamea Perry
- 10th Grade
800 Meters
3:03.86
Apr 13
Yorkville Invitational
1600 Meters
6:38.25
PR
May 10
IHSA 3A Girls Lockport Township Sectional
Crystal Robinson
- 11th Grade
300m Hurdles - 30"
53.64c
PR
Apr 10
TFS Quad with Shepard, Reavis, Tinley
Aija Sims
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
7.49m
PR
May 3
South Suburban Conference Blue Division
Discus - 1kg
17.37m
May 3
South Suburban Conference Blue Division
Madisen Terrell
- 10th Grade
200 Meters
29.83
PR
Apr 26
Oak Forest Girls Invite
Long Jump
4.61m
PR
Apr 26
Oak Forest Girls Invite
Triple Jump
9.37m
PR
May 3
South Suburban Conference Blue Division
Brianna Vujisic
- 11th Grade
400 Meters
1:04.97
May 10
IHSA 3A Girls Lockport Township Sectional
Deja Walter
- 9th Grade
Long Jump
3.56m
May 3
South Suburban Conference Blue Division
Aisa Williams
- 9th Grade
100 Meters
14.09
(.4)
PR
May 3
South Suburban Conference Blue Division
Triple Jump
8.04m
PR
May 3
South Suburban Conference Blue Division
China Williams
- 9th Grade
200 Meters
29.37
(1.3)
PR
May 3
South Suburban Conference Blue Division
Kailey Williams
- 9th Grade
200 Meters
31.46
(.8)
PR
May 3
South Suburban Conference Blue Division
Timera Williams
- 9th Grade
100m Hurdles - 33"
20.01
Apr 26
Oak Forest Girls Invite
300m Hurdles - 30"
53.84
PR
May 10
IHSA 3A Girls Lockport Township Sectional
Kya Wilson
- 11th Grade
100 Meters
13.27
PR
May 10
IHSA 3A Girls Lockport Township Sectional
200 Meters
28.03
(1.8)
PR
Apr 13
Yorkville Invitational
Taryn Wilson
- 9th Grade
Shot Put - 4kg
10.50m
PR
May 10
IHSA 3A Girls Lockport Township Sectional
Discus - 1kg
21.11m
Apr 26
Oak Forest Girls Invite
Trinity Wilson
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
11.47m
Apr 26
Oak Forest Girls Invite
Discus - 1kg
35.26m
PR
May 10
IHSA 3A Girls Lockport Township Sectional
Alexus Womack
- 9th Grade
High Jump
1.27m
Apr 13
Yorkville Invitational
Triple Jump
8.83m
May 10
IHSA 3A Girls Lockport Township Sectional
Blue text indicates a mark from the current week.