Season:
2019 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2010
2009
2008
1989
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2013
2010
2008
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
Carlos Abrego
- 9th Grade
400 Meters
1:06.14c
PR
Apr 9
Bolingbrook Boys Triangular #1
800 Meters
2:24.06
PR
Apr 23
Bolts Tri Meet- With Stagg and LWW
Malik Aldabbagh
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
28' 8
PR
Apr 23
Bolts Tri Meet- With Stagg and LWW
Discus - 1.6kg
80' 3
PR
Apr 23
Bolts Tri Meet- With Stagg and LWW
Tyriq Bailey
- 11th Grade
100 Meters
12.70
PR
Apr 16
Homewood-Flossmoor boys Triangular
400 Meters
1:08.42
PR
Apr 23
Bolts Tri Meet- With Stagg and LWW
Jack Ballard
- 11th Grade
100 Meters
11.84c
PR
Apr 9
Bolingbrook Boys Triangular #1
200 Meters
24.54c
PR
Apr 9
Bolingbrook Boys Triangular #1
400 Meters
52.05
PR
May 3
Bill Jackson Invitational Lockport
800 Meters
2:01.31
PR
Apr 6
Phil Svetich Argo Boys Track Invitational
Nick Barberi
- 12th Grade
100 Meters
12.94c
PR
Apr 9
Bolingbrook Boys Triangular #1
200 Meters
25.34c
PR
Apr 9
Bolingbrook Boys Triangular #1
Jackson Beach
- 9th Grade
400 Meters
1:05.77
PR
Apr 16
Homewood-Flossmoor boys Triangular
Peyton Benes
- 11th Grade
100 Meters
12.24c
Apr 9
Bolingbrook Boys Triangular #1
200 Meters
24.54c
Apr 9
Bolingbrook Boys Triangular #1
400 Meters
52.30
PR
Apr 6
Phil Svetich Argo Boys Track Invitational
John Bickel
- 11th Grade
100 Meters
10.76
(.8)
PR
May 25
IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
200 Meters
21.98
(2.6)
PR
Apr 20
Winston Brown Invitational
400 Meters
53.54c
PR
Apr 9
Bolingbrook Boys Triangular #1
Berris Bolton
- 11th Grade
100 Meters
13.24c
PR
Apr 9
Bolingbrook Boys Triangular #1
Aidan Bressanelli
- 10th Grade
400 Meters
1:05.81
PR
Apr 23
Bolts Tri Meet- With Stagg and LWW
800 Meters
2:30.36
Apr 13
Bud Mohns Invitational
1600 Meters
5:36.10
May 9
Southwest Suburban Red Conference Championships
3200 Meters
12:22.41
May 3
Bill Jackson Invitational Lockport
Isiah Brown
- 11th Grade
100 Meters
12.84c
PR
Apr 9
Bolingbrook Boys Triangular #1
200 Meters
25.72
PR
Apr 16
Homewood-Flossmoor boys Triangular
Long Jump
16' 8
PR
Apr 9
Bolingbrook Boys Triangular #1
Aidan Bulthuis
- 9th Grade
400 Meters
1:07.53
PR
Apr 16
Homewood-Flossmoor boys Triangular
Antonio Campos
- 11th Grade
100 Meters
12.38
PR
Apr 16
Homewood-Flossmoor boys Triangular
200 Meters
24.15
PR
Apr 16
Homewood-Flossmoor boys Triangular
Long Jump
19' 2.5
PR
May 9
Southwest Suburban Red Conference Championships
Ryne Canavan
- 10th Grade
400 Meters
1:06.75
PR
Apr 16
Homewood-Flossmoor boys Triangular
Azark Cobbs
- 12th Grade
100 Meters
12.12
PR
Apr 16
Homewood-Flossmoor boys Triangular
200 Meters
24.25
PR
Apr 16
Homewood-Flossmoor boys Triangular
Lucas Crisostomo
- 9th Grade
400 Meters
1:12.61
PR
Apr 16
Homewood-Flossmoor boys Triangular
Michael Culich
