Season:
2005 Outdoor
Outdoor
2222
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
1978
1977
1976
1975
1974
1973
1972
1971
1970
1969
1968
1967
1966
1965
1960
Indoor
2016
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
Sean Campbell
- 10th Grade
100 Meters
12.54c
Apr 14
Siuslaw/PHill/La Pine Quadrangular
200 Meters
24.73
Mar 17
C. Grove/N.Bend/M. Point/Siuslaw
400 Meters
55.55
Apr 6
Creswell/Elmira/Marist/Siuslaw
Javelin - 800g
127' 0
PR
Mar 17
C. Grove/N.Bend/M. Point/Siuslaw
Pole Vault
12' 6
Apr 14
Siuslaw/PHill/La Pine Quadrangular
Chris Dodson
- 11th Grade
400 Meters
54.65
PR
Apr 16
Crater Classic
High Jump
6' 0
Apr 22
Oregon Coast Championships
Triple Jump
36' 6.75
Apr 14
Siuslaw/PHill/La Pine Quadrangular
Jon Gates
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
36' 11
PR
Apr 14
Siuslaw/PHill/La Pine Quadrangular
Discus - 1.6kg
103' 5
PR
Apr 14
Siuslaw/PHill/La Pine Quadrangular
Javelin - 800g
153' 9
PR
May 14
Sky-Em District Championships
Eric Geeting
- 11th Grade
100 Meters
11.39
May 14
Sky-Em District Championships
200 Meters
23.47
May 14
Sky-Em District Championships
400 Meters
56.94c
PR
Apr 14
Siuslaw/PHill/La Pine Quadrangular
Allen Gibson
- 10th Grade
800 Meters
2:31.3h
Apr 2
North Bend Frosh / Soph Invitational (JV)
1500 Meters
5:04.0h
Apr 2
North Bend Frosh / Soph Invitational (JV)
3000 Meters
10:38.6h
Apr 22
Oregon Coast Championships
Chris Gibson
- 9th Grade
200 Meters
29.54c
PR
Apr 14
Siuslaw/PHill/La Pine Quadrangular
400 Meters
1:03.04c
Apr 2
North Bend Frosh / Soph Invitational (JV)
800 Meters
2:25.00
Mar 17
C. Grove/N.Bend/M. Point/Siuslaw
1500 Meters
5:14.0h
Apr 28
vs Pleasant Hill
Javelin - 800g
92' 8
PR
Mar 17
C. Grove/N.Bend/M. Point/Siuslaw
Jacob Gray
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
38' 2
May 3
Sky-Em JV District Meet
Discus - 1.6kg
91' 3
May 3
Sky-Em JV District Meet
Triple Jump
35' 1
PR
Apr 28
vs Pleasant Hill
Gabe Haberly
- 12th Grade
110m Hurdles - 39"
15.85
May 14
Sky-Em District Championships
300m Hurdles - 36"
41.11
PR
May 6
Stayton Twilight
Javelin - 800g
168' 7
PR
Apr 28
vs Pleasant Hill
Mark Hufford
- 10th Grade
Long Jump
17' 7
May 3
Sky-Em JV District Meet
Triple Jump
37' 11.5
May 14
Sky-Em District Championships
Daren Hunt
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
40' 0
PR
Apr 14
Siuslaw/PHill/La Pine Quadrangular
Discus - 1.6kg
135' 4
May 11
Sky-Em District Championships
Mason Keck
- 9th Grade
400 Meters
59.84c
Apr 14
Siuslaw/PHill/La Pine Quadrangular
800 Meters
2:14.56
Apr 22
Oregon Coast Championships
1500 Meters
5:01.3h
Apr 6
Creswell/Elmira/Marist/Siuslaw
Discus - 1.6kg
107' 1
Apr 14
Siuslaw/PHill/La Pine Quadrangular
Javelin - 800g
144' 9
Apr 14
Siuslaw/PHill/La Pine Quadrangular
Peter Kirby
- 9th Grade
800 Meters
2:12.4h
PR
Apr 14
Siuslaw/PHill/La Pine Quadrangular
1500 Meters
4:29.3h
PR
Apr 22
Oregon Coast Championships
Adam Kotaich
- 12th Grade
800 Meters
2:03.66
PR
May 6
Stayton Twilight
1500 Meters
4:11.53
PR
May 14
Sky-Em District Championships
3000 Meters
9:06.48
PR
May 20
3A State Championships (Day 1)
Kyle Kotaich
- 11th Grade
400 Meters
52.84c
PR
Apr 28
vs Pleasant Hill
