Season:
2017 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
Indoor
2011
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
Teddarius Adkins
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
29' 8
PR
Apr 13
FHSAA 4A District 3 Championships
Discus - 1.6kg
83' 11
PR
Apr 13
FHSAA 4A District 3 Championships
Jean Areus
- 10th Grade
1600 Meters
5:52.22
PR
Apr 13
FHSAA 4A District 3 Championships
Matthew Bergschneider
- 10th Grade
1600 Meters
4:46.12
Apr 13
FHSAA 4A District 3 Championships
3200 Meters
10:35.68
Apr 13
FHSAA 4A District 3 Championships
2k Steeplechase
7:48.38
PR
Mar 11
Brian Jaeger Elite Classic
Pun Bridges
- 9th Grade
100 Meters
12.65
(.2)
PR
Mar 8
Metro Frosh/Soph Meet
Christopher Brown
- 10th Grade
1600 Meters
5:47.74
Apr 13
FHSAA 4A District 3 Championships
1 Mile
6:16.34
PR
Mar 4
Big D Relays
2000 Meters
9:00.05
PR
Apr 1
ERAU Spikes Classic
3200 Meters
12:27.44
Mar 18
Royal Invitational
Daniel Buckley
- 11th Grade
100 Meters
11.88
PR
Feb 18
Sanford Seminole Invitational
200 Meters
26.14
(-.4)
PR
Feb 25
Lake Brantley Invitational
400 Meters
55.35
PR
Mar 11
Brian Jaeger Elite Classic
Shot Put - 12lb
30' 5.25
PR
Mar 4
Big D Relays
Discus - 1.6kg
59' 0.75
PR
Mar 4
Big D Relays
Matthew Bush
- 9th Grade
400 Meters
55.64
Feb 25
Lake Brantley Invitational
800 Meters
2:06.02
Apr 13
FHSAA 4A District 3 Championships
Long Jump
18' 5.75
PR
Feb 18
Sanford Seminole Invitational
Triple Jump
34' 5
PR
Feb 18
Sanford Seminole Invitational
Malik Carter
- 9th Grade
1600 Meters
5:21.96
Mar 11
Brian Jaeger Elite Classic
1 Mile
5:27.86
PR
Mar 4
Big D Relays
3200 Meters
11:15.66
Apr 13
FHSAA 4A District 3 Championships
Omari Carter
- 9th Grade
1600 Meters
5:08.61
Apr 1
ERAU Spikes Classic
1 Mile
5:25.85
Mar 4
Big D Relays
3200 Meters
11:09.37
Mar 8
Metro Frosh/Soph Meet
Hassan Chandler
- 10th Grade
1600 Meters
5:16.84
PR
Apr 1
ERAU Spikes Classic
Triple Jump
33' 9.5
PR
Apr 13
FHSAA 4A District 3 Championships
Sean Costan
- 11th Grade
110m Hurdles - 39"
15.58
PR
Apr 13
FHSAA 4A District 3 Championships
300m Hurdles - 36"
43.43
PR
Mar 11
Brian Jaeger Elite Classic
High Jump
5' 6.25
Apr 13
FHSAA 4A District 3 Championships
Long Jump
20' 1.25
PR
Feb 18
Sanford Seminole Invitational
Jehvaughn Curtis
- 11th Grade
100 Meters
11.41
PR
Apr 13
FHSAA 4A District 3 Championships
200 Meters
23.92
(-.3)
Mar 11
Brian Jaeger Elite Classic
Long Jump
18' 7.25
Mar 11
Brian Jaeger Elite Classic
Tyler Davis
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
38' 0.75
PR
Apr 13
FHSAA 4A District 3 Championships
Discus - 1.6kg
77' 0.75
Mar 4
Big D Relays
John Dieujuste
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
33' 2
PR
Mar 11
Brian Jaeger Elite Classic
Discus - 1.6kg
78' 9
PR
Mar 11
Brian Jaeger Elite Classic
Solomon Edgerian
- 10th Grade