- 9th Grade
800 Meters
2:49.17
PR
Apr 23
Bolts Tri Meet- With Stagg and LWW
Nicholas Cunico
- 10th Grade
200 Meters
25.56
PR
Apr 16
Homewood-Flossmoor boys Triangular
400 Meters
54.17
PR
Apr 16
Homewood-Flossmoor boys Triangular
800 Meters
2:14.21
Apr 23
Bolts Tri Meet- With Stagg and LWW
Nick Cunico
- 10th Grade
400 Meters
54.49
PR
May 9
Southwest Suburban Red Conference Championships
Maher Daoud
- 9th Grade
400 Meters
1:10.47
PR
Apr 16
Homewood-Flossmoor boys Triangular
800 Meters
2:49.95
PR
Apr 23
Bolts Tri Meet- With Stagg and LWW
jason Deil
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
28' 8.5
PR
Apr 16
Homewood-Flossmoor boys Triangular
Discus - 1.6kg
68' 2
PR
Apr 9
Bolingbrook Boys Triangular #1
Ryan Dempsey
- 9th Grade
110m Hurdles - 39"
19.24c
PR
Apr 9
Bolingbrook Boys Triangular #1
300m Hurdles - 36"
49.97
Apr 13
Bud Mohns Invitational
High Jump
5' 4
Apr 13
Bud Mohns Invitational
Ameet Dhaliwal
- 10th Grade
400 Meters
1:02.17
PR
Apr 16
Homewood-Flossmoor boys Triangular
800 Meters
2:51.4h
Apr 9
Bolingbrook Boys Triangular #1
Gavin Diel
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
24' 6
Apr 23
Bolts Tri Meet- With Stagg and LWW
Discus - 1.6kg
69' 0
Apr 23
Bolts Tri Meet- With Stagg and LWW
Nick Drucker
- 10th Grade
100 Meters
12.14c
PR
Apr 9
Bolingbrook Boys Triangular #1
200 Meters
24.74c
PR
Apr 9
Bolingbrook Boys Triangular #1
400 Meters
1:02.96
PR
Apr 16
Homewood-Flossmoor boys Triangular
Jackson Edwards
- 11th Grade
100 Meters
12.37
PR
Apr 23
Bolts Tri Meet- With Stagg and LWW
High Jump
5' 10
PR
Apr 23
Bolts Tri Meet- With Stagg and LWW
Long Jump
19' 3
PR
Apr 9
Bolingbrook Boys Triangular #1
Ethan Flores
- 9th Grade
400 Meters
1:01.42
PR
Apr 16
Homewood-Flossmoor boys Triangular
Patricio Flores
- 11th Grade
400 Meters
1:02.44
Apr 16
Homewood-Flossmoor boys Triangular
Matt Garcia
- 10th Grade
400 Meters
54.94c
PR
Apr 9
Bolingbrook Boys Triangular #1
800 Meters
2:28.67
Apr 13
Bud Mohns Invitational
Ethan Gaughan
- 12th Grade
400 Meters
56.24c
PR
Apr 9
Bolingbrook Boys Triangular #1
800 Meters
2:13.52
PR
Apr 16
Homewood-Flossmoor boys Triangular
Jalen Gillelyen
- 9th Grade
200 Meters
25.14
PR
Apr 16
Homewood-Flossmoor boys Triangular
Jalen Gilleylen
- 9th Grade
100 Meters
12.52
Apr 23
Bolts Tri Meet- With Stagg and LWW
200 Meters
25.69
Apr 23
Bolts Tri Meet- With Stagg and LWW
Alec Goodrich
- 11th Grade
100 Meters
12.96
Apr 23
Bolts Tri Meet- With Stagg and LWW
Alex Goodrich
- 11th Grade
100 Meters
12.14c
PR
Apr 9
Bolingbrook Boys Triangular #1
200 Meters
24.24c
PR
Apr 9
Bolingbrook Boys Triangular #1
Donny Grabinger
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
37' 8
PR
May 9
Southwest Suburban Red Conference Championships
Discus - 1.6kg
66' 10
PR
Apr 16
Homewood-Flossmoor boys Triangular
Cade Hadley
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
39' 2.25
PR
Apr 26
