Track & FieldTF
Cross CountryXC
Learn More Log In
Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Athlete Records

Highlighter is active: ClickTap an entry to show highlight options.

Mens

Truman Affeldt - 10th Grade
800 Meters2:18.22 PRMar 28Black Hills@Rochester
1600 Meters4:50.32 PRApr 25Timberline @ North Thurston
3200 Meters10:06.44 PRMay 182A District 4 Championships
 
Xavier Bacak - 12th Grade
100 Meters13.88 PRApr 25Timberline @ North Thurston
Shot Put - 12lb47' 10.5 PRMay 454th Shaner Invitational
Discus - 1.6kg148' 11 PRMay 182A District 4 Championships
Javelin - 800g160' 10 PRMay 182A District 4 Championships
 
Sean Badami - 10th Grade
100 Meters13.44Mar 28Black Hills@Rochester
200 Meters27.65Mar 28Black Hills@Rochester
Long Jump14' 10Apr 21Chehalis Activators Invitational
 
Giovanni Beegen - 11th Grade
800 Meters2:11.87 PRApr 18Black Hills, WFWest, Aberdeen@ Tumwater
1600 Meters4:50.37 PRApr 27Hoka Liberty Distance Twilight
3200 Meters10:51.70Apr 13Wolf Pack Invite
 
Caden Bourland - 10th Grade
100 Meters12.00 PRApr 18Black Hills, WFWest, Aberdeen@ Tumwater
High Jump5' 2 PRApr 18Black Hills, WFWest, Aberdeen@ Tumwater
Long Jump17' 10 PRApr 13Wolf Pack Invite
Triple Jump35' 5 PRApr 21Chehalis Activators Invitational
 
Nick Bovenkamp - 10th Grade
100 Meters12.07 PRApr 18Black Hills, WFWest, Aberdeen@ Tumwater
200 Meters26.57 PRMar 28Black Hills@Rochester
High Jump5' 6 PRMar 14South Sound Jamboree
 
Jacob Briggs - 12th Grade
100 Meters12.01 PRApr 18Black Hills, WFWest, Aberdeen@ Tumwater
200 Meters25.50Mar 28Black Hills@Rochester
Long Jump16' 11Mar 28Black Hills@Rochester
 
Sir Carter - 10th Grade
100 Meters11.88 PRMar 28Black Hills@Rochester
110m Hurdles - 39"15.11 PRMay 182A District 4 Championships
300m Hurdles - 36"39.83 PRMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
Discus - 1.6kg63' 3 PRMar 28Black Hills@Rochester
Javelin - 800g107' 3 PRApr 25Timberline @ North Thurston
Long Jump16' 8Apr 18Black Hills, WFWest, Aberdeen@ Tumwater
 
Devin Claridge - 9th Grade
Shot Put - 12lb34' 5 PRApr 21Chehalis Activators Invitational
Discus - 1.6kg100' 10 PRApr 21Chehalis Activators Invitational
Javelin - 800g97' 3 PRApr 25Timberline @ North Thurston
Long Jump10' 1 PRMar 28Black Hills@Rochester
 
Jordan Claridge - 11th Grade
100 Meters12.73 PRApr 18Black Hills, WFWest, Aberdeen@ Tumwater
Shot Put - 12lb38' 0Apr 18Black Hills, WFWest, Aberdeen@ Tumwater
Discus - 1.6kg119' 0Mar 24Tiger Invite
Javelin - 800g172' 11 PRMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
Pole Vault9' 6Apr 25Timberline @ North Thurston
Long Jump14' 6Mar 28Black Hills@Rochester
 
Dawson Crooke - 9th Grade
Shot Put - 12lb34' 1 PRMay 2South Sound Froshowcase
Discus - 1.6kg81' 3 PRApr 25Timberline @ North Thurston
Long Jump12' 10 PRApr 11Centralia & Aberdeen @ Black Hills
 
Cameron Docter - 9th Grade
800 Meters2:40.55 PRApr 18Black Hills, WFWest, Aberdeen@ Tumwater
1600 Meters5:45.24 PRMay 2South Sound Froshowcase
Long Jump14' 5.25 PRMay 2South Sound Froshowcase
 
