Track & FieldTF
Cross CountryXC
Learn More Log In
Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Athlete Records

Highlighter is active: ClickTap an entry to show highlight options.

Mens

Michael Arechiga - 11th Grade
1600 Meters6:10.9hApr 26Fife Open
Javelin - 800g95' 1 PRApr 26Fife Open
 
Cody Armiger - 9th Grade
800 Meters2:40.42 PRMar 10Sumner/Bonney Lake Jamboree
 
Anthony Avonce - 10th Grade
100 Meters14.59 PRApr 26Fife Open
200 Meters31.58 PRApr 26Fife Open
Long Jump13' 4Mar 10Sumner/Bonney Lake Jamboree
 
Ismael Baltazar Lozano - 10th Grade
Discus - 1.6kg74' 11 PRMay 3FP v Washington
Javelin - 800g87' 3 PRApr 26Fife Open
 
Nathanael Barrett - 11th Grade
800 Meters2:41.16 PRApr 19FP v Foss and White River
1600 Meters5:50.13 PRMar 22FOSTER V. LIND, FP V. LIND, FP V. FOST
3200 Meters11:50.02 PRMay 3FP v Washington
 
Kenneth Boyd III - 12th Grade
100 Meters12.66 PRApr 19FP v Foss and White River
Discus - 1.6kg58' 9 PRMar 29Evergreen, Franklin Pierce, Tyee@Fife
High Jump5' 6 PRMar 29Evergreen, Franklin Pierce, Tyee@Fife
Long Jump18' 5.75 PRMay 3FP v Washington
Triple Jump37' 9 PRMay 3FP v Washington
 
Armond Calhoun - 11th Grade
800 Meters2:43.43 PRMar 10Sumner/Bonney Lake Jamboree
1600 Meters6:02.2hApr 26Fife Open
3200 Meters13:47.82 PRMay 3FP v Washington
 
Leonardo Castro - 11th Grade
400 Meters53.98Mar 29Evergreen, Franklin Pierce, Tyee@Fife
Long Jump18' 0 PRMar 29Evergreen, Franklin Pierce, Tyee@Fife
 
Willie Coleman - 10th Grade
100 Meters12.40 PRApr 26Fife Open
200 Meters25.56 PRApr 26Fife Open
400 Meters59.25 PRMar 10Sumner/Bonney Lake Jamboree
Long Jump16' 10 PRMar 29Evergreen, Franklin Pierce, Tyee@Fife
 
Gideon Dawson - 10th Grade
800 Meters2:03.09 PRMay 192A WCD III Championships
1600 Meters4:39.79 PRMay 11SPSL 2A Track and Field League Championships
3200 Meters11:01.45 PRMar 10Sumner/Bonney Lake Jamboree
 
Hayden Dressel - 10th Grade
Shot Put - 12lb28' 4.5 PRApr 26Fife Open
Discus - 1.6kg71' 0 PRApr 26Fife Open
 
Tyrell Edge - 12th Grade
200 Meters23.53 PRMar 29Evergreen, Franklin Pierce, Tyee@Fife
400 Meters51.89 PRMar 10Sumner/Bonney Lake Jamboree
110m Hurdles - 39"14.86 PRApr 21Eason Invitational
300m Hurdles - 36"38.93 PRMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
 
Bowen Embrey - 9th Grade
Pole Vault8' 0 PRMay 3FP v Washington
 
Andrei Guritanu - 10th Grade
Shot Put - 12lb27' 1 PRMay 3FP v Washington
Discus - 1.6kg72' 6Apr 19FP v Foss and White River
 
Donovan Hartman - 9th Grade
100 Meters12.62 PRApr 26Fife Open
110m Hurdles - 39"21.29 PRApr 26Fife Open
 
Anwar Hassan - 12th Grade
100 Meters12.33 PRMar 29Evergreen, Franklin Pierce, Tyee@Fife
200 Meters25.44May 3FP v Washington
Long Jump16' 5Mar 29Evergreen, Franklin Pierce, Tyee@Fife
 