100 Meters
11.58
PR
Apr 13
FHSAA 4A District 3 Championships
200 Meters
23.59
PR
Apr 13
FHSAA 4A District 3 Championships
Long Jump
19' 6.25
PR
Mar 11
Brian Jaeger Elite Classic
Christopher Felder
- 12th Grade
400 Meters
1:00.88
Feb 18
Sanford Seminole Invitational
110m Hurdles - 39"
22.01
(-.8)
PR
Mar 18
Royal Invitational
300m Hurdles - 36"
49.66
PR
Feb 25
Lake Brantley Invitational
Long Jump
19' 6.25
PR
Feb 25
Lake Brantley Invitational
Triple Jump
37' 9.5
Feb 18
Sanford Seminole Invitational
Renardo Green
- 10th Grade
100 Meters
11.35
(2.1)
PR
Feb 25
Lake Brantley Invitational
Long Jump
17' 10.25
Feb 25
Lake Brantley Invitational
Khory Henry
- 11th Grade
800 Meters
2:11.89
PR
Apr 13
FHSAA 4A District 3 Championships
Brandon Hill
- 10th Grade
100 Meters
11.48
PR
Apr 13
FHSAA 4A District 3 Championships
Aaron Howard
- 12th Grade
200 Meters
22.33
PR
Apr 13
FHSAA 4A District 3 Championships
400 Meters
52.61
PR
Apr 13
FHSAA 4A District 3 Championships
Long Jump
18' 5.25
Feb 18
Sanford Seminole Invitational
Elijah Jackson
- 10th Grade
800 Meters
2:01.27
PR
Apr 27
FHSAA 4A Region 1 Championships
1600 Meters
4:59.38
PR
Mar 8
Metro Frosh/Soph Meet
2k Steeplechase
8:34.17
PR
Mar 11
Brian Jaeger Elite Classic
Terrance Jones
- 10th Grade
100 Meters
11.61
(2.4)
Apr 1
ERAU Spikes Classic
200 Meters
24.09
(2.9)
Apr 1
ERAU Spikes Classic
400 Meters
54.39
PR
Apr 13
FHSAA 4A District 3 Championships
Long Jump
18' 6
PR
Apr 13
FHSAA 4A District 3 Championships
Dwight Lawrence
- 11th Grade
100 Meters
11.33
PR
Apr 13
FHSAA 4A District 3 Championships
High Jump
5' 1
Mar 11
Brian Jaeger Elite Classic
Caden Lyons
- 9th Grade
300m Hurdles - 36"
47.35
Mar 11
Brian Jaeger Elite Classic
Triple Jump
30' 10
PR
Mar 8
Metro Frosh/Soph Meet
Noah Mckell
- 10th Grade
110m Hurdles - 39"
18.93
Feb 18
Sanford Seminole Invitational
300m Hurdles - 36"
45.70
Mar 18
Royal Invitational
Simmian Mitchell
- 12th Grade
100 Meters
11.10
PR
Feb 18
Sanford Seminole Invitational
Long Jump
20' 10.75
Mar 18
Royal Invitational
Romel Nauth
- 10th Grade
1600 Meters
6:04.74
Mar 11
Brian Jaeger Elite Classic
1 Mile
6:05.91
PR
Mar 4
Big D Relays
3200 Meters
12:36.82
PR
Mar 18
Royal Invitational
Rivoldo Nisbett
- 10th Grade
400 Meters
54.50
PR
Apr 1
ERAU Spikes Classic
Andrew Owens
- 10th Grade
200 Meters
24.19
PR
Feb 18
Sanford Seminole Invitational
400 Meters
53.30
Apr 1
ERAU Spikes Classic
800 Meters
2:10.69
PR
Apr 13
FHSAA 4A District 3 Championships
Peter Poulard
- 10th Grade
400 Meters
1:04.61
Feb 18
Sanford Seminole Invitational
High Jump
5' 7
PR
Mar 11
Brian Jaeger Elite Classic
Long Jump
15' 5
PR
Apr 13
FHSAA 4A District 3 Championships
Jeffrey Telson
- 10th Grade
800 Meters
2:15.08
PR
Feb 25
Lake Brantley Invitational
Long Jump
15' 2.75
PR
Mar 4
Big D Relays
Jerard Wesley
