Season:
2017 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2003
2000
1999
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2003
2002
Athlete Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
Zach Areelona
- 10th Grade
100 Meters
13.03
PR
May 10
Southeastern District Meet #4
Sam Barrett
- 11th Grade
100 Meters
11.96
PR
Apr 1
CNU HS Captain's Classic
200 Meters
24.37
(.9)
PR
May 6
Dogwood Classic
400 Meters
58.16
PR
Apr 19
Southeastern District Meet #2
Alex Benhomme
- ?
100 Meters
12.96
PR
Apr 19
Southeastern District Meet #2
200 Meters
25.92
PR
May 10
Southeastern District Meet #4
400 Meters
1:00.13
PR
May 10
Southeastern District Meet #4
Jacob Clark
- 10th Grade
800 Meters
2:16.42
May 13
Grassfield Invitational
1600 Meters
4:57.72
May 13
Grassfield Invitational
Deshawn Cobb
- 9th Grade
110m Hurdles - 39"
20.38
May 10
Southeastern District Meet #4
300m Hurdles - 36"
50.42
PR
May 10
Southeastern District Meet #4
High Jump
5' 2
Apr 19
Southeastern District Meet #2
Long Jump
12' 4
May 10
Southeastern District Meet #4
Jeramis Council
- 9th Grade
100 Meters
12.08
Apr 1
CNU HS Captain's Classic
200 Meters
24.91
PR
Apr 15
Gloucester Invitational
Shot Put - 12lb
30' 8
PR
May 10
Southeastern District Meet #4
Discus - 1.6kg
77' 2
PR
May 10
Southeastern District Meet #4
Long Jump
19' 2
Apr 15
Gloucester Invitational
Triple Jump
40' 3.75
May 10
Southeastern District Meet #4
Cameron Eason
- 12th Grade
Long Jump
17' 10
PR
May 13
Grassfield Invitational
Triple Jump
37' 7.75
PR
May 10
Southeastern District Meet #4
Will Gamberg
- 11th Grade
800 Meters
2:16.34
PR
Apr 1
CNU HS Captain's Classic
3200 Meters
11:51.55
May 13
Grassfield Invitational
Eric Gamboni
- 12th Grade
110m Hurdles - 39"
16.38
May 10
Southeastern District Meet #4
300m Hurdles - 36"
40.07
PR
May 10
Southeastern District Meet #4
Shot Put - 12lb
36' 8
PR
May 13
Grassfield Invitational
Discus - 1.6kg
78' 1
PR
Apr 19
Southeastern District Meet #2
Landon Gauthier
- 9th Grade
800 Meters
2:26.82
Apr 15
Gloucester Invitational
1600 Meters
5:04.30
May 6
Dogwood Classic
3200 Meters
11:03.68
Apr 1
CNU HS Captain's Classic
2k Steeplechase
7:44.33
PR
May 6
Dogwood Classic
Nick Gilbert
- 11th Grade
800 Meters
2:25.72
Apr 19
Southeastern District Meet #2
Zane Gonzalez
- 11th Grade
400 Meters
58.96
PR
Apr 19
Southeastern District Meet #2
1600 Meters
5:04.80
PR
May 10
Southeastern District Meet #4
3200 Meters
11:22.21
May 27
VHSL Group 5A South Regional
2k Steeplechase
7:40.81
PR
May 6
Dogwood Classic
Conner Gross
- 12th Grade
200 Meters
24.54
PR
May 10
Southeastern District Meet #4
400 Meters
53.83
PR
May 10
Southeastern District Meet #4
800 Meters
2:05.20
PR
May 27
VHSL Group 5A South Regional
1600 Meters
4:56.93
PR
May 13
Grassfield Invitational
Trevor Gross
- 10th Grade
800 Meters
2:15.72
PR
May 6
Dogwood Classic
1600 Meters
5:02.33
PR
May 6
Dogwood Classic
3200 Meters
11:07.58
PR
May 13
Grassfield Invitational
Tyler Gyuricsko
- 9th Grade
200 Meters
24.21
May 10
Southeastern District Meet #4
400 Meters
53.65
May 10
Southeastern District Meet #4
800 Meters
2:01.06
May 27
VHSL Group 5A South Regional
1600 Meters
4:47.63
May 13