800 Meters
1:55.33
PR
May 21
OSAA 3A State Championships Day 2
1500 Meters
4:05.06
May 6
Stayton Twilight
Jared Kreil
- 12th Grade
400 Meters
52.73
PR
May 11
Sky-Em District Championships
Javelin - 800g
160' 9
PR
Mar 17
C. Grove/N.Bend/M. Point/Siuslaw
Long Jump
20' 11
PR
May 6
Stayton Twilight
Triple Jump
41' 7.25
Apr 22
Oregon Coast Championships
Jack Lindsay
- 10th Grade
800 Meters
2:05.91
Apr 6
Creswell/Elmira/Marist/Siuslaw
1500 Meters
4:16.35
Apr 22
Oregon Coast Championships
3000 Meters
9:12.61
May 11
Sky-Em District Championships
Will Marais
- 10th Grade
100 Meters
11.72
May 14
Sky-Em District Championships
200 Meters
25.13
Apr 22
Oregon Coast Championships
Trevor May
- 10th Grade
110m Hurdles - 39"
15.55
May 14
Sky-Em District Championships
300m Hurdles - 36"
43.28
Apr 16
Crater Classic
Corbin McClanahan
- 12th Grade
100 Meters
11.55
PR
May 14
Sky-Em District Championships
Javelin - 800g
173' 0
PR
Mar 17
C. Grove/N.Bend/M. Point/Siuslaw
Long Jump
20' 5
PR
Apr 28
vs Pleasant Hill
Triple Jump
39' 0.5
Apr 9
Elmira Relays
Trevor Norton
- 9th Grade
100 Meters
15.34c
PR
May 3
Sky-Em JV District Meet
300m Hurdles - 36"
58.74c
PR
May 3
Sky-Em JV District Meet
Chris Perkins
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
46' 7
Apr 14
Siuslaw/PHill/La Pine Quadrangular
Discus - 1.6kg
108' 8
PR
Apr 2
Sutherlin Invitational
Max Perry
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
41' 7.75
May 14
Sky-Em District Championships
Discus - 1.6kg
102' 1
Apr 6
Creswell/Elmira/Marist/Siuslaw
Adam Pino
- 12th Grade
400 Meters
54.64c
PR
Apr 28
vs Pleasant Hill
800 Meters
1:59.3h
Apr 14
Siuslaw/PHill/La Pine Quadrangular
1500 Meters
3:59.81
PR
May 21
OSAA 3A State Championships Day 2
3000 Meters
8:56.10
Apr 30
XO Invite
Kody Reavis
- 9th Grade
300m Hurdles - 36"
47.24c
Apr 28
vs Pleasant Hill
Discus - 1.6kg
100' 9
Apr 2
North Bend Frosh / Soph Invitational (JV)
Javelin - 800g
137' 2
Apr 28
vs Pleasant Hill
Pole Vault
11' 6
PR
Apr 14
Siuslaw/PHill/La Pine Quadrangular
Fernando Sanchez
- 9th Grade
100 Meters
13.98
PR
Mar 17
C. Grove/N.Bend/M. Point/Siuslaw
200 Meters
28.54c
PR
Apr 28
vs Pleasant Hill
Javelin - 800g
127' 6
PR
May 3
Sky-Em JV District Meet
John Serra
- 10th Grade
1500 Meters
5:16.0h
Apr 2
North Bend Frosh / Soph Invitational (JV)
3000 Meters
10:40.8h
Apr 22
Oregon Coast Championships
Bryce Siegel
- 10th Grade
110m Hurdles - 39"
17.25
May 6
Stayton Twilight
300m Hurdles - 36"
47.94c
PR
Apr 14
Siuslaw/PHill/La Pine Quadrangular
High Jump
6' 0
Apr 9
Elmira Relays
Long Jump
19' 4.5
May 6
Stayton Twilight
Triple Jump
41' 0
Apr 22
Oregon Coast Championships
Luke Simms
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
37' 0.5
May 3
Sky-Em JV District Meet
Discus - 1.6kg
92' 4
Apr 6
Creswell/Elmira/Marist/Siuslaw
Trevor Synkelma
- 10th Grade
400 Meters
57.31
May 6
Stayton Twilight
800 Meters
2:16.1h
May 3
Sky-Em JV District Meet
3000 Meters
11:01.4h
PR
Apr 6
Creswell/Elmira/Marist/Siuslaw
Jordan Thomas-Dotson
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
42' 6
PR
May 6
Stayton Twilight
Discus - 1.6kg
143' 6
PR
May 6
Stayton Twilight
Kameron Thrall
- 9th Grade