Sandburg Pete Struck Eagle Classic Invitational
Discus - 1.6kg
115' 2
PR
Apr 26
Sandburg Pete Struck Eagle Classic Invitational
Ronnie Hamad
- 11th Grade
400 Meters
1:12.84c
PR
Apr 9
Bolingbrook Boys Triangular #1
800 Meters
2:48.38
PR
Apr 23
Bolts Tri Meet- With Stagg and LWW
Kyle Harrison
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
22' 2
PR
Apr 9
Bolingbrook Boys Triangular #1
Discus - 1.6kg
59' 0
PR
Apr 9
Bolingbrook Boys Triangular #1
Robert Heidegger
- 9th Grade
400 Meters
1:07.73
Apr 16
Homewood-Flossmoor boys Triangular
800 Meters
2:50.1h
PR
Apr 9
Bolingbrook Boys Triangular #1
Austin Hepp
- 9th Grade
400 Meters
1:11.60
Apr 23
Bolts Tri Meet- With Stagg and LWW
Dario Hernandez
- 10th Grade
100 Meters
11.84c
PR
Apr 9
Bolingbrook Boys Triangular #1
200 Meters
24.69
PR
Apr 23
Bolts Tri Meet- With Stagg and LWW
Doug Holcomb
- 9th Grade
200 Meters
25.19
PR
Apr 16
Homewood-Flossmoor boys Triangular
110m Hurdles - 39"
17.05
(.3)
PR
May 15
IHSA 3A Boys Bloom Township Sectional
300m Hurdles - 36"
44.07
PR
Apr 16
Homewood-Flossmoor boys Triangular
Chris Ignatowicz
- 10th Grade
400 Meters
1:10.08
PR
Apr 16
Homewood-Flossmoor boys Triangular
Nick Jreisat
- 9th Grade
400 Meters
1:05.42
PR
Apr 16
Homewood-Flossmoor boys Triangular
1600 Meters
5:38.29
PR
May 3
Bill Jackson Invitational Lockport
3200 Meters
12:04.2h
PR
Apr 24
Hinsdale Central Frosh/Soph Boys Invitational
Jacob Kaiser
- 9th Grade
100 Meters
12.14c
PR
Apr 9
Bolingbrook Boys Triangular #1
200 Meters
24.72
PR
Apr 16
Homewood-Flossmoor boys Triangular
Will Karopulos
- 12th Grade
400 Meters
1:00.92
PR
Apr 23
Bolts Tri Meet- With Stagg and LWW
Brian Karstensen
- 11th Grade
800 Meters
2:35.04
PR
Apr 16
Homewood-Flossmoor boys Triangular
1600 Meters
5:34.1h
PR
Apr 23
Bolts Tri Meet- With Stagg and LWW
3200 Meters
12:12.9h
Apr 9
Bolingbrook Boys Triangular #1
Ben Ketza
- 9th Grade
100 Meters
12.32
May 9
Southwest Suburban Red Conference Championships
200 Meters
25.47
Apr 23
Bolts Tri Meet- With Stagg and LWW
Landon Kirksey
- 9th Grade
100 Meters
12.04c
PR
Apr 9
Bolingbrook Boys Triangular #1
Kolin Kras
- 9th Grade
High Jump
5' 1
PR
Apr 16
Homewood-Flossmoor boys Triangular
Long Jump
17' 9
Apr 23
Bolts Tri Meet- With Stagg and LWW
Dave Laird
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
32' 1
PR
Apr 23
Bolts Tri Meet- With Stagg and LWW
Discus - 1.6kg
68' 4
PR
Apr 9
Bolingbrook Boys Triangular #1
Paul Magpayo
- 10th Grade
100 Meters
13.04c
PR
Apr 9
Bolingbrook Boys Triangular #1
200 Meters
27.14c
PR
Apr 9
Bolingbrook Boys Triangular #1
Jacob Malinoff
- 11th Grade
400 Meters
1:00.27
PR
Apr 16
Homewood-Flossmoor boys Triangular
800 Meters
2:18.87
PR
Apr 16
Homewood-Flossmoor boys Triangular
1600 Meters
4:57.03
PR
May 9
Southwest Suburban Red Conference Championships
3200 Meters
10:48.21
PR
May 3
Bill Jackson Invitational Lockport
Patrick Marzarz
- 9th Grade