Grassfield Invitational
John Haber
- 9th Grade
Pole Vault
9' 0
PR
May 13
Grassfield Invitational
Trevontae Harper
- 9th Grade
100 Meters
12.89
Apr 1
CNU HS Captain's Classic
200 Meters
26.03
Apr 19
Southeastern District Meet #2
Long Jump
17' 9
May 13
Grassfield Invitational
Ryan Higgins
- 11th Grade
Pole Vault
12' 3
May 10
Southeastern District Meet #4
Long Jump
18' 9
PR
May 13
Grassfield Invitational
Andrew Hill
- 10th Grade
110m Hurdles - 39"
19.99
PR
May 10
Southeastern District Meet #4
Shot Put - 12lb
37' 3
May 10
Southeastern District Meet #4
Discus - 1.6kg
68' 1
May 10
Southeastern District Meet #4
Long Jump
18' 8
May 10
Southeastern District Meet #4
Triple Jump
40' 9.5
May 10
Southeastern District Meet #4
Anthony Hill
- 10th Grade
110m Hurdles - 39"
20.16
PR
May 10
Southeastern District Meet #4
300m Hurdles - 36"
46.76
PR
May 10
Southeastern District Meet #4
Long Jump
20' 0
Apr 19
Southeastern District Meet #2
Triple Jump
38' 4.75
PR
May 10
Southeastern District Meet #4
Collin Houck
- 11th Grade
Pole Vault
10' 6
PR
Apr 19
Southeastern District Meet #2
Jason Houle
- 12th Grade
200 Meters
23.28
(.9)
PR
May 6
Dogwood Classic
Matthew Hunter
- 9th Grade
100 Meters
11.94
May 10
Southeastern District Meet #4
200 Meters
24.40
PR
May 10
Southeastern District Meet #4
110m Hurdles - 39"
17.37
Apr 19
Southeastern District Meet #2
300m Hurdles - 36"
44.93
May 13
Grassfield Invitational
Dan Johnson
- 11th Grade
100 Meters
11.34
PR
Apr 19
Southeastern District Meet #2
200 Meters
23.70
May 13
Grassfield Invitational
110m Hurdles - 39"
15.73
Apr 1
CNU HS Captain's Classic
300m Hurdles - 36"
41.42
May 10
Southeastern District Meet #4
Kalei Leao
- 11th Grade
800 Meters
2:19.17
PR
May 10
Southeastern District Meet #4
1600 Meters
5:08.47
PR
Apr 15
Gloucester Invitational
3200 Meters
11:17.77
PR
May 13
Grassfield Invitational
Tony Lena
- ?
800 Meters
2:26.99
PR
May 10
Southeastern District Meet #4
Travis McGregor
- 9th Grade
400 Meters
1:04.39
PR
May 13
Grassfield Invitational
Austin Merrill
- 11th Grade
110m Hurdles - 39"
17.72
Apr 19
Southeastern District Meet #2
300m Hurdles - 36"
44.81
May 13
Grassfield Invitational
Tyler Milot
- 11th Grade
3200 Meters
13:51.69
PR
Apr 19
Southeastern District Meet #2
Andrew Moody
- 10th Grade
1600 Meters
5:19.17
Apr 19
Southeastern District Meet #2
3200 Meters
11:23.54
Apr 1
CNU HS Captain's Classic
Daegan Mooney
- ?
3200 Meters
12:36.00
PR
Apr 19
Southeastern District Meet #2
Aaron Murray
- 12th Grade
300m Hurdles - 36"
55.15
PR
May 13
Grassfield Invitational
Aaron Naperala
- 10th Grade
3200 Meters
12:44.58
PR
Apr 19
Southeastern District Meet #2
Jacob Nilsson
- 10th Grade
3200 Meters
11:35.34
May 10
Southeastern District Meet #4
Andrew Nixon
- 10th Grade
800 Meters
2:06.14
PR
May 13
Grassfield Invitational
1600 Meters
4:45.27
May 10
Southeastern District Meet #4
3200 Meters
10:13.17
May 6
Dogwood Classic
Kyle Norko
- 10th Grade
200 Meters
25.46
Apr 19
Southeastern District Meet #2
400 Meters
57.82
Apr 19
Southeastern District Meet #2
Long Jump
17' 9
May 13
Grassfield Invitational
Triple Jump
35' 0.5
Apr 19
Southeastern District Meet #2
Malik Owens
- ?