Noah Herman - 10th Grade
800 Meters2:39.87 PRMay 3FP v Washington
1600 Meters5:54.90 PRApr 19FP v Foss and White River
 
Shannen Johnson - 9th Grade
100 Meters13.77 PRApr 19FP v Foss and White River
 
Samuel Kim - 11th Grade
100 Meters12.16 PRMar 29Evergreen, Franklin Pierce, Tyee@Fife
200 Meters25.37 PRMar 29Evergreen, Franklin Pierce, Tyee@Fife
400 Meters58.44Mar 10Sumner/Bonney Lake Jamboree
 
Teagun Lawrence - 10th Grade
Shot Put - 12lb37' 0 PRApr 26Fife Open
Discus - 1.6kg105' 1 PRApr 26Fife Open
 
Albert Lee - 9th Grade
100 Meters12.73 PRApr 26Fife Open
Javelin - 800g78' 10 PRApr 26Fife Open
 
Ryan Marinelli - 10th Grade
800 Meters3:32.79 PRMay 3FP v Washington
1600 Meters7:54.51 PRMar 22FOSTER V. LIND, FP V. LIND, FP V. FOST
 
Andrue Martinez - 10th Grade
400 Meters1:02.60 PRApr 19FP v Foss and White River
 
Jared McCall - 9th Grade
100 Meters14.25 PRMar 10Sumner/Bonney Lake Jamboree
Discus - 1.6kg87' 2 PRMar 22FOSTER V. LIND, FP V. LIND, FP V. FOST
Javelin - 800g60' 1 PRApr 26Fife Open
 
Olega Obini - 9th Grade
800 Meters2:22.78 PRApr 19FP v Foss and White River
 
Nathan Parejo - 9th Grade
200 Meters29.78 PRApr 26Fife Open
Pole Vault7' 6 PRMay 3FP v Washington
 
Dylan Pratt - 10th Grade
100 Meters11.31 PRMay 11SPSL 2A Track and Field League Championships
200 Meters23.95 PRApr 26Fife Open
400 Meters58.18 PRMar 29Evergreen, Franklin Pierce, Tyee@Fife
 
Masum Real - 10th Grade
Shot Put - 12lb41' 9 PRMay 11SPSL 2A Track and Field League Championships
Discus - 1.6kg109' 2 PRMay 3FP v Washington
Javelin - 800g96' 10 PRMay 3FP v Washington
 
Stoney Shafer - 12th Grade
Pole Vault11' 0 PRApr 19FP v Foss and White River
Long Jump19' 7.25 PRMay 11SPSL 2A Track and Field League Championships
Triple Jump41' 5.25May 11SPSL 2A Track and Field League Championships
 
Tyler Sparks - 9th Grade
Javelin - 800g53' 5 PRApr 26Fife Open
 
Ion Stinca - 11th Grade
800 Meters2:19.74 PRMay 3FP v Washington
Javelin - 800g128' 1 PRApr 26Fife Open
 
Royce Strickland - 12th Grade
High Jump5' 6 PRMar 29Evergreen, Franklin Pierce, Tyee@Fife
Long Jump17' 11 PRMay 3FP v Washington
Triple Jump40' 3.75 PRMay 11SPSL 2A Track and Field League Championships
 
Aaron Swain - 10th Grade
100 Meters12.04 PRMay 3FP v Washington
200 Meters24.75 PRApr 26Fife Open
400 Meters56.09 PRApr 147th Annual Add It Up Invite
Long Jump17' 0Mar 29Evergreen, Franklin Pierce, Tyee@Fife
 
Christian Swain - 10th Grade
100 Meters11.52 PRMar 24The Curtis Viking Relay Championships
200 Meters22.79 PRMay 11SPSL 2A Track and Field League Championships
400 Meters52.03 PRMay 11SPSL 2A Track and Field League Championships
 