100 Meters
13.04c
PR
Apr 9
Bolingbrook Boys Triangular #1
200 Meters
27.50
PR
Apr 16
Homewood-Flossmoor boys Triangular
Ayden Maza
- 10th Grade
100 Meters
13.48
PR
Apr 16
Homewood-Flossmoor boys Triangular
200 Meters
27.21
PR
Apr 16
Homewood-Flossmoor boys Triangular
Long Jump
16' 0
PR
Apr 16
Homewood-Flossmoor boys Triangular
Anthony Meskill
- 11th Grade
100 Meters
12.14c
PR
Apr 9
Bolingbrook Boys Triangular #1
200 Meters
27.04c
Apr 9
Bolingbrook Boys Triangular #1
400 Meters
54.24c
Apr 9
Bolingbrook Boys Triangular #1
John Meskill
- 11th Grade
200 Meters
25.05
PR
Apr 23
Bolts Tri Meet- With Stagg and LWW
400 Meters
53.58
Apr 6
Phil Svetich Argo Boys Track Invitational
800 Meters
2:15.54
PR
Apr 23
Bolts Tri Meet- With Stagg and LWW
Conor Michaels
- 12th Grade
100 Meters
12.08
PR
Apr 16
Homewood-Flossmoor boys Triangular
200 Meters
24.00
PR
Apr 16
Homewood-Flossmoor boys Triangular
Long Jump
22' 9
PR
May 15
IHSA 3A Boys Bloom Township Sectional
Triple Jump
41' 4
PR
Apr 26
Sandburg Pete Struck Eagle Classic Invitational
Ethan Mikulec
- 11th Grade
100 Meters
13.28
PR
Apr 23
Bolts Tri Meet- With Stagg and LWW
200 Meters
27.16
PR
Apr 23
Bolts Tri Meet- With Stagg and LWW
Ethan Mlikulec
- 11th Grade
100 Meters
12.24c
PR
Apr 9
Bolingbrook Boys Triangular #1
200 Meters
27.65
PR
Apr 16
Homewood-Flossmoor boys Triangular
Karim Mohammed
- 9th Grade
400 Meters
1:02.17
PR
Apr 23
Bolts Tri Meet- With Stagg and LWW
Brady Moore
- 11th Grade
400 Meters
59.58
PR
Apr 16
Homewood-Flossmoor boys Triangular
800 Meters
2:54.5h
PR
Apr 9
Bolingbrook Boys Triangular #1
Matt Murray
- 10th Grade
100 Meters
14.07
PR
Apr 16
Homewood-Flossmoor boys Triangular
400 Meters
1:08.44c
PR
Apr 9
Bolingbrook Boys Triangular #1
Matthew Murray
- 10th Grade
100 Meters
14.12
PR
Apr 23
Bolts Tri Meet- With Stagg and LWW
400 Meters
1:07.32
PR
Apr 23
Bolts Tri Meet- With Stagg and LWW
Tom Nguyen
- 9th Grade
400 Meters
1:07.87
PR
Apr 16
Homewood-Flossmoor boys Triangular
Brendan O'Connor
- 11th Grade
Discus - 1.6kg
109' 5
PR
May 9
Southwest Suburban Red Conference Championships
Amer Omari
- 11th Grade
100 Meters
11.75
(4.4)
PR
Apr 20
Winston Brown Invitational
200 Meters
24.39
PR
Apr 16
Homewood-Flossmoor boys Triangular
Ben Pavelka
- 10th Grade
100 Meters
13.04c
Apr 9
Bolingbrook Boys Triangular #1
200 Meters
26.26
Apr 16
Homewood-Flossmoor boys Triangular
400 Meters
58.54
Apr 16
Homewood-Flossmoor boys Triangular
Dillon Peters
- 10th Grade
100 Meters
12.66
PR
Apr 23
Bolts Tri Meet- With Stagg and LWW
200 Meters
25.06
PR
Apr 16
Homewood-Flossmoor boys Triangular
High Jump
5' 11
PR
Apr 16
Homewood-Flossmoor boys Triangular
Long Jump
20' 8.5
Apr 26
Sandburg Pete Struck Eagle Classic Invitational
Triple Jump
45' 6
May 15
IHSA 3A Boys Bloom Township Sectional
Stevan Radosavljevic
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
37' 7
Apr 6