100 Meters
12.06
PR
May 10
Southeastern District Meet #4
200 Meters
25.26
PR
May 13
Grassfield Invitational
Shot Put - 12lb
22' 6
PR
May 10
Southeastern District Meet #4
Discus - 1.6kg
66' 7
PR
May 13
Grassfield Invitational
Logan Panchana
- 9th Grade
200 Meters
25.75
PR
Apr 19
Southeastern District Meet #2
400 Meters
56.33
Apr 19
Southeastern District Meet #2
Noah Parrish
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
39' 9.5
May 13
Grassfield Invitational
Discus - 1.6kg
108' 8
May 13
Grassfield Invitational
Jonathon Riddick
- 10th Grade
1600 Meters
5:14.24
PR
Apr 19
Southeastern District Meet #2
3200 Meters
10:54.18
PR
May 6
Dogwood Classic
Nathan Rose
- ?
100 Meters
13.68
PR
May 10
Southeastern District Meet #4
Antonio San Antonio
- ?
110m Hurdles - 39"
19.50
PR
May 10
Southeastern District Meet #4
300m Hurdles - 36"
45.02
PR
May 10
Southeastern District Meet #4
Austin Schneider
- 11th Grade
300m Hurdles - 36"
47.00
May 13
Grassfield Invitational
Ryan Switts
- 10th Grade
3200 Meters
12:29.91
May 10
Southeastern District Meet #4
Eric Thompson
- 11th Grade
Pole Vault
13' 0
May 13
Grassfield Invitational
Nicholas Tolarchyk
- 11th Grade
800 Meters
2:10.14
PR
May 13
Grassfield Invitational
1600 Meters
4:46.61
May 13
Grassfield Invitational
3200 Meters
10:17.39
PR
May 27
VHSL Group 5A South Regional
Wyatt Wilkinson
- 11th Grade
Shot Put - 12lb
32' 8
Apr 19
Southeastern District Meet #2
Discus - 1.6kg
91' 7
Apr 19
Southeastern District Meet #2
Riley Wilson
- 11th Grade
100 Meters
11.64
PR
Apr 19
Southeastern District Meet #2
200 Meters
23.28
PR
May 10
Southeastern District Meet #4
400 Meters
53.57
May 6
Dogwood Classic
Womens
Paige Adams
- ?
1600 Meters
6:26.35
PR
May 13
Grassfield Invitational
3200 Meters
13:25.79
PR
May 10
Southeastern District Meet #4
Morgan Anderson
- 11th Grade
300m Hurdles - 30"
54.49
May 13
Grassfield Invitational
Shot Put - 4kg
30' 5
May 13
Grassfield Invitational
Discus - 1kg
95' 1
May 10
Southeastern District Meet #4
High Jump
4' 10
May 27
VHSL Group 5A South Regional
Long Jump
14' 7
PR
May 13
Grassfield Invitational
Triple Jump
31' 2
May 10
Southeastern District Meet #4
Maya Baskin
- 11th Grade
800 Meters
2:47.23
PR
Apr 19
Southeastern District Meet #2
1600 Meters
6:02.54
PR
May 10
Southeastern District Meet #4
3200 Meters
13:37.17
Apr 15
Gloucester Invitational
2k Steeplechase
9:16.75
PR
May 6
Dogwood Classic
Kendyl Biondich
- 12th Grade
Shot Put - 4kg
24' 7.5
PR
May 10
Southeastern District Meet #4
Discus - 1kg
70' 10
PR
May 13
Grassfield Invitational
Amanda Cole
- 9th Grade
800 Meters
2:27.76
PR
Apr 19
Southeastern District Meet #2
1600 Meters
5:22.45
PR
May 6
Dogwood Classic
3200 Meters
12:08.77
PR
May 10
Southeastern District Meet #4
Maddie Eason
- 11th Grade
400 Meters
1:10.83
PR
Apr 19
Southeastern District Meet #2
800 Meters
2:37.95
Apr 1