Colin Taylor - 11th Grade
100 Meters13.56 PRMar 10Sumner/Bonney Lake Jamboree
110m Hurdles - 39"20.12 PRMar 22FOSTER V. LIND, FP V. LIND, FP V. FOST
300m Hurdles - 36"54.64 PRMar 22FOSTER V. LIND, FP V. LIND, FP V. FOST
 
Austin Thomas - 11th Grade
800 Meters2:27.70Apr 19FP v Foss and White River
 
Lucien Tice - 10th Grade
100 Meters12.43 PRApr 26Fife Open
200 Meters25.81 PRApr 26Fife Open
 
Isaac Trigg - 10th Grade
High Jump5' 2 PRApr 19FP v Foss and White River
Long Jump16' 8.75 PRApr 19FP v Foss and White River
 
Rudu Wani - 12th Grade
400 Meters55.13 PRMar 10Sumner/Bonney Lake Jamboree
800 Meters2:07.15 PRMar 22FOSTER V. LIND, FP V. LIND, FP V. FOST
1600 Meters4:27.61 PRMay 192A WCD III Championships
3200 Meters9:44.38 PRMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
 

Womens

Kiara Anderson - 11th Grade
Discus - 1kg72' 1 PRApr 26Fife Open
Javelin - 600g49' 0 PRMar 29Evergreen, Franklin Pierce, Tyee@Fife
 
Tala Bernhardt - 11th Grade
Shot Put - 4kg27' 9.5 PRMar 22FOSTER V. LIND, FP V. LIND, FP V. FOST
Discus - 1kg88' 10May 192A WCD III Championships
Javelin - 600g41' 3.5 PRApr 19FP v Foss and White River
 
Jamie Berty - 11th Grade
Discus - 1kg62' 8Apr 26Fife Open
Javelin - 600g60' 2 PRApr 19FP v Foss and White River
 
Lucy Collins - 10th Grade
Shot Put - 4kg19' 7 PRMay 3FP v Washington
Discus - 1kg57' 7 PRMar 29Evergreen, Franklin Pierce, Tyee@Fife
Javelin - 600g82' 10 PRMay 3FP v Washington
 
Valerie Eaves - 10th Grade
800 Meters3:10.34 PRMay 3FP v Washington
1600 Meters7:11.60 PRApr 19FP v Foss and White River
3200 Meters14:52.16 PRApr 147th Annual Add It Up Invite
 
Maggie Forsberg - 10th Grade
Shot Put - 4kg18' 9 PRApr 19FP v Foss and White River
Discus - 1kg53' 0 PRApr 19FP v Foss and White River
 
Kelvi Foster - 10th Grade
Shot Put - 4kg21' 10 PRApr 19FP v Foss and White River
Discus - 1kg73' 3 PRMay 3FP v Washington
 
Madelynn Hennings - 10th Grade
1600 Meters5:49.84May 11SPSL 2A Track and Field League Championships
3200 Meters12:45.77May 11SPSL 2A Track and Field League Championships
 
Mariah Herman - 11th Grade
800 Meters3:00.50May 3FP v Washington
1600 Meters7:37.53Apr 147th Annual Add It Up Invite
1 Mile7:15.27 PRMar 24The Curtis Viking Relay Championships
 
Dylynne Howser - 9th Grade
Discus - 1kg55' 9 PRMay 3FP v Washington
Javelin - 600g63' 6 PRApr 26Fife Open
 
Hannah Jaber - 11th Grade
1600 Meters7:03.53May 3FP v Washington
3200 Meters16:19.22 PRMar 10Sumner/Bonney Lake Jamboree
 
Katherine Jamerson - 11th Grade
800 Meters2:37.15 PRMay 11SPSL 2A Track and Field League Championships
3200 Meters15:03.00Apr 19FP v Foss and White River
Triple Jump27' 0.5 PRApr 19FP v Foss and White River
 
Le'Asha Keys - 10th Grade
100 Meters12.77 PRMay 11SPSL 2A Track and Field League Championships
200 Meters28.24 PRMay 3FP v Washington
 