Phil Svetich Argo Boys Track Invitational
Discus - 1.6kg
105' 2
Apr 9
Bolingbrook Boys Triangular #1
Evan Rudolph
- 9th Grade
100 Meters
13.23
Apr 23
Bolts Tri Meet- With Stagg and LWW
200 Meters
26.01
PR
Apr 23
Bolts Tri Meet- With Stagg and LWW
Michael Ryan
- 12th Grade
800 Meters
2:25.49
PR
Apr 16
Homewood-Flossmoor boys Triangular
1600 Meters
5:28.83
PR
Apr 13
Bud Mohns Invitational
3200 Meters
12:12.79
PR
May 9
Southwest Suburban Red Conference Championships
Timmy Ryan
- 10th Grade
400 Meters
1:00.46
Apr 16
Homewood-Flossmoor boys Triangular
800 Meters
2:08.83
PR
May 3
Bill Jackson Invitational Lockport
1600 Meters
4:57.71
PR
May 3
Bill Jackson Invitational Lockport
3200 Meters
11:13.35
PR
Apr 23
Bolts Tri Meet- With Stagg and LWW
Kyle Sadowski
- 12th Grade
800 Meters
2:10.49
PR
May 9
Southwest Suburban Red Conference Championships
1600 Meters
5:02.22
PR
Apr 13
Bud Mohns Invitational
3200 Meters
11:20.99
PR
Apr 23
Bolts Tri Meet- With Stagg and LWW
Ryan Sadowski
- 12th Grade
800 Meters
2:10.95
PR
Apr 13
Bud Mohns Invitational
Joe Salomon
- 12th Grade
100 Meters
12.36
PR
Apr 16
Homewood-Flossmoor boys Triangular
200 Meters
23.93
PR
Apr 16
Homewood-Flossmoor boys Triangular
400 Meters
54.64
PR
Apr 26
Sandburg Pete Struck Eagle Classic Invitational
Mahmoud Sammour
- 10th Grade
400 Meters
1:07.57
PR
Apr 16
Homewood-Flossmoor boys Triangular
Frank Schmidt
- 9th Grade
100 Meters
15.18
PR
Apr 23
Bolts Tri Meet- With Stagg and LWW
200 Meters
31.00
PR
Apr 16
Homewood-Flossmoor boys Triangular
400 Meters
1:12.24
PR
Apr 23
Bolts Tri Meet- With Stagg and LWW
Nathan Shin
- 10th Grade
100 Meters
12.44c
PR
Apr 9
Bolingbrook Boys Triangular #1
200 Meters
25.28
PR
Apr 13
Bud Mohns Invitational
Long Jump
17' 11
May 9
Southwest Suburban Red Conference Championships
Triple Jump
36' 8.5
PR
May 3
Bill Jackson Invitational Lockport
Luke Snedden
- 10th Grade
800 Meters
2:22.60
Apr 16
Homewood-Flossmoor boys Triangular
1600 Meters
5:18.24
Apr 13
Bud Mohns Invitational
3200 Meters
10:45.05
May 9
Southwest Suburban Red Conference Championships
Malachi Spells
- 11th Grade
100 Meters
11.18
(2.1)
PR
Apr 20
Winston Brown Invitational
200 Meters
22.81
PR
May 3
Bill Jackson Invitational Lockport
Mychah Spells
- 11th Grade
200 Meters
22.94
PR
Apr 16
Homewood-Flossmoor boys Triangular
110m Hurdles - 39"
14.62
(1.5)
PR
May 25
IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
300m Hurdles - 36"
41.60
PR
May 9
Southwest Suburban Red Conference Championships
Jamison Taylor
- 11th Grade
100 Meters
12.95
PR
Apr 16
Homewood-Flossmoor boys Triangular
200 Meters
26.31
PR
Apr 16
Homewood-Flossmoor boys Triangular
Jacob Teneyuque
- 9th Grade
800 Meters
2:31.2h
PR
Apr 24
Hinsdale Central Frosh/Soph Boys Invitational
Michael Teneyuque
- 9th Grade
400 Meters
1:05.49
PR
Apr 23
Bolts Tri Meet- With Stagg and LWW
800 Meters
2:39.20
PR
Apr 16
Homewood-Flossmoor boys Triangular