Shot Put - 12lb
34' 1.75
PR
Apr 28
vs Pleasant Hill
Discus - 1.6kg
71' 7
PR
May 3
Sky-Em JV District Meet
Connor Vaccaro
- 10th Grade
800 Meters
2:02.99
PR
May 14
Sky-Em District Championships
1500 Meters
4:25.0h
Apr 14
Siuslaw/PHill/La Pine Quadrangular
Chris Voogd
- 12th Grade
Pole Vault
13' 9
May 20
3A State Championships (Day 1)
Julian Wilson
- 12th Grade
Shot Put - 12lb
47' 10.25
PR
May 14
Sky-Em District Championships
Discus - 1.6kg
112' 2
PR
Apr 6
Creswell/Elmira/Marist/Siuslaw
Womens
Zahara Almogasses
- 10th Grade
100 Meters
15.49
PR
May 11
Sky-Em District Championships
200 Meters
32.40
PR
May 11
Sky-Em District Championships
400 Meters
1:14.06
PR
May 6
Stayton Twilight
Javelin - 600g
71' 10
May 3
Sky-Em JV District Meet
Triple Jump
27' 6
PR
Mar 17
C. Grove/N.Bend/M. Point/Siuslaw
Jessica Carroll
- 11th Grade
100 Meters
15.61
PR
Mar 17
C. Grove/N.Bend/M. Point/Siuslaw
200 Meters
32.14c
PR
Apr 14
Siuslaw/PHill/La Pine Quadrangular
400 Meters
1:11.34c
PR
May 3
Sky-Em JV District Meet
300m Hurdles - 30"
52.94c
PR
Apr 28
vs Pleasant Hill
Shot Put - 4kg
22' 9
PR
Mar 17
C. Grove/N.Bend/M. Point/Siuslaw
Long Jump
11' 5.5
PR
Apr 14
Siuslaw/PHill/La Pine Quadrangular
Jessica Dodson
- 9th Grade
100m Hurdles - 33"
18.16
May 6
Stayton Twilight
300m Hurdles - 30"
51.35
PR
Apr 16
Crater Classic
Long Jump
13' 4
Mar 17
C. Grove/N.Bend/M. Point/Siuslaw
Gretchen Dunning
- 9th Grade
800 Meters
2:31.26
PR
May 14
Sky-Em District Championships
1500 Meters
5:21.24
PR
May 6
Stayton Twilight
3000 Meters
11:28.91
PR
May 11
Sky-Em District Championships
Katy Engle
- 9th Grade
100m Hurdles - 33"
18.99
PR
Apr 22
Oregon Coast Championships
300m Hurdles - 30"
58.24c
PR
Apr 28
vs Pleasant Hill
High Jump
3' 10
PR
Apr 6
Creswell/Elmira/Marist/Siuslaw
Long Jump
13' 1
PR
Apr 2
North Bend Frosh / Soph Invitational (JV)
Megan Engle
- 12th Grade
Shot Put - 4kg
35' 1
PR
Apr 22
Oregon Coast Championships
Discus - 1kg
104' 6
Apr 16
Crater Classic
Javelin - 600g
94' 6
PR
Mar 17
C. Grove/N.Bend/M. Point/Siuslaw
Nicole Geeting
- 11th Grade
100 Meters
14.34c
Apr 22
Oregon Coast Championships
200 Meters
30.40
May 11
Sky-Em District Championships
Kaylee Gruber
- 10th Grade
800 Meters
2:32.27
Apr 6
Creswell/Elmira/Marist/Siuslaw
1500 Meters
5:02.13
May 14
Sky-Em District Championships
3000 Meters
10:54.26
May 11
Sky-Em District Championships
Jennifer Hague
- 9th Grade
800 Meters
2:28.66
May 6
Stayton Twilight
1500 Meters
5:26.0h
Apr 28
vs Pleasant Hill
3000 Meters
11:23.22
PR
Apr 30
XO Invite
Pole Vault
8' 0
PR
Apr 6
Creswell/Elmira/Marist/Siuslaw
Brittany Ham
- 9th Grade
100 Meters
15.44c
PR
Apr 14
Siuslaw/PHill/La Pine Quadrangular
200 Meters
32.64c
PR
Apr 14
Siuslaw/PHill/La Pine Quadrangular
Megan Haslett
- 9th Grade
100 Meters
15.33
PR
Mar 17
C. Grove/N.Bend/M. Point/Siuslaw
200 Meters
33.74c
PR
May 3
Sky-Em JV District Meet
Jessica Hensley
- 9th Grade
Shot Put - 4kg
30' 8.5
Apr 28
vs Pleasant Hill
Discus - 1kg
78' 11
Apr 9
Elmira Relays
Kayliegh Herring
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
34' 4.5
PR
Apr 22
Oregon Coast Championships
Discus - 1kg
96' 10.5
PR
Apr 9
Elmira Relays
Javelin - 600g