- 12th Grade
200 Meters
24.99
(-1.8)
PR
Mar 11
Brian Jaeger Elite Classic
Long Jump
17' 0.75
PR
Mar 18
Royal Invitational
Zyire Willett
- 10th Grade
Shot Put - 12lb
40' 3.5
Apr 13
FHSAA 4A District 3 Championships
Discus - 1.6kg
112' 2.75
Mar 11
Brian Jaeger Elite Classic
Brandon Williams
- 11th Grade
800 Meters
2:28.55
PR
Feb 18
Sanford Seminole Invitational
Long Jump
16' 2.5
PR
Mar 4
Big D Relays
Osaze Williams
- 9th Grade
800 Meters
2:14.75
PR
Mar 8
Metro Frosh/Soph Meet
Trevian Williams
- 9th Grade
Triple Jump
32' 11
PR
Mar 8
Metro Frosh/Soph Meet
Jaevion Wilson
- 9th Grade
400 Meters
1:06.34
PR
Feb 18
Sanford Seminole Invitational
1600 Meters
5:00.68
PR
Apr 13
FHSAA 4A District 3 Championships
Delvon Wright
- 12th Grade
400 Meters
53.87
PR
Apr 13
FHSAA 4A District 3 Championships
800 Meters
2:13.76
Mar 11
Brian Jaeger Elite Classic
Womens
Derionah Abner
- 10th Grade
100 Meters
12.21
(1.9)
PR
Apr 1
ERAU Spikes Classic
200 Meters
24.94
(2.0)
PR
Apr 1
ERAU Spikes Classic
Kylie Ann Acevedo
- 11th Grade
1600 Meters
7:25.20
PR
Apr 1
ERAU Spikes Classic
3200 Meters
15:02.73
PR
Feb 25
Lake Brantley Invitational
2k Steeplechase
10:21.95
PR
Mar 11
Brian Jaeger Elite Classic
Tatyana Allen
- 12th Grade
1600 Meters
7:16.79
PR
Mar 11
Brian Jaeger Elite Classic
Aryanna Alvarez
- 9th Grade
300m Hurdles - 30"
54.53
PR
Apr 13
FHSAA 4A District 3 Championships
Long Jump
15' 6.25
PR
Apr 13
FHSAA 4A District 3 Championships
Parris Beauford
- 10th Grade
400 Meters
1:02.72
PR
Mar 11
Brian Jaeger Elite Classic
300m Hurdles - 30"
1:02.25
PR
Apr 1
ERAU Spikes Classic
Trinity Carmouche
- 11th Grade
100m Hurdles - 33"
17.66
(-2.2)
Mar 11
Brian Jaeger Elite Classic
300m Hurdles - 30"
50.70
PR
Apr 1
ERAU Spikes Classic
Triple Jump
30' 11.25
PR
Feb 18
Sanford Seminole Invitational
Kelsy Cherry
- 9th Grade
400 Meters
1:20.39
PR
Feb 18
Sanford Seminole Invitational
Long Jump
16' 10
PR
Feb 18
Sanford Seminole Invitational
Angeliz Cruz
- 9th Grade
800 Meters
2:53.40
Feb 25
Lake Brantley Invitational
1600 Meters
6:28.23
PR
Mar 8
Metro Frosh/Soph Meet
Zariah Curtis
- 9th Grade
Triple Jump
29' 6.25
PR
Mar 18
Royal Invitational
Ja'nya Dawson
- 11th Grade
200 Meters
26.41
(-3.7)
PR
Mar 11
Brian Jaeger Elite Classic
Triple Jump
35' 5.25
PR
Apr 13
FHSAA 4A District 3 Championships
Cassandra Duvra
- 11th Grade
800 Meters
3:32.22
Feb 18
Sanford Seminole Invitational
Dasia Fisher
- 12th Grade
100 Meters
13.06
(-1.4)
Feb 25
Lake Brantley Invitational
200 Meters
27.12
PR
Feb 18
Sanford Seminole Invitational
400 Meters
1:10.46
PR
Mar 18
Royal Invitational
Long Jump
16' 4.75
Feb 25
Lake Brantley Invitational
Myanna Garrett
- 9th Grade
100 Meters
13.45
(.1)
PR
Mar 8
Metro Frosh/Soph Meet
Shekinah Harmon
- 10th Grade
1600 Meters
6:56.30
PR
Mar 8
Metro Frosh/Soph Meet
Alicia Harris
- ?