1600 Meters
5:22.1h
PR
Apr 9
Bolingbrook Boys Triangular #1
Jamari Townsend
- 10th Grade
100 Meters
11.99
PR
Apr 16
Homewood-Flossmoor boys Triangular
200 Meters
24.95
PR
Apr 23
Bolts Tri Meet- With Stagg and LWW
Long Jump
14' 6
PR
Apr 9
Bolingbrook Boys Triangular #1
Luke Ulan
- 10th Grade
400 Meters
59.01
PR
Apr 16
Homewood-Flossmoor boys Triangular
Osairis Vasquez
- 9th Grade
400 Meters
52.34c
PR
Apr 9
Bolingbrook Boys Triangular #1
Anthony Vassolo
- 9th Grade
200 Meters
29.40
Apr 16
Homewood-Flossmoor boys Triangular
400 Meters
1:02.79
Apr 23
Bolts Tri Meet- With Stagg and LWW
Jordan Vela
- 11th Grade
100 Meters
12.74
PR
Apr 23
Bolts Tri Meet- With Stagg and LWW
High Jump
6' 4
PR
May 25
IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
Long Jump
20' 8
PR
May 3
Bill Jackson Invitational Lockport
Triple Jump
45' 7.75
PR
May 15
IHSA 3A Boys Bloom Township Sectional
Neil Visperas
- 11th Grade
100 Meters
12.34c
PR
Apr 9
Bolingbrook Boys Triangular #1
200 Meters
25.04c
PR
Apr 9
Bolingbrook Boys Triangular #1
High Jump
5' 2
PR
Apr 23
Bolts Tri Meet- With Stagg and LWW
Long Jump
20' 5
PR
Apr 23
Bolts Tri Meet- With Stagg and LWW
Greg Vlasaty
- 12th Grade
100 Meters
13.09
PR
Apr 23
Bolts Tri Meet- With Stagg and LWW
200 Meters
26.61
PR
Apr 23
Bolts Tri Meet- With Stagg and LWW
Matthew Vlasaty
- 12th Grade
100 Meters
12.84c
PR
Apr 9
Bolingbrook Boys Triangular #1
200 Meters
24.74c
PR
Apr 9
Bolingbrook Boys Triangular #1
Drew Vranicar
- 10th Grade
200 Meters
25.91
PR
Apr 23
Bolts Tri Meet- With Stagg and LWW
400 Meters
57.64c
PR
Apr 24
Hinsdale Central Frosh/Soph Boys Invitational
800 Meters
2:26.24
Apr 13
Bud Mohns Invitational
Steve Wagner
- 10th Grade
800 Meters
2:53.3h
PR
Apr 9
Bolingbrook Boys Triangular #1
1600 Meters
5:28.8h
PR
Apr 9
Bolingbrook Boys Triangular #1
3200 Meters
13:54.70
PR
May 9
Southwest Suburban Red Conference Championships
Luke Watzke
- 12th Grade
100 Meters
11.95
Apr 13
Bud Mohns Invitational
200 Meters
23.36
PR
Apr 6
Phil Svetich Argo Boys Track Invitational
400 Meters
1:06.84c
PR
Apr 9
Bolingbrook Boys Triangular #1
Patrick Weigel
- 12th Grade
100 Meters
12.78
PR
Apr 23
Bolts Tri Meet- With Stagg and LWW
200 Meters
24.95
PR
Apr 23
Bolts Tri Meet- With Stagg and LWW
Adam Winistorfer
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
39' 0
May 9
Southwest Suburban Red Conference Championships
Discus - 1.6kg
108' 6
May 15
IHSA 3A Boys Bloom Township Sectional
George Winistorfer
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
31' 6.25
Apr 9
Bolingbrook Boys Triangular #1
Discus - 1.6kg
81' 2
Apr 9
Bolingbrook Boys Triangular #1
Womens
Amy Aldair
- 9th Grade
Shot Put - 4kg
19' 2
PR
Apr 23
Bolingbrook Girls Triangular #2
Discus - 1kg
49' 11
PR
Apr 23
Bolingbrook Girls Triangular #2
Becca Babjak
- 9th Grade
800 Meters
3:02.77
PR
Apr 25
35th Annual Oak Forest Girls' Track & Field Invita..