CNU HS Captain's Classic
1600 Meters
5:52.65
May 10
Southeastern District Meet #4
3200 Meters
12:50.93
May 13
Grassfield Invitational
Audry Feltner
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
25' 11.25
Apr 15
Gloucester Invitational
Discus - 1kg
92' 3.5
Apr 1
CNU HS Captain's Classic
Shelles Griffith
- 9th Grade
Shot Put - 4kg
27' 1
May 13
Grassfield Invitational
Discus - 1kg
77' 3
May 13
Grassfield Invitational
Jillian Guerra
- 11th Grade
High Jump
4' 6
Apr 19
Southeastern District Meet #2
Pole Vault
9' 0
Jun 3
VHSL Group 5A State Championship
Long Jump
14' 11
PR
Apr 19
Southeastern District Meet #2
Brynna Gyuricsko
- 12th Grade
200 Meters
27.87
PR
Apr 19
Southeastern District Meet #2
Long Jump
14' 11.5
PR
Apr 19
Southeastern District Meet #2
Triple Jump
32' 6
PR
Apr 19
Southeastern District Meet #2
Sarah Higgins
- 10th Grade
1600 Meters
6:28.60
May 10
Southeastern District Meet #4
3200 Meters
13:14.48
PR
May 6
Dogwood Classic
Mallory Hooper
- 11th Grade
100m Hurdles - 33"
17.69
Apr 1
CNU HS Captain's Classic
300m Hurdles - 30"
50.53
Apr 1
CNU HS Captain's Classic
Long Jump
14' 7
PR
Apr 1
CNU HS Captain's Classic
Amora Jeffries
- 10th Grade
100 Meters
14.57
Apr 15
Gloucester Invitational
100m Hurdles - 33"
17.54
May 10
Southeastern District Meet #4
300m Hurdles - 30"
53.60
PR
Apr 1
CNU HS Captain's Classic
Aneesa Jeffries
- 9th Grade
800 Meters
2:38.37
PR
May 10
Southeastern District Meet #4
1600 Meters
5:55.11
PR
May 13
Grassfield Invitational
3200 Meters
13:27.18
PR
Apr 19
Southeastern District Meet #2
Natalie Klesch
- 10th Grade
800 Meters
2:55.69
May 10
Southeastern District Meet #4
1600 Meters
6:52.93
Apr 19
Southeastern District Meet #2
Amanda McClain
- 10th Grade
1600 Meters
6:36.97
May 10
Southeastern District Meet #4
3200 Meters
14:26.57
May 13
Grassfield Invitational
Kate Miller
- 12th Grade
200 Meters
28.09
PR
May 10
Southeastern District Meet #4
400 Meters
1:03.63
May 10
Southeastern District Meet #4
800 Meters
2:23.61
May 13
Grassfield Invitational
1600 Meters
5:15.98
May 27
VHSL Group 5A South Regional
Tiara Morton
- 10th Grade
100 Meters
14.09
May 10
Southeastern District Meet #4
100m Hurdles - 33"
20.97
May 10
Southeastern District Meet #4
300m Hurdles - 30"
54.36
May 10
Southeastern District Meet #4
Long Jump
13' 9.25
PR
Apr 19
Southeastern District Meet #2
Cassidy Oliver
- 10th Grade
100 Meters
13.24
(1.2)
PR
May 6
Dogwood Classic
200 Meters
27.97
May 10
Southeastern District Meet #4
Shot Put - 4kg
24' 4.25
PR
Apr 19
Southeastern District Meet #2
Long Jump
14' 1
May 10
Southeastern District Meet #4
Triple Jump
33' 1.5
May 6
Dogwood Classic
Alexandra Palmer
- 10th Grade
100 Meters
13.53
Apr 1
CNU HS Captain's Classic
200 Meters
27.67
(.7)
May 6
Dogwood Classic
400 Meters
1:05.08
May 10
Southeastern District Meet #4
Long Jump
14' 8.75
PR
Apr 15
Gloucester Invitational