Tate Elliott - 10th Grade
Shot Put - 12lb32' 5 PRApr 21Chehalis Activators Invitational
Discus - 1.6kg88' 2 PRMay 1Bob Atwell Invitational
Long Jump10' 8 PRMar 28Black Hills@Rochester
 
Caleb Evans - 12th Grade
800 Meters2:29.13Apr 11Centralia & Aberdeen @ Black Hills
 
Josh Forester - 12th Grade
Discus - 1.6kg90' 7 PRMay 1Bob Atwell Invitational
Long Jump13' 8 PRApr 11Centralia & Aberdeen @ Black Hills
 
Ben Herrin - 10th Grade
Shot Put - 12lb42' 6.5 PRApr 18Black Hills, WFWest, Aberdeen@ Tumwater
Discus - 1.6kg128' 0 PRMay 454th Shaner Invitational
Javelin - 800g140' 3 PRMay 11Evergreen 2A League Championships Sub-Districts
 
Quinn Hinman - 12th Grade
800 Meters2:12.77 PRMay 1Bob Atwell Invitational
1600 Meters5:00.60May 1Bob Atwell Invitational
3200 Meters11:35.88Apr 27Hoka Liberty Distance Twilight
 
Julian Kennedy - 10th Grade
200 Meters25.01 PRApr 18Black Hills, WFWest, Aberdeen@ Tumwater
400 Meters55.08 PRMay 1Bob Atwell Invitational
Discus - 1.6kg84' 1 PRMar 14South Sound Jamboree
Javelin - 800g122' 6 PRApr 25Timberline @ North Thurston
High Jump5' 8 PRMay 11Evergreen 2A League Championships Sub-Districts
Long Jump18' 1.5 PRMay 1Bob Atwell Invitational
Triple Jump37' 10 PRMay 11Evergreen 2A League Championships Sub-Districts
 
Jesse Klotz - 10th Grade
100 Meters12.65 PRApr 21Chehalis Activators Invitational
200 Meters26.10 PRApr 21Chehalis Activators Invitational
Long Jump17' 7.5 PRApr 25Timberline @ North Thurston
 
Timothy Koerschgen - 9th Grade
100 Meters12.91 PRMay 2South Sound Froshowcase
200 Meters26.75 PRApr 18Black Hills, WFWest, Aberdeen@ Tumwater
Long Jump16' 3 PRMay 1Bob Atwell Invitational
 
Johnnie Kotek - 11th Grade
100 Meters13.43 PRApr 21Chehalis Activators Invitational
200 Meters27.92 PRMay 1Bob Atwell Invitational
400 Meters1:01.53 PRApr 25Timberline @ North Thurston
Discus - 1.6kg63' 0 PRMar 28Black Hills@Rochester
Long Jump14' 9.5 PRApr 11Centralia & Aberdeen @ Black Hills
 
Elijah LaNear - 10th Grade
100 Meters12.44 PRApr 21Chehalis Activators Invitational
200 Meters25.89 PRApr 18Black Hills, WFWest, Aberdeen@ Tumwater
Long Jump16' 7.5 PRApr 11Centralia & Aberdeen @ Black Hills
 
Ninos Lazar - 11th Grade
100 Meters12.11 PRMar 14South Sound Jamboree
200 Meters24.64Mar 28Black Hills@Rochester
400 Meters53.27 PRApr 25Timberline @ North Thurston
 
Simon Lazar - 12th Grade
400 Meters53.76 PRApr 11Centralia & Aberdeen @ Black Hills
800 Meters2:01.82 PRApr 18Black Hills, WFWest, Aberdeen@ Tumwater
1600 Meters4:31.61 PRApr 27Hoka Liberty Distance Twilight
3200 Meters10:39.07 PRMar 28Black Hills@Rochester
 
Dayton McGuire - 11th Grade
Long Jump17' 10Apr 25Timberline @ North Thurston
Triple Jump38' 1 PRApr 25Timberline @ North Thurston
 
Ryan M Peters - 12th Grade
100 Meters13.68 PRApr 25Timberline @ North Thurston
Shot Put - 12lb41' 1 PRApr 18Black Hills, WFWest, Aberdeen@ Tumwater
Discus - 1.6kg111' 6 PRApr 25Timberline @ North Thurston
Javelin - 800g162' 7 PRMay 182A District 4 Championships
 