Rebecca Babjak
- 9th Grade
400 Meters
1:18.02
PR
May 10
IHSA 3A Girls Homewood-Flossmoor Sectional
800 Meters
2:57.73
PR
May 2
Southwest Suburban Red Championship
1600 Meters
7:08.84
PR
Apr 17
LW West Tri
Brooke Bastain
- ?
Shot Put - 4kg
26' 7
PR
Apr 22
Shepard Frosh Soph Girls Invitational
Discus - 1kg
50' 8
PR
Apr 17
LW West Tri
Jourdan Campbell
- 11th Grade
Long Jump
10' 3
PR
Apr 17
LW West Tri
Triple Jump
23' 3
PR
Apr 17
LW West Tri
Gina Canavan
- 12th Grade
800 Meters
2:43.56
PR
Apr 6
Girls Andrew HS
Long Jump
10' 1
PR
Apr 23
Bolingbrook Girls Triangular #2
Jessica Carroll
- 12th Grade
300m Hurdles - 30"
1:04.57
PR
Apr 17
LW West Tri
Long Jump
10' 8.75
Apr 6
Girls Andrew HS
Mia Ceniti
- ?
Shot Put - 4kg
21' 3
PR
Apr 17
LW West Tri
Discus - 1kg
62' 1
PR
Apr 22
Shepard Frosh Soph Girls Invitational
Paige Ciesiun
- 10th Grade
100 Meters
17.28
PR
Apr 6
Girls Andrew HS
Leah Crotty
- 9th Grade
400 Meters
1:10.16
PR
May 2
Southwest Suburban Red Championship
Katy Dehaan
- ?
Shot Put - 4kg
32' 4
May 10
IHSA 3A Girls Homewood-Flossmoor Sectional
Discus - 1kg
68' 2
Apr 17
LW West Tri
Mary Dyslin
- 12th Grade
Discus - 1kg
89' 5
PR
Apr 17
LW West Tri
Allison Frale
- 11th Grade
400 Meters
1:13.99
PR
Apr 6
Girls Andrew HS
Colette Gagen
- 9th Grade
1600 Meters
6:22.65
PR
May 10
IHSA 3A Girls Homewood-Flossmoor Sectional
Bridget Gaik
- 9th Grade
100 Meters
14.62
PR
Apr 22
Shepard Frosh Soph Girls Invitational
200 Meters
30.23
PR
Apr 17
LW West Tri
400 Meters
1:09.96
PR
Apr 25
35th Annual Oak Forest Girls' Track & Field Invita..
Sophia Godette
- 12th Grade
300m Hurdles - 30"
1:03.90
PR
Apr 6
Girls Andrew HS
Durishae Haynes
- 11th Grade
100 Meters
14.35
PR
Apr 17
LW West Tri
1600 Meters
6:29.53
PR
May 10
IHSA 3A Girls Homewood-Flossmoor Sectional
Durrishae Haynes
- 11th Grade
1600 Meters
6:35.80
PR
Apr 6
Girls Andrew HS
3200 Meters
14:35.19
PR
Apr 25
35th Annual Oak Forest Girls' Track & Field Invita..
Madison Jager
- 12th Grade
100m Hurdles - 33"
20.03
Apr 6
Girls Andrew HS
Katherine Kramek
- 9th Grade
Long Jump
10' 10
PR
Apr 17
LW West Tri
Chloe Krueger
- 9th Grade
400 Meters
1:07.28
Apr 25
35th Annual Oak Forest Girls' Track & Field Invita..
Angelina Lopez
- 9th Grade
1600 Meters
6:29.08
PR
May 2
Southwest Suburban Red Championship
Fiona McHale
- 9th Grade
3200 Meters
14:10.22
PR
Apr 25
35th Annual Oak Forest Girls' Track & Field Invita..
Kaitlin Mungia
- 12th Grade
300m Hurdles - 30"
58.70
PR
Apr 25
35th Annual Oak Forest Girls' Track & Field Invita..