116' 3
Apr 16
Crater Classic
Brandy Johnson
- 9th Grade
100 Meters
15.20
PR
Apr 6
Creswell/Elmira/Marist/Siuslaw
Shot Put - 4kg
26' 8
Apr 6
Creswell/Elmira/Marist/Siuslaw
Long Jump
12' 0
PR
Apr 6
Creswell/Elmira/Marist/Siuslaw
Sierra Lee
- 10th Grade
400 Meters
1:09.79
PR
May 11
Sky-Em District Championships
1500 Meters
5:44.8h
Apr 6
Creswell/Elmira/Marist/Siuslaw
3000 Meters
11:59.20
May 6
Stayton Twilight
300m Hurdles - 30"
55.74c
PR
Apr 14
Siuslaw/PHill/La Pine Quadrangular
Alaura Little
- 10th Grade
100m Hurdles - 33"
17.44c
Apr 2
North Bend Frosh / Soph Invitational (JV)
300m Hurdles - 30"
51.24c
Apr 2
North Bend Frosh / Soph Invitational (JV)
Pole Vault
10' 6
Apr 22
Oregon Coast Championships
Long Jump
14' 3.75
Apr 22
Oregon Coast Championships
Brianna Lopez
- 9th Grade
Shot Put - 4kg
26' 4
PR
Apr 14
Siuslaw/PHill/La Pine Quadrangular
Discus - 1kg
62' 8
PR
Apr 6
Creswell/Elmira/Marist/Siuslaw
Kammy Martindale
- 12th Grade
High Jump
4' 8
PR
Apr 6
Creswell/Elmira/Marist/Siuslaw
Long Jump
14' 1
PR
Apr 22
Oregon Coast Championships
Triple Jump
32' 0
PR
May 14
Sky-Em District Championships
Carrie Minor
- 10th Grade
100 Meters
13.76
Apr 30
XO Invite
200 Meters
28.74c
Apr 6
Creswell/Elmira/Marist/Siuslaw
400 Meters
1:07.44c
Apr 28
vs Pleasant Hill
Long Jump
14' 5
Apr 9
Elmira Relays
Elaina Moore
- 9th Grade
100 Meters
13.14c
PR
Apr 22
Oregon Coast Championships
200 Meters
28.52
PR
Mar 17
C. Grove/N.Bend/M. Point/Siuslaw
Emilee Moore
- 12th Grade
400 Meters
1:02.83
May 14
Sky-Em District Championships
800 Meters
2:35.0h
PR
Apr 28
vs Pleasant Hill
Javelin - 600g
116' 3
Apr 28
vs Pleasant Hill
Paige Roe
- 10th Grade
High Jump
4' 6
PR
Apr 9
Elmira Relays
Triple Jump
25' 3
Apr 6
Creswell/Elmira/Marist/Siuslaw
Rachel Salsbery
- 11th Grade
800 Meters
2:41.7h
Apr 2
Sutherlin Invitational
Molly Sedlacek
- 11th Grade
100m Hurdles - 33"
17.52
May 14
Sky-Em District Championships
300m Hurdles - 30"
48.86
PR
May 14
Sky-Em District Championships
Javelin - 600g
106' 10
Mar 17
C. Grove/N.Bend/M. Point/Siuslaw
Long Jump
14' 6
PR
Mar 17
C. Grove/N.Bend/M. Point/Siuslaw
Triple Jump
34' 10.75
May 14
Sky-Em District Championships
Mercedes Smith
- 10th Grade
800 Meters
2:31.2h
PR
Apr 28
vs Pleasant Hill
1500 Meters
5:11.91
May 14
Sky-Em District Championships
3000 Meters
11:50.95
Apr 16
Crater Classic
Katelyn Stone
- 10th Grade
100 Meters
14.72
Mar 17
C. Grove/N.Bend/M. Point/Siuslaw
Pole Vault
7' 0
PR
Apr 22
Oregon Coast Championships
Long Jump
14' 2.5
May 6
Stayton Twilight
Triple Jump
31' 1.25
Apr 30
XO Invite
Jamaica Sweet
- 10th Grade
400 Meters
1:18.04c
PR
Apr 28
vs Pleasant Hill
Shot Put - 4kg
25' 10.5
Apr 28
vs Pleasant Hill
Discus - 1kg
73' 10
Mar 17
C. Grove/N.Bend/M. Point/Siuslaw
Leah Twombly
- 10th Grade
800 Meters
2:33.51
Apr 6
Creswell/Elmira/Marist/Siuslaw
1500 Meters
5:05.7h
Apr 22
Oregon Coast Championships
3000 Meters
11:02.18
Apr 30
XO Invite
High Jump
4' 4
Apr 9
Elmira Relays
Jessica Williams
- 9th Grade
200 Meters
31.64c
PR
Apr 14
Siuslaw/PHill/La Pine Quadrangular
400 Meters
1:11.94c
PR
Apr 14
Siuslaw/PHill/La Pine Quadrangular
Blue text indicates a mark from the current week.