Andy Phan - 11th Grade
100 Meters12.81 PRApr 25Timberline @ North Thurston
400 Meters56.06 PRApr 25Timberline @ North Thurston
800 Meters2:08.01 PRMay 182A District 4 Championships
1600 Meters4:49.08 PRMay 182A District 4 Championships
3200 Meters11:16.79 PRApr 25Timberline @ North Thurston
 
Pearse Popchock - 11th Grade
400 Meters52.36 PRApr 25Timberline @ North Thurston
800 Meters1:55.68 PRMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
1600 Meters4:22.08 PRApr 27Hoka Liberty Distance Twilight
3200 Meters10:13.87 PRMar 28Black Hills@Rochester
 
Nolan Reynolds - 11th Grade
100 Meters11.67 PRApr 18Black Hills, WFWest, Aberdeen@ Tumwater
200 Meters23.88Apr 25Timberline @ North Thurston
400 Meters52.71 PRApr 2858th Shelton Invitational
 
Angel Rivera - 10th Grade
100 Meters13.96 PRApr 25Timberline @ North Thurston
200 Meters28.41 PRApr 21Chehalis Activators Invitational
400 Meters1:01.39 PRMay 1Bob Atwell Invitational
800 Meters2:34.88 PRMar 14South Sound Jamboree
Long Jump15' 11.5 PRMay 1Bob Atwell Invitational
Triple Jump31' 11 PRApr 25Timberline @ North Thurston
 
Justin Rodgers - 9th Grade
100 Meters13.47 PRMay 2South Sound Froshowcase
200 Meters28.18 PRMay 1Bob Atwell Invitational
400 Meters1:09.42 PRApr 25Timberline @ North Thurston
Long Jump14' 9 PRApr 18Black Hills, WFWest, Aberdeen@ Tumwater
 
Hunter Spray - 9th Grade
100 Meters12.27 PRApr 21Chehalis Activators Invitational
200 Meters25.27 PRMay 2South Sound Froshowcase
 
Jaden Toussaint - 11th Grade
100 Meters11.01 PRMar 14South Sound Jamboree
Long Jump20' 4.5 PRMar 14South Sound Jamboree
 
Ronald Vader - 10th Grade
100 Meters12.81 PRMay 1Bob Atwell Invitational
200 Meters26.18 PRMay 1Bob Atwell Invitational
Long Jump14' 6 PRMar 28Black Hills@Rochester
 
Kade Weitzel - 12th Grade
100 Meters11.81Apr 18Black Hills, WFWest, Aberdeen@ Tumwater
110m Hurdles - 39"16.38Apr 25Timberline @ North Thurston
Long Jump20' 7 PRMay 182A District 4 Championships
 
Jaden Whitfield - 9th Grade
100 Meters12.08 PRMay 2South Sound Froshowcase
High Jump6' 0 PRMay 454th Shaner Invitational
Long Jump20' 8.75 PRMay 454th Shaner Invitational
 

Womens

Jessica Bowerman - 11th Grade
100 Meters14.20May 454th Shaner Invitational
200 Meters29.68 PRMay 454th Shaner Invitational
 
Aly Cokl - 11th Grade
100 Meters14.50Apr 18Black Hills, WFWest, Aberdeen@ Tumwater
200 Meters31.06Apr 25Timberline @ North Thurston
400 Meters1:16.47 PRMar 28Black Hills@Rochester
 
Mia Cooper - 9th Grade
100 Meters14.21 PRMay 2South Sound Froshowcase
200 Meters30.19 PRMay 2South Sound Froshowcase
 
Kaytee Crook - 11th Grade
Shot Put - 4kg28' 8 PRApr 25Timberline @ North Thurston
Discus - 1kg94' 0 PRApr 25Timberline @ North Thurston
 
Davion Dalton - 9th Grade
100 Meters15.94 PRApr 25Timberline @ North Thurston
400 Meters1:22.54 PRApr 18Black Hills, WFWest, Aberdeen@ Tumwater
 