Tess Nalls
- 10th Grade
High Jump
4' 11
PR
May 10
IHSA 3A Girls Homewood-Flossmoor Sectional
Grace Navickas
- 11th Grade
400 Meters
1:30.93
PR
Apr 17
LW West Tri
Caitlyn Nguyen
- 12th Grade
Triple Jump
34' 6
Apr 23
Bolingbrook Girls Triangular #2
Marissa Opferman
- 9th Grade
Long Jump
15' 2.5
PR
May 2
Southwest Suburban Red Championship
Marissa Ophermann
- 9th Grade
300m Hurdles - 30"
59.52
PR
May 2
Southwest Suburban Red Championship
Omoya Osarenwinda
- ?
Long Jump
16' 4
PR
Apr 17
LW West Tri
Triple Jump
28' 3
PR
May 2
Southwest Suburban Red Championship
Giana Pacewic
- 10th Grade
100 Meters
15.51
PR
Apr 17
LW West Tri
Nicole Pannitto
- 12th Grade
1600 Meters
6:50.1h
Apr 23
Bolingbrook Girls Triangular #2
3200 Meters
14:43.00
Apr 6
Girls Andrew HS
Emily Pustelnik
- 12th Grade
100m Hurdles - 33"
22.46
PR
Apr 6
Girls Andrew HS
Shot Put - 4kg
25' 3.25
PR
Apr 25
35th Annual Oak Forest Girls' Track & Field Invita..
Discus - 1kg
71' 0
PR
Apr 23
Bolingbrook Girls Triangular #2
Amy Rediger
- ?
Shot Put - 4kg
22' 0
PR
Apr 17
LW West Tri
Discus - 1kg
69' 0
PR
Apr 22
Shepard Frosh Soph Girls Invitational
Cecilia Rico
- 11th Grade
200 Meters
29.83
(1.4)
May 10
IHSA 3A Girls Homewood-Flossmoor Sectional
Cailin Robertson
- 12th Grade
Shot Put - 4kg
23' 0
PR
Apr 25
35th Annual Oak Forest Girls' Track & Field Invita..
Bryce Rogge
- 10th Grade
100m Hurdles - 33"
19.06
(2.1)
PR
May 10
IHSA 3A Girls Homewood-Flossmoor Sectional
300m Hurdles - 30"
55.82
Apr 25
35th Annual Oak Forest Girls' Track & Field Invita..
High Jump
5' 0
PR
Apr 23
Bolingbrook Girls Triangular #2
Jannah Salameh
- 9th Grade
100m Hurdles - 33"
20.50
PR
Apr 25
35th Annual Oak Forest Girls' Track & Field Invita..
300m Hurdles - 30"
1:04.87
PR
Apr 17
LW West Tri
ChristinAnn Sanchez
- 9th Grade
100 Meters
14.06
PR
Apr 22
Shepard Frosh Soph Girls Invitational
200 Meters
30.33
PR
Apr 17
LW West Tri
Kailey Stariha
- 9th Grade
100 Meters
15.38
Apr 6
Girls Andrew HS
200 Meters
32.09
Apr 6
Girls Andrew HS
Dominique Stewert
- 10th Grade
100 Meters
15.62
PR
Apr 17
LW West Tri
200 Meters
34.51
PR
Apr 17
LW West Tri
Kirsten Stoecker
- 10th Grade
1600 Meters
6:55.99
PR
Apr 17
LW West Tri
3200 Meters
13:50.98
PR
Apr 22
Shepard Frosh Soph Girls Invitational
Alexandra Sullivan
- 9th Grade
100 Meters
15.43
(1.4)
PR
May 10
IHSA 3A Girls Homewood-Flossmoor Sectional
200 Meters
33.09
(1.4)
May 10
IHSA 3A Girls Homewood-Flossmoor Sectional
Sophia Tseng
- ?
200 Meters
38.04
PR
Apr 17
LW West Tri
Isabelle Vaccaro
- 10th Grade
800 Meters
2:25.17
PR
May 10
IHSA 3A Girls Homewood-Flossmoor Sectional
Triple Jump
33' 5
May 2
Southwest Suburban Red Championship
Blue text indicates a mark from the current week.