100 Meters
13.76
PR
Feb 18
Sanford Seminole Invitational
Kalil Henderson
- 11th Grade
100 Meters
13.14
Feb 18
Sanford Seminole Invitational
200 Meters
26.93
(2.6)
PR
Apr 1
ERAU Spikes Classic
Shania Joseph
- 10th Grade
800 Meters
3:03.22
PR
Mar 8
Metro Frosh/Soph Meet
Shot Put - 4kg
11' 8.25
PR
Apr 1
ERAU Spikes Classic
Long Jump
14' 2.5
PR
Mar 11
Brian Jaeger Elite Classic
Keturah Laurore
- 9th Grade
200 Meters
30.32
(-.7)
Feb 25
Lake Brantley Invitational
400 Meters
1:08.07
Apr 13
FHSAA 4A District 3 Championships
800 Meters
5:36.99
Feb 18
Sanford Seminole Invitational
Rachel Long
- 9th Grade
200 Meters
27.36
PR
Apr 13
FHSAA 4A District 3 Championships
400 Meters
1:06.76
Apr 1
ERAU Spikes Classic
High Jump
4' 7
Mar 18
Royal Invitational
Eboni Manning
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
25' 4.75
Mar 11
Brian Jaeger Elite Classic
Discus - 1kg
55' 5
Mar 18
Royal Invitational
Kadazjah Nelson
- 9th Grade
100 Meters
13.15
(2.9)
PR
Apr 1
ERAU Spikes Classic
200 Meters
27.32
(2.6)
PR
Apr 1
ERAU Spikes Classic
400 Meters
1:08.53
PR
Feb 25
Lake Brantley Invitational
Majella Ralph
- 9th Grade
Shot Put - 4kg
28' 11.75
PR
Mar 18
Royal Invitational
Discus - 1kg
58' 8.75
PR
Apr 13
FHSAA 4A District 3 Championships
Tershawna Remba
- 9th Grade
Shot Put - 4kg
16' 3.75
PR
Mar 8
Metro Frosh/Soph Meet
Discus - 1kg
53' 9
PR
Apr 13
FHSAA 4A District 3 Championships
Pearl Roy
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
24' 2.25
PR
Apr 13
FHSAA 4A District 3 Championships
Discus - 1kg
53' 7.75
PR
Apr 13
FHSAA 4A District 3 Championships
Sabrina Sclater
- 11th Grade
200 Meters
25.75
(2.0)
PR
Apr 1
ERAU Spikes Classic
400 Meters
1:00.53
PR
Apr 1
ERAU Spikes Classic
Shelly Sclater
- 11th Grade
800 Meters
2:40.33
PR
Mar 18
Royal Invitational
1600 Meters
6:34.14
PR
Apr 13
FHSAA 4A District 3 Championships
2k Steeplechase
9:31.81
PR
Mar 11
Brian Jaeger Elite Classic
Eriana Teague
- 9th Grade
100 Meters
12.74
(2.1)
PR
Apr 1
ERAU Spikes Classic
200 Meters
26.37
(.7)
Mar 18
Royal Invitational
400 Meters
1:00.33
Apr 13
FHSAA 4A District 3 Championships
Long Jump
17' 10.25
PR
Apr 13
FHSAA 4A District 3 Championships
Cayla Wilks
- 11th Grade
100 Meters
13.20
PR
Apr 13
FHSAA 4A District 3 Championships
Kierra Williams
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
27' 8
PR
Apr 1
ERAU Spikes Classic
Discus - 1kg
64' 0.5
PR
Apr 13
FHSAA 4A District 3 Championships
Mariah Williams
- 10th Grade
800 Meters
2:52.42
PR
Mar 18
Royal Invitational
Long Jump
15' 2.75
Apr 13
FHSAA 4A District 3 Championships
Triple Jump
34' 11
PR
Apr 13
FHSAA 4A District 3 Championships
Jade Young
- 10th Grade
400 Meters
1:10.96
Feb 25
Lake Brantley Invitational
800 Meters
2:44.26
PR
Mar 18
Royal Invitational
Jasmine Zackery
- 10th Grade
Shot Put - 4kg
29' 6.25
PR
Apr 1
ERAU Spikes Classic
Discus - 1kg
42' 0
PR
Mar 4
Big D Relays
Blue text indicates a mark from the current week.