Mikhayela Kukosh - 11th Grade
200 Meters28.22 PRApr 26Fife Open
Long Jump15' 2May 11SPSL 2A Track and Field League Championships
Triple Jump32' 7.75 PRMay 11SPSL 2A Track and Field League Championships
 
Zhanna Kukosh - 9th Grade
200 Meters31.41 PRMar 22FOSTER V. LIND, FP V. LIND, FP V. FOST
400 Meters1:05.28 PRMay 3FP v Washington
Long Jump14' 0 PRMar 22FOSTER V. LIND, FP V. LIND, FP V. FOST
 
Alyna Lewandowsky - 10th Grade
Shot Put - 4kg17' 0.5 PRMay 3FP v Washington
Discus - 1kg47' 10 PRMay 3FP v Washington
 
Carlie Lubbesmeyer - 12th Grade
200 Meters28.68 PRApr 26Fife Open
400 Meters1:08.57 PRMar 10Sumner/Bonney Lake Jamboree
High Jump4' 8Mar 10Sumner/Bonney Lake Jamboree
Pole Vault10' 0 PRMay 192A WCD III Championships
Triple Jump32' 1May 192A WCD III Championships
 
Eden Mortensen - 11th Grade
200 Meters27.60 PRApr 26Fife Open
800 Meters2:37.95 PRJun 2Washington State Multi Events Championship
100m Hurdles - 33"15.87 PRMay 192A WCD III Championships
300m Hurdles - 30"47.30May 192A WCD III Championships
Shot Put - 4kg22' 7.75 PRJun 2Washington State Multi Events Championship
Javelin - 600g60' 5Apr 26Fife Open
High Jump5' 2 PRMay 192A WCD III Championships
Long Jump15' 0.75Jun 2Washington State Multi Events Championship
Heptathlon Score3566 PRJun 2Washington State Multi Events Championship
 
Christina My - 10th Grade
1600 Meters7:21.3h PRApr 26Fife Open
3200 Meters16:36.60 PRMay 3FP v Washington
 
Kelly Robbins - 12th Grade
400 Meters1:04.19 PRMay 3FP v Washington
300m Hurdles - 30"52.50Apr 21Eason Invitational
Long Jump11' 11.5Mar 22FOSTER V. LIND, FP V. LIND, FP V. FOST
Triple Jump24' 1 PRApr 26Fife Open
 
Leah Roszman - 9th Grade
800 Meters2:45.43 PRMay 11SPSL 2A Track and Field League Championships
1600 Meters6:45.50 PRApr 19FP v Foss and White River
Triple Jump29' 11 PRMay 3FP v Washington
 
Savannah Sheridan - 9th Grade
100 Meters13.78 PRApr 19FP v Foss and White River
100m Hurdles - 33"18.19 PRMay 11SPSL 2A Track and Field League Championships
300m Hurdles - 30"50.42 PRMay 11SPSL 2A Track and Field League Championships
 
Shay Steeves - 11th Grade
200 Meters32.12 PRMar 29Evergreen, Franklin Pierce, Tyee@Fife
Discus - 1kg32' 4 PRMar 10Sumner/Bonney Lake Jamboree
Javelin - 600g33' 4.5 PRApr 19FP v Foss and White River
Pole Vault8' 0 PRApr 2842nd Annual Lake Washington All-Girls Invitational
 
Daffyd Tyler - 11th Grade
400 Meters1:19.09 PRMar 10Sumner/Bonney Lake Jamboree
800 Meters3:18.42 PRMar 10Sumner/Bonney Lake Jamboree
1600 Meters7:01.50 PRMay 3FP v Washington
3200 Meters16:24.2h PRApr 26Fife Open
 
Linda Vargas - 12th Grade
100m Hurdles - 33"18.64May 3FP v Washington
300m Hurdles - 30"56.02May 3FP v Washington
Long Jump12' 8.5 PRApr 19FP v Foss and White River