Madi Frampton - 12th Grade
100 Meters13.37 PRApr 18Black Hills, WFWest, Aberdeen@ Tumwater
200 Meters28.57Mar 28Black Hills@Rochester
400 Meters1:03.66 PRMar 28Black Hills@Rochester
100m Hurdles - 33"15.01 PRMay 454th Shaner Invitational
300m Hurdles - 30"46.19 PRMay 454th Shaner Invitational
Long Jump16' 10.75 PR (.1)May 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
Triple Jump35' 6.5 PRMay 182A District 4 Championships
 
Caitlin Gappert - 9th Grade
200 Meters33.82 PRMar 28Black Hills@Rochester
800 Meters2:57.27 PRMay 1Bob Atwell Invitational
 
Devin Herbert - 10th Grade
Shot Put - 4kg29' 6.5 PRApr 18Black Hills, WFWest, Aberdeen@ Tumwater
Discus - 1kg99' 5 PRMay 182A District 4 Championships
 
Camille McCullers - 9th Grade
100 Meters13.72 PRMay 2South Sound Froshowcase
200 Meters31.62 PRMar 14South Sound Jamboree
 
Kaitlyn McCullers - 9th Grade
100 Meters14.83 PRApr 11Centralia & Aberdeen @ Black Hills
200 Meters30.68 PRMar 28Black Hills@Rochester
100m Hurdles - 33"19.33 PRMar 28Black Hills@Rochester
300m Hurdles - 30"1:00.04 PRApr 11Centralia & Aberdeen @ Black Hills
 
Carlina Portugal - 9th Grade
Shot Put - 4kg26' 5.5 PRMar 28Black Hills@Rochester
Discus - 1kg74' 11 PRApr 21Chehalis Activators Invitational
 
Hannah Reynolds - 11th Grade
1600 Meters5:51.91 PRApr 21Eason Invitational
3200 Meters12:22.59 PRApr 27Hoka Liberty Distance Twilight
Javelin - 600g114' 10 PRApr 25Timberline @ North Thurston
 
Isabelle Rogers - 9th Grade
100 Meters14.86 PRMay 2South Sound Froshowcase
200 Meters34.25 PRApr 18Black Hills, WFWest, Aberdeen@ Tumwater
100m Hurdles - 33"19.53 PRMar 28Black Hills@Rochester
300m Hurdles - 30"1:11.18 PRApr 11Centralia & Aberdeen @ Black Hills
Long Jump12' 3 PRApr 25Timberline @ North Thurston
 
Madison Shepler - 11th Grade
Shot Put - 4kg31' 8 PRApr 13Wolf Pack Invite
Discus - 1kg84' 5 PRMay 11Evergreen 2A League Championships Sub-Districts
 
Eilsa Simone - 12th Grade
Shot Put - 4kg18' 5 PRApr 11Centralia & Aberdeen @ Black Hills
Discus - 1kg47' 10 PRApr 18Black Hills, WFWest, Aberdeen@ Tumwater
 
Claire Tauscher - 11th Grade
Shot Put - 4kg28' 4.75 PRMay 11Evergreen 2A League Championships Sub-Districts
Discus - 1kg86' 10 PRApr 25Timberline @ North Thurston
Javelin - 600g97' 3 PRApr 18Black Hills, WFWest, Aberdeen@ Tumwater
 
Olivia Toussaint - 9th Grade
100 Meters14.13 PRMay 2South Sound Froshowcase
200 Meters29.33 PRMay 2South Sound Froshowcase
Shot Put - 4kg23' 2 PRMar 14South Sound Jamboree
Long Jump14' 0.75 PRMay 2South Sound Froshowcase
 
Maisy Williams - 11th Grade
200 Meters28.46Apr 11Centralia & Aberdeen @ Black Hills
High Jump5' 4 PRApr 25Timberline @ North Thurston
Long Jump17' 9.75 PRMay 182A District 4 Championships
 
Maggie Wood-Richardson - 11th Grade
100 Meters14.19 PRApr 25Timberline @ North Thurston
800 Meters2:25.12 PRMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
1600 Meters5:37.78 PRMay 454th Shaner Invitational
Long Jump12' 4 PRMar 28Black Hills@Rochester