Mele'na Paraoan
- 9th Grade
100 Meters
14.07
PR
May 10
Southeastern District Meet #4
100m Hurdles - 33"
18.92
(2.4)
May 6
Dogwood Classic
300m Hurdles - 30"
53.36
PR
May 13
Grassfield Invitational
Maeve Pitney
- 11th Grade
Pole Vault
7' 6
Apr 1
CNU HS Captain's Classic
Joslyn Riedy
- 10th Grade
800 Meters
2:37.15
May 10
Southeastern District Meet #4
1600 Meters
5:42.20
May 27
VHSL Group 5A South Regional
3200 Meters
12:34.97
PR
May 13
Grassfield Invitational
Sarah Smith
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
27' 2
PR
May 13
Grassfield Invitational
Discus - 1kg
88' 5
Apr 15
Gloucester Invitational
Naudia Still
- 10th Grade
100 Meters
13.16
Apr 1
CNU HS Captain's Classic
200 Meters
28.04
Apr 19
Southeastern District Meet #2
100m Hurdles - 33"
15.35
Apr 1
CNU HS Captain's Classic
300m Hurdles - 30"
50.36
Apr 15
Gloucester Invitational
Long Jump
16' 9
Apr 1
CNU HS Captain's Classic
Triple Jump
34' 0.25
Apr 19
Southeastern District Meet #2
Alex Thompson
- 9th Grade
200 Meters
27.16
PR
Apr 1
CNU HS Captain's Classic
400 Meters
1:00.02
May 13
Grassfield Invitational
100m Hurdles - 33"
15.17
(.7)
PR
May 27
VHSL Group 5A South Regional
300m Hurdles - 30"
46.17
PR
May 10
Southeastern District Meet #4
Triple Jump
30' 0
PR
Apr 19
Southeastern District Meet #2
Ashley Tolarchyk
- 11th Grade
800 Meters
2:50.17
Apr 19
Southeastern District Meet #2
1600 Meters
6:17.14
Apr 15
Gloucester Invitational
3200 Meters
13:29.42
May 6
Dogwood Classic
2k Steeplechase
9:35.15
May 6
Dogwood Classic
Jodi Tolarchyk
- 11th Grade
1600 Meters
5:37.81
May 13
Grassfield Invitational
3200 Meters
11:31.48
Jun 3
VHSL Group 5A State Championship
Lauren Trzcinski
- 11th Grade
800 Meters
3:00.15
PR
Apr 19
Southeastern District Meet #2
1600 Meters
6:46.70
PR
May 13
Grassfield Invitational
Abby Valle
- 9th Grade
100 Meters
14.45
May 10
Southeastern District Meet #4
100m Hurdles - 33"
18.28
May 10
Southeastern District Meet #4
300m Hurdles - 30"
53.22
May 13
Grassfield Invitational
Bethany Vesely
- 11th Grade
Shot Put - 4kg
24' 3
PR
May 10
Southeastern District Meet #4
Discus - 1kg
62' 8
PR
May 13
Grassfield Invitational
Megan Westerman
- 10th Grade
800 Meters
2:47.39
PR
Apr 19
Southeastern District Meet #2
1600 Meters
6:36.78
Apr 15
Gloucester Invitational
3200 Meters
13:04.92
May 13
Grassfield Invitational
Annabelle Williams
- 10th Grade
800 Meters
2:45.73
May 13
Grassfield Invitational
1600 Meters
6:28.48
Apr 19
Southeastern District Meet #2
3200 Meters
13:44.22
Apr 15
Gloucester Invitational
Madison Williams
- 10th Grade
200 Meters
27.67
May 13
Grassfield Invitational
400 Meters
59.87
May 6
Dogwood Classic
Jaelyn Wright
- 9th Grade
Shot Put - 4kg
22' 9.5
PR
Apr 19
Southeastern District Meet #2
Discus - 1kg
81' 11
PR
Apr 19
Southeastern District Meet #2
Blue text indicates a mark